Buszując wśród książek: Małgorzata Musierowicz - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-05-07, 18:31   #1
youare
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 1 253

Język Trolli - kto już "po"?


Czytaliście już może nową książkę M. Musierowicz Język Trolli ? Lubię tą autorkę niesamowicie, ale czytałam na jakimś Forum, że ta (ostatnia!?) część Jeżycjady jest utrzymana trochę w innym tonie niż poprzednie...

Idąc za www.gazeta.pl :

Jeżycjada, czyli poznańska saga rodziny Borejków, od blisko 30 lat bawi kolejne pokolenia młodzieży. Zakończyć miała ją wydana w 2001 roku "Kalamburka", jednak protesty miłośników przygód członków rodziny z poznańskich Jeżyc skłoniły autorkę do kontynuowania serii. Wczoraj do księgarń trafiła 15. część Jeżycjady "Język Trolli". Choć tytuł może sugerować, że w progi domu Borejków wkraczają skandynawskie krasnale, nie o stwory tu chodzi, lecz o dziewczynkę - Stanisławę Troll. Ta, wkraczając mimochodem w życie dziewięcioletniego syna Idy z Borejków - Józefa Parysa, wywraca jego młodzieńczy świat do góry nogami. Stasia jest gimnazjalistką, o pogodnym, zjednującym ludzi spojrzeniu. Mimo głowy wiecznie przykrytej zielonym kapeluszem, postury krasnala - "miała drobną sylwetkę, pulchne ręce i nogi oraz odstający kuperek" - wpada w oko nie tylko Józinkowi, ale i starszemu o 11 miesięcy kuzynowi Parysa, przemądrzałemu Ignacemu Grzegorzowi Strypie (syn Gaby). Między chłopcami zaczyna się ostra rywalizacja słowno- (Strypa) -siłowa (Parys) o względy uroczej Trolli. Akcja powieści rozgrywa się na przestrzeni pięciu dni. W tym czasie główny bohater przeżywa męki młodzieńczej miłości, związanej z nią zazdrości, a także smutek rozstania.

Jak wszystkie powieści Musierowicz tak i tę czyta się jednym tchem, tyle że pozostawia ona czytelnika z poczuciem niedosytu, zawodu. W książce wiele postaci zarysowanych jest powierzchownie, ich wątki wykreowane są na siłę, tylko po to, aby wprowadzić ruch w monotonne monologi i nieszczególnie odkrywcze obserwacje bohatera. Z sentymentu do poznańskich bohaterów warto ją przeczytać, ale fani Jeżycjady niczego nie stracą, jeśli do tej książki nie zajrzą. Zamiast "Języka Trolli" lepiej wrócić do starego dobrego "Opium w rosole".


To jak – odpuścić...czy może jednak?



Youare lekturę w postaci książki K. Grocholi właśnie zaczynająca
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg mm.jpg (22,6 KB, 16 załadowań)
youare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-07, 18:44   #2
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Re: Język Trolli - kto już "po"?

ODPUŚCIĆ?!? Never
Ja już po, bo mi Lejcia dała znać, ze nowy tom Jeżycjady wyszedł
Powierzchowne te postacie są tylko dla tego, kto nie zna całej serii We mnie książka wzbudziła tylko chęć, żeby po raz kolejny, nie-zliczę-już-który przypomnieć sobie wszystkie poprzednie tomy
Mogę chyba zdradzić, że Tygrysek w końcu spotka ojca?
Na pewno nie jest to najlepsza część, ale dobra na pewno. Ostatnie tomy są coraz bardziej melancholijne i wcale się nie dziwię, że pani Małgorzata nie chce pisac następnych - kto chciałby uśmiercić profesora Dmuchawca czy któreś z państwa Borejków? Bo w końcu taka jest kolej rzeczy...

__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-07, 18:56   #3
youare
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 1 253
Re: Język Trolli - kto już "po"?

OOOOOOO...Normalnie zaszczycona jestem że TY, Wiedźma w moim wątku... Tak dawno Cię tu nie było, a na mnie to już się chyba zupełnie obraziłaś!! Czekam już na jakąs odpowiedź od Ciebie czekam i nic! Przepraszam za prywatę ale Bu, znalazłam te mleczko, ale tak jak sie spodziewałam – wersja z filtrem 20+ bodajże, a Ty szukasz 40 nie? Ale napisałam Ci na maila co i jak, może coś reflektujesz...

Wobec tego będę polować na tą najnowszą książkę, bo chwilowo w księgarni ni mają!




