Makijaz podkrązonych oczow. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-13, 10:51   #1
asik123456789
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Poznan/okolice
Wiadomości: 6 327
Smile

Makijaz podkrązonych oczow.


Czesc Czy moglby mi ktos doradzic jak powinnam malowac oczy zeby nie podkreslic sinych cieni pod nimi? Oczywiscie uzywam korektora, ale mam bardzo mocne cienie, ktore i tak lubia przeswitywac. Nie chcialabym ich podkreslac. Wiem, ze napewno nie moge uzywac fioletowych cieni (to by wygladalo jak podbite oko) A szkoda bo ten kolor lubie najbardziej Macie moze jakies pomysly?
asik123456789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-13, 11:06   #2
optyma
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 325
Dot.: Makijaz podkrązonych oczow.

wklej zdjecie bez makijazu, bo wszystko zależy jaki masz typ urody i jaki kolor tęczówki,
jest mnóstwo mozliwosci, poza fioletem ja też najbardziej lubie fioletowy i tez mam ten sam problem co Ty, czyli since pod oczami :-(((((
optyma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-13, 11:29   #3
asik123456789
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Poznan/okolice
Wiadomości: 6 327
Dot.: Makijaz podkrązonych oczow.

Nie za bardzo bym chciala pokazywac zdjecia Jeszcze ktos znajomy zauwazy
Typ urody mam dziwny. Sama nie wiem jaka pora roku jestem, podobno zima.
Mam szaroniebieskie oczy, skore bardzo jasna, w zimnym odcieniu, troche piegow. Oprawa oczu bardzo czarna, wlosy (hmmm....nie wiem jak nazwac ten kolor: dla jednych ciemny blond, dla innych jasny braz, a o dziwo niektorzy wolaja na mnie wiewiora hehe)
Tak wiec oczy, skora -odcienie zimne
wlosy-odcien cieply na 100% to jest taki bardzo jasny braz a w sloncu zloto-rude refleksy) -nie mam farby
asik123456789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-13, 11:50   #4
*Insane
Ona przychodzi nocą ;)
 
Avatar *Insane
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 11 029
Dot.: Makijaz podkrązonych oczow.

Hmm podkrążone oczy nie muszą oznaczać cieni ale rozumiem, że masz obydwa problemy.
Ja mam wiecznie podkrążone oczy, a po ciężkiej nocy również piękne zielono-fioletowe odcienie na nich - cudo, mówię Wam
W każdym razie, jeśli w grę nie wchodzą sińce - maluję się bez wyrzutów sumienia fioletami, zieleniami... i nie uwydatnia to podkrążonych oczu
A jeśli w grę wchodzą również sińce - u mnie sprawdza się krem pod oczy Olay (choć niby nie mój przedział wiekowy, ale na mnie działa... widocznie rozjaśnia cienie, nawilża...możesz poczukać recenzji na KWC ) +... zielona baza (czy też krem) na czerwieniącą się skórę Bourjois

Malując się ciemniejszymi kolorami pamiętaj o rozświetleniu oczu i twarzy - troszkę podkreśl policzki, a makijaż rozjaśnij pod łukiem brwiowym i w kącikach oczu - wtedy ciemny makijaż nie powoduje efektu zmęczonych, podkrążonych oczu

Edytowane przez *Insane
Czas edycji: 2009-01-13 o 11:51
*Insane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-13, 11:53   #5
Natek89
Zadomowienie
 
Avatar Natek89
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: aktualnie z Wrocławia
Wiadomości: 1 741
Dot.: Makijaz podkrązonych oczow.

Wydaje mi się że dobry korektor pod oczy to podstawa...Napewno odpowiednio dobrany pozwoli zarówno pokryc cienie jak i optycznie zamaskowac zapadnięte podkówki
Natek89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-13, 12:00   #6
*Insane
Ona przychodzi nocą ;)
 
Avatar *Insane
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 11 029
Dot.: Makijaz podkrązonych oczow.

Cytat:
Napisane przez Natek89 Pokaż wiadomość
Wydaje mi się że dobry korektor pod oczy to podstawa...Napewno odpowiednio dobrany pozwoli zarówno pokryc cienie jak i optycznie zamaskowac zapadnięte podkówki
Są takie cienie, których niestety nawet Dermacol nie zakryje
Ale masz rację, przy "przeciętnych" cieniach warto znaleźć odpowiadający nam korektor.
*Insane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-13, 12:07   #7
Natek89
Zadomowienie
 
Avatar Natek89
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: aktualnie z Wrocławia
Wiadomości: 1 741
Dot.: Makijaz podkrązonych oczow.

Cytat:
Napisane przez *Insane Pokaż wiadomość
Są takie cienie, których niestety nawet Dermacol nie zakryje
Ale masz rację, przy "przeciętnych" cieniach warto znaleźć odpowiadający nam korektor.
Ja mam dośc mocne cieniea właściwie nie tyle mocne co brzydkie kolorystycznie bo ostatnio chorowałam i mają żółtawy nieładny taki chorobowy odcień.Całe szczęście dośc łatwo je pokryc bo maja dośc jasny odcien...Warto też sprawdzic co jest powodem naszych podkrążonych oczek.Czy to taka nasza cecha czy nie kryje się za tym żadne chorubskoPozdrawiam cieplutko
Natek89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-13, 12:15   #8
asik123456789
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Poznan/okolice
Wiadomości: 6 327
Dot.: Makijaz podkrązonych oczow.

