Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI - Strona 84 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-02-17, 19:40   #2491
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez elizka1987 Pokaż wiadomość
Na razie nic o nich nie powiem, bo tylko raz użyłam, ale zdam relacje jak coś w przyszłości.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super czekamy
[1=4bf691ac28ce4b7c42a5e5e 37940d2d92e088cdd_611061f 254610;88519201]ja bardzo żałuję, że nie ma naturalnej możliwości rozjaśnienia włosów[/QUOTE]Spojrzałam na składy tego co kupiłam, producent Alfaparf i w sumie nawet chwalą się na butli z oksydantem, że produkt jest wolny od olejów mineralnych i parafiny, ale rozjaśniacz już parafinę zawiera. Nie ma parabenów, ale widzę sles, EDTA, glikol prop. i pegi, wydaje mi się, że poza substancjami czynnymi, które są konieczne, to mogliby się bardziej postarać, bo tak naprawdę co najmniej połowę z tych syfów można wymienić na coś zdrowszego.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-18, 08:53   #2492
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Wczoraj zamówiłam kilka rzeczy z ecco verde.
Większość dobrze mi znanych, z nowości będą kremy Fitocose i Antos.
https://www.ecco-verde.com/antos/pur...am-1?sai=21435
https://www.ecco-verde.com/fitocose/...ream?sai=22956
https://www.ecco-verde.com/antos/reg...ream?sai=21433
i podkład Alkemilla

Tych kremów chyba na KWC nie ma, ale opinie na tej stronie mieli fajne.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-18, 10:31   #2493
Domcziiik
Raczkowanie
 
Avatar Domcziiik
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 132
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Ja w ogóle pierwszy raz widzę je na oczy :O Je można gdzieś w ogóle znaleźć stacjonarnie w PL?
Domcziiik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-18, 10:49   #2494
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

To jest kolejny przykład jak można znaleźć kosmetyki z dobrym skłądem, a bez certyfikatów ( jak La-Le ).

Opinie w języku innym niż włoski chyba na yt nie istnieją. Znalazłam tylko po włosku, po wpisaniu włosiej nazwy w google.
Kiedyś miałam tonik i serum od Antos, próbki kremów Fitocose z ecco verde.
Dla mnie to będzie naprawdę podobny poziom do dużo droższych angielskich kosmetyków Evolve
Cytat:
Napisane przez Domcziiik Pokaż wiadomość
Ja w ogóle pierwszy raz widzę je na oczy :O Je można gdzieś w ogóle znaleźć stacjonarnie w PL?
Chyba nie bardzo.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-19, 09:30   #2495
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Wczoraj zamówiłam kilka rzeczy z ecco verde.
Większość dobrze mi znanych, z nowości będą kremy Fitocose i Antos.
https://www.ecco-verde.com/antos/pur...am-1?sai=21435
https://www.ecco-verde.com/fitocose/...ream?sai=22956
https://www.ecco-verde.com/antos/reg...ream?sai=21433
i podkład Alkemilla

Tych kremów chyba na KWC nie ma, ale opinie na tej stronie mieli fajne.
A czy tego kremu pod oczy to ostatnio Chimay nie miała? Coś mi się kojarzy, że nie była zadowolona.

---------- Dopisano o 10:29 ---------- Poprzedni post napisano o 10:25 ----------

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Co myślisz o tych balsamach? To miłych wrażeń życzę z testowania w zamian za tyle czekania


Dziewczyny, naszło mnie na rozjaśnianie włosów, już kupiłam niezbędne produkty, kiedyś już miałam rozjaśnione i kolor wyszedł fajny, ale były za jasne, nie mogłam się przyzwyczaić, tym razem chcę zejść jakieś 3 tony i zafarbować na ciemny popielaty blond, niestety, mam coraz więcej siwych włosów, które się bardzo odznaczają na ciemnych włosach i tu już naturalna kosmetyka kończy swoją działalność. Na pierwszy rzut oka z przodu nie widać ich, bo mam je w pasmach schowanych pod warstwą wierzchnią i nieco z tyłu głowy, dopiero, jak odgarnęłam włosy, to zobaczyłam, ile ich jest
Powodzenia.
Ja swoim dałam czas na regenerację po rozjaśnianiach i wygłupem w postaci farby ziołowej. Na razie odpuszczam wszelkie farby itd, bo włosy miałam mega kruche jak nigdy. Ale siwe mam pojedyncze na razie.

