Mamusie sierpniowe 2020 [emoji7] - Strona 117 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Dziecko - Mama z klasą > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych mam i tatusiów - przed porodem, planujemy dziecko , czekamy na dziecko, będę mamą, chcę być mamą

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2020-04-08, 19:46   #3481
akada
Zadomowienie

Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Cytat:
Napisane przez dreaming_9004 Pokaż wiadomość
To prawda, ja w domu później każda wolna chwilę wykorzystywalam i lezalam bez gaci na samym podkladzie. Ale w szpitalu jakoś nie czułam się komfortowo.
Niestety też tak myślałam, że 3 dni w szpitalu to dam radę bez mycia włosów, ale po porodzie byłam spocona jak szczur i nie było opcji, żebym tych włosów sobie nie umyla. I tak dopiero pod wieczór mąż dostarczył mi szampon, a urodziłam z rana. No i okazało się, że musiałysmy zostać dłużej dobę, bo córka miała mocniejszą zoltaczke i musiała być naświetlana.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie w szpitalu bardzo wyzywali o noszenie majtek, dlatego jestem za tym żeby odwiedzać mogła tylko jedna osoba, do jakiejś młodej dziewczyny przyszło 3 znajomych w tym chłopak ... jak wróciliśmy do domu miałam dwa dni później odwiedziny babć więc siedziałam z podpaską, wieczorem myślałam, że umrę i właśnie takie prawdziwe wietrzenie pomogło.

Po porodzie tak samo, bardzo się pociłam za to potem w domu z włosami miałam spokój przez tydzień, potem wszystko wróciło do normy czyli mycie najlepiej codziennie. Ja przez żółtaczkę młodej byłam w szpitalu 5 dni, urodziłam w rano w poniedziałek a w piątek dopiero wyszłam :-(
akada jest offline  
Stary 2020-04-08, 20:37   #3482
justysiaa89
Zakorzenienie

Gratuluję udanych wizyt i potwierdzonych córeczek !

My dziś pojechaliśmy na działkę naprodukować witaminy D na słoneczku Odżyłam trochę od razu.

Co do poruszanych tematów - polecam majtki siateczkowe firmy Horizon. Podkłady miałam chyba Babyono ale ja po cc bardzo skąpo się oczyszczałam więc po szpitalu używałam już normalnych, cienkich podpasek Naturella. Córce do pupy raz na kilka dni Bephanten a jak już się odparzyło (a zdarzyło nam się max. 3 razy) to jednak stary, poczciwy Sudocrem najlepszy. Do mycia dla małej Hipp. Do brodawek miałam czystą lanolinę z firmy Lansinosh, niestety nie miałam okazji się przekonać czy dobra...

Dla mnie do szpitala na pewno suchy szampon muszę mieć Ja po cc nie byłam w stanie umyć sobie głowy w szpitalu niestety.

Na ranę po cc osobiście polecam Kalę - nadmanganian potasu, takie fioletowe kryształki lub tabletki. Sprawdzają się też na potówki u dziecka.

Pępek stosowaliśmy suchą pielęgnację, dopiero jak odpadł to trochę psikałam Octaniseptem bo jakaś wydzielinka się na początku pojawiła ale szybko się całkowicie zagoił.

To chyba tyle co pamiętam z tego, co się u nas sprawdziło

Edytowane przez justysiaa89
Czas edycji: 2020-04-08 o 20:38
justysiaa89 jest offline  
Stary 2020-04-08, 20:44   #3483
baby blues
Zadomowienie

Oj też pamiętam naświetlanie przez żółtaczkę ja urodziłam w niedzielę a wyszliśmy dopiero w piątek
Co do majtek tak, tak, koniecznie siateczkowe. Ja miałam te z flizeliny jednorazowe i nawet ich nie założyłam, bo okazało się, że są kompletnie nierozciagliwe i chociaż wzięłam rozmiar większe niż normalnie noszę, to i tak nie dałabym rady w nich 'chodzic' tzn.najpierw leżeć a potem kuśtykać

