Czy jest sens wyprowadzać się z dziećmi za granicę? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-07-17, 11:53   #31
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 074
Dot.: Czy jest sens wyprowadzać się z dziećmi za granicę?

Od 16 lat mieszkam w Hiszpanii. To ciężki kraj dla rodziców małych dzieci. Ciężki w ogóle, bo z pracą, zwłaszcza bez języka, jest źle. Jeśli chcesz to napisz do mnie na p.w.
Ogólnie 2023 za rogiem, nie robiłabym dzieciom takiej rewolucji. Możecie się spotykać na wakacje i ferie i poznawać. Jeśli to przetrwa to będzie o czym myśleć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-17, 13:40   #32
lubiekielbase
Zadomowienie
 
Avatar lubiekielbase
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 576
Dot.: Czy jest sens wyprowadzać się z dziećmi za granicę?

Czyli on ma podpisany kontrkat do konca 2023, a potem co? Znow będziesz musiała sie przeprowadzać?

Plus ok ja rozumiem, że twój ex najlepszy nie jest. Ale twoje dzieci juz sa w miare kumate i dla nich nawet ten jeden weekend z nim raz na 2 tyg jest ważny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Wszystkie nicki zajęte.
lubiekielbase jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-17, 17:40   #33
Didalia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 134
Dot.: Czy jest sens wyprowadzać się z dziećmi za granicę?

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
PS. Ojciec obecnie widuje dzieci 2 razy w miesiącu. Taką częstotliwość można utrzymać mieszkając w innych krajach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Podroz samolotem to niecale 2 godziny plus odprawa. Wykonalne, choc niezbyt wygodne.
[1=7623cb0b746b4d40e529fc1 23bf669aade741778_65822f0 7d8014;88813092]prawdopodobne ze sad w uk da ci zabrac dzieci bez zgody ojca -ojciec musialby byc alkoholikiem,narkomanem ,nie interesowac sie dziecmi kompletnie ,twoj zwiazek z nowym partnerem jest za krotki ,dzieci nie maja zadnej wiezi z tym facetem itp
mysle ze bylaby inna stuacja jakbys np ty z dziecmi mieszkala w uk z tym facetem przez kilka lat i miala z nim np dziecko i on dostalby propozycje pracy i wowczas jako rodzina planowalibyscie przesiedlenie do innego kraju
albo ty dostalabys dobrze platna prace za granica a ojciec tutaj nie dokladalby sie wogole do utrzymania dzieci i nie utrzymywal z nimi kontaktu(np by byl w wiezieniu ) wiec to bylaby wyprowadzka w celu polepszenia bytu
ale tak w twojej sytuacji to jest poprostu nie wystarczajace ze ty sie zakochalas aby burzyc dziecia kontakty z wlasnym ojcem

czy ten twoj facet zaproponowal zebys sie wprowadzila do niego z dziecmi?[/QUOTE]
Tak, zgadzam się, ze wakacyjny wypad ma niewiele wspólnego z szara codziennością, ale przynajmniej będą mieli okazje się poznac. Jeśli dzieci nie polubią mojego nowego partnera nie będzie w ogóle o czym mówić. Z dwojga złego wole się o tym przekonać szybciej niż później. W ciągu roku szkolnego dzieci maja wolne tydzień tu, tydzień tam, dłuższa przerwa to właśnie wakacje, czyli teraz.

Na ten moment jestem po godzinnej konsultacji z prawnikiem. Wyjaśnił mi na co mniej więcej patrzy sąd, jakie czynniki mogą mi pomoc wygrać. Musialabym umowic sie na kolejne spotkanie, zeby omowic jak te ogolniki pasuja do konkretnej sytuacji. Rzeczywiście ojciec dzieci nie jest pijakiem ani nie siedzi w więzieniu, wywiązuje się ze swoich obowiązków. Z drugiej strony kryształowy nie jest, bywał agresywny wobec mnie i nawet teraz wysyła nienawistne wiadomości do nowego faceta. Wszystkie incydenty dokumentuje. Dzieci zostały ze mną, ponieważ testy psychologiczne wykazały, ze łączy je ze mną silniejsza więź. Sąd patrzy przede wszystkim na dobro dzieci. Musialabym ich przekonac, ze moj wyjazd do Hiszpani jest konieczny, a do tego potrzebuje powazniejszej podkladki niz zakochanie. Wstepnie myslalam, ze moze pomysl nowego biznesu w Hiszpani, tak aby wyprowadzka miala sens i od strony prywatnej i zawodowej. Luzny pomysl, musialabym to omowic z prawnikiem.

Moj facet tez nie chce zwiazku na odleglosc. Chcialby, zebym sie przeniosla do niego z dziecmi. Mam sie nic nie martwic. Tylko, ze to jest gadanie mlodego czlowieka, ktory nie ma pojecia o czym mowi.
Cytat:
Napisane przez lubiekielbase Pokaż wiadomość
Czyli on ma podpisany kontrkat do konca 2023, a potem co? Znow będziesz musiała sie przeprowadzać?

Plus ok ja rozumiem, że twój ex najlepszy nie jest. Ale twoje dzieci juz sa w miare kumate i dla nich nawet ten jeden weekend z nim raz na 2 tyg jest ważny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Potem albo przedluza albo nie, chociaz z tego co mowi teraz nie chcialby zostac w Hiszpani na stale. Najpewniej kolejna przeprowadzka.

