Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-04-05, 21:15   #31
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

Ja obecnie też zaliczę się do grona minimalistek jeśli chodzi o pielęgnacje. I znowu mam slomiany zapał jeśli chodzi o filtry UV. Zastanawiam się nad tym krem z Madara cosmetics z Ochroną UV 30? Szkoda mi trochę tyle wydać, a z drugiej strony może to będzie w końcu coś innego, co mnie przekona do regularnego stosowania. Na razie zamówiłam filtr dla syna z Eco cosmetics. Póki co wykańczamy ten sztyft z Wooden Spoon.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-05, 21:24   #32
minitasia
Raczkowanie
 
Avatar minitasia
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 446
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

Ja wlasnie mam problem z tym zeby regularnie uzywac takich kosmetykow jak krem pod oczy, balsam do ciala, peeling, olejki do wlosow.. A chcialabym

Za to nie poloze sie spac jesli sie umyje buzi czyms wiecej niz woda, a za tym juz automatycznie tonik, hydrolat, krem/serum/olejek.. To samo rano, mam rutyne i nie pamietam juz kiedy umylam sie tylko woda.

Mon Cherry ktora z Andalou masz maseczke? Ja mialam fiolotewa I ja lubilam nawet. Dzisiaj przetestuje w koncu ta z hemp

Edytowane przez minitasia
Czas edycji: 2019-04-05 o 21:29
minitasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-05, 21:56   #33
Kaataarzynaa1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 892
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
Ja obecnie też zaliczę się do grona minimalistek jeśli chodzi o pielęgnacje. I znowu mam slomiany zapał jeśli chodzi o filtry UV. Zastanawiam się nad tym krem z Madara cosmetics z Ochroną UV 30? Szkoda mi trochę tyle wydać, a z drugiej strony może to będzie w końcu coś innego, co mnie przekona do regularnego stosowania. Na razie zamówiłam filtr dla syna z Eco cosmetics. Póki co wykańczamy ten sztyft z Wooden Spoon.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Witajcie po długiej przerwie
A co Ci najbardziej przeszkadza w regularnym stosowaniu kremów z fitrem? Bo mi to, że albo bielą, albo są bardzo tłuste
Na razie jedynym godnym uwagi był dla mnie krem z The Face Shop, jest tłusty, ale po chwili się wchłania, chociaż też nie do końca. Ładnie pachnie producent pisze, że odbija światlo, dzięki czemu ujednolica cerę. Nie wiem, czy odbija, ale faktycznie daje jakiś efekt, trochę jak bb.
Mam też Velvet finish z Misshy i to jest jedyny naprawdę lekki krem z filtrem jaki spotkałam, nie mam żadnych problemów, żeby nałożyć nawet te 2,5ml, ALE bieli jak szalony i podkreśla niemiłosiernie każdą, ale to każdą suchą skórkę.
Ktoś może polecić coś w temacie? A może ktoś miał do czynienia z kremem od John Masters?
__________________
Kaataarzynaa1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-05, 22:16   #34
Merys
Zakorzenienie
 
Avatar Merys
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 7 289
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

[1=f60400d832b72deb5c42f71 6e834e5f0a0698277_6206f89 5c87a0;86676138]W tk ale jest tez w Holland&barrett
[/QUOTE]
Dzięki, za jakiś czas się przejdę i zobaczę czy mają.
Merys jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-05, 22:18   #35
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

Cytat:
Napisane przez minitasia Pokaż wiadomość
Ja wlasnie mam problem z tym zeby regularnie uzywac takich kosmetykow jak krem pod oczy, balsam do ciala, peeling, olejki do wlosow.. A chcialabym

Za to nie poloze sie spac jesli sie umyje buzi czyms wiecej niz woda, a za tym juz automatycznie tonik, hydrolat, krem/serum/olejek.. To samo rano, mam rutyne i nie pamietam juz kiedy umylam sie tylko woda.

