Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 56 - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-08-03, 19:36   #31
blue2003
Miuoshowa
 
Avatar blue2003
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 3 325
GG do blue2003 Wyślij wiadomość przez Yahoo do blue2003
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 56

Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
Czym wyczyścić sandały, które mają podeszwę z takiego jakby piankowego (i niestety białego) tworzywa?

Wg producenta to tworzywo Eva (buty to konkretnie te: https://nescior.com/pl/sandaly-klapk...skami-67a.html)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Do pianki eva najlepszy jest zmywacz do paznokci
__________________

"...nasza wielkość miała iskrzyć, a wygasa gdy tak teraz na nią patrzę a ty milczysz..."
blue2003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-03, 19:43   #32
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 56

Dziękuję, coś będę próbować
Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Ja miałam a air wick i były super
Kilka razy miałam z biedronki, te ich biedronkowe, cały czas ten sam zapach, winter forest, taki zimowy, nawet chyba im zalega na półkach teraz, nie raz ktoś pytał co to za ładny zapach. Generalnie te biedronkowe też są bardzo dobrej jakości.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:57 ---------- Poprzedni post napisano o 19:57 ----------

Spróbuj cifem i szczotka do zębów

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie mam cifa, nie lubię, więc bez sensu kupić, by zaraz wyrzucić.
Cytat:
Napisane przez katniewojt Pokaż wiadomość
W zeszłym roku Pani w CCC poleciła mi szampon do butów - on ma taką gąbeczkę jak pasta kiwi z dozownikiem





Też dopiero od niedawna tam kupuję i głównie przez "kup teraz". Jak widzę, że ktoś tak nie sprzedaje i chce 14 zł za wysyłkę (dzisiaj mi się taka oferta trafiła), to odpuszczam
Zerkne
Cytat:
Napisane przez Natuś-77 Pokaż wiadomość
Trochę daje CIF, trochę białe magiczne gąbki. Ale niestety nie są idealnie doczyszczone

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:20 ---------- Poprzedni post napisano o 20:16 ----------

A na jak długo starczają? Lubię ten zapach w saszetce, wkładam go zawsze do pudeł z szalmikami, apaszkami i rękawiczkami j bardzo długo pachnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam magiczna gąbkę, się boje się, że zetrze i porysuje powierzchnie.
Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
mam adidasy z białą piankową podeszwą, normalnie czyszczę je co jakiś czas szczoteczką i wodą ze zwykłym proszkiem do prania
O pani, proszku do prania też nie mam, tylko kapsułki.
Cytat:
Napisane przez blue2003 Pokaż wiadomość
Do pianki eva najlepszy jest zmywacz do paznokci
Mam tylko czysty aceton

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-03, 19:43   #33
Impervious
Raczkowanie
 
Avatar Impervious
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 133
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 56

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
Z relacji znajomych, bo sama nie korzystałam - część kupujących unika opcji "kup teraz", bo kasę dostają dopiero po potwierdzeniu odbioru i zgodności produktu z opisem (z punktu widzenia kupującego - dla mnie to jest plus "kup teraz", nawet biorąc pod uwagę prowizję za "ochronę"), ewentualnie wystawiają rzeczy również gdzieś indziej i nie aktualizują aukcji na bieżąco (więc ktoś mógłby kliknąć "kup teraz", a rzecz została już sprzedana).
[1=0235a76bf37a0c9e786a33d 682e03cfb1aa33c8b_653ef22 455ebf;88043390]ja tylko sprzedaję, póki co, ale jakbym kupowała, to jednak też wolałabym kupić przez KT - bo wiem, że mnie nikt nie wyroluje, sprzedający dostaje kasę dopiero wtedy, gdy przesyłka jest odebrana i potwierdzona, dla mnie to zawsze jakieś zabezpieczenie. wiadomo, że wałki pewnie też się zdarzają, ale jednak pole do nadużyć zdecydowanie mniejsze.