Edytowane przez Persefona_12
Czas edycji: 2021-02-19 o 09:31
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-19, 09:30   #2496
k@rolineczka
Zadomowienie
 
Avatar k@rolineczka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 529
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Dziewczyny polećcie mi coś na blizny - jestem po operacji kolana i mam brzydką 2cm ale dość szeroka bliznę i chciałabym ja czymś zacząć smarować.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
k@rolineczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-19, 09:43   #2497
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez k@rolineczka Pokaż wiadomość
Dziewczyny polećcie mi coś na blizny - jestem po operacji kolana i mam brzydką 2cm ale dość szeroka bliznę i chciałabym ja czymś zacząć smarować.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Olej z róży.
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-02-19, 11:07   #2498
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
A czy tego kremu pod oczy to ostatnio Chimay nie miała? Coś mi się kojarzy, że nie była zadowolona.

---------- Dopisano o 10:29 ---------- Poprzedni post napisano o 10:25 ----------



Powodzenia.
Ja swoim dałam czas na regenerację po rozjaśnianiach i wygłupem w postaci farby ziołowej. Na razie odpuszczam wszelkie farby itd, bo włosy miałam mega kruche jak nigdy. Ale siwe mam pojedyncze na razie.
Dlatego chcę podejść do sprawy jak najbardziej profesjonalnie (na ile to możliwe w zaciszu domowym) i bez pośpiechu. Jak kiedyś rozjaśniałam, to najpierw wypróbowałam na małym pasemku, a gdy położyłam rozjaśniacz na całe włosy jakoś następnego dnia, to mi to pasemko odpadło, po prostu złapałam za nie i zostało mi w palcach
Cytat:
Napisane przez k@rolineczka Pokaż wiadomość
Dziewczyny polećcie mi coś na blizny - jestem po operacji kolana i mam brzydką 2cm ale dość szeroka bliznę i chciałabym ja czymś zacząć smarować.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Olej z róży lub arganowy, mnie kiedyś na rozstępy, a to też blizny, pomógł ujędrniający olejek Vianka ten z cynamonem, naprawdę fajnie się spisał, bo rozstępy miałam wprawdzie nieduże, ale już stare, gdy go używałam zniknęły zupełnie, a jak mi się skończył, to ponownie się uwidoczniły, jednak są do dzisiaj bardzo drobniutkie i spłycone, że trzeba się naprawdę mocno przypatrzeć, żeby je dojrzeć.

Donoszę, że Miya wypuściła dwie nowe mascary, są na ich stronie. Wrzucam skład jednej z nich:
Screenshot_20210219-114707.jpg

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-19, 13:18   #2499
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Dlatego chcę podejść do sprawy jak najbardziej profesjonalnie (na ile to możliwe w zaciszu domowym) i bez pośpiechu. Jak kiedyś rozjaśniałam, to najpierw wypróbowałam na małym pasemku, a gdy położyłam rozjaśniacz na całe włosy jakoś następnego dnia, to mi to pasemko odpadło, po prostu złapałam za nie i zostało mi w palcachOlej z róży lub arganowy, mnie kiedyś na rozstępy, a to też blizny, pomógł ujędrniający olejek Vianka ten z cynamonem, naprawdę fajnie się spisał, bo rozstępy miałam wprawdzie nieduże, ale już stare, gdy go używałam zniknęły zupełnie, a jak mi się skończył, to ponownie się uwidoczniły, jednak są do dzisiaj bardzo drobniutkie i spłycone, że trzeba się naprawdę mocno przypatrzeć, żeby je dojrzeć.

