Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II - Strona 111 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-12-20, 12:25   #3301
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Jeszcze te obniżone stringi do tego, które i tak wystawały ze spodni przy schylaniu się
W moim przypadku to se ne wrati Wtedy po prostu nie było zbytnio wyboru, poza dzwonami biodrówkami były tylko boot cuty, w których ja wyglądam przyciężko i ciotkowato. Zreszta może i były jakieś inne fasony w droższych markach, ale mnie wtedy nie było stać na Levisy czy nawet Big Stary.
Obecnie moda jest o wiele bardziej zróżnicowana i każdy coś dla siebie znajdzie.

Trochę rozumiem, że młode dziewczyny chcą wszystkiego spróbować, bo dla nich mom jeans to coś nowego. Ja bym nawet odpłatnie tego na tyłek nie wciągnęła, bo za dobrze pamiętam, jak w tym wyglądałam jako nastolatka, a potem druga skrajność czyli te dzwony biodrówki. Z wiekiem jednak w moich wyborach ciuchowych kieruję się tym, czy ja w danym ciuchu dobrze wyglądam, a nie czy on mi się sam w sobie podoba albo czy jest modny. Na drugim miejscu stawiam wygodę.
Wciąż nie mogę pojąć, dlaczego takie spodnie nosiłam i mi się to podobało. Przy schylaniu to pół biedy, ale wystarczyło usiąść i mieć krótszą górę, która odsłaniała połowę pleców i tyłka, dobrze, że nie skończyło się to przewlekłym zapaleniem nerek. Takie spodnie same mi z tyłka spadały. Miałam cierpliwość, nie to co dziś. A mom jeans dobrze wyglądają tylko na szczupłych osobach, ze szczupłymi nogami, nie mój fason, bo mnie by pogrubiały, mam pełniejsze uda.
Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
fakt ale i tak dzięki za opinie

nie chcę jej tak wprost pytać, bo to prezent w końcu... i tak wie, że będzie ta torebka, to było konsultowane.

taa, to było straszne
co do mom dżinsów to akurat moja córka nosi i całkiem nieźle w nich wygląda (ja nigdy takich nie miałam, to nie mój fason
natomiast dzwony (lekkie dzwony biodrówki mam jakieś cały czas na stanie i lubię, bo dobrze w nich wyglądam. Ale traumatyczne wspomnienia z nimi związane to jak te 20 cm od dołu uwalane w błocie laski nosiły - nie wiem, czy u Was też była taka moda, ale w wawie -to było nagminnie
Była Na szczęście mnie to nie dotyczyło, bo mam dość długie nogi i częściej spodnie są na mnie za krótkie, co też nie zawsze dobrze wygląda, niż za długie.[1=f60400d832b72deb5c42f71 6e834e5f0a0698277_6206f89 5c87a0;86268016]Jak jest sezon na dziury to ciężko znaleźć bez. [/QUOTE] Na szczęście, z tego co zauważyłam, to sezon na dziury też się kończy, marki odzieżowe widzą, że to się nie sprzedaje już, często są duże obniżki na takie modele, takie spodnie są bardzo nietrwałe, te dziury czy nawet lekkie przetarcia bardzo szybko się powiększają, materiał puszcza w tych miejscach i to już nie wygląda fajnie, szkoda kasy na to.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-20, 13:36   #3302
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

A ja nie rozumiem obecnej mody na gołe kostki u nóg. Buty bez skarpet? Minus pięć stopni i gołe kolana?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-20, 14:40   #3303
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

[1=f60400d832b72deb5c42f71 6e834e5f0a0698277_6206f89 5c87a0;86268016]
Teraz gdyby nie online to tez cieżko dostać cos normalnego - innego.
Jak jest sezon na dziury to cieżko znaleźć bez. [/QUOTE]


Ja się ubieram tylko on-line i właśnie nie mam w ogóle wrażenia, że nie ma wyboru. Owszem, dominują pewne trendy, ale poza nimi też są inne. W moich czasach nastoletnich nie było ani galerii handlowych, ani powszechnego dostępu internetu, a jak już spowszedniał, to też parę ładnych lat to trwało, zanim zakupy on-line stały się normą. A jak ktoś mieszkał na wsi, to już w ogóle był skazany na ciuchy z ryneczku w pobliskim miasteczku. Gdzieś tak do 22 r.ż. było to moje główne źródło pochodzenia ciuchów.


Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Wciąż nie mogę pojąć, dlaczego takie spodnie nosiłam i mi się to podobało. Przy schylaniu to pół biedy, ale wystarczyło usiąść i mieć krótszą górę, która odsłaniała połowę pleców i tyłka, dobrze, że nie skończyło się to przewlekłym zapaleniem nerek. Takie spodnie same mi z tyłka spadały. Miałam cierpliwość, nie to co dziś.
Bo wszyscy takie nosili i nawet się innych nie szukało.

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
A mom jeans dobrze wyglądają tylko na szczupłych osobach, ze szczupłymi nogami, nie mój fason, bo mnie by pogrubiały, mam pełniejsze uda.
Niekoniecznie jest to związane ze szczupłością, raczej z pewnym typem urody/sylwetki. Ja jestem bardzo szczupła i mam dość długie nogi, a w tego typu spodniach wyglądam niechlujnie, wszystkie nonszalanckie, niedbałe kroje na mnie tak wyglądają.
Scarlett Johansson zbytnio szczupła nie jest, a w mom jeans jej dobrze.

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
A ja nie rozumiem obecnej mody na gołe kostki u nóg. Buty bez skarpet? Minus pięć stopni i gołe kolana?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie rozumiem tego nagłego przestawienia się na skarpety stopki przez cały rok. One są fajne, wiosną, latem do trampek czy podobnych półbutów, ale zimą to jest jakaś katastrofa. Zwłaszcza ci wyrośnięci młodzi faceci, u góry broda, look na wikinga, a u dołu chudziutkie pęcinki w super skinny dżinsach, goła kostka, mini-skarpeteczki i stopy w płetwiastym obuwiu sportowym.

To niechybnie oznaka tego, że się starzeję

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2018-12-20 o 14:47
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-20, 14:59   #3304
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
A ja nie rozumiem obecnej mody na gołe kostki u nóg. Buty bez skarpet? Minus pięć stopni i gołe kolana?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
to już przemija... Zresztą młodzież zawsze miała na bakier z rozsądkiem, ja sama latałam w mini i bez czapki po mrozie

Dlaczego tak nie lubicie biodrowek /dzwonów?
Ja tylko niskie stany noszę, ewentualnie takie średnie. W wysokim stanie wyglądam jak nieszczęście
Zwłaszcza teraz dużo takich materiałowych podwyższonych spodni jest, zwykle w kratkę, czasem wiązane w pasie - tragedia u mnie
A w takich nieprzesadnych dzwonach i nieekstremalnych biodrowkach super się czuję.
Tylko rozszerzone nogawki to do obcasow.
Do płaskich butów to rurki albo proste noszę.

---------- Dopisano o 15:59 ---------- Poprzedni post napisano o 15:54 ----------

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Niekoniecznie jest to związane ze szczupłością, raczej z pewnym typem urody/sylwetki. Ja jestem bardzo szczupła i mam dość długie nogi, a w tego typu spodniach wyglądam niechlujnie, wszystkie nonszalanckie, niedbałe kroje na mnie tak wyglądają.
Scarlett Johansson zbytnio szczupła nie jest, a w mom jeans jej dobrze.
:
Ja też jestem raczej szczupła i dość wysoka a w dżinsach mom wyglądam jak dobry wojak Szwejk
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-20, 15:09   #3305
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