BabciaWeatherwax napisał(a):
> ODPUŚCIĆ?!? Never
> Ja już po, bo mi Lejcia dała znać, ze nowy tom Jeżycjady wyszedł
> Powierzchowne te postacie są tylko dla tego, kto nie zna całej serii We mnie książka wzbudziła tylko chęć, żeby po raz kolejny, nie-zliczę-już-który przypomnieć sobie wszystkie poprzednie tomy
> Mogę chyba zdradzić, że Tygrysek w końcu spotka ojca?
> Na pewno nie jest to najlepsza część, ale dobra na pewno. Ostatnie tomy są coraz bardziej melancholijne i wcale się nie dziwię, że pani Małgorzata nie chce pisac następnych - kto chciałby uśmiercić profesora Dmuchawca czy któreś z państwa Borejków? Bo w końcu taka jest kolej rzeczy...
>
>
youare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-07, 19:08   #4
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Re: Język Trolli - kto już "po"?

youaresowonderful napisał(a):
> Tak dawno Cię tu nie było, a na mnie to już się chyba zupełnie obraziłaś!!

Teraz jestem kobieta ciężko pracująca, a w pracy nie mam czasu nie tylko wypić kawy, ale nawet siusiu zrobić , nie mówiąc o zaglądaniu do internetu A jak wracam, to ledwo żyję i nie towarzyskie rozrywki mi w głowie

>Czekam już na jakąs odpowiedź od Ciebie czekam i nic!
Musiałam przegapić, ostatnio niewiele miałam czasu

>Przepraszam za prywatę
to Twój wątek i mozesz sobie uprawiać prywatę do bólu
A w kwestii mleczka, to ja Ci chyba już pisałam, ze inna młoda wiedźma mi nabyła? cio? Nie mów, ze mam taką sklerozę
>
> Wobec tego będę polować na tą najnowszą książkę, bo chwilowo w księgarni ni mają!
W Empiku dali na nią rabat 10%

__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-07, 19:37   #5
Estella
Zakorzenienie
 
Avatar Estella
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 8 314
Re: Język Trolli - kto już "po"?

łooo to ja sie musze pochwalic,juz przeczytalam,mama kupila w dniu w ktorym sie pojawila ksiazeczka.
Uwielbiam Jezycjade i znam na pamiec(mama tez)
Biedny Tygrysek...
Ale ja i tak chyba najbardziej lubie stare tomy-jak Gabi, Idusia etc byly male
A po Gabrysi mam imie z bierzmowania
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Każde przeżyte życie po części składa się z tego, czego nie zrobiło się albo nie powiedziało w jedynym właściwym momencie.
Siegfried Obermeier
Estella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-07, 19:41   #6
margolci@
Zadomowienie
 
Avatar margolci@
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 010
Re: Język Trolli - kto już "po"?

Czytaj, czytaj! Bywały lepsze tomy, ten rzeczywiście pozostawia pewien niedosyt, ale Jeżycjada to Jeżycjada. Nawet gdyby wszystkie opinie były miażdżące, mnie nic nie powstrzymałoby przed sprawdzeniem. Przyznam, że trochę mnie korci ta żarówka (ha, ha, kto nie czytał, ten nie wie )

A tak na marginesie powiem, że jestem zaskoczona. Po "Kalamburce" długo nic się nie ukazało, myślałam, że to już koniec. I wtedy bym się nie zdziwiła - to była naprawdę rewelacyjna książka na zakończenie sagi (jak na nie-zakończenie zresztą też ).
__________________
Wiem, że i tak każdy woli Misia, wiem...
margolci@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-07, 19:47   #7
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Re: Język Trolli - kto już "po"?

margolcia napisał(a):
> Przyznam, że trochę mnie korci ta żarówka

Jakby co, daj znać o wynikach eksperymentu Tylko nie bierz dwusetki
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-05-07, 20:59   #8
dziewczyna
Zakorzenienie
 
Avatar dziewczyna
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 29 946
Re: Język Trolli - kto już "po"?

OOoooo dobrze wiedzieć. Muszę przeczytać.
dziewczyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-07, 21:44   #9
Camilla
Zakorzenienie
 
Avatar Camilla
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 9 328
Re: Język Trolli - kto już "po"?

Jeżycjadę czytałam jak byłam w podstawówce. Ostatnich tomów jednak nie. Miałam nawet przyjemnośc poznać panią Musierowicz. Została kiedyś zaproszona do mojej podstawówki .
Jestem dumna, że pochodzę z miasta w którym dzieje się akcja tych ksiązek. Nasza jedna z wizażanek mieszka nawet na Jeżycach .Może miała przyjemnośc poznać rodzinę Borejków hihih... .
__________________
zapuszczam włosy i bardzo o nie dbam!

jesteśmy razem

Camilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-07, 21:58   #10
youare
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 1 253
Re: Język Trolli - kto już "po"?

Kamila napisał(a):
> Jeżycjadę czytałam jak byłam w podstawówce. Ostatnich tomów jednak nie. Miałam nawet przyjemnośc poznać panią Musierowicz. Została kiedyś zaproszona do mojej podstawówki .

Ja też, ja też kiedyś byłam na spotkaniu z p. Musierowicz Byłam akurat na wakacjach w Łebie i organizowano z nią spotkanie...Pamiątką z niego jest - dzisiaj już mocno sfatygowana - Kłamczucha z dedykacją od autorki

youare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-07, 23:02   #11
margolci@
Zadomowienie
 
Avatar margolci@
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 010
Re: Język Trolli - kto już "po"?

BabciaWeatherwax napisał(a):
> Jakby co, daj znać o wynikach eksperymentu Tylko nie bierz dwusetki

No to może zacznę od energooszczędnej...
__________________
Wiem, że i tak każdy woli Misia, wiem...
margolci@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-05-08, 07:37   #12
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: Język Trolli - kto już "po"?

Bu, nareszcie ktoś mnie rozumie i mój brak czasu na wizaz także.
Rozkoszna rzecz wracać do domu o 17, gdy musisz jeszcze zrobić mnóstwo rzeczy, nie?

Kalamburka miała być ostatnia, ale na spotkaniach czytelnicy nie dawali spokoju pani Małgorzacie i napisała... Na szczęście, bo jak sobie myślałam, że to koniec...

Mała, jak mozna wierzyć TAKIEMU recenzentowi? StryPa i PaRys, no ludzie, no... Ten ktoś w ogóle przeczytał te książki?

Ja z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że wychowałam się na Jeżycjadzie. Po pierwszą książkę sięgnęłam u córki znajomej mamy na wakacjach, w wieku 8 lat, no i niedługo potem na mojej półeczce pyszniła się cała seria. Każda część jest doszczętnie zczytana, niektóre musiałam podklejać. Ale takie książki, które widać, że są czytane i kochane, są najlepsze i najpiękniejsze.

Jak byłam młodsza, to dopiero miałam fazy, kiedyś zrobiłam gigantyczne drzewo geanologiczne Borejków i innych rodzin, z zaznaczeniem wszelkich powiązań.

Niestety nie miałam okazji poznać pani Małgorzaty osobiście, ale wiem, że jest niezwykle ciepłą osobą. Kiedyś do niej napisałam, adres był w jakiejś gazecie, nie spodziewałam się w ogóle, że odpisze mi osobiście parę ciepłych słów. Ale byłam wtedy szczęśliwa.

Ale coś w tym jest, że te starsze książki są lepsze, może dlatego, że ja i duża część moich znajomych jesteśmy zafascynowani PRLem?

Poza tym kogoś mi Idusia przypomina... I ta jej przemiana z brzydkiego kaczątka... I ten piskliwy głosik... I nawet urodziła się tego dnia co ja... No i niech ktoś mi powie, że astrologia i data urodzenia nie ma nic do rzeczy!
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-08, 13:33   #13
margolci@
Zadomowienie
 
Avatar margolci@
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 010
Re: Język Trolli - kto już "po"?

lejka napisał(a):
> Kalamburka miała być ostatnia, ale na spotkaniach czytelnicy nie dawali spokoju pani Małgorzacie i napisała...

No tak, to wiele wyjaśnia... A będzie coś jeszcze, czy teraz już naprawdę koniec?

Youare, ty potworze! Oczywiście siedzę teraz i czytam po kolei całą Jeżycjadę. Poszłam spać po piątej. Było zakładać taki wątek?
__________________
Wiem, że i tak każdy woli Misia, wiem...
margolci@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-10, 21:55   #14
Charlotte
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 804
GG do Charlotte
Jeżycjada

Kochane Dziewczyny, czy któraś mogłaby mi poukładać po kolei wszystkie tomy Jeżycjady aż po ten najnowszy???

Książki te są moim wspomnieniem dzieciństwa i wczesnej nastolatki i mam straszną ochotę przeczytać je wszystkie od początku. Jutro pojadę do biblioteki, tylko boję się, że bibliotekarki nie będą wiedzieć jak to po kolei leciało

Czy pierwsza była Kłamczucha? A może Kwiat kalafiora? A może jeszcze cuś innego? Nie pamiętam zupełnie
Charlotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-10, 23:21   #15
palomino
Zakorzenienie
 
Avatar palomino
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: spod kamienia
Wiadomości: 3 163
Re: Jeżycjada

to lubisz jeżycjade i nawet nie wiesz co bylo pierwsze? wstyd
a oto kolejność
Szósta klepka
Kłamczucha
Kwiat kalafiora
Ida sierpniowa
Opium w rosole
Brulion Bebe B.
Noelka
Pulpecja
Dziecko piątku
Nutria i Nerwus
Córka Robrojka
Imieniny
Tygrys i Róża
Kalamburka
Język Trolli
- już sie ukazal widzialam w ksiegarni i chyba sie na niego skuszę

cmoczki
__________________
Nawet najdłuższa podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku.
palomino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-11, 07:34   #16
margar3tka
Raczkowanie
 
Avatar margar3tka
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 286
GG do margar3tka
Re: Jeżycjada

A o ktorej Borejkównie jest jezyk Trolli?? To jeszcze jezycjada?

Marge
margar3tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-11, 07:36   #17
Nefretete
Zadomowienie
 
Avatar Nefretete
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 759
GG do Nefretete
Re: Jeżycjada

palomino napisał(a):
> Język Trolli [/i] - już sie ukazal widzialam w ksiegarni i chyba sie na niego skuszę

Oj tak tak, ukazał się, rewelacyjna książka a Józinek boski Nasz kochana Autorka wprowadziła nową postać, która jest przecudowna
Polecam.

Nie wiem jak Wy, ale moją ukochana książką są...wszystkie części Jeżycjady, bo każdą z nich za coś nosze w serduszku, ale taką naj naj naj będzie " Opium w rosole" za Genowefę Lompke i Kreskę, "Pulpecja" za Pulpę i Floriana, no i zaczęło się

__________________
Moje życie ->http://www.wiktor.lukasiewicz.net.pl/

http://www.v10.pl

Narodowa strona Polaków-> http://www.narzekalnia.pl

Nefretete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-11, 07:41   #18
Nefretete
Zadomowienie
 
Avatar Nefretete
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 759
GG do Nefretete
Re: Jeżycjada

margar3tka napisał(a):
> A o ktorej Borejkównie jest jezyk Trolli?? To jeszcze jezycjada?

Raczej o wnukach Ignacego i Babi o Miągwie i Józefie Pałysie, choć oczywiście córki Gabrysi pojawiły się również [dejavu ?? ]

__________________
Moje życie ->http://www.wiktor.lukasiewicz.net.pl/

http://www.v10.pl

Narodowa strona Polaków-> http://www.narzekalnia.pl

Nefretete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-11, 08:50   #19
Charlotte
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 804
GG do Charlotte
Re: Jeżycjada

palomino napisał(a):
> to lubisz jeżycjade i nawet nie wiesz co bylo pierwsze? wstyd
> a oto kolejność
> Szósta klepka
> Kłamczucha
> Kwiat kalafiora
> Ida sierpniowa
> Opium w rosole
> Brulion Bebe B.
> Noelka
> Pulpecja
> Dziecko piątku
> Nutria i Nerwus
> Córka Robrojka
> Imieniny
> Tygrys i Róża
> Kalamburka
> Język Trolli
- już sie ukazal widzialam w ksiegarni i chyba sie na niego skuszę
>
> cmoczki

Dzięki

Nie znam kolejności, bo mama kupowała mi te książki jak byłam mała i to chyba nie po kolei. I na pewno nie przeczytałam wszystkich części. Ale wiem, że każda, którą czytałam, bardzo mi się podobała Boże kiedy to było? Okazuje się, że od Dziecka Piątku nie przeczytałam już żadnej części Muszę to koniecznie nadrobić.

A swoją drogą to od kiedy te książki wychodziły? (te pierwsze) bo ja pamiętam, że naprawdę byłam dziewczynką, jak to czytałam

Buziak
Charlotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-05-11, 11:18   #20
margolci@
Zadomowienie
 
Avatar margolci@
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 010
Re: Jeżycjada

Karola napisał(a):
> A swoją drogą to od kiedy te książki wychodziły? (te pierwsze) bo ja pamiętam, że naprawdę byłam dziewczynką, jak to czytałam

Akcja Szóstej klepki ma miejsce w 1975 roku, następnych dwóch części w 77 i 78. Ja takich czasów nie pamiętam, mam oczywiście nowsze wydania, ale książki ukazywały się na bieżąco.
__________________
Wiem, że i tak każdy woli Misia, wiem...
margolci@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-11, 11:21   #21
Charlotte
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 804
GG do Charlotte
Re: Jeżycjada

margolcia napisał(a):
> Karola napisał(a):
> > A swoją drogą to od kiedy te książki wychodziły? (te pierwsze) bo ja pamiętam, że naprawdę byłam dziewczynką, jak to czytałam
>
> Akcja Szóstej klepki ma miejsce w 1975 roku, następnych dwóch części w 77 i 78. Ja takich czasów nie pamiętam, mam oczywiście nowsze wydania, ale książki ukazywały się na bieżąco.