Ja już też część tych higienicznych rzeczy zamówiłam w Gemini, witaminę D, gaziki, podkłady... Ale jeszcze nie wszystko na pewno.
Pamiętam, że w szpitalu dawali takie kawałki ligniny po prostu i to się dobrze sprawdzalo, dobrze chłonęło. Podpaski to już jak byłam w domu po tych 5-ciu dniach, to wtedy dopiero uruchomiłam no ale każdy organizm inaczej reaguje, u mnie zaczął się poród normalnie, a po 9h saczenia się wód i wlewania we mnie oksytocyny, w końcu trafiłam na stół, bo nie było partych a rozwarcie miałam na maxa. Potem tyle krwi straciłam, że masakra.

Stresuję się już trochę tym wszystkim, jak to będzie

---------- Dopisano o 20:44 ---------- Poprzedni post napisano o 20:41 ----------

Aha, dla młodego miałam linomag zielony do pupy, na brodawki lanomaść z ziai, wkładki laktacyjne chyba wszystkie, jakie tylko istnieją, przetestowałam one u mnie szły jak woda.

Edytowane przez baby blues
Czas edycji: 2020-04-08 o 20:42
baby blues jest offline  
Stary 2020-04-08, 20:53   #3484
Roselyn
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez akada Pokaż wiadomość
U mnie w szpitalu bardzo wyzywali o noszenie majtek, dlatego jestem za tym żeby odwiedzać mogła tylko jedna osoba, do jakiejś młodej dziewczyny przyszło 3 znajomych w tym chłopak ... jak wróciliśmy do domu miałam dwa dni później odwiedziny babć więc siedziałam z podpaską, wieczorem myślałam, że umrę i właśnie takie prawdziwe wietrzenie pomogło.

Po porodzie tak samo, bardzo się pociłam za to potem w domu z włosami miałam spokój przez tydzień, potem wszystko wróciło do normy czyli mycie najlepiej codziennie. Ja przez żółtaczkę młodej byłam w szpitalu 5 dni, urodziłam w rano w poniedziałek a w piątek dopiero wyszłam :-(
Mam bardzo glupie pytanie
Czy takie wietrzenie sie odbywa pod koldra czy bez koldry ?

Stary 2020-04-08, 22:25   #3485
akada
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez justysiaa89 Pokaż wiadomość
Gratuluję udanych wizyt i potwierdzonych córeczek !

My dziś pojechaliśmy na działkę naprodukować witaminy D na słoneczku Odżyłam trochę od razu.

Co do poruszanych tematów - polecam majtki siateczkowe firmy Horizon. Podkłady miałam chyba Babyono ale ja po cc bardzo skąpo się oczyszczałam więc po szpitalu używałam już normalnych, cienkich podpasek Naturella. Córce do pupy raz na kilka dni Bephanten a jak już się odparzyło (a zdarzyło nam się max. 3 razy) to jednak stary, poczciwy Sudocrem najlepszy. Do mycia dla małej Hipp. Do brodawek miałam czystą lanolinę z firmy Lansinosh, niestety nie miałam okazji się przekonać czy dobra...

Dla mnie do szpitala na pewno suchy szampon muszę mieć

Fajnie, że odpoczęliście

A widzisz u nas sudocrem tylko pogorszył sprawę :-( właśnie słyszałam, że warto zapłacić więcej za Lansinosh podobno najczystsza lanolina. Ja kocham zapach hipp

Mam dość ciemne włosy i nie mogę potem wyczesać suchego szamponu, chyba, że teraz jakieś lepsze robią

Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
Mam bardzo glupie pytanie
Czy takie wietrzenie sie odbywa pod koldra czy bez koldry ?

Ja się zakrywałam czymś cienkim, w szpitali też jak najbardziej można, chodzi tylko o to żeby majtki nie blokowały dostępu powietrza
akada jest offline  
Stary 2020-04-09, 06:09   #3486
fioleciasto
Zakorzenienie

Dzień dobry

Ja dziś o 10:30 mam wizytę Mam nadzieję, że wszystko jest dobrze i że szyjka już się nie skraca.

