Kwietniówki 2019 - cz.4 - Strona 139 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-06-01, 14:46   #4141
agassek
Zakorzenienie
 
Avatar agassek
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 6 534
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez fitelina Pokaż wiadomość
Aż tak? właśnie wypiłam kawę z mlekiem kozim i nawet nie poczułam różnicy Nooo tak najlepiej podobno rozhulac laktacje. I jeszcze optymalnie to ze 2x z tych 12 zrobić power pumping (godzinę pompowac przez 10 minut co 10 minut) ja odpadam, moje 8x to już szczyt moich możliwości

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dla mnie wszystkie matki kpi to bohaterki. Nie wyobrażam sobie tego,mam do siebie ogromny żal, że nie dałam rady i Staś dostawał mm zamiast mojego mleka, ale fizycznie nie byłam w stanie się zorganizować. Tak że chylę czoła

My powoli schodzimy z mm. Mam nadzieję, że jeszcze chwila i będzie tylko kp

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Cytat:
Kobieto na Krańcu Świata

agassek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-01, 15:13   #4142
Lisek_kartezjanski
Raczkowanie
 
Avatar Lisek_kartezjanski
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 477
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Oj tak, od samego czytania o tym power pumping mi się cycki wykręcaja na lewa stronę 😶

Świętujecie? 😁 Ja zrobiłam sobie prezent na dzień dziecka i pojechałam sama do lidla 💙Moja starsza odkurzyła dół i skosiła trawnik 😁(z tata ofc). Po drzemce tz ja gdzieś zabiera a ja z zakatarzoną M w domu. Może zrobię pavlova bo trochę truskawek zostało z rana 😋
Lisek_kartezjanski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-01, 20:54   #4143
Lovelly44
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 211
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez fitelina Pokaż wiadomość
Tak, póki produkcja wyrabia karmię tylko moim mlekiem, ale jeszcze trochę i wprowadzę mm, bo nie dam rady długo ściągać 8x na dobę. Nie mam życia
Nie wiem jak niektóre mamy ściągają po 12x na dobę Wg dzisiejszych pomiarow 4840, przy wyjściu ważyła 2590, więc chyba przyrost ok jak na 10 tygodni.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:17 ---------- Poprzedni post napisano o 08:10 ----------

U nas tez juz łokcie, kolana i uszy.. Ja chyba zacznę pić kozie mleko, kawy bez mleka sobie nie wyobrażam

A wczesnej coś odciagalas laktatorem? Może akurat Twoje piersi się z laktatorem nie dogaduja? podobno niektóre mamy nie ściągają nic laktatorem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przyrost piękny, moja na start miała 1kg więcej...

Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka
Lovelly44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-01, 21:01   #4144
agassek
Zakorzenienie
 
Avatar agassek
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 6 534
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Do kiedy ulewanie jest normalne? Tzn wiem, że teoretycznie po tym drugim skoku powinno się zmniejszyć,ale kiedy powinno martwić?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Cytat:
Kobieto na Krańcu Świata

agassek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-01, 21:03   #4145
fitelina
Rozeznanie
 
Avatar fitelina
 
Zarejestrowany: 2017-10
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 786
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez agassek Pokaż wiadomość
Dla mnie wszystkie matki kpi to bohaterki. Nie wyobrażam sobie tego,mam do siebie ogromny żal, że nie dałam rady i Staś dostawał mm zamiast mojego mleka, ale fizycznie nie byłam w stanie się zorganizować. Tak że chylę czoła

My powoli schodzimy z mm. Mam nadzieję, że jeszcze chwila i będzie tylko kp

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mi jest strasznie ciężko z tym laktatorem. Najbardziej mi przeszkadza, że nie mogę nigdzie na dłużej wyjść i, że trzeba się nieźle nakombinować, żeby połączyć te sesje z codzienna aktywnością dziecka. Wiem, że na pewno nie wytrzymam roku ani dłużej tak jak niektóre mamy kpi. Na pewno nie na takiej ilości sesji, może tylko będę odciągac z raz dziennie.

Fajnie, że u Was już prawie kp.

No cóż, dziecko mam takie kochane i grzeczne jak aniolek, ale nie mogę kp. To już byłoby za piękne, nie można mieć wszystkiego



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fitelina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-01, 21:19   #4146
dorka607
Wtajemniczenie
 
Avatar dorka607
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 2 338
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez fitelina Pokaż wiadomość
Mi jest strasznie ciężko z tym laktatorem. Najbardziej mi przeszkadza, że nie mogę nigdzie na dłużej wyjść i, że trzeba się nieźle nakombinować, żeby połączyć te sesje z codzienna aktywnością dziecka. Wiem, że na pewno nie wytrzymam roku ani dłużej tak jak niektóre mamy kpi. Na pewno nie na takiej ilości sesji, może tylko będę odciągac z raz dziennie.

Fajnie, że u Was już prawie kp.

