kurs barmański - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-10-23, 18:11   #1
Korlat
Rozeznanie
 
Avatar Korlat
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 779
GG do Korlat

kurs barmański


Czesc! Chcialam sie zapytac jak jest z praca po kursie barmanskim. Slyszalam,
ze po kursie w MSBIS nie ma zadnego problemu i przyjmuja praktycznie od razu, ale jest on
organizowany w Warszawie wiec dla mnie dochodza koszty utrzymania tam.
Znalazlam w Krakowie fajna szkole - Krakowska Szkole Barmanow, posiada
rekomendacje SPB i jeszcze jedna - Galicyjska Szkole Smaku, tam tez sa
organizowane takie kursy, tylko chchialabym sie dowiedziec, czy jest rownie
latwo znalesc prace po ktorejs z tych szkol co po MSBIS. Dziekuje za szybka
odpowieedz

Edytowane przez Korlat
Czas edycji: 2007-10-23 o 18:13 Powód: błąd gramatyczny
Korlat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-23, 20:31   #2
saslycek
Zakorzenienie
 
Avatar saslycek
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa/Ostrołęka
Wiadomości: 5 654
Dot.: kurs barmański

W prawdzie mam dopiero 18 lat jestem w szkole na profilu hotelarskim ale interesuje mnie w przyszłości zawód barmanki/kelnerki, wiec jak dla mnie wątek ciekawy i chciałabym poznać jak najwięcej tajników dotyczących kursów i samego zawodu, a może jakieś studia w tym kierunku są ?
__________________
Przygody dwóch labradorów - czarnego Rico i biszkoptowej Heleny KLIK

Będzie im miło za odwiedziny
saslycek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-23, 22:28   #3
Korlat
Rozeznanie
 
Avatar Korlat
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 779
GG do Korlat
Dot.: kurs barmański

Cytat:
Napisane przez saslycek Pokaż wiadomość
W prawdzie mam dopiero 18 lat jestem w szkole na profilu hotelarskim ale interesuje mnie w przyszłości zawód barmanki/kelnerki, wiec jak dla mnie wątek ciekawy i chciałabym poznać jak najwięcej tajników dotyczących kursów i samego zawodu, a może jakieś studia w tym kierunku są ?
Slyszalam, ze sa tez jakies 2 czy 3-letnie studia (badz studium w przypadku 2-letnich) wlasnie w tej krakowskiej szkole.
Korlat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-24, 21:45   #4
saslycek
Zakorzenienie
 
Avatar saslycek
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa/Ostrołęka
Wiadomości: 5 654
Dot.: kurs barmański

Bardzo ciekawie coś dla mnie , musze sie dowiedziec wiecej na ten temat bo naprawdę mnie interesuje w ogole mam takie marzenie żeby kiedys otworzyc swoj wlasny bar taki naprawde wyjatkowi :P w mojej miescinie jest kilka ale wszytskie są po prostu obskurne ochydne smierdzi papierosami to jest wstretne, i ten alkohol w powietrzu... to bardziej jak speluna wygląda. Mój bar były inny juz ja bym sie o to postarała
__________________
Przygody dwóch labradorów - czarnego Rico i biszkoptowej Heleny KLIK

Będzie im miło za odwiedziny
saslycek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-18, 14:38   #5
Korlat
Rozeznanie
 
Avatar Korlat
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 779
GG do Korlat
Dot.: kurs barmański

Zadna z wizazanek nie ma pojecia ktory z tych kursow bylby lepszy...??
Korlat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-26, 14:14   #6
Julia_1987
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2
Dot.: kurs barmański

Hej, a ja ostatnio byłam w Międzynarodowej Szkole Barmanów i Sommelierów w Krakowie i... naprawdę jestem zadowolona.Fajny klimat, spoko ludziska a zajęcia na prawde świetne
Julia_1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-26, 15:23   #7
ricca166
Wtajemniczenie
 
Avatar ricca166
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 430
Dot.: kurs barmański

Hej.To może podam jakieś informacje dla zainteresowanych.

Ja mam ukończony kurs barmański 1 stopnia.Płaciłam około 500 zł.
Nie wiem jak z pracą,bo jeszcze nie korzystałam z tego certyfikatu.To jest takie zabezpieczenie ,,jakby nie było pracy" na przyszłość.Bo przynajmniej w moim mieście chętnie przyjmują barmanów,co chwila widzę oferty pracy w tym zawodzie czy to w klubach czy restauracjach.Ogólnie temat mnie interesuje,dlatego w przyszłości chciałabym zrobić również 2 stopień(z różnych źródeł wiem ,że są 3 stopnie tak naprawdę-ale myślę,że w różnych szkołach różnie to bywa) i jak da radę 3,bo tam to już są typowo wyczynowe umiejętności,np podrzucanie,obracanie itp butelkami więc nie wiem czy się nadaję.Ja miałam sporo godzin wg mnie -50 teorii i 50 praktyki (poznałam wszystkie podstawowe alkohole na świecie skład geneza itp,podstawowa procedura robienia drinków,narzędzia barmańskie,wymogi przy prowadzeniu baru itd itp) i kurs zakończył się egzaminem przed komisją.
ricca166 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-11-24, 11:47   #8
Julia_1987
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2
Dot.: kurs barmański