No moje cienie to niestety genetyczne uwarunkowanie. wszyscy w domu maja. Sa naprawde duze. Oczy mam czerwone i podkrazone od komputera, a cienie sa zawsze. FIoletowe i ciemne. Zajmuje ponad polowe dolnych powiek. Masakra. Uzywalam juz mnostwa korektorow. Zaden nie radzi sobie dobrze. I tak najlepiej Clinique AAE. Moje pytanie dotyczylo makijazu oczu a dokladniej kolorow cieni ktore moglyby lekko odswiezyc spojrzenie, "zlikwidowac" zmeczenie i nie uwydatniac tych sinych podkowek
asik123456789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-13, 12:40   #9
Natek89
Zadomowienie
 
Avatar Natek89
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: aktualnie z Wrocławia
Wiadomości: 1 741
Dot.: Makijaz podkrązonych oczow.

Odradzam fiolety ciężkie brązy....Proponuje pastele...Myśle ze jaśniejsze kolorki ożywią i rozjaśnią oko ..Poeksperymentuj.
Natek89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-13, 13:03   #10
iustitia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lizbona
Wiadomości: 1 881
Dot.: Makijaz podkrązonych oczow.

A jakiego używasz korektora, beżowego czy żółtego? Bo ten drugi dobrze sobie radzi z takimi przebarwieniami i spróbuj może napierw nakładać żółty a potem beżowy lub/i pudrować/podkładować
Poza tym, trochę ciężko powiedzieć, które kolory na powiece będą podkreślały ten problem. Chyba sama musisz zrobić sobie taki eksperyment kolorystyczny - przeznaczyć jedno spokojne, słoneczne popołudnie, pożyczyć od koleżanek czy siostry, mamy jak najwięcej kolorów i się malować, obserwować a najlepiej robić na swój użytek zdjęcia w każdym kolorze a potem sobie na spokojnie obejrzeć na kompie, w których kolorach lepiej, w których gorzej
iustitia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-13, 13:40   #11
asik123456789
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Poznan/okolice
Wiadomości: 6 327
Smile Dot.: Makijaz podkrązonych oczow.

Dzieki dziewczyny Tez myslalam o pastelach, Z mojego doswiadczenia (malego w tej dziedzinie niestety bo nie maluje oczu) wynika, ze pasuja jasne pastele, nawet niektore roze- ale bez brudnych odcieni, bardzo jasne zolcie, zielenie. Niestety moge eksperymentowac tylko w sklepach bo siostry nie mam, a mama sie nie maluje Teraz zamierzam kupic sobie jakies cienie bo brakuje mi na niektore okazje

SPRING BOUQUET
MYSTIC JADE


CZY KTORES Z TYCH BYLYBY DOBRE?
asik123456789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-13, 13:42   #12
asik123456789
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Poznan/okolice
Wiadomości: 6 327
Dot.: Makijaz podkrązonych oczow.

oczywiscie brazow i fioletow bym nie uzywala. chodzi mi o te pozostale odcienie
asik123456789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-13, 13:44   #13
asik123456789
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Poznan/okolice
Wiadomości: 6 327
Dot.: Makijaz podkrązonych oczow.

korektorow uzywam roznych. Clinique mam nr 1 i nr 3 bo 2 cos jest nie do dostania. 1 jest za jasna, 3 za ciemna wiec je mieszam. To jest raczej bez. Boje sie zoltych odcieni bo jestem bardzo blada i na 100% by sie odznaczaly. Teraz uzywam kremu skin doctors eye circles. Jeszcze nie wiem czy dziala, w kazdym razie mam nadzieje. Jak skoncze opakowanie to napisze recenzje bo narazie nie ma. Jestem jeszcze ciekawa tabletek na cienie oenobiol...ale to nie ten watek
asik123456789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-13, 13:47   #14
*Insane
Ona przychodzi nocą ;)
 
Avatar *Insane
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 11 029
Dot.: Makijaz podkrązonych oczow.

Cytat:
Napisane przez asik123456789 Pokaż wiadomość
Dzieki dziewczyny Tez myslalam o pastelach, Z mojego doswiadczenia (malego w tej dziedzinie niestety bo nie maluje oczu) wynika, ze pasuja jasne pastele, nawet niektore roze- ale bez brudnych odcieni, bardzo jasne zolcie, zielenie. Niestety moge eksperymentowac tylko w sklepach bo siostry nie mam, a mama sie nie maluje Teraz zamierzam kupic sobie jakies cienie bo brakuje mi na niektore okazje

SPRING BOUQUET
MYSTIC JADE


CZY KTORES Z TYCH BYLYBY DOBRE?
Ja bym kupiła tą pierwszą paletkę Diora i ta Clinique też wydaje mi się ok
Chociaż radzę najpierw przetestować naprawdę kolory, żeby potem nie żałować tak drogich paletek... Pamiętaj też (jeśli testujesz w sklepie), że w sklepach jest sztuczne światło... Kolory się więc nieraz znacznie różnią
*Insane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-13, 14:01   #15
asik123456789
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Poznan/okolice
Wiadomości: 6 327
Dot.: Makijaz podkrązonych oczow.