Donoszę, że Miya wypuściła dwie nowe mascary, są na ich stronie. Wrzucam skład jednej z nich:
Załącznik 7741842

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
Właśnie widziałam w jakimś sklepie, ale nie wiedziałam czy to nowość, bo ostatnio tak nie ślędzę. Chętnie wypróbuję, bo ja mam chyba jakiegoś pecha do maskar. Wydawało mi się, że ulubieńcem w tym temacie będzie Avril Volume, ale drugi egzemplarz jaki kupiłam okazał się zupełnym bublem. Nie maluje tak fajnie jak poprzedni, nie podkręca, w ogóle prawie go nie widać. Nie wiem o co chodzi. Tak samo miałam z pierwszym moim ulubieńcem Crop. Pierwszy był mega trwały, trzymał się na rzęsach nawet w najgorsze deszczowe dni a drugi zupełna odwrotność- rozmazuje się bez niczego. Jakaś tragedia.
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-19, 13:23   #2500
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Właśnie widziałam w jakimś sklepie, ale nie wiedziałam czy to nowość, bo ostatnio tak nie ślędzę. Chętnie wypróbuję, bo ja mam chyba jakiegoś pecha do maskar. Wydawało mi się, że ulubieńcem w tym temacie będzie Avril Volume, ale drugi egzemplarz jaki kupiłam okazał się zupełnym bublem. Nie maluje tak fajnie jak poprzedni, nie podkręca, w ogóle prawie go nie widać. Nie wiem o co chodzi. Tak samo miałam z pierwszym moim ulubieńcem Crop. Pierwszy był mega trwały, trzymał się na rzęsach nawet w najgorsze deszczowe dni a drugi zupełna odwrotność- rozmazuje się bez niczego. Jakaś tragedia.
Bo może mascara jest bardzo świeża i dopiero po kilku aplikacjach zgęstnieje i nabierze odpowiednich właściwości? Też tak miałam z Avril, a po dwóch tygodniach już była super, ale wiele innych mascar, też drogeryjnych tak się zachowuje, dopiero jak się ich użyje kilka razy i do środka dostanie się powietrze, to zaczynają gęstnieć, bo nadmiar wody odparowywuje.

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-19, 13:25   #2501
sensualitat
Wtajemniczenie
 
Avatar sensualitat
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 330
GG do sensualitat
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Od kilku dni zachwycam się krem BB Vianka. Szukałam jakiegoś naturalnego, lekkiego mazidełka i już miałam kupować minerały, ale ten krem chciałam wypróbować od bardzo dawna i postanowiłam dać mu szansę. Niestety u mnie w mieście kosmetyki Vianka są niemal w każdej drogerii (Rossmann, Jawa, Hebe, Natura), ale kremu BB nie ma nigdzie. Musiałam zamawiać przez internet. U Was też tak jest? Przy okazji zakupu dostałam dwie próbki kremu Naturikke. Nie przeanalizowałam jeszcze dokładnie składu, ale krem bardzo przyjemny.
__________________
naturalna pielęgnacja.
sensualitat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-02-19, 16:54   #2502
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez sensualitat Pokaż wiadomość
Od kilku dni zachwycam się krem BB Vianka. Szukałam jakiegoś naturalnego, lekkiego mazidełka i już miałam kupować minerały, ale ten krem chciałam wypróbować od bardzo dawna i postanowiłam dać mu szansę. Niestety u mnie w mieście kosmetyki Vianka są niemal w każdej drogerii (Rossmann, Jawa, Hebe, Natura), ale kremu BB nie ma nigdzie. Musiałam zamawiać przez internet. U Was też tak jest? Przy okazji zakupu dostałam dwie próbki kremu Naturikke. Nie przeanalizowałam jeszcze dokładnie składu, ale krem bardzo przyjemny.
Niestety, tak bywa, nie zawsze jest cały asortyment marek w sklepach, nawet w obrębie jednej sieciówki asortyment może się różnić, albo kosmetyki, które są lubiane, po prostu się wyprzedają na pniu. BTW: W blogosferze i na YT bardzo chwalony jest podkład Sorayi Plante, nie miałam go, ale wpadłam na YT na filmik Maxineczki o jej hitach do 35 zł i tam chwali aż dwa produkty z tej linii, bo jeszcze mgiełkę do twarzy, nie wiem czy ma jakiś interes i reklamuje czy naprawdę są takie dobre te kosmetyki, ale pierwszy raz usłyszałam, jak Maxi zachwala naturalny podkład Podobno bardzo nawilżający i z dobrym kryciem.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2021-02-19 o 17:05
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-20, 09:34   #2503
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