U mnie na wieś ta moda dotarła niedawno i co najlepsze do kościoła tak chodzą. Ciekawe kiedy się proboszcz wypowie na temat męskich kolan.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-20, 15:22   #3306
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Dlaczego tak nie lubicie biodrowek /dzwonów?
Ja tylko niskie stany noszę, ewentualnie takie średnie. W wysokim stanie wyglądam jak nieszczęście
Zwłaszcza teraz dużo takich materiałowych podwyższonych spodni jest, zwykle w kratkę, czasem wiązane w pasie - tragedia u mnie
A w takich nieprzesadnych dzwonach i nieekstremalnych biodrowkach super się czuję.
Tylko rozszerzone nogawki to do obcasow.
Do płaskich butów to rurki albo proste noszę.
Nie lubię biodrówek, bo mi w nich niewygodnie. Kiedy je nosiłam w czasach ich dominacji, to po prostu się do tej niewygody przyzwyczaiłam. Ostała mi się jedna para biodrówek rurek Levisów sprzed 8-9 lat i chociaż bardzo dobrze mi w nich, to ich nie noszę, bo jak je mam na sobie, to ciągle mam ochotę je podciągać do góry, bo mam wrażenie, że zaraz mi zlecą z tyłka.
W dzwonach źle wyglądam. W ogóle boot cuty, proste szersze nogawki, roszerzane nogawki nie są dla mnie korzystne, albo tak jak piszesz, byłyby korzystne z obcasem, a nie przepadam. Do płaskiego obuwia najlepiej pasują mi slimy.

Ja w tych materiałowych spodniach przykrótkich na dole i z wysokim stanem też źle wyglądam.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-20, 18:21   #3307
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

W tym roku muszę bardzo pochwalić wszelkich kurierów i Pocztę Polską. Wszystko doszło na czas i nic nie uszkodzone.
Empik wrzucił mi płytę do koperty bąbelkowej bez żadnej ochrony i o dziwo płyta doszła cała

Ubrania ubraniami, ale mnie jeszcze raziła po oczach moda na solarium, a raczej na spalone skwarki.
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL

Edytowane przez beeets
Czas edycji: 2018-12-20 o 18:22
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-12-20, 18:25   #3308
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Racja z tym solarium. Ja nigdy nie byłam taka. Ale mój brat i jego dziewczyna owszem.
Teraz za to moda na bladość
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-20, 18:36   #3309
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

[1=f60400d832b72deb5c42f71 6e834e5f0a0698277_6206f89 5c87a0;86269599]Racja z tym solarium. Ja nigdy nie byłam taka. Ale mój brat i jego dziewczyna owszem.
Teraz za to moda na bladość [/QUOTE]

Nie widzę tej mody za bardzo. Owszem, w pewnych kręgach może i są osoby, używające filtrów przez okrągły rok, ale to raczej jednak margines. Ja w dalszym ciągu słyszę uwagi na temat mojej bladości i tego że się nie opalam latem. Jedyne co zauważyłam, że się zmieniło, to wiedza na temat tego, że wielogodzinne smażenie się na słońcu nie jest zdrowe i warto mieć filtr, żeby zapobiec poparzeniom. Ale opalenizna jest dalej uważana za ładną, tyle że może już nie skwarka z solarium.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-21, 09:07   #3310
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
W tym roku muszę bardzo pochwalić wszelkich kurierów i Pocztę Polską. Wszystko doszło na czas i nic nie uszkodzone.
Empik wrzucił mi płytę do koperty bąbelkowej bez żadnej ochrony i o dziwo płyta doszła cała

Ubrania ubraniami, ale mnie jeszcze raziła po oczach moda na solarium, a raczej na spalone skwarki.

Ja jestem w szoku jaka mobilizacja Wszystkie paczki doszły w 2 dni. Sklepy wysyłały tego samego dnia. Włącznie z zooplus, gdzie zawsze się czeka kilka dni.


Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Nie widzę tej mody za bardzo. Owszem, w pewnych kręgach może i są osoby, używające filtrów przez okrągły rok, ale to raczej jednak margines. Ja w dalszym ciągu słyszę uwagi na temat mojej bladości i tego że się nie opalam latem. Jedyne co zauważyłam, że się zmieniło, to wiedza na temat tego, że wielogodzinne smażenie się na słońcu nie jest zdrowe i warto mieć filtr, żeby zapobiec poparzeniom. Ale opalenizna jest dalej uważana za ładną, tyle że może już nie skwarka z solarium.

