Filtry ochronne - ZBIORCZY - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2003-04-09, 10:41   #1
minio
Raczkowanie
 
Avatar minio
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 390

Antykoncepcja hormonalna, jakie filtry na lato?


witam [img]icons/icon7.gif[/img]
jak wiadomo stosowanie doustnej antykoncepcji hormonalnej moze powodowac powstawanie przebarwien na skorze pod wplywem promieniowania UVB/UVA. zbliza sie lato, a co za tym idzie wzmozona ekspozycja na intensywne slonce. pomijajac opalanie sie lezac plackiem, jakiej wysokosci filtry sloneczne nalezy stosowac wybierajac sie np. w gory, na zagle lub po prostu na co dzien, kiedy przebywany dlugo na sloncu?
pozdrawiam [img]icons/icon7.gif[/img]
__________________
Potrafił nieraz siebie się wyrzec, aby innych wspierać,
Nie litość go jednak wiodła ni sumienie,
Lecz myśli jakieś dziwne zwyrodnienie
Kazało mu, podobne zwykłej dumie,
Czynić, czego nikt lub mało kto umie;
I za tymże impulsem w pokus chwilach,
Duch jego takoż ku złu się nachylał.

Byron "Lara"
minio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2003-04-09, 12:46   #2
Catherine
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 278
Re: antykoncepcja hormonalna, jakie filtry na lato?

Czesc Minio, rok temu wyszlam na wiosenny (!) spacerek i wrocilam z dwiema plamami na czole i nosie... Coz, jak sie uzywa hormony, trzeba uwazac, Od tej pory stosuje na przemian: Fluide Multiprotection SPF 25 Chanel (swietny, bo jest lekki i wchlania sie bez problemu a zarazem rozswietla twarz - bialy), Block City 25 lub Sheer White SPF 30 Clinique - bezowe, podklad Revlonu SPF 30 a w sytuacjach podwyzsonego ryzyka - Anthelios 60 (tylko ze dla mieszanej cery jest lekko za ciezki, czuje sie jak paczek). Rewela sa tez kosmetyki bodajze RSV - kiedys sprobowalam, ale tu ich nie ma.
To chyba tyle, co znam z autopsji i moge z czystym sumieniem polecic ma slonce/hormony. M., moze cos Ci sie z tego zestawu przyda, popros o tester i sama wyprobuj na wlasnej skorze Pozdrawiam))
Catherine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2003-04-20, 00:00   #3
Jankowiak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 402
Re: antykoncepcja hormonalna, jakie filtry na lato?

Przy stosowaniu antykoncepcji hormonalnej przebarwienia są dużym problemem. Jeśli chcesz uniknąć kłopotliwej z nimi walki i sporych wydatków, to żaden filtr nie jest zbyt wysoki. Generalnie im wyższy faktor dla UVB tym lepiej. Dla UVA ma mniejsze znaczenie, choć warto o to zadbać choćby z powodu hamowania procesów starzenia skóry. SPF 8-12-15 ma znaczenie tylko marketingowe i przed niczym nie chroni. Sens stosowania filtra zaczyna się od 30-35 w praktyce polecam 50-60. Fakt, że są one dość paskudne w stosowaniu i nie wyglądają najlepiej. Ideałem będzie SPF100 np Bioderma Photoderm Max bezbarwny lub brązowy. Również SVR produkuje "setkę" choć o nieszczególnym kolorze (raczej dla prosiaczka). Musisz poprosić o testery i znależć coś dla siebie ale jeśli poważnie myślisz o profilaktyce przebarwień to minimum 50-60.
I jeszcze jeden aspekt stosowania filtra. Filtry chemiczne o wysokiej skuteczności przy dużej ekspozycji na światło np. Seszele czy Egipt w samo południe ulegają rozkładowi. Produkty tego rozpadu są podczas długotrwałego stosowania szkodliwe dla skóry. Lepszy więc będzie filtr mineralny który odbija promieniowanie i jest nieszkodliwy. Wygląda niestety najczęściej gorzej i jest wyraźnie zabarwiony.
Jankowiak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2003-04-20, 00:40   #4
kb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 276
Re: antykoncepcja hormonalna, jakie filtry na lato?

