Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;) cz.VII - Strona 114 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-08-07, 22:28   #3391
mysia1234567
Rozeznanie
 
Avatar mysia1234567
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 576
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez malootka Pokaż wiadomość
możesz 5 a możesz 7, nie ma to znaczenia dla skuteczności antykoncepcji
Ale czy w tym przypadku przerwa nie zostanie wydłużona? Bo nie miałam pełnego opakowania, brakowało w nim 2 tabletek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mysia1234567 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-08, 06:27   #3392
moniak763
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 2
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Hej, przychodzę z taka sprawą. Od prawie dwóch miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne Vibin, dzisiaj zabrałam pierwszą tabletkę placebo i miało wystąpić krwawienie, którego jak się już pewnie domyślacie nie było. W tym czasie uprawialam seks z chłopakiem.



Moje pytanie brzmi, czy mogę być w ciąży? Czy może to normalne
moniak763 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-08, 06:31   #3393
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez moniak763 Pokaż wiadomość
Hej, przychodzę z taka sprawą. Od prawie dwóch miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne Vibin, dzisiaj zabrałam pierwszą tabletkę placebo i miało wystąpić krwawienie, którego jak się już pewnie domyślacie nie było. W tym czasie uprawialam seks z chłopakiem.



Moje pytanie brzmi, czy mogę być w ciąży? Czy może to normalne
Krwawienie może być, a może go nie być. Jeśli brałaś tabletki według zaleceń, to nie jesteś w ciąży.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

Edytowane przez Higurashi
Czas edycji: 2019-08-08 o 06:33
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-08, 06:42   #3394
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez mysia1234567 Pokaż wiadomość
Ale czy w tym przypadku przerwa nie zostanie wydłużona? Bo nie miałam pełnego opakowania, brakowało w nim 2 tabletek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie, dlaczego? Przerwa ma trwać 7 dni lub krócej. Niezależnie od tego czy wzięłaś 21 czy 19 tabletek aktywnych. Liczbę przyjętych ciągiem tabletek aktywnych można trochę zmniejszyć tak by nie zaburzać działania antykoncepcyjnego i nie ma to nic wspólnego z długością przerwy.
malootka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-08, 06:52   #3395
moniak763
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 2
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Raz w pierwszym opakowaniu zdarzyło mi się przyjąć tabletkę aktywną po 12h.
moniak763 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-08, 07:21   #3396
36acb097cabec02316c4aaec630d441280b2f16b_63b8b621cf6a6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 448
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez moniak763 Pokaż wiadomość
Hej, przychodzę z taka sprawą. Od prawie dwóch miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne Vibin, dzisiaj zabrałam pierwszą tabletkę placebo i miało wystąpić krwawienie, którego jak się już pewnie domyślacie nie było. W tym czasie uprawialam seks z chłopakiem.



Moje pytanie brzmi, czy mogę być w ciąży? Czy może to normalne
Krwawienie zazwyczaj występuje 3-4dni oo wzięciu ostatniej aktywnej tabletki. Chyba się nie spotkałam żeby ktoś dostał krwawienia z odstawienia zaraz na drugi dzień bez tabletki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
36acb097cabec02316c4aaec630d441280b2f16b_63b8b621cf6a6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-08, 12:04   #3397
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez mysia1234567 Pokaż wiadomość
Dziewczyny pisze jeszcze raz w tej samej sprawie bo całkiem się pogubiłam. Po przerwie postanowiłam znowu wrócić do tabletek, w opakowaniu zostało 19 z 21. Ostatnia tabletkę wzięłam w sobotę, czyli zrobić 5 dni przerwy i zacząć brać w piątek?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przerwa może trwać 7 dni w tym przypadku. Ale można ją dowolnie skracać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-08-08, 17:02   #3398
blueon
Raczkowanie
 
