Wesele bez dzieci - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-01-11, 21:56   #31
Ei6
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 52
Dot.: Wesele bez dzieci

Cytat:
Napisane przez "niusia" Pokaż wiadomość
Może zbyt dosadnie to określiliście "zadnych dzieci, bez dzieci" - moze trzeba było załatwić ta kwestię jakoś na okrętkę, delikatniej aby ludzie sie nie obrażali...
a ile by było tych dzieci na weselu i w jakim wieku?

Ogólnie to chyba nikt nie bierze na wesele niemowląt i noworodków. Czy ośmioletnie, nastoletnie dzieci to taki wielki problem?
Granica 10-12 lat nie jest dla nas problemem, ale od 3 w górę już tak.

Cytat:
Napisane przez Djuno Pokaż wiadomość
Może rodzina po prostu chce normalnego wesela, a nie w plenerze, tematyczne, kompletnie oderwane od rzeczywistości.

Można organizować imprezę, jaką się chce, ale czy goście będą się dobrze bawić, to inna kwestia.
Oczywiście, ale wszystkim nie dogodzimy, a wydaje mi się, że na "normalne" wesela się już w naszej rodzinie wszyscy nachodzili Poza tym, to nie koncepcja imprezy jest tu problemem, tylko niechęć do zapraszania dzieci.

Hultaj, to nie jest warunek z kosmosu, tylko jedyne zastrzeżenie, które powtarzam od lat. Zbyt wiele już widziałam w tej rodzinie wesel z dziećmi, wiem jak to wygląda.
Gdyby wszystkie matki ciągnące ze sobą dzieci byłby takimi altruistkami jak Ty problem by nie istniał.
Ei6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-11, 21:57   #32
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Wesele bez dzieci

Hultaj - no wez, porownujesz rzeczy z kapelusza. Zapraszanie bez dzieci porównać można do zaproszenia bez kota albo matki - jak to, zapraszasz lubianą kuzynke ale jej matki nie bo nie macie kontaktu???

Ja zrobiłam po swojemu. Moja mama panikowala, że się wszyscy poobrazaja, olaboga. Jeden brat powiedział, że on i tak by nie wzial; drugi - że to moja impreza i spoko; chrzestna TZta jeszcze przy nas wytlumaczyla swoim dzieciom że tak postanowilismy i tyle, a okazji do spotkania jeszcze będzie.

Ludzi w strasza, ale jak im zależy - to przyjda. A jak im na Tobie nie zależy - to może lepiej, że nie przyjdą, jeśli podstawa jest dla nich przyjść i się najeść za czyjeś


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-11, 22:00   #33
Djuno
Regulator reniferów
 
Avatar Djuno
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 155
Dot.: Wesele bez dzieci

Autorko, to zrób po swojemu, bez siostry. Będziesz zadowolona?
__________________
Bo wy wszyscy naiwnie myślicie, że istnieje jakaś norma. Że wy ją tworzycie. Że do niej należycie.
A gdzieś tam, za murem są oni - nienormalni.
Djuno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-11, 22:01   #34
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 053
Dot.: Wesele bez dzieci

Ja jako dziecko nie chodziłam na wesela.

Jako rodzic chciałabym się bawić, zamiast dziecka pilować.

Olałabym pretensje rodziny. To wasz dzień.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-11, 22:06   #35
Ei6
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 52
Dot.: Wesele bez dzieci

Cytat:
Napisane przez Djuno Pokaż wiadomość
Autorko, to zrób po swojemu, bez siostry. Będziesz zadowolona?
Wolałabym, żeby była, chociaż nie jesteśmy przesadnie blisko. Jeżeli jednak mam być całkiem szczera, znając jej sytuację (możliwość zostawienia dzieci z opiekunkami, nie raz tak się zdarzało na innych imprezach), to jej odmowa ma dla mnie charakter czysto emocjonalny i rozbuchany, na zasadzie "nie lubisz moich dzieci, nie chcesz ich oglądać to mnie też nie zobaczysz" - a to dla mnie hiper-egoistyczne Z jej dziećmi spędzam co drugi weekend, ona mogłaby poświęcić jedną noc tylko dla mnie i dla TŻ.
Ei6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-11, 22:09   #36
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 053
Dot.: Wesele bez dzieci

Cytat:
Napisane przez Ei6 Pokaż wiadomość
Wolałabym, żeby była, chociaż nie jesteśmy przesadnie blisko. Jeżeli jednak mam być całkiem szczera, znając jej sytuację (możliwość zostawienia dzieci z opiekunkami, nie raz tak się zdarzało na innych imprezach), to jej odmowa ma dla mnie charakter czysto emocjonalny i rozbuchany, na zasadzie "nie lubisz moich dzieci, nie chcesz ich oglądać to mnie też nie zobaczysz" - a to dla mnie hiper-egoistyczne Z jej dziećmi spędzam co drugi weekend, ona mogłaby poświęcić jedną noc tylko dla mnie i dla TŻ.
No to masz odpowiedź.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-11, 22:10   #37
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Wesele bez dzieci

Cytat:
Napisane przez Ei6 Pokaż wiadomość
Wolałabym, żeby była, chociaż nie jesteśmy przesadnie blisko. Jeżeli jednak mam być całkiem szczera, znając jej sytuację (możliwość zostawienia dzieci z opiekunkami, nie raz tak się zdarzało na innych imprezach), to jej odmowa ma dla mnie charakter czysto emocjonalny i rozbuchany, na zasadzie "nie lubisz moich dzieci, nie chcesz ich oglądać to mnie też nie zobaczysz" - a to dla mnie hiper-egoistyczne Z jej dziećmi spędzam co drugi weekend, ona mogłaby poświęcić jedną noc tylko dla mnie i dla TŻ.
Też tak myślę, że o to chodzi. Poza tym co na inne imprezy można dzieci zostawiać, a na wesele nie? Przecież wesele skoro jest raz w życiu dla danej osoby, to fajnie jakby było świetną zabawą. Skoro wiąże się to z zostawieniem dzieci, co i tak jej siostra czasem robi to według mnie nie ma problemu i to siostra powinna pomyśleć, że faktycznie rozsądniej będzie tak zrobić i żeby siostra miała fajne wesele, takie jakie chciała. To nie jest wielki wysiłek zostawić z kimś dziecka, jeżeli faktycznie często to robi i ma możliwość.
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-01-11, 22:11   #38
Liara_Tsoni
Wtajemniczenie
 
Avatar Liara_Tsoni
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 2 056
Dot.: Wesele bez dzieci

Zamowcie na wesele pokaz striptizu albo zrobcie dekoracje 18+ nikt swoich pociech wtedy nie wezmie
Problem z pupy. Wy możecie zaprosić na dowolnych warunkach, goście mogą w związku z tym zrezygnować bo nie mają obowiązku brać udział w imprezie, której zasady im nie pasują.

Wysłane z mojego ONE E1003 przy użyciu Tapatalka
Liara_Tsoni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-11, 22:14   #39
lady666macbeth
Zakorzenienie
 
Avatar lady666macbeth
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 8 338
Dot.: Wesele bez dzieci

wesele bez dzieci to nic złego, to Wasz dzień, macie prawo wybierać gości według własnego uznania.
ja też w przyszłości gdy będę planować swój ślub i wesele, będę planować je bez udziału dzieci.
__________________
"Słowami też można dotykać. Nawet czulej niż dłońmi."
lady666macbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-11, 22:20   #40
201803090921
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 538
Dot.: Wesele bez dzieci

My mieliśmy wesele praktycznie bez dzieci i o dziwo jakaś krytyka dotarła do nas po fakcie, ale wcale nie od rodziców tych dzieci, a od ich...dziadków. No cóż, mieliśmy to w poważaniu. Zapraszając, umieszczaliśmy w treści zaproszeń jedynie dorosłych,na wszelki wypadek informowaliśmy tez ustnie kogo konkretnie mamy nadzieje gościć. Z najwyższą kulturą, ale stanowczo. Jeśli ktoś nie chciałby przyjść bez dzieciaka to trudno, jego wybór.
201803090921 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-11, 22:20   #41
natash88
Wtajemniczenie
 
Avatar natash88
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 128
Dot.: Wesele bez dzieci

Cytat:
Napisane przez Paprotka_ Pokaż wiadomość
Rodzic może nie mieć z kim zostawić dziecka. Ja bym się nie pojawiła na takim weselu w ogóle. Nie dlatego, że poczułabym się urażona tylko zwyczajnie nie miałabym co zrobić z córką (zakładając, że byłoby to wesele w rodzinie). Rodzice też na weselu, zaufanej niani czy sąsiadki nie mamy, z teściami zostawić nie mogę. Gdyby to było wesele znajomych to raczej by mi to powiewało. Gdyby to była rodzina - a szczególnie ta najbliższa - byłoby mi przykro bo chciałabym uczestniczyć w rodzinnym spędzie, a byłabym wykluczona. No ale decyzja należy do gospodarzy imprezy, gość może się na takie warunki zgodzić lub nie.
A ludzie 'mówio', ze dziecko to wcaaaale nie musi ograniczac
Przykro mi, ze nie macie z kim zostawic dziecka, ale zakladam, ze wiele osob ma z kim (nianie, przyjaciele, tesciowie, rodzina szeroko pojeta), kwestia chcenia i odklejenia sie od dzieciaka.

Nadal - nie odpuscilabym tej kwestii. Sorry - wesele z dziecmi (l.mnoga) to zawsze jest udreka dla kogos (rodzicow, gosci, pary mlodej, rodzicow panny mlodej, jesli dziecko jest ich drugiej corki czy syna itd.) - caly czas nie widze powodu: PO CO trzymac dzieciaka <15 na zakrapianej imprezie wsrod tlumu? Btw, jako dziecko chodzilam na wesela, wiejskie, gdzie latalam do 5 rano wokol remizy na wsi z innymi dzieciakami, a moi rodzice sie bawili - kto teraz pozwolilby na taki luz, zeby i dzieciak i rodzice byli zadowoleni? Ktore dziecko spedziloby caly dzien latajac wokol sali z obcymi dziecmi innych zaproszonych? etc. Przepis na 'jak zepsuc impreze'.
__________________
zakochana w sobie od urodzenia

natash88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-01-11, 22:21   #42
Ei6
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 52
Dot.: Wesele bez dzieci

Cytat:
Napisane przez Liara_Tsoni Pokaż wiadomość
Zamowcie na wesele pokaz striptizu albo zrobcie dekoracje 18+ nikt swoich pociech wtedy nie wezmie
Problem z pupy. Wy możecie zaprosić na dowolnych warunkach, goście mogą w związku z tym zrezygnować bo nie mają obowiązku brać udział w imprezie, której zasady im nie pasują.

Wysłane z mojego ONE E1003 przy użyciu Tapatalka
To nie jest zły pomysł...
Szczerze, chodzi mi też o bezpieczeństwo. W planie tego wesela jest sześć ognisk, pilnowanych przez obsługę itp. Ja po prostu widzę oczyma wyobraźni jak któreś dziecko w nie wpada i zaczyna się jazda Ktoś dobrze napisał o wątpliwym pilnowaniu dzieciaków przez niektórych, to niestety także widziałam.
Ei6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-11, 22:21   #43
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 7 327
Dot.: Wesele bez dzieci

Wasze wesele i robta co chceta xd ale znajda pewno sie jakies oburzone duszyczki, ktore sie obraza i nie przyjda. U mnie w rodzinie bylaby aferka xd

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-11, 22:29   #44
201801220933
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 690
Dot.: Wesele bez dzieci

Cytat:
Napisane przez Ei6 Pokaż wiadomość
To nie jest zły pomysł...
Szczerze, chodzi mi też o bezpieczeństwo. W planie tego wesela jest sześć ognisk, pilnowanych przez obsługę itp. Ja po prostu widzę oczyma wyobraźni jak któreś dziecko w nie wpada i zaczyna się jazda Ktoś dobrze napisał o wątpliwym pilnowaniu dzieciaków przez niektórych, to niestety także widziałam.
To moze nie zapraszajcie jak na wesele tylko jak na jakis bal maskowy, impreze z okazji zaslubin, na imprezki sie dzieci nie bierze....bo klasyczne wesele to i tak nie bedzie; ludzie sie nastawią na typową polskką tradycje a zastaną ogniska? Może tzreba uciąc te tradycyjno-weselne skojarzenia i problem zniknie?
201801220933 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-11, 22:38   #45
Ei6
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 52
Dot.: Wesele bez dzieci