hej dziewczyny, mam prośbę do Was z trochę innej beczki
jakiś czas temu pisalysmy tu o torebkach polskiej marki, ktoś pokazywał zdjęcia swojej, była czarna łączona z taka granatową i fioletową skóra tloczoną; coś z benzyną w nazwie....
marka ma niewiele modeli w ofercie ale bardzo duża różnorodność kolorow/materiałów
chyba nazwa na P się zaczyna, ale głowy nie dam
średniej wielkości torebki
takie raczej prostokątno kanciaste, nie worki.... przypomnijcie mi plisss
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-20, 09:53   #2504
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
hej dziewczyny, mam prośbę do Was z trochę innej beczki
jakiś czas temu pisalysmy tu o torebkach polskiej marki, ktoś pokazywał zdjęcia swojej, była czarna łączona z taka granatową i fioletową skóra tloczoną; coś z benzyną w nazwie....
marka ma niewiele modeli w ofercie ale bardzo duża różnorodność kolorow/materiałów
chyba nazwa na P się zaczyna, ale głowy nie dam
średniej wielkości torebki
takie raczej prostokątno kanciaste, nie worki.... przypomnijcie mi plisss
Witaj, jesteś pewna, że to w tym wątku było o torebkach
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-20, 09:57   #2505
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Witaj, jesteś pewna, że to w tym wątku było o torebkach

Chyba na plotkowym naszym


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-20, 10:21   #2506
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Niestety, tak bywa, nie zawsze jest cały asortyment marek w sklepach, nawet w obrębie jednej sieciówki asortyment może się różnić, albo kosmetyki, które są lubiane, po prostu się wyprzedają na pniu. BTW: W blogosferze i na YT bardzo chwalony jest podkład Sorayi Plante, nie miałam go, ale wpadłam na YT na filmik Maxineczki o jej hitach do 35 zł i tam chwali aż dwa produkty z tej linii, bo jeszcze mgiełkę do twarzy, nie wiem czy ma jakiś interes i reklamuje czy naprawdę są takie dobre te kosmetyki, ale pierwszy raz usłyszałam, jak Maxi zachwala naturalny podkład Podobno bardzo nawilżający i z dobrym kryciem.
A wiesz, że akurat kilka dni temu zakupiłam ten podkład? Nie pod wpływem opinii, ale chciałam coś kremowego na szybko do twarzy, bo miałam wyjście kulturalne (pierwsze od wielu miesięcy ) a minerały mi się ostatnio mocno ważą na skórze. W Rossmanie sprawdziłam te niedrogie podkłady Lirene, AA i coś tam jeszcze co ma niezły skład i wyszło na to, że najbardziej przekonała mnie Soraya. Nie uważam, że krycie jest bardzo dobre (przy minerałach wychodzi raczej słabo), ale efekt po przypudrowaniu jest bardzo naturalny a skóra faktycznie nawilżona. Nie ma problemu z nałożeniem na filtr, nic się nie roluje. Mi przypadł do gustu, mimo, że wolałabym jedanak lepsze krycie.

Co do tuszu do rzęs, to wiem, że z czasem gęstnieją i potrafią poprawić się ich właściwości. Jednak w tym przypadku na razie nic takiego nie zaobserwowałam.
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-21, 12:29   #2507
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
A wiesz, że akurat kilka dni temu zakupiłam ten podkład? Nie pod wpływem opinii, ale chciałam coś kremowego na szybko do twarzy, bo miałam wyjście kulturalne (pierwsze od wielu miesięcy ) a minerały mi się ostatnio mocno ważą na skórze. W Rossmanie sprawdziłam te niedrogie podkłady Lirene, AA i coś tam jeszcze co ma niezły skład i wyszło na to, że najbardziej przekonała mnie Soraya. Nie uważam, że krycie jest bardzo dobre (przy minerałach wychodzi raczej słabo), ale efekt po przypudrowaniu jest bardzo naturalny a skóra faktycznie nawilżona. Nie ma problemu z nałożeniem na filtr, nic się nie roluje. Mi przypadł do gustu, mimo, że wolałabym jedanak lepsze krycie.