Avatar blueon
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 282
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Hejka! Biorę tabletki od ponad roku i wczoraj lekarz (neurolog) kazał mi natychmiast odstawić tabletki. Nie chcę wchodzić w szczegóły, ale tak zrobiłam. Byłam w połowie Belary i wczoraj nie wzięłam tabletki (seksu nie uprawiałam prawie miesiąc, więc nie ma szans, żeby coś tam się zadziało).
Chciałabym tylko wyznaczyć sobie pierwszy dzień cyklu. Wiem, że może to być trochę rozchwiane, ale tak orientacyjnie. Mam zacząć liczyć 1 dzień cyklu od wczoraj, gdzie nie wzięłam tabletki, czy od krwawienia z odstawienia, które pewnie wystąpi? Chciałabym jakoś wyznaczyć ewentualną datę normalnej miesiączki, ale nie wiem od którego momentu liczyć te 20 parę dni.
blueon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-08, 18:21   #3399
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez blueon Pokaż wiadomość
Hejka! Biorę tabletki od ponad roku i wczoraj lekarz (neurolog) kazał mi natychmiast odstawić tabletki. Nie chcę wchodzić w szczegóły, ale tak zrobiłam. Byłam w połowie Belary i wczoraj nie wzięłam tabletki (seksu nie uprawiałam prawie miesiąc, więc nie ma szans, żeby coś tam się zadziało).
Chciałabym tylko wyznaczyć sobie pierwszy dzień cyklu. Wiem, że może to być trochę rozchwiane, ale tak orientacyjnie. Mam zacząć liczyć 1 dzień cyklu od wczoraj, gdzie nie wzięłam tabletki, czy od krwawienia z odstawienia, które pewnie wystąpi? Chciałabym jakoś wyznaczyć ewentualną datę normalnej miesiączki, ale nie wiem od którego momentu liczyć te 20 parę dni.
Ja bym liczyła od krwawienia, z tym że wiadomo, takie celowanie w datę pierwszego okresu bez tabletek, w dodatku jak odstawiłaś w połowie opakowania, to jest trochę jak wróżenie z fusów
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-09, 06:25   #3400
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez blueon Pokaż wiadomość
Hejka! Biorę tabletki od ponad roku i wczoraj lekarz (neurolog) kazał mi natychmiast odstawić tabletki. Nie chcę wchodzić w szczegóły, ale tak zrobiłam. Byłam w połowie Belary i wczoraj nie wzięłam tabletki (seksu nie uprawiałam prawie miesiąc, więc nie ma szans, żeby coś tam się zadziało).
Chciałabym tylko wyznaczyć sobie pierwszy dzień cyklu. Wiem, że może to być trochę rozchwiane, ale tak orientacyjnie. Mam zacząć liczyć 1 dzień cyklu od wczoraj, gdzie nie wzięłam tabletki, czy od krwawienia z odstawienia, które pewnie wystąpi? Chciałabym jakoś wyznaczyć ewentualną datę normalnej miesiączki, ale nie wiem od którego momentu liczyć te 20 parę dni.
Według mnie liczenie nie ma sensu... Niedługo powinnaś dostać krwawienie z odstawienia, a potem co się będzie działo to zagadka .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-09, 20:20   #3401
farciara1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 42
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cześć dziewczyny! Potrzebuje porady, może któraś z Was znajdowała się w podobnej sytuacji i trochę mnie uspokoi.
Mianowicie: w zeszłym miesiącu brałam tabletki normalnie, później zrobiłam tylko jeden dzień przerwy po to żeby zmienić dzień w którym dostaje krwawienia z odstawiania. Pierwszy tydzień miałam plemienia. Tabletki w nastepnym cyklu bralam dobrze oprócz jednego incydentu, gdzie wymiotowalam godzinę po wzieciu tabletki, ale zazylam dodatkową z zapasowego opakowania.
Przychodzi dzień krwawienia (dzisiaj) A go nadal nie ma!
Czy coś zrobiłam nie tak?
W ulotce pisze ze przerwę można skrócić, więc skąd jego brak?
farciara1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-10, 07:07   #3402
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Organizm dość często reaguje na łączenie opakowań albo na drastyczne skracanie przerwy, stąd było plamienie i możliwe jest, że krwawienie się przesunie, albo nawet nie wystąpi tym razem.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-11, 16:44   #3403
Rysia16
Zakorzenienie
 
Avatar Rysia16
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 259
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Jest sens robienia przerw w braniu tabletek? Miałam ostatnio zapytać o to lekarkę, ale zapomniałam. Czytałam też, oczywiście w internecie, że nie warto, bo dawki hormonów są już zazwyczaj niskie (że szkoda rezregulowywać organizm i inne takie). Czy Wasi lekarza zalecają przerwy? Ja pójdę dopiero za kilka miesięcy ponownie, a tak mnie to zaciekawiło właśnie teraz. Chodzi mi oczywiście o takie całkowite 'odpoczęcie' od leków, nie tą 7 czy 4-dniową przerwę.
Rysia16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-11, 16:47   #3404
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Rysia16 Pokaż wiadomość
Czy Wasi lekarza zalecają przerwy?
Nie.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-11, 20:22   #3405
mika121
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 28
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Rysia16 Pokaż wiadomość
Jest sens robienia przerw w braniu tabletek? Miałam ostatnio zapytać o to lekarkę, ale zapomniałam. Czytałam też, oczywiście w internecie, że nie warto, bo dawki hormonów są już zazwyczaj niskie (że szkoda rezregulowywać organizm i inne takie). Czy Wasi lekarza zalecają przerwy? Ja pójdę dopiero za kilka miesięcy ponownie, a tak mnie to zaciekawiło właśnie teraz. Chodzi mi oczywiście o takie całkowite 'odpoczęcie' od leków, nie tą 7 czy 4-dniową przerwę.
W jakim okresie dawki hormonów są niskie? Chodzi o to, że są niskie jak odstawiamy całkowicie tabletki, czy zawartość hormonów w tabletkach jest niska?
Mój gin też nie zaleca przerwy, bo mówi, że w tym czasie mogłybyśmy zajść w ciążę,