No cóż, dziecko mam takie kochane i grzeczne jak aniolek, ale nie mogę kp. To już byłoby za piękne, nie można mieć wszystkiego



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moja za to nie chce pić z butelki... Żadnej, już 4 probowalam i nie chce i problem tego typu ze nigdzie nie mogę wyjść, co i rusz to karmienie a ja jeszcze z tych co muszą mieć wygodnie wiec ławka w parku nie ma opcji... I 4 latka w domu nie wiem jak ja przekonać by w razie głodu wypila. Kuzwa tak jak u Ciebie źle i tylko cycoholik też źle starsza pod tym kątem była cudna - piła ze wszystkiego byleby jeść dali.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Pół Ciebie, pół mnie
sojusz dwóch dusz
i namacalny dowód na to
że miłość można zobaczyć "

dorka607 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-01, 21:38   #4147
Michacha1234
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 1 377
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Ja szczerze mówiąc nie widzę nic "magicznego" w karmieniu piersią, chyba jestem dziwna

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michacha1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-06-01, 21:47   #4148
NibyNic
Zakorzenienie
 
Avatar NibyNic
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: III piętro
Wiadomości: 17 137
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez Michacha1234 Pokaż wiadomość
Ja szczerze mówiąc nie widzę nic "magicznego" w karmieniu piersią, chyba jestem dziwna

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też niewiele magii w tym widzę. Fajnie jsk się tsk najedzony błogo usmiecha trzymając w buzi cyca ale czy to magia? Nie według mnie, ale mimo że nie czuję tej cudowności to chciałabym te 6 mscy tak karmić.

Wszystkich chorującym dzieciom życzę zdrowia i siły ich mamom

My dziś cały dzień poza domem, czytam z doskoku co u Was i nie bardzo mam jaki pisać alw gdzies mi się przewinęło mleko mogdałowe - niestety migdały to też bardzo silny alergen, więc przy ograniczeniu mleka krowiego dobrze też unikać tegp migdałowego tak jak i sojowego.
__________________
Pamiętamy dobre czasy i złe czasy, zapominając, że większość nie jest ani dobra, ani zła. Po prostu jest.

NibyNic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-01, 21:55   #4149
Listopadowaa
Zakorzenienie
 
Avatar Listopadowaa
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Trochę tu i tam
Wiadomości: 14 980
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez Justi8822 Pokaż wiadomość
Dzień dobry

Mnie to chyba czeka dieta, Leo już coś wyskakuje na łokciach też. Dzwoniłam do lekarza wczoraj to nie bardzo mieli mnie jak przyjąć ale rozmawiałam z położna przez tel i kazała wyeliminować te największe alergeny mleko, ryby, wołowine, nowalijki. Już próbowałam melka ryżowego i zdecydowanie jest obrzydliwe z kawą ale migdałowe już całkiem spoko

Patrzę na pogodę u nas i chyba przez cały tydzień ma być w końcu lato jupii dobrze bo mam pełno bodziakow i ramperow na krotki a mało na długi

Ja nie mam pojęcia ile Leo je, ciągle z cyca ciągnie i mi też czasem leci mocno a j a k próbowałem ściągać ostatnio bo szłam do galerii to ledwo 50 ml się udało. Nie ogarniam o co chodzi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja wczoraj ledwo 40ml uciulalam chyba juz laktacjaa unormowala. Trzeba by było regularnie ściągać żeby była większąailość.

U nas też wysypka. Buzia, szyja za uszami skóra sucha wygląda jak by mała miała skaze białkowa. Na udach tak samo. Na brzuszku czerwone krostki. Podejrzewam truskawki ale zobaczymy....

Dzisiaj jeszcze kupę za kupa robiła. Nie dość że upał to pupa odparzona. Tak myślę czy to efekt truskawek które jadłam kilka dni z rzędu czy grochowki.rano jadlam, ale chyba tak szybko i z tego powodu nie powinno jej czyścić? starszej też że tak powiem woda leciała zamiast więc bardziej te truskawki bo też jadla..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Listopadowaa
Czas edycji: 2019-06-01 o 22:00
Listopadowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-01, 22:38   #4150
Coccinellla
Zakorzenienie
 
Avatar Coccinellla
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 5 802
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez Justi8822 Pokaż wiadomość
Dzień dobry

Mnie to chyba czeka dieta, Leo już coś wyskakuje na łokciach też. Dzwoniłam do lekarza wczoraj to nie bardzo mieli mnie jak przyjąć ale rozmawiałam z położna przez tel i kazała wyeliminować te największe alergeny mleko, ryby, wołowine, nowalijki. Już próbowałam melka ryżowego i zdecydowanie jest obrzydliwe z kawą ale migdałowe już całkiem spoko

Patrzę na pogodę u nas i chyba przez cały tydzień ma być w końcu lato jupii dobrze bo mam pełno bodziakow i ramperow na krotki a mało na długi

Ja nie mam pojęcia ile Leo je, ciągle z cyca ciągnie i mi też czasem leci mocno a j a k próbowałem ściągać ostatnio bo szłam do galerii to ledwo 50 ml się udało. Nie ogarniam o co chodzi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Laktatorem nigdy nie wyciągniesz tyle co dziecko
Cytat:
Napisane przez Michacha1234 Pokaż wiadomość
Czoooo? 12 razy na dobę? Ło matko! Ja co 3-4 godziny i mam wrażenie, że non stop z nim siedzę...

Wylądowalam u mamy. Tż miał gdzieś dzisiaj jechać i stwierdziłam że sama nie ogarnę przeziębionego małego. Choć nockę ładnie przespał, aczkolwiek sąsiedzi chyba nerwicy dostawali, bo kilka razy w nocy chodził odkurzacz, a to blok Poza tym tż też jakiś zaziębiony, więc lepiej jak się będzie trzymał od nas z daleka.
Dziwnie wylądować na starych śmieciach. No i nie mogę wyjść bez mejkapu, bo nigdy nie wiadomo kiedy spotkam jakieś byłego albo ziomków ze szkoły


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oj Michacha
Cytat:
Napisane przez agassek Pokaż wiadomość
Dla mnie wszystkie matki kpi to bohaterki. Nie wyobrażam sobie tego,mam do siebie ogromny żal, że nie dałam rady i Staś dostawał mm zamiast mojego mleka, ale fizycznie nie byłam w stanie się zorganizować. Tak że chylę czoła

My powoli schodzimy z mm. Mam nadzieję, że jeszcze chwila i będzie tylko kp

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aaa cudnie kciuki za szybkie wyjście
Cytat:
Napisane przez Lisek_kartezjanski Pokaż wiadomość
Oj tak, od samego czytania o tym power pumping mi się cycki wykręcaja na lewa stronę

Świętujecie? Ja zrobiłam sobie prezent na dzień dziecka i pojechałam sama do lidla Moja starsza odkurzyła dół i skosiła trawnik (z tata ofc). Po drzemce tz ja gdzieś zabiera a ja z zakatarzoną M w domu. Może zrobię pavlova bo trochę truskawek zostało z rana
Hah mój prezent miał wyglądać tak samo! Ubralam kiece, uzylam tuszu do rzęs, torebka w reke, dziecko do wozka i z tata na spacer, a tu samochód mi nie odpalil no coz...2 miesiace stal to nie ma co sie dziwic ze akumulator padl krową tż nie chcialam jechac, malej pakowac do fotwlika nie chcialam bo padla od razu po wlozeniu do wozka i mi zal bylo...więc tz pojechal na zakupy, a ja poszlam na spacer.

Zrobilas pavlova ;-)?
Cytat:
Napisane przez dorka607 Pokaż wiadomość
Moja za to nie chce pić z butelki... Żadnej, już 4 probowalam i nie chce i problem tego typu ze nigdzie nie mogę wyjść, co i rusz to karmienie a ja jeszcze z tych co muszą mieć wygodnie wiec ławka w parku nie ma opcji... I 4 latka w domu nie wiem jak ja przekonać by w razie głodu wypila. Kuzwa tak jak u Ciebie źle i tylko cycoholik też źle starsza pod tym kątem była cudna - piła ze wszystkiego byleby jeść dali.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A z dużej strzykawki by nie wypila ;-)?
Cytat:
Napisane przez Michacha1234 Pokaż wiadomość
Ja szczerze mówiąc nie widzę nic "magicznego" w karmieniu piersią, chyba jestem dziwna

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W nocnym karmieniu magii nie ma

Ja sie przyznam, że nie wiedziałam, że kp bedzie dla mnie aż tak ważne i że polubię tak tą bliskość z Malutką

Kp to oszczędność a jak sie zmniejszy częstotliwość karmien to i może byc naprawde wygodne


Hej hej
My jutro mamy dzien dziecka w rodzince.

Dzis mielismy gosci, udalo mi sie zrobić sernik na zimno z truskawkami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Coccinellla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-01, 23:38   #4151
coco00
Wtajemniczenie
 
Avatar coco00
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 741
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Ja do kp mam mieszane uczucia, w domu jest to fajne i można powiedziec, że nawet wygodnie i szybko, ale czuję się tym dość uwiazana i nastawienie do publicznego karmienia bez zmian. A obecnie chyba mam jakiś kryzys laktacyjny ogólnie chce kp pociągnąć przynajmniej te pół roku, ale muszę też lepiej ogarnąć odciaganie, żeby móc spokojniej wychodzić z domu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
coco00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-06-01, 23:57   #4152
ofelka 123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 953
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Ja tez bym chciała kp do pol roku a czy jest w tym magia hmm jest to fajne ale nie jesli sie karmi co godzinę przez godzinę. No i tez fajnie jeśli potrafi zjesc z butli. Moja np jadla o 19 i teraz wiec byla dluzsza przerwa zobaczymy jak reszta nocy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ofelka 123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-02, 02:21   #4153
dorka607
Wtajemniczenie
 
Avatar dorka607
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 2 338
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez Coccinellla Pokaż wiadomość
Laktatorem nigdy nie wyciągniesz tyle co dziecko Oj MichachaAaa cudnie kciuki za szybkie wyjścieHah mój prezent miał wyglądać tak samo! Ubralam kiece, uzylam tuszu do rzęs, torebka w reke, dziecko do wozka i z tata na spacer, a tu samochód mi nie odpalil no coz...2 miesiace stal to nie ma co sie dziwic ze akumulator padl krową tż nie chcialam jechac, malej pakowac do fotwlika nie chcialam bo padla od razu po wlozeniu do wozka i mi zal bylo...więc tz pojechal na zakupy, a ja poszlam na spacer.

Zrobilas pavlova ;-)?A z dużej strzykawki by nie wypila ;-)?W nocnym karmieniu magii nie ma

Ja sie przyznam, że nie wiedziałam, że kp bedzie dla mnie aż tak ważne i że polubię tak tą bliskość z Malutką

Kp to oszczędność a jak sie zmniejszy częstotliwość karmien to i może byc naprawde wygodne


Hej hej
My jutro mamy dzien dziecka w rodzince.

Dzis mielismy gosci, udalo mi sie zrobić sernik na zimno z truskawkami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A nie próbowałam... A są takie duże strzykawki???

Ja tam lubie kp, cudownie jak dziecko leży takie błogie z cycusiem w buzi, i ta bliskość ️ ale okazyjne picie butli jest u mnie konieczne


Kuźwa Natalia zaraziła się ode mnie, katar ma i 37.9 stopni ️ u niemowlaka goraczka od 38 tak??? A te smary tak ja męczą bo niby odciagam a i tak coś zostaje i wkurza się przy oddychaniu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Pół Ciebie, pół mnie
sojusz dwóch dusz
i namacalny dowód na to
że miłość można zobaczyć "

dorka607 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-02, 04:47   #4154
Justi8822
Raczkowanie
 
Avatar Justi8822
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 205
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Fitelina to był 3 raz dopiero jak odciagalam i te pierwsze dwa razy na samym początku.



Sent from my RNE-L21 using Wizaz Forum mobile app

---------- Dopisano o 04:47 ---------- Poprzedni post napisano o 04:41 ----------

Cocci, Listopadowa dobrze wiedzieć że laktator tak nie wyciągnie i trzeba by to robić regularnie. We wrześniu idziemy na wesele, z Leo babcia zostaje, nie będzie nas może dobę a może wrócimy jakoś w nocy i nie wiem czy w ogóle tak da radę zrobić? Dań radę tyle nasciagac mleka?

Eh migdałowe mleko też uczula, kozie też podobno może. Więc jak żyć? Kokosowe też może uczulac?

Jak chce KP jak najdłużej, jest to słodkie jak tak Leo zasypia przy cycu ale fakt jest się uwiazanym i ostatnio zaczyna się denerwować i to już nie jest faj i jak się okaże że nie mogę nic jeść to wątpię że wytrzymam długo...

Sent from my RNE-L21 using Wizaz Forum mobile app
Justi8822 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-02, 05:36   #4155
ofelka 123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 953
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Justi to zawsze możesz, odciągnąć i mrozic pokarm wtedy ogarniesz na cala dobe.
Dorka a tylko od ciebie nie chce butli czy od tz tez? Bo znajoma miala taka sytuacje ze od niej absolutnie bo czula i kojarzyla ja z cycem a od męża brala jak dopadal ja głód.
Coco ja mialam kryzys kolo 6 tygodnia jak probowalam sciagac przrz 2-3 dni to nic die nie udalo.
Dla mnie tez kp to w sumie korzysci finansowe

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ofelka 123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-02, 06:01   #4156
mia128
Raczkowanie
 
Avatar mia128
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 387
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Tak, jak dla mnie kp jest ekonomiczne, szybkie i wygodne. Nic magicznego i niezwykłego w tym nie widzę

Za to mocnym minusem jest, że uwiązuje mamę. starszakowi podaliśmy butlę koło pół roku bo bałam się że odrzuci pierś i jej nie zaakceptował. Był do mnie jak przyklejony. Kilka butelek, różne metody karmienia przez tż, łącznie z bidonem, i mm i moje mleko, no nic. Przeczekaliśmy chwilę aż ładnie jadł i jak wychodziłam wieczorem tż dawał mu na kolację kaszkę na mleku łyżeczką, wtedy dobrą chwilę ładnie spał aż wróciłam. Chociaż stresik był dlatego Dorcia współczuję, mam nadzieję że znajdziesz sposób na cycoholika.
Teraz już podaliśmy butlę bo chciałam wyjść wieczorem i załapał. Tyle, że z mm. jestem przekonana że od okazji nie zrobi to problemu, a to całe odciąganie nie jest dla mnie. Podziwiam mamy odciągające mleko, nie wyobrażam sobie tego na dłuższą metę.

A, jest jeszcze jeden plus kp. Przeciwciała. Starszak przez ponad rok nie chorował i myślę, że kp miało w tym swój udział.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mia128 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-02, 07:25   #4157
Listopadowaa
Zakorzenienie
 
Avatar Listopadowaa
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Trochę tu i tam
Wiadomości: 14 980
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez Justi8822 Pokaż wiadomość
Fitelina to był 3 raz dopiero jak odciagalam i te pierwsze dwa razy na samym początku.



Sent from my RNE-L21 using Wizaz Forum mobile app

---------- Dopisano o 04:47 ---------- Poprzedni post napisano o 04:41 ----------

Cocci, Listopadowa dobrze wiedzieć że laktator tak nie wyciągnie i trzeba by to robić regularnie. We wrześniu idziemy na wesele, z Leo babcia zostaje, nie będzie nas może dobę a może wrócimy jakoś w nocy i nie wiem czy w ogóle tak da radę zrobić? Dań radę tyle nasciagac mleka?

Eh migdałowe mleko też uczula, kozie też podobno może. Więc jak żyć? Kokosowe też może uczulac?

Jak chce KP jak najdłużej, jest to słodkie jak tak Leo zasypia przy cycu ale fakt jest się uwiazanym i ostatnio zaczyna się denerwować i to już nie jest faj i jak się okaże że nie mogę nic jeść to wątpię że wytrzymam długo...

Sent from my RNE-L21 using Wizaz Forum mobile app
A czemu wyłączasz mleko z diety?
Co do wesela, zacznij ściągać co dziennie o tej same porze. Może być tak że po paru dniach ja fajna porcje ściągniesz. Możesz zamrozic.

My wczoraj na dzien dziecka byliśmy na festynie, szybkich zakupach ale malutka była przez cały czas niespokojna. Nie mogła spać więc zawinelsmy się szybciej. Mega upal byl. Częściej jadła i mocno ulewala. Do tego te kupy... Siedzieliśmy w ogródku. Ja zrobiłam obiad, ciasto. Zostawiłam dziewczynkom prezenty w łóżkach. Starsza zachwycona zestawem kanapkowym. Jak powiedziałam ze to do robienia kanapek aż oczy jej się zaświeciły. Chyba nie widziałam takiej radości jeszcze. A dostała już nawet zamek dmuchany rozczula mnie taka dziecięcą radość. Mała misia szelesciaka się boi ale pół godziny gadała do szmatki z moms dzisiaj odkopujemy matę. Starsza nie lubiala takich zabawek i w ogóle leżeć na plecach a tu widzę zupełne przeciwieństwo.

Ja przy pierwszej kochałam kp. Sprawiało mi to mega radość. Do czasu teraz to mnie już tak nie kręci ja łk wcześniej ale nie wyobrażam sobie karmić dziecka inaczej niż moim mlekiem. Bliskość to raz no i wlaaciwosci i mleka kobiecego to dwa. Nie zachwycam się teraz bo karmi się zupełnie inaczej. Dużo szarpania, przelykania powietrza i refluks. Trzeba odbijać. Pracujemy nad tym z moja położną i mam nadzieję że zacznie w końcu normalnie jeść bo już widać efekty
A będziemy się karmić tak długo jak będziemy obie tego potrzebowały

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Listopadowaa
Czas edycji: 2019-06-02 o 07:27
Listopadowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-02, 07:39   #4158
Lisek_kartezjanski
Raczkowanie
 
Avatar Lisek_kartezjanski
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 477
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Tez doceniam kp za wygodę, ale żeby zaraz magia... No i lato jest, wypiłoby się cyderek jakiś a tu dupa 🙈No cóż, i tak pewnie będę to ciągnąć do samoodstawienia, ze starsza dałam rade i to przy diecie bez nabiału to dam i teraz. Przydałby się tylko bonusik dla matki w postaci tego słynnego chudnięcia, ale tym razem coś nie pyklo 😒

Pavlovej nie zrobiłam w końcu bo jak się miałam za nią brać to M się przykleiła, na pogaduchy jej się zebrało 😁 ale uśmiechy mi waliła słodsze niż ta beza 😁

---------- Dopisano o 07:39 ---------- Poprzedni post napisano o 07:35 ----------

Justi orzechy często uczulają wiec idąc tym tropem kokos pewnie tez... na najmniej uczulające typowalabym jaglane, może ryżowe? Owsiane? Ale tak w ciemno to chyba nie ma co odstawiać 🤔
Lisek_kartezjanski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-02, 07:59   #4159
mamaszkrabka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaszkrabka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4 272
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez Michacha1234 Pokaż wiadomość
Ja szczerze mówiąc nie widzę nic "magicznego" w karmieniu piersią, chyba jestem dziwna

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie jestes

Znam kupe mamusiek, ktore nie kp ale boja sie mowic otwarcie o tym bo jest ogolnie laktoterror z kazdej strony.

Ja jestem za wygodna na kp. Jest mi dobrze w takim systemie mieszanym, wiem mniej wiecej kiedy moge sie spodziewac, ze Leo zglodnieje, wiem, ze jak zje to jest najedzony i mige wyjsc bez stresu.

Kp przy Leo nie bylo złe i troszke mi jednak bylo przykro, jak odstawialam ale po 2 dnich przeszlo.
Cytat:
Napisane przez fitelina Pokaż wiadomość
Mi jest strasznie ciężko z tym laktatorem. Najbardziej mi przeszkadza, że nie mogę nigdzie na dłużej wyjść i, że trzeba się nieźle nakombinować, żeby połączyć te sesje z codzienna aktywnością dziecka. Wiem, że na pewno nie wytrzymam roku ani dłużej tak jak niektóre mamy kpi. Na pewno nie na takiej ilości sesji, może tylko będę odciągac z raz dziennie.

Fajnie, że u Was już prawie kp.

No cóż, dziecko mam takie kochane i grzeczne jak aniolek, ale nie mogę kp. To już byłoby za piękne, nie można mieć wszystkiego



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja Cie podziwiam. Znam tylko jedna osobe z wizażu, ktora ponad rok ciagnela laktatorem mleko reszta wysiada po paru miesiacach.
Cytat:
Napisane przez Listopadowaa Pokaż wiadomość
Ja wczoraj ledwo 40ml uciulalam chyba juz laktacjaa unormowala. Trzeba by było regularnie ściągać żeby była większąailość.

U nas też wysypka. Buzia, szyja za uszami skóra sucha wygląda jak by mała miała skaze białkowa. Na udach tak samo. Na brzuszku czerwone krostki. Podejrzewam truskawki ale zobaczymy....

Dzisiaj jeszcze kupę za kupa robiła. Nie dość że upał to pupa odparzona. Tak myślę czy to efekt truskawek które jadłam kilka dni z rzędu czy grochowki.rano jadlam, ale chyba tak szybko i z tego powodu nie powinno jej czyścić? starszej też że tak powiem woda leciała zamiast więc bardziej te truskawki bo też jadla..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Obstawiam truskawki... Igora mi kiedys tez przesrało niezle jak sie najadl
Cytat:
Napisane przez dorka607 Pokaż wiadomość
A nie próbowałam... A są takie duże strzykawki???

Ja tam lubie kp, cudownie jak dziecko leży takie błogie z cycusiem w buzi, i ta bliskość ️ ale okazyjne picie butli jest u mnie konieczne


Kuźwa Natalia zaraziła się ode mnie, katar ma i 37.9 stopni ️ u niemowlaka goraczka od 38 tak??? A te smary tak ja męczą bo niby odciagam a i tak coś zostaje i wkurza się przy oddychaniu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Do 38 to normalna temp u niemowlaka.
Cytat:
Napisane przez mia128 Pokaż wiadomość
Tak, jak dla mnie kp jest ekonomiczne, szybkie i wygodne. Nic magicznego i niezwykłego w tym nie widzę

Za to mocnym minusem jest, że uwiązuje mamę. starszakowi podaliśmy butlę koło pół roku bo bałam się że odrzuci pierś i jej nie zaakceptował. Był do mnie jak przyklejony. Kilka butelek, różne metody karmienia przez tż, łącznie z bidonem, i mm i moje mleko, no nic. Przeczekaliśmy chwilę aż ładnie jadł i jak wychodziłam wieczorem tż dawał mu na kolację kaszkę na mleku łyżeczką, wtedy dobrą chwilę ładnie spał aż wróciłam. Chociaż stresik był dlatego Dorcia współczuję, mam nadzieję że znajdziesz sposób na cycoholika.
Teraz już podaliśmy butlę bo chciałam wyjść wieczorem i załapał. Tyle, że z mm. jestem przekonana że od okazji nie zrobi to problemu, a to całe odciąganie nie jest dla mnie. Podziwiam mamy odciągające mleko, nie wyobrażam sobie tego na dłuższą metę.

A, jest jeszcze jeden plus kp. Przeciwciała. Starszak przez ponad rok nie chorował i myślę, że kp miało w tym swój udział.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Igor nie chorowal prawie w ogole dopoki nie poszedl do pkola raz jak mial 1,5 roku to jakas angine zlapal i na wiosne zawsze katar sienny ale poza tym nic, a byl karmiony niecale 3 miesiace. Syn kuzynki kp ponad 2 lata i duzo chorowal. Ja nie widze zwiazku chorowania z kp...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaszkrabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-06-02, 09:06   #4160
fitelina
Rozeznanie
 
Avatar fitelina
 
Zarejestrowany: 2017-10
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 786
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Ja też mam koleżankę, rodziła we wrześniu i jej dziecko nie ruszy żadnego smoczka, żadnej butelki i pluje każdym mm.. Nie ma innej opcji jak tylko kp
Cytat:
Napisane przez mamaszkrabka Pokaż wiadomość
Nie jestes

Znam kupe mamusiek, ktore nie kp ale boja sie mowic otwarcie o tym bo jest ogolnie laktoterror z kazdej strony.

Ja jestem za wygodna na kp. Jest mi dobrze w takim systemie mieszanym, wiem mniej wiecej kiedy moge sie spodziewac, ze Leo zglodnieje, wiem, ze jak zje to jest najedzony i mige wyjsc bez stresu.

Kp przy Leo nie bylo złe i troszke mi jednak bylo przykro, jak odstawialam ale po 2 dnich przeszlo.Ja Cie podziwiam. Znam tylko jedna osobe z wizażu, ktora ponad rok ciagnela laktatorem mleko reszta wysiada po paru miesiacach.Obstawiam truskawki... Igora mi kiedys tez przesrało niezle jak sie najadl Do 38 to normalna temp u niemowlaka.Igor nie chorowal prawie w ogole dopoki nie poszedl do pkola raz jak mial 1,5 roku to jakas angine zlapal i na wiosne zawsze katar sienny ale poza tym nic, a byl karmiony niecale 3 miesiace. Syn kuzynki kp ponad 2 lata i duzo chorowal. Ja nie widze zwiazku chorowania z kp...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oj tam to dopiero 2 miesiące. Pogratuluj jak wytrzymam chociaż te 6 mięsiecy
Lato się zbliża, a ja się tu będę kisic w domu z laktatorem
Cytat:
Napisane przez Justi8822 Pokaż wiadomość
Fitelina to był 3 raz dopiero jak odciagalam i te pierwsze dwa razy na samym początku.



Sent from my RNE-L21 using Wizaz Forum mobile app

---------- Dopisano o 04:47 ---------- Poprzedni post napisano o 04:41 ----------

Cocci, Listopadowa dobrze wiedzieć że laktator tak nie wyciągnie i trzeba by to robić regularnie. We wrześniu idziemy na wesele, z Leo babcia zostaje, nie będzie nas może dobę a może wrócimy jakoś w nocy i nie wiem czy w ogóle tak da radę zrobić? Dań radę tyle nasciagac mleka?

Eh migdałowe mleko też uczula, kozie też podobno może. Więc jak żyć? Kokosowe też może uczulac?

Jak chce KP jak najdłużej, jest to słodkie jak tak Leo zasypia przy cycu ale fakt jest się uwiazanym i ostatnio zaczyna się denerwować i to już nie jest faj i jak się okaże że nie mogę nic jeść to wątpię że wytrzymam długo...

Sent from my RNE-L21 using Wizaz Forum mobile app
Spróbuj może odciągac i mrozic małe porcje, do wesela uzbierasz



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fitelina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-02, 09:47   #4161
pajka03
Zakorzenienie
 
Avatar pajka03
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 7 515
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez fitelina Pokaż wiadomość
Aż tak? właśnie wypiłam kawę z mlekiem kozim i nawet nie poczułam różnicy Nooo tak najlepiej podobno rozhulac laktacje. I jeszcze optymalnie to ze 2x z tych 12 zrobić power pumping (godzinę pompowac przez 10 minut co 10 minut) ja odpadam, moje 8x to już szczyt moich możliwości

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Yhy, dla mnie to nie do przejścia

Pierwsza nocka Polci poza domem za nami za tydzień kolejna i pewnie przez całe lato co weekend i w tygodniu czasami też będzie na wyjazdach

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
__________________
14.02.2010
11.05.2016
26.08.2017

pajka03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-02, 10:40   #4162
Michacha1234
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 1 377
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Ja też planuję max pół roku walczyć z laktatorem, ale czy mi się to uda? W sumie nie mam ciśnienia, wczoraj odciągałam chyba po 5 godzinach dopiero, jedyne co to mnie piersi uwierały po takim czasie.
Cytat:
Napisane przez pajka03 Pokaż wiadomość
Yhy, dla mnie to nie do przejścia

Pierwsza nocka Polci poza domem za nami za tydzień kolejna i pewnie przez całe lato co weekend i w tygodniu czasami też będzie na wyjazdach

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
A ten domek macie nad jeziorem?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michacha1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-02, 10:53   #4163
Justi8822
Raczkowanie
 
Avatar Justi8822
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 205
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Listopadowa wyłączam mleko bo Leo ma zaczerwienienia i krostki pod pachami, za uszami, i pod kolanami. Dzwoniłam w piątek do lekarza i położna kazala odstawić do wizyty (w środę idziemy). Biedny ma aż ranke pod pachą jedna i za jednym uchem zrobiłam oceniseptem (czy jakoś tak) mogę na to emolientem posmarować? Bo miałam mu natłuszczac te miejsca.

Lisek kawa z ryżem nie dziękuję próbowałam jeszcze owsiane zostaje do spróbowania. Wiecie gdzie dostanę?

Pójdę za radą i będą odciągac codziennie jakieś porcje i mrozic mrożone ma podobno inny smak więc będę musiała sprawdzić jeszcze czy mu zasmakuje.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Justi8822 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-02, 10:59   #4164
Lisek_kartezjanski
Raczkowanie
 
Avatar Lisek_kartezjanski
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 477
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Ale przyznaj, brzmi lepiej niż kawa z kozą 😁
Lisek_kartezjanski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-02, 11:02   #4165
agassek
Zakorzenienie
 
Avatar agassek
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 6 534
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez Justi8822 Pokaż wiadomość
Listopadowa wyłączam mleko bo Leo ma zaczerwienienia i krostki pod pachami, za uszami, i pod kolanami. Dzwoniłam w piątek do lekarza i położna kazala odstawić do wizyty (w środę idziemy). Biedny ma aż ranke pod pachą jedna i za jednym uchem zrobiłam oceniseptem (czy jakoś tak) mogę na to emolientem posmarować? Bo miałam mu natłuszczac te miejsca.

Lisek kawa z ryżem nie dziękuję próbowałam jeszcze owsiane zostaje do spróbowania. Wiecie gdzie dostanę?

Pójdę za radą i będą odciągac codziennie jakieś porcje i mrozic mrożone ma podobno inny smak więc będę musiała sprawdzić jeszcze czy mu zasmakuje.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W rossmannie jest duży wybór napojów roślinnych

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Cytat:
Kobieto na Krańcu Świata

agassek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-02, 11:09   #4166
fitelina
Rozeznanie
 
Avatar fitelina
 
Zarejestrowany: 2017-10
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 786
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez Lisek_kartezjanski Pokaż wiadomość
Ale przyznaj, brzmi lepiej niż kawa z kozą
Haha
Kupiłam wczoraj kozie w Auchan i wg mnie prawie nie ma różnicy z normalnym 🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fitelina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-02, 11:55   #4167
Michacha1234
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 1 377
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Kozie jakoś mi się brzydzi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michacha1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-02, 13:17   #4168
dorka607
Wtajemniczenie
 
Avatar dorka607
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 2 338
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez ofelka 123 Pokaż wiadomość
Justi to zawsze możesz, odciągnąć i mrozic pokarm wtedy ogarniesz na cala dobe.
Dorka a tylko od ciebie nie chce butli czy od tz tez? Bo znajoma miala taka sytuacje ze od niej absolutnie bo czula i kojarzyla ja z cycem a od męża brala jak dopadal ja głód.
Coco ja mialam kryzys kolo 6 tygodnia jak probowalam sciagac przrz 2-3 dni to nic die nie udalo.
Dla mnie tez kp to w sumie korzysci finansowe

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Od męża też nie, chociaż przez te 10 tyg zdarzylo się ze pila z butelki bo na początku musialam dokarmiac. I ze 2-3 razy wypila po 50 ml ale prób bylo tysiące

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Pół Ciebie, pół mnie
sojusz dwóch dusz
i namacalny dowód na to
że miłość można zobaczyć "

dorka607 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-02, 17:37   #4169
mzgz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 647
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Hej
Katar mi na zatoki poszedł i głowa mi pęka - juz paracetamol wzięłam wczoraj wieczorem bo aż gorączkę troche dostałam . Choroba i nocne wstawanie do dziecka to jest duże NO NO.

W ogole to muszę sie kopnąć w tyłek i wziąć za życie !! Nic mi sie nie chce , jakiegoś dola mam. Nawet na spacer mi sie nie chce iść.
Juz mam dość tej monotonni a gdzie jesCze tyle miesięcy !! Czas sie ogranac !!!

Cytat:
Napisane przez mamaszkrabka Pokaż wiadomość
Nie jestes

Znam kupe mamusiek, ktore nie kp ale boja sie mowic otwarcie o tym bo jest ogolnie laktoterror z kazdej strony.

Ja jestem za wygodna na kp. Jest mi dobrze w takim systemie mieszanym, wiem mniej wiecej kiedy moge sie spodziewac, ze Leo zglodnieje, wiem, ze jak zje to jest najedzony i mige wyjsc bez stresu.

Kp przy Leo nie bylo złe i troszke mi jednak bylo przykro, jak odstawialam ale po 2 dnich przeszlo.Ja Cie podziwiam. Znam tylko jedna osobe z wizażu, ktora ponad rok ciagnela laktatorem mleko reszta wysiada po paru miesiacach.Obstawiam truskawki... Igora mi kiedys tez przesrało niezle jak sie najadl Do 38 to normalna temp u niemowlaka.Igor nie chorowal prawie w ogole dopoki nie poszedl do pkola raz jak mial 1,5 roku to jakas angine zlapal i na wiosne zawsze katar sienny ale poza tym nic, a byl karmiony niecale 3 miesiace. Syn kuzynki kp ponad 2 lata i duzo chorowal. Ja nie widze zwiazku chorowania z kp...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja wysiadłam po 5 miesiącach ściągania. I teraz jak mały cudował przy jedzeniu w tamtym tyg to tz mowi ściąg mu i daj ..... Tak ,ściągam zeby mu dać jak gdzies wychodzę ale tym razem juz sie nie dam wciągnąć w całodzienne i całonocne ściąganie .

Tez nie widzę związku kp z chorowaniem. Tez mam przykład gdzie ja karmiłam córkę 5 miesiecy a koleżanka ponad rok a to ona ciagle po lekarzach lata.
mzgz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-02, 18:16   #4170
Michacha1234
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 1 377
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez mzgz Pokaż wiadomość
Hej
Katar mi na zatoki poszedł i głowa mi pęka - juz paracetamol wzięłam wczoraj wieczorem bo aż gorączkę troche dostałam . Choroba i nocne wstawanie do dziecka to jest duże NO NO.

W ogole to muszę sie kopnąć w tyłek i wziąć za życie !! Nic mi sie nie chce , jakiegoś dola mam. Nawet na spacer mi sie nie chce iść.
Juz mam dość tej monotonni a gdzie jesCze tyle miesięcy !! Czas sie ogranac !!!


Ja wysiadłam po 5 miesiącach ściągania. I teraz jak mały cudował przy jedzeniu w tamtym tyg to tz mowi ściąg mu i daj ..... Tak ,ściągam zeby mu dać jak gdzies wychodzę ale tym razem juz sie nie dam wciągnąć w całodzienne i całonocne ściąganie .

Tez nie widzę związku kp z chorowaniem. Tez mam przykład gdzie ja karmiłam córkę 5 miesiecy a koleżanka ponad rok a to ona ciagle po lekarzach lata.
Też muszę się wziąc w garść. Aż wstyd, bo co chwile tu spotykam jakichś znajomych ze szkoły, a wygladam jak ósme dziecko stróża. Nawet sandały z zeszłego roku są mi za małe, o pedikiurze nie wspomne.....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michacha1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-07-15 20:31:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:29.