Aparaty ortodontyczne cz. XVII - Strona 30 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-12-22, 10:07   #871
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Czy wam też po zdjęciu aparatu zęby się trochę poprzesuwały. Głównie chodzi mi o szparę między jedynkami. Mimo noszenia retencji mam szparkę między tymi dwoma zębami. Może nie jest duża, ale jest. Generalnie mi nie przeszkadza. Noszę też ta wkładkę retencyjna, ale przyznam, że tylko w nocy, w dzień już nie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-22, 10:10   #872
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Wstawiam zdjęcie dla zobrazowaniaIMG_20201222_110927.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-22, 18:13   #873
evonla
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 1 114
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Wstawiam zdjęcie dla zobrazowaniaZałącznik 7736597

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Trochę mi to wygląda na kamuflaż.. Miałaś progenię?
evonla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-22, 18:57   #874
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez evonla Pokaż wiadomość
Trochę mi to wygląda na kamuflaż.. Miałaś progenię?
To jest to, że górne zęby zakrywają dolne? Jeśli tak to miałam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023

Edytowane przez Misia452
Czas edycji: 2020-12-22 o 19:22
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-22, 21:06   #875
evonla
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 1 114
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
To jest to, że górne zęby zakrywają dolne? Jeśli tak to miałam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Odwrotnie Czyli w drugą stronę, tyłozgryz.. miałaś usuwane jakieś zęby? Przy kamuflażu z reguły ortodonci usuwają czwórki, żeby cofnąć górny łuk. Słyszałam, że przy takiej wadzie zęby lubią wracać na swoje miejsce, więc dobrze jest mieć przyklejony drucik na stałe, albo nosić ten wyjmowany bardzo często, a przynajmniej od razu po zdjęciu aparatu stałego
evonla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-23, 00:34   #876
a34
Zakorzenienie
 
Avatar a34
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 539
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Zdjęłam górny łuk rok temu i nic się nie przesunęło. Przez dwa miesiące nosiłam retencję prawie cały czas, teraz tylko na noc. W sumie odpuściłam może 3-4 noce przez cały ten okres.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
'Cause for all we know we might be dead by tomorrow.
a34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-23, 06:08   #877
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez evonla Pokaż wiadomość
Odwrotnie Czyli w drugą stronę, tyłozgryz.. miałaś usuwane jakieś zęby? Przy kamuflażu z reguły ortodonci usuwają czwórki, żeby cofnąć górny łuk. Słyszałam, że przy takiej wadzie zęby lubią wracać na swoje miejsce, więc dobrze jest mieć przyklejony drucik na stałe, albo nosić ten wyjmowany bardzo często, a przynajmniej od razu po zdjęciu aparatu stałego
Wiesz co nie, ja miałam tak, że te górne zakrywały mi dolne, na pewno, bo mam zdjęcie przed i widzę miałam usuwana chyba górna trójkę, jak się później okazało zupełnie niepotrzebnie i przez chyba 2-3 lata chodziłam z dziura

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:08 ---------- Poprzedni post napisano o 08:07 ----------

Cytat:
Napisane przez a34 Pokaż wiadomość
Zdjęłam górny łuk rok temu i nic się nie przesunęło. Przez dwa miesiące nosiłam retencję prawie cały czas, teraz tylko na noc. W sumie odpuściłam może 3-4 noce przez cały ten okres.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czyli taka szparka ci się nie zrobiła? Tak jak mi? Bo mi generalnie też się wydaje, że inne zęby stoją na swoim miejscu, tylko ta szparka mnie zastanawia. Jak byłam u orto na wizycie kontrolnej to mi ta jakoś tak zrobiła, że znowu jej nie było, ale po 2-3 dniach i tak wszystko wróciło

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-12-23, 07:06   #878
a34
Zakorzenienie
 
Avatar a34
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 539
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Wiesz co nie, ja miałam tak, że te górne zakrywały mi dolne, na pewno, bo mam zdjęcie przed i widzę miałam usuwana chyba górna trójkę, jak się później okazało zupełnie niepotrzebnie i przez chyba 2-3 lata chodziłam z dziura

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:08 ---------- Poprzedni post napisano o 08:07 ----------