__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-21, 09:31   #3311
Koshatka
Zakorzenienie
 
Avatar Koshatka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 9 699
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
A ja nie rozumiem obecnej mody na gołe kostki u nóg. Buty bez skarpet? Minus pięć stopni i gołe kolana?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Szczególnie zabawnie to wyglada jak takie gwiazdy stoja potem na przystankach pozwijane z zimna.
__________________
"It's not a bargain if you don't need one" S. Kinsella
Koshatka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-12-21, 10:17   #3312
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
A ja nie rozumiem obecnej mody na gołe kostki u nóg. Buty bez skarpet? Minus pięć stopni i gołe kolana?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Guilty Ja cały rok chodzę w stopkach Nike. Mają taki żelowy pasek dzięki czemu nie zjeżdżają ze stopy. Ja wożę tyłek autem. Wsiadam w ciepłym garażu. Nie muszę się ciepło ubierać. Ale jak patrzę na małolaty jak idą rano do LO: bez czapki, bez szalika, rozpięta kurtka
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-21, 10:58   #3313
Koshatka
Zakorzenienie
 
Avatar Koshatka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 9 699
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Guilty Ja cały rok chodzę w stopkach Nike. Mają taki żelowy pasek dzięki czemu nie zjeżdżają ze stopy. Ja wożę tyłek autem. Wsiadam w ciepłym garażu. Nie muszę się ciepło ubierać. Ale jak patrzę na małolaty jak idą rano do LO: bez czapki, bez szalika, rozpięta kurtka
A moja koleżanka cały rok śmiga w balerinkach na gołe stopy. Nie trawi żadnych rajstop, skarpetek itp. I też tak wozi tyłek autem więc jej to nie przeszkadzało do momentu aż jej samochód padł w środku zimy. Brrrr
__________________
"It's not a bargain if you don't need one" S. Kinsella
Koshatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-21, 11:02   #3314
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Koshatka Pokaż wiadomość
A moja koleżanka cały rok śmiga w balerinkach na gołe stopy. Nie trawi żadnych rajstop, skarpetek itp. I też tak wozi tyłek autem więc jej to nie przeszkadzało do momentu aż jej samochód padł w środku zimy. Brrrr
moja córka jak była mała to mówiła piekłostopy

nienawidziła ich straszliwie, ale teraz widzę, że już jej powoli przechodzi
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-21, 11:36   #3315
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Koshatka Pokaż wiadomość
A moja koleżanka cały rok śmiga w balerinkach na gołe stopy. Nie trawi żadnych rajstop, skarpetek itp. I też tak wozi tyłek autem więc jej to nie przeszkadzało do momentu aż jej samochód padł w środku zimy. Brrrr

To nie jest tak, że ja nie posiadam ciepłych ubrań. Jestem osobą aktywną. Chodzimy na spacery zimą, na zakupy, nad zalew, do lasu. Mam sporo zimowych, sportowych ubrań. Kilka par butów. Mam ciuchy na narty.

Natomiast głupotą byłoby ubieranie się w cieple ubrania żeby w nich siedzieć w biurze.


Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
moja córka jak była mała to mówiła piekłostopy

nienawidziła ich straszliwie, ale teraz widzę, że już jej powoli przechodzi

łączę się z nią w bólu: nienawidzę rajstop
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-21, 13:35   #3316
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Właśnie do takiego doszłam wniosku że niektórzy producenci obuwia zimowego biorą pod uwagę to że niektóre osoby jeżdżą autem do pracy i nie potrzeba mocno ocieplać butów. A ja dużo spaceruje zimą i muszę mieć drugie ciepłe buty. W tamtym roku kupiłam śniegowce Demar, fakt ciepłe są. Ale zbyt ciężkie na dłuższe spacery. Miałam też kiedyś buty trekingowe zimowe adidas i one się nadawały tylko na teren, a po asfalcie nie daj boże w nich chodzić. Chociaż jak u na wsi nie odśnieżane drogi były to się przydały akurat. Wniosek jeden, trzeba mieć kilka par, ale żadna nie może byle jaka. Trzeba chodzić w porządnych butach, bo potem wszystko się na kręgosłupie odbije.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-21, 15:02   #3317
Koshatka
Zakorzenienie
 