Mon Cherry ktora z Andalou masz maseczke? Ja mialam fiolotewa I ja lubilam nawet. Dzisiaj przetestuje w koncu ta z hemp


Ja mam dwie. Fioletowa i pomarańczowa. Ta fioletowa jest enzymatyczna. Jest Ok ale nie działa jako peeling enzymatyczny. Chociaż skóra jest po niej bardzo fajna


No to ja uzywam krem pod oczy i serum zawsze. Serum do twarzy i krem tez.
Moze dlatego, ze twarz myje w łazience a potem siadam do toaletki i mam wszystko pod ręka
Peeling który uzywam stoi w łazience, jedna maseczka tez - zawsze.
Czasami uzywam innej to wtedy nakładam juz przy toaletce.
Jedynie czego nie robie to balsamowanie ciała ale nigdy tego nie robiłam i nie lubię lepkiej warstwy.
Peeling do ciała u mnie odpada bo szczotkuje ciało co 2-3 dni wystarczy.



Ja za to mam problem z makijazem. Najcześciej jestem bez niego...

Edytowane przez f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Czas edycji: 2019-04-05 o 22:22
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-05, 22:50   #36
moooniek
Zakorzenienie
 
Avatar moooniek
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 11 793
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
Ja obecnie też zaliczę się do grona minimalistek jeśli chodzi o pielęgnacje. I znowu mam slomiany zapał jeśli chodzi o filtry UV. Zastanawiam się nad tym krem z Madara cosmetics z Ochroną UV 30? Szkoda mi trochę tyle wydać, a z drugiej strony może to będzie w końcu coś innego, co mnie przekona do regularnego stosowania. Na razie zamówiłam filtr dla syna z Eco cosmetics. Póki co wykańczamy ten sztyft z Wooden Spoon.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja totalnie nie jestem minimalistką pielęgnacyjną Dzisiaj w TkMaxx dorwałam deo Zatik, 2 kremy Organic Surge i maskę do włosów Bio2you
Jeżeli szukasz jakiegoś kremu z SPF, który miałby Cię przekonać do używania go regularnie, to z całego serducha polecam Kimberly Sayer SPF 30 Ultra Light. To krem, który totalnie nie zachowuje się jak filtr, a jak zwykły, lekki krem nawilżający
__________________
co jem
czym się smaruję
moooniek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-05, 23:10   #37
minitasia
Raczkowanie
 
Avatar minitasia
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 446
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

[1=f60400d832b72deb5c42f71 6e834e5f0a0698277_6206f89 5c87a0;86676547]Ja mam dwie. Fioletowa i pomarańczowa. Ta fioletowa jest enzymatyczna. Jest Ok ale nie działa jako peeling enzymatyczny. Chociaż skóra jest po niej bardzo fajna


No to ja uzywam krem pod oczy i serum zawsze. Serum do twarzy i krem tez.
Moze dlatego, ze twarz myje w łazience a potem siadam do toaletki i mam wszystko pod ręka
Peeling który uzywam stoi w łazience, jedna maseczka tez - zawsze.
Czasami uzywam innej to wtedy nakładam juz przy toaletce.
Jedynie czego nie robie to balsamowanie ciała ale nigdy tego nie robiłam i nie lubię lepkiej warstwy.
Peeling do ciała u mnie odpada bo szczotkuje ciało co 2-3 dni wystarczy.



Ja za to mam problem z makijazem. Najcześciej jestem bez niego...[/QUOTE]

No widzisz ja mam wszystko w lazience. Mam w sypialni toaletke, nawet taka ladna, typowo do tego przeznaczona, ale musialam miec miejsce do nauki i teraz robi mi za biurko

Wlasnie wyprobowalam maseczke z Andalou Hemp detox - jak ktos lubi miec spalona ale gladka twarz to polecam. Ja poki co siedze z czerwona facjata - pieczenie jest umiarkowane

Nigdy sie nie malowalam ale ze niedlugo mnie czeka internship w jednej z angielskich szkol 'gimnazjalnych' to szukam powoli czegos zeby wygladac 'profesjonalnie' - niby makijazu nikt nie bedzie wymagal ale mysle ze bede sie lepiej czuc

Wyprobowalam ten: https://www.ecco-verde.co.uk/lily-lo...f-15-mini-size I chyba zamowie pelna wersje bo byl najlepszy poki co z testowanych.

Ten natomiast to porazka totalna: https://www.ecco-verde.co.uk/phb-eth...ral-foundation myslalam ze problemem w podkladach jest to ze sie utleniaja I zolkna po czasie, ten natomiast po kilku godzinach robil ze mnie trupa, rozmazywal sie, bylo go widac w kazdym zakamarku I nierownosci..

