Dla przyszłych i obecnych kursantek. - Strona 88 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Auto Marianna

Notka

Auto Marianna Lubisz auta i motocykle? Fascynuje cię motoryzacja? Dołącz do forum Auto Marianna, podziel się swoją pasją i wiedzą.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-10-26, 20:50   #2611
pluto17-17
Zadomowienie
 
Avatar pluto17-17
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: polska
Wiadomości: 1 936
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek.

gwiazdeczka zapewnie sie wyrobisz heheh
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=10696630 &posted=1#post10696630 CIUSZKI

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post10816597 KSIĄZKI
pluto17-17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-27, 09:56   #2612
Aangelek
Rozeznanie
 
Avatar Aangelek
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 790
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek.

hej dziewczynki dzwonilam wczoraj do szefa tej szkoly jazdy i powiedzial ze nie moze obiecac ze bede jezdzic z tym fajnym bo cos tam ze instrukrorzy zmieniaja mu sie co 5 minut...tak konkretnie nie wiem o co mu chodzilo no ale zobaczymy.mam nadzieje ze chociaz troszke wzial do serca moja prosbe.w poniedzialek mam jazde wiec wszystko sie okaze. a ja egzamin mam 20 listopada (jejku niecaly miesiac! ) a zapisywalam sie pod koniec wrzesnia.wiec u mnie tez sie czeka srednio 2 miesiace...buziaczki
Aangelek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-28, 11:35   #2613
asiuk
Zakorzenienie
 
Avatar asiuk
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 6 569
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek.

Dziewczyny, zdałam!

Dziękuję za trzymanie kciuków. Od Mojego Ulubionego Instruktora dostałam delikatnego kopa w tyłek, na szczęście Dał mi swój numer telefonu, żebym mu napisała po egzaminie, jak mi poszło. Jakiś kursant podwoził mnie z nim pod WORD - był bardzo przejęty swoją misją i co chwilę przekraczał prędkość

Na pewno będę tutaj jeszcze zaglądać i podpowiadać kursantkom sposoby na różne manewry

Pozdrawiam serdecznie.
__________________
my

Ewunia

Staś

bloguję
asiuk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-28, 11:35   #2614
mysiamysia
Wtajemniczenie
 
Avatar mysiamysia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 714
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek.

Cytat:
Napisane przez aska_991 Pokaż wiadomość
cierpie na to samo... ja wogole to mysle ze jestem jakaś elkoholiczka... ehh chyba i tak jestem w troche lepszej sytuacji, bo w sumie to juz niedługooooo ...

Btw.. sniło mi sie raz, że podprowadziłam elke z osrodka
ehh..skad ja to znam.Sama nie wiem dlaczego jazda nieELKĄ nie przynosi juz tyle frajdy...a moze wiem.Moze jak bede miala swoje wlasne autko to zmieni sie to ,ale narazie...narazie to juz nawet jezdzic mi sie nie chce tym autkiem rodzicow szczerze mowiac...a jak juz jade to niecierpie tych komentarzy...nie maja do mnie zaufania,nie wierza ,ze bardzo duzo nauczylam sie podczas tego kursu ,dlatego z trudem mi w ogole przychodzi wygarniecie od nich auta...Chrzanie to wszystko...zarobie sobie na wlasne auto na wakacjach i bede miala to wszystko w nosie,nie bede musiala wysluchiwac komentarzy typu "tylko nie dawaj jej auta samej,patrz jak tylko cos sie zarysuje..."... Tak naprawde tylko jedna osoba widziala i wierzyla ,ze zdam to prawko i ,ze potrafie jezdzic...Stanelam w miejscu,pojezdzic nie moge ,bo ciagle auto zajete,wlasnego tez nie mam i rodzice mi mowia "a po co ci narazie auto,i tak nie musisz dojezdzac nigdzie daleko".. :/ Nie ma to jak kurs...regularne jazdy,zero krzyku ,milo i na luzie bez tych komentarzy glupich.Teraz to juz mi nawet ten plastik wisi...bezsens.

Gratuluje zdanych egzaminow
__________________


"Najlepsza miłość to ta,która budzi duszę...
Pcha nas ku lepszemu...
Rozpala w sercach ogień a w duszy sieje spokój..."