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama

2021 :61
fioleciasto jest offline  
Stary 2020-04-09, 06:30   #3487
justysiaa89
Zakorzenienie

Dzień dobry
Cytat:
Fajnie, że odpoczęliście

A widzisz u nas sudocrem tylko pogorszył sprawę :-( właśnie słyszałam, że warto zapłacić więcej za Lansinosh podobno najczystsza lanolina. Ja kocham zapach hipp

Mam dość ciemne włosy i nie mogę potem wyczesać suchego szamponu, chyba, że teraz jakieś lepsze robią

Ja się zakrywałam czymś cienkim, w szpitali też jak najbardziej można, chodzi tylko o to żeby majtki nie blokowały dostępu powietrza
No mi koleżanki poleciły ten Lansinosh ale się nie przydał. Podobno najlepszy choć faktycznie dość drogi
Co do suchego szmaponu też mam ten problem, jest Batiste do ciemnych włosów jest nawet niezły ale ogólnie zawsze jestem trochę siwa po
Cytat:
Napisane przez fioleciasto Pokaż wiadomość
Dzień dobry

Ja dziś o 10:30 mam wizytę Mam nadzieję, że wszystko jest dobrze i że szyjka już się nie skraca.
Kciuki Daj znać po

justysiaa89 jest offline  
Stary 2020-04-09, 07:07   #3488
dreaming_9004
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez fioleciasto Pokaż wiadomość
Dzień dobry

Kciuki czekamy na wiadomości

Hej dziewczyny!
Dziś mi się śniło, że urodziłam i córka była taka grzeczna tylko spała i pięknie jadła z piersi marzenia...

Doszła mi część ubranek, ale nie mogę wstawić fotek nawet, bo za duże

dreaming_9004 jest offline  
Stary 2020-04-09, 07:50   #3489
damgala
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny za Wasze cenne rady
Może mam głupie pytanie, ale jak mam te majtki siateczkowe to w nich mam podpaskę tak..? No bo tak bez niczego, to chyba bez sensu, bo one "dziurawe".. Ale z drugiej strony po co siateczkowe, skoro i tak wklejam podpaskę i się nie wietrzy...

---------- Dopisano o 18:58 ---------- Poprzedni post napisano o 18:51 ----------

Aż rzeczy aptecznych kupię jeszcze nożyczki do paznokci dla dziecka, aspirator do kataru (tylko nie wiem jaki..), może termometr jak będą normalne ceny, octanisept do pępka, gaziki jałowe i sól fizjologiczna do przemywania oczek, gaziki niejałowe np. do kąpieli, emulsję do kąpieli na wszelki wypadek, chusteczki waterwipes, podkłady do przewijania, bepanthen, może linomag...

Najlepiej bez majtek leżeć, ale w szpitalu to średnio komfortowe. Myślę, że przez te gaciory siateczkowe wleci więcej powietrza niż przez zwykłe bawełniane.
Dobra lista z rzeczy aptecznych aspirator, nożyczki, termometr mam. Bepanthen, Linomag, sól fizjologiczna, gaziki jałowe, chusteczki, podkłady do przewijania to u nas jeszcze wszystko w aktualnym użyciu przy starszym synku, czyli tylko uzupełnić zapasy muszę. Z podkładów na przewijak polecam Akuku, jedne z najtańszych, a jak posika to i tak trzeba wyrzucić. Z Babyono są z przylepcami, ale nie trzymają się przewijaka przy ruchliwym dziecku. U nas jeszcze standardem są płatki Kindii do mycia pupy i ciepła woda z kranu zamiast mokrych, zimnych chustek. To zamawiam hurtowo po kilkanaście opakowań. Warto patrzeć na allegro, bo przy darmowej wysyłce Smart wychodzą taniej te niektóre rzeczy niż w Ross czy aptece. Do kosmetyków dorzucę jeszcze krem od narodzin na słońce Pharmaceris. Na początek używaliśmy pieluszek Pampers Premium Care i właściwie do dziś przy nich zostaliśmy. Miałam próbki z Dady, w szpitalu mieli pieluszki Happy, nam nie podeszły, jakieś takie grube i nie wsiąkliwe.