Avatar Koshatka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 9 699
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
To nie jest tak, że ja nie posiadam ciepłych ubrań. Jestem osobą aktywną. Chodzimy na spacery zimą, na zakupy, nad zalew, do lasu. Mam sporo zimowych, sportowych ubrań. Kilka par butów. Mam ciuchy na narty.
W sumie to nie wiem jak ona ogarnia takie aktywnosci. Ale mi sie zimni robilo nawet w aucie jak ja widzialam w tych balerinkach.

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
Właśnie do takiego doszłam wniosku że niektórzy producenci obuwia zimowego biorą pod uwagę to że niektóre osoby jeżdżą autem do pracy i nie potrzeba mocno ocieplać butów.
Ja mam wrazenie ze wszyscy tak podchodza. I ze nie bedzie sniegu nawet na tym kawalku do przejscia od samochodu. Albo ze zimy u nas sa takie jak w krajach srodziemnomorskich.
__________________
"It's not a bargain if you don't need one" S. Kinsella
Koshatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-21, 15:14   #3318
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
Właśnie do takiego doszłam wniosku że niektórzy producenci obuwia zimowego biorą pod uwagę to że niektóre osoby jeżdżą autem do pracy i nie potrzeba mocno ocieplać butów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez Koshatka Pokaż wiadomość
Ja mam wrazenie ze wszyscy tak podchodza. I ze nie bedzie sniegu nawet na tym kawalku do przejscia od samochodu. Albo ze zimy u nas sa takie jak w krajach srodziemnomorskich.
Jeżdżenie samochodem nie znaczy, że ma się auto garażowane i najlepiej z webasto. A chyba tylko takie osoby mogą sobie nosić w ogóle nieocieplane buty i cienkie kurtki. Masa osób parkuje na zewnątrz, często do tego auta muszą kawałek podejść (także do tych garażowanych, jak ktoś mieszka w bloku, to przecież nie ma garażu w tym bloku). Jak parkowane na dworze, to zimą trzeba odśnieżać i skrobać, co potrafi zająć 10-15 minut, jeśli w nocy mocno padało. Ja już po tym byłam zmarznięta na kość, a zanim mi się auto nagrzało na tyle, żebym odtajała, to już byłam bliżej niż dalej pracy. Więc sorry, ale mówienie, że jak ktoś ma auto, to może sobie pozwolić na ubieranie się w jesiennie ciuchy to bzdura. To już chyba mniej zmarznę obecnie, gdzie idę 7 minut na pociąg i mogę sobie poczekać na niego na ciepłym dworcu.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-21, 15:51   #3319
moooniek
Zakorzenienie
 