[/QUOTE]


W sumie racja z tymi nadużyciami. Z drugiej strony teraz się zastanawiam czy mnie kupujący nie wyroluje. Mam wystawione nowe perfumy, które dostałam na prezent, ale to kompletnie nie mój zapach. Wystarczyłoby, żeby kupujący kliknął, że nie zgadza się z opisem i jak ja udowodnię, że w ogóle wysłałam perfumy a nie puste opakowanie?
Ale chyba zaryzykuję, bo na allegro i olx od dłuższego czasu nie udaje mi się nic sprzedać.
Impervious jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-03, 19:54   #34
leille
hayat güzeldir ₊⋆ ☽
 
Avatar leille
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 20 011
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 56

Cytat:
Napisane przez Natuś-77 Pokaż wiadomość
A na jak długo starczają? Lubię ten zapach w saszetce, wkładam go zawsze do pudeł z szalmikami, apaszkami i rękawiczkami j bardzo długo pachnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wiesz co ja go sobie kupowałam zawsze do pokoju w moim rodzinnym domu. No i często wyjeżdżałam na studia i jak wracałam to nawet po kilku miesiącach stania wchodziło się do pomieszczenia i był ten ładny zapach, kilka razy mój narzeczony zwrócił uwagę jak u mnie w pokoju ładnie pachnie, a nie wiedział, że są te patyczki nigdy dokładnie nie liczyłam, ale według mnie długo pachną. Chociaż musisz sama przetestować

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
U mnie też często ten problem występuje. Szczególnie okolice pięt czy małych palców.. mam może ze 3 pary butów, które od samego początku były mega idealne z plastrów polecam albo Compeed na pęcherze, albo Salvequick. Dokładne wersje załączam - te Slavequick sama mam teraz na piętach, ale leczę już powstałe otarcia (obtarły mnie buty, które wcześniej nie obcierały i nie zabezpieczyłam się )
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg plastry-compeed-na-pecherze-srednie-5szt.2.jpg (29,9 KB, 133 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg salvequick-plastry-na-pecherze-blister-rescue-5-sztuk.jpg (27,7 KB, 135 załadowań)
__________________
» magister żona 🕊
leille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-03, 19:54   #35
d53db55d5c43372a6959256a3eb4d32370068980_60a59871e0e92
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 11 080
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 56

Cytat:
Napisane przez Impervious Pokaż wiadomość
W sumie racja z tymi nadużyciami. Z drugiej strony teraz się zastanawiam czy mnie kupujący nie wyroluje. Mam wystawione nowe perfumy, które dostałam na prezent, ale to kompletnie nie mój zapach. Wystarczyłoby, żeby kupujący kliknął, że nie zgadza się z opisem i jak ja udowodnię, że w ogóle wysłałam perfumy a nie puste opakowanie?
Ale chyba zaryzykuję, bo na allegro i olx od dłuższego czasu nie udaje mi się nic sprzedać.
Jeśli się obawiasz to możesz nagrać jak pakujesz paczkę ja tak robiłam parę razy jak sprzedawałam droższe rzeczy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
d53db55d5c43372a6959256a3eb4d32370068980_60a59871e0e92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-03, 20:01   #36
Ava_
Zakorzenienie
 
Avatar Ava_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 4 865
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 56

Pytanie o buty do chodzenia po górach.

Kupuje takie obuwie po raz pierwszy. Czy one zawsze są niewygodne na początku i trzeba je rozchodzić? Przez koronę nie mogę isc do sklepu i przymierzyć jak człowiek, jestem zmuszona kupować online. Kupiłam już 2 pary i chyba obie oddam. Jedne firmy Salomon, które miały super opinie i drugie Karrimor, trochę tańsze. Obie pary są sztywne i niewygodne. Czy one się rozbija po paru dniach chodzenia?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ava_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-03, 20:05   #37
Impervious
Raczkowanie
 
Avatar Impervious
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 133
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 56

[1=d53db55d5c43372a6959256 a3eb4d32370068980_60a5987 1e0e92;88043655]Jeśli się obawiasz to możesz nagrać jak pakujesz paczkę ja tak robiłam parę razy jak sprzedawałam droższe rzeczy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

O! Dzięki za podpowiedź, tak zrobię jeśli uda mi się je sprzedać
Impervious jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-08-03, 20:07   #38
leille
hayat güzeldir ₊⋆ ☽
 
Avatar leille
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 20 011
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 56

Cytat:
Napisane przez Ava_ Pokaż wiadomość
Pytanie o buty do chodzenia po górach.

Kupuje takie obuwie po raz pierwszy. Czy one zawsze są niewygodne na początku i trzeba je rozchodzić? Przez koronę nie mogę isc do sklepu i przymierzyć jak człowiek, jestem zmuszona kupować online. Kupiłam już 2 pary i chyba obie oddam. Jedne firmy Salomon, które miały super opinie i drugie Karrimor, trochę tańsze. Obie pary są sztywne i niewygodne. Czy one się rozbija po paru dniach chodzenia?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mój tata wiele lat chodził po górach. Zapytałam. Jeśli jesteś w stanie wydać ok. 700 zł to podobno firma Salewa ma wygodne buty. Ewentualnie tańsze firma Olang (można już kupić za 300 pare). Ogólnie mój tata miał jedne pierwszej marki i od początku były wygodne, bez tej sztywności, no ale cena mówi sama za siebie.

Z mojego doświadczenia wiem, że skarpety też warto mieć wygodne, wyższe, najlepiej żeby z nad buta wystawały (jeśli kupujemy wyższe trapery), żeby kostka miała izolacje od buta.
__________________
» magister żona 🕊

Edytowane przez leille
Czas edycji: 2020-08-03 o 20:12
leille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-03, 20:11   #39
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 56

Cytat:
Napisane przez Ava_ Pokaż wiadomość
Pytanie o buty do chodzenia po górach.

Kupuje takie obuwie po raz pierwszy. Czy one zawsze są niewygodne na początku i trzeba je rozchodzić? Przez koronę nie mogę isc do sklepu i przymierzyć jak człowiek, jestem zmuszona kupować online. Kupiłam już 2 pary i chyba obie oddam. Jedne firmy Salomon, które miały super opinie i drugie Karrimor, trochę tańsze. Obie pary są sztywne i niewygodne. Czy one się rozbija po paru dniach chodzenia?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
raczej jak każde buty... lekko niewygodne mogą być i mogą się dopasować do stopy po kilku dniach chodzenia. ale nie ryzykowałabym zakupu butów w których wyraźnie odczuwasz dyskomfort. najgorsze co można sobie zrobić to wziąć niedopasowane buty w góry.
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-03, 20:28   #40
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 56

Cytat:
Napisane przez katniewojt Pokaż wiadomość
Też dopiero od niedawna tam kupuję i głównie przez "kup teraz". Jak widzę, że ktoś tak nie sprzedaje i chce 14 zł za wysyłkę (dzisiaj mi się taka oferta trafiła), to odpuszczam
Ja tak samo.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-03, 20:34   #41
kejtiCe
Zakorzenienie
 
Avatar kejtiCe
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 833
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 56

Macie pomysły na coś na prezent dla chłopca na 5 urodziny?
Koszt tak do 100 zł. Lubi samochody, gry planszowe, jest aktywny fizycznie - chodzi na jakieś zajęcia i bierze udział w biegach survivalowych dla dzieci.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
K & M
27.02.2013
K & M & W
22.06.2015
kejtiCe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-08-03, 20:34   #42
Milennka03
Zakorzenienie
 
Avatar Milennka03
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 8 173
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 56

Cytat:
Napisane przez white_bear Pokaż wiadomość
Ktoś pytał o mrożenie warzyw a nie mogę zacytować z poprzedniej części. Ja mrożę właśnie paprykę i cukinię, pokrojone w kostkę. Do zup, sosów czy np leczo super sprawa Ostatnio nawet zamroziłam resztkę kukurydzy konserwowej która mi została z puszki. Jeszcze jej nie wykorzystałam, więc nie wiem czy nie zrobi się z niej ciapa. Mój mąż wrzuca też do zamrażarki pory, selery i pietruszkę korzeń.
A blanszujesz cukinie lub grilujesz przed mrożeniem?Bo raz pomroziłam i potem była bardzo ciapowata po rozmrożeniu, wyrąbałam do kosza.Co do kukurydzy ja mrożę regularnie i może nie jest mega chrupiąca jak z puszki ale nie jest miękka potem .
__________________


a w temacie narzekania to wiecie jak jest, każdy ma coś z Achillesa co mu przeszkadza i tyle

-fasolinno-



siestowo

Milennka03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-03, 20:36   #43
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 56

Cytat:
Napisane przez Ava_ Pokaż wiadomość
Pytanie o buty do chodzenia po górach.

Kupuje takie obuwie po raz pierwszy. Czy one zawsze są niewygodne na początku i trzeba je rozchodzić?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie. Ja mam Meindle (u mnie jedyny wybór na szerokie stopy) i było mi w nich od samego początku bardzo wygodnie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-03, 20:48   #44
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 56

Cytat:
Napisane przez Ava_ Pokaż wiadomość
Pytanie o buty do chodzenia po górach.