---------- Dopisano o 07:50 ---------- Poprzedni post napisano o 07:44 ----------

Ja się po porodzie bardzo pociłam przez pierwsze 2-3 miesiące. W nocy wstawałam cała mokra. Koszulę zmieniałam 2-3 razy w nocy. W szpitalu, to wiadomo wyglądałam tragicznie, głowę myłam, bo spędziliśmy 5 dni. Wzięłam nawet prostownicę do włosów i używałam produktem pierwszej potrzeby była też pomadka ochronna do ust, bo strasznie mi schły.

damgala jest offline  
Stary 2020-04-09, 11:28   #3490
Silumin
Zadomowienie

Dziewczyny w smyku jest dodatkowe -10% na ubrania i buty

Stary 2020-04-09, 12:33   #3491
*Catherrine*
Zakorzenienie

Damgala, dzięki za te słowa, że dobra lista! Jakoś mnie to tak podniosło na duchu, że zaczynam ogarniać powoli
Cytat:
Napisane przez Silumin Pokaż wiadomość
Dziewczyny w smyku jest dodatkowe -10% na ubrania i buty

Dzięki! Zajrzę
Mam dla Was też rabat dla wtajemniczonych do Medicine - załączam. Co prawda nie ma tam rzeczy dla dzieci, ale rodzicom też się coś z życia należy;-)
Cytat:
Prawda, najlepiej wietrzyć pod kołdrą bez majtek. Każda się broni, ale tak najszybciej się goi.

Wow, ale się rozpędziłaś z zamówieniem, ja na razie się wstrzymuje i tak wystarczająco wykorzystuje kurierów ;-) Aspirator najlepszy taki do odkurzacza, mamy na wyjazd na baterie nic nie wyciągał... z kosmetyków szczególnie dla dziewczynki polecam alantan plus zielony, tani a super dobry u nas sudocrem się totalnie nie sprawdził
Chciałabym aspirator jednak bez odkurzacza;-) Muszę poszukać..

A co do wykorzystywania kurierów - i tak muszę kupić sobie suplement, więc zamówię od razu wszystko co potrzebne, żeby kurier parę razy nie jeździł tylko raz;-) IMG_20200409_133254_01.jpg

Stary 2020-04-09, 12:36   #3492
Nikaa1987
Raczkowanie

Dzięki dziewczyny za te listy rzeczy aptecznych do kupienia. To będzie moj pierwszy poród i jestem kompletnie zielona i tak na pewno czegoś zapomnę
Trzymam kciuki za udane wizyty

Nikaa1987 jest offline  
Stary 2020-04-09, 13:26   #3493
gr8ania
Moderator

dzień dobry

Fiole jak po wizycie?

chyba też zacznę ogarniać apteczną część wyprawki, bo póki co to mam tylko koszule dla siebie
Stary 2020-04-09, 13:45   #3494
akada
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Damgala, dzięki za te słowa, że dobra lista! Jakoś mnie to tak podniosło na duchu, że zaczynam ogarniać powoli Dzięki! Zajrzę
Mam dla Was też rabat dla wtajemniczonych do Medicine - załączam. Co prawda nie ma tam rzeczy dla dzieci, ale rodzicom też się coś z życia należy;-)Chciałabym aspirator jednak bez odkurzacza;-) Muszę poszukać..