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=16429349
Atmosphere,Bershka,Stradi varius,Pimkie,Reserved i inne...zapraszam
!14 stycznia dokładka!
!odpisuj u mnie!

mysiamysia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-28, 19:09   #2615
Małgosia89
Zakorzenienie
 
Avatar Małgosia89
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 080
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek.

Cytat:
Napisane przez asiuk Pokaż wiadomość
Dziewczyny, zdałam!
BRAWO! Gratuluję!
__________________
ludzie boją się zmian, nawet na lepsze...

Nasz mały cud...


Małgosia89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-28, 20:56   #2616
gwiazdeczka84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: wschodnia czesc Polski
Wiadomości: 485
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek.

Cytat:
Napisane przez asiuk Pokaż wiadomość
Dziewczyny, zdałam!
Pieknie! Gratuluje!!!!!
__________________
Odstąpie salę w Jablonnej koło Lublina
2 maja 2009

gwiazdeczka84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-29, 07:48   #2617
asiuk
Zakorzenienie
 
Avatar asiuk
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 6 569
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek.

Cytat:
Napisane przez mysiamysia Pokaż wiadomość
Gratuluje zdanych egzaminow
Cytat:
Napisane przez Małgosia89 Pokaż wiadomość
BRAWO! Gratuluję!
Cytat:
Napisane przez gwiazdeczka84 Pokaż wiadomość
Pieknie! Gratuluje!!!!!
Dziękuję Wam bardzo

I trzymam kciuki za zdające!!!
__________________
my

Ewunia

Staś

bloguję
asiuk jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-10-29, 08:36   #2618
Ewka:D:D
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 875
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek.

ha! a ja dzis zdalam teorie... teraz tylko pozostaje czekac do polowy grudnia na jazde ;p
__________________
`Starość we wszystko wierzy.
Wiek średni we wszystko wątpi.
Młodość wszystko wie.`




Ewka:D:D jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-29, 08:53   #2619
Ewka86
Raczkowanie
 
Avatar Ewka86
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 213
GG do Ewka86
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek.

Gwiazdeczka84 Ty masz egz. 18 grudnia a ja dzien pozniej i tez o 9 wziełam rano zeby miec to juz za sobą . To juz nie dlugo i jak stresujesz sie ?? pozdrawiam
__________________
Nie ma weny, nie ma signaturki.
Ewka86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-29, 11:56   #2620
tinka:)
Raczkowanie
 
Avatar tinka:)
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 259
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek.

hej dziewczyny mogę dołączyć do wątku? jestem przyszła kursantką a mianowicie jutro mam swoją pierwszą jazdę zobaczymy jak sobie poradzę
__________________
Ślubujemy 7.09.2013 g.15:00
tinka:) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-29, 12:33   #2621
Aangelek
Rozeznanie
 
Avatar Aangelek
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 790
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek.

Witam Wizazanki.
dzisiaj mialam jazde...nie jezdzilam z moim ulubionym instruktorem ale tez mialam dosc fajnego tyle ze zupelnie z innej szkoly (musial przyjechac bo mojemu instruktorowi cos wypadlo).ogolnie masakra...samochod zgasl mi chyba z 20 raz! nigdy tak nie mialam nie wiem co sie dzialo.ehh nooo.ale dreczy mnie inna sprawa...mianowicie kierunkowskazy i rondo.moj instrukor mowil mi ze przed rodem daje kierunek w prawo tylko wtedy gdy jade w prawo,w pozostalcyh przypadkach wlaczam kierunkowskaz jak zjezdzam z ronda.slyszalam tez od kuzynki ze skrecajac w lewo daje sie przed rondem kierunkowskaz w lewno.zapytalam o to instruktora to powiedzial mi ze tak sie robi na wiekszych rondach boi trzeba zmienic pas ruchu...no i rybka...chlopak z ktorym dzisiaj jezdzilam mowil wielkim przekonaniem ze nie wazne czy duze czy proste male rondo, dajemy kierunkowskaz w lewo przed rondem jesli chcemy jechac wlasnie w lewo.wiec jak to jest dziewczyny! bo ja juz jestem po prostu glupia.i jeszcze jedno.jak intruktor (egzmainator) nie mowi gdzie mamy jechac to jedziemy glownie z przebiegiem drogi glownej (tak mnie uczyl moj intruktor) czy prosto(tak mi mowil dzisiaj instruktor)? doslownie masakra, kazdy uczy inaczej.
Aangelek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-29, 13:37   #2622
Averse
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 70
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek.