Cytat:
Napisane przez "niusia" Pokaż wiadomość
To moze nie zapraszajcie jak na wesele tylko jak na jakis bal maskowy, impreze z okazji zaslubin, na imprezki sie dzieci nie bierze....bo klasyczne wesele to i tak nie bedzie; ludzie sie nastawią na typową polskką tradycje a zastaną ogniska? Może tzreba uciąc te tradycyjno-weselne skojarzenia i problem zniknie?
Może to jest jakiś sposób...Zawsze w rozmowach na temat domniemanego wesela mówiliśmy, że chcemy zrobić coś innego. Rodzinka często się śmiała, że w sumie po nas nie mogą się spodziewać niczego "normalnego", więc konkretne wytłumaczenie na czym ma polegać impreza może trochę ostudziłoby ten negatywny stosunek do nie zapraszania dzieci.
Spróbuję na spokojnie wytłumaczyć jak to widzimy i dlaczego wg nas dzieci to nie jest dobry pomysł. Mimo wszystko i tak mnie mierzi, że muszę się tłumaczyć z dawno podjętych decyzji.
Ei6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-11, 22:41   #46
201801220933
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 690
Dot.: Wesele bez dzieci

.

Edytowane przez 201801220933
Czas edycji: 2018-01-21 o 00:15
201801220933 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-11, 22:41   #47
hazey
Raczkowanie
 
Avatar hazey
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 116
Dot.: Wesele bez dzieci

Cytat:
Napisane przez Ei6 Pokaż wiadomość
Może to jest jakiś sposób...Zawsze w rozmowach na temat domniemanego wesela mówiliśmy, że chcemy zrobić coś innego. Rodzinka często się śmiała, że w sumie po nas nie mogą się spodziewać niczego "normalnego", więc konkretne wytłumaczenie na czym ma polegać impreza może trochę ostudziłoby ten negatywny stosunek do nie zapraszania dzieci.
Spróbuję na spokojnie wytłumaczyć jak to widzimy i dlaczego wg nas dzieci to nie jest dobry pomysł. Mimo wszystko i tak mnie mierzi, że muszę się tłumaczyć z dawno podjętych decyzji.
A to siostra nie wiedziała, że to ma być w takiej nietypowej formie?
hazey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-11, 22:56   #48
januszpolak
Zakorzenienie
 
Avatar januszpolak
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 503
Dot.: Wesele bez dzieci

Cytat:
Napisane przez Ei6 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, dla Was to jest normalne? Mamy nagiąć jedno z naszych głównych postanowień, bo ktoś nie może na jedną noc rozstać się z dziećmi? Dodam, że w rodzinie nie ma malutkich dzieci, jeszcze przy piersi/butelce, na ten moment bardziej 3-10 lat. Nie chodzi tylko o aspekt logistyczny, całe zagadnienie przybrało mocno emocjonalny wyraz, pojawiły się słowa jak "dyskryminacja", itp.
I tak, zamiast się cieszyć wizją wesela, ja kombinuję, czy jednak nie tylko obiad dla znajomych...
Czy normalne? Tak samo normalnym jest wyprawienie wesela bez zapraszania na nie dzieci, jak i odmowa przyjścia do kogoś na wesele bez swojego dziecka. Ja się akurat nie dziwię osobie, która bez dziecka nie przyjdzie (gdybym miała to również nie byłabym szczęśliwa z powodu takiego wykluczającego zaproszenia). Nic na to nie poradzisz bo te osoby mają prawo odmówić, więc decyzja należy do Ciebie. Możesz zrobić po swojemu ale licz się z tym, że część gości nie przyjdzie a część się obrazi.