Avatar moooniek
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 11 793
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Jeżdżenie samochodem nie znaczy, że ma się auto garażowane i najlepiej z webasto. A chyba tylko takie osoby mogą sobie nosić w ogóle nieocieplane buty i cienkie kurtki. Masa osób parkuje na zewnątrz, często do tego auta muszą kawałek podejść (także do tych garażowanych, jak ktoś mieszka w bloku, to przecież nie ma garażu w tym bloku). Jak parkowane na dworze, to zimą trzeba odśnieżać i skrobać, co potrafi zająć 10-15 minut, jeśli w nocy mocno padało. Ja już po tym byłam zmarznięta na kość, a zanim mi się auto nagrzało na tyle, żebym odtajała, to już byłam bliżej niż dalej pracy. Więc sorry, ale mówienie, że jak ktoś ma auto, to może sobie pozwolić na ubieranie się w jesiennie ciuchy to bzdura. To już chyba mniej zmarznę obecnie, gdzie idę 7 minut na pociąg i mogę sobie poczekać na niego na ciepłym dworcu.
niekoniecznie, teraz zazwyczaj już budują bloki z parkingami podziemnymi.
Mój TŻ w ogóle nie używa butów zimowych. Ma jedynie Timberlandy, które leżą w szafie, odkąd przeprowadził się do Polski Kurtkę zimową wozi w samochodzie, ale raczej jej nie używa w ciągu tygodnia. Wychodzi rano, zjeżdża na parking, wsiada do samochodu i jedzie do pracy, wjeżdża na parking w biurze i windą jedzie do biura, także na zimnie nie przebywa ani sekundy
Ja za to chodzę opatulona jak bałwanek
__________________
co jem
czym się smaruję
moooniek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-12-21, 17:01   #3320
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez moooniek Pokaż wiadomość
niekoniecznie, teraz zazwyczaj już budują bloki z parkingami podziemnymi.
Mój TŻ w ogóle nie używa butów zimowych. Ma jedynie Timberlandy, które leżą w szafie, odkąd przeprowadził się do Polski Kurtkę zimową wozi w samochodzie, ale raczej jej nie używa w ciągu tygodnia. Wychodzi rano, zjeżdża na parking, wsiada do samochodu i jedzie do pracy, wjeżdża na parking w biurze i windą jedzie do biura, także na zimnie nie przebywa ani sekundy
Ja za to chodzę opatulona jak bałwanek
Większość ludzi jednak nie mieszka w nowoczesnym budownictwie. A jeszcze zapomniałam o tym, że nawet jak ktoś mieszka w takim, albo ma garaż w domu, to jeszcze nie zawsze ma pracę, gdzie może sobie do niej wjechać autem bez konieczności przebywania na zewnątrz.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-21, 19:31   #3321
moooniek
Zakorzenienie
 
Avatar moooniek
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 11 793
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Większość ludzi jednak nie mieszka w nowoczesnym budownictwie. A jeszcze zapomniałam o tym, że nawet jak ktoś mieszka w takim, albo ma garaż w domu, to jeszcze nie zawsze ma pracę, gdzie może sobie do niej wjechać autem bez konieczności przebywania na zewnątrz.
No jasne, jednak takie przypadki też się zdarzają i wcale nie jest ich tak mało

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
co jem
czym się smaruję
moooniek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-21, 20:47   #3322
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Niestety nie każdy ma takie wygody. Mimo wszystko jeszcze mi nogi nie zmarzły w tych butach co na nie tak narzekałam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-22, 14:06   #3323
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Dlaczego tak nie lubicie biodrowek /dzwonów?
Ja tylko niskie stany noszę, ewentualnie takie średnie. W wysokim stanie wyglądam jak nieszczęście
Zwłaszcza teraz dużo takich materiałowych podwyższonych spodni jest, zwykle w kratkę, czasem wiązane w pasie - tragedia u mnie
Mnie biodrówki z tyłka spadają, poprawiać się muszę średnio co 10 minut, schylić nie, usiąść nie, bo zaraz majtki na wierzch wychodzą, uwielbiam wysoki stan i też na mojej figurze taki krój lepiej wygląda.
A w takich materiałowych marchewach też brzydko wyglądam, za dużo mają materiału z przodu jakby, kieszenie też się rozchodzą na boki. najlepiej mi pasują kroje ołówkowe, zwężane mniej więcej od połowy bioder ku górze.
Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Nie widzę tej mody za bardzo. Owszem, w pewnych kręgach może i są osoby, używające filtrów przez okrągły rok, ale to raczej jednak margines. Ja w dalszym ciągu słyszę uwagi na temat mojej bladości i tego że się nie opalam latem. Jedyne co zauważyłam, że się zmieniło, to wiedza na temat tego, że wielogodzinne smażenie się na słońcu nie jest zdrowe i warto mieć filtr, żeby zapobiec poparzeniom. Ale opalenizna jest dalej uważana za ładną, tyle że może już nie skwarka z solarium.
Ja nie używam filtrów, ale mam bardzo jasną skórę na ciele i jestem bladą osobą i latem otrzymuję komentarze, zwłaszcza jak nie mam makijażu, "a coś Ty taka blada?".
Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
W tym roku muszę bardzo pochwalić wszelkich kurierów i Pocztę Polską. Wszystko doszło na czas i nic nie uszkodzone.