Moj ex jest jaki jest, ale faktycznie dla dzieci znajduje czas. Potrzebowalam kubla zimnej wody. Dzialam impulsywnie i jak sie upre na cos to koniec. Boje sie, ze nowy zwiazek nie przetrwa przez odleglosc. Nie chce sie z nim rozstawac na tak dlugo, nie chce go stracic. Nie wiem jak to ugryzc, zdaje sobie tez sprawe, ze ewentualna rozprawa moze sie ciagnac przez rok, a na koniec dostane odmowe.
Didalia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-17, 17:54   #34
bceb01c221ea3319abad6ab25f068feed7228d52_657f8c47e3c47
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 641
Dot.: Czy jest sens wyprowadzać się z dziećmi za granicę?

Moim zdaniem sensowne rozwiązania masz dwa:
1. Twój nowy facet kończy kontrakt w Hiszpanii zgodnie z planem, a potem przeprowadza się do was. W tym czasie (1,5 roku?) stopniowo nawiązuje więź z dziećmi, a ty się upewniasz, że ta relacja rokuje na długo, a nie jest tylko przelotnym zauroczeniem.
2. Twój były mąż przejmuje opiekę nad dziećmi, ty lecisz do Hiszpanii sama i odwiedzasz dzieci w Wielkiej Brytanii co jakiś czas.

Pomysł przeprowadzki jest delikatnie mówiąc nietrafiony - ze względu na dzieci. Są wciąż małe, ale to nie bobasy, którym wszystko jedno gdzie są, byle mama była obok. A ty chcesz je wprowadzić po prostu do domu obcego faceta, którego w ogóle nie znają? I zdajesz się w ogóle nie rozważać na poważnie tego, że one mogą go nie polubić i nie zaakceptować. Że nie wspomnę o zmianie środowiska, szkoły, kolegów itp.

Poza tym, piszesz że twój nowy facet nie chce tego, nie chce tamtego, więc ty musisz to i tamto. Dlaczego tylko ty masz się dostosowywać i poświęcać w tym związku? A on?
bceb01c221ea3319abad6ab25f068feed7228d52_657f8c47e3c47 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-17, 18:12   #35
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Czy jest sens wyprowadzać się z dziećmi za granicę?

Cytat:
Napisane przez Didalia Pokaż wiadomość
Podroz samolotem to niecale 2 godziny plus odprawa. Wykonalne, choc niezbyt wygodne.

Tak, zgadzam się, ze wakacyjny wypad ma niewiele wspólnego z szara codziennością, ale przynajmniej będą mieli okazje się poznac. Jeśli dzieci nie polubią mojego nowego partnera nie będzie w ogóle o czym mówić. Z dwojga złego wole się o tym przekonać szybciej niż później. W ciągu roku szkolnego dzieci maja wolne tydzień tu, tydzień tam, dłuższa przerwa to właśnie wakacje, czyli teraz.

Na ten moment jestem po godzinnej konsultacji z prawnikiem. Wyjaśnił mi na co mniej więcej patrzy sąd, jakie czynniki mogą mi pomoc wygrać. Musialabym umowic sie na kolejne spotkanie, zeby omowic jak te ogolniki pasuja do konkretnej sytuacji. Rzeczywiście ojciec dzieci nie jest pijakiem ani nie siedzi w więzieniu, wywiązuje się ze swoich obowiązków. Z drugiej strony kryształowy nie jest, bywał agresywny wobec mnie i nawet teraz wysyła nienawistne wiadomości do nowego faceta. Wszystkie incydenty dokumentuje. Dzieci zostały ze mną, ponieważ testy psychologiczne wykazały, ze łączy je ze mną silniejsza więź. Sąd patrzy przede wszystkim na dobro dzieci. Musialabym ich przekonac, ze moj wyjazd do Hiszpani jest konieczny, a do tego potrzebuje powazniejszej podkladki niz zakochanie. Wstepnie myslalam, ze moze pomysl nowego biznesu w Hiszpani, tak aby wyprowadzka miala sens i od strony prywatnej i zawodowej. Luzny pomysl, musialabym to omowic z prawnikiem.

Moj facet tez nie chce zwiazku na odleglosc. Chcialby, zebym sie przeniosla do niego z dziecmi. Mam sie nic nie martwic. Tylko, ze to jest gadanie mlodego czlowieka, ktory nie ma pojecia o czym mowi.

Potem albo przedluza albo nie, chociaz z tego co mowi teraz nie chcialby zostac w Hiszpani na stale. Najpewniej kolejna przeprowadzka.

Moj ex jest jaki jest, ale faktycznie dla dzieci znajduje czas. Potrzebowalam kubla zimnej wody. Dzialam impulsywnie i jak sie upre na cos to koniec. Boje sie, ze nowy zwiazek nie przetrwa przez odleglosc. Nie chce sie z nim rozstawac na tak dlugo, nie chce go stracic. Nie wiem jak to ugryzc, zdaje sobie tez sprawe, ze ewentualna rozprawa moze sie ciagnac przez rok, a na koniec dostane odmowe.
ale co to za poznanie przez 2 tygodnie?
przeciez wiadomo ze jak beda na wakacjach to wszystko bedzie super wszystkie problemy wychodza w normalnym zyciu ,bardzo malo prawdopodobne ze dzieciaki pokaza cala game zachowan w ciagu 2 tygodni
moim zdaniem robisz powazny blad ale jestes dorosla osoba musisz przekonac sie na wlasnej dupie-szkoda tylko ze za to beda placic rowniez twoje dzieci i ich ojciec
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-17, 19:53   #36
v-x-n
Wtajemniczenie
 
Avatar v-x-n
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Nowhere
Wiadomości: 2 486
Dot.: Czy jest sens wyprowadzać się z dziećmi za granicę?