Wesele jest dla gości, nie dla Ciebie, jak chcesz mieć "po swojemu" to urządź je dla siebie samej i się baw.
januszpolak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-11, 22:58   #49
farmaceutka88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 896
Dot.: Wesele bez dzieci

Choćbyś podała wszystkim jedzenie w złotych półmiskach, zatańczyła jak mistrzyni świata i zaprosiła najlepszą orkiestrę, to i tak znajdą się tacy, którzy z miłą chęcią obsmarują Ciebie po fakcie. Wszystkim nie dogodzisz ... Wybierz półśrodek, ale tak naprawdę wszystko zależy od ilości dzieci. A i tak Ci, którzy są zapraszani z dziećmi, mogą przyjść bez dzieci, o czym dowiesz się tak naprawdę po wręczeniu zaproszenia.
farmaceutka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-01-11, 23:00   #50
Ei6
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 52
Dot.: Wesele bez dzieci

Cytat:
Napisane przez "niusia" Pokaż wiadomość
To ludzie nie wiedzą jak to bedzie wyglądać???
Ludzie powinni wiedziec czego się mają spodziewać...chocby dlatego zeby wiedziec jak sie ubrac i nastroić...mysle ze wtedy wiekszosc sama zrezygnuje...jesli to mają byc klimaty z ogniami... wyslijcie wczesniej zaproszenia i porzadnie opiszcie na co sie mają nastawić poza tym poczta pantoflowa powinan zrobic swoje..jak to mozliwe ze nikt nie wie?
Wie najbliższa rodzina, teraz jesteśmy na etapie informowania dalszej, staramy się nakreślić sytuację, żeby potem nie było nieporozumień

Siostra wie i według niej kompletnie nie wyklucza to obecności jej dzieci.
Ei6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-11, 23:06   #51
januszpolak
Zakorzenienie
 
Avatar januszpolak
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 503
Dot.: Wesele bez dzieci

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
fundujesz każdemu nianię ?

w praktyce wyszło na to, że zapraszasz swoich gości pod pewnymi warunkami (''bądźcie bez dzieci'') co wypada bardzo chamsko.
Coś w stylu ''zapraszam ciebie ale musisz przyjść w kostiumie kąpielowym bo to impreza w stylu hawajskim''. Cóz, nie każdemu musi pasować Twoja osobista fanaberia, pamiętaj, że wesele jest tak dla Ciebie jak i gości, jeśli w nosie masz gości, to po co ci w ogóle oni, możesz iść tylko do urzędu podpisać papiery z mężem i parą świadków.

gdybyś chciała mieć rację po swojej stronie powinnaś przedstawić jakąś alternatywę, co wydaje się nieco absurdalne, ale w rzeczywistości tak właśnie się robi. Dla dzieci na wesele można wynająć animatora, tak samo organizuje się osobne dziecięce stoliki by dzieci nie jadły z dorosłymi.

Ty odwalasz manianę, przyjdź z tym ale nie z tym.
Nie zdziwię się gdy część rodziny cię zbojkotuje a fochów wysłuchujesz dość słusznie.
Też tak myślę. Dodatkowo bardzo dobry pomysł z animatorem. Animator, opiekun dla dzieci i wszystko załatwione, możecie się bawić przecież oddzielnie, a i dzieci będą zadowolone. Pewnie część i tak by nie zabrała swoich w związku z nietypowym charakterem imprezy. A te kilka byłoby profesjonalnie zaopiekowanych i wszyscy zadowoleni. Trzeba wyjść ludziom naprzeciw, jak chce się ich zapraszać do siebie na uroczystości, bo autorka im łaski nie robi że zaprasza.
januszpolak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-11, 23:10   #52
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Wesele bez dzieci