Hej, ja za dwutygodniowe Szkolenie płaciłam 900zł ale to były naprawde intensywne zajęcia trwały od 9.00 do ok 13.00 a póznij mieliśmy nieograniczony dostęp do sali gdzie mogliśmy bez problemu ćwiczyćNa koniec zdawaliśy kilka egzaminów z alkoholi,win,serwisu i oczywiście praktyczny a po zdaniu otrzymywaliśmy certyfikat.Nie wiem jak w innych miastach ale w Krakowie ten certyfikat faktycznie jest rozpoznawalnydlatego z czystym sumieniem polecam MSBiS
Julia_1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-06, 15:00   #9
Adka_salatka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 5
Smile Dot.: kurs barmański

Ja ich Szkolenie kończyłam w Warszawie i też polecam.
Mają świetny patent na łączenie zabawy z nauką. Wszystko się przydało w pracy tyle, że na dobre pieniądze trzeba ciężko zapracować.
Adka_salatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-24, 15:11   #10
cuba_libre_time
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 4
Szkolenie Barmańskie

Hej

Chciałam się dowiedzieć jak jest z pracą po szkoleniu barmańskim w Krakowie?? Słyszałam, ze po kursie w MSBISie nie ma zadnego problemu i przyjmuja praktycznie od razu. Ktoś kończył szkolenie u nich? Czy polecacie inne tego typu placówki (chodzi mi o Kraków i okolice) ?
cuba_libre_time jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-24, 15:51   #11
rtama
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 80
Dot.: Szkolenie Barmańskie

Mój kolega skończył tam szkolenie zimą. Jest naprawdę zadowolony. Z pracą na początku było ciężko, bo okres martwy. Teraz ruszyły ogródki, więc od ponad miesiąca pracuje w restauracji.
Jak na razie słyszałam o msbisie, więc to mogę Ci polecić.
rtama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-27, 12:38   #12
Adka_salatka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 5
Dot.: kurs barmański

Hej, mam pytanie ponieważ ja z mojego szkolenia barmańskiego w MSBIS jestem mega zadowolona ale ono było dwa lata temu, czy ktoś był ostatnio? coś się zmieniło w tej kwestii bo moja siostra chce teraz przed wakacjami się zapisać i popracować przez wakacje.
Proszę o opinie
Adka_salatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-27, 12:53   #13
cuba_libre_time
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 4
Dot.: Szkolenie Barmańskie

Jak jest u nich z praktyką? Czy ktoś kompletnie zielony w temacie jest w stanie nauczyć się praktycznej pracy za barem czy tylko nudzą teorią?
cuba_libre_time jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-27, 13:16   #14
rucia1989
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 6
Dot.: kurs barmański

Cześć,
Robiłam tam szkolenie 3 miesiące temu i jestem bardzo zadowolona. Nie wiem, jak było 2 lata temu, ale myślę, że podobnie jak u mnie.. Widać, że kadra ma doświadczenie w prowadzeniu zajęć i dobre podejście do uczniów. Nasza grupa nie była zbyt doświadczona, praktycznie wszyscy początkujący...
Muszę przynzać, że było dużo nauki, ale też dobra zabawa... także polecam.
Przekaż siostrze, że teraz mają zniżkii. Ja miałam 110 zł rabatu na szkolenie, bo mam kartę euro 26.
rucia1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-29, 10:11   #15
rtama
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 80
Dot.: Szkolenie Barmańskie

Z tego, co mówił mój kolega, to praktyki jest dużo.. Dodatkowo można ćwiczyć codziennie przez cały kurs po 3h dziennie
Czy nudzą? Nie wiem, bo nie byłam. Słyszałam tylko, że prowadzący mówił całkiem ciekawie, opowiadał dużo anegdot z życia.
Chyba muszę zaprosić tego kolegę na forum, to może powie Ci coś więcej heheheh
rtama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-11, 11:41   #16
Adka_salatka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 5
Dot.: kurs barmański

Super dziękuję za opinie
Miałam właśnie nadzieje, że będzie miała okazje przeżyć tam fajną przygodę jak ja. Pozdrawiam
Adka_salatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-11, 11:54   #17
Adka_salatka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 5
Dot.: Szkolenie Barmańskie

