Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;) cz.VII - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-05-22, 23:50   #1
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 360

Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;) cz.VII


To już VII część wątku dla kobiet stosujących tabletki antykoncepcyjne
Nie schizujemy bez powodu, nie doszukujemy się wszędzie ciąży!



Kilka podstawowych informacji:

1. Pigułki właściwie stosowane dają prawie 100% pewności.

2.Czynniki obniżające skuteczność to zbyt duże spóźnienia oraz poważne interakcje z innymi lekami lub ziołami.

lista leków mogących osłabić działanie tabletek antykoncepcyjnych:
http://www.bezkompleksu.pl/forum.php?f=934&t=8169

tu sprawdzisz interakcje:
http://bil.aptek.pl/servlet/interakcje/list

w przypadku brania leków obniżających skuteczność tabletek (antybiotyki itd) należy dodatkowo zabezpieczać się
przez okres brania leku i 7 dni po skończeniu kuracji ( z uwzględnieniem przerwy!)


4.Pigułki bierzemy codziennie o tej samej porze (różnica 2-3 godz to żadne spóźnienie!)
(ilość dni przez które bierzemy tabletki jest zależna od ich rodzaju)

5. Przerwy można skracać, ale nigdy wydłużać!

5. Można przyjąć min. 15 pigułek (tabletki jednoskładnikowe) , a mimo to skuteczność będzie zachowana.
(np. w przypadku pominięcia tabletki w trakcie 3. tygodnia można przejść od razu do przerwy)

6. Pigułki działają przez cały cykl - tj. przez okres brania i 7 dni przerwy
(jeśli po niej rozpoczniemy nowe opakowanie)

7. Krwawienie z odstawienia może wystąpić każdego dnia 7-dniowej przerwy.
(w szczególnych przypadkach- np na początku brania tabletek- może ono wystąpić przed lub po przerwie)

wszystkie niezbędne informacje zawiera ulotka! tylko trzeba ją czytać ze zrozumieniem!
nie masz przy sobie ulotki? zgubiłaś ją? nic nie szkodzi...
w internecie jest dostępna ulotka każdych tabletek, a dodatkowo dostępna jest też UNIWERSALNA ULOTKA


linki do poprzednich części:
I: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=499691
II: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=542107
III: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=629324
IV: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=637604
V: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=658122
VI: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=709967


3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-23, 11:47   #2
pingwinek=]
Zakorzenienie
 
Avatar pingwinek=]
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wawalove
Wiadomości: 5 468
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Witam bo czytam zaglądam i czekam na okres jak na zbawienie...
pingwinek=] jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-24, 16:15   #3
sandrasandia
Raczkowanie
 
Avatar sandrasandia
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 369
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Ja również witam w nowym wątku, także czytam i zagladam
sandrasandia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-25, 17:14   #4
Karola201092
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 4
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Witam nie nalezalam do grupy osob schizujacych sie...ale niestety dolaczylam. Tabletki biore od prawie 4 lat, aktualnie jestem po zmianie z vibin na dionell. Skonczylam 2 opakowanie i co? Okresu brak....chyba zwariuje
Karola201092 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-26, 06:40   #5
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Karola201092 Pokaż wiadomość
Witam nie nalezalam do grupy osob schizujacych sie...ale niestety dolaczylam. Tabletki biore od prawie 4 lat, aktualnie jestem po zmianie z vibin na dionell. Skonczylam 2 opakowanie i co? Okresu brak....chyba zwariuje
Akurat przy Dionelle to nie takie dziwne. Dienogest w składzie - krwawienia przy nim są zwykle bardzo małe a nawet nie ma ich wcale.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-26, 09:02   #6
Karola201092
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 4
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Wczoraj juz test robilam 😨 po pierwszym opakowaniu miala okres prawie 2 tyg...
Karola201092 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-26, 17:53   #7
avire
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 3
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Hej wszystkim wiem, że pewnie męczące są pytania odnośnie zażywania tabletek, kiedy pierwsza tabletka, co zrobić gdy zapomniałam, itp. i o ile sama czasem pomagałam dziewczynom to teraz sama nie wiem co powinnam zrobić. Od pół roku brałam daylette jednak musiałam przy ostatniej wizycie zmienić mojego lekarza. Od nowej lekarki dostałam receptę na ovulastan i kazała mi wziąć pierwszą tabletkę po tym jak wezmę ostatnią tabletkę daylette (wczoraj). Jakie było moje zdziwienie kiedy przed chwilą przestudiowałam dokładnie ulotkę i jest w niej napisane, że w przypadku zmiany z innego leku należy przyjąć pierwszą tabletkę dzień po zażyciu ostatniej tabletki z składnikiem AKTYWNYM. Daylette ma 28 tabsów, jednak na końcu są tabletki nieaktywne. Mój błąd polegał na tym, że zaufałam lekarzowi. Kurcze, w życiu nie pomyślałam żeby sprawdzać lekarza! Myślicie, że jeśli dzisiaj wezmę pierwszą tabletkę to w tym miesiącu będą działały one prawidłowo? Teraz na pewno nie, ale czy po np. po tygodniu to się jakoś unormuje?
avire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-05-27, 09:53   #8
sandrasandia
Raczkowanie
 