A co do wykorzystywania kurierów - i tak muszę kupić sobie suplement, więc zamówię od razu wszystko co potrzebne, żeby kurier parę razy nie jeździł tylko raz;-) Załącznik 7712354

Pewnie, że nam się też należy

Spoko, ja kupiłam mamę dha w gemini jak była bezpłatna dostawa, skąd kupujesz, gdzie są dobre ceny ? Zaczął teraz czas jakoś tak gonić, jak teraz nie rozłożę wydatków to potem się skumuluje...
Boisz się odkurzacza ? Jak znajdziesz bez a będzie super wyciągał to daj znać

My dzisiaj zrobiłyśmy rundę po małych sklepikach i jakoś tak szybciej czas zleciał, w domu w końcu pojawiły się bazie ;-) Każdy dzień z młodą taki sam mam wrażenie, jesteśmy już po malowaniu styropianowych jajek
akada jest offline  
Stary 2020-04-09, 14:40   #3495
Enilis
Rozeznanie

Właśnie ja też szukam coś co nie będzie do odkurzacza. Nie wyobrażam sobie tego, dodatkowo mój TZ zastrzega za nic w świecie nie pozwoli tego używać na Małej. Ja dziś robię zamówienie z koszulami do spania dla mnie, szlafrokiem i jakoś wygodny biustonosz by się przydał bezszwowy teraz bo wszystkie inne mnie już irytują. Pewnie kupię dzis też już jakieś pieluszki i cześć rzeczy aptecznych.

Akada ja kupuje ale composita mama dha i ostatnio najlepsza cena była w aptece Doz. I tam odbiór osobisty a jakoś te witaminy mi najbardziej odpowiadają i mają dobry sklad

Enilis jest offline  
Stary 2020-04-09, 15:07   #3496
akada
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Enilis Pokaż wiadomość
Właśnie ja też szukam coś co nie będzie do odkurzacza. Nie wyobrażam sobie tego, dodatkowo mój TZ zastrzega za nic w świecie nie pozwoli tego używać na Małej. Ja dziś robię zamówienie z koszulami do spania dla mnie, szlafrokiem i jakoś wygodny biustonosz by się przydał bezszwowy teraz bo wszystkie inne mnie już irytują. Pewnie kupię dzis też już jakieś pieluszki i cześć rzeczy aptecznych.

Akada ja kupuje ale composita mama dha i ostatnio najlepsza cena była w aptece Doz. I tam odbiór osobisty a jakoś te witaminy mi najbardziej odpowiadają i mają dobry sklad

Też się bałam i najpierw na sobie sprawdziliśmy ;-) można dać najmniejsze obroty, ja sobie bez tego nie wyobrażam jakbyśmy przeżyli niektóre katary ... na szczęście bardzo szybko nauczyła się dmuchać.
Composita ma żelazo, dla mnie odpada Będę swoje brała chyba do końca karmienia
akada jest offline  
Stary 2020-04-09, 16:33   #3497
damgala
Wtajemniczenie

My używamy aspiratora na baterie firmy Haxe i daje radę, więc polecam. Katarka do odkurzacza się boję a poza tym nie wyobrażam sobie włączać w nocy odkurzacza.

damgala jest offline  
Stary 2020-04-09, 16:49   #3498
akada
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
My używamy aspiratora na baterie firmy Haxe i daje radę, więc polecam. Katarka do odkurzacza się boję a poza tym nie wyobrażam sobie włączać w nocy odkurzacza.

My mamy NOVAMA PINGO, dramat nic nie wyciągał, nie wiem może mam jakiś feralny ...

Właśnie mam szkołe rodzenia on line, rewelacja, trochę mnie oczywiście nudzi ;-) ale bardzo fajna położna. Jedyny plus korona bo mi jest wygodnie z domu
akada jest offline  
Stary 2020-04-09, 17:19   #3499
damgala
Wtajemniczenie

Cytat:
My mamy NOVAMA PINGO, dramat nic nie wyciągał, nie wiem może mam jakiś feralny ...

