Pytanie o staż. cz. 3. - Strona 60 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-03-05, 13:18   #1771
gocha 12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 61
Staż 3 czy 6 miesięczny ??

Hej może ktoś mi doradzi. Znalazłam w moim mieście 2 projekty UE ; jeden jest 3 miesięczny drugi 6 . Oba nie wymagają od pracodawcy zatrudnienia po stażu. Wynagrodzenie 1017 zł . Projekt 3 miesięczny ma szkolenie za to 6 miesięczny nie ma czegoś takiego . Który byście wybrały??
gocha 12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-11, 07:45   #1772
zywe_srebro
Raczkowanie
 
Avatar zywe_srebro
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 116
Dot.: Staż 3 czy 6 miesięczny ??

Cytat:
Napisane przez gocha 12 Pokaż wiadomość
Hej może ktoś mi doradzi. Znalazłam w moim mieście 2 projekty UE ; jeden jest 3 miesięczny drugi 6 . Oba nie wymagają od pracodawcy zatrudnienia po stażu. Wynagrodzenie 1017 zł . Projekt 3 miesięczny ma szkolenie za to 6 miesięczny nie ma czegoś takiego . Który byście wybrały??
Taki który jest bardziej związany z tym czym chciałabyś się zajmować albo ten, w którym się więcej nauczysz.
zywe_srebro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-11, 11:15   #1773
gocha 12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 61
Dot.: Staż 3 czy 6 miesięczny ??

Tylko ja niewiem , gdzie oni mnie wyślą na ten staż. W tych projektach jest tylko podane ile trwa staż a nie gdzie ma się odbyć . Można samemu szukać pracodawcy albo oni Ci znajdą..
gocha 12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-11, 16:46   #1774
kasia5266
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 951
Dot.: Staż 3 czy 6 miesięczny ??

A jakie masz wykształcenie? I wyuczony zawód?
kasia5266 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-11, 19:43   #1775
gocha 12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 61
Dot.: Staż 3 czy 6 miesięczny ??

Szkoła policealna - technik administracji
gocha 12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-15, 10:06   #1776
Szpakowka
Przyczajenie
 
Avatar Szpakowka
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 18
Dot.: Pytanie o staż. cz. 3.

Ja bym wziela 3 miesieczny. Nie dosc, ze ma szkolenie to gdyby byl taki sobie to zawsze bedziesz sie z nim meczyc krocej.
Szpakowka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-20, 08:34   #1777
zywe_srebro
Raczkowanie
 
Avatar zywe_srebro
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 116
Dot.: Staż 3 czy 6 miesięczny ??

Cytat:
Napisane przez gocha 12 Pokaż wiadomość
Tylko ja niewiem , gdzie oni mnie wyślą na ten staż. W tych projektach jest tylko podane ile trwa staż a nie gdzie ma się odbyć . Można samemu szukać pracodawcy albo oni Ci znajdą..
A no to w takim razie skoro i tak nie ma gwarancji zatrudnienia to wzięłabym krótszy. Różne staże się zdarzają, może być tak że za wiele się nie nauczysz, szkoda byłoby marnować na coś takiego pół roku
zywe_srebro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-07-12, 16:25   #1778
iza545
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 1
Post Staż w biurze rachunkowym

hej, niedługo zaczynam staż w biurze rachunkowym. Studiuję ekonomię. Może jest tu osoba, która też odbywała staż bądź praktyki? Chciałabym tam pójść choć trochę zorientowana.
Co mam powtórzyć? Co warto wiedzieć? Co muszę wiedzieć?
iza545 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-18, 13:43   #1779
hurremsultan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 3
Staż up

Cześć.

Jestem jeszcze studentką i właśnie myślę o rynku pracy. Moja mama namawia mnie żebym po studiach zarejestrowała się w urzędzie pracy i poszła na staż. Zastanawia mnie czy jest to konieczne? Czy muszę taki staż odbyć czy od razu pójść do pracy? Czy jeśli nie zrobię tego stażu to w przyszłości będę musiała to nadrobić? Co mam robić?
hurremsultan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-18, 14:33   #1780
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Staż up

Cytat:
Napisane przez hurremsultan Pokaż wiadomość
Cześć.