Jeśli Pan pozwoli chciałabym dodać kilka słów w tym temacie. Ochrona UVA jest bardzo istotne zwłaszcza w przeciwdziałaniu powstawania przebarwień, tak więc jeśli już mamy wybierać krem z filtrami korzystniej jest by chronił on także skutecznie przed UVA. Przebarwień można się nabawić nawet przebywając często przy oknie od nasłonecznionej strony, szyby filtrują w dużym stopniu UVB, natomiast UVA w 80-90% przenika przez szyby okienne.
Znam przypadki przebarwień skóry pomimo stosowania kremów z wysokimi filtrami zwłaszcza wyłącznie mineralnymi.
To prawda, że produkty rozkładu filtrów przyczyniają się do tworzenia wolnych rodników, szkodliwych dla skóry jednak wg. choćby dr Naylor'a wolne rodniki generowane przez UV głęboko w niechronionym kremami z filtrami naskórku są znacznie groźniejsze w skutkach niż wolne rodniki generowane przez produkty rozkładu filtrów, które powstają przede wszystkim w warstwie rogowej naskórka. Poza tym wszyscy są zgodni, że korzyści wynikające z regularnego stosowania kremów z filtrami przewyższają negatywne aspekty.
Duże znaczenie ma także fotostabilność filtrów, kompozycja niestabilnych filtrów ulega łatwo rozkładowi także pod wpływem ekspozycji na słońce w naszych polskich warunkach.
Jednym z filtrów szczególnie aktywnym w generacji wolnych rodników o słabej fotostabilności, którego lepiej unikać jest oxybenzon (benzophenone-3).
Jest jeszcze druga sprawa obecnie stosowane filtry mineralne to filtry mikronizowane, które w odróżnieniu od stosowanych dawniej niemikronizowanych wersji działają w dwojaki sposób odbijają światło, ale także je asborbują podobnie jak filtry chemiczne, ze względu na małe rozmiary cząsteczek, także mogą wnikać w skórę i także są podejrzewane o generowanie wolnych rodników, choć większość nowych badań podaje, iż raczej nie wnikają one głębiej niż do poziomu warstwy rogowej naskórka.
Kremy oparte wyłącznie na filtrach mineralnych nie są niestety tak skuteczne zwłaszcza w zakresie UVA.
Najskuteczniejsze kremy z filtrami to produkty o wysokich faktorach dla UVB czyli SPF oraz dla UVA - PPD, oparte na kompozycji filtrów chemicznych i mineralnych, najlepiej zawierające jeden z dwóch rodzajów filtrów: Mexoryl SX, Mexoryl XL (zawartość obu zwiększa skuteczność kremu) lub Tinosorb S, Tinosorb M.
kb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2003-04-21, 22:46   #5
minio
Raczkowanie
 
Avatar minio
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 390
Re: antykoncepcja hormonalna, jakie filtry na lato?

bardzo dziekuje za odpowiedzi [img]icons/icon7.gif[/img]
niestety te wszystkie nazwy sporo mi namieszaly. czytalam zarowno odpowiedz Pana Doktora, odpowiedz Pani Basi, artykul o opalaniu, jak i opinie w KW, ale zupelnie nie wiem juz, ktore kremy najlepiej wybrac. tzn wiem co powinny zawierac, ale nie znam za bardzo nazw. bylabym niezmiernie wdzieczna za ostateczne podanie nazw preparatow skutecznie zabezpieczjacych przed przebarwieniami. nie sa to specyfiki najtansze, chcialabym wiec kupic cos naprawde dobrego [img]icons/icon7.gif[/img] a obawiam sie, ze w aptece niekoniecznie pani bedzie w stanie udzielic mi tak fachowej porady.
pozdrawiam
__________________
Potrafił nieraz siebie się wyrzec, aby innych wspierać,
Nie litość go jednak wiodła ni sumienie,
Lecz myśli jakieś dziwne zwyrodnienie
Kazało mu, podobne zwykłej dumie,
Czynić, czego nikt lub mało kto umie;
I za tymże impulsem w pokus chwilach,
Duch jego takoż ku złu się nachylał.