Te paletki podaje jako przyklad Oczywiscie, przed zakupem przetestuje. Ostatnio doszlam do wniosku, ze jakas paletke z cieniami powinnam posiadac...nawet na sylwestra oczy mialam pomalowane tylko tuszem Pozdrawiam
asik123456789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-13, 14:03   #16
asik123456789
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Poznan/okolice
Wiadomości: 6 327
Dot.: Makijaz podkrązonych oczow.

Tak naprawde zadna z tych paletek nie jest godna zakupu. Clinique ma dobry tylko ten jasniejszy roz bo zbyt mocnych kolorow nie lubie. 1 dior ma 2 brazy i jeden fiolet, a 2 dior ma tez 2 zle kolory. Rzeczywiscie nie oplaca sie kupowac tak drogich paletek skoro polowy nie bede uzywala Ale te jasne kolory bardzo mi sie podobaja
asik123456789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-13, 14:23   #17
*Insane
Ona przychodzi nocą ;)
 
Avatar *Insane
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 11 029
Dot.: Makijaz podkrązonych oczow.

Cytat:
Napisane przez asik123456789 Pokaż wiadomość
Tak naprawde zadna z tych paletek nie jest godna zakupu. Clinique ma dobry tylko ten jasniejszy roz bo zbyt mocnych kolorow nie lubie. 1 dior ma 2 brazy i jeden fiolet, a 2 dior ma tez 2 zle kolory. Rzeczywiscie nie oplaca sie kupowac tak drogich paletek skoro polowy nie bede uzywala Ale te jasne kolory bardzo mi sie podobaja
Proponuję szukać w pojedynczych cieniach nie wiem, czy Dior również posiada pojedyncze, ale na pewno posiadają je Clinique, Pupa, Lancome, Mac, Isa Dora, Chanel... i wiele więcej firm
Można sobie samemu złożyć paletkę z wybranych kolorów
*Insane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-13, 17:33   #18
bozia26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Działdowo
Wiadomości: 74
Dot.: Makijaz podkrązonych oczow.

Cytat:
Napisane przez asik123456789 Pokaż wiadomość
Czesc Czy moglby mi ktos doradzic jak powinnam malowac oczy zeby nie podkreslic sinych cieni pod nimi? Oczywiscie uzywam korektora, ale mam bardzo mocne cienie, ktore i tak lubia przeswitywac. Nie chcialabym ich podkreslac. Wiem, ze napewno nie moge uzywac fioletowych cieni (to by wygladalo jak podbite oko) A szkoda bo ten kolor lubie najbardziej Macie moze jakies pomysly?
Benefit ma fajny korektor na sińce,Kryolan dobrze się sprawuje ale preparat o nazwie Vanish-dziwnie sie kojarzy zakrywa nawet podbite fioletowe limo..koszt 70zł
bozia26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-13, 19:00   #19
asik123456789
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Poznan/okolice
Wiadomości: 6 327
Dot.: Makijaz podkrązonych oczow.

eeee.....vanisha mialam. Nic nie pomogl hehe Pozdrawiam
asik123456789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-13, 20:51   #20
czarna.noc
Wtajemniczenie
 
Avatar czarna.noc
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: wow city
Wiadomości: 2 908
Dot.: Makijaz podkrązonych oczow.

U mnie najlepiej sprawdzają się nie cienie, a kredki, delikatna kreska zamiast koloru na calej powiece. Najlepiej tylko jasnym cieniem (beż zlotawy, kremowy) pomalować wewnętrzne kąciki. Do tego u mnie szara kredka (maluje nią też kreskę na wewnetrznej linii) i jakos się wygląda, a cienie mam zawsze bez względu na ilość snu i zmeczenie od komputera.

Pastele są też dobre, podobno jasny róż ma zaskakujące działanie odświeżające i odmładzające
czarna.noc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-15, 14:14   #21
Miriam19
Raczkowanie
 
Avatar Miriam19
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 389
GG do Miriam19
Dot.: Makijaz podkrązonych oczow.

U mnie z kolei pastele nie sprawdzają się wogóle dodam, że mam cienie genetyczne, które są u mnie cały czas bez względu na ilość snu itp, itd, o zabarwieniu brązowo-szaro-żółto-nieokreślonym. No mówię Wam, cudeńka Jak do tej pory przezwyczaiłam się do klasycznych beżyków, jasnych brązików, ale chciałabym coś poeksperymentować. Fiolety nie wyglądają tragicznie, nawet powiedziałabym znośmnie. Czy któraś z Was jest "szczęśliwą" posiadaczką cieni w takiej tonacji kolorystycznej??
__________________
"For me music and my life are all about style"
Miles Davis
Miriam19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:10.