Czyli taka szparka ci się nie zrobiła? Tak jak mi? Bo mi generalnie też się wydaje, że inne zęby stoją na swoim miejscu, tylko ta szparka mnie zastanawia. Jak byłam u orto na wizycie kontrolnej to mi ta jakoś tak zrobiła, że znowu jej nie było, ale po 2-3 dniach i tak wszystko wróciło

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie, nie miałam też usuwanych żadnych zębów do aparatu poza ósemkami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
'Cause for all we know we might be dead by tomorrow.
a34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-23, 07:20   #879
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez a34 Pokaż wiadomość
Nie, nie miałam też usuwanych żadnych zębów do aparatu poza ósemkami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja tą trójkę miałam usuwana jakiś czas przed aparatem. Ósemki miałam usuwane po zdjęciu aparatu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-23, 08:48   #880
yes
Zakorzenienie
 
Avatar yes
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 25 017
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Wstawiam zdjęcie dla zobrazowaniaZałącznik 7736597

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam dokładnie ten sam problem!
Mam retenecję na stałe ale ona często mi się odkleja niestety ;/ ostatnio jak się odkleiła to chodziłam tak z nią pare dni i wydaje mi się, że wtedy to się stało

Dziś jadę dopiero do swojego orto... Wcześniej awaryjnie podklejałam u dentysty...

Mam nadzieje, że mi to jakoś ogarnie Dam znać. Zęby miałam idealnie proste, a teraz jedna jedyna jest jakby ciut pod skosem, zatem stworzyła się szpara, a jej dolna krawędź jest niżej niż w przypadku drugiej jedynki
__________________
yes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-23, 09:39   #881
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez yes Pokaż wiadomość
Mam dokładnie ten sam problem!
Mam retenecję na stałe ale ona często mi się odkleja niestety ;/ ostatnio jak się odkleiła to chodziłam tak z nią pare dni i wydaje mi się, że wtedy to się stało

Dziś jadę dopiero do swojego orto... Wcześniej awaryjnie podklejałam u dentysty...

Mam nadzieje, że mi to jakoś ogarnie Dam znać. Zęby miałam idealnie proste, a teraz jedna jedyna jest jakby ciut pod skosem, zatem stworzyła się szpara, a jej dolna krawędź jest niżej niż w przypadku drugiej jedynki
Spokojnie, mi też się ostatnio odkleiła cała retencja, na drugi dzień poszłam do orto i mi dokleila i zrobiła tak, że tej szparki nie było no ale po kilku dniach znów się zrobiła i o

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-12-23, 18:48   #882
yes
Zakorzenienie
 
Avatar yes
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 25 017
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Umówiłam się na wizytę w lutym (jak znow będę w rodzinnym mieście) - zrobimy wycisk i od nakładkę przeźroczystą do noszenia przez 3 miesiące. Sprobujemy tą nakładką ogarnąć tę jedynkę

A pozniej nowa retencja stała.
__________________
yes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-01, 16:37   #883
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Mam pytanie do osób, które już zakończyły leczenie ortodontyczne. Mój ortodonta poinformował mnie, że możemy za chwilę zdjąć aparat, ale moje siódemki nie kontaktują się, a piątki i czwórki są w jako takim styku podczas noszenia wyciągów, lecz kiedy je zdejmę to już za parę godzin mam szparę między szczękami i znów robi mi się otwarty zgryz. Oczywiście zgłaszałam swoje wątpliwości lekarzowi, ale stwierdził, że po zdjęciu aparatu zęby "dojdą do siebie" , żebym się nie martwiła. Czy ma rację? Bo dla mnie koszty finansowe aparatu (na razie wydałam juz ponad 11 000 zł), całego bardzo długiego leczenia ortodontyczno - chirurgicznego (aparat mam już 3,5 roku) były ogromne, zatem jeżeli mam zakończyć leczenie, muszę być pewna, że wszystko jest dobrze.
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-10, 16:26   #884
hajmon89
Przyczajenie
 