Byron "Lara"
minio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2003-04-22, 23:07   #6
kb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 276
Re: antykoncepcja hormonalna, jakie filtry na lato?

Firmy i produkty, na które warto zwrócić uwagę to Bioderma i jej gama Photoderm, zwłaszcza Photoderm max, niestety nasza oferta Biodermy w Polsce jest okrojona, La Roche-Posay (głównie wszystkie Antheliosy, Hydraphase XL, Mela-D), Avene (seria do opalania w pomarańczowych opakowaniach), Garnier i seria Ambre Solaire, Vichy seria Capital Soleil, SVR-zwłaszcza nowy krem SPF100/PPD30, Seria do opalania Lancome Soleil Ultra (lekkie jest mleczko SPF 50) oraz UV expert SPF 50. Seria Solar Expertise L'Oreal.Seria słoneczna Helioderm firmy Castalia (drogie, powyżej 100zł).
kb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-02-18, 18:57   #7
Quinn
Zakorzenienie
 
Avatar Quinn
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 3 514
Filtry UVA w kremach

Mam 16 latek i skórę mieszną trądzikową.
CHcę ją zabezpieczać przed słońcem.Do tej pory używałam Clearasil Total Control spf 15.Ale jeśli dobrze się orientuje to spf to tylko UVB, a przecierz UVA są groźniejsze. Czy znacie jakieś kremy do mojej cery, które miałyby filtry UVA i UVB?
Pozdrafiam
__________________
tak pachnę
Quinn jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-02-18, 23:00   #8
systematica
Wtajemniczenie
 
Avatar systematica
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 2 186
Re: Filtry UVA w kremach

Chyba najlepiej posłuży Ci kremik ochronny - masz tak mało wiosenek, szkoda skórę niszczyć chemią niepotrzebnie
Najlepiej jakiś dla łagodny, dla dzieciaczków, - może z A-Dermy (faktor 25, bodajże, albo Johnson&Johnson ? - jest parę do wyboru)
__________________
Komp w przebudowie ... czyli urlop od netu
systematica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-02-18, 23:42   #9
Agna_Iolanthe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 225
Re: Filtry UVA w kremach

Gorąco polecam Hydraphase XL z La Roche Posay: faktor UVB 15 / UVA 12. Jest to krem silnie nawilżający, z efektem matującym, nie zatyka porów. Najlepszy, jaki miałam - a używam od '18.
Pozdrawiam.
Agna_Iolanthe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-02-18, 23:48   #10
joannea
Zadomowienie
 
Avatar joannea
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 1 694
Re: Filtry UVA w kremach

jest tez Avene oil free dla cer tłustych
joannea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-02-19, 08:46   #11
lila12
Zadomowienie
 
Avatar lila12
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 440
Re: Filtry UVA w kremach

Najwyższy filtr UVA ma SVR 100B - 110A.
__________________
Mój Bartuś 21 grudzień 2009
lila12 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-02-20, 13:32   #12
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Re: Filtry UVA w kremach

Ja ostatnio natknęłam się w Sephorze na nową serię słoneczną L'Oreala - Solar Expertise. Wygląda dość obiecująco, zawiera Mexoryl XS i XL, najniższy faktor w produkcie przeznaczonym do twarzy to 30 (następny 60), więc całkiem przyzwoicie. Na opakowaniu piszą, że nie jest tłusty - oby! Cena: 40 PLN i mam zamiar zaopatzyć się w to cudo, jak tylko skończy mi się krem Iwostinu z filtrami - wiosna za pasem! A - i znalazłam stronkę, gdzie można sobie o tym poczytać: http://www.lorealparis.co.uk/Catalog...DEC47AA6DFE%7D
nan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-02-20, 16:12   #13
Julitka_m
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 86
Re: Filtry UVA w kremach