Właśnie mam szkołe rodzenia on line, rewelacja, trochę mnie oczywiście nudzi ;-) ale bardzo fajna położna. Jedyny plus korona bo mi jest wygodnie z domu
Ja się dzisiaj ucieszyłam, bo znajoma położna rozmawiała ze swoją przełożoną, która prowadzi szkołę rodzenia i jest doradcą laktacyjną iii w czerwcu mam się do niej odezwać, to mi zrobi zajęcia indywidualne ze szkoły rodzenia niby wszystko pamiętam, ale babeczka ma złote patenty na uspokojenie maluszka w kilka sekund. Żałuję, że w poprzedniej ciąży nie trafiłam do niej do szkoły rodzenia. Pomagała nam przy kp i to dzięki niej karmiłam do niedawna. Taka świetna wiadomość dnia
Jak Wasze przygotowania świąteczne? U mnie bigos na tapecie, tak mnie naszło mąż zrobił wszystkie zakupy, część dziś w nocy w Biedrze i Lidlu

damgala jest offline  
Stary 2020-04-09, 17:42   #3500
akada
Zadomowienie

Cytat:
Ja się dzisiaj ucieszyłam, bo znajoma położna rozmawiała ze swoją przełożoną, która prowadzi szkołę rodzenia i jest doradcą laktacyjną iii w czerwcu mam się do niej odezwać, to mi zrobi zajęcia indywidualne ze szkoły rodzenia niby wszystko pamiętam, ale babeczka ma złote patenty na uspokojenie maluszka w kilka sekund. Żałuję, że w poprzedniej ciąży nie trafiłam do niej do szkoły rodzenia. Pomagała nam przy kp i to dzięki niej karmiłam do niedawna. Taka świetna wiadomość dnia
Jak Wasze przygotowania świąteczne? U mnie bigos na tapecie, tak mnie naszło mąż zrobił wszystkie zakupy, część dziś w nocy w Biedrze i Lidlu

Super oby tylko po porodzie położne przychodziły a nie jak teraz ...

Ja się nie mam czym chwalić, w sobotę zrobię sałatkę jarzynową i tyle, kiełbasa, jajka ;-) żurek mam nadzieje od teściowej, myśle, że mąż załatwi też sobie od mamusi trochę ciasta bo ja nie będę piekła całej blaszki tylko dla niego. Normalnie bym zrobiła serniczek królewski
akada jest offline  
Stary 2020-04-09, 17:45   #3501
Enilis
Rozeznanie

Cytat:

Ja szczęście będę robić tylko babkę reszta z "dowozem" od teściowej mieliśmy u nich spędzić święta, a że jednak każdy sobie to nam podrzuci wszystko. I dobrze bo uwielbiam jej żurek i wyroby mięsne teścia wec dużo pracy mieć nie będę. Dobrze bo mi plecy zaczynają doskwierać.

Enilis jest offline  
Stary 2020-04-09, 17:53   #3502
Vrenth
Zadomowienie

My skromnie, bo sami, to tylko w sobotę jakieś ciasta zrobię. Mąż robi sałatkę jarzynową, jest trochę wędlin, mięsa lepszego się nawet nie udało kupić, to będzie lasagne. W sumie też odświętnie. Ciasta też się naszukałam, żeby były proste składniki, tak żeby nie chodzić dalej niż Biedronka i Carrefour. Druga będzie babka drożdżowa, która mi zużyje cały zapas drożdży, ale trudno, może po Świętach coś się w końcu pojawi, bo na razie nigdzie nie ma.
Vrenth jest offline  
Stary 2020-04-09, 18:04   #3503
Roselyn
Zadomowienie

Ja mimo ze bedziemy w dwohke to chce przygotowac pare rzeczy
W planiuje oczywscie biala kielbasa, jajka faszerowane, sos tatarski, pasztet i mazurek . A na kolacje bede robic zrazy wolowe

Stary 2020-04-09, 18:55   #3504
Enilis
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Vrenth Pokaż wiadomość
My skromnie, bo sami, to tylko w sobotę jakieś ciasta zrobię. Mąż robi sałatkę jarzynową, jest trochę wędlin, mięsa lepszego się nawet nie udało kupić, to będzie lasagne. W sumie też odświętnie. Ciasta też się naszukałam, żeby były proste składniki, tak żeby nie chodzić dalej niż Biedronka i Carrefour. Druga będzie babka drożdżowa, która mi zużyje cały zapas drożdży, ale trudno, może po Świętach coś się w końcu pojawi, bo na razie nigdzie nie ma.
A pytałaś o drożdże w małych piekarniach? U mnie Mąż kupił tak 1.5 kg ostatnio bo ja dość często piekę chleb i bułki więc potrzebuje ich dużo. W sklepach też nie znalazł a w piekarni sprzedawali po 0.5 kg za 5 zł. Myślę że warto zapytać bo wydaje mi się że mało osób tam ich szuka

Enilis jest offline  
Stary 2020-04-09, 19:28   #3505
Vrenth
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Enilis Pokaż wiadomość
A pytałaś o drożdże w małych piekarniach? U mnie Mąż kupił tak 1.5 kg ostatnio bo ja dość często piekę chleb i bułki więc potrzebuje ich dużo. W sklepach też nie znalazł a w piekarni sprzedawali po 0.5 kg za 5 zł. Myślę że warto zapytać bo wydaje mi się że mało osób tam ich szuka
Niestety, u nas w okolicy nie ma małych piekarni, tylko sklepy, do których dowożą. Trudno, kiedyś wrócą, chociaż rzeczywiście wolałabym piec chleb skoro jestem w domu i mam na to czas.
Vrenth jest offline  
Stary 2020-04-09, 19:57   #3506
literka28
Raczkowanie

Moj maz ostatnio kupuje drozdze instant i super sie sprawdzaja - chlebek pyszny

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
literka28 jest offline  
Stary 2020-04-09, 20:30   #3507
dooorra
Zadomowienie

My nic nie będziemy robić specjalnego na Wielkanoc. Może upiekę jakieś ciasto ale w sumie nie jestem pewna. Zobaczymy czy będzie mi się chciało. Jakoś nie czuje tych świąt, raczej będzie weekend jak zwykle.
Jutro będę piekła chałkę. Zobaczymy jak wyjdzie.

Stary 2020-04-09, 20:32   #3508
Vrenth
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez literka28 Pokaż wiadomość
Moj maz ostatnio kupuje drozdze instant i super sie sprawdzaja - chlebek pyszny
Ja parę lat piekłam na instant, zresztą tylko takie dostałam. Niestety nie ma różnicy, żadne nie są dostępne, więc bazuję na resztkach tego co się udało kupić z miesiąc temu. Już i tak ostatnio do pizzy kombinowałam jak dać mniej drożdży niż zwykle.
Vrenth jest offline  
Stary 2020-04-09, 20:36   #3509
dreaming_9004
Rozeznanie

Z racji, że mieszkamy z moimi rodzicami mamy ułatwienie, bo mama większość żarełka ogarnie oczywiście jej pomogę. Z ciast w tym roku sernik tradycyjny i ciasto bez pieczenia krówka na krakersach - dość drogo wychodzi, bo dużo składników, ale raz na jakiś czas można

Co do aspiratorow to przy córce 8lat temu mieliśmy nose frida - wiem obrzydliwe trochę się wydaje, ale u nas się nawet sprawdzalo, często wyparzalam i zmieniałam filtry. Jeszcze gdzieś go mam, więc pewnie odrestauruje na początek. W sumie córka nam za bardzo nie chorowała jak była malutka - częściej miała grypę żołądkowa lub anginę, niż zwykły katar...

dreaming_9004 jest offline  
Stary 2020-04-09, 20:45   #3510
baby blues
Zadomowienie

Aspirator tylko do odkurzacza! Ja też się bałam i kupiłam jakieś g... na baterie, kompletnie nic nie wyciągało,.. Naprawdę dziewczyny, nie ma się czego bać, można sprawdzić na sobie, słyszałam też, że niektóre dzieciaki jak już są kumate to same sobie odpalają cały sprzęt i sobie wyciągają katar
Mój Tymek nigdy nie miał problemów z tym, gorsze wspomnienia mam z inhalatorem... Na szczęście rzadko choruje, oby córeczka poszła w jego ślady

baby blues jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości