wkładki laktacyjne przy mega wypływaniu mleka - wszystko przeciekaaa! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-09-28, 20:02   #1
Pam123
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 32
Question

wkładki laktacyjne przy mega wypływaniu mleka - wszystko przeciekaaa!


Dziewczyny, piszę w imieniu mojej przyjaciółki, która karmi synka piersią niecałe 3 tygodnie. Wszystko jest super, mały pięknie pije, od początku dobrze ssie i ma apetyt. Ale piersi mojej M. po prostu szaleją jak chodzi o ilość mleka!!! Przeciekają jej wszystkie wkładki, próbowała już 2 firm - jednej nie pamięta, a druga to ta rossmannowa. W dodatku te ostatnie jej podrażniły sutki - sama jak dotykaąłm tych wkładek, to były nieprzyjemne :/
Macie jakieś sposoby na wieznie wypływające mleko? Jej synek nie jest w stanie tyle pić, bo jak to noworodek - dużo śpi I jakie sa jakieś bardzo delikatne wkładki laktacyjne - bo teraz ona jest na tym etapie, że ma cały czas podraznienia.

Jak karmiłam piersią, to nie miałam takiego problemu, używałam wkładek wszystkich firm (zależy co się trafiło) i wszystkie spełniały zadanie. Nie umiem jej pomóc a ona aż boi się z domu wyjść na dłużej, że będą ślady na ciuchach
Pam123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-28, 20:13   #2
Devon_rose
Zakorzenienie
 
Avatar Devon_rose
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 710
Dot.: wkładki laktacyjne przy mega wypływaniu mleka - wszystko przeciekaaa!

Moja koleżanka używała podpasek. Te zwykłe przecinała na pół i wkładała w biustonosz.
__________________

Zwierzak to nie rzecz, nie kupuj go na prezent !
Devon_rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-28, 21:11   #3
Pam123
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 32
Dot.: wkładki laktacyjne przy mega wypływaniu mleka - wszystko przeciekaaa!

a nie były widoczne przez ubranie? miała takie cienkie czy te standardowe?
Pam123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-28, 21:54   #4
Devon_rose
Zakorzenienie
 
Avatar Devon_rose
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 710
Dot.: wkładki laktacyjne przy mega wypływaniu mleka - wszystko przeciekaaa!

Standardowe bez siateczki, na wyjścia push-up zakładała i nie bylo widać. Niech w domu spróbuje jak długo dają radę.
__________________

Zwierzak to nie rzecz, nie kupuj go na prezent !
Devon_rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-29, 07:28   #5
newelwa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 92
Dot.: wkładki laktacyjne przy mega wypływaniu mleka - wszystko przeciekaaa!

Cytat:
Napisane przez Pam123 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, piszę w imieniu mojej przyjaciółki, która karmi synka piersią niecałe 3 tygodnie. Wszystko jest super, mały pięknie pije, od początku dobrze ssie i ma apetyt. Ale piersi mojej M. po prostu szaleją jak chodzi o ilość mleka!!! Przeciekają jej wszystkie wkładki, próbowała już 2 firm - jednej nie pamięta, a druga to ta rossmannowa. W dodatku te ostatnie jej podrażniły sutki - sama jak dotykaąłm tych wkładek, to były nieprzyjemne :/
Macie jakieś sposoby na wieznie wypływające mleko? Jej synek nie jest w stanie tyle pić, bo jak to noworodek - dużo śpi I jakie sa jakieś bardzo delikatne wkładki laktacyjne - bo teraz ona jest na tym etapie, że ma cały czas podraznienia.

Jak karmiłam piersią, to nie miałam takiego problemu, używałam wkładek wszystkich firm (zależy co się trafiło) i wszystkie spełniały zadanie. Nie umiem jej pomóc a ona aż boi się z domu wyjść na dłużej, że będą ślady na ciuchach
mam podobny problem. u mnie pomaga "wynalazek" mojego pomysłu. mam muszle laktacyjne medeli (nazywają się "formujące brodawki". wybrałam je ze względu na ich wielkość, innych firm były za małe), do których wkładam zgięte na pół wkładki z rosmanna (tu też zadecydowała wielkość, zgięte na pół dobrze się mieszczą w muszli). wkładka pochłania wyciekający pokarm a muszla zapewnia dostęp powietrza do sutka. co prawda przy okresach większej produkcji pokarmu wkładki trzeba często wymieniać, bo potrafią przeciec, ale całe "urządzenie" bardzo się u mnie sprawdza. a w lekko luźnej bluzce jest niewidoczne.
newelwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-29, 08:58   #6
Alfahelisa
Zakorzenienie
 
Avatar Alfahelisa
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 271
Dot.: wkładki laktacyjne przy mega wypływaniu mleka - wszystko przeciekaaa!

Ja używam wielorazowych z bambusem bambus milh i fajnie chlonie, a warstwa pul nie przepuszcza wilgoci na zewnatrz
__________________
"Tego dnia
Upadł duch
Wygięła się do wewnątrz
Bezpowrotnie elipsa ma"
Aniołek 7t4d [*] 25.05.2011 i nic już nie będzie takie samo
Wiktor 13.07.2012 kochany szczęściarz urodzony 13ego w piątek
Gloria- 07.06.2015 - nasza księżniczka
Alfahelisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-29, 13:34   #7
Angelitta
Raczkowanie
 
Avatar Angelitta
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 64
Dot.: wkładki laktacyjne przy mega wypływaniu mleka - wszystko przeciekaaa!