Cytat:
Napisane przez Paprotka_ Pokaż wiadomość
Rodzic może nie mieć z kim zostawić dziecka. Ja bym się nie pojawiła na takim weselu w ogóle. Nie dlatego, że poczułabym się urażona tylko zwyczajnie nie miałabym co zrobić z córką (zakładając, że byłoby to wesele w rodzinie). Rodzice też na weselu, zaufanej niani czy sąsiadki nie mamy, z teściami zostawić nie mogę. Gdyby to było wesele znajomych to raczej by mi to powiewało. Gdyby to była rodzina - a szczególnie ta najbliższa - byłoby mi przykro bo chciałabym uczestniczyć w rodzinnym spędzie, a byłabym wykluczona. No ale decyzja należy do gospodarzy imprezy, gość może się na takie warunki zgodzić lub nie.
ale na weselu będzie rodzina tylko z jednej strony. nie wnikam jak konkretnie wygląda to u Ciebie, ale w większości ludzi to jednak są jeszcze dziadkowie, wujkowie i ciocie z tej drugiej strony rodziny. dla troszkę większego dziecka można nawet nocowanie u kolegi załatwić.
dla mnie dość mocno dziwne jest, że dla kogoś niemożliwym jest załatwienie opieki na jedną noc. i to jedną noc, o której wie się od kilku miesięcy, a nie z dnia na dzień.

Cytat:
Napisane przez Ei6 Pokaż wiadomość
To nie jest zły pomysł...
Szczerze, chodzi mi też o bezpieczeństwo. W planie tego wesela jest sześć ognisk, pilnowanych przez obsługę itp. Ja po prostu widzę oczyma wyobraźni jak któreś dziecko w nie wpada i zaczyna się jazda Ktoś dobrze napisał o wątpliwym pilnowaniu dzieciaków przez niektórych, to niestety także widziałam.
tak odchodząc na moment od tematu dzieci, to mam nadzieję, poinformowałaś/poinformujesz jaki jest charakter imprezy wkurzyłabym się nieźle gdyby ktoś zapraszał mnie "na wesele" (nie zdradzając szczegółów) a ja przyszłabym w eleganckiej sukience i ultracienkich szpilkach i z lakierem we włosach na łąkę na ognisko.

Edytowane przez Pani_Mada
Czas edycji: 2018-01-11 o 23:11
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-11, 23:12   #53
201801220933
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 690
Dot.: Wesele bez dzieci

.

Edytowane przez 201801220933
Czas edycji: 2018-01-21 o 00:15
201801220933 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-11, 23:13   #54
Memories90
Rozeznanie
 
Avatar Memories90
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 631
Dot.: Wesele bez dzieci

Cytat:
Napisane przez januszpolak Pokaż wiadomość
Też tak myślę. Dodatkowo bardzo dobry pomysł z animatorem. Animator, opiekun dla dzieci i wszystko załatwione, możecie się bawić przecież oddzielnie, a i dzieci będą zadowolone.
Tak i co jeszcze? Może balony, wata cukrowa, klown jak w cyrku i piosenki dla dzieci?
Ludzie nie dajcie się zwariować. Wesele to impreza dla dorosłych i chyba każdy w miarę normalny i ogarnięty to zrozumie i uszanuje decyzję młodych.
Memories90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-11, 23:15   #55
201801220933
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 690
Dot.: Wesele bez dzieci

.

Edytowane przez 201801220933
Czas edycji: 2018-01-21 o 00:14
201801220933 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-11, 23:18   #56
Memories90
Rozeznanie
 
Avatar Memories90
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 631
Dot.: Wesele bez dzieci

Cytat:
Napisane przez "niusia" Pokaż wiadomość
Gdzie jest taki zwyczaj ze wesele jest dla dorosłych tylko? pierwsze słysze
Zwyczaj nie zwyczaj. Zapisane to formalnie nigdzie nie jest, ale każdy kto był na weselu wie jak taka impreza wygląda (alkohol, hałas, tłum, tematy "dla dorosłych itp). Dlaczego młodzi mają osobno jeszcze zapewniać atrakcję dla dzieci? Gdzie to jest "zapisane"?
Ja gdybym miała dziecko na pewno nie ciągneła bym go ze sobą na weselę, a i również jeśli bym robiła wesele raczej bym dzieci nie chciała. Nie rozumiem ludzi, którzy za wszelką cenę czują potrzebę zabierania dzieci wszędzie ze sobą...
Memories90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-11, 23:22   #57
201801220933
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 690
Dot.: Wesele bez dzieci

.