Kupuje takie obuwie po raz pierwszy. Czy one zawsze są niewygodne na początku i trzeba je rozchodzić? Przez koronę nie mogę isc do sklepu i przymierzyć jak człowiek, jestem zmuszona kupować online. Kupiłam już 2 pary i chyba obie oddam. Jedne firmy Salomon, które miały super opinie i drugie Karrimor, trochę tańsze. Obie pary są sztywne i niewygodne. Czy one się rozbija po paru dniach chodzenia?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
One są usztywniane, w kostce, ale bez przesady. Ja mam w sumie jedne z tańszych, bo z Martes sporta, czułam usztywnienie w kostce, ale tak to były w miarę wygodne- nic mnie nie uwierało na palcach itp.

Generalnie ja przymierzalam od razu kilka par i wtedy czułam ze jakaś para jest "bardziej wygodna".

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-03, 21:02   #45
Neldoreth_
Raczkowanie
 
Avatar Neldoreth_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 319
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 56

Pytanie ignoranta roślinnego.
Ile może sobie pożyć taka bazylia w doniczce z Lidla czy innego sklepu? I co zrobić, żeby przedłużyć jej życie?
Neldoreth_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-03, 21:20   #46
Fenenna
Wtajemniczenie
 
Avatar Fenenna
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2 572
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 56

Cytat:
Napisane przez Neldoreth_ Pokaż wiadomość
Pytanie ignoranta roślinnego.
Ile może sobie pożyć taka bazylia w doniczce z Lidla czy innego sklepu? I co zrobić, żeby przedłużyć jej życie?
Nie umiem przedłużyć życia takiej bazylii z marketu ale mam inny sposób tylko czasochłonny - odrywam listek czy dwa i wkładam do kieliszka z woda,on się szybko ukorzenia i przekładam go do ziemi i po jakimś czasie mam ładna bazylię
Fenenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-03, 21:29   #47
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9 850
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 56

Cytat:
Napisane przez Ava_ Pokaż wiadomość
Pytanie o buty do chodzenia po górach.

Kupuje takie obuwie po raz pierwszy. Czy one zawsze są niewygodne na początku i trzeba je rozchodzić? Przez koronę nie mogę isc do sklepu i przymierzyć jak człowiek, jestem zmuszona kupować online. Kupiłam już 2 pary i chyba obie oddam. Jedne firmy Salomon, które miały super opinie i drugie Karrimor, trochę tańsze. Obie pary są sztywne i niewygodne. Czy one się rozbija po paru dniach chodzenia?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tego typu buty _trzeba_ przmierzyc! Nie kupuj, bo ktos poleca taka i siaka marke, kazda stopa jest inna, idz do dobrego sklepu z profesjonalna obsługa. Obowiązkowy jest test pod górkę i z górki, wiązanie buta i skarpety. Dodatkowo, mozna dokupic inne wkładki. Buty do trekingu sa sztywne, ale nie niewygodne, kupiłaś super buty, ale nie na twoja stope, rozmiar to tylko początek.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-03, 21:38   #48
white_bear
Pani żona :)
 
Avatar white_bear
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Codzienna 2/3
Wiadomości: 8 082
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 56

Cytat:
Napisane przez Milennka03 Pokaż wiadomość
A blanszujesz cukinie lub grilujesz przed mrożeniem?Bo raz pomroziłam i potem była bardzo ciapowata po rozmrożeniu, wyrąbałam do kosza.Co do kukurydzy ja mrożę regularnie i może nie jest mega chrupiąca jak z puszki ale nie jest miękka potem .
Nic z nią nie robię. Obieram i kroje po prostu. Ja daję ja przeważnie do leczo/jakiegoś sosu więc nie przyglądałam się jej za bardzo, ale na pewno nie była ciapowata potem w sosie taka jak np rozmrożone truskawki. Tylko że ja nie czekam aż się rozmrozi tylko zamrożona od razu do gara z innymi warzywami i gotuje. Kukurydzę muszę odmrozić niebawem więc spróbuję

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy Cię pierwszy raz ujrzałam, nigdy nie pomyślałam, że mogłabym Cię kochać ♥
Na zawsze Twoja
Na zawsze Mój
Na zawsze MY

white_bear jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-03, 21:47   #49
Kamilaa21
Bang Bang Lucky Luck !
 
Avatar Kamilaa21
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 10 032
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 56

Cytat:
Napisane przez rebeccaa Pokaż wiadomość
Widziałyście może w Rossmannie te maszynki? https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...-rasierer.html
Zawsze je kupowałam, teraz skończyło mi się opakowanie, na stronie takich brak, byłam stacjonarnie też ich nie ma żadnych innych w tym stylu nie znalazłam w innych sklepach... A to były jedyne, które mnie nie podrażniały i nie powodowały krawienia...

Czy szpinak świeży myty taki kupiony w biedronce z lodówki mogę po prostu zamrozić? Duże opakowanie jest a ja nie zużyję wszystkiego do koktajli w parę dni...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Nie ma ich od paru miesięcy wiem bo sama je kupowałam i teraz nie wiem co kupic...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Kamilaa21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-08-03, 21:55   #50
835313362e9486e3c9442f08647b1f88dd16e422_65652de798c50
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 284
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 56

Cytat:
Napisane przez Neldoreth_ Pokaż wiadomość
Pytanie ignoranta roślinnego.
Ile może sobie pożyć taka bazylia w doniczce z Lidla czy innego sklepu? I co zrobić, żeby przedłużyć jej życie?
Mi żyje już ponad pół roku U mnie przede wszystkim sprawdziło się częste podlewanie [to duży pijak] i przesadzenie do większej doniczki. Ale może na jakiś wytrwały okaz trafiłam.
835313362e9486e3c9442f08647b1f88dd16e422_65652de798c50 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-03, 21:59   #51
bbab4b1e68366f09bc3914c9672f02df694c852f_622be7447f718
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 4 592
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 56

Dziękuję za porady dot. dłoni Rzeczywiście to chyba problem nie ze stawem, aczkolwiek ja dmucham na zimne i jestem umówiona na teleporadę z pracy, pewnie dostanę na zdjęcie rtg (miałam wcześniej problemy ze stopami na tle reumatycznym, mój brat ma zzsk). Kupiłam maść i jest ciut-ciut lepiej...



Ktoś tu pytał o mycie espadryli - ja bym je umyła w ciepły/gorący dzień na zewnątrz szczotką z miękkim włosiem wodą z jakimś płynem do prania. Delikatne włosie nie powinno uszkodzić butów i zbytnio ich zamoczyć.
bbab4b1e68366f09bc3914c9672f02df694c852f_622be7447f718 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-03, 22:21   #52
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 56

Cytat:
Napisane przez leille Pokaż wiadomość
Wiesz co ja go sobie kupowałam zawsze do pokoju w moim rodzinnym domu. No i często wyjeżdżałam na studia i jak wracałam to nawet po kilku miesiącach stania wchodziło się do pomieszczenia i był ten ładny zapach, kilka razy mój narzeczony zwrócił uwagę jak u mnie w pokoju ładnie pachnie, a nie wiedział, że są te patyczki nigdy dokładnie nie liczyłam, ale według mnie długo pachną. Chociaż musisz sama przetestować



U mnie też często ten problem występuje. Szczególnie okolice pięt czy małych palców.. mam może ze 3 pary butów, które od samego początku były mega idealne z plastrów polecam albo Compeed na pęcherze, albo Salvequick. Dokładne wersje załączam - te Slavequick sama mam teraz na piętach, ale leczę już powstałe otarcia (obtarły mnie buty, które wcześniej nie obcierały i nie zabezpieczyłam się )
Dziękuję za opinie.,przekonałaś mnie lubię ten zapach, zobaczymy ile postoi. U mnie jest bardzo ciepło i ciągle mamy otwarte okna więc pewnie szybciej będą "wietrzeć".

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 23:21 ---------- Poprzedni post napisano o 23:17 ----------

Cytat:
Napisane przez Ava_ Pokaż wiadomość
Pytanie o buty do chodzenia po górach.

Kupuje takie obuwie po raz pierwszy. Czy one zawsze są niewygodne na początku i trzeba je rozchodzić? Przez koronę nie mogę isc do sklepu i przymierzyć jak człowiek, jestem zmuszona kupować online. Kupiłam już 2 pary i chyba obie oddam. Jedne firmy Salomon, które miały super opinie i drugie Karrimor, trochę tańsze. Obie pary są sztywne i niewygodne. Czy one się rozbija po paru dniach chodzenia?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W sumie w życiu kupiłam 4 pary takich butów, bo chodzę w nich latami i zawsze przy przymiarce oceniam czy są wygodne. Wg mnie powinny być od razu wygodne, tylko w palcach są czasem sztywniejsze, ale to kwestia modelu. Mogą być też cięższe jeśli to buty do/za kostkę. Ale do tego stopa się przyzwyczaja.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie . " JP II
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-03, 22:34   #53
Neldoreth_
Raczkowanie
 
Avatar Neldoreth_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 319
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 56

Cytat:
Napisane przez Ava_ Pokaż wiadomość
Pytanie o buty do chodzenia po górach.

Kupuje takie obuwie po raz pierwszy. Czy one zawsze są niewygodne na początku i trzeba je rozchodzić? Przez koronę nie mogę isc do sklepu i przymierzyć jak człowiek, jestem zmuszona kupować online. Kupiłam już 2 pary i chyba obie oddam. Jedne firmy Salomon, które miały super opinie i drugie Karrimor, trochę tańsze. Obie pary są sztywne i niewygodne. Czy one się rozbija po paru dniach chodzenia?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja kupiłam moje pierwsze typowo górskie buty parę dni przed wyjazdem w Decathlonie i o dziwo były ok, ale to chyba było szczęscie początkującego. Nie wiem jakie konkretnie kupiłaś, bo w sumie powinny usztywniać kostkę, ale moim zdaniem powinnaś się w nich czuć wygodnie.
Cytat:
Napisane przez Fenenna Pokaż wiadomość
Nie umiem przedłużyć życia takiej bazylii z marketu ale mam inny sposób tylko czasochłonny - odrywam listek czy dwa i wkładam do kieliszka z woda,on się szybko ukorzenia i przekładam go do ziemi i po jakimś czasie mam ładna bazylię
O dzięki, to też jest jakiś pomysł.
[1=835313362e9486e3c9442f0 8647b1f88dd16e422_65652de 798c50;88043939]Mi żyje już ponad pół roku U mnie przede wszystkim sprawdziło się częste podlewanie [to duży pijak] i przesadzenie do większej doniczki. Ale może na jakiś wytrwały okaz trafiłam.[/QUOTE]
Powiedz proszę jak często ją podlewasz, potrzebuję dokładnej instrukcji.
Neldoreth_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-03, 22:51   #54
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 56

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Nie. Ja mam Meindle (u mnie jedyny wybór na szerokie stopy) i było mi w nich od samego początku bardzo wygodnie.
Mój mąż dzisiaj kupił Wide i mówi, że leżą wspaniale. A salomony były sztywne jak narciarskie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-03, 23:06   #55
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 56

Cytat:
Napisane przez edyta508 Pokaż wiadomość
Vinted

Koleżanka mi doradziła, żeby dopisać że nie sprzedaje przez opcję kup teraz. Czy to będzie bezpieczne i jakiej wysokości to są prowizje dla vinted, że ludzie chcą tego uniknąć?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Prowizję płaci kupujący, inaczej niż na Allegro.


Z tego co czytałam na forum Vinted to chodzi głównie o to, że sprzedawcy niby długo czekają na pieniądze no i pokazują tym niejako sprzeciw wobec zmian. Wg mnie Vinted powinien usuwać takie oferty.



Ja jako kupująca korzystam tylko z kup teraz, nawet licząc prowizję (5% ceny) i 2,90 ochrona kupujących wychodzi korzystniej biorąc pod uwagę niski koszt przesyłki (taniej niż na Allegro). Poza tym jak sprzedawca nie wyśle kupionej rzeczy do 5 dni to Vinted anuluje transakcje i oddaje pieniądze.


W życiu nie wpłaciłabym nikomu pieniędzy na konto.

---------- Dopisano o 00:06 ---------- Poprzedni post napisano o 00:01 ----------

Cytat:
Napisane przez katniewojt Pokaż wiadomość
Też dopiero od niedawna tam kupuję i głównie przez "kup teraz". Jak widzę, że ktoś tak nie sprzedaje i chce 14 zł za wysyłkę (dzisiaj mi się taka oferta trafiła), to odpuszczam
To nie sprzedawca tyle chce, tylko poczta. Takie są ceny poczty polskiej niestety. Czasy, że wysyłając np. tusz listem poleconym płaciło się 3,55 dawno minęły. Teraz to 15,60 zł.