Avatar sandrasandia
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 369
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez avire Pokaż wiadomość
Hej wszystkim wiem, że pewnie męczące są pytania odnośnie zażywania tabletek, kiedy pierwsza tabletka, co zrobić gdy zapomniałam, itp. i o ile sama czasem pomagałam dziewczynom to teraz sama nie wiem co powinnam zrobić. Od pół roku brałam daylette jednak musiałam przy ostatniej wizycie zmienić mojego lekarza. Od nowej lekarki dostałam receptę na ovulastan i kazała mi wziąć pierwszą tabletkę po tym jak wezmę ostatnią tabletkę daylette (wczoraj). Jakie było moje zdziwienie kiedy przed chwilą przestudiowałam dokładnie ulotkę i jest w niej napisane, że w przypadku zmiany z innego leku należy przyjąć pierwszą tabletkę dzień po zażyciu ostatniej tabletki z składnikiem AKTYWNYM. Daylette ma 28 tabsów, jednak na końcu są tabletki nieaktywne. Mój błąd polegał na tym, że zaufałam lekarzowi. Kurcze, w życiu nie pomyślałam żeby sprawdzać lekarza! Myślicie, że jeśli dzisiaj wezmę pierwszą tabletkę to w tym miesiącu będą działały one prawidłowo? Teraz na pewno nie, ale czy po np. po tygodniu to się jakoś unormuje?
Mysle ze Twoja lekarka moze nie wyraziła sie jasno ale wlasnie to miala na myśli co jest napisane w ulotce. Kazala Ci wziac pierwsza nową tabletke po ostatniej Daylette i mysle ze raczej miala na mysli aktywna tabletkę a nie placebo, no ale teraz to juz za pozno. Ja na Twoim miejscu dodatkowo zabezpieczalabym sie cale to opakowanie, bo nie wiem co nalezy zrobic innego :/
sandrasandia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-30, 13:19   #9
SophieElis
Przyczajenie
 
Avatar SophieElis
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 22
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Hej, mam sprawę do obgadania, ale nie dotyczy ona schiz czy ciąży. Powiedzcie mi proszę, jak wygląda u Was sprawa trądziku przy braniu tabletek ? Bo ogólbie walcze z trądzikiem na plecach i dekoldzie i myslalam, ze tabletki mi pomogą, a jest tylko gorzej. Nawet na twarzy mam takie podskórne gule, co wcześniej zdarzało mi sie raz na ruski rok, a teraz to co kilka dni mam piekny wysyp a to malych białych bąbli, a to wczesniej wspomnianych mini cyst, a to zwykle, paskudne pryszcze. Myslicie, ze to wina tabletek, w sensie, ze sa zle dobrane, czy po prostu organizm jeszcze sie przyzwyczaja ? Biorę Lesinelle, kiedys to byly moje.pierwsze tabletki i wowczas mi pomogly z tradzikiem (oczywiscie wtedy kiedy je bralam tylko), natomiast teraz, po kilku latach jest mi od nich tylko gorzej :-(
SophieElis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-30, 21:31   #10
zagubiona_ja_
Rozeznanie
 
Avatar zagubiona_ja_
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 757
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Hej Wam. Tabletki biorę nieco ponad pół roku jednak zauważyłam dziwne objawy. Ostatni okres to były lekkie plamienia. Później mój śluz przypominał ten sprzed czasów brania tabletek. Dodatkowo pojawiła mi się masa wyprysków co wcześniej nie miało miejsca. Wiem, że to lekko nierealne ale czy możliwe, że tabletki są za słabe? Dodatkowo podejrzewam, że mam lekkie problemy z hormonami tarczycy. Czy one mogą wpływać negatywnie na działanie tabletek?

Od całej tej sytuacja każde zażycie tabletki mnie stresuje. Wkręcam sobie, że piwo wypite pół godziny po tabletce zakłóca jej działanie. Tak samo kawa i inne rzeczy. Dodatkowo ciągle jestem senna i zmęczona.