Ja używam wkładek Chicco. Są bardzo cieniutkie i delikatne i absolutne nie widać ich pod ubraniem
Angelitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-09-29, 18:22   #8
szaky
Raczkowanie
 
Avatar szaky
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 78
Dot.: wkładki laktacyjne przy mega wypływaniu mleka - wszystko przeciekaaa!

Spróbuj może wkładek Lansinoh - duże, cienkie i moim zdaniem mega chłonne. Drogie ale warte swojej ceny. U mnie przy nawale się sprawdziły.
__________________
Serduszko najkochańsze
szaky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-29, 19:05   #9
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: wkładki laktacyjne przy mega wypływaniu mleka - wszystko przeciekaaa!

Uzywalam wkladek Avent, ktore pokarm zmienialy w zel, dodatkowo wspomagalam sie tetra (w domu). Po okolo 6 tygodniach bylo juz ok
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-30, 13:09   #10
Kattarynnka
Raczkowanie
 
Avatar Kattarynnka
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 59
Dot.: wkładki laktacyjne przy mega wypływaniu mleka - wszystko przeciekaaa!

Pam, pociesz przyjaciółkę, że ten potop niedługo minie - laktacja się ustabilizuje i nawet jeśli będą się zdarzały drobne przecieki, to na pewno nie takie powodzie, o jakich piszesz. Tymczasem może spróbować wkładek Chicco - u mnei się super sprawdziły i pod względem chłonności i wygody. Są miękkie i bardzo fajnie wyprofilowane, więc nie powinny podrażniać; a do tego antybakteryjne, więc jeśli już ma podrażnione piersi to zapobiegną ewentualnej infekcji.
Kattarynnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-01, 13:09   #11
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: wkładki laktacyjne przy mega wypływaniu mleka - wszystko przeciekaaa!

Cytat:
Napisane przez Kattarynnka Pokaż wiadomość
Pam, pociesz przyjaciółkę, że ten potop niedługo minie - laktacja się ustabilizuje i nawet jeśli będą się zdarzały drobne przecieki, to na pewno nie takie powodzie, o jakich piszesz. Tymczasem może spróbować wkładek Chicco - u mnei się super sprawdziły i pod względem chłonności i wygody. Są miękkie i bardzo fajnie wyprofilowane, więc nie powinny podrażniać; a do tego antybakteryjne, więc jeśli już ma podrażnione piersi to zapobiegną ewentualnej infekcji.
Ze mnie się lało dobre kilka miesięcy. Kiedy poszłam na wesele znajomych i nie karmiłam przez kilka godzin, musiałam odciągać mleko ręcznie w łazience, żeby nie zalać całej sukienki. Miałam wtedy wkładki, a syn miał... 10 miesięcy

Wkładek wypróbowałam naprawdę wiele i też z całym sercem polecam Lansinoh: wkładki. Są w różnych opakowaniach. Wkleiłam przykładowe.
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-06, 17:57   #12
Pam123
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 32
Dot.: wkładki laktacyjne przy mega wypływaniu mleka - wszystko przeciekaaa!

Dzięki dziewczyny!
Mojej przyjaciółce trochę się te potoki mleka ustabilizowały, ale mówi, że nadal mogłaby wykarmić kilkoro dzieci :p

Poczytałyśmy w necie, posprawdzałyśmy i w końcu zdecydowała się na wkładki Chicco Extra Comfort - przekonało ją to, że są antybakteryjne, a ma często popękane sutki i trudno się goiły. Co prawda musi je często zmieniać, ale dają radę i nie przeciekają od razu, jak te, co próbowała wcześniej no i są delikatne w dotyku, więc jej nie podrażniają. Mówiła, że mam polecać, jakby któraś miała podobny problem )
Pam123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-09, 19:07   #13
isabelka00
Wtajemniczenie
 
Avatar isabelka00
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 037
Dot.: wkładki laktacyjne przy mega wypływaniu mleka - wszystko przeciekaaa!

moja koleżanka wkładała pieluchy tetrowe plus wkładka oczywiście..
ja wcale nie potrzebuje wkładek a karmie, jakimś dziwnym przypadkiem jestem
__________________
Życie jest łatwiejsze niż się Nam się wydaję. Wystarczy godzić się z tym, co jest nie do przyjęcia, obywać się bez tego co niezbędne i znosić rzeczy nie do zniesienia.
isabelka00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-12, 12:11   #14
Kattarynnka
Raczkowanie
 
Avatar Kattarynnka
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 59
Dot.: wkładki laktacyjne przy mega wypływaniu mleka - wszystko przeciekaaa!

Cytat:
Napisane przez vretka Pokaż wiadomość
Ze mnie się lało dobre kilka miesięcy. Kiedy poszłam na wesele znajomych i nie karmiłam przez kilka godzin, musiałam odciągać mleko ręcznie w łazience, żeby nie zalać całej sukienki. Miałam wtedy wkładki, a syn miał... 10 miesięcy
O rany! to nie zazdroszczę! no cóż, widać nie ma żadnych reguł...
Kattarynnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-13, 17:00   #15
Kinius123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 1
Dot.: wkładki laktacyjne przy mega wypływaniu mleka - wszystko przeciekaaa!

Mi też się tak "lało" połowa wkładek od razu przeciekała, wszystko miałam mokre u mnie sprawdziły się wkładki Johnson, i są dostępne praktycznie w każdej drogerii, a Lansinoh niestety nie
Kinius123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-13 18:00:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:23.