Avatar hajmon89
 
Zarejestrowany: 2020-12
Lokalizacja: Radomsko
Wiadomości: 5
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Anonimka1988 Pokaż wiadomość
Mam pytanie do osób, które już zakończyły leczenie ortodontyczne. Mój ortodonta poinformował mnie, że możemy za chwilę zdjąć aparat, ale moje siódemki nie kontaktują się, a piątki i czwórki są w jako takim styku podczas noszenia wyciągów, lecz kiedy je zdejmę to już za parę godzin mam szparę między szczękami i znów robi mi się otwarty zgryz. Oczywiście zgłaszałam swoje wątpliwości lekarzowi, ale stwierdził, że po zdjęciu aparatu zęby "dojdą do siebie" , żebym się nie martwiła. Czy ma rację? Bo dla mnie koszty finansowe aparatu (na razie wydałam juz ponad 11 000 zł), całego bardzo długiego leczenia ortodontyczno - chirurgicznego (aparat mam już 3,5 roku) były ogromne, zatem jeżeli mam zakończyć leczenie, muszę być pewna, że wszystko jest dobrze.
Witam, ja będę miał zdejmowany aparat pod koniec miesiąca, ale przy ostatniej wizycie już chciał mi ściągać , tyle , że jak mu zwróciłem uwagę, że 7-ki z jednej strony są poodsuwane od 6-tek o 2-3 mm to dopiero wtedy mi to "dociągnął drutem" i wizyta za miesiąc, a tak to by zdjął. Nie po to tyle kasy się inwestuje żeby później coś poprawiać albo robić 2 razy. Też w sam aparat, wizyty, czyszczenie itp wpakowałem ponad 10 tys. z tym, że ja miałem jeszcze wiercone śruby pod implanty dwójek (którymi to pan bóg mnie nie raczył obdarzyć - brak zawiązków), a to koszt 5000 za 2 + do tego 3-4 tys. na korony, ehh , ale już bliżej niż dalej także do przodu dam znać jak u mnie sytuacja po zdjęciu aparatu ;p pozdrawiam
hajmon89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-10, 17:38   #885
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez hajmon89 Pokaż wiadomość
Witam, ja będę miał zdejmowany aparat pod koniec miesiąca, ale przy ostatniej wizycie już chciał mi ściągać , tyle , że jak mu zwróciłem uwagę, że 7-ki z jednej strony są poodsuwane od 6-tek o 2-3 mm to dopiero wtedy mi to "dociągnął drutem" i wizyta za miesiąc, a tak to by zdjął. Nie po to tyle kasy się inwestuje żeby później coś poprawiać albo robić 2 razy. Też w sam aparat, wizyty, czyszczenie itp wpakowałem ponad 10 tys. z tym, że ja miałem jeszcze wiercone śruby pod implanty dwójek (którymi to pan bóg mnie nie raczył obdarzyć - brak zawiązków), a to koszt 5000 za 2 + do tego 3-4 tys. na korony, ehh , ale już bliżej niż dalej także do przodu dam znać jak u mnie sytuacja po zdjęciu aparatu ;p pozdrawiam
Fajnie, ja też będę musiała założyć implanty, ponieważ nie mam dwóch szóstek (jednej na górze i drugiej na dole), do tego czeka mnie jeszcze odbudowa kości i być może podniesienie zatoki.. także koszty ciągle rosną
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-10, 18:10   #886
hajmon89
Przyczajenie
 