mnie uczono że na rondach jak jedziesz w lewo to kierunek też w lewo dopiero potem w prawo zjazdowy jak już do naszego zakrętu dojeżdżamy
a co do tego jak instruktor nic nie mówi to należy jechać z drogą z pierwszeństwem bądź prosto już mi się zamieszało po prostu przed siebie jak jesteś na pasie do skrętu w prawo a on nic nie mówi to chyba powinnaś zmienić na ten na wprost no chyba że zamierza skręcić ale mi o skrętach zawsze mówił a jak nie mówił to zmieniałam. I było okej
__________________
How can I make you say you want to be, -with me?
Averse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-29, 15:31   #2623
asiuk
Zakorzenienie
 
Avatar asiuk
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 6 569
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek.

Cytat:
Napisane przez Aangelek Pokaż wiadomość
Witam Wizazanki.
dzisiaj mialam jazde...nie jezdzilam z moim ulubionym instruktorem ale tez mialam dosc fajnego tyle ze zupelnie z innej szkoly (musial przyjechac bo mojemu instruktorowi cos wypadlo).ogolnie masakra...samochod zgasl mi chyba z 20 raz! nigdy tak nie mialam nie wiem co sie dzialo.ehh nooo.ale dreczy mnie inna sprawa...mianowicie kierunkowskazy i rondo.moj instrukor mowil mi ze przed rodem daje kierunek w prawo tylko wtedy gdy jade w prawo,w pozostalcyh przypadkach wlaczam kierunkowskaz jak zjezdzam z ronda.slyszalam tez od kuzynki ze skrecajac w lewo daje sie przed rondem kierunkowskaz w lewno.zapytalam o to instruktora to powiedzial mi ze tak sie robi na wiekszych rondach boi trzeba zmienic pas ruchu...no i rybka...chlopak z ktorym dzisiaj jezdzilam mowil wielkim przekonaniem ze nie wazne czy duze czy proste male rondo, dajemy kierunkowskaz w lewo przed rondem jesli chcemy jechac wlasnie w lewo.wiec jak to jest dziewczyny! bo ja juz jestem po prostu glupia.i jeszcze jedno.jak intruktor (egzmainator) nie mowi gdzie mamy jechac to jedziemy glownie z przebiegiem drogi glownej (tak mnie uczyl moj intruktor) czy prosto(tak mi mowil dzisiaj instruktor)? doslownie masakra, kazdy uczy inaczej.
Ja nie włączam kierunkowskazu, gdy jadę w lewo na rondzie - tylko przy zjeździe migam w prawo. W Gliwicach nie ma dużych, wielopasmowych rond, więc nie wiem, jak to jest w takim przypadku.

Nie wiem, jak to jest, gdy egzaminator nie mówi nic przed skrzyżowaniem. Wydaje mi się, że jedziemy jednak prosto, a nie z pierwszeństwem, ale być moze każdy egzaminator ma inaczej.
Na moim egzaminie powiedział mi raz, że na światłach jedziemy prosto, ja po chwili zdążyłam zapomnieć, więc spytałam, czy prosto. Bez problemu powtórzył. Myślę, że zawsze możesz spytać, jeśli masz wątpliwości. A jeśli Ci coś odburknie, to będziesz wiedziała, jak masz jechać na następnym skrzyżowaniu
__________________
my

Ewunia

Staś

bloguję
asiuk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-29, 15:55   #2624
uhahana
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 681
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek.

Mój egzaminator zaraz jak wyjeżdżaliśmy z WORDu, powiedział, że jak nie będzie nic mowił, to jedziemy prosto. Raz kazał jechać, tak, jak prowadzi droga z pierwszeństwem.

Co do rond, to jeszcze sie nie spotkalam z miganiem przy skręcaniu w lewo. Mnie zawsze uczyli, że w lewo można migać wtedy, kiedy się na rondzie zawraca. Ale nie trzeba. Ja jak na egzaminie zawracałam, to mignęłam tlko przy zjeżdżaniu. I bło wszystko dobrze.