Edytowane przez 201801220933
Czas edycji: 2018-01-21 o 00:14
201801220933 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-11, 23:28   #58
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Wesele bez dzieci

Cytat:
Napisane przez Memories90 Pokaż wiadomość
Zwyczaj nie zwyczaj. Zapisane to formalnie nigdzie nie jest, ale każdy kto był na weselu wie jak taka impreza wygląda (alkohol, hałas, tłum, tematy "dla dorosłych itp). Dlaczego młodzi mają osobno jeszcze zapewniać atrakcję dla dzieci? Gdzie to jest "zapisane"?
Ja gdybym miała dziecko na pewno nie ciągneła bym go ze sobą na weselę, a i również jeśli bym robiła wesele raczej bym dzieci nie chciała. Nie rozumiem ludzi, którzy za wszelką cenę czują potrzebę zabierania dzieci wszędzie ze sobą...
tak samo nie jest zapisane, że wesele to impreza bez dzieci.

w każdym razie gdy ja byłam dzieckiem, to na wesela zapraszało się z dziećmi (przynajmniej w moim rejonie). dlatego też obecnym rodzicom (którzy są w mniej więcej moim wieku i starsi) może nie mieścić się w głowie niezabranie dzieci - bo gdy oni dziećmi byli to chodzili. ale wtedy też raczej nikt się nie przejmował, żeby np nie pić przy dziecku, a i tych dzieci nikt za bardzo nie pilnował. trzeba było tylko nie odchodzić daleko i nieponiszczyć ładnych ubrań
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-11, 23:29   #59
hazey
Raczkowanie
 
Avatar hazey
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 116
Dot.: Wesele bez dzieci

Cytat:
Napisane przez Memories90 Pokaż wiadomość
Zwyczaj nie zwyczaj. Zapisane to formalnie nigdzie nie jest, ale każdy kto był na weselu wie jak taka impreza wygląda (alkohol, hałas, tłum, tematy "dla dorosłych itp). Dlaczego młodzi mają osobno jeszcze zapewniać atrakcję dla dzieci? Gdzie to jest "zapisane"?
Ja gdybym miała dziecko na pewno nie ciągneła bym go ze sobą na weselę, a i również jeśli bym robiła wesele raczej bym dzieci nie chciała. Nie rozumiem ludzi, którzy za wszelką cenę czują potrzebę zabierania dzieci wszędzie ze sobą...
Muszą zabrać dziecko, bo tak i już. Bo mały Brajanek słodko wygląda jak ciągnie za suknie Pannę Młodą albo plącze się pod nogami i wciska do każdego zdjęcia. Co z tego, że dzieć będzie marudzić, po 22 będzie śpiący i w sumie średnio się będą przez to bawić.
hazey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-11, 23:30   #60
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Wesele bez dzieci

Dokładnie. Taki animator na pewno sporo kosztuje, nie każdy musi mieć chęć płacenia za to, skoro i tak nie ma ochoty za bardzo na dzieci i jest to trochę inna impreza. Moim zdaniem goście powinni to uszanować i sami się zastanowić czy mogą zostawić z kimś dzieci czy nie. Nie każda impreza nadaje się dla dzieci. Ja jak pisałam chce mieć dziecko, ale chyba nie będę robić tak, by wszędzie zabierać dziecko, a jak ktoś powie, że bez dzieci to się obrazić. Myślę, że nie będę taka, będę dziecko kochać, ale to nie znaczy, że wszędzie je ze sobą zabiorę. Rodzice też potrzebują czasu dla siebie, pobawienia się, to się nie wyklucza. Ma się dzieci, ale nadal jest się odrębnymi osobami, powinno się mieć też świat poza dzieckiem i wszystko da się zorganizować, oczywiście nie mówię o ciągłych wyjściach, ale wyjście na wesele i zorganizowanie opieki nie powinno być problemem. Na pewno nawet wynajęcie kogoś na ten czas może być tańsze od tego animatora, takiego wciśniętego na siłę, byle tylko dzieci były na weselu.
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-01-30 08:42:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:05.