Avatar hajmon89
 
Zarejestrowany: 2020-12
Lokalizacja: Radomsko
Wiadomości: 5
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Anonimka1988 Pokaż wiadomość
Fajnie, ja też będę musiała założyć implanty, ponieważ nie mam dwóch szóstek (jednej na górze i drugiej na dole), do tego czeka mnie jeszcze odbudowa kości i być może podniesienie zatoki.. także koszty ciągle rosną
To u mnie było o tyle dobrze, że nie musiałem nic "kombinować" z odbudową kości itp, tylko poustawiać wszystko jak powinno być aparatem orto, żeby zrobić miejsce na implanty.
A kosztów niestety się nie uniknie, za łebka nie miałem za bardzo możliwości to teraz trzeba płacić, oby tylko wszystko wyszło dobrze i po tylu latach człowiek mógł się normalnie uśmiechnąć .
hajmon89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-22, 16:46   #887
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez hajmon89 Pokaż wiadomość
To u mnie było o tyle dobrze, że nie musiałem nic "kombinować" z odbudową kości itp, tylko poustawiać wszystko jak powinno być aparatem orto, żeby zrobić miejsce na implanty.
A kosztów niestety się nie uniknie, za łebka nie miałem za bardzo możliwości to teraz trzeba płacić, oby tylko wszystko wyszło dobrze i po tylu latach człowiek mógł się normalnie uśmiechnąć .
Przedwczoraj miałam ściągać aparat, ale porobiły mi się szpary między zębami na górze, zatem termin został przełożony. Sama nie wiem czy się cieszyć czy nie, przyznam że trochę boję się retencji tym bardziej, że mam mieć przyklejoną płytkę na górze i na dole na stałe przez 2 lata..
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-22, 17:48   #888
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Anonimka1988 Pokaż wiadomość
Przedwczoraj miałam ściągać aparat, ale porobiły mi się szpary między zębami na górze, zatem termin został przełożony. Sama nie wiem czy się cieszyć czy nie, przyznam że trochę boję się retencji tym bardziej, że mam mieć przyklejoną płytkę na górze i na dole na stałe przez 2 lata..
W sensie retencję stała? Ja mam i nie jest źle. Na dole spoko, u góry czasem mi się odklei, ostatnio musiała mi orto nowa założyć, bo poszła cała, ale i tak wolę to niż aparat.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-22, 17:52   #889
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

To jest coś takiego jak stała retencja w postaci płytek? O rany.. To ja mam tylko druciki na stałe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-01-22, 17:56   #890
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
To jest coś takiego jak stała retencja w postaci płytek? O rany.. To ja mam tylko druciki na stałe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No ja też mam druciki. Płytkę mam tylko na górę. Teraz noszę tylko na noc

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-22, 18:32   #891
Wera_90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 11
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

hej dziewczyny, chciałabym sie o cos Was poradzic * W lutym mam wizyte u ortodonty, ma mi przedstawic plan leczenia. Problemem u mnie jest zgryz gleboki, przy czym jedynki gorne sa schowane do srodka, a dwojki dolne na zewnatrz (taki dziwny przypadek ze mnie ).Moje pytanie jest takie: ile moze potrwac leczenie? Ortodonta juz na wstepie kreci nosem, nie jest jakos nastawiona na mnie, wrecz mam wrazenie, ze chciala sugerowac zebym poszla do kogos innego i ze leczenie portwa na pewno wiecej niz dwa lata. Musze tylko wyrwac osemke i wymienic amalgamat (chyba tak to sie pisze). Szukac kogos innego?
Wera_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-23, 13:54   #892
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Wera_90 Pokaż wiadomość
hej dziewczyny, chciałabym sie o cos Was poradzic * W lutym mam wizyte u ortodonty, ma mi przedstawic plan leczenia. Problemem u mnie jest zgryz gleboki, przy czym jedynki gorne sa schowane do srodka, a dwojki dolne na zewnatrz (taki dziwny przypadek ze mnie ).Moje pytanie jest takie: ile moze potrwac leczenie? Ortodonta juz na wstepie kreci nosem, nie jest jakos nastawiona na mnie, wrecz mam wrazenie, ze chciala sugerowac zebym poszla do kogos innego i ze leczenie portwa na pewno wiecej niz dwa lata. Musze tylko wyrwac osemke i wymienic amalgamat (chyba tak to sie pisze). Szukac kogos innego?
Też miałam zgryz głęboki i jedynki wychylone do środka, podobno zgryzy głębokie są obarczone ryzykiem najszybszego powrotu wady po leczeniu (tak mi powiedział ortodonta) nawet pomimo retencji..
Ja miałam leczenie operacyjne, bo żuchwa była cofnięta , ale nie wiem jak to wygląda w Twoim przypadku. Jeśli ortodonta nie jest nastawiony pozytywnie to lepiej poszukać innego.