Swoją drogą, to teraz sobie uświadomiłam, że właściwie już prawie nie jestem kursantką, więc niby powinnam się przestać udzielać, ale... chociaż ten wątek mnie jakoś zbliża do jeżdżenia, bo tak to przed następnym egzaminem będą pewnie ze 2 jazdy i koniec.
__________________
'Choose a job. Choose a career. Choose a family, choose a fucking big television, choose washing machines, cars, compact disc players, and electrical tin openers. Choose good health, low cholesterol and dental insurance. Choose your friends. (...) Choose your future.
Choose life.
'

uhahana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-29, 16:40   #2625
Aangelek
Rozeznanie
 
Avatar Aangelek
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 790
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek.

jejku dziewczyny dziekuje Wam za odpowiedzi ale teraz juz sie naprawde pogubilam jak jest z tym rondem bo jak same widzicie zdania sa podzielone. moze po prostu obie opcje sa prawidlowe??a co do tego gdzie jechac pytam bo wlasnie dzisiaj moj instruktor opowiadal mi o kursancie ktorego ulano wlasnie na tym ze pojechal zgodnie z przebiegiem drogi glownej a nie prosto...bez sensu.ulewaja na byle czym.

Poczytalam wlasnie troche dziewczyny na temat tych rond i po prostu nigdzie nie jest jasno i konkretnie napisane jak sie powinno zachowac w przypadku skretu w lewo badz zawracania. wnioski jedynie sa takie ze w przypadku malych rond lepiej sygnalizowac skret w lewo badz zawracanie juz przed wjechaniem na rondo. oby tylko moj egzaminator nie mial konkretnego zdania w tej sprawie...

Edytowane przez Aangelek
Czas edycji: 2007-10-29 o 16:52 Powód: dopisek
Aangelek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-29, 17:38   #2626
Averse
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 70
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek.

No u nas w Lublinie zaobserwowałam że raczej się miga w lewo ale tu są dość duże ronda, więc może to od tego zależy. No ale naprawdę można się pogubić jak u każdego się inaczej uczy
__________________
How can I make you say you want to be, -with me?
Averse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-29, 18:03   #2627
SuLoVa
Zakorzenienie
 
Avatar SuLoVa
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 18 103
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek.

Co do rond, skręcania w lewo i zawracania to wszystko zależy od tego czy mamy rondo z sygnalizacją świetlną czy nie. Jeżeli jest rondo bez sygnalizacji, a my będziemy jechać w lewo bądź zawracać to przy wjeździe na rondo nie włączamy kierunkowskazu, dopiero kiedy będziemy zjeżdzać z ronda to włączamy kierunkowskaz (w momencie kiedy miniemy ostatnią ulicę w którą nie chcemy skręcać).
Jeśli mamy rondo z sygnalizacją świetlną i chcemy skręcać w lewo bądź zawracać wtedy włączamy kierunkowskaz. Ale są też bardziej skomplikowane ronda z sygnalizacją świetlną, naktórych przy wjeździe włączamy kierunkowskaz bo skręcamy w lewo bądź zawracamy, ale już przy wyjeździe wyjeżdżamy bez kierunkowskazu...

Mam nadzieję, że chociaż troszkę pomogłam,
SuLoVa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-29, 18:05   #2628
uhahana
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 681
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek.

Szczerze? Chyba jestem jakaś zacofana, bo nigdy nie byłam [z tego, co pamiętam] na rondzie ze światłami
__________________
'Choose a job. Choose a career. Choose a family, choose a fucking big television, choose washing machines, cars, compact disc players, and electrical tin openers. Choose good health, low cholesterol and dental insurance. Choose your friends. (...) Choose your future.
Choose life.
'

uhahana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-29, 18:09   #2629
SuLoVa
Zakorzenienie
 
Avatar SuLoVa
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 18 103
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek.

Cytat:
Napisane przez uhahana Pokaż wiadomość
Szczerze? Chyba jestem jakaś zacofana, bo nigdy nie byłam [z tego, co pamiętam] na rondzie ze światłami
to zapraszam do Krakowa hihi
SuLoVa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-29, 18:57   #2630
Aangelek
Rozeznanie
 
Avatar Aangelek
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 790
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek.

no u mnie tez nie ma rond z swiatlami.sa zwykle male ronda.a mimo wszystko instruktor kazal migac jak jade w lewo...i badz tu czlowieku madry.
Aangelek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-29, 19:22   #2631
margerita007
Raczkowanie
 
Avatar margerita007
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 130
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek.