To mnie jeszcze w tych czasach nie było Ale w takim razie czytałam te książki we wczesnej podstawówce. Dobra, jadę do biblioteki
Charlotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-11, 16:55   #22
Charlotte
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 804
GG do Charlotte
Re: Jeżycjada

Słuchajcie, na odwrocie książek Musierowicz jest napisane, że "stały się także podstawą adaptacji filmowych".

Gdzie można wypożyczyć te filmy (w Beverly?) i czy tytuły są takie same jak tytuły książek?
Charlotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-11, 17:09   #23
margolci@
Zadomowienie
 
Avatar margolci@
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 010
Re: Jeżycjada

Karola napisał(a):
> Słuchajcie, na odwrocie książek Musierowicz jest napisane, że "stały się także podstawą adaptacji filmowych".
>
> Gdzie można wypożyczyć te filmy (w Beverly?) i czy tytuły są takie same jak tytuły książek?

Nie oglądałam. Ale znalazłam w necie "ESD":

http://filmweb.pl/FilmDescriptions?id=5452#5452

__________________
Wiem, że i tak każdy woli Misia, wiem...
margolci@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-11, 17:16   #24
margolci@
Zadomowienie
 
Avatar margolci@
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 010
Re: Jeżycjada

Jest jeszcze "Kłamczucha":

http://filmweb.pl/FilmDescriptions?id=6939#6939
__________________
Wiem, że i tak każdy woli Misia, wiem...
margolci@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-11, 17:20   #25
margolci@
Zadomowienie
 
Avatar margolci@
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 010
Re: Jeżycjada

Sorki, że ja tak fragmentami , ale sama się właśnie tego dowiaduję . To by było już wszystko, możesz zerknąć tu:

http://www.filmpolski.pl/fp/film1.dl...ba=7472&baza=1

__________________
Wiem, że i tak każdy woli Misia, wiem...
margolci@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-11, 17:35   #26
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Re: Jeżycjada

Widziałam swego czasu oba filmy, ale szczerze mówiąc nic ciekawego, do ksiązek się nie umywają, podobnie jak ekranizacje Chmielewskiej
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-12, 22:56   #27
cheetah
Zadomowienie
 
Avatar cheetah
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 143
GG do cheetah
Re: Jeżycjada

Najnowsza ksiazka z serii jest smieszna i bardzo przyjemnie sie ja czyta. Zabralam ja na wakacje, tak jak nowa Chmielewska (ktora tez jest niezla). Rodzice sie ze mnie smiali, jak kupowalam ta ksiazke w Empiku, kupilam glownie z sentymentu, poniewaz jak bylam mlodsza wszystkie czesci kupowala mi mama Jozinek jest zabawny, chociaz troszke za maly, 9 lat a takie przygody...? No moglby miec juz te 13 Ale poza tym czyta sie to w jeden wieczor

Cheetah
cheetah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-05, 20:29   #28
Monicczka
Raczkowanie
 
Avatar Monicczka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 264
Dot.: Re: Język Trolli - kto już "po"?

a teraz bedzie Żaba :P
Monicczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-05, 20:35   #29
Myszołapka
Zakorzenienie
 
Avatar Myszołapka
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 262
Dot.: Re: Język Trolli - kto już "po"?

Jak to Moniczko, czyżby miała wyjść następna książka Musierowicz. Pochwal się wiedzą
__________________
girl, who's writing about cosmetics KLIK!
girl, who doesn't have to dream anymore...
Myszołapka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-05, 20:48   #30
beoneself
Zakorzenienie
 
Avatar beoneself
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 9 487
Dot.: Re: Język Trolli - kto już "po"?

Cytat:
Napisane przez Monicczka
a teraz bedzie Żaba :P
Tez tak słyszałam...
I dołączam się do wszystkich miłośniczek "Jeżycjady"
beoneself jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-08-09 15:35:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:25.