Korah, a ja zazdroszcze wlasnie wam, dziewczynom z Polski, ze macie taki latwy dostep do fajnych kosmetykow. Zazwyczaj rozmawiacie tutaj o firmach do ktorych ja latwego dostepu nie mam
minitasia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-04-06, 09:47   #38
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

[1=f60400d832b72deb5c42f71 6e834e5f0a0698277_6206f89 5c87a0;86675689]Załącznik 7671380

Kupiłam sobie [/QUOTE]

Miałam.
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-06, 10:37   #39
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

Cytat:
Napisane przez minitasia Pokaż wiadomość
Ja wlasnie mam problem z tym zeby regularnie uzywac takich kosmetykow jak krem pod oczy, balsam do ciala, peeling, olejki do wlosow.. A chcialabym

Za to nie poloze sie spac jesli sie umyje buzi czyms wiecej niz woda, a za tym juz automatycznie tonik, hydrolat, krem/serum/olejek.. To samo rano, mam rutyne i nie pamietam juz kiedy umylam sie tylko woda.
Ja spędzam codziennie wieczorem godzinę w łazience: prysznic z myciem dwukrotnym włosów, kremowanie ciała, osobny krem do stóp, na twarz hydrolat, serum, pod oczy serum i krem, potem pianka do włosów i suszenie.
Nie lubię tego, ale większość tych procedur wykonywać muszę. Cieszę się, jak latem nie muszę kremować całego ciała tylko łydki i mogę zostawić włosy same do wyschnięcia.

Co 2 dni muszę zmywać lakier z paznokci i nakładać nowy, dłużej żaden nie daje u mnie rady. Jak paznokcie zaczynają się rozdwajać, to również co 2 dni muszę robić manikiur japoński.
Raz w tygodniu robię tarkowanie stóp, depilację łydek, farbowanie rzęs i brwi, peeling twarzy, peeling skóry głowy.

Takich rzeczy jak peeling całego ciała czy jakieś olejowanie czegokolwiek u mnie nie wchodzi w grę.

Ogólnie to kiedyś bardziej lubiłam to cackanie się, obecnie mnie to już raczej głównie męczy.

Najbardziej zazdroszczę osobom, które nie muszą myć codziennie włosów, nienawidzę tego. Obcięcie nie polepszyłoby u mnie sprawy, bo musiałabym je wtedy codziennie rano myć i stylizować. To już wolę się pomęczyć wieczorem.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-06, 10:46   #40
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
Miałam.


Wiem, pamietam Twoje zakupy pastowe a niedawno wyszukiwalam sobie opinii u Ciebie o pastach bo widziałam ja ale nie byłam pewna czy dobra
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-06, 10:52   #41
elizka1987
Zakorzenienie
 
Avatar elizka1987
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 9 935
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
Mam aż 3 szampony. Nie mogę kupować szamponów do końca roku, a Anwen kuszą

Ciekawe, co ta Kinga wymyśliła. Czas pokaże.

Dołączam do grona fanek Alkemie. Udana, polska marka
Co ile myjesz wlosy?
Cytat:
Napisane przez minitasia Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny Nowa czesc watku widze jest

Ponizej ostatnie zdobycze z TK i HomeSense
Duzo przez was polecanych rzeczy

Wszystkie macie widze zapasy a ja nie wiem jak to robie, ale szybko zuzywam to co mam.

Szczegolnie do wlosow kosmetyki. Odzywka, taka 500 ml, to jest max na miesiac, a i tak myje wlosy 2-3 razy w tygodniu. No ale ja mam juz tak dlugie, ze az sie prosza o fryzjera. Corka tez ma po pupe, wiec tez wszystkie odzywki w sprayu ida szybko (teraz ma Andalou zielona i Urtekram berry - obie super!)