Dziewczyny, czy mogę mieć obawy do niepokoju jak połączyłam alkohol z tabletką i miałam stosunek z finałem w środku? Wczoraj jak zawsze wzięłam tabletkę o 19 (stała pora, nigdy żadnej nie pominęłam), 3h później wypiłam dwa lane piwa z sokiem i jeszcze tego samego dnia mój facet we mnie skończył i dziś rano też. Martwię się, że ten alkohol obniżył działanie tabletek i mogło dojść do zapłodnienia..
mika121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-11, 22:35   #3406
kasia2209
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2209
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 11 466
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Treść usunięta
kasia2209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-12, 06:32   #3407
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez mika121 Pokaż wiadomość
W jakim okresie dawki hormonów są niskie? Chodzi o to, że są niskie jak odstawiamy całkowicie tabletki, czy zawartość hormonów w tabletkach jest niska?
Mój gin też nie zaleca przerwy, bo mówi, że w tym czasie mogłybyśmy zajść w ciążę,

Dziewczyny, czy mogę mieć obawy do niepokoju jak połączyłam alkohol z tabletką i miałam stosunek z finałem w środku? Wczoraj jak zawsze wzięłam tabletkę o 19 (stała pora, nigdy żadnej nie pominęłam), 3h później wypiłam dwa lane piwa z sokiem i jeszcze tego samego dnia mój facet we mnie skończył i dziś rano też. Martwię się, że ten alkohol obniżył działanie tabletek i mogło dojść do zapłodnienia..
Nie masz się czym martwić. Antykoncepcja działa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-13, 10:47   #3408
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Słuchajcie bo wkurza mnie to już biorę 3 opakowanie Vixpo(zaczynam 4 rząd) i od tygodnia może dłużej normalnie mam okres,obfite krwawienie.
Możliwe, ze to przez stres(bardzo duży...) o przez zmianę klimatu? Byłam 2 tyg w Anglii.

Wysłane z mojego ASUS_X00DD przy użyciu Tapatalka
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-13, 10:52   #3409
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Słuchajcie bo wkurza mnie to już biorę 3 opakowanie Vixpo(zaczynam 4 rząd) i od tygodnia może dłużej normalnie mam okres,obfite krwawienie.
Możliwe, ze to przez stres(bardzo duży...) o przez zmianę klimatu? Byłam 2 tyg w Anglii.
Tak, to możliwe ale obserwuj, jeśli w tym tygodniu będzie bez zmian, to jednak warto skonsultować z lekarzem.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-13, 10:53   #3410
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Tak, to możliwe ale obserwuj, jeśli w tym tygodniu będzie bez zmian, to jednak warto skonsultować z lekarzem.
Okej, tak zrobię może trzeba inne tabletki

Wysłane z mojego ASUS_X00DD przy użyciu Tapatalka
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-13, 11:08   #3411
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Okej, tak zrobię może trzeba inne tabletki
Dopiero niedawno zaczęłaś brać i przez obecny tryb życia nie dajesz im szansy na normalne wdrożenie się w funkcjonowanie Twojego organizmu, więc proces adaptacyjny może potrwać niestety.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-13, 16:43   #3412
Jagodaa_saa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 20
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Dziewczyny, dopadł mnie lekki stres...

Otóż od kilku dni kłuje mnie podbrzusze, szczególnie przy wciąganiu brzucha i nacisku. Czuję tez jakby napięcie piersi i ból w dole pleców.

Miałam ostatnie krwawienie z odstawienia 25/07, przyszło dokładnie tego samego dnia, tak samo nasilone itp. Byłam na wakacjach, ale tabletki brałam idealnie jak zawsze, pilnując żeby nie były na słońcu, bez innych leków itp. Kolejne krwawienie mam mieć w przyszły czwartek 22/08.

Myślicie, ze wszystko w porządku? Jakoś mnie niepokoją te objawy i brzuch wydaje się na dodatek jakiś taki twardszy.