Czyli jednym słowem chcesz dla kilkumiesięcznego klikania zrobić swoim dzieciom z życia chaos? Super, świetny pomysł. Nie dość, że wywieziesz je do innego kraju, do jakiegoś faceta, którego nawet na oczy nie widziały, a będą musiały go znosić 24/7, z dala od ojca, z którym jak piszesz mają dobrą relację, to jeszcze za 2-3 lata zrobisz im powtórkę z rozrywki przeprowadzką do kolejnego miejsca, bo Alvaro musi, bo kontrakt.

Super plan, nie ma to jak być dzieckiem i byc rzucanym przez rodzica z kraju do kraju. Nie pisz, że nic jeszcze nie zamierzasz, sam fakt tego, że konsultowalas to już z prawnikiem mówi sam za siebie. Postawiłaś się przez 10 sekund na miejscu swoich dzieci albo ex partnera? Bo jak dla mnie ta 2-3 miesięczna klikanina uderzyła ci do głowy.
__________________
"La curiosidad mató al gato."
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[ Nie kupuję nowych zanim nie zużyję starych ]
[ Biegam ] 10 - 15 - 20 - hM - 30 - M
v-x-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-17, 20:04   #37
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Czy jest sens wyprowadzać się z dziećmi za granicę?

Cytat:
Napisane przez v-x-n Pokaż wiadomość
Czyli jednym słowem chcesz dla kilkumiesięcznego klikania zrobić swoim dzieciom z życia chaos? Super, świetny pomysł. Nie dość, że wywieziesz je do innego kraju, do jakiegoś faceta, którego nawet na oczy nie widziały, a będą musiały go znosić 24/7, z dala od ojca, z którym jak piszesz mają dobrą relację, to jeszcze za 2-3 lata zrobisz im powtórkę z rozrywki przeprowadzką do kolejnego miejsca, bo Alvaro musi, bo kontrakt.

Super plan, nie ma to jak być dzieckiem i byc rzucanym przez rodzica z kraju do kraju. Nie pisz, że nic jeszcze nie zamierzasz, sam fakt tego, że konsultowalas to już z prawnikiem mówi sam za siebie. Postawiłaś się przez 10 sekund na miejscu swoich dzieci albo ex partnera? Bo jak dla mnie ta 2-3 miesięczna klikanina uderzyła ci do głowy.
jak dla mnie to poprostu kosmos
jak mozna tak wszystko stawiac na jedna karte jeszcze wlasne dzieci narazac dla kogos kogo sie praktycznie nie zna
facet jest niepowazny ,nie ma pojecia na czym polega zycie z dzieckiem a co dopiero z dwojka,sugeruje przeprowadzke ,bezmozgowo za kilka miesiecy zasugeruje wyprowadzke
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-07-17, 20:20   #38
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Czy jest sens wyprowadzać się z dziećmi za granicę?

Jestem przerażona tym wątkiem i w ogóle tym, że Autorka musi pytać o to, czy to dobry pomysł, aby dla kilkumiesięcznej relacji z jakimś panem robić dzieciom w życiu taką niebezpieczną rewolucję.



Odpowiadając na pytanie: NIE, to nie ma sensu. Ex nawet o to nie pytaj, bo może zacząć poddawać w wątpliwość Twoją poczytalność.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-17, 20:59   #39
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Czy jest sens wyprowadzać się z dziećmi za granicę?

Cytat:
Napisane przez Didalia Pokaż wiadomość
Moj facet tez nie chce zwiazku na odleglosc. Chcialby, zebym sie przeniosla do niego z dziecmi. Mam sie nic nie martwic. Tylko, ze to jest gadanie mlodego czlowieka, ktory nie ma pojecia o czym mowi.
I to już pokazuje, że facet jest niepoważny i czeka cię duże rozczarowanie.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-17, 21:00   #40
lakier_do_paznokci
Rozeznanie
 
Avatar lakier_do_paznokci
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 638
Dot.: Czy jest sens wyprowadzać się z dziećmi za granicę?

Spróbuj z nim pomieszkać miesiąc, dwa z dzieciakami i zobacz czy nie ucieknie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lakier_do_paznokci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-17, 21:41   #41
lubiekielbase
Zadomowienie
 
Avatar lubiekielbase
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 576
Dot.: Czy jest sens wyprowadzać się z dziećmi za granicę?

A to jest jakies większe miasto w Hiszpanii? Jest tam brytyjska szkoła? Czy bedzie cie stać na mieszkanie tam i opłacanie szkoły nawet jesli sie rozstaniecie?

Jeśli twoja sytuacja finansowa jest bardzo dobra a ty bys to traktowala głównie jako przygode dla dzieci i szanse na ich nauke hiszpańskiego i poznanie tej kultury to tak. I dzieci by bylo stac by czesto latac do ojca.

Ale dla mnie ten koles nie wie co mówi.

A 2 tygodnie wakacji nic nie da. Zobacz ile związków na odległość, ktore czasem byly przez lata, rozpadło sie po zamieszkaniu razem.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Wszystkie nicki zajęte.
lubiekielbase jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-07-18, 05:20   #42
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Czy jest sens wyprowadzać się z dziećmi za granicę?

Cytat:
Napisane przez Didalia Pokaż wiadomość
Podroz samolotem to niecale 2 godziny plus odprawa. Wykonalne, choc niezbyt wygodne.

.
No to może to ty powinnaś latać z dziećmi do ojca? W piątek wylot, w niedzielę powrót, i tak co 2 tygodnie.
Wykonalne, chociaż niezbyt wygodne.

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-18, 06:06   #43
wiekanka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 063
Dot.: Czy jest sens wyprowadzać się z dziećmi za granicę?