Hej, ja już jakiś czas temu robiłam to szkolenie i mogę powiedzieć, że u nich nawet nudna teoria ma inne oblicze bardzo właśnie praktyczne. To jest po prostu wiedza osób pracujących od wielu lat za barem. Moim zdaniem bezcenna jak z reklamy. Miło z ich strony, że się dzielą
Adka_salatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-21, 08:50   #18
rtama
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 80
Dot.: Szkolenie Barmańskie

CUBA_LIBRE_TIME - zapisujesz się?
Mi wpadło trochę dodatkowej kasy i rozważam iść na szkolenie? Idziemy razem? Czy Ty już zrobiłaś?
rtama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-21, 09:05   #19
cuba_libre_time
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 4
Dot.: Szkolenie Barmańskie

Ide od 1 lipca Podoba mi się, ze maja duzo terminow i az 2 grupy dziennie wiec moglam spokojnie dopasowac grafik zajec do swoich innych zobowiazan.
cuba_libre_time jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-21, 12:24   #20
cuba_libre_time
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 4
Dot.: kurs barmański

Kiedy się wybierasz? My z kolegami z LO zapisujemy się na szkolenie w Krakowie na początku lipca.Tez załapaliśmy się na rabat (idziemy w trójkę). Trochę się obawiam czy damy sobie radę
cuba_libre_time jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 12:48   #21
rtama
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 80
Dot.: kurs barmański

Ja już robiłam tam szkolenie... mogę Wam tylko pozazdrościć, że idziecie, bo ja chętnie przeszłabym szkolenie jeszcze raz. Pozdrawiam.
rtama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-01, 03:27   #22
adka0401
Zadomowienie
 
Avatar adka0401
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: London
Wiadomości: 1 278
Send a message via Skype™ to adka0401
Dot.: kurs barmański

Ja tez jestem po kursie MSBiS ale z powodu mieszkania za granica jeszcze nie korzystalam z dyplomu wiec niewiem jak z praca. Jedyne co moge powiedziec, to to ze w USA on jest nieistotny jesli nie masz wczesniejszego doswiadczenia
__________________
travel blog

stylishtravlr
adka0401 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-11, 12:57   #23
Majkel1921
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1
Dot.: kurs barmański

Ja robilem kurs w Krakowskiej Szkole Restauratorow. Jestem bardzo zadowolony. Maja bardzo duzo roznorodnych kursow, wybieram sie jeszcze na kurs baristyczny. Zajecia bardzo ciekawe i super wspolpraca z trenerem. Ucza takze podzucania butelkami i podstawy z kawy, wiec kurs jest roznorodny i interesujacy.
Majkel1921 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-12, 10:08   #24
rtama
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 80
Dot.: kurs barmański

Cytat:
Napisane przez adka0401 Pokaż wiadomość
Ja tez jestem po kursie MSBiS ale z powodu mieszkania za granica jeszcze nie korzystalam z dyplomu wiec niewiem jak z praca. Jedyne co moge powiedziec, to to ze w USA on jest nieistotny jesli nie masz wczesniejszego doswiadczenia

Nie wiem gdzie szukałaś tej pracy, ale gadasz bzdury. Od jakiegoś czasu obracam się wśród barmanów, którzy pracują w Polsce i za granicą (również w Stanach) . Prawdą jest, że bardzo często, żeby sprawdzić umiejętności kandydata, proponują dzień próbny, po którym oceniają czy osoba nadaje się barmana/barbacka, czy też nie.
Certyfikat oczywiście ma znaczenie, bo pracodawca widzi, że inwestujesz w siebie i nie jesteś całkiem zielony w tym sektorze.
rtama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-13, 00:40   #25
Kreskaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kreskaaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 076
Dot.: kurs barmański

Mnie również temat interesuje Miałam okazję przez kilka dni zastępować koleżankę na barze i praca strasznie mi się spodobała, chociaż brak odpowiedniego przeszkolenia dał się we znaki. Myślicie, że na grouponie czy podobnym serwisie da się znaleźć dobrą okazję czy lepiej zapłacić więcej? Polecicie coś z Wrocławia?
Kreskaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-23, 11:54   #26
rtama
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 80
Dot.: kurs barmański

Na grouponie kursy są zazwyczaj kilkugodzinne, więc pewnie za wiele się nie nauczysz... Z drugiej strony jeśli nie jesteś pewna czy chciałabyś pracować jako barmanka, można iść i spróbować czy barmaństwo jest tym, czym chciałabyś się zajmować przez kilka następnych lat...
rtama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-31, 21:53   #27
adka0401
Zadomowienie
 
Avatar adka0401
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: London
Wiadomości: 1 278
Send a message via Skype™ to adka0401
Dot.: kurs barmański