Moj ex mi podbiera tez kosmetyki, ale w sumie to sie ciesze ze nie uzywa testowanych i nienaturalnych

Jestescie systematyczne w uzywaniu, szczegolnie tych do twarzy? Wiem, ze Mon_Cherry jest Czy macie takie dni ze odpuszczacie?
Jestem bardzo regularna w pielegnacji, ale to tez dlatego, że bardzo to lubię.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ciężki jest los współczesnej kobiety. Musi ubierać się jak chłopak,
wyglądać jak dziewczyna, myśleć jak mężczyzna i pracować jak koń.

elizka1987 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-04-06, 11:33   #42
minitasia
Raczkowanie
 
Avatar minitasia
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 446
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja spędzam codziennie wieczorem godzinę w łazience: prysznic z myciem dwukrotnym włosów, kremowanie ciała, osobny krem do stóp, na twarz hydrolat, serum, pod oczy serum i krem, potem pianka do włosów i suszenie.
Nie lubię tego, ale większość tych procedur wykonywać muszę. Cieszę się, jak latem nie muszę kremować całego ciała tylko łydki i mogę zostawić włosy same do wyschnięcia.

Co 2 dni muszę zmywać lakier z paznokci i nakładać nowy, dłużej żaden nie daje u mnie rady. Jak paznokcie zaczynają się rozdwajać, to również co 2 dni muszę robić manikiur japoński.
Raz w tygodniu robię tarkowanie stóp, depilację łydek, farbowanie rzęs i brwi, peeling twarzy, peeling skóry głowy.

Takich rzeczy jak peeling całego ciała czy jakieś olejowanie czegokolwiek u mnie nie wchodzi w grę.

Ogólnie to kiedyś bardziej lubiłam to cackanie się, obecnie mnie to już raczej głównie męczy.

Najbardziej zazdroszczę osobom, które nie muszą myć codziennie włosów, nienawidzę tego. Obcięcie nie polepszyłoby u mnie sprawy, bo musiałabym je wtedy codziennie rano myć i stylizować. To już wolę się pomęczyć wieczorem.
Myjesz wlosy codziennie, bo ci sie tak przetluszczaja czy z czego to wynika? U mnie nawet logistycznie by to nie wypalilo - zadko biore prysznic bo myje sie w wodzie z kapieli corki najczesciej.
Myje wlosy 2-3 razy w tygodniu, nigdy nie mylam czesciej.

I paznokcie czy tarkowanie stop to wyzszy level dbania o siebie moze jak beda starsza to zaczne. Wymagaja u Ciebie w pracy zrobione paznokcie czy po prostu lubisz?

Ale krem do stop tez uzywam codziennie - no do konca do stop bo to zolta Weleda ale jest OK.
Ja mam tak ze jak cos sie nie nadaje dla mnie to twarzy to zuzywam na szyje, jak nie ma szyje to stopy, jak nie stopy to oddaje haha

Edytowane przez minitasia
Czas edycji: 2019-04-06 o 11:36
minitasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-06, 12:24   #43
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

Ja też nie jestem minimalistką pielegnacyjną, a wynika to z tego, że po prostu moja skóra nie jest łatwa w obsłudze.
Rano biorę prysznic, co dwa dni myję włosy. Koniecznie zimą balsamuje ciało, bo inaczej skóra mnie swędzi (kiedyś nie miałam tego problemu). Twarz myję pod prysznicem żelem, potem tonik, serum, krem pod oczy, krem na twarz i makijaż. Jakieś 30-40 min plus dosuszenie włosów przed wyjściem z domu.
Robię peeling ciała co tydzień.
Wieczorem demakijaż olejkiem lub micelem, mycie żelem, tonik, serum i jakiś cięższy kosmetyk typu serum olejowe, olej, ciężki krem. Stosuję też regularnie maseczki, kuracje kwasowe (ostatnio tonik z BU z kwasem migdałowym). Zimą też stosowałam serum z retinolem Norel. Obecnie na półce mam jakieś 4 lżejsze sera, dwa rodzaje olei i mazidło Polny Warkocz, który też jest właściwie olejem tylko w innej formie Za to wystarczy mi jeden krem na dzień i jeden pod oczy.
Taka pielęgnacja się u mnie sprawdza na razie. Niestety muszę ją modyfikować zależnie od pory roku, miejsca gdzie się aktualnie znajduję (w mieście jeszcze używam filtrów, u siebie nie muszę póki co) oraz faktu, że skóra się starzeje i ma inne wymagania.

