świecący nos :/ - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-11-23, 19:35   #1
AngiePizza
Raczkowanie
 
Avatar AngiePizza
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 33
GG do AngiePizza
Unhappy

świecący nos :/


mam mieszaną cerę... przez to mój nos się świeci a ja nabieram kompleksów... używam tabletek i żelu od dermatologa, bezbarwnego fluidu matującego, do tego podkład matujący,puder...krem do twarzy także matujący...Ale mój nos i tak się świeci i sprawia, że nie czuję się dobrze...jdyne co sprawiają te kosmetyki to to, że moja skóra jest coraz bardziej czysta...czy jest na to jakaś rada? już wątpię że pomoże mi jakikolwiek kosmetyk...aczkolwiek...

ps. nie przesuszam mojej cery-wieczorem uzywam w chodniejsze dni serum nawilzajacego do kazdego typu cery, stosuje peelingi,maseczki.
AngiePizza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-23, 19:41   #2
besio
Wtajemniczenie
 
Avatar besio
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Sztokholm
Wiadomości: 2 393
Dot.: świecący nos :/

A bibułek matujących próbowałaś?? Ja polecam i używam także płynu micelarnego, mi pomogło
__________________
Piękny? Nie wiem. Ma około 1.80 wzrostu, włosy mniej więcej takie krótkie jak ty i niebieskie oczy: po prostu cudowne. Ale... nie. Nie jest chyba piękny w obiegowym sensie tego słowa. Jednak na pewno jest mężczyzną z którym - jeśli go gdzieś zobaczysz - od razu chciałabyś spędzić resztę życia...
besio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-23, 19:49   #3
nattaliah
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: 1/2 Tusk
Wiadomości: 638
Dot.: świecący nos :/

Najlepiej zapytaj dermatologa. Powiedz koniecznie czego używasz, bo mnie się wydaje że tego trochę za dużo... Ja jestem w trakcie kuracji (mam trądzik) i stosuję na dzień Rozex+ podkład korygujący La Roche, a na noc Differin (retinoid) + antybiotyk Tetralysal i witaminę PP 200 mg 3 razy dziennie. Właśnie ta witamina ma zapobiegać łojotokowi. U mnie jest OK. Uważam, ze najlepiej będzie jak ustalisz aż dermatologiem, bo każdemu pomaga co innego i trudno tak na odległość pomóc. Mnie np. koleżanka powiedziała, że nie powinnam w wieku 24 lat niszczyć sobie skóry retinoidami! To kiedy mam leczyć trądzik??!! Po 40-tce? Wspomniała też, że po antybiotykach trądzik wróci, ale jak będę stosować nadal retinoid raz w tygodniu, to chyba nie powinien... Bo chyba nie ma innego sposobu na pozbycie się trądzika?
__________________
nattaliah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-23, 22:03   #4
iustitia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lizbona
Wiadomości: 1 881
Dot.: świecący nos :/

Dużo tego kładziesz na nosek, może tylko potęgujesz tym efekt świecenia się? Ja bym zrewidowała leki przepisane przez dermatologa (nie chcę podważać niczyich kompetencji ale niestety, wielu tych specjalistów obeszłam i po każdej kuracji moja cera miała się jeszcze gorzej ). Spróbuj bibułek matujących, np. z J&J, może puder wymień np. na mineralny (ale z prawdziwych minerałów, nie takich "oszukanych" ), i niestety nic innego Ci nie pozostaje jak eksperymentować z różnymi kosmetykami. I proszę, nie wpadaj w depresję z tego powodu, naprawdę nie warto tracić życia na roztrząsanie sprawy świecącego nosa, spróbuj zmienić nastawienie - to też będzie miało swój wpływ
iustitia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-24, 18:41   #5
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: świecący nos :/

Glinka. Neutrogena ma żel do mycia twarzy z glinką, który na długo matuje, tylko żadnych kremów potem nie powinno się nakładać. Avene ma tonik dwufazowy także z glinką, można nim traktować sam nos.
Mam cerę mieszaną i mocno świecący się nos. Najlepiej pomagają bibułki lub częste mycie i następnie przypudrowanie nosa. No i wspomniana glinka. Byle nie stosować tylu warstw.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-24, 18:43   #6
kicia555
Zakorzenienie
 
Avatar kicia555
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 5 656
Dot.: świecący nos :/

bibułki matujące i puder w kamieniu
__________________

GALAXIA
Istanbul lover

kicia555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-24, 18:43   #7
Jeanne90
Zakorzenienie
 
Avatar Jeanne90
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 842
Dot.: świecący nos :/

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Mam cerę mieszaną i mocno świecący się nos. Najlepiej pomagają bibułki lub częste mycie i następnie przypudrowanie nosa. No i wspomniana glinka. Byle nie stosować tylu warstw.
Mallo, częste mycie wysusza skórę, a co za tym idzie, produkuje ona coraz więcej łoju, więc to nie jest dobre wyjście
__________________
Jeanne90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-24, 18:51   #8
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: świecący nos :/

Jeśli na skórze nosa jest dużo łoju, to nie ma sensu go na niej trzymać i jeszcze traktować kolejną warstwą pudru.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-24, 20:41   #9
AngiePizza
Raczkowanie
 
Avatar AngiePizza
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 33
GG do AngiePizza
Dot.: świecący nos :/

dzieki, spróbuję z tymi bibułkami.wydaje mi się to dobrym rozwiązaniem. co do tej depresji to mi nie grozi...bynajmniej nie z tego powodu =)... a co do maseczki z glinką- posiadam i jestem zadowolona.
AngiePizza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-24, 21:57   #10
ma-rzena
Raczkowanie
 
Avatar ma-rzena
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 283
Dot.: świecący nos :/

mi bibułki nie pomagały - lepiej sie u mnie sprawdzają delikatne, mięciutkie chusteczki kosmetyczne (ostatnio Lambi), a do tego dobry puder matujący w kamieniu - teraz takie mineralne pudry są fajne, popytaj w sklepie.
ma-rzena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-24, 22:45   #11
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: świecący nos :/

Na bibułkach można się spłukać, polecam chusteczki. Trzeba nadmiar zabsorbować w ciągu dnia, a nie nakładać na niego kolejne warstwy pudru.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:24.