Empik wrzucił mi płytę do koperty bąbelkowej bez żadnej ochrony i o dziwo płyta doszła cała
Też jestem zadowolona, firmy kurierskie dobrze się przygotowały do sezonu.
Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Większość ludzi jednak nie mieszka w nowoczesnym budownictwie. A jeszcze zapomniałam o tym, że nawet jak ktoś mieszka w takim, albo ma garaż w domu, to jeszcze nie zawsze ma pracę, gdzie może sobie do niej wjechać autem bez konieczności przebywania na zewnątrz.
Nawet, jak ktoś nie ma garażu, to teraz już droższe samochody wyposażone są w całą elektronikę, ogrzewane fotele. Nie trzeba wychodzić z domu, tylko przed wyjściem zdalnie odpala się silnik pilotem w kluczyku, 5 minut i w aucie zagrzane, szyby odmrożone. Fajna sprawa, to będzie coraz powszechniejsze.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2018-12-23 o 06:34
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-27, 08:27   #3324
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Ledwo żyję po tych Świętach. Dostałam tyle prezentów, że nadal jestem w szoku Opłacało się być grzeczną cały rok
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-06, 13:06   #3325
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Jakis czas temu byla tu dyskusja o puchu, skorach, itd. Kupilam niedawno kurtke bez puchu, bo mialam dosc pior na swetrach i bluzach. Duzy problem stanowi tez pranie. Noszenie do pralni to spory koszt, a w domu nie zawsze konczy sie to sukcesem.
I musze Wam powiedziec, ze to chyba najlepsza kurtka jaka mialam. Jest lekka, cienka, nie przepuszcza wiatru i jest bardzo ciepla. Chyba juz do puchu nie wroce
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-06, 13:15   #3326
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
Ledwo żyję po tych Świętach. Dostałam tyle prezentów, że nadal jestem w szoku Opłacało się być grzeczną cały rok
No kto by pomyślał, że taki aniołek Będę się musiała rozmówić z Mikołajem w przyszłym roku
Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Jakis czas temu byla tu dyskusja o puchu, skorach, itd. Kupilam niedawno kurtke bez puchu, bo mialam dosc pior na swetrach i bluzach. Duzy problem stanowi tez pranie. Noszenie do pralni to spory koszt, a w domu nie zawsze konczy sie to sukcesem.
I musze Wam powiedziec, ze to chyba najlepsza kurtka jaka mialam. Jest lekka, cienka, nie przepuszcza wiatru i jest bardzo ciepla. Chyba juz do puchu nie wroce
Mam podobne zdanie, u mnie syntetyczne wypełnienie wyparło już pierze i puch, bo nawet pościel wywaliłam i mam te syntetyczne, które są cienkie i lekkie, a grzeją tak samo dobrze, co ciężkie pierzyny, a też są lepsze dla alergików. Mam też jedną kołdrę z wypełnieniem bambusowym, ale tylko częściowo i też jest super ta kołdra, jednak jest cięższa i grubsza.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-06, 14:05   #3327
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
No kto by pomyślał, że taki aniołek Będę się musiała rozmówić z Mikołajem w przyszłym rokuMam podobne zdanie, u mnie syntetyczne wypełnienie wyparło już pierze i puch, bo nawet pościel wywaliłam i mam te syntetyczne, które są cienkie i lekkie, a grzeją tak samo dobrze, co ciężkie pierzyny, a też są lepsze dla alergików. Mam też jedną kołdrę z wypełnieniem bambusowym, ale tylko częściowo i też jest super ta kołdra, jednak jest cięższa i grubsza.
To ja dokładnie odwrotnie. W tę zimę sprawiłam sobie komplet pościeli puchowej i puchową kurtkę.
Z tym że pościel to pikowane kołdry a nie ciężkie pierzyny. Te drugie to był mój koszmar z dzieciństwa, worki wypchane pierzem, w których całe to pierze uciekało "w nogi" i w nocy budził się człowiek z przemarzniętą górną połową ciała. No i były ciężkie, ale kołdry są pikowane i nie są ciężkie.