Jedyne, do czego nie mam siły, to paznokcie. Hybryd nie lubię a malowanie co kilka dni jest męczące. Japoński manicure jest ok, ale też muszę go regularnie wykonywać, co nie zawsze się udaje
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-06, 12:29   #44
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

Cytat:
Napisane przez elizka1987 Pokaż wiadomość
Co ile myjesz wlosy?Jestem bardzo regularna w pielegnacji, ale to tez dlatego, że bardzo to lubię.
co 3-4 dni
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-06, 12:32   #45
elizka1987
Zakorzenienie
 
Avatar elizka1987
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 9 935
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

Wrzucam zdjęcie moich zdobyczy z ekocudów w Warszawie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20190331_204429.jpg (238,3 KB, 65 załadowań)
__________________
Ciężki jest los współczesnej kobiety. Musi ubierać się jak chłopak,
wyglądać jak dziewczyna, myśleć jak mężczyzna i pracować jak koń.

elizka1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-06, 12:39   #46
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

Cytat:
Napisane przez minitasia Pokaż wiadomość
Myjesz wlosy codziennie, bo ci sie tak przetluszczaja czy z czego to wynika? U mnie nawet logistycznie by to nie wypalilo - zadko biore prysznic bo myje sie w wodzie z kapieli corki najczesciej.
Myje wlosy 2-3 razy w tygodniu, nigdy nie mylam czesciej.
Tak.

Cytat:
Napisane przez minitasia Pokaż wiadomość
I paznokcie czy tarkowanie stop to wyzszy level dbania o siebie moze jak beda starsza to zaczne. Wymagaja u Ciebie w pracy zrobione paznokcie czy po prostu lubisz?
Nie lubię, wręcz nie cierpię dłubania przy paznokciach. Ale jak nic na nich nie mam, to obgryzam. Tylko lakier mnie przed tym powstrzymuje. Nie mam pojęcia, jak to rozegram w nowej pracy, bo panuje tam absolutny zakaz malowania czymkolwiek paznokci, więc nawet bezbarwny lakier odpada.

Dla mnie tarkowanie stóp to podstawa, mam szybko rogowaciejący naskórek. Nie ma nic gorszego nic dość często spotykany latem widok popękanych, zarośniętych pięt w nierzadko ładnych sandałkach. No przecież to jest 5 minut roboty

Cytat:
Napisane przez minitasia Pokaż wiadomość
Ale krem do stop tez uzywam codziennie - no do konca do stop bo to zolta Weleda ale jest OK.
Ja mam tak ze jak cos sie nie nadaje dla mnie to twarzy to zuzywam na szyje, jak nie ma szyje to stopy, jak nie stopy to oddaje haha
Ja mam pięty jeszcze bardziej wymagające niż twarz, po kilkunastu latach testów znalazłam jeden jedyny krem, który coś u mnie robi. Wcieranie w stopy resztek nienadających się do ciała nie bardzo ma u mnie sens.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-06, 13:08   #47
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja mam pięty jeszcze bardziej wymagające niż twarz, po kilkunastu latach testów znalazłam jeden jedyny krem, który coś u mnie robi.
Jaki to krem?
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-06, 14:17   #48
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;86677917]Jaki to krem?[/QUOTE]

Scholl Active Repair K+ KLIK. Inne kremy z mocznikiem u mnie prawie nic nie robią, a ten o dziwo tak. Tylko skład ma oczywiście bardzo nienaturalny, parafinę i parabeny.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2019-04-06 o 14:20
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-06, 14:29   #49
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Scholl Active Repair K+ KLIK. Inne kremy z mocznikiem u mnie prawie nic nie robią, a ten o dziwo tak. Tylko skład ma oczywiście bardzo nienaturalny, parafinę i parabeny.
Tez lubie ten krem