Co do tuszu do rzęs, to wiem, że z czasem gęstnieją i potrafią poprawić się ich właściwości. Jednak w tym przypadku na razie nic takiego nie zaobserwowałam.
O, widzisz, fajnie, że można znaleźć w drogerii dobry podkład naturalny, który się nie roluje i nie robi plam, z tym dobrym kryciem, to słowa Maxineczki, a ona, z tego, co widać na filmikach, za wiele do ukrycia nie ma Ja jestem cały czas wierna Annabelle Minerals, nadal mi się dobrze sprawdzają, pomimo, że moja cera ma już typowe objawy cery dojrzałej, tylko że kurczę przez ostatni rok malowałam się tak niewiele, że w sumie to nie wiem, jak na co dzień by się sprawdzały minerały na mojej skórze.
Co do mascar, to nie poddawaj się, gdzieś musi być ta idealna
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-21, 12:35   #2508
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 4 361
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

[1=4bf691ac28ce4b7c42a5e5e 37940d2d92e088cdd_611061f 254610;88471659]zakupiłam sobie ostatnio:
2. kostkę do higieny intymnej https://pandawanda.pl/pl/p/NAGA-Emul...ymnej-50g/3094 nie pieni się, jest taka olejowa dosyć. Myślę, że do twarzy też jej będe uzywać. Jeszcze papierkiem musze sprawdzić pH, żeby wiedzieć orientacyjnie, czy producent pokazuje prawdę .[/QUOTE]

kostka naga używana dwa razy dziennie nie istnieje w 3/4... producent coś pisał, że starczy na 3 miesiące. Ale na pewno nie u mnie... Trochę szkoda, w moim przypadku 45 zł co miesiąc, półtora na ten produkt to za dużo.
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-21, 13:40   #2509
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

[1=4bf691ac28ce4b7c42a5e5e 37940d2d92e088cdd_611061f 254610;88528250]kostka naga używana dwa razy dziennie nie istnieje w 3/4... producent coś pisał, że starczy na 3 miesiące. Ale na pewno nie u mnie... Trochę szkoda, w moim przypadku 45 zł co miesiąc, półtora na ten produkt to za dużo.[/QUOTE]Ja za wiele z takimi kostkami w miejsce płynnych formuł nie miałam do czynienia, jednak wszystkie były mało wydajne, o wiele szybciej się zużywały od takich butelkowanych, więc to jedna wielka ściema, że są porównywalne wydajnością do produktów na bazie wody. Miałam np. szampony Lush, chyba 4, albo 5 różnych wersji i mogę jednoznacznie stwierdzić, że 4 kostki zużyłam szybciej, niż 1 szampon 250 ml. Potem szampon ajurwedyjski Kremoland (obecnie Shaushka) tak samo, bardzo szybko go moja mama zużyła. A do twarzy kiedyś miałam z Bootsa syndet, też starczył na ok 2 miesiące, ale niecodziennego stosowania.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-02-21, 13:43   #2510
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 4 361
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ja za wiele z takimi kostkami w miejsce płynnych formuł nie miałam do czynienia, jednak wszystkie były mało wydajne, o wiele szybciej się zużywały od takich butelkowanych, więc to jedna wielka ściema, że są porównywalne wydajnością do produktów na bazie wody. Miałam np. szampony Lush, chyba 4 różne wersje i mogę jednoznacznie stwierdzić, że 4 kostki zużyłam szybciej, niż 1 szampon 250 ml. Potem szampon ajurwedyjski Kremoland (obecnie Shaushka) tak samo, bardzo szybko go moja mama zużyła. A do twarzy kiedyś miałam z Bootsa syndet, też starczył na ok 2 miesiące, ale niecodziennego stosowania.
szampony w kostce niektore mi się szybiej zużywają, inne rzadziej. W sumie już nie pamiętam na ile starcza butelka szamponu. W każdym razie naga nie kalkuluje się sie do używania. Gdyby kosztowała 3-4 razy mniej, może bym ją rozważała w ciągłej higienie.
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-22, 07:03   #2511
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
hej dziewczyny, mam prośbę do Was z trochę innej beczki
jakiś czas temu pisalysmy tu o torebkach polskiej marki, ktoś pokazywał zdjęcia swojej, była czarna łączona z taka granatową i fioletową skóra tloczoną; coś z benzyną w nazwie....
marka ma niewiele modeli w ofercie ale bardzo duża różnorodność kolorow/materiałów
chyba nazwa na P się zaczyna, ale głowy nie dam
średniej wielkości torebki
takie raczej prostokątno kanciaste, nie worki.... przypomnijcie mi plisss
To była mięta i chyba kaledonia o nich pisała.
edit: widze ze problem się rozwiązał na sąsiednim wątku. Jakbym mieszkala w PL, to też bym sobie kupiła.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2021-02-22 o 07:05
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-22, 08:55   #2512
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Napadło mnie wczoraj pod sam koniec dnia info o kodzie rabatowym w Zielonym Laboratorium z okazji Ekotyków. Ta marka łazi za mną od wielu lat, nigdy od nich niczego nie testowałam, no i nie wytrzymałam i pierwszy raz zamówiłam, produkty do mycia ciała i pielęgnacji włosów. Dajcie znać plis, co od nich polecacie, a czego nie, mam nadzieję, że źle nie będzie. Zamówiłam m. in. odżywkę wygładzającą do włosów i jest to najdroższa odżywka, jaką kiedykolwiek kupiłam, nawet po obniżce ceny, ma tylko 150 ml, oczekiwania urosły.

