Sypkie włosy. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-09-10, 17:48   #1
Milenaluczenko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 51

Sypkie włosy.


Hej. Poszukuję dobrego i taniego szamponu/odżywki do włosów z Rossmana/natury. Chodzi mi przede wszystkim o to żeby moje włosy były bardzo sypkie. Mam włosy kręcone.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Milenaluczenko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-13, 06:43   #2
Milenaluczenko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 51
Dot.: Sypkie włosy.

Używał ktoś może tego szamponu z Garniera tego Oil Butter albo tego z olejkiem arganowym?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Milenaluczenko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-13, 09:20   #3
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Sypkie włosy.

Dopiero wdrażam się w tematy pielęgnacyjne włosów, ale nawet po tak krótkim czasie dochodzę do zdania, że nie ma uniwersalnego szamponu i uniwersalnej odżywki. Nie dość, że każdy ma inne włosy (typ skrętu, porowatość), to dodatkowo te włosy mają różne potrzeby (jednym bardziej przydadzą się proteiny, innym emolienty).
Dodatkowo dochodzę do zdania, że szampon w całej pielęgnacji jest najmniej ważny, bo nim powinno się myć skórę głowy, a nie włosy. Jedyne, do czego zaczęłam się stosować przy wyborze szamponu do mycia na co dzień, to żeby nie miał silnych detergentów (zaproponowany przez Ciebie garnier ma SLS, czyli właśnie ten silny detergent), natomiast reszta to odżywki, maski, dieta, stylizacja i ewentualna suplementacja.

Z łagodnych szamponów w drogeriach powinna być Natura Siberica (ale w rossmannie są drogie, ok. 30 zł, w necie można kupić za ok. 17-18), tołpa (w hebe, nie wiem, czy w rossmannie są). W naturze nie wiem czego szukać, dawno tam nie byłam i nie mam po drodze, nawet nie wiem, jakie mają marki.

Edit.
Na szybko- widzę w naturze z łagodnych szamponów Sylveco, Eolab, Vianek, chyba Vis Plantis by się wpisywał, Yope.

Edytowane przez staska_stasia
Czas edycji: 2019-09-13 o 09:54
staska_stasia jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-09-13 10:20:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:11.