Ja odradzam krem do twarzy z tej serii, ten z filtrem 60. Jets potwornie gesty i tlusty!! Moze suchym cerom by odpowiadal, na mojej mieszanej sie nie sprawdzal w ogole! Po posmarowaniu tym kremem wygladalam jak posmarowana olejem...
Julitka_m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-02-20, 16:30   #14
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Re: Filtry UVA w kremach

A ja się już głupio cieszyłam, że wreszcie może będzie coś co będzie dobrze chroniło, a nie będzie miało konsystencji masła. A swoją drogą znacie coś takiego z naprawdę wysokim filtrem, co nadawałoby się co cery mieszanej z wybitną skłonnością do zapychania się porów i nie będzie miało koloru (tak jak np. kremy SVR) i nie będzie tłuste?
nan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-02-20, 19:13   #15
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: Filtry UVA w kremach

jest jeszcze iwostin spf 15- lekki i jak na poslki krem to nieźle chroni przed UVA. Avene "matujacy" spf 20 i 60. solar expertise w sprayu (ale lżejszy jest spray Vichy spf 40). bioderma do cer trądzikowych oil free- bodjaże spf 20...
Justy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-02-21, 22:49   #16
tomaszeg
Zadomowienie
 
Avatar tomaszeg
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Legionowo, Warszawa
Wiadomości: 1 158
GG do tomaszeg
Re: Filtry UVA w kremach

A ja proponuję kremy Artistry:
dla cery normalnej i suchej z filtrem SPF15 i dodatkowo podkład z filtrem SPF15
a dla cery normalnej i tłustej - krem z filtrem SPF15;
dla cery dojrzałej kremy z serii Time Defiance SPF15 i podkład SPF15.
Wysoka jakość i wydajność. Time Defiance dodatkowo rozjaśnia, wygładza zmarszczki i odmładza cerę.
Myślę że kremy 60 i wyżej to przesada... Jeśli jest dobrze zrobiony podkład pod makijaż - to wystarczy SPF15.
__________________
link ETYKIETA ZASTĘPCZA
tomaszeg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-02-21, 23:39   #17
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: Filtry UVA w kremach

TomekG napisał(a):
> A ja proponuję kremy Artistry:
a jakie konkretnie zawierają filtry?
> Myślę że kremy 60 i wyżej to przesada...
zależy od cery, szerokości geograficznej itp.
> Jeśli jest dobrze zrobiony podkład pod makijaż - to wystarczy SPF15.
o ile zastosowany jest fotostabilny filtr a my nie mamy skłonności do dotykania twarzy, to mozna uznać takie zabezpieczneie za w miarę wystarczajace
Justy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-02-22, 00:14   #18
tomaszeg
Zadomowienie
 
Avatar tomaszeg
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Legionowo, Warszawa
Wiadomości: 1 158
GG do tomaszeg
Re: Filtry UVA w kremach

Filtr jest stabilny.
Dotyczy obu rodzajów promieniowania UVA i UVB.
Myślę o szerokości geograficznej w Polsce
Ale te kosmetyki są dostępne pod każdą szerokością geograficzną
A - jeśli mamy skłonność do dotykania twarzy... to chyba i 100 nie pomoże
Pozdrawiam i życzę jak najmniej wolnych rodników
__________________
link ETYKIETA ZASTĘPCZA
tomaszeg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-02-22, 09:13   #19
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: Filtry UVA w kremach

niestety, nie satysfakcjonuje mnie samo zapewnienie o fotostabilności- interesują mnie konkretne nazwy chemiczne filtrów.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-02-22, 10:00   #20
tomaszeg
Zadomowienie
 
