Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.IV - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-05-14, 10:44   #181
agalia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 96
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.IV

Cytat:
Napisane przez sunshine_25 Pokaż wiadomość
Ja waze 62 kg. Mam atopowe zapalenie skory/ egzeme wiec dlatego zaczela od 10mg bo ja mam sucha skore sama w sobie.
Ale dzis jest troszke lepiej, gule sie wysuszyly. Z ok 10 ktore mialam zostaly 4 takie bolace a reszta jest plaska i czerwona, lepsze takie niz takie wystajace i 'swiecace' bo to masakra, nawet sie ich pomalowac nie da bo sie nie trzyma makijaz.

Za 6 tyg mam slub, za tydzien zaczynam 40mg. Miejmy nadzieje ze wypieknieje

Trzymam w takim razie kciuki, żeby wszystko do wesela się wygoiło
A na suchą skórę na twarzy polecam krem z ziaji nawilżający z mocznikiem, mi bardzo pomógł, makijaż trzyma się super a skóra nie jest taka sucha.
agalia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-14, 12:23   #182
sunshine_25
Rozeznanie
 
Avatar sunshine_25
 
Zarejestrowany: 2017-10
Lokalizacja: Kent, UK
Wiadomości: 679
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.IV

Cytat:
Napisane przez agalia Pokaż wiadomość
Trzymam w takim razie kciuki, żeby wszystko do wesela się wygoiło
A na suchą skórę na twarzy polecam krem z ziaji nawilżający z mocznikiem, mi bardzo pomógł, makijaż trzyma się super a skóra nie jest taka sucha.
Uzywam calej serii Hydrain3, kremu, serum i kremu pod oczy Bardzo dobrze nawilza. Nawet twarz nie jest taka sucha oprocz skory w okol oczu i ust . Najwiekszy problem mam z ustami
__________________
01.01.2009
22.12.2016
23.06.2018
sunshine_25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-15, 06:54   #183
agalia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 96
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.IV

Cytat:
Napisane przez sunshine_25 Pokaż wiadomość
Uzywam calej serii Hydrain3, kremu, serum i kremu pod oczy Bardzo dobrze nawilza. Nawet twarz nie jest taka sucha oprocz skory w okol oczu i ust . Najwiekszy problem mam z ustami

A przy większej dawce będzie jeszcze większy, ja wypróbowałam różne pomadki i tylko Carmex mi pomaga, ale smaruję nim usta non stop.
agalia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-17, 15:39   #184
marwis
Przyczajenie
 
Avatar marwis
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 15
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.IV

Cytat:
Napisane przez sunshine_25 Pokaż wiadomość
Uzywam calej serii Hydrain3, kremu, serum i kremu pod oczy Bardzo dobrze nawilza. Nawet twarz nie jest taka sucha oprocz skory w okol oczu i ust . Najwiekszy problem mam z ustami
oj doskonale znam ten problem.probowalas hada labo? ogolnie cala seria bazuje na kwasie hialuronowym i jest silnie nawilzajaca, maja taki kremik: http://www.hadalabotokyo.pl/pl/produ...zien-i-na-noc/ ogolnie jest on przeciwzmarszczkowy ale tez super nawilza. moze pomoc
marwis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-23, 12:52   #185
e_mm_a
Przyczajenie
 
Avatar e_mm_a
 
Zarejestrowany: 2018-05
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 7
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.IV

marwis - A to nie będzie za mocna reakcja - ten krem i tabletki?

Edytowane przez e_mm_a
Czas edycji: 2018-05-23 o 12:52 Powód: literówka
e_mm_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-23, 15:18   #186
marwis
Przyczajenie
 
Avatar marwis
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 15
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.IV

Cytat:
Napisane przez e_mm_a Pokaż wiadomość
marwis - A to nie będzie za mocna reakcja - ten krem i tabletki?
u mnie bylo ok, bez przeciwwskazań. ale jezeli masz watpliwości to oczywiscie dopytaj swojego lekarza, warto dla własnego spokoju
marwis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-24, 15:44   #187
sunshine_25
Rozeznanie
 
Avatar sunshine_25
 
Zarejestrowany: 2017-10
Lokalizacja: Kent, UK
Wiadomości: 679
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.IV

Czy suchosc na twarzy utrzymuje sie przez cala kuracje czy np jest przez chwile a pozniej sie pgarnizm przyzwyczai do tabletek? W poniedzialek zaczelam brac 40mg i masakra, sucha jak pieprz.
__________________
01.01.2009
22.12.2016
23.06.2018
sunshine_25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-06-04, 07:07   #188
agalia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 96
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.IV

Cytat:
Napisane przez sunshine_25 Pokaż wiadomość
Czy suchosc na twarzy utrzymuje sie przez cala kuracje czy np jest przez chwile a pozniej sie pgarnizm przyzwyczai do tabletek? W poniedzialek zaczelam brac 40mg i masakra, sucha jak pieprz.

A u mnie ta suchość minęła, nie wiem właśnie czy skóra się przyzwyczaiła czy to zasługa tego kremiku z ziaji (nawilżający z mocznikiem 3%). Kompletnie mi nie przeszkadza suchość skóry, stosuję puder mineralny, nie mam żadnych suchych skórek...nic...tylko usta tragedia.
Właśnie idę za tydzień na wesele i robię teraz tygodniową przerwę, mam nadzieję, że te usta dojdą do siebie.
agalia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-04, 10:56   #189
sunshine_25
Rozeznanie
 
Avatar sunshine_25
 
Zarejestrowany: 2017-10
Lokalizacja: Kent, UK
Wiadomości: 679
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.IV

Cytat:
Napisane przez agalia Pokaż wiadomość
A u mnie ta suchość minęła, nie wiem właśnie czy skóra się przyzwyczaiła czy to zasługa tego kremiku z ziaji (nawilżający z mocznikiem 3%). Kompletnie mi nie przeszkadza suchość skóry, stosuję puder mineralny, nie mam żadnych suchych skórek...nic...tylko usta tragedia.
Właśnie idę za tydzień na wesele i robię teraz tygodniową przerwę, mam nadzieję, że te usta dojdą do siebie.
Wlasnie mi tez juz suchosc na twarzy minela, jedyne co to mam MEGA suche usta. Kupilam tez podklad mineralny, i duzo nawilzam buzie, suche skorki tez zniknely.
Smaruje usta kremem Nivea, on mi najbardziej pomaga, ten zwykly w niebieskim okraglym pudelku.
__________________
01.01.2009
22.12.2016
23.06.2018
sunshine_25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-02, 07:45   #190
agalia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 96
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.IV

Hej,
Mam pytanie, jest na forum ktoś kto przerwał kurację? Powinnam wziąć jeszcze co najmniej jedno opakowanie, ale źle się czuję i nie chciałabym już tego brać, ale boję się nawrotu... Ma ktoś jakieś doświadczenie w tym zakresie?
agalia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-04, 18:51   #191
virtual_luv
Raczkowanie
 
Avatar virtual_luv
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 420
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.IV

Mi trądzik wrócił, cera nadal jest normalna, lekko tłusta zamiast lojotokowej i to mnie cieszy. Ale z miesiąca na miesiąc coraz więcej pryszczy.
Nie wiem co robić, iść na drugą kuracje, trochę mi to nie pasuje ponieważ mam 33 lata i w każdej chwili mogę się zdecydować na dziecko a wracając do leczenia zamknę sobie tą drogę na dwa kolejne lata.
Z drugiej strony mam pracę w której powinnam wyglądać dobrze a jak patrzę w lustro to płakać mi się chce.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
virtual_luv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-07-09, 12:19   #192
szymon0088
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 10
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.IV

Witam, czas na mój ostatni wpis na tym profilu... Od mojego ostatniego wpisu minął rok. Tam opisałem swoje skutki brania leku rok od zakończenia. Teraz mijają ponad dwa lata i cóż, opowiem wam co się ze mną stało. Przypomnę swoją historię, wtedy: wiek 16 lat, trądzik bardzo cięzki, w trakcie brania leków podchodzący pod piorunujący, lekka depresja, wychodzenie z domu tylko z przymusu...
Teraz? 18 lat, trądzika brak, 0 pryszczy, wychodzi coś raz na pół roku i znika po dwóch dniach Płytkie blizny, które są i je widać, ale z dwojga złego... jest tysiąc razy lepiej. Jedyne co mi zostało po tych tabletkach to bół