Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :) - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-01-01, 16:28   #61
Fufka
Zakorzenienie
 
Avatar Fufka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 249
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. III :)

Hej, widzę, że wszystkie mamy dziś dzień ciszy


Ja wczoraj zaliczyłam 2 drzemki w trakcie filmu, przed północą wszystko posprzątałam, zostały tylko kieliszki i "szampan"(chociaż przyznam, że był świetny, muszę kupić więcej butelek na zaś). Wypiliśmy obejrzeliśmy fajerwerki, potem zadzwonili moi rodzice, potem telefon do teściowej i mimo że byliśmy mega zmęczeni, to poszliśmy spać prawie o 2. A dzisiaj to wiadomo, taki dzień trochę stracony. Chcę coś zrobić, ale mało co wychodzi, więc zabieram się za 1 post. Jak macie jakieś specjalne życzenia, albo są błędy, trzeba coś uzupełnić, to proszę pisać

Edytowane przez Fufka
Czas edycji: 2021-01-01 o 16:34
Fufka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-01, 17:12   #62
aaska92
Zadomowienie
 
Avatar aaska92
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 342
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. III :)

Cytat:
Napisane przez Justysia2203 Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanko. Tak na dobre rozpoczęcie nowego roku zaczęłam interesować się połogiem
Jakie kosmetyki do higieny intymnej polecacie? Macie jakieś sprawdzone triki na ten pierwszy/drugi tydzień po porodzie.
I drugie pytanko. Kupujecie czopki glicerynowe zwykle/ z paracetamolem, Espumisan? Bo gdzieś przeczytałam że są dozwolone po 1 miesiącu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja miałam połóg po cc, to pielęgnacja blizny gazikiem z octenisept i mycie mydłem szarym. Zaskoczyło mnie pocenie się w nocy pierwsze tygodnie musiałam się przebierac z 2-3 razy bo byłam zlana potem,wiec polecam miec trochę koszulek do spania na zmianę.

Co do Espumisanu itp. Mój akurat miał kolki mocne i mieliśmy podawać espumisan, delicol i probiotyk. Szczerze to raczej mu to nie pomagało, dopiero po ukończeniu 3 mcy mu przechodziło. Czopki glicerynowe to już w kryzysowych sytuacjach bym stosowala naprawdę, nam się zdarzyło raz. Ogólnie fizjoterapeutka polecała masaze brzuszka, kładzenie na piłce, rowerek nóżkami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
aaska92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-01, 18:55   #63
Fufka
Zakorzenienie
 
Avatar Fufka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 249
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. III :)

Zrobiłam koszyk na aptece gemini (wszyscy ją polecają i faktycznie jest dość tania). Robiłam go trochę z pamięci, trochę na podstawie tego co znalazłam w internecie:

Jeszcze do końca ciąży witaminy:
- Composita Mama DHA, 30 kapsułek + 60 kapsułek DHA
A na potem:

- Canpol Babies, oddychające podkłady poporodowe na noc, 10 sztuk
- Canpol, oddychające podkłady poporodowe, wysokochłonne, 10 sztuk
- Canpol, wielofunkcyjne, jednorazowe podkłady higieniczne, 90 cm x 60cm, superchłonne, 10 sztuk
- BabyOno, zestaw do paznokci
- Symphar, fizjologiczny roztwór NaCl 0,9%, ampułki, 100 szt.
- Katarek Travel 2w1, aspirator do nosa od urodzenia
- Katarek Plus, czyścik do wężyka aspiratora- Katarek, szczoteczka uniwersalna do aspiratora
- SEMA Protect, kompresy niejałowe, włókninowe, 5 cm x 5 cm, 100 sztuk
- Medicomp, kompresy jałowe, włókninowe, 4-warstwowe, 30 g/ m2, 7,5 cm x 7,5 cm, 50 sztuk
- Marimer Baby, woda morska izotoniczna, spray do nosa, od urodzenia
- Tantum Rosa 10 saszetek

Nie wiem czy to wszystko, powinnam jeszcze coś dobrać?

O czopkach przeciwgorączkowych przeczytałam, że w pierwszych miesiącach nie wolno. Witaminy D nie mają, więc dokupię później.

Nie wiem czy wybrałam dobry aspirator. W zasadzie nie zamierzam go podłączać do odkurzacza, ale w sumie tani to wychodzi jak się kuoi zestaw, więc biorę Wiecie może czy jest róźnica między nim a np. canpol?

Jutro planuję pojechać obejrzeć wózki i może uda się kupić komodę. Muszę też zrobić zamówienie na all, jakieś półśpiochy, miękki przewijak, koszule/pidżamy dla siebie itp. A potem to tylko spakować

Edytowane przez Fufka
Czas edycji: 2021-01-01 o 19:18
Fufka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-01, 18:59   #64
Persefonia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 871
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. III :)

Cytat:
Napisane przez Fufka Pokaż wiadomość
Zrobiłam koszyk na aptece gemini (wszyscy ją polecają i faktycznie jest dość tania). Robiłam go trochę z pamięci, trochę na podstawie tego co znalazłam w internecie:


Jeszcze do końca ciąży witaminy:
- Composita Mama DHA, 30 kapsułek + 60 kapsułek DHA


A na potem: - Canpol Babies, oddychające podkłady poporodowe na noc, 10 sztuk

- Canpol, oddychające podkłady poporodowe, wysokochłonne, 10 sztuk
- Canpol, wielofunkcyjne, jednorazowe podkłady higieniczne, 90 cm x 60cm, superchłonne, 10 sztuk














- BabyOno, zestaw do paznokci




- Symphar, fizjologiczny roztwór NaCl 0,9%, ampułki, 100 szt.