Skonczylam kilka dni temu mleczko z Pai i juz za nim tesknie. Widzialam je stacjonarnie w Sephorze. Czekam na promo
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-04-06, 14:48   #50
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Scholl Active Repair K+ KLIK. Inne kremy z mocznikiem u mnie prawie nic nie robią, a ten o dziwo tak. Tylko skład ma oczywiście bardzo nienaturalny, parafinę i parabeny.
Widzę, że nawet więcej ma tych składników nienaturalnych, niż naturalnych Ale coś musi w nim być (oprócz mocznika na 2-gim miejscu po wodzie), że tylko on się sprawdził Wyciąg z drożdży, lanolina Szukam od dłuższego czasu gotowca z naturalnym składem, ale do tej pory jedynie ten z Alva w miarę się sprawdzał, tylko że bardzo niewydajny był. Zaczęłam więc dodawać mocznik (i to sporo) do każdego kremu do stóp, ale niektóre zostawiają wtedy biały nalot na piętach i wygląda to bardzo nieestetycznie- dokładnie tak właśnie, jak wyglądają zaniedbane pięty
Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Tez lubie ten krem

Skonczylam kilka dni temu mleczko z Pai i juz za nim tesknie. Widzialam je stacjonarnie w Sephorze. Czekam na promo
Używasz go z wodą czy na waciku?

Edytowane przez 9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Czas edycji: 2019-04-06 o 14:53
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-06, 15:03   #51
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;86678131]Widzę, że nawet więcej ma tych składników nienaturalnych, niż naturalnych Ale coś musi w nim być (oprócz mocznika na 2-gim miejscu po wodzie), że tylko on się sprawdził Wyciąg z drożdży, lanolina Szukam od dłuższego czasu gotowca z naturalnym składem, ale do tej pory jedynie ten z Alva w miarę się sprawdzał, tylko że bardzo niewydajny był. Zaczęłam więc dodawać mocznik (i to sporo) do każdego kremu do stóp, ale niektóre zostawiają wtedy biały nalot na piętach i wygląda to bardzo nieestetycznie- dokładnie tak właśnie, jak wyglądają zaniedbane pięty
[/QUOTE]

Znam ten problem z czasów zabawy z półproduktami, zresztą i producenci też nie zawsze potrafią uzyskać kosmetyk, który nie ma tego częstego dla produktów z mocznikiem smużenia, bielenia i takiej tępości, przez co warstwa po prostu sobie zasycha w tych smugach na skórze i nic nie robi - takie przynajmniej ja miałam wrażenie. A już te tanie serie z mocznikiem marek takich jak Isana, Balea to zawsze są takie tępo-maziające się mleczka. Bardzo lubię serię Kneippa z mocznikiem i olejem wiesiołkowym, udało im się uniknąć tej upierdliwości. Kończę właśnie krem do rąk z tej serii z takim składem:

Aqua (Water), Glycerin, Urea, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Tocopheryl Acetate, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Oil, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate SE, Panthenol, Prunus Domestica Seed Oil, Persea Gratissima (Avocado) Oil, C10-18 Triglycerides, Sodium Lactate, Phytosterols, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Bisabolol, p-Anisic Acid, Caprylyl Glycol, Xanthan Gum, Triacetin, Sorbitan Oleate, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Lactic Acid, Glycine Soja (Soybean) Oil, Sodium Stearoyl Glutamate, Ascorbyl Palmitate, Tocopherol.


Z Pai dostałam tylko raz próbkę Head to toe hero buriti balm KLIK i chociaż to już trochę nie ta pora roku, to bardzo polecam na zimowe suchości, pękające usta, podrażnione od wycierania nosy. Bardzo dobra maść.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-06, 15:03   #52
minitasia
Raczkowanie
 
Avatar minitasia
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 446
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Skonczylam kilka dni temu mleczko z Pai i juz za nim tesknie. Widzialam je stacjonarnie w Sephorze. Czekam na promo
Ktore?
minitasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-06, 15:04   #53
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

Cytat:
Napisane przez elizka1987 Pokaż wiadomość
Wrzucam zdjęcie moich zdobyczy z ekocudów w Warszawie
Ale się obłowiłaś Nigdy nie miałam hydrolatu z malin, chyba chcę
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-06, 15:20   #54
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

