Puszące się loki i fale - sposoby na defrizz - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-07, 20:28   #31
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Puszące się loki i fale - sposoby na defrizz

Połączyłam wątki dotyczące "puszaków" miast loków i fal, co zdarza się niezwykle często przy niewłaściwej pielęgnacji.

Znajdziecie po drodze taki post, z którego treścią do końca się nie zgadzam:
Krok 1
Umyj włosy szamponem 2 razy (np. Nivea Hair Cair)

Szampon jako dość kontrowersyjny środek dla włosów kręconych, szczególnie osób będących CG jest nie do przejścia. Szczególnie dwukrotnie zastosowany. Vide pigułka CG

Krok 2
Nałoż na mokre włosy odżywke na włosy i rozczesz je grzebieniem z szerokimi zębami. Nie spłukuj odzywki w 100% pozostaw troche na włosach.
Moja odżywka miała dziś odczyn wyjątkow zasadowy, a przy kwaśnym pH włosów to nie do końca dobry pomysł, by odżywkę zostawić nie do końca spłukaną. Lepiej spłukać dokładnie i zakończyć zimną wodą lub płukanką wodno-octową, by lepiej domknac łuski włosa.
Lepiej przylegające łuski nie staną się dodatkową przyczyną puchu i plątania.

Krok 3
Wycieraj delikatnie włosy ręcznikiem od końcówek aż po skórę głowy. Następnie znowu je rozczesz grzebieniem. Nałoż mleczko (np. sunsilk). Znowu rozczesz grzebieniem. Nałoz troszeczke żelu. Rozczesz . I na koniec pianka do włosów.
Vide pigułka CG używanie ręcznika do wycierania umytych włosów kręconych może dodatkowo prowadzić do puchu (frizzu). Ręcznik forotte podważa łuski włosa, co prowadzi dodatkowo do puszenia.
Mleczko Sunsilk - już niedostępne. Pamiętac jednak należy (jeśli komuś trafi się okazja), że w skłądzie silikon.
Pianka do włosów... zalezy jaka. Jeśli bez alkoholu - czemu nie?

Krok 4
Jeśli jest to możliwe niech wyschną na powietrzu. Staraj się ich w ogóle nie dotykac.
Tu się zgadzam

Krok 5
Bądź dumna !!!
I tutaj też

Ale to moje zdanie. A reszta na temat puszenia się w pigułce CG
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-01, 11:40   #32
kuneggundziaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1
Dot.: Puszące się loki i fale - sposoby na defrizz

ja także mam taki typ włosów
i nie bylo dnia bez prostownicy.
jednak to pogorszyło sprawę.
Teraz moje włosy są jeszcze bardziej puszące się, jednak teraz uzywam bardzo duzo odżywek itp, jednak i tak je trudno odbudować.
a po takim prostowaniu, loczki są zniekształcone, a włosy jeszcze bardziej puszące się.
jednak teraz dokonałam przełomu w swoim życiu, i nie prostuje XD

ale jednak mam sprawdzony sposób.
po umyciu głowy owinąć ręcznikiem włosy,
poczekać załóżmy 8 minut.
ściągnąć ręcznik, i grzebieniem rozczesać włoski
poczekać tak kolejne 5-8 minut, aż woda przestanie skapywać w włosków.
następnie związać włosy w kucyk.
dobrze jest dać jakąś odżywkę w spreju, najlepiej przeznaczoną do typu włosów, lub jakiś płyn w spreju. spryskać kite dość dobrze
zaraz po tym od dołu włosów tak podnosić je rękoma i lekko ściskać.
już wtedy, jak będą mokrę, wyraznie będzie widać ze nie są płaskie tylko nadano im kształtu.

---------- Dopisano o 12:40 ---------- Poprzedni post napisano o 12:37 ----------

a właśnie.
i chciałam dodać, że w tym kucyku jak juz spryskamy je jakimś sprejem itp. i lekko uniesiemy dłońmi, to pozostawić je do schnięcia .
będą długo schły, ale efekty są
potem jak wyschną też warto je czymś spryskać.
i podczas schnięcia nie iść spać lub leżeć :P
kuneggundziaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:41.