Też korzystam tylko z kup teraz - nawet doliczając prowizję i ochronę kupujących wychodzi taniej niż normalnie nadana przesyłka no i mam pewność, że jeśli sprzedawca nie wyśle rzeczy (w ciągu kilku dni zdarzyło mi się to 5 razy ) to pieniądze są zwracane.
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie

Edytowane przez Hosenka*
Czas edycji: 2020-08-03 o 23:08
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-03, 23:10   #56
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 56

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Ja oglądałam parę rzeczy dzisiaj o to, co mnie zastanowiło to właśnie baaardzo niskie koszty przesyłki w porównaniu do takiego allegro.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Za to Allegro ma przewagę w postaci Smart.
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie

Edytowane przez Hosenka*
Czas edycji: 2020-08-03 o 23:11
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-03, 23:13   #57
Ava_
Zakorzenienie
 
Avatar Ava_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 4 865
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 56

Cytat:
Napisane przez leille Pokaż wiadomość
Mój tata wiele lat chodził po górach. Zapytałam. Jeśli jesteś w stanie wydać ok. 700 zł to podobno firma Salewa ma wygodne buty. Ewentualnie tańsze firma Olang (można już kupić za 300 pare). Ogólnie mój tata miał jedne pierwszej marki i od początku były wygodne, bez tej sztywności, no ale cena mówi sama za siebie.
Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
raczej jak każde buty... lekko niewygodne mogą być i mogą się dopasować do stopy po kilku dniach chodzenia. ale nie ryzykowałabym zakupu butów w których wyraźnie odczuwasz dyskomfort. najgorsze co można sobie zrobić to wziąć niedopasowane buty w góry.
Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Nie. Ja mam Meindle (u mnie jedyny wybór na szerokie stopy) i było mi w nich od samego początku bardzo wygodnie.
[1=12b24d2a455c078f5629813 f5df538e108ef39c5_6556ae3 ede293;88043880]Tego typu buty _trzeba_ przmierzyc! Nie kupuj, bo ktos poleca taka i siaka marke, kazda stopa jest inna, idz do dobrego sklepu z profesjonalna obsługa. Obowiązkowy jest test pod górkę i z górki, wiązanie buta i skarpety. Dodatkowo, mozna dokupic inne wkładki. Buty do trekingu sa sztywne, ale nie niewygodne, kupiłaś super buty, ale nie na twoja stope, rozmiar to tylko początek.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk[/QUOTE]
Dzieki dziewczyny! O Salewa i Maindle pierwszy raz slysze, wiec zrobie research. Zupelnie nowy swiat sie przede mna otwiera.
Nie wybieram sie w wysokie gory, bardziej pagorki i potoki, chcialam cos bardziej stabilnego niz moje zwykle buty do biegania. Nie tyle odczuwam dyskomfort co buty sa bardzo sztywne z przodu, zupenie inaczej niz moje szmaciane biegowki. Na poczatku myslalam, ze zamowilam zly rozmiar, ale druga para jest o rozmiar wieksza i tak samo niewygodnie ja odczuwam. Gumowy przod jest nieprzyjemnie uwierajacy. Salomony mi sie bardziej podobaja, maja lepsze rozwiazanie sznurowadel, ale chcialabym miec pewnosc, ze bedzie mi sie dobrze w nich chodzilo na dluzszych dystansach.

Edytowane przez Ava_
Czas edycji: 2020-08-03 o 23:17
Ava_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-04, 00:03   #58
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 56

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Są dwie opcje: albo montuje się coś w bucie (ale to głównie zapiętki) albo na stopie (plastry, na palce są takie otulinki do przycinania.
Do butow kupuje takie naklejane zapietki, naprawde pomagaja.

__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-04, 07:12   #59
iinnkkaa
Zakorzenienie
 
Avatar iinnkkaa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 717
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 56

Czy ketonal moze mieć jakis wplyw na znieczulenie zeba i dentysty? Uprzedzic o tym dentyste ze bralam takie leki?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
iinnkkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-04, 07:17   #60
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 4 361
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 56

Ja w obcierające mnie buty wklejałam albo wkładkę higieniczną, albo podpaskę cienką. Ten pomysł się sprawdzał u mnie, bo podpaska czy wkladka były większe niż zapiętki i mogłam je docinać w razie co.
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-10-13 23:17:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:58.