Niedługo to mój syn będzie miał więcej kosmetyków ode mnie. Ma wrażliwa skórę więc troszkę z nim cackam. Odstawiłam mu nabiał i jest lepiej. Ale na byle jaki tani krem skóra nie reaguje. Te dziecięce z Rossmann nie bardzo się sprawdziły, chodzi mi zwłaszcza o pielęgnacje cery. Bo skórę na ciele ma ok.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-06, 15:35   #55
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;86678131]Widzę, że nawet więcej ma tych składników nienaturalnych, niż naturalnych Ale coś musi w nim być (oprócz mocznika na 2-gim miejscu po wodzie), że tylko on się sprawdził Wyciąg z drożdży, lanolina Szukam od dłuższego czasu gotowca z naturalnym składem, ale do tej pory jedynie ten z Alva w miarę się sprawdzał, tylko że bardzo niewydajny był. Zaczęłam więc dodawać mocznik (i to sporo) do każdego kremu do stóp, ale niektóre zostawiają wtedy biały nalot na piętach i wygląda to bardzo nieestetycznie- dokładnie tak właśnie, jak wyglądają zaniedbane pięty

Używasz go z wodą czy na waciku?[/QUOTE]

Standardowo wmasowuje w skore, a potem zmywam zelem.

Cytat:
Napisane przez minitasia Pokaż wiadomość
Ktore?
http://www.sephora.pl/Pielegnacja-Tw...warzy/P3175021
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-06, 16:28   #56
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

Cytat:
Napisane przez elizka1987 Pokaż wiadomość
Wrzucam zdjęcie moich zdobyczy z ekocudów w Warszawie


O ja! Ale zdobycze! brawo
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-06, 18:23   #57
minitasia
Raczkowanie
 
Avatar minitasia
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 446
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Standardowo wmasowuje w skore, a potem zmywam zelem.



http://www.sephora.pl/Pielegnacja-Tw...warzy/P3175021
https://www.johnlewis.com/pai-anywhe...0aAjGCEALw_wcB
Czy to jest to samo co tutaj? Jesli tak to jedno zuzylam a drugiego mi tak szkoda, ze az go nie uzywam - taki jest dobry I delikatny, zero sciagniecia - ale na pewno bym nie kupilam go za 200 zl..
minitasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-06, 18:42   #58
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Standardowo wmasowuje w skore, a potem zmywam zelem.



http://www.sephora.pl/Pielegnacja-Tw...warzy/P3175021
To tak, jak ja olej Tylko zwilżam dłonie przed nałożeniem oleju, bo tak mi się lepiej rozprowadza. Z mleczkiem pewnie nie byłoby tego problemu- chyba, że gęste jest?

Ja mam taki cleanser/eksfoliator w zestawie- używał ktoś? https://www.johnlewis.com/pai-kukui-...-75ml/p3271110

---------- Dopisano o 18:42 ---------- Poprzedni post napisano o 18:33 ----------

Cytat:
Napisane przez minitasia Pokaż wiadomość
https://www.johnlewis.com/pai-anywhe...0aAjGCEALw_wcB
Czy to jest to samo co tutaj? Jesli tak to jedno zuzylam a drugiego mi tak szkoda, ze az go nie uzywam - taki jest dobry I delikatny, zero sciagniecia - ale na pewno bym nie kupilam go za 200 zl..
Jest aż tak dobry?

Pai ma olejek z dzikiej róży do demakijażu http://www.sephora.pl/Pielegnacja-Tw...iABEgLeHPD_BwE

Edytowane przez 9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Czas edycji: 2019-04-06 o 19:10
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-06, 19:38   #59
elizka1987
Zakorzenienie
 
Avatar elizka1987
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 9 935
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ale się obłowiłaś Nigdy nie miałam hydrolatu z malin, chyba chcę
Ja tez go wcześniej nie mialam[1=f60400d832b72deb5c42f71 6e834e5f0a0698277_6206f89 5c87a0;86678426]O ja! Ale zdobycze! brawo[/QUOTE]Dzięki.

Troche rzeczy kupionych z waszego polecenia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ciężki jest los współczesnej kobiety. Musi ubierać się jak chłopak,
wyglądać jak dziewczyna, myśleć jak mężczyzna i pracować jak koń.

elizka1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-06, 19:56   #60
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XV

Cytat:
Napisane przez elizka1987 Pokaż wiadomość
Ja tez go wcześniej nie mialamDzięki.

Troche rzeczy kupionych z waszego polecenia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A wąchałaś już? Pachnie malinami?
Sporo wyhaczyłaś To wszystko nowości dla Ciebie, czy miałaś już coś z tych rzeczy?
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-03-15 15:45:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:35.