To mogą być objawy ciazy?
Jagodaa_saa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-13, 16:56   #3413
edyta508
Zakorzenienie
 
Avatar edyta508
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 114
GG do edyta508
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Jagodaa_saa Pokaż wiadomość
Dziewczyny, dopadł mnie lekki stres...

Otóż od kilku dni kłuje mnie podbrzusze, szczególnie przy wciąganiu brzucha i nacisku. Czuję tez jakby napięcie piersi i ból w dole pleców.

Miałam ostatnie krwawienie z odstawienia 25/07, przyszło dokładnie tego samego dnia, tak samo nasilone itp. Byłam na wakacjach, ale tabletki brałam idealnie jak zawsze, pilnując żeby nie były na słońcu, bez innych leków itp. Kolejne krwawienie mam mieć w przyszły czwartek 22/08.

Myślicie, ze wszystko w porządku? Jakoś mnie niepokoją te objawy i brzuch wydaje się na dodatek jakiś taki twardszy.

To mogą być objawy ciazy?
Skoro bralas idealnie to nie, nie może być to objaw ciąży.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edyta508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-15, 14:05   #3414
raspberry_19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 109
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Może to głupie pytanie ale jak zjadłam częściowo zweglona kielbaske z grilla to c z y tabletki mogą słabiej działać? Pytam bo wiem że węgiel z apteki może zmniejszyć skuteczność. Węgla na kielbasce było mało ale nie wiem jak to wygląda
raspberry_19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-15, 14:26   #3415
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez raspberry_19 Pokaż wiadomość
Może to głupie pytanie ale jak zjadłam częściowo zweglona kielbaske z grilla to c z y tabletki mogą słabiej działać?
Nie.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-15, 14:37   #3416
raspberry_19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 109
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Elvegirl - mogłabyś powiedzieć skąd ta pewność? Czy te węgle się różnią czy jak? Przepraszam za takie pytania ale oczywiście schizuje
raspberry_19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-15, 14:48   #3417
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Tak, różnią się, przede wszystkim składem i gramaturą Ochłoń i pomyśl jaki może być związek nawet całej spalonej, tłustej kiełbachy z przygotowaną w laboratorium tabletką na biegunkę
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-21, 17:32   #3418
anka123skakanka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 14
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cześć wszystkim,

Taka sytuacja: zapomniana tabletka w 9 dniu opakowania a więc drugi tydzień przyjmowania tabletek. Tego samego dnia były stosunki, jeden w prezerwatywie ale bez wytrysku i drugi kilka godzin później bez prezerwatywy ale z wytryskiem na zewnątrz (coś jednak mogło się dostać do środka...).
Po tym stosunku została wzięta zapomniana tabletka (ale minęło już więcej niż 12 godzin opóźnienia).
Czy jest jakieś ryzyko ciąży w tym przypadku?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez anka123skakanka
Czas edycji: 2019-08-22 o 06:41
anka123skakanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-22, 06:43   #3419
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez anka123skakanka Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim,

Taka sytuacja: zapomniana tabletka w 9 dniu opakowania a więc drugi tydzień przyjmowania tabletek. Tego samego dnia były stosunki, jeden w prezerwatywie ale bez wytrysku i drugi kilka godzin później bez prezerwatywy ale z wytryskiem na zewnątrz (coś jednak mogło się dostać do środka...).
Po tym stosunku została wzięta zapomniana tabletka (ale minęło już więcej niż 12 godzin opóźnienia).
Czy jest jakieś ryzyko ciąży w tym przypadku?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hej,

Nie, nie ma. Drugi tydzień jest najbezpieczniejszy. Nawet jeśli minęło ponad 12h, powinno być ok.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-22, 12:05   #3420
anka123skakanka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 14
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Hej,

Nie, nie ma. Drugi tydzień jest najbezpieczniejszy. Nawet jeśli minęło ponad 12h, powinno być ok.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzięki za odpowiedź.

Mam jeszcze jedno pytanie, jeżeli np przez dwa dni pod rząd miałam rewolucje żołądkowe i zdarzyło się że wzięłam 3 tabletki w ciągu jednego dnia i 3 drugiego dnia, bo nie byłam pewna czy się wchlonęły, to skuteczność w późniejszych dniach, kiedy będę brała po 1 tabletce, będzie zachowana? Co jesli te wszystkie tabletki jednak się wchlonęły?
Ewentualnie czy grożą mi jakieś skutki uboczne z tego powodu? W zeszłym cyklu różnież miałam taką sytuację i teraz znów...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anka123skakanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-06-07 10:57:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:40.