Avatar tomaszeg
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Legionowo, Warszawa
Wiadomości: 1 158
GG do tomaszeg
Re: Filtry UVA w kremach

ok, jeśli prześlę Pani skład chemiczny kremu, czy będzie Pani w stanie odnaleźć w nim nazwę filtra? Bo ja nie wiem, która z tych łacińskich nazw czy skrótów określa filtr
Skład prześlę mailem, jeśli takie będzie życzenie Pozdrawiam i udanego tygodnia!
__________________
link ETYKIETA ZASTĘPCZA
tomaszeg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-02-22, 10:11   #21
tomaszeg
Zadomowienie
 
Avatar tomaszeg
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Legionowo, Warszawa
Wiadomości: 1 158
GG do tomaszeg
Re: Filtry UVA w kremach

Przepraszam, mam zlokalizowałem nazwy składników filtra:
Octyl Methoxycinnamate (7.5% W/W), Octyl Salicylate (5.0% W/W), Avobenzone (2.0% W/W)
Czy to wystarczy? Filtr jest w pełni aktywny po 15-30 minutach od nałożenia kremu.
__________________
link ETYKIETA ZASTĘPCZA
tomaszeg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-02-22, 10:30   #22
tomaszeg
Zadomowienie
 
Avatar tomaszeg
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Legionowo, Warszawa
Wiadomości: 1 158
GG do tomaszeg
Re: Filtry UVA w kremach

Poprzedni wpis dotyczył kremu nawilżającego do cery normalnej i suchej.
Dla cery normalnej i tłustej:
Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid 3.50% w/w, Zinc Oxide 3.92% w/w
A w kremie Time Defiance na dzień, to będą następujące składniki filtra aktywnego:
Octyl Methoxycinnamate 7.5% W/W, Butyl Methoxydibenzoylmethane 3.0% W/W
A w podkładzie transparentnym:
Octyl Methoxycinnamate 4.0%, Oxybezone 1.4%.

I teraz mam pytnie, czy podkład, który Pani używała z SPF6 ma lepszą ochronę? Czy jest fotostabilny?
__________________
link ETYKIETA ZASTĘPCZA
tomaszeg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-02-22, 10:36   #23
tomaszeg
Zadomowienie
 
Avatar tomaszeg
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Legionowo, Warszawa
Wiadomości: 1 158
GG do tomaszeg
Re: Filtry UVA w kremach

Chyba się rozpisałem

To już ostatni wpis na Pani pytnie.
Teraz proszę zastosować dwa wzajemnie uzupełniające się kosmetyki: krem nawilżająco-ochronny i podkład. Działanie filtra będzie wzmocnione. Wystarczy utrwalić dobrym pudrem i cały dzień bezpieczny.
__________________
link ETYKIETA ZASTĘPCZA
tomaszeg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-02-22, 11:47   #24
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: Filtry UVA w kremach

Dziekuję za odpowiedź
na podstawie: http://www.wizaz.pl/basia_opalanie_cz7_filtry.php
1) Octyl Methoxycinnamate (7.5% W/W), Octyl Salicylate (5.0% W/W), Avobenzone (2.0% W/W)
owszem, są filtry przeciw UVB i UVA, z tym, że avobenzon jest niestabilny- krem należy często nakładać, żeby podtrzymać ochronę.

2) Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid 3.50% w/w, Zinc Oxide 3.92% w/w
ochrona przed UVB oraz przed niepełnym spektrum UVA (UVA I), ale za to fotostabilna

3) Octyl Methoxycinnamate 7.5% W/W, Butyl Methoxydibenzoylmethane 3.0% W/W
wprawdzie preparat chroni w pełnym spektrum UV, ale ochrona przed UVA nie jest fotostabilna- preparat należy często ponownie nakładać

4) Octyl Methoxycinnamate 4.0%, Oxybezone 1.4%.
niepełna ochrona, czyli UVB oraz tylko UVA II