---------- Dopisano o 14:54 ---------- Poprzedni post napisano o 14:52 ----------

Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
To jest coś takiego jak stała retencja w postaci płytek? O rany.. To ja mam tylko druciki na stałe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na razie wiem tylko z opisu ortodonty jak ta retencja będzie u mnie wyglądała , ale z tego co mówił na dole chyba mam mieć tylko drucik a u góry drucik plus płytka akrylowa na podniebienie. Obawiam się właśnie tej góry, bo nie będę mogła tego zdjąć podobno nie da się jeść z ta płytką.. więc nie wiem czy przez dwa lata będę musiała wszystko miksować czy jak?
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-23, 14:01   #893
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Anonimka1988 Pokaż wiadomość
Też miałam zgryz głęboki i jedynki wychylone do środka, podobno zgryzy głębokie są obarczone ryzykiem najszybszego powrotu wady po leczeniu (tak mi powiedział ortodonta) nawet pomimo retencji..
Ja miałam leczenie operacyjne, bo żuchwa była cofnięta , ale nie wiem jak to wygląda w Twoim przypadku. Jeśli ortodonta nie jest nastawiony pozytywnie to lepiej poszukać innego.

---------- Dopisano o 14:54 ---------- Poprzedni post napisano o 14:52 ----------



Na razie wiem tylko z opisu ortodonty jak ta retencja będzie u mnie wyglądała , ale z tego co mówił na dole chyba mam mieć tylko drucik a u góry drucik plus płytka akrylowa na podniebienie. Obawiam się właśnie tej góry, bo nie będę mogła tego zdjąć podobno nie da się jeść z ta płytką.. więc nie wiem czy przez dwa lata będę musiała wszystko miksować czy jak?
Zdejmujesz do jedzenia i picia. Ja przez pół roku tylko nosiłam cały czas.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-24, 13:52   #894
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Zdejmujesz do jedzenia i picia. Ja przez pół roku tylko nosiłam cały czas.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak myślałam, ale ortodonta mówił, że to będzie przyklejone..
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-24, 13:54   #895
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Anonimka1988 Pokaż wiadomość
Tak myślałam, ale ortodonta mówił, że to będzie przyklejone..
No to ja nie wiem. Przyklejone to mam te druciki (retencję stała). Ta wkładka jest wyjmowana.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-24, 14:01   #896
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Też mam druciki na stałe i 2 razy w tyg na noc wyjmowane nakładki. Ostatnio już tylko raz w tygodniu w nich śpię. Z tego co orto mówiła dążymy do tego aby się z nimi pożegnać całkiem. Druciki pewnie ze mną zostaną.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-07, 09:37   #897
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Dziewczyny, spotkałyście się z tym że dziąsło narosło na pierścień? Aparat będę zdejmować za jakieś 1,5 miesiąca, od kilku dni krwawią mi dziąsła przy myciu zębów, teraz zauważyłam że to właśnie dziąsło przy pierścieniu krwawi. Zauważyłam też że tak jakby narosło na ten pierścień (nie na cały ale tak na pół). Spotkałyście się z czymś takim? Wydaje mi się ze to może być efekt ostatnich zmian. Orto bardzo mocno ciągnęła mi tą stronę żeby pozamykać szpary i wydaje mi się że mogło być za mocno
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-07, 15:48   #898
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
Dziewczyny, spotkałyście się z tym że dziąsło narosło na pierścień? Aparat będę zdejmować za jakieś 1,5 miesiąca, od kilku dni krwawią mi dziąsła przy myciu zębów, teraz zauważyłam że to właśnie dziąsło przy pierścieniu krwawi. Zauważyłam też że tak jakby narosło na ten pierścień (nie na cały ale tak na pół). Spotkałyście się z czymś takim? Wydaje mi się ze to może być efekt ostatnich zmian. Orto bardzo mocno ciągnęła mi tą stronę żeby pozamykać szpary i wydaje mi się że mogło być za mocno
Tak, mi dziąsła narastały na pierścienie. W sumie to chyba nic z tym nie robiłam, bo nie bolało
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-07, 16:29   #899
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

I przy zdejmowaniu nie było problemu?
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-07, 16:36   #900
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
I przy zdejmowaniu nie było problemu?
Nie, nie było
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-02-19 21:19:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:20.