Jestem jeszcze studentką i właśnie myślę o rynku pracy. Moja mama namawia mnie żebym po studiach zarejestrowała się w urzędzie pracy i poszła na staż. Zastanawia mnie czy jest to konieczne? Czy muszę taki staż odbyć czy od razu pójść do pracy? Czy jeśli nie zrobię tego stażu to w przyszłości będę musiała to nadrobić? Co mam robić?
Ale czego studentką, bo to tak można kulą w płot poradzić
Jeśli strzelam, ekonomii to:
1) na pewno nie jest to konieczne, zarejetrować się w urzędzie pracy zawsze można później.

Rodzice może chcą dobrze, ale niekoniecznie nadążają za tym co się dzieje na świecie. Mało kto bowiem otrzymuje po stażu z up propozycję pracy, zwykle jest wymiana na nowych stażystów. Więc, odpowiedz sobie sama co to są za pracodawcy, oszczędzający na sile roboczej

Co innego, jak dostaniesz się z ogłoszenia na staż do koncernu czy korporacji (z pracuj.pl lub stron interesujących Cię firm). Przy czym to są już prawdziwe rekrutacje jak do pracy (pieniądze również).
Jeśli natomiast chciałabyś pracować w jakimś urzędzie, to po stażu z up może być ci łatwiej wygrać konkurs na etat - jako poznana i sprawdzona osoba.

2) nic nie musisz, w wielu miejscach to strata czasu bo albo niewiele będziesz robić ciekawych rzeczy (będziesz np. kserować, archiwizować lub coś do czego mogą wykorzystać stażystę bez długiego przygotowania zamiast zatrudnionych tam specjalistów) albo będziesz służyć tylko za wyrobnika do prostych rzeczy po jakimś przeszkoleniu. Efekt jest ten sam, niewiele się nauczysz.

3) najlepiej gdybyś jeszcze na studiach w ostatnim roku / półroczu, znalazła w miarę interesującą cię pracę, nawet jeśli będzie na umowę zlecenie i pół etatu albo jakaś asystencka.

Będzie ci łatwiej zmienić takie zajęcie niż wszędzie się tłumaczyć HRom, czego to nauczyłaś się "na stażu z urzędu pracy".
andra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-19, 11:38   #1781
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6 283
Dot.: Pytanie o staż. cz. 3.

Zgadza się, staż to zwykle strata czasu, marna wypłata a pracuje się przy mało znaczących rzeczach. Staże nie są obowiązkowe, można iść od razu do normalnej pracy. Staż może być dobry na przeczekanie, jak masz zerowe doświadczenie i nie możesz znaleźć pracy, więc popracujesz trochę tam a w międzyczasie szukasz i będziesz mieć cokolwiek do wpisania w cv.

Większość firm czy urzędów, które biorą na staż z urzędu pracy, to stale współpracuje z urzędem i regularnie biorą kolejnych nowych stażystów, także zgadzam się z tym co napisano wyżej, marne szanse na zagrzanie miejsca po stażu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-02-20, 23:47   #1782
hurremsultan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 3
Dot.: Pytanie o staż. cz. 3.

Właściwie to jest na historii
hurremsultan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-10, 16:16   #1783
karolcia955
Raczkowanie
 
Avatar karolcia955
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 40
Staż w prokuraturze - rekrutacja, pomożesz?

A więc, zakwalifikowałam się do II etapu, który będzie polegał na rozwiązaniu testu z zakresu funkcjonowania prokuratury (to to akurat wiem, że muszę się po prostu wyuczyć ustawy), ALE także jest napisane "praktyczne sprawdzenie umiejętności obsługi komputera" i tu zastanawiam się na czym dokładnie to może polegać?


Jeśli ktoś z Was kiedykolwiek brał udział w takiej rekrutacji, to byłabym OGROMNIE wdzięczna za pomoc
karolcia955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-20, 13:43   #1784
kasia5266
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 951
Staż za stażem

Dziś w autobusie słyszałam rozmowę dwóch kobiet i jedna mówiła, że odbywa już 4 staż z rzędu Jestem zaskoczona, że tak się da i ktoś się na to godzi. W sumie lepiej by było utworzyć więcej miejsc pracy, zamiast organizować tyle staży. Znacie takich "wiecznych stażystów"? Myślę, że potem to średnio wygląda w cv.

Edytowane przez kasia5266
Czas edycji: 2022-07-21 o 08:51
kasia5266 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-07-20 14:43:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:45.