Dodam, że biorę Belarę i wcześniej wszystko było ok.

Teraz chyba za dużo sobie wkręciłam
zagubiona_ja_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-31, 11:40   #11
sandrasandia
Raczkowanie
 
Avatar sandrasandia
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 369
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez SophieElis Pokaż wiadomość
Hej, mam sprawę do obgadania, ale nie dotyczy ona schiz czy ciąży. Powiedzcie mi proszę, jak wygląda u Was sprawa trądziku przy braniu tabletek ? Bo ogólbie walcze z trądzikiem na plecach i dekoldzie i myslalam, ze tabletki mi pomogą, a jest tylko gorzej. Nawet na twarzy mam takie podskórne gule, co wcześniej zdarzało mi sie raz na ruski rok, a teraz to co kilka dni mam piekny wysyp a to malych białych bąbli, a to wczesniej wspomnianych mini cyst, a to zwykle, paskudne pryszcze. Myslicie, ze to wina tabletek, w sensie, ze sa zle dobrane, czy po prostu organizm jeszcze sie przyzwyczaja ? Biorę Lesinelle, kiedys to byly moje.pierwsze tabletki i wowczas mi pomogly z tradzikiem (oczywiscie wtedy kiedy je bralam tylko), natomiast teraz, po kilku latach jest mi od nich tylko gorzej :-(
Jesli to poczatek brania tabletek od nowa to moze byc tak ze się orgaznizm przyzwyczaja, jesli tak jest to radze poczekac miesiac, dwa i jesli nic sie nie zmieni to radze zmienic tabletki. Ja osobiście mialam niewielki problem jesli chodzi o skórę twarzy, ale jakies tam wypryski zawsze byly, wiekszy problem niestety mialam na plecach z tym :/ Ale moge smialo powiedziec, ze odkad zaczelam brac tabletki i soe wszystko hormonalnie unormowalo, plecy mam gladkie, a na twarzy jak cos sie zdarzy to baaaaardzo rzadko i jest to jedna krosta nie wiecej. Stosuje Naraya Plus

---------- Dopisano o 09:40 ---------- Poprzedni post napisano o 09:36 ----------

Cytat:
Napisane przez zagubiona_ja_ Pokaż wiadomość
Hej Wam. Tabletki biorę nieco ponad pół roku jednak zauważyłam dziwne objawy. Ostatni okres to były lekkie plamienia. Później mój śluz przypominał ten sprzed czasów brania tabletek. Dodatkowo pojawiła mi się masa wyprysków co wcześniej nie miało miejsca. Wiem, że to lekko nierealne ale czy możliwe, że tabletki są za słabe? Dodatkowo podejrzewam, że mam lekkie problemy z hormonami tarczycy. Czy one mogą wpływać negatywnie na działanie tabletek?

Od całej tej sytuacja każde zażycie tabletki mnie stresuje. Wkręcam sobie, że piwo wypite pół godziny po tabletce zakłóca jej działanie. Tak samo kawa i inne rzeczy. Dodatkowo ciągle jestem senna i zmęczona.

Dodam, że biorę Belarę i wcześniej wszystko było ok.

Teraz chyba za dużo sobie wkręciłam
Kawa czy piwo nie maja wpływu na dzialanie tabletek, wiec sobie nie wkrecaj mysle ze możliwie ze oslabilo sie ich działanie zwlaszcza jesli rzeczywiście masz problemy z tarczyca ostatnio.... radze sie przejść do lekarza, pogadac z nim o tym i zrobic badania hormonalne, żeby zobaczyć, czy rzeczywiscie jest cos nie tak

Edytowane przez sandrasandia
Czas edycji: 2016-05-31 o 11:41
sandrasandia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-31, 20:10   #12
zagubiona_ja_
Rozeznanie
 
Avatar zagubiona_ja_
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 757
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

A myślicie, że możliwe aby problemy z tarczycą (rok temu miałam wyniki na granicy normy) powodowały, że tabletki słabiej działają?

To jest na prawdę chore ale już sobie totalnie wkręciłam, że tabletki nie działają bo mam chorą tarczycę i problem z jej hormonami
zagubiona_ja_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-01, 11:41   #13
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez zagubiona_ja_ Pokaż wiadomość
A myślicie, że możliwe aby problemy z tarczycą (rok temu miałam wyniki na granicy normy) powodowały, że tabletki słabiej działają?

To jest na prawdę chore ale już sobie totalnie wkręciłam, że tabletki nie działają bo mam chorą tarczycę i problem z jej hormonami
Ja mam niedoczynność tarczycy. Biorę tabletki antykoncepcyjne od niedawna a leki na tarczycę od 6 miesięcy. Konsultowałam to z lekarzem, przepisał mi tabletki. Z tego co się dowiadywałam, to nie ma żadnych przeciwwskazań i powiązań między tarczycą a antykoncepcją. Sama nie stosowałabym tej metody, gdyby skuteczność nie była 100%.

Myślę, że za bardzo sobie wkręcasz. Jeśli masz się denerwować, to lepiej zrezygnuj z tabletek i przejdź na inną formę antykoncepcji.

Poza tym górna granica hormonów tarczycy to ile? 4,2? W tym przypadku masz już niedoczynność i powinnaś się leczyć.
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-01, 14:25   #14
SophieElis
Przyczajenie
 
Avatar SophieElis
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 22
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Biorę właśnie drugi miesiąc tabletki i niby już było spokojnie, ale na początku drugiego blistru znowu mi powyskakiwała cała masa na plecach i twarzy za miesiąc wyjeżdżam za granicę i nie wiem czy chcę iść przed wyjazdem do lekarza ( jadę bez mojego TŻ więc teoretycznie oprócz opanowania trądziku nie miałabym po co ich brać )czy sobie odpuścić na czas 2,5 miesiąca :/
SophieElis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-01, 14:29   #15
sandrasandia
Raczkowanie
 
Avatar sandrasandia
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 369
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez SophieElis Pokaż wiadomość
Biorę właśnie drugi miesiąc tabletki i niby już było spokojnie, ale na początku drugiego blistru znowu mi powyskakiwała cała masa na plecach i twarzy za miesiąc wyjeżdżam za granicę i nie wiem czy chcę iść przed wyjazdem do lekarza ( jadę bez mojego TŻ więc teoretycznie oprócz opanowania trądziku nie miałabym po co ich brać )czy sobie odpuścić na czas 2,5 miesiąca :/
Ale co sobie odpuscic, wizyte u lekarza? Jesli to dla Ciebie uciazliwe to lepiej idz do lekarza, a jesli nie i jest to drugie opakowanie to to radze poczekac do konca 3-4 opakowania, powinno sie to uspokoic do tego czasu
sandrasandia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-01, 14:43   #16
SophieElis
Przyczajenie
 
Avatar SophieElis
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 22
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Hmm, a jeszcze mam jedno pytanie odnośnie wagi. Bo kiedyś biorą tabletki chudłam, a teraz wręcz przeciwnie, waga stoi mimo chodzenia na siłownię i jako takiej diety. Czy zmiana tabletek może mieć też wpływ na chudnięcie lub tycie ? Lekarka im powiedziała, że bez różnicy co mi przepisze, bo wszystkie działają tak samo ( co mnie trochę zaniepokoiło szczerze mówiąc ) i teraz to już nie wiem co myśleć
SophieElis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-01, 23:59   #17
Agaciok xD
Wtajemniczenie
 
Avatar Agaciok xD
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2 647
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Dziewczyny moglybyscie mi pomoc? Nie wiem kiedy mam wziac pierwsza tabletke....
Moj problem polega na tym, że ja nie mam okresu! Mam tylko caly czas brazowe plamienia, ktore trwaja tyle co miesiaczka ale wystepuja nawet co tydzien... Czasem jak biore jakies hormony to troche krwi sie pojawia, ale bez tego ani rusz. No wiec teraz nic nie biore bo moja endo jest chora i oczywiscie mam plamienia, trwaja juz 9 dzien. Za tydzien w weekend przyjezdza do mnie facet i chcialabym sie zabezpieczyc Czy moge wziac te tabletke jutro, w 10 dniu plamienia? Czy powinnam zaczekac az skonczy mi sie plamienie i wziac dopiero w pierwszym dniu kolejnego plamienia? Jesli wezme ja teraz to podejrzewam ze nie bede zabezpieczona od razu a dopiero po okolo tygodniu? Co mam zrobic?
__________________

Agaciok xD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-02, 09:59   #18
sandrasandia
Raczkowanie
 
Avatar sandrasandia
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 369
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez SophieElis Pokaż wiadomość
Hmm, a jeszcze mam jedno pytanie odnośnie wagi. Bo kiedyś biorą tabletki chudłam, a teraz wręcz przeciwnie, waga stoi mimo chodzenia na siłownię i jako takiej diety. Czy zmiana tabletek może mieć też wpływ na chudnięcie lub tycie ? Lekarka im powiedziała, że bez różnicy co mi przepisze, bo wszystkie działają tak samo ( co mnie trochę zaniepokoiło szczerze mówiąc ) i teraz to już nie wiem co myśleć
Nie bez powodu dziewczyny zmieniaja tabletki po jakims czasie bo jedne im nie przypasowaly. Rozne tabletki moga dac rozne skutki uboczne. Mi moja lekarka jak przepisala pierwszy raz moje tabsy to na dwa opakowania najpierw i właśnie powiedziała ze tylko na tyle, żebym zobaczyła jak sie po nich czuje i czy mi one pasuja

---------- Dopisano o 07:59 ---------- Poprzedni post napisano o 07:48 ----------

Cytat:
Napisane przez Agaciok xD Pokaż wiadomość
Dziewczyny moglybyscie mi pomoc? Nie wiem kiedy mam wziac pierwsza tabletke....
Moj problem polega na tym, że ja nie mam okresu! Mam tylko caly czas brazowe plamienia, ktore trwaja tyle co miesiaczka ale wystepuja nawet co tydzien... Czasem jak biore jakies hormony to troche krwi sie pojawia, ale bez tego ani rusz. No wiec teraz nic nie biore bo moja endo jest chora i oczywiscie mam plamienia, trwaja juz 9 dzien. Za tydzien w weekend przyjezdza do mnie facet i chcialabym sie zabezpieczyc Czy moge wziac te tabletke jutro, w 10 dniu plamienia? Czy powinnam zaczekac az skonczy mi sie plamienie i wziac dopiero w pierwszym dniu kolejnego plamienia? Jesli wezme ja teraz to podejrzewam ze nie bede zabezpieczona od razu a dopiero po okolo tygodniu? Co mam zrobic?
Hmm, ulotka wyraznie mówi, ze pierwszą tabletke nalezy wziac w pierwszym dniu okresu. A Ty masz troche inna sytuacje. Nie powiedzialas lekarce o swoim problemie? Bo brak okresu i takie plamienia zazwyczaj oznaczają problemy hormonalne i nie wiem czy powinnas od tak sobie wziac tabletki. A sadzac po Twoim pytaniu, nie wspomnialas o tym lekarzowi na wizycie, bo ginekolog powiedzialby Ci co masz zrobic w takiej sytuacji :P Czasami lekarze jesli dziewczyna ma nieregularne okresy, razem z tabsami przepisuja cos na wywolanie okresu i wtedy bierzesz normalnie w pierwszym dniu i jestes zabezpieczona, a czasami pozwalaja wziac w dowolnym dniu cyklu, jesli nie wiadomo kiedy okres przyjdzie, tyle ze wtedy przez cale pierwsze opakowanie nalezy sie dodatkowo zabezpieczać, bo antykoncepcja nie dziala. W Twoim przypadku jak mowisz okresu jako takiego nie ma. Radze nie robic niczego na wlasna reke, nawet jeśli sie spieszysz, zeby byc zabezpieczona, bo to i tak nic nie da jak wezmiesz sobie od tak tabletke, bo jak mowilam, cale pierwsze opakowanie nie bylabys zabezpieczona. Ale jesli nie masz okresu i nie daj Boże masz problemy z hormonami czy cos, to zalecam wizyte u lekarza, powiedzenie mu o tym, przebadanie sie, a nie branie tabletek jak cukierki, byleby dzialaly, bo tylko sobie zaszkodzisz
sandrasandia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-02, 12:30   #19
Agaciok xD
Wtajemniczenie
 
Avatar Agaciok xD
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2 647
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez sandrasandia Pokaż wiadomość
Hmm, ulotka wyraznie mówi, ze pierwszą tabletke nalezy wziac w pierwszym dniu okresu. A Ty masz troche inna sytuacje. Nie powiedzialas lekarce o swoim problemie? Bo brak okresu i takie plamienia zazwyczaj oznaczają problemy hormonalne i nie wiem czy powinnas od tak sobie wziac tabletki. A sadzac po Twoim pytaniu, nie wspomnialas o tym lekarzowi na wizycie, bo ginekolog powiedzialby Ci co masz zrobic w takiej sytuacji :P Czasami lekarze jesli dziewczyna ma nieregularne okresy, razem z tabsami przepisuja cos na wywolanie okresu i wtedy bierzesz normalnie w pierwszym dniu i jestes zabezpieczona, a czasami pozwalaja wziac w dowolnym dniu cyklu, jesli nie wiadomo kiedy okres przyjdzie, tyle ze wtedy przez cale pierwsze opakowanie nalezy sie dodatkowo zabezpieczać, bo antykoncepcja nie dziala. W Twoim przypadku jak mowisz okresu jako takiego nie ma. Radze nie robic niczego na wlasna reke, nawet jeśli sie spieszysz, zeby byc zabezpieczona, bo to i tak nic nie da jak wezmiesz sobie od tak tabletke, bo jak mowilam, cale pierwsze opakowanie nie bylabys zabezpieczona. Ale jesli nie masz okresu i nie daj Boże masz problemy z hormonami czy cos, to zalecam wizyte u lekarza, powiedzenie mu o tym, przebadanie sie, a nie branie tabletek jak cukierki, byleby dzialaly, bo tylko sobie zaszkodzisz
Mam PCO mialam robione badania hormonalne, mam za wysokie stezenie androgenow. "Lecze" sie od hmm ponad 3 lat (?). Na poczatku bralam tylko zwykle hormony Estrofem i Duphaston i pamietam, ze te pierwsze tabletki wzielam po prostu na drugi dzien od otrzymania recepty, nie bylo zadnego czekania na pierwszy dzien okresu, bo chcac nie chcac u mnie normalny okres nie wystepuje. W trakcie brania lekow plamienie u mnie nie wystepuje, dopiero w momencie gdy powinno pojawic sie krwawienie z odstawienia u mnie jest to znowu plamienie z lekka domieszka krwi A ze po tych lekach przytylam, ginekolog mowila ze mozna tez stosowac tabletki antykoncepcyjne, ale wlasciwie nie pamietam zeby kiedykolwiek mowila mi w ktorym dniu mam zaczac je brac teraz jest powaznie chora, juz chyba od pol roku i wlasnie od pol roku nic nie biore i caly czas mam plamienia... Umowilam sie do innego endokrynologa ale wizyta jest dopiero pod koniec czerwca...
__________________

Agaciok xD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-06-02, 12:58   #20
sandrasandia
Raczkowanie
 
Avatar sandrasandia
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 369
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Agaciok xD Pokaż wiadomość
Mam PCO mialam robione badania hormonalne, mam za wysokie stezenie androgenow. "Lecze" sie od hmm ponad 3 lat (?). Na poczatku bralam tylko zwykle hormony Estrofem i Duphaston i pamietam, ze te pierwsze tabletki wzielam po prostu na drugi dzien od otrzymania recepty, nie bylo zadnego czekania na pierwszy dzien okresu, bo chcac nie chcac u mnie normalny okres nie wystepuje. W trakcie brania lekow plamienie u mnie nie wystepuje, dopiero w momencie gdy powinno pojawic sie krwawienie z odstawienia u mnie jest to znowu plamienie z lekka domieszka krwi A ze po tych lekach przytylam, ginekolog mowila ze mozna tez stosowac tabletki antykoncepcyjne, ale wlasciwie nie pamietam zeby kiedykolwiek mowila mi w ktorym dniu mam zaczac je brac teraz jest powaznie chora, juz chyba od pol roku i wlasnie od pol roku nic nie biore i caly czas mam plamienia... Umowilam sie do innego endokrynologa ale wizyta jest dopiero pod koniec czerwca...
No to skoro tak to wszystko jedno kiedy weźmiesz tylko ze antykoncepcja bedzie działać po pierwszym opakowaniu dopiero. I moglas od razu to powiedzieć, bo tak to Twoja wypowiedź zabrzmiala jakbys od tak chciala zaczac brac tabletki mimo wyraźnych problemów ze zdrowiem, a moja pierwsza wypowiedź przez to byla bez sensu

Edytowane przez sandrasandia
Czas edycji: 2016-06-02 o 13:01
sandrasandia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-02, 13:16   #21
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Dziś endo wygrał mi torbiela małego(jestem rok po wycieciu guzka) i nie wiem co robić czy anty brać dalej czy co.
Ma ktoś taką sytuację?
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-02, 13:45   #22
sandrasandia
Raczkowanie
 
Avatar sandrasandia
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 369
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Dziś endo wygrał mi torbiela małego(jestem rok po wycieciu guzka) i nie wiem co robić czy anty brać dalej czy co.
Ma ktoś taką sytuację?
Nie spytalas go o to jak juz bylas na wizycie? Tabletki anty czasami sa przepisywane zeby zmniejszyc torbiele w sumie, a skoro lekarz nic nie powiedział a wie pewnie ze bierzesz anty, to mysle ze mozesz brac dalej.
sandrasandia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-03, 09:40   #23
eveline1996
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 20
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Witam. Zmieniałam tabletki z mocniejszych na słabsze i przjęłam perwszą tabletkę slabszych w czwartym dniu przerwy czyli w drugim dniu krwawienia. Stosowałam prezerwatywę dodatkowo przez 7 dni. Czy dobrze postapilam? Prosze o szybką odpowiedz bo odchodze od zmysłów. Ginekolog zalecił i wziąć w pierwszym dniu krwawienia a na ulotce pisze ze jeśli przechodzi sie z innych dwuskłądnikowych to można zrobić 7 dni przerwy. Przez to zagapiłam się i wziełam dopiero w drugim dniu krwawienia.:mad :
eveline1996 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-03, 13:24   #24
PannaPinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 83
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Grupo wsparcia pomocy! W poprzedniej części wątku pisałam o tym, że raz nie dostałam krwawienia z odstawienia zamiast tego miałam plamienie (17 marca, po 3 opakowaniu madinette, wcześniej brałam naraye). Ginekolog mnie nastraszyła, ale zrobiłam test i wyszedł negatywny, w kolejnych miesiącach miałam już raczej normalne krwawienia. W czasie tych 2 miesięcy miałam problemy intymne jak przy grzybicy, wdrożyłam doraźne środki i umówiłam się na wizytę do ginekologa, jednak nie odbyła się bo moja pani doktor gdzieś wyjechała... Dziś zauważyłam że mam brunatne upławy, oczywiście internet wskazuje na początki owulacji, nadżerki, zapalenia lub implantacje zarodka... Krwawienie powinnam dostać za tydzień (10 czerwiec), tabletki przez cały ten czas brałam regularnie, bez żadnych wymiotów, biegunek, antybiotyków, grejfrutów itp. Miała któraś z Was podobnie? Odchodzę od zmysłów powoli..
PannaPinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-04, 01:44   #25
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 360
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez eveline1996 Pokaż wiadomość
Witam. Zmieniałam tabletki z mocniejszych na słabsze i przjęłam perwszą tabletkę slabszych w czwartym dniu przerwy czyli w drugim dniu krwawienia. Stosowałam prezerwatywę dodatkowo przez 7 dni. Czy dobrze postapilam? Prosze o szybką odpowiedz bo odchodze od zmysłów. Ginekolog zalecił i wziąć w pierwszym dniu krwawienia a na ulotce pisze ze jeśli przechodzi sie z innych dwuskłądnikowych to można zrobić 7 dni przerwy. Przez to zagapiłam się i wziełam dopiero w drugim dniu krwawienia.:mad :
Dobrze jest najbezpieczniej jest po prostu wziąć max w 1 dzień krwawienia przechodząc na słabsze, ale jeżeli zabezpieczałaś się dodatkowo to nie wiem czym się martwisz.

Edytowane przez 3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Czas edycji: 2016-06-04 o 01:45
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-04, 10:08   #26
eveline1996
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 20
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

[1=3bab1895ed7a4a0113eb29e 79654b8b86ef03e4e_657f8b8 281285;61301676]Dobrze jest najbezpieczniej jest po prostu wziąć max w 1 dzień krwawienia przechodząc na słabsze, ale jeżeli zabezpieczałaś się dodatkowo to nie wiem czym się martwisz.[/QUOTE]
Martwie sie bo zabezpieczałam sie dodatkowo 7-14 dni mniej wiecej. A teraz jest 3 dzien przerwy a krwawienia jak nie było tak nie ma a na silniejszych tabletkach zawsze miałam 2 max rano 3 dnia przerwy. I teraz sie martwie czy tabletki na pewno zadziałały w tym cyklu. Prosze o odpowiedz. Działały czy nie? I jak to jest z tym krwawieniem? Czemu sie nie pojawia?
eveline1996 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-04, 19:00   #27
sandrasandia
Raczkowanie
 
Avatar sandrasandia
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 369
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Dzisiaj ja potrzebuję pomocy i rady. Biore tabletki Naraya Plus od 1,5 roku. W ciagu ostatnich miesięcy nie popełniłam żadnego błędu w ich stosowaniu, nawet brałam jak w zegarku jak tylko mi alarm zadzwonił. Od paru dni zmagam sie z zapaleniem pecherza, typowo, latam do łazienki, boli i piecze. Zażywam do tego furagine i żurawinę. Nie znalazłam by któryś z tych leków wpływał na antykoncepcje. Jestem na końcu opakowania, dzisiaj wzielam ostatnia tabletke aktywna z opakowania i zauważyłam ze mam trochę brązowego śluzu na bieliźnie. W mojej głowie od razu panika, krwawienie implantacyjne i ciąża dziewczyny pomocy, któraś ma pomysł, co to znaczy? Potrzebuje uspokojenia i zapewnienia ze to nie ciąża
Znalazlam na ten temat coś, że przez zapalenie pecherza i leki mogę miec obniżoną odporność i stąd to lekkie plamienie, co o tym myślicie?