> I teraz mam pytnie, czy podkład, który Pani używała z SPF6 ma lepszą ochronę? Czy jest fotostabilny?
jaki podkład spf6???
mój podkład ma spf15 i zawiera 7,9%dwutlenku tytanu oraz 2% tlenku cynku- więc chroni dobrze i jest fotostabilny. ale nie na nim polegam w ochronie przed UV, lecz na kremie z filtrem- w tej chwili są to dwa kremy stosowane w zależności od humoru: vichy spf40, PPD15 (filtry typu mexoryl, dodatek dwutlenku tytanu i octocrylene) oraz Mela D SPF15, PPD11(zawiera mexoryle)
Justy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-02-22, 22:33   #25
tomaszeg
Zadomowienie
 
Avatar tomaszeg
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Legionowo, Warszawa
Wiadomości: 1 158
GG do tomaszeg
Re: Filtry UVA w kremach

Chylę czoła przed znajomością chemii
Myślę, że kilka to za mało
Wiedziałem, że się czegoś nauczę
A - i link do podkładu
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...username=Justy
Tak dla wyjaśnienia...
Naprawdę wiele się dowiedziałem. Dziękuję.
__________________
link ETYKIETA ZASTĘPCZA
tomaszeg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-02-22, 23:00   #26
Megaan
Zakorzenienie
 
Avatar Megaan
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 5 399
Re: Filtry UVA w kremach

Justy czy moze polecic mi jakis dobry krem z filtrami? Myslalam o Hydraphase XL z La Rocha na twarz i z tej samej firmy Anthelios SPF20 lub SPF40 na reszte ciala. Czy to dobry wybor?
Pozdrawiam serdecznie
__________________
Aktualny status moich zamówień KLIK


16.06.2012 moje 53 cm szczęścia

Megaan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-02-23, 09:10   #27
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: Filtry UVA w kremach

Megaan napisał(a):
> Justy czy moze polecic mi jakis dobry krem z filtrami? Myslalam o Hydraphase XL z La Rocha na twarz i z tej samej firmy Anthelios SPF20 lub SPF40 na reszte ciala. Czy to dobry wybor?
Tak, to dobry wybór. Wszystkie marki należące do koncernu L'Oreal (vichy, la roche, biotherm,...) maja bardzo dobre filtry (Mexoryle)- stabilne i chroniące przed pełnym spektrum. Inny rodzaj bardzo dobrych filtrów to filtry typu Tinosorb- są np. w pomarańczoerj serii Avene, w Evonum C4, ujędrniającej serii przeciwsłonecznej Nivea, kremie dla dzieci J&J spf40, SVR spf100, w kremach firmy Bioderma i Castalia.
O wszystkim pisze Basia w serii słonecznej.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-02-23, 09:13   #28
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: Filtry UVA w kremach

dziękuję, ale nie wymyśliłam nic nowego.
każdy, kto przeczyta serię słoneczna napisaną przez Basie Kwiatkowską będzie miał taką wiedzę. podawałam zresztą link, pod którym można to wszystko znaleść http://www.wizaz.pl/basia_opalanie_cz7_filtry.php
Justy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-02-23, 10:26   #29
Megaan
Zakorzenienie
 
Avatar Megaan
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 5 399
Re: Filtry UVA w kremach

Dziekuje za odpowiedz.
Pozdrawiam!
__________________
Aktualny status moich zamówień KLIK


16.06.2012 moje 53 cm szczęścia

Megaan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-02-23, 16:48   #30
minio
Raczkowanie
 
Avatar minio
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 390
Re: Filtry UVA w kremach

a ja chcialabym sie zapytac o ten krem moze ktos wie czy ma dobre filtry? chodzi o Dermedic Acne Sun Protect 20UVB/A
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=5926
pozdrawiam
__________________
Potrafił nieraz siebie się wyrzec, aby innych wspierać,
Nie litość go jednak wiodła ni sumienie,
Lecz myśli jakieś dziwne zwyrodnienie
Kazało mu, podobne zwykłej dumie,
Czynić, czego nikt lub mało kto umie;
I za tymże impulsem w pokus chwilach,
Duch jego takoż ku złu się nachylał.

Byron "Lara"
minio jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:58.