Cytat:
Napisane przez rtama Pokaż wiadomość
Nie wiem gdzie szukałaś tej pracy, ale gadasz bzdury. Od jakiegoś czasu obracam się wśród barmanów, którzy pracują w Polsce i za granicą (również w Stanach) . Prawdą jest, że bardzo często, żeby sprawdzić umiejętności kandydata, proponują dzień próbny, po którym oceniają czy osoba nadaje się barmana/barbacka, czy też nie.
Certyfikat oczywiście ma znaczenie, bo pracodawca widzi, że inwestujesz w siebie i nie jesteś całkiem zielony w tym sektorze.
Jesli nie masz w CV zadnej poprzedniej pracy to cie na ten dzien probny nie zaprosza... no chyba, ze nie maja zadnych innych zgloszen
__________________
travel blog

stylishtravlr
adka0401 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-31, 23:35   #28
bezpaniki
Zadomowienie
 
Avatar bezpaniki
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: ŚwinkaMorska/Kraków
Wiadomości: 1 359
Dot.: kurs barmański

Nie wiem, jak kursy są odbierane w Polsce, wiem że w niektórych zawodach ważniejsze o jest doświadczenie, a nie teoria. Wiadomo, że na bar do x gwiazdkowego hotelu z ulicy się nie dostanie, z samym kursem zapewne również nie.

Robienie koktajli to też tak naprawdę mała część tej pracy - większość miejsc ma swoje własne przepisy/zamienniki, chociaż wiadomo, że wiedza na temat oryginalnych składów może się [na którymś etapie] przydać.
Tak naprawdę, bardzo ważna jest osobowość - bycie otwartym, przyjaznym, pokojowo nastawionym, najlepiej gdy uwielbia się kontakt z ludźmi, równocześnie umie się pracować pod presją (stres, pijani ludzie, tłum, głośna muzyka, nocne zmiany). No i języki obce.
Na koniec zainteresowanie tematem - czyli alkoholami, ich historią, 'bezużytecznymi faktami', a także znajomość smaków (żeby wiedzieć, co z czym łączyć w ramach ewentualnych eksperymentów) mogłaby być ogromnym plusem.

Od razu powiem, że nigdy nie pracowałam na barze w Polsce, ale mam spore doświadczenie w różnych [od podrzędnych po eleganckie miejsca] w UK i wiem jak wygląda ta praca od kuchni. Inaczej też patrzę na barmanów w kraju i trochę więcej od nich wymagam, widzę też od razu, kto ma powołanie i pasję do tej pracy, a kto się nawinął
Gdybym miała wydawać na coś kasę, byłby to kurs sommelierski - taka wiedza przydaje się nawet w życiu, a co dopiero w pracy np. kelnera, kucharza.

BTW - są kursy barmańskie wyjazdowe (wystarczy wpisać w google), relatywnie nie kosztują zbyt wiele, a program i miejsca wyglądają ciekawie (i certyfikaty podobno są uznawane w wielu krajach). A wśród brytyjskiej młodzieży bardzo popularne są wakacyjne wyjazdy do pracy w sezonowych barach na Ibizie, Hiszpanii, Grecji - i we wszystkich obleganych latem przez Brytyjczyków kurortach. Tam chyba w ogole nie patrzą na doświadczenie, albo można wpisać cokolwiek, ważny jest na pewno język angielski (nawet nie lokalny).
bezpaniki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 11:09   #29
Zadowolona87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 5
Dot.: kurs barmański

Zgadzam się co do Krakowskiej Szkoły Restauratorów, super trenerzy. Ja robiłam kurs barmański w zeszłym roku u Emila, naprawdę dużo się nauczyłam Na pewno jeszcze skorzystam z ich kursów, mają fajny wybór.
Zadowolona87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-12, 20:21   #30
AgaGiraffe
Rozeznanie
 
Avatar AgaGiraffe
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: nie chcesz wiedzieć
Wiadomości: 523
Dot.: kurs barmański

Witam Was Wizażanki

Dobrze, że trafiłam na ten wątek, coraz częściej myślę, o pracy barmanki, jednak nie mam wykształcenia, więc na początek chciałabym zainwestować w dobrą szkołę i posiąść podstawową wiedzę

Mam tylko dylemat, jeżeli chodzi o MSBiS, jak myślicie, czy pracodawca zwróci uwagę na to, czy ukończyłam KURS barmański czy SZKOLENIE barmańskie??? Widzę, że to drugie jest bardziej obszerne, ale niestety jest i droższe i mam spory dylemat... Czy nie wywalę kasy w błoto zapisując się na weekendowy kurs i nie lepiej dołożyć prawie drugie tyle na szkolenie trwające tydzień...
__________________
69-68-67-66-65-64-63-62-61-60-59-58-57-56-55-54
AgaGiraffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-11-30 23:38:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:57.