Wysłane z mojego HUAWEI SCL-L01 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez sandrasandia
Czas edycji: 2016-06-04 o 19:01
sandrasandia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-05, 09:14   #28
eveline1996
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 20
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez sandrasandia Pokaż wiadomość
Dzisiaj ja potrzebuję pomocy i rady. Biore tabletki Naraya Plus od 1,5 roku. W ciagu ostatnich miesięcy nie popełniłam żadnego błędu w ich stosowaniu, nawet brałam jak w zegarku jak tylko mi alarm zadzwonił. Od paru dni zmagam sie z zapaleniem pecherza, typowo, latam do łazienki, boli i piecze. Zażywam do tego furagine i żurawinę. Nie znalazłam by któryś z tych leków wpływał na antykoncepcje. Jestem na końcu opakowania, dzisiaj wzielam ostatnia tabletke aktywna z opakowania i zauważyłam ze mam trochę brązowego śluzu na bieliźnie. W mojej głowie od razu panika, krwawienie implantacyjne i ciąża dziewczyny pomocy, któraś ma pomysł, co to znaczy? Potrzebuje uspokojenia i zapewnienia ze to nie ciąża
Znalazlam na ten temat coś, że przez zapalenie pecherza i leki mogę miec obniżoną odporność i stąd to lekkie plamienie, co o tym myślicie?

Wysłane z mojego HUAWEI SCL-L01 przy użyciu Tapatalka
Żadna implantacja To nie ciąża. Tak jak mówiłas obnizona odporność itp. Bo sprawdziłam i na żadnej stronie nie pisze żeby furagina wpływała na antykoncepcje a jak tak wszyscy uważają to tak jest Easy nie będziesz mamą Ja też miałam pod koniec tego opakowania brązowe plamienie i też sie przestraszyłam a okazało sie że nie było po co Także wyluzuj bo wiem ile ja nerwow straciłam zupełnie niepotrzebnie i naprawde cie rozumiem ale nie ma sie co martwić
eveline1996 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-05, 09:16   #29
sandrasandia
Raczkowanie
 
Avatar sandrasandia
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 369
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez eveline1996 Pokaż wiadomość
Żadna implantacja To nie ciąża. Tak jak mówiłas obnizona odporność itp. Bo sprawdziłam i na żadnej stronie nie pisze żeby furagina wpływała na antykoncepcje a jak tak wszyscy uważają to tak jest Easy nie będziesz mamą Ja też miałam pod koniec tego opakowania brązowe plamienie i też sie przestraszyłam a okazało sie że nie było po co Także wyluzuj bo wiem ile ja nerwow straciłam zupełnie niepotrzebnie i naprawde cie rozumiem ale nie ma sie co martwić
Dziekuje bardzo za odpowiedź bardzo tego potrzebowałam czekam na krwawienie i postaram się już nie schizować, po prostu nigdy wcześniej nie zdarzyło mi się nic takiego. Dzięki!

Wysłane z mojego HUAWEI SCL-L01 przy użyciu Tapatalka
sandrasandia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-05, 18:05   #30
minmin15
Przyczajenie
 
Avatar minmin15
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 7
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Nigdy nie myślałam, że moge zeschizowac w ten sposób, ale jednak..
Jestem przy 3cim opakowaniu tabletek (Elin), po krwawieniu po 7 dniach przerwy, 8dnia przyjęłam tabletkę jak zwykle ok 21. Juz następnego dnia zaczał pobolewac mnie brzuch, co uznaje za normalne, ale dziś jest 4 dzien od rozpoczęcia opakowania, stosunek sie zdarzył również, a brzuch boli jeszcze bardziej, do tego doszedł śluz, co zaczeło mnie martwić....tabletki jak zawsze biore co do minuty regularnie, więc niby się nie martwię...a jednak. Wszystko za sprawą dobrej kolezanki, która co jakiś czs lubi rzucić: a co jesli? Nie stosujemy prezerwatyw (z chłopakiem, nie z kolezanką ), ale czasem się obawiam, że za bardzo zaufałam tabletkom. Wizyta kontrolna u ginekologa w przyszłym tygodniu, może rozwieje wszelkie moje wątpliwości, a póki co wylewam swoje żale tutaj ;d nie chcę czytac inetrnetów, bo tylko mnie stresują

Edytowane przez minmin15
Czas edycji: 2016-06-05 o 18:26
minmin15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-06-07 10:57:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:50.