Hej ja jako stary wyjadacz się odezwe, kiedyś interesowałam się sprawą migania na rondach bo na kursie byłam uczona żeby zawsze migać jak jade w lewo w prawo lub zawracam bo to pomaga bardzo przy wjeździe na rondo jak ktoś miga w lewo to widzisz że jeszcze będzie jechał i nie móżesz wjechać generalnie dogrzebałam się do czegoś takiego że nie jest to uregulowane przepisami ale generalnie lepiej jest migać bo ułatwia to jazde innym kierowcom i ja migam no to tyle pozdrawiam
__________________
"Nie patrz na piękność lecz serce człowieka bo serce zostanie a piękność ucieka..."
margerita007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-29, 20:56   #2632
mysiamysia
Wtajemniczenie
 
Avatar mysiamysia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 714
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek.

Cytat:
Napisane przez margerita007 Pokaż wiadomość
ale generalnie lepiej jest migać bo ułatwia to jazde innym kierowcom i ja migam no to tyle
i bardzo dobrze...a niektorzy to nawet zjezdzajac z ronda nie wlaczaja kierunkowskazu...to dopiero cholernie utrudnia jazde..bo gdyby migal to bym juz wjechala na rondo ,a tak to nie wiem co on chce zrobic ,a wtedy zjezdza sie wiecej samochod...niestety czesto tak bywa.
__________________


"Najlepsza miłość to ta,która budzi duszę...
Pcha nas ku lepszemu...
Rozpala w sercach ogień a w duszy sieje spokój..."

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=16429349
Atmosphere,Bershka,Stradi varius,Pimkie,Reserved i inne...zapraszam
!14 stycznia dokładka!
!odpisuj u mnie!

mysiamysia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-29, 22:49   #2633
Gosia Straszewska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 160
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek.

no więc ja mam przed sobą pierwsze podejście do teorii w środę...ech

wyjeździłam póki co (w dużych odstępach) jakieś 36h i generalnie nie jest dobrze...
po prostu nie czuję się dobrze w aucie, dobija mnie ilość bodźców jakie bombarduję mnie przy jeździe po mieście (ileż rzeczy trzeba "przetworzyć"), oczywiście mylę prawą stronę z lewą, o refleksie szkoda gadać...
przez długi czas samochód mnie wręcz przerażał
jednym słowem, mam wrażenie, że nie jestem stworzona do jazdy autem
do tej pory spotkałam chyba tylko jedną osobę, która miała podobne przeboje jak ja z pierwszymi kontaktami z samochodem, w sensie że droga przez mękę...
i najgorsze, że im dalej w las tym gorzej!
na początku to jeszcze myślałam, że będzie OK bo tyle jeszcze przede mną, a ja widzę, że po prostu nie potrafię jechać i się nie denerwować

no a z drugiej strony baaardzo bym chciała potrafić jeździć

ech a jutro calutki dzień będę ryć testy
Gosia Straszewska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-29, 23:24   #2634
asiuk
Zakorzenienie
 
Avatar asiuk
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 6 569
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek.

Cytat:
Napisane przez Gosia Straszewska Pokaż wiadomość
no więc ja mam przed sobą pierwsze podejście do teorii w środę...ech

wyjeździłam póki co (w dużych odstępach) jakieś 36h i generalnie nie jest dobrze...
po prostu nie czuję się dobrze w aucie, dobija mnie ilość bodźców jakie bombarduję mnie przy jeździe po mieście (ileż rzeczy trzeba "przetworzyć"), oczywiście mylę prawą stronę z lewą, o refleksie szkoda gadać...
przez długi czas samochód mnie wręcz przerażał
jednym słowem, mam wrażenie, że nie jestem stworzona do jazdy autem
do tej pory spotkałam chyba tylko jedną osobę, która miała podobne przeboje jak ja z pierwszymi kontaktami z samochodem, w sensie że droga przez mękę...
i najgorsze, że im dalej w las tym gorzej!
na początku to jeszcze myślałam, że będzie OK bo tyle jeszcze przede mną, a ja widzę, że po prostu nie potrafię jechać i się nie denerwować

no a z drugiej strony baaardzo bym chciała potrafić jeździć

ech a jutro calutki dzień będę ryć testy
Powiem Ci tak. Ja po 30 godzinach obowiązkowej praktyki nie umiałam prawie nic (ledwo zdałam egzamin wewnętrzny - tak naprawdę, to nie była moja zasługa). Po dwóch miesiącach przerwy rozpoczęłam dodatkowe jazdy - wyjeździłam przed egzaminem w sumie 16 godzin. I wiesz, kiedy poczułam się bardziej komfortowo w samochodzie (nie znaczy: pewnie i spokojnie, tylko nieco lepiej, niż wcześniej), że może jednak nie jeżdżę tak tragicznie? Po tych dodatkowych 14. Na 15 i 16 godzinę poszłam już spokojnie (w czwartek przed egzaminem), a w piątek zdałam za pierwszym razem.
Po 9. i 10. dodatkowej godzinie przepłakałam cały weekend, nie wychodziłam jednego dnia z łóżka. Bo było beznadziejnie, co mi nawet instruktor delikatnie zasugerował. Do ostatnich godzin miałam poważne problemy z parkowaniem, zwłaszcza prostopadłym. I z ogólnym zachowaniem się na drodze.

Gdy w piątek pan egzaminator powiedział, żebym zaparkowała prostopadle między dwoma samochodami, nawet nie zadrżała mi noga. Zrobiłam to bez problemu.
Jestem przykładem na to, że wszystko jest możliwe
__________________
my

Ewunia

Staś

bloguję
asiuk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-30, 06:29   #2635
pluto17-17
Zadomowienie
 
Avatar pluto17-17
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: polska
Wiadomości: 1 936
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek.

dziwewczynki zdałam za pierwszym podejsciem i troche mi smutno ze nie bede jezdzić juz L jednak bardziej sie ciesze ze bede mogła sobie sama jezdzić hehehe
ale jestem happy
przestałam być juz kursantką....
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=10696630 &posted=1#post10696630 CIUSZKI

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post10816597 KSIĄZKI
pluto17-17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-30, 08:10   #2636
asiuk
Zakorzenienie
 
Avatar asiuk
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 6 569
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek.

Cytat:
Napisane przez pluto17-17 Pokaż wiadomość
dziwewczynki zdałam za pierwszym podejsciem i troche mi smutno ze nie bede jezdzić juz L jednak bardziej sie ciesze ze bede mogła sobie sama jezdzić hehehe
ale jestem happy
przestałam być juz kursantką....
Mi też jest smutno. To była niesamowita przygoda, zaangażowałam się bardzo. Teraz już nie będzie Marcina u mojego boku, nie będzie Gosi w biurze obsługi, wygłupiających się instruktorów, podniecenia przed kolejną lekcją
__________________
my

Ewunia

Staś

bloguję
asiuk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-30, 10:51   #2637
Gosia Straszewska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 160
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek.

heh, no troszkę mnie pocieszyłaś, asiuk
no z moim instruktorem to jest tak, że niby nie mówi jasno, że jeżdżę fatalnie no ale nie sposób nie widzieć, że czasem delikatnie sugeruje, że nie jest dobrze
jeżdżę ileśtam razy w to samo miejsce a zachowuję się na drodze jakbym była tam pierwszy raz
przy moich 30h jazdy było tak, że właściwie dopiero pod sam koniec zaczęłam robić łuk, a parkowania nawet nie zdążyłam przerobić, bo wszystko szło mi dużo oporniej niż "ustawa przewiduje", taka byłam zblokowana! zresztą te 30h to jest naprawdę bardzo mało

generalnie mam wrażenie, że auto się mnie nie słucha;D
hehehe no i ja jestem jakaś dziwna, bo obecność instruktora za bardzo mam wrażenie mi nie pomaga, przynajmniej teraz, na późniejszym etapie, a to z tego względu, że ciągle "zrzucam" w myślach odpowiedzialność za samochód na niego (no bo przecież ma pedały i wszystko kontroluje) ... no i mam poczucie, że ocenia każdy mój ruch (chociaż faktycznie za często nie daje tego odczuć, no chyba że zrobię coś ewidentnie źle)
łuk zaczął mi wychodzić dopiero wtedy, gdy instruktor sobie gdzieś odszedł

aaaa, jak wam dziewczyny szło/idzie parkowanie równoległe? czy to jest trudne??
ja jeszcze nie zdążyłam tego przerobić na jazdach, ale poprosiłam ojca żeby mi pokazał - wychodzi na to, że trzeba nad kołami panować
parkowanie prostopadłe, poza chronicznym myleniem kierunku skręcania, szło mi na jazdach całkiem nieźle (jak na mnie)

ja zdaję prawko w Wawie, normalnie to jest dżungla! niejedną godzinę jazdy przestałam w korku (no ale tego też trzeba się nauczyć), fakt faktem, że Wawa mimo, że największa dżungla w Polsce (wiadomo - rozmiar) podobno jest dobrze oznakowana
mnie strasznie wytrąca z równowagi trąbienie i ignorowanie przepisów przez kierowców

no, ale teraz trzeba czekać 2 miechy prawie na praktyczny - hehe to się najwyżej na 3 podejścia załapię w ciągu tych pół roku, potem najwyże do jakiegoś Ciechanowa się wybiorę zdawać;D
Gosia Straszewska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-30, 11:00   #2638
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek.

Cytat:
Napisane przez Gosia Straszewska Pokaż wiadomość
no z moim instruktorem to jest tak, że niby nie mówi jasno, że jeżdżę fatalnie no ale nie sposób nie widzieć, że czasem delikatnie sugeruje, że nie jest dobrze
moj sie nie krepował, powiedzial ze mam sie zastanowic czy chce prawko bo to moze byc moj gwóźdź do trumny bylo to bardzo pocieszajace 2 dni przed egzaminem
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-30, 11:42   #2639
agatha
Rozeznanie
 
Avatar agatha
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Pl/N
Wiadomości: 541
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek.

Cytat:
Napisane przez Gosia Straszewska Pokaż wiadomość
no z moim instruktorem to jest tak, że niby nie mówi jasno, że jeżdżę fatalnie no ale nie sposób nie widzieć, że czasem delikatnie sugeruje, że nie jest dobrze
Gosiu a jeździsz cały czas z tym samym instruktorem?
ja zapisując się na prawko nigdy wcześniej nie siedziałam nawet na miejscu kierowcy.
instruktorów miałam w sumie 3. z pierwszą wyjeździłam większość z 30h, dogadywałyśmy się w miarę ale niestety nie za dużo się nauczyłam i byłam bliska rezygnacji. dodatkowo dokupiłam 16h. najwięcej nauczył mnie właśnie ostatni instruktor z którym wyjeździłam 8h. na plus zmian jest też możliwość jazdy różnymi autami bo każde choć tej samej marki jest inne- różnie położone sprzęgło itp. może powinnaś zmienić instruktora?
ja na egzamin zapisałam się po wyjeżdżony 46h bo dopiero wtedy czułam się dość pewnie za kierownicą.
ps. dla mnie parkowanie równoległe jest proste(ostatni instruktor mnie nauczył parkować równolegle w łatwy dla mnie sposób).
najwięcej problemów miałam z prostopadłym
__________________

agatha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-30, 12:26   #2640
misia_bella
Zakorzenienie
 
Avatar misia_bella
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: wesołe miasteczko :)
Wiadomości: 3 240
Dot.: Dla przyszłych i obecnych kursantek.

Hej Dziewczyny
Pozwolicie że dołącze do waszego grona Dziś miałam pierwsze dwie godziny jazdy. Najpierw instruktor pokazywał mi co gdzie jest, a poźniej wsiadłam za kierownice. Dzis jezdziłam tylko po takim duzym parkingu, bo bałam sie wyjechac na miasto.
Jesli chodzi o instruktora to spoko tłumaczy, ale straszny z niego flirciarz. Tak mnie denerwował swoja gadką. Czy oni wszyscy tacy są?
__________________
''Starzenie się jest nieuniknione.
Doroślenie jest opcjonalne
.
Śmianie się z samego siebie jest terapeutyczne
."
misia_bella jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Auto Marianna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:29.