Ja bym się nawet nie przeprowadziła bez dzieci.
wiekanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-18, 07:12   #44
b7c523c48d685fff13c5db5a9d3e58ccf0b35a9f_65555d08413b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 825
Dot.: Czy jest sens wyprowadzać się z dziećmi za granicę?

Facet albo nie wie, z jakimi problemami/traumami wiazaloby sie takie rozwiazanie, czyli nie jest zbyt bystry, albo wie i jest totalnym egoista, ze w ogole naciska

A Ty powinnas sie przede wszystkim kierowac dobrem swojej rodziny i dac dzieciom czas na zalobe po rozstaniu z ex, emocjonalne leczenie, stabilizacje. Sama jestem po rozwodzie i mimo, ze jestesmy z Ex w dobrych relacjach, corka potrzebowala kilku lat zeby przyzwyczaic sie do nowej rzeczywistosci. Fundowanie im kolejnej takiej rewolucji to bardzo zly pomysl w tym momencie.

Skoro tka bardzo sie kochacie i tak cudownie Wam sie pisze przez neta to pobadzcie na odleglosc przez ten rok czy dwa. Co to dla Was w obliczu wyjatkowej milosci az po grob

A tak poza tym to wydatek energii w tym zwiazku juz nie jest rowny. Ty juz latasz po prawnikach, wydjesz pieniadze, ustalasz, planujesz a on sobie od niechcenia karmi Cie mrzonkami zebys sie nie martwila. On nie wie o czym mowi. Zderzysz sie z roczarowaniem i gorzka rzeczywistoscia

Edytowane przez b7c523c48d685fff13c5db5a9d3e58ccf0b35a9f_65555d08413b4
Czas edycji: 2021-07-18 o 07:15
b7c523c48d685fff13c5db5a9d3e58ccf0b35a9f_65555d08413b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-18, 07:28   #45
1ce31337bafe4ce50f62519e721d2985132c01a5_6111b3a307338
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 646
Dot.: Czy jest sens wyprowadzać się z dziećmi za granicę?

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Jestem przerażona tym wątkiem i w ogóle tym, że Autorka musi pytać o to, czy to dobry pomysł, aby dla kilkumiesięcznej relacji z jakimś panem robić dzieciom w życiu taką niebezpieczną rewolucję.
Ja również


Cytat:
Napisane przez Didalia Pokaż wiadomość
Podroz samolotem to niecale 2 godziny plus odprawa. Wykonalne, choc niezbyt wygodne.
To lataj do niego co drugi weekend, jak dzieci są u ojca.
Jak są u ciebie, to niech partner przylatuje na weekend do uk.


To chyba rozsądniejsze niż rozwalanie dzieciom życia. Mało miały wstrząsów przez ostatni rok jak się rozwodziliście? Chcesz im do tego dołożyć zmianę kraju, wywrócić całe ich życie do góry nogami bo zabujałaś się jak nastolatka i wyłączyłaś myślenie?
Jak myślisz, jak dzieci by cię po czymś takim oceniły już jako dorosłe osoby, które wszystko rozumieją? Zignorowałaś zupełnie ich potrzeby, poświęciłaś je dla jakiegoś obcego faceta którego ledwie znałaś.


Jak tak bardzo glęboko gdzieś masz dobro dzieci, to zostaw je pod opieką ojca, i leć szukać szczęścia sama.
1ce31337bafe4ce50f62519e721d2985132c01a5_6111b3a307338 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-18, 08:33   #46
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Czy jest sens wyprowadzać się z dziećmi za granicę?

[1=b7c523c48d685fff13c5db5 a9d3e58ccf0b35a9f_65555d0 8413b4;88814235]
A tak poza tym to wydatek energii w tym zwiazku juz nie jest rowny. Ty juz latasz po prawnikach, wydjesz pieniadze, ustalasz, planujesz a on sobie od niechcenia karmi Cie mrzonkami zebys sie nie martwila. On nie wie o czym mowi. Zderzysz sie z roczarowaniem i gorzka rzeczywistoscia[/QUOTE]

Zgadzam się.

I co to znaczy, że ma się o nic nie martwić? Jest matką, ma dwoje dzieci, z którymi chce się przenieść do obcego kraju, do faceta, którego nie zna. Powinna się martwić o wszystko, oboje powinni, jeżeli on chce być dla tych dzieci ojczymem i je wychowywać.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-18, 08:52   #47
Didalia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 134
Dot.: Czy jest sens wyprowadzać się z dziećmi za granicę?

Cytat:
Napisane przez lubiekielbase Pokaż wiadomość
A to jest jakies większe miasto w Hiszpanii? Jest tam brytyjska szkoła? Czy bedzie cie stać na mieszkanie tam i opłacanie szkoły nawet jesli sie rozstaniecie?

Jeśli twoja sytuacja finansowa jest bardzo dobra a ty bys to traktowala głównie jako przygode dla dzieci i szanse na ich nauke hiszpańskiego i poznanie tej kultury to tak. I dzieci by bylo stac by czesto latac do ojca.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mowa o stolicy. Na pewno sa brytyjskie szkoly, ale nie wybieglam az tak daleko, zeby zrobic research. Tylko taka opcja wchodzi w gre, chociaz jak pisalam wczesniej, ich ojciec i jego rodzina ucza je hiszpanskiego i hiszpansko jezyczny kraj nie bylby dla nich szokiem.

Tez tak mysle, ze najsensowniej byloby zalozyc z gory np. roczny pobyt i przygotowac sie finansowo/logistycznie nawet jakby moj zwiazek nie wypalil na dluzsza mete. Z moim dochodem i alimentami byloby mnie na to stac. Nie chce wisiec na facecie. Nie moge sobie pozwolic na sytuacje, gdzie cos mi nie pasuje, ale musze zacisnac zeby, bo nie jestem calkowicie niezalezna.
[1=b7c523c48d685fff13c5db5 a9d3e58ccf0b35a9f_65555d0 8413b4;88814235]Facet albo nie wie, z jakimi problemami/traumami wiazaloby sie takie rozwiazanie, czyli nie jest zbyt bystry, albo wie i jest totalnym egoista, ze w ogole naciska

A tak poza tym to wydatek energii w tym zwiazku juz nie jest rowny. Ty juz latasz po prawnikach, wydjesz pieniadze, ustalasz, planujesz a on sobie od niechcenia karmi Cie mrzonkami zebys sie nie martwila. On nie wie o czym mowi. Zderzysz sie z roczarowaniem i gorzka rzeczywistoscia[/QUOTE]
Jednorazowa wideo konsultacja z prawnikiem to nie jest nie wiadomo jak wielki wydatek.

Nowy partner sie obawia, ze potraktuje dzieci czy ogolniej fakt posiadania dzieci jako wymowke, zeby nie traktowac go serio. Fajnie spedzimy razem pare weekendow i urlop, a pozniej powiem mu nara. Dlatego chcial, zebym mu powiedziala, ze z mojej strony widze rozwiazania dla zwiazku.

Teraz ma urlop i moglby go spedzic z rodzina w swoim kraju, a jednak woli spedzic swoj wolny czas ze mna. Widze, ze on takze inwestuje w te znajomosc. Oferuje swoj czas i pieniadze, w tym sensie mam sie nie martwic. Dziwne, zeby on wyszukiwal szkoly dla moich dzieci chociaz deklarowal, ma znajomych na miejscu, chcial sie zaangazowac. Wiadomo, ze takie rzeczy musze sama zorganizowac, to musi byc moja decyzja na podstawie dostepnych mi informacji.
[1=1ce31337bafe4ce50f62519 e721d2985132c01a5_6111b3a 307338;88814246]Ja również



To lataj do niego co drugi weekend, jak dzieci są u ojca.
Jak są u ciebie, to niech partner przylatuje na weekend do uk.


To chyba rozsądniejsze niż rozwalanie dzieciom życia. Mało miały wstrząsów przez ostatni rok jak się rozwodziliście? Chcesz im do tego dołożyć zmianę kraju, wywrócić całe ich życie do góry nogami bo zabujałaś się jak nastolatka i wyłączyłaś myślenie?
Jak myślisz, jak dzieci by cię po czymś takim oceniły już jako dorosłe osoby, które wszystko rozumieją? Zignorowałaś zupełnie ich potrzeby, poświęciłaś je dla jakiegoś obcego faceta którego ledwie znałaś.


Jak tak bardzo glęboko gdzieś masz dobro dzieci, to zostaw je pod opieką ojca, i leć szukać szczęścia sama.[/QUOTE]
Nawet przy pomyslnych wiatrach i ekspresowym zalatwieniu formalnosci nie wydaje mi sie, zeby przeprowadzka byla mozliwa szybciej niz za rok. Przeciez nie zamierzam ich zaprowadzic do nowej szkoly od wrzesnia. Na te chwile mozliwe sa niektore weekendy, moze uda mi sie wyskoczyc na weekendy kiedy dzieci sa z ojcem. W idealnym swiecie chcialabym, aby dwa procesy zachodzily rownoczesnie. Formalnosci i zapoznawanie sie mojej rodziny z nowym partnerem.

Piszecie jakbym zamierzala pstryknac palcem i sie wyprowadzic, a przeciez do tego droga jest dluga.

Ktos podpowiedzial, zebym co drugi weekend latala z dziecmi do ich ojca. Tez dobre rozwiazanie. Mysle, ze bym mogla.
Didalia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-18, 09:02   #48
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Czy jest sens wyprowadzać się z dziećmi za granicę?

Cytat:
Napisane przez Didalia Pokaż wiadomość



Nawet przy pomyslnych wiatrach i ekspresowym zalatwieniu formalnosci nie wydaje mi sie, zeby przeprowadzka byla mozliwa szybciej niz za rok. Przeciez nie zamierzam ich zaprowadzic do nowej szkoly od wrzesnia. Na te chwile mozliwe sa niektore weekendy, moze uda mi sie wyskoczyc na weekendy kiedy dzieci sa z ojcem. W idealnym swiecie chcialabym, aby dwa procesy zachodzily rownoczesnie. Formalnosci i zapoznawanie sie mojej rodziny z nowym partnerem.



Piszecie jakbym zamierzala pstryknac palcem i sie wyprowadzic, a przeciez do tego droga jest dluga.



Ktos podpowiedzial, zebym co drugi weekend latala z dziecmi do ich ojca. Tez dobre rozwiazanie. Mysle, ze bym mogla.
No to za rok o tej porze będzie połowa 2022, a twój ukochany ma kontrakt do 2023. To przecież się nie opłaca rzucać wszystkiego i się przenosić, żeby za kolejny rok znów urządzać przeprowadzkę.

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-18, 09:22   #49
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Czy jest sens wyprowadzać się z dziećmi za granicę?

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
No to za rok o tej porze będzie połowa 2022, a twój ukochany ma kontrakt do 2023. To przecież się nie opłaca rzucać wszystkiego i się przenosić, żeby za kolejny rok znów urządzać przeprowadzkę.
Pewnie chodzi też o to, że autorka bardzo chętnie zamieszkałaby w Hiszpanii, i traktuje tę znajomość jako możliwość takiej wyprowadzki.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-07-18, 09:42   #50
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Czy jest sens wyprowadzać się z dziećmi za granicę?

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;88814351]Pewnie chodzi też o to, że autorka bardzo chętnie zamieszkałaby w Hiszpanii, i traktuje tę znajomość jako możliwość takiej wyprowadzki.[/QUOTE]Ale z tego co czytałam, to ukochany nie chce kontynuować kontraktu, tylko przeprowadzić się do niej do kraju?
Moze pomieszałam, zobaczę jeszcze raz.

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 08:42 ---------- Poprzedni post napisano o 08:35 ----------

Cytat:
Napisane przez Didalia Pokaż wiadomość
Problem polega na tym, ze on mieszka na stałe w Hiszpanii, ma podpisany kontrakt w pracy do końca 2023 roku, później najprawdopodobniej wyniesie się do innego kraju.


Cytat:
Napisane przez Didalia Pokaż wiadomość
Po zakonczeniu kontraktu moglby wrocic ze mna do Wielkiej Brytanii, mieszkal juz tutaj przez wiele lat.
Czyli sprawa wygląda tak - za rok, jeśli uda jej się wszystko ogarnąć będzie połowa 2022. W 2023 on kończy ten ultra ważny kontrakt. Czyli autorka wyjechałaby tak naprawdę na 1,5 roku. Nie wiem, czy jest sens. Organizować wszystko przez rok, przewracać życie swoje i dzieci do góry nogami, zabierać je od całej rodziny, żeby 1,5 roku od nowa zmieniać miejsce zamieszkania

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-18, 09:45   #51
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Czy jest sens wyprowadzać się z dziećmi za granicę?

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Ale z tego co czytałam, to ukochany nie chce kontynuować kontraktu, tylko przeprowadzić się do niej do kraju?
Moze pomieszałam, zobaczę jeszcze raz.
Pewnie teoretycznie jest taka możliwość, bo wcześniej pracował w UK, i mógłby przyjechać na kolejny kontrakt, ja tak zrozumiałam.

Autorka też nigdy nie napisała jakiej narodowości jest ten facet, a myślę, że to ma niemałe znaczenie w tej sytuacji, tym bardziej, że wyprowadzka do UK nie jest teraz prosta, zatem jeżeli nie jest Brytyjczykiem, to może nie być podstaw do zamieszkania w UK, a jeżeli na przykład jest Hiszpanem, to jest duże prawdopodobieństwo, że będzie preferował pozostanie w Hiszpanii.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-18, 10:27   #52
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 11 232
Dot.: Czy jest sens wyprowadzać się z dziećmi za granicę?

Jestem autentycznie przerażona tym wątkiem. Poziom desperacji autorki wywaliło poza wszelkie skale.
Kobieto, otrząśnij się, bo jesteś u progu ogromnego życiowego błędu. Jak możesz nawet rozważać tak poroniony pomysł? Widać, że biologia (żeby nie użyć brzydszego slowa) przesłoniła całkowicie racjonalne myślenie. Ty chcesz przenieść się do innego kraju z dwójką małych dzieci, kolejny raz walczyć w sądzie żeby oddzielić ojca od dzieci, zmieniać im kolejny raz życie i wprowadzać do OBCEGO gościa? To wszystko dla niepewnej, chwilowej znajomości z człowiekiem, o którym wiesz okrągłe nic? Życie to nie bajka I klikando z amantem, to masa obowiązków, o których zapewne doskonale wiesz. Czy pomyślałaś jak Twoje dzieci ocenia ta decyzje jak podrosną? Że z czystego, nierozsądnego w tym przypadku, egozimu zniszczyłaś im więź z ojcem? Że ciągałaś go po sądach żeby pozbawić go możliwości kontaktu z nimi? To jest żart żeby latać do innego kraju co 2 tygodnie aby zobaczyć na kilka godzin własne dzieci. Żart dla mnie niewykonalny. Mam znajomego, który ma dzieciaki 300 km w jedną stronę i jest problem, bo ciężko to wszystko zgrać w życiu codziennym, a gdzie tam jakieś latanie non stop przez kilka lat. Daj spokój, w życiu nie słyszałam wiekszej bzdury. Muszę przyznać, że jestem pod "wrażeniem " Twojego egozimu i braku refleksji nad czymkolwiek poza własnym internetowym romansem. Alvaro niech kończy kontrakt i wraca do UK a w międzyczasie Ty se lataj do niego co 2 tygodnie czy tam on do Ciebie. Innej opcji dla rozsądnego człowieka tutaj być nie powinno. No jeszcze zerwanie wchodzi w grę. Reszta Twoich pomysłów jest podła i delikatnie mówiąc, debilna.

I jeszcze te rozkminy co by tu wymyślić żeby sąd przekonać i mieć podkładkę pod wyprowadzkę, żeby nie było że tylko za gaciami masz taki kociokwik...to jest OKROPNE i powinno być Ci wstyd.
Ale alimenty muszą się zgadzać, tatusiu płać, ale wara od dzieci, bo muszę gnać do amanta na złamanie karku

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez 07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce
Czas edycji: 2021-07-18 o 10:32
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-18, 10:55   #53
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Czy jest sens wyprowadzać się z dziećmi za granicę?

Lot między UK a Hiszpanią to jakieś 2,5 h; on tak na serio ? Nie możecie latać do siebie często i na zmiany? Związek na odległość byłby jakos do 2 lat potem by przyjechał do UK. Jemu się nie chce spędzania razem tylko weekendów i wszelkich przerw, a Ty masz rzucić wszystko, wywrócić dzieciom życie i zabrać im ojcu a ojcu je. Koszmarny typ a Ty myślisz dolnymi partiami ciała.
Dla mnie to idiotyzm porzucać wygodne stabilne dobre życie dla faceta który nic od siebie jeszcze nie dał i długo nie da. Nawet nie wie co to jest mieć w domu dzieciaki i jest tylko mocny w gadce. Nie mówiąc o tym że już na tym etapie dostajesz w sumie ultimatum.
Nie możesz ustawić z ojcem dzieci współopieki, zorganizować tego jakoś na miejscu jeśli chodzi o dzieci ? Np. z pomocą dziadków? Miałabyś więcej czasu wolnego, mogłabyś latać do Hiszpanii na dłużej niż tylko weekend, faktycznie rozeznać rynek i spróbować rozwijać biznes tam - byłabyś tam częsciej i więcej niż tylko z powodu kochanka. Jak Wam to wyjdzie możecie zawsze zamieszkać w Hiszpanii za pare lat, dlaczego od razu za rok. Chyba tak należy rozumieć że kiedyś możesz zamieszkać w Hiszpanii a nie że od razu.
Cytat:
że będzie preferował pozostanie w Hiszpanii.
''preferencje'' 1 osoby a 4 osób (w sumie to więcej bo jeszcze dzieci mają dziadków itp.), taki tam detal. Rzucać wszystko dla egoistycznych portków, genialny koncept.


Niepotrzebnie się odsłoniłaś i pokazałaś facetowi że ''wszystko możesz''; ty możesz przerobić batalię o dzieci, Ty możesz doglądać biznesu na telefon zza granicy (powodzenia), on biedaczek nie mógłby skrócić kontraktu nic a nic. Nie mogłabyś zostawić pracy i domu tak o w imię zapewnienia dzieciom sensownego poziomu życia to byście mieli kompromis a nie Twoją rewolucję.
I niby co tam będziesz robisz w tej Hiszpanii..?
I po co chcesz niszczyć w praktyce dzieciom więź z ojcem, chyba lepiej żeby zawsze mogły na niego liczyć i miały naprawde dwoje rodziców (skąd wiesz czy nie będzie im bardziej potrzebny za pare lat) niż żeby mamusia puściła wszystko w niebyt dla widzimisię kochanka.

---------- Dopisano o 11:55 ---------- Poprzedni post napisano o 11:49 ----------

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;88812170]1. Bardzo niebezpieczna sytuacja ze względu na dzieci. Nie chodzi mi o to, że wyjazd z dziećmi zagranicę jest niemożliwy, tylko o to, że samotne matki są bardzo często atakiem siatek pedofilskich z zagranicy.
Także od tej strony miałabym na twoim miejscu cały czas włączony radar.
[/QUOTE]

Cytat:
Napisane przez Didalia Pokaż wiadomość
Dzieki za odpowiedz. Odniosę się po kolei.

1. Nie zdawałam sobie sprawy. Dobrze, ze o tym wspomniałaś.
To przede wszystkim rozeznaj skale zagrożenia żeby nie było że zrobisz wakacje na spontanie misiowi by miś się zapoznał a tam ''wujkowie'' szybko ogarnęliby sytuację. Na tym etapie co jesteś w życiu bym nie myslała o żadnej Hiszpanii na stałe inaczej niż w ewentualnej perspektywie ale przynajmniej kilku lat. Nawet by mi się nie chciało latać na rozmowy z prawnikiem w tym celu.


Dla mnie skoro masz biznes który nie wymaga Twojego wielkiego zaangazowania a dzieci na tyle już duże że przynajmniej podstawy wokół siebie ogarniają to umęczona po pachy nie jesteś i nie ma przeszkód abyś nie zorganizowała lepiej czy dodatkowej opieki i sobie nie mogła często latać rozwijać romans.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2021-07-18 o 10:59
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-18, 10:58   #54
Ruwi
Zadomowienie
 
Avatar Ruwi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 263
Dot.: Czy jest sens wyprowadzać się z dziećmi za granicę?

[1=bceb01c221ea3319abad6ab 25f068feed7228d52_657f8c4 7e3c47;88813617]Moim zdaniem sensowne rozwiązania masz dwa:
1. Twój nowy facet kończy kontrakt w Hiszpanii zgodnie z planem, a potem przeprowadza się do was. W tym czasie (1,5 roku?) stopniowo nawiązuje więź z dziećmi, a ty się upewniasz, że ta relacja rokuje na długo, a nie jest tylko przelotnym zauroczeniem.
2. Twój były mąż przejmuje opiekę nad dziećmi, ty lecisz do Hiszpanii sama i odwiedzasz dzieci w Wielkiej Brytanii co jakiś czas.
[/QUOTE]
Na tych dwóch opcjach trzeba się skupić, a nie jakieś nierealne rozważania.
Ruwi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-18, 11:02   #55
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Czy jest sens wyprowadzać się z dziećmi za granicę?

Cytat:
2. Twój były mąż przejmuje opiekę nad dziećmi, ty lecisz do Hiszpanii sama i odwiedzasz dzieci w Wielkiej Brytanii co jakiś czas.
słaby wariant, z kochankiem nie wyjdzie, wróci jak zmyta i nie dostanie dzieci od ojca z powrotem.

Jak dla mnie tylko współopieka, chyba Skara stosuje takie rozwiązanie, zmiana co 5 dni. Co daje każdemu z rodziców 5 dni cięgiem z dzieckiem a potem bez dziecka, a zarazem zmianowo weekendy na zmiany z dziećmi i bez. Przy podziałach całotygodniowych też mogłaby siedzieć w swoje tyg u kochanka.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2021-07-18 o 11:04
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-18, 11:06   #56
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Czy jest sens wyprowadzać się z dziećmi za granicę?

Cytat:
Napisane przez Didalia Pokaż wiadomość

Nowy partner sie obawia, ze potraktuje dzieci czy ogolniej fakt posiadania dzieci jako wymowke, zeby nie traktowac go serio. Fajnie spedzimy razem pare weekendow i urlop, a pozniej powiem mu nara. Dlatego chcial, zebym mu powiedziala, ze z mojej strony widze rozwiazania dla zwiazku.

Czyli de facto postawił ci ultimatum - albo się określisz, czy jesteś w stanie przeprowadzić się do niego z dziećmi, albo dla niego nie ma sensu dłużej tego ciągnąć, bo dla niego twoja przeprowadzka to jedyne rozwiązanie?

I ty nie widzisz nic w tym złego, że 3 osoby mają się przeprowadzać do 1 osoby?

I obawiasz się, że jak powiesz, że się nie przeprowadzisz, to on powie ci to "nara"?

Edytowane przez d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Czas edycji: 2021-07-18 o 11:07
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-18, 11:11   #57
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Czy jest sens wyprowadzać się z dziećmi za granicę?

+ przyjrzyj się własnym relacjom.



Raz już sobie wybrałaś typa z którym nie możesz się nawet sensownie dogadać (to nie jest właściwe że eks dalej odwala Ci jakieś maniany skoro łączą was tylko i aż dzieci i z uwagi na nie należałoby umieć się jakoś zachowywać) a teraz ledwo ten nowy postawił waruneczki (by nie powiedzieć szantaże) a w zamian dostałaś aż seks, już zdązyłaś polecieć do prawnika po orient jak się pozbyć ojca dzieci z tego kwintetu.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2021-07-18 o 11:12
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-18, 11:16   #58
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Czy jest sens wyprowadzać się z dziećmi za granicę?

[1=07f49d5297ed442eaa63bdc 5e3365630f1fe1bde_620d900 1ec3ce;88814459]Jestem autentycznie przerażona tym wątkiem. Poziom desperacji autorki wywaliło poza wszelkie skale.
Kobieto, otrząśnij się, bo jesteś u progu ogromnego życiowego błędu. Jak możesz nawet rozważać tak poroniony pomysł? Widać, że biologia (żeby nie użyć brzydszego slowa) przesłoniła całkowicie racjonalne myślenie. Ty chcesz przenieść się do innego kraju z dwójką małych dzieci, kolejny raz walczyć w sądzie żeby oddzielić ojca od dzieci, zmieniać im kolejny raz życie i wprowadzać do OBCEGO gościa? To wszystko dla niepewnej, chwilowej znajomości z człowiekiem, o którym wiesz okrągłe nic? Życie to nie bajka I klikando z amantem, to masa obowiązków, o których zapewne doskonale wiesz. Czy pomyślałaś jak Twoje dzieci ocenia ta decyzje jak podrosną? Że z czystego, nierozsądnego w tym przypadku, egozimu zniszczyłaś im więź z ojcem? Że ciągałaś go po sądach żeby pozbawić go możliwości kontaktu z nimi? To jest żart żeby latać do innego kraju co 2 tygodnie aby zobaczyć na kilka godzin własne dzieci. Żart dla mnie niewykonalny. Mam znajomego, który ma dzieciaki 300 km w jedną stronę i jest problem, bo ciężko to wszystko zgrać w życiu codziennym, a gdzie tam jakieś latanie non stop przez kilka lat. Daj spokój, w życiu nie słyszałam wiekszej bzdury. Muszę przyznać, że jestem pod "wrażeniem " Twojego egozimu i braku refleksji nad czymkolwiek poza własnym internetowym romansem. Alvaro niech kończy kontrakt i wraca do UK a w międzyczasie Ty se lataj do niego co 2 tygodnie czy tam on do Ciebie. Innej opcji dla rozsądnego człowieka tutaj być nie powinno. No jeszcze zerwanie wchodzi w grę. Reszta Twoich pomysłów jest podła i delikatnie mówiąc, debilna.

I jeszcze te rozkminy co by tu wymyślić żeby sąd przekonać i mieć podkładkę pod wyprowadzkę, żeby nie było że tylko za gaciami masz taki kociokwik...to jest OKROPNE i powinno być Ci wstyd.
Ale alimenty muszą się zgadzać, tatusiu płać, ale wara od dzieci, bo muszę gnać do amanta na złamanie karku

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Hej, hej! Dawno cie nie było

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-18, 11:26   #59
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 11 232
Dot.: Czy jest sens wyprowadzać się z dziećmi za granicę?

Hej Ingrid miałam przerwę, potrzebowałam troszkę odsapnąć od forum, ale zatęskniłam

W temacie powiem tak, niestety znam kilka przypadków z realnego życia, gdzie matki rozwódki po poznaniu nowego faceta odsuwają ojca na dalszy plan i chcą zrobić z niego wyłącznie bankomat, a nowego gacha wpychają na pozycje tatusia szczęśliwej rodzinki. Znam też taką delikwentkę, która dzieci zachęcała do mówienia per tato do gościa i trwało to dopóki dopóty dzieci nie podrosły i zrozumiały, że to z leksza mówiąc, chore.
Te intrygi jak ojca w sądzie wyrolować aby zabrać dzieci do amanta są serio przykre.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-18, 11:26   #60
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 074
Dot.: Czy jest sens wyprowadzać się z dziećmi za granicę?

Już bez cytowania, ale odnośnie do lotów. Jest covid, UK jest poza Unią i z lotami na trasie UK - Hiszpania w kółko są cyrki, bo kraje wzajemnie wciągają się na jakieś czerwone czy bursztynowe listy, zawieszają loty, wprowadzają kwarantanny, testy itd. Loty co dwa tygodnie są bardzo trudne, a często niewykonalne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-03-16 10:06:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:44.