- Katarek Travel 2w1, aspirator do nosa od urodzenia




- Katarek Plus, czyścik do wężyka aspiratora- Katarek, szczoteczka uniwersalna do aspiratora





- SEMA Protect, kompresy niejałowe, włókninowe, 5 cm x 5 cm, 100 sztuk




- Medicomp, kompresy jałowe, włókninowe, 4-warstwowe, 30 g/ m2, 7,5 cm x 7,5 cm, 50 sztuk




- Marimer Baby, woda morska izotoniczna, spray do nosa, od urodzenia
- Tantum Rosa 10 saszetek



Nie wiem czy to wszystko, powinnam jeszcze coś dobrać?

O czopkach przeciwgorączkowych przeczytałam, że w pierwszych miesiącach nie wolno. Witaminy D nie mają, więc dokupię później.


Nie wiem czy wybrałam dobry aspirator. W zasadzie nie zamierzam go podłączać do odkurzacza, ale w sumie tani to wychodzi jak się kuoi zestaw, więc biorę Wiecie może czy jest róźnica między nim a np. canpol?


Jutro planuję pojechać obejrzeć wózki i może uda się kupić komodę. Muszę też zrobić zamówienie na all, jakieś półśpiochy, miękki przewijak, koszule/pidżamy dla siebie itp. A potem to tylko spakować
A po co woda morska ? I gdzie przeczytalas o czopkach . Pedicetamol w syropie polecam . Jednak na pierwsze szczepienie warto mieć w domu , chodzi też o fakt przeciwbólowego . Wiadomo możesz nie użyć . Ja kupiłam w ciąży z córką 4 lata temu i nie dawno dopiero wyrzuciłam nie otwarty ale warto mieć

Wysłane z mojego moto g(9) plus przy użyciu Tapatalka
Persefonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-01, 19:28   #65
Justysia2203
Wtajemniczenie
 
Avatar Justysia2203
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 790
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. III :)

Cytat:
Napisane przez aaska92 Pokaż wiadomość
Ja miałam połóg po cc, to pielęgnacja blizny gazikiem z octenisept i mycie mydłem szarym. Zaskoczyło mnie pocenie się w nocy pierwsze tygodnie musiałam się przebierac z 2-3 razy bo byłam zlana potem,wiec polecam miec trochę koszulek do spania na zmianę.

Co do Espumisanu itp. Mój akurat miał kolki mocne i mieliśmy podawać espumisan, delicol i probiotyk. Szczerze to raczej mu to nie pomagało, dopiero po ukończeniu 3 mcy mu przechodziło. Czopki glicerynowe to już w kryzysowych sytuacjach bym stosowala naprawdę, nam się zdarzyło raz. Ogólnie fizjoterapeutka polecała masaze brzuszka, kładzenie na piłce, rowerek nóżkami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A w jakim miesiącu rodziłaś? Może ta potliwość będzie mniej dokuczliwa w marcu chociaż to pewnie kwestia hormonów.
Co do kolek, ostatnio czytałam że też jak dziecko ma atak to noszenie w chuście pomaga. Chodzi o taką dużą piłkę do ćwiczeń?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:17 ---------- Poprzedni post napisano o 20:14 ----------

Cytat:
Napisane przez Persefonia Pokaż wiadomość
A po co woda morska ? I gdzie przeczytalas o czopkach . Pedicetamol w syropie polecam . Jednak na pierwsze szczepienie warto mieć w domu , chodzi też o fakt przeciwbólowego . Wiadomo możesz nie użyć . Ja kupiłam w ciąży z córką 4 lata temu i nie dawno dopiero wyrzuciłam nie otwarty ale warto mieć

Wysłane z mojego moto g(9) plus przy użyciu Tapatalka
Woda morska do nawilżania noska żeby łatwiej glutki wychodziły no ja właśnie też czytałam że czopki dopiero później można stosować, chyba nawet to na ulotkach jest

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:28 ---------- Poprzedni post napisano o 20:17 ----------

Cytat:
Napisane przez Fufka Pokaż wiadomość
Zrobiłam koszyk na aptece gemini (wszyscy ją polecają i faktycznie jest dość tania). Robiłam go trochę z pamięci, trochę na podstawie tego co znalazłam w internecie:


Jeszcze do końca ciąży witaminy:
- Composita Mama DHA, 30 kapsułek + 60 kapsułek DHA


A na potem: - Canpol Babies, oddychające podkłady poporodowe na noc, 10 sztuk

- Canpol, oddychające podkłady poporodowe, wysokochłonne, 10 sztuk
- Canpol, wielofunkcyjne, jednorazowe podkłady higieniczne, 90 cm x 60cm, superchłonne, 10 sztuk














- BabyOno, zestaw do paznokci




- Symphar, fizjologiczny roztwór NaCl 0,9%, ampułki, 100 szt.




- Katarek Travel 2w1, aspirator do nosa od urodzenia




- Katarek Plus, czyścik do wężyka aspiratora- Katarek, szczoteczka uniwersalna do aspiratora





- SEMA Protect, kompresy niejałowe, włókninowe, 5 cm x 5 cm, 100 sztuk




- Medicomp, kompresy jałowe, włókninowe, 4-warstwowe, 30 g/ m2, 7,5 cm x 7,5 cm, 50 sztuk




- Marimer Baby, woda morska izotoniczna, spray do nosa, od urodzenia
- Tantum Rosa 10 saszetek



Nie wiem czy to wszystko, powinnam jeszcze coś dobrać?

O czopkach przeciwgorączkowych przeczytałam, że w pierwszych miesiącach nie wolno. Witaminy D nie mają, więc dokupię później.


Nie wiem czy wybrałam dobry aspirator. W zasadzie nie zamierzam go podłączać do odkurzacza, ale w sumie tani to wychodzi jak się kuoi zestaw, więc biorę Wiecie może czy jest róźnica między nim a np. canpol?


Jutro planuję pojechać obejrzeć wózki i może uda się kupić komodę. Muszę też zrobić zamówienie na all, jakieś półśpiochy, miękki przewijak, koszule/pidżamy dla siebie itp. A potem to tylko spakować
Ja właśnie też robię zamówienie na Gemini, już trochę rzeczy mam wrzuconych do koszyka ale dalej zastanawiam się nad kremami, nie wiem jaką butelkę do karmienia wziąć i czy w ogóle brać, czy dokupić do laktatora jak będę wypożyczać z apteki
Ostatnio oglądałam na you tube filmik z udziałem pediatry (podobno) i polecała Katarek do odkurzacza, mówiła że jest bezpieczny i skuteczny przez to że ma stałą moc ssąca i ta moc nie jest tak silna żeby zrobić dziecku krzywdę.
Ja wrzuciłam do koszyka Katarek plus i gruszkę taka którą można zdemontować, umyć i zdezynfekować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Justysia2203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-01, 19:29   #66
Persefonia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 871
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. III :)

Cytat:
Napisane przez Justysia2203 Pokaż wiadomość
A w jakim miesiącu rodziłaś? Może ta potliwość będzie mniej dokuczliwa w marcu chociaż to pewnie kwestia hormonów.
Co do kolek, ostatnio czytałam że też jak dziecko ma atak to noszenie w chuście pomaga. Chodzi o taką dużą piłkę do ćwiczeń?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:17 ---------- Poprzedni post napisano o 20:14 ----------

Woda morska do nawilżania noska żeby łatwiej glutki wychodziły no ja właśnie też czytałam że czopki dopiero później można stosować, chyba nawet to na ulotkach jest

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Co do pocenia rodziłam pod koniec lipca i pod koniec listopada i równomiernie pocilam się jak świnia w nocy wstawałam cała mokra
Co do wody morskiej , ja stosowałam bym sól , skoro już kupuje się te 100 ampułek



Wysłane z mojego moto g(9) plus przy użyciu Tapatalka
Persefonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-01, 19:51   #67
aga_fe
Raczkowanie
 
Avatar aga_fe
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 348
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. III :)

Hej! Witam się w nowym roku i wątku 🥳 ostatnio mniej piszę ale jakoś budowa nas pochłonęła
Cytat:
Napisane przez aaska92 Pokaż wiadomość
O to już u Ciebie zaawansowane przygotowania do porodu ja na razie tylko posegregowałam rzeczy po synku, a resztę jeszcze odkładam. Dalej nie wiem jak rozwiazymy jeszcze kwestie spania małej i synka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam to samo. Jakieś 12m2 do aranżacji na ten pierwszy miesiac
Cytat:
Napisane przez AnnLady Pokaż wiadomość
Ja się boje że mała będzie budzić drugą małą
W sypialni nie mam miejsca na dostawki itp. poza tym wszystko mam w pokoju starszej (przewijak, komoda z ubraniami itp).
Zresztą starsza nadal śpi ze mną także no
A młodszą zamierzam od razu do łóżeczka ekspediowac

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
U mnie syn spi w swoim łóżeczku ale przez pierwszy miesiac nie mam gdzie 'wyrzucić'...
Cytat:
Napisane przez aktogimka Pokaż wiadomość
Mnie też piekł brzuch przez środek, a pieczenie pępka to było jakieś szaleństwo. 🤯🤯
Mi naklejała w jodełkę, 8 plastrów w sumie. A pamiętasz może jaką długość tejpów masz? 20 cm?
Właśnie nie wiem czy to uczulenie na klej, bo dziwne, że na całym brzuchu i pod tym pierwszym plastrem, który cały przylega do ciała nic zupełnie nie ma, jedynie na koniuszkach pod dwoma zrobily się mini ranki. Może nieumiejętnie odklejalam.
Oo, o tym wysiadaniu z auta nie myślałam! A też robiłam to źle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez Bazille Pokaż wiadomość
Współczuję Wam Dziewczyny tejpow. Był moment, że Corke tejpowalismy i co mogę powiedzieć, to jeśli czujecie wiekszt dyskomfort czy pieczenie, to raczej radziłabym to zdjąć. Może oznaczać uczulenie lub "poparzenie". Moja Córka wręcz jakby się od tego oparzyła, może jutro uda mi się znaleźć foto jak to wyglądało.
I fakt, ściągać też trzeba odpowiednio, pamiętam, że pierwszy raz szło mi to tragicznie. Niestety nie pamiętam już jak to było, także nie podpowiem, ale na pewno na necie są wskazówki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tez miala tejpy ale po ciąży zeby coś zrobić z blizną. Zazwyczaj nosiłam aż się same zaczynaly odklejać a potem już łatwo schodziły. Ale pewnie jest sporo rodzajów czy firm tych tejpów.
Cytat:
Napisane przez PaniAuto Pokaż wiadomość
Ja dziś położyłam się spać i mogłam w końcu spać na boku wcześniej jedynie na plecach z podciągniętymi nogami a to średnio wygodne. Myślałam że pospie dłużej ale pies mnie obudził.
Dziś przychodzą nasi dobrzy przyjaciele i robimy imprezę sylwestrową. Ja jak coś pójdę spać jak będę zmęczona a Tz nie będzie uwiązany że ja mam już dość i też musi wracać. Mam nadzieję że trochę się pobawię.
Podsumowałam 2020 i wychodzi mi że to był świetny rok. Wprowadziliśmy się po 2 latach remontu do swojego mieszkania, mieliśmy przepiękny ślub i wesele mimo pandemii i ograniczeń, mamy od lipca naszego pieska wyczekanego, bez problemów zaszłam w ciążę która przebiega dobrze, zorganizowaliśmy pierwsze wspólne święta dla naszych rodzin i było super. To był fajny rok i nie mogę się doczekać co nam przyniesie kolejny

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super wieści
Cytat:
Napisane przez AnnLady Pokaż wiadomość
U nas od jakiegoś czasu są przywrócone porody rodzinne. Aczkolwiek nie wiem czy trzeba mieć aktualne testy na koronę czy jak. A brak wizyt po porodzie to mi na rękę nawet będzie
Najgorzej zniesie to teściowa i pewnie przywali szybko do domu
Ostatnio była w szpitalu a potem dopiero po miesiącu. Bo mała była po antybiotyku, był okres grypowy i lekarze w szpitalu odradzali wizyty.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
O też mialam zakaz odwiedzin przy pierwszym porodzie. Mi się akurat podobało, tylko maz się przemycał, reszty osób i tak nie chciałam widzieć te kilka dni koleżanka opowiadała jak np chciała karmić dziecko a wiadomo ze na początku nie wszystko idzie idealnie a przy łóżku obok pol rodziny...
Cytat:
Napisane przez Roma1987 Pokaż wiadomość
U nas nadal żaden szpital nie ma porodów rodzinnych



Paniauto ale fajnie ze tak pozytywnie widzisz ten rok, ja tez skupiam się na tym co dobre

spełniłam swoje sportowe marzenia, potem niespodziewana aczkolwiek wyczekane ciaza na horyzoncie, wszyscy w rodzinie w miarę zdrowi, nie potrzebuje niczego więcej

A na nowy rok to tylko marze o zdrowym bobiku i cc bez powikłań, resztę ogarnę, opiekę, powrót do swojej wagi, wierze ze dam radę

grubsze postanowienie mam na 2022, chce przejechać szosowy wyścig Tatra Road race Hard as Hell, do tego czasu mam nadzieje ze odbuduje kondycję, wszystko zależy od tego jakie to moje dziecko będzie i jakie będzie wsparcie TZ bo bez tego pewnie ciężko będzie wyszarpać czas dla siebie
O ten wyścig brzmi na nieźle. Podziwiam i 3mam kciuki!
Cytat:
Napisane przez Persefonia Pokaż wiadomość
U mnie też już wróciły porody rodzinne ale do marca to się jeszcze milion razy zmieni

Ja zamiast kończyk kocyk dla Majki to wzięłam się za dzierganie chusty dla teściowej z okazji dnia babci
Co do sylwestra to siedzimy w domu sami , ja pewnie będę dziergać a Tz grać w cyberpunka .

Moje postanowienie to odważyć się podejść do egzaminu na prawo jazdy praktycznego Załącznik 7737467

Wysłane z mojego moto g(9) plus przy użyciu Tapatalka
Również trzymam kciuki! Przy takiej gromadce prawko napewno się przyda czekamy na efekt całej chusty! (Kiedy Ty na to czas znajdujesz?)
Cytat:
Napisane przez aaska92 Pokaż wiadomość
Ja miałam połóg po cc, to pielęgnacja blizny gazikiem z octenisept i mycie mydłem szarym. Zaskoczyło mnie pocenie się w nocy pierwsze tygodnie musiałam się przebierac z 2-3 razy bo byłam zlana potem,wiec polecam miec trochę koszulek do spania na zmianę.

Co do Espumisanu itp. Mój akurat miał kolki mocne i mieliśmy podawać espumisan, delicol i probiotyk. Szczerze to raczej mu to nie pomagało, dopiero po ukończeniu 3 mcy mu przechodziło. Czopki glicerynowe to już w kryzysowych sytuacjach bym stosowala naprawdę, nam się zdarzyło raz. Ogólnie fizjoterapeutka polecała masaze brzuszka, kładzenie na piłce, rowerek nóżkami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie pielęgnacja po cc podobnie, z tym ze używałam zwykłego plynu do higieny intymnej. Najważniejsze tylko zeby nie eksperymentować z kosmetykami zaraz po porodzie, jak chcecie cos zmieniać to lepiej wcześniej w razie ewentualnych alergii

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
aga_fe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-01-01, 19:51   #68
Justysia2203
Wtajemniczenie
 
Avatar Justysia2203
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 790
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. III :)

Cytat:
Napisane przez Persefonia Pokaż wiadomość
Co do pocenia rodziłam pod koniec lipca i pod koniec listopada i równomiernie pocilam się jak świnia w nocy wstawałam cała mokra
Co do wody morskiej , ja stosowałam bym sól , skoro już kupuje się te 100 ampułek



Wysłane z mojego moto g(9) plus przy użyciu Tapatalka
A czyli nie ma znaczenia
Nie wiem jak Fufka, ale ja np będę kupować taka w sprayu jakoś mi się wydaje że będzie mi łatwiej to aplikować chociaż pytanie jak młoda to zniesie, a sól i tak się pewnie zużyje do przemywania oczek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Justysia2203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-01, 20:04   #69
Persefonia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 871
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. III :)

Cytat:
Napisane przez Justysia2203 Pokaż wiadomość
A czyli nie ma znaczenia
Nie wiem jak Fufka, ale ja np będę kupować taka w sprayu jakoś mi się wydaje że będzie mi łatwiej to aplikować chociaż pytanie jak młoda to zniesie, a sól i tak się pewnie zużyje do przemywania oczek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oby nie było trzeba wogole używać . Ja na prawdę mam pół apteki w szafce received_987620568395778.jpg

Wysłane z mojego moto g(9) plus przy użyciu Tapatalka
Persefonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-01, 20:14   #70
Justysia2203
Wtajemniczenie
 
Avatar Justysia2203
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 790
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. III :)

Cytat:
Napisane przez Persefonia Pokaż wiadomość
Oby nie było trzeba wogole używać . Ja na prawdę mam pół apteki w szafce Załącznik 7737582

Wysłane z mojego moto g(9) plus przy użyciu Tapatalka
ja za rok pewnie będę miała to samo
Oooo Tamtum Rosa, w proszku masz?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Justysia2203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-01, 20:22   #71
Persefonia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 871
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. III :)

Cytat:
Napisane przez Justysia2203 Pokaż wiadomość
ja za rok pewnie będę miała to samo
Oooo Tamtum Rosa, w proszku masz?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak , używam tylko jego i po porodzie i nawet jak złapie mnie infekcja . Rozrabiam w pojemniku z 500ml wody i po prostu polewam , ulga natychmiastowa . To moje takie top w apteczce jeżeli chodzi o sprawy intymne. Na kolejnym miejscu jest Climatizorum.

Wysłane z mojego moto g(9) plus przy użyciu Tapatalka
Persefonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-01-01, 20:27   #72
aaska92
Zadomowienie
 
Avatar aaska92
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 342
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. III :)

Cytat:
Napisane przez Persefonia Pokaż wiadomość
Co do pocenia rodziłam pod koniec lipca i pod koniec listopada i równomiernie pocilam się jak świnia w nocy wstawałam cała mokra
Co do wody morskiej , ja stosowałam bym sól , skoro już kupuje się te 100 ampułek



Wysłane z mojego moto g(9) plus przy użyciu Tapatalka
Rodziłam w lipcu, ale to raczej przed porodem zatrzymuje się często woda i potem schodzi w trakcie pologu to były inne poty niż z gorąca ciezko to wytłumaczyć .

Tak na takiej duzej piłce go kladlam, sama miałam ja do ćwiczeń, a też zdarzalo mi się go na niej usypiać siedzialam z nim na rękach wtedy i lekko bujałam dużo ma zastosowan.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:27 ---------- Poprzedni post napisano o 21:24 ----------

Woda morska na początek w ampułkach, spray nie polecała mi akurat położna dla noworodków za duże ciśnienie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
aaska92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-01, 20:52   #73
Justysia2203
Wtajemniczenie
 
Avatar Justysia2203
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 790
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. III :)

Cytat:
Napisane przez Persefonia Pokaż wiadomość
Tak , używam tylko jego i po porodzie i nawet jak złapie mnie infekcja . Rozrabiam w pojemniku z 500ml wody i po prostu polewam , ulga natychmiastowa . To moje takie top w apteczce jeżeli chodzi o sprawy intymne. Na kolejnym miejscu jest Climatizorum.

Wysłane z mojego moto g(9) plus przy użyciu Tapatalka
Właśnie nie mogłam się zdecydować czy brać tę w proszku czy płyn. No ale chyba jednak wezmę tę w proszku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:52 ---------- Poprzedni post napisano o 21:44 ----------

Cytat:
Napisane przez aaska92 Pokaż wiadomość
Rodziłam w lipcu, ale to raczej przed porodem zatrzymuje się często woda i potem schodzi w trakcie pologu to były inne poty niż z gorąca ciezko to wytłumaczyć .

Tak na takiej duzej piłce go kladlam, sama miałam ja do ćwiczeń, a też zdarzalo mi się go na niej usypiać siedzialam z nim na rękach wtedy i lekko bujałam dużo ma zastosowan.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:27 ---------- Poprzedni post napisano o 21:24 ----------

Woda morska na początek w ampułkach, spray nie polecała mi akurat położna dla noworodków za duże ciśnienie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czyli z 2-3 koszulki w razie W koło łóżka
Ja się trochę boje tych piłek jak chodziłam na fitness to kilka razy widziałam jak ktoś z niej poleciał i jakoś się boje teraz, że nie utrzymam równowagi albo gdzieś za mocno się odbije albo z niej zjadę
Kurde no właśnie... Czyli jednak kropelki będą lepsze


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Justysia2203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-01, 21:07   #74
Justysia2203
Wtajemniczenie
 
Avatar Justysia2203
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 790
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. III :)

Moja wyprawka apteczna na chwilę obecną Screenshot_20210101-220549_resize_57.jpgScreenshot_20210101-220559_resize_62.jpgScreenshot_20210101-220609_resize_59.jpgScreenshot_20210101-220617_resize_19.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Justysia2203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-01, 21:21   #75
Fufka
Zakorzenienie
 
Avatar Fufka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 249
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. III :)

Nie wiem co z tym katarkiem, bo do odkurzacza używać nie będę, mam za mocny plus jest wiekowy. Ten zwykły jest spoko, chociaż trochę obrzydliwy, nie wiem czy gruszka ma podobną moc ssącą. Prawdopodobnie puszczę jeszcze jedno zamówienie, takie z lekami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Fufka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-01, 21:44   #76
stookrotka1991
Zadomowienie
 
Avatar stookrotka1991
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 1 897
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. III :)

Ja wzięłam też katarek, on ma najlepsze opinie i wydaje mi się ze moc odkurzacza nie ma znaczenia bo katarek ma i tak swoje max bezpieczne dla dziecka tak mówiła położna na którymś z webinarów

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


kocham ...
stookrotka1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-01, 22:01   #77
Justysia2203
Wtajemniczenie
 
Avatar Justysia2203
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 790
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. III :)

Dziewczyny a kupujecie talk/zasypkę? Ja wrzuciłam do koszyka ale raz pisze że jest ok, a raz żeby nie używać

Edit: wywaliłam talk, doczytałam że dermatolodzy zgodnie odradzają
"Na wilgotnych pośladkach puder tworzył warstwę, która utrudniała skórze oddychanie. Posypywanie zasypką pupy dziecka mogło też sprawić, że unoszące się w powietrzu drobinki, dostawały się do dróg oddechowych i mogły je podrażniać."
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Justysia2203
Czas edycji: 2021-01-01 o 22:43
Justysia2203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-02, 03:35   #78
Justysia2203
Wtajemniczenie
 
Avatar Justysia2203
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 790
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. III :)

Dzień dobry
No to dziś pospałam, całe 3h... na prawym boku ciągnie brzuch, na lewym młodej nie pasuje, na plecach lędźwie bolą pewnie będę odsypiać na KTG
Miłego dnia dziewczyny

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Justysia2203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-02, 06:01   #79
Persefonia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 871
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. III :)

Cytat:
Napisane przez Justysia2203 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a kupujecie talk/zasypkę? Ja wrzuciłam do koszyka ale raz pisze że jest ok, a raz żeby nie używać

Edit: wywaliłam talk, doczytałam że dermatolodzy zgodnie odradzają
"Na wilgotnych pośladkach puder tworzył warstwę, która utrudniała skórze oddychanie. Posypywanie zasypką pupy dziecka mogło też sprawić, że unoszące się w powietrzu drobinki, dostawały się do dróg oddechowych i mogły je podrażniać."
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja kupiłam przy pierwszej córce , wiadomo króliczek doświadczalny ale później przeniosłam się na mąkę i mi położna mówiła że jak sypie to najlepiej wziąć pieluchę i oddzielić pośladki od twarzy dziecka i sypnąć . Co do gruszki pamiętam że gdzieś na mądry blogu czytałam że jest już nie dobra

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Persefonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-01-02, 06:35   #80
Justysia2203
Wtajemniczenie
 
Avatar Justysia2203
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 790
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. III :)

Cytat:
Napisane przez Persefonia Pokaż wiadomość
Ja kupiłam przy pierwszej córce , wiadomo króliczek doświadczalny ale później przeniosłam się na mąkę i mi położna mówiła że jak sypie to najlepiej wziąć pieluchę i oddzielić pośladki od twarzy dziecka i sypnąć . Co do gruszki pamiętam że gdzieś na mądry blogu czytałam że jest już nie dobra

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wiem też czytałam ale to chyba głównie chodziło o te klasyczne gruszki że są niehigieniczne bo nie można ich wyczyści i maja za długa ta końcówkę i można uszkodzić nosek coś więcej doczytałaś?
Też trochę dlatego biorę dwa bo na taki grubszy katar pójdzie ten do odkurzacza a na taki słabszy to ta gruszka, ja nie dam rady z aspiratorem tym ustnym

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Justysia2203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-02, 07:14   #81
aaska92
Zadomowienie
 
Avatar aaska92
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 342
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. III :)

My używamy katarek do ustny i się sprawdza. Odnośnie obrzydzenia też myślałam, że nie dam rady, ale to w ogóle do tej rurki co się wciaga powietrze ustami nic nie ma prawa się dostac, łatwo się myje. Mamy wersję i do odkurzacza i do ustnie, ale akurat u nas mały się strasznie bal przy odkurzaczu i przezucilismy się na ustne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
aaska92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-02, 07:16   #82
aga_fe
Raczkowanie
 
Avatar aga_fe
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 348
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. III :)

Cytat:
Napisane przez Fufka Pokaż wiadomość
Hej, widzę, że wszystkie mamy dziś dzień ciszy


Ja wczoraj zaliczyłam 2 drzemki w trakcie filmu, przed północą wszystko posprzątałam, zostały tylko kieliszki i "szampan"(chociaż przyznam, że był świetny, muszę kupić więcej butelek na zaś). Wypiliśmy obejrzeliśmy fajerwerki, potem zadzwonili moi rodzice, potem telefon do teściowej i mimo że byliśmy mega zmęczeni, to poszliśmy spać prawie o 2. A dzisiaj to wiadomo, taki dzień trochę stracony. Chcę coś zrobić, ale mało co wychodzi, więc zabieram się za 1 post. Jak macie jakieś specjalne życzenia, albo są błędy, trzeba coś uzupełnić, to proszę pisać
Hej. Mi możesz dopisać ze teraz będzie synek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
aga_fe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-02, 08:15   #83
vidia9
Zadomowienie
 
Avatar vidia9
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 368
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. III :)

Zamówienie z Gemini zrobiłam dziś i ja , masakra, łącznie z poprzednim zamówieniem to kwota 430zł oba zamówienia w załącznikach, to nie wszystko ale bazę do torby do porodu chyba już mam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: png 1.png (46,5 KB, 56 załadowań)
Rodzaj pliku: png 2.png (59,6 KB, 55 załadowań)
Rodzaj pliku: png 3.png (41,7 KB, 54 załadowań)
Rodzaj pliku: png 4.png (55,3 KB, 56 załadowań)
vidia9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-02, 09:01   #84
Justysia2203
Wtajemniczenie
 
Avatar Justysia2203
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 790
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. III :)

Cytat:
Napisane przez aaska92 Pokaż wiadomość
My używamy katarek do ustny i się sprawdza. Odnośnie obrzydzenia też myślałam, że nie dam rady, ale to w ogóle do tej rurki co się wciaga powietrze ustami nic nie ma prawa się dostac, łatwo się myje. Mamy wersję i do odkurzacza i do ustnie, ale akurat u nas mały się strasznie bal przy odkurzaczu i przezucilismy się na ustne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A jaki masz model? Bo jak czytałam u Pana Tabletki że no często to jednak leci

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:00 ---------- Poprzedni post napisano o 09:59 ----------

Cytat:
Napisane przez aga_fe Pokaż wiadomość
Hej. Mi możesz dopisać ze teraz będzie synek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oooo od kiedy wiecie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:01 ---------- Poprzedni post napisano o 10:00 ----------

Cytat:
Napisane przez vidia9 Pokaż wiadomość
Zamówienie z Gemini zrobiłam dziś i ja , masakra, łącznie z poprzednim zamówieniem to kwota 430zł oba zamówienia w załącznikach, to nie wszystko ale bazę do torby do porodu chyba już mam
Już widzę że będę od Ciebie odgapiać
A ten olej ze słodkich migdałów bierzesz sobie czy dziecku?

Ja już na KTG i prawie przeżyłam zawał... Lekarz nie mógł znaleźć tętna młodej, niby chwilę wcześniej się ruszała i wiem że on ma problem z ustawieniem tego, ale ja jako naczelna panikara...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Justysia2203
Czas edycji: 2021-01-02 o 09:07
Justysia2203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-02, 09:03   #85
Persefonia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 871
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. III :)

Cytat:
Napisane przez Justysia2203 Pokaż wiadomość
Wiem też czytałam ale to chyba głównie chodziło o te klasyczne gruszki że są niehigieniczne bo nie można ich wyczyści i maja za długa ta końcówkę i można uszkodzić nosek coś więcej doczytałaś?
Też trochę dlatego biorę dwa bo na taki grubszy katar pójdzie ten do odkurzacza a na taki słabszy to ta gruszka, ja nie dam rady z aspiratorem tym ustnym

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Chyba właśnie to że jest za długa i można uszkodzić nosek .Mój syn miał 7tygodni jak trafiliśmy do szpitala bo dostał zapalenia oskrzelików. No i ten do ustny ja miałam sopelek , zycie ratował a mu oddech ale za każdym pociągnięciem miałam odruch wymiotny

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Persefonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-02, 09:13   #86
vidia9
Zadomowienie
 
Avatar vidia9
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 368
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. III :)

Cytat:
Napisane przez Justysia2203 Pokaż wiadomość
A jaki masz model? Bo jak czytałam u Pana Tabletki że no często to jednak leci

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:00 ---------- Poprzedni post napisano o 09:59 ----------

Oooo od kiedy wiecie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:01 ---------- Poprzedni post napisano o 10:00 ----------

Już widzę że będę od Ciebie odgapiać
A ten olej ze słodkich migdałów bierzesz sobie czy dziecku?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zakladam, że sobie. Może jakaś doświadczona mama skomentuje moje wybory

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[COLOR="Silver"]

---------- Dopisano o 10:13 ---------- Poprzedni post napisano o 10:06 ----------

Choć w sumie nie widzę przeciwwskazań żeby był też dla Małego opieralam się na liście z dobreliski, instagrama curllygirl i zaufajpoloznej oraz mamaginekolog A mój Szkrab to dziś przechodzi chyba jakaś rewolucję,takie ruchy i kopniaki jak nigdy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez vidia9
Czas edycji: 2021-01-02 o 09:16
vidia9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-02, 09:21   #87
Justysia2203
Wtajemniczenie
 
Avatar Justysia2203
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 790
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. III :)

Cytat:
Napisane przez Persefonia Pokaż wiadomość
Chyba właśnie to że jest za długa i można uszkodzić nosek .Mój syn miał 7tygodni jak trafiliśmy do szpitala bo dostał zapalenia oskrzelików. No i ten do ustny ja miałam sopelek , zycie ratował a mu oddech ale za każdym pociągnięciem miałam odruch wymiotny

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Te z Canpol właśnie nie mają takiej długiej tej szyjki, zobaczę jak się będzie sprawdzać w razie czego biorę też Katarek do odkurzacza
No właśnie o ile np przebieranie mnie nie przeraża tak to odciąganie katarku już tak

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:21 ---------- Poprzedni post napisano o 10:19 ----------

Cytat:
Napisane przez vidia9 Pokaż wiadomość
Zakladam, że sobie. Może jakaś doświadczona mama skomentuje moje wybory

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[COLOR="Silver"]

---------- Dopisano o 10:13 ---------- Poprzedni post napisano o 10:06 ----------

Choć w sumie nie widzę przeciwwskazań żeby był też dla Małego opieralam się na liście z dobreliski, instagrama curllygirl i zaufajpoloznej oraz mamaginekolog A mój Szkrab to dziś przechodzi chyba jakaś rewolucję,takie ruchy i kopniaki jak nigdy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czytałam że do pielęgnacji główki (ciemieniuchy) jest super


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Justysia2203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-02, 09:35   #88
vidia9
Zadomowienie
 
Avatar vidia9
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 368
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. III :)

Cytat:
Napisane przez Justysia2203 Pokaż wiadomość
Te z Canpol właśnie nie mają takiej długiej tej szyjki, zobaczę jak się będzie sprawdzać w razie czego biorę też Katarek do odkurzacza
No właśnie o ile np przebieranie mnie nie przeraża tak to odciąganie katarku już tak

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:21 ---------- Poprzedni post napisano o 10:19 ----------

Czytałam że do pielęgnacji główki (ciemieniuchy) jest super


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam 15 lat młodszą siostrę ,odciągałam jej taka zwykłą gumową gruszką nie raz , przyzwyczaisz się ogólnie to widzę teraz ile rzeczy miała moja mama, doświadczona bo jest nas 3, a ile ja kupuje teraz jako pierwiastka, jeszcze przy covidzie boję się że czegoś mieć nie będę, będzie lokcdown, problem z zakupem czy dostarczeniem czegoś do szpitala i wolę mieć tego więcej, i tak ograniczam wydatki i nie kupuje wszystkiego tylko to co wydaje mi się niezbędne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
vidia9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-02, 09:52   #89
aaska92
Zadomowienie
 
Avatar aaska92
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 342
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. III :)

Cytat:
Napisane przez Justysia2203 Pokaż wiadomość
A jaki masz model? Bo jak czytałam u Pana Tabletki że no często to jednak leci

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:00 ---------- Poprzedni post napisano o 09:59 ----------

Oooo od kiedy wiecie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:01 ---------- Poprzedni post napisano o 10:00 ----------

Już widzę że będę od Ciebie odgapiać
A ten olej ze słodkich migdałów bierzesz sobie czy dziecku?

Ja już na KTG i prawie przeżyłam zawał... Lekarz nie mógł znaleźć tętna młodej, niby chwilę wcześniej się ruszała i wiem że on ma problem z ustawieniem tego, ale ja jako naczelna panikara...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My mamy" katarek plus ", ale nie wiem jakby to miało się do tej rurki to przedostać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
aaska92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-02, 10:41   #90
vidia9
Zadomowienie
 
Avatar vidia9
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 368
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Na tym "Katarku, który wybrałam jest opcja 2w1, ustnie i z odkurzaczem, inne widziałam tylko do odkurzacza , może przeoczyłam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
vidia9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-05-15 20:33:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:02.