To samo puchowa kurtka. Wełniane płaszcze mogą się schować pod względem grzania. Do tego nie potrzebuję do niej czapki, bo ma kaptur, ani szalika, bo ma stójkę. Do płaszcza muszę jeszcze dobrać te akcesoria, do tego mam z nim wieczny problem, bo trzeba go czyścić (przyciąga różne kłaczki), w szkole nie mam go gdzie powiesić, w porównaniu z puchówką jest też ciężki i krępuje ruchy. Jedyny minus, że z puchówki jakieś piórko czasem wylezie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-06, 14:13   #3328
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
To ja dokładnie odwrotnie. W tę zimę sprawiłam sobie komplet pościeli puchowej i puchową kurtkę.
Z tym że pościel to pikowane kołdry a nie ciężkie pierzyny. Te drugie to był mój koszmar z dzieciństwa, worki wypchane pierzem, w których całe to pierze uciekało "w nogi" i w nocy budził się człowiek z przemarzniętą górną połową ciała. No i były ciężkie, ale kołdry są pikowane i nie są ciężkie.

To samo puchowa kurtka. Wełniane płaszcze mogą się schować pod względem grzania. Do tego nie potrzebuję do niej czapki, bo ma kaptur, ani szalika, bo ma stójkę. Do płaszcza muszę jeszcze dobrać te akcesoria, do tego mam z nim wieczny problem, bo trzeba go czyścić (przyciąga różne kłaczki), w szkole nie mam go gdzie powiesić, w porównaniu z puchówką jest też ciężki i krępuje ruchy. Jedyny minus, że z puchówki jakieś piórko czasem wylezie.
Tak, ja miałam kołdry na myśli, pierzyna, to taka przenośnia Ja już nie zamienię syntetycznego włókna na puch/pierze, ale każdy ma to co lubi. Tylko też chodzi o to, żeby nie kupić byle czego, bo są takie kurtki wypełnione syntetykiem, a nie grzeją w ogóle, a są takie, co nic nie warzą i są cienkie, a grzeją lepiej od wełny i puchu razem wziętych, no może przesadziłam, ale generalnie każdy powinien szukać pod siebie i swój tryb życia oraz klimat w mieszkaniu, ja mam w domu dość ciepło i się gotowałam pod pierzem.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-06, 14:46   #3329
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Jakis czas temu byla tu dyskusja o puchu, skorach, itd. Kupilam niedawno kurtke bez puchu, bo mialam dosc pior na swetrach i bluzach. Duzy problem stanowi tez pranie. Noszenie do pralni to spory koszt, a w domu nie zawsze konczy sie to sukcesem.
I musze Wam powiedziec, ze to chyba najlepsza kurtka jaka mialam. Jest lekka, cienka, nie przepuszcza wiatru i jest bardzo ciepla. Chyba juz do puchu nie wroce
Kusum, zalinkujesz swoją kurtkę? Bo ja zmarźluchem się zrobiłam strasznym i szukam czegoś ciepłego.
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-06, 14:53   #3330
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Tak, ja miałam kołdry na myśli, pierzyna, to taka przenośnia Ja już nie zamienię syntetycznego włókna na puch/pierze, ale każdy ma to co lubi. Tylko też chodzi o to, żeby nie kupić byle czego, bo są takie kurtki wypełnione syntetykiem, a nie grzeją w ogóle, a są takie, co nic nie warzą i są cienkie, a grzeją lepiej od wełny i puchu razem wziętych, no może przesadziłam, ale generalnie każdy powinien szukać pod siebie i swój tryb życia oraz klimat w mieszkaniu, ja mam w domu dość ciepło i się gotowałam pod pierzem.
No ja już od dawna twierdzę, że nie ma jednego poliestru ani jednej wełny. Wszystko zależy od technologii produkcji i jakości surowca.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-21 14:26:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:46.