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-22, 09:40   #2513
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 4 361
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

możecie polecić jakieś serum z peptydami? Kończy mi się serum z Asoa, ale chcę spróbować czegoś innego
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-22, 10:17   #2514
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Napadło mnie wczoraj pod sam koniec dnia info o kodzie rabatowym w Zielonym Laboratorium z okazji Ekotyków. Ta marka łazi za mną od wielu lat, nigdy od nich niczego nie testowałam, no i nie wytrzymałam i pierwszy raz zamówiłam, produkty do mycia ciała i pielęgnacji włosów. Dajcie znać plis, co od nich polecacie, a czego nie, mam nadzieję, że źle nie będzie. Zamówiłam m. in. odżywkę wygładzającą do włosów i jest to najdroższa odżywka, jaką kiedykolwiek kupiłam, nawet po obniżce ceny, ma tylko 150 ml, oczekiwania urosły.

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
Nigdy nic od nich nie miałam- daj znać jak się spiszą.

[1=4bf691ac28ce4b7c42a5e5e 37940d2d92e088cdd_611061f 254610;88530048]możecie polecić jakieś serum z peptydami? Kończy mi się serum z Asoa, ale chcę spróbować czegoś innego [/QUOTE]

Ja ostatnio używam niezbyt ładnego składowo serum Bielendy:
https://www.rossmann.pl/Produkt/Serum/Bielenda-Professional-Peptide-Lift-3-serum-z-peptydami-15-ml,357638,9225
Nie wiem czy coś robi- na pewno nie jest wydajne, bo parę razy użyłam i prawie pół flakonika poszło.

Sporo osób chwali sera Basic Lab. Mają chyba kilka wersji z peptydami. Ja miałam wprawdzie nie peptydowe sera, ale z retinolem i wit C i jakoś nie polubiłam ich. Jeszcze czasami myślę, żeby dać szansę serum pod oczy.
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-22, 10:33   #2515
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 4 361
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Nigdy nic od nich nie miałam- daj znać jak się spiszą.



Ja ostatnio używam niezbyt ładnego składowo serum Bielendy:
https://www.rossmann.pl/Produkt/Seru...ml,357638,9225
Nie wiem czy coś robi- na pewno nie jest wydajne, bo parę razy użyłam i prawie pół flakonika poszło.

Sporo osób chwali sera Basic Lab. Mają chyba kilka wersji z peptydami. Ja miałam wprawdzie nie peptydowe sera, ale z retinolem i wit C i jakoś nie polubiłam ich. Jeszcze czasami myślę, żeby dać szansę serum pod oczy.
a to serum bielendy niezbyt mi się podoba
A basic lab to z peptydami interesuje mnie tylko pod oczy z argireliną (ciężko sie odnalezc na ich stronie,a ja lubię sprawdzać rzeczy u źródła), które nie będzie olejowe (pozostałe dwa są na skwalanie, a ja go osobno nakładam). Jeszcze wyświetliło mi się na google https://korbeautycosmetics.pl/produk...ptide-ampoule/ i też je rozważam

Edytowane przez 4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610
Czas edycji: 2021-02-22 o 10:54
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-22, 11:10   #2516
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Douglas ma swój naturalny tusz do rzęs https://www.douglas.pl/pl/p/5009006007
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-23, 08:28   #2517
k@rolineczka
Zadomowienie
 
Avatar k@rolineczka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 529
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;88523010]Olej z róży.[/QUOTE]

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Olej z róży lub arganowy, mnie kiedyś na rozstępy, a to też blizny, pomógł ujędrniający olejek Vianka ten z cynamonem, naprawdę fajnie się spisał, bo rozstępy miałam wprawdzie nieduże, ale już stare, gdy go używałam zniknęły zupełnie, a jak mi się skończył, to ponownie się uwidoczniły, jednak są do dzisiaj bardzo drobniutkie i spłycone, że trzeba się naprawdę mocno przypatrzeć, żeby je dojrzeć.

Donoszę, że Miya wypuściła dwie nowe mascary, są na ich stronie. Wrzucam skład jednej z nich:
Załącznik 7741842

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
Dzięki, kupiłam olej z róży
k@rolineczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-23, 11:00   #2518
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez k@rolineczka Pokaż wiadomość
Dzięki, kupiłam olej z róży
Dobry wybór
Mazidła: " Przeprowadzone w latach 80-tych i 90-tych przez grupę naukowców chilijskich liczne badania nad olejem z róży piżmowej, ujawniły pozytywne wyniki pod kątem jego skutecznego działania na blizny i rozstępy. Blizny będące wynikiem skaleczeń lub zabiegów chirurgicznych, na które systematycznie aplikowano olej, zostały efektywnie zredukowane."
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-23, 13:05   #2519
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez k@rolineczka Pokaż wiadomość
Dzięki, kupiłam olej z róży
Super, daj znać czy są jakieś efekty i powodzenia!
Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Nigdy nic od nich nie miałam- daj znać jak się spiszą.
Dam znać, właśnie dotarła przesyłka, także błyskawiczni są. Już wczoraj dostałam info, że zamówienie zrealizowane, ale nic więcej czy wysłane czy nie, ani nr'u przesyłki, myślałam, że pewnie dopiero dzisiaj wyślą, bo dużo sklepów tak robi, że powiadomienia i to takie niedoprecyzowane wysyłają przedwcześnie, a tu miła niespodzianka. Wszystko zapakowane starannie, karton owinięty w papier, zaklejony papierową taśmą, w środku ogromna ilość tekturowych trocin, naprawdę dużo ich wpakowali, takiej ilości wypełniacza jeszcze nie widziałam. Na pewno wykorzystam. Gratisów w postaci próbek wprawdzie trochę mi brakuje, ale doceniam to opakowanie, a przesyłka była gratis. Terminy ważności wszystkie do października i listopada 2022.


DSC_0021.jpg

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-24, 08:10   #2520
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Super, daj znać czy są jakieś efekty i powodzenia! Dam znać, właśnie dotarła przesyłka, także błyskawiczni są. Już wczoraj dostałam info, że zamówienie zrealizowane, ale nic więcej czy wysłane czy nie, ani nr'u przesyłki, myślałam, że pewnie dopiero dzisiaj wyślą, bo dużo sklepów tak robi, że powiadomienia i to takie niedoprecyzowane wysyłają przedwcześnie, a tu miła niespodzianka. Wszystko zapakowane starannie, karton owinięty w papier, zaklejony papierową taśmą, w środku ogromna ilość tekturowych trocin, naprawdę dużo ich wpakowali, takiej ilości wypełniacza jeszcze nie widziałam. Na pewno wykorzystam. Gratisów w postaci próbek wprawdzie trochę mi brakuje, ale doceniam to opakowanie, a przesyłka była gratis. Terminy ważności wszystkie do października i listopada 2022.


Załącznik 7742233

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka


Aż sobie zerknę na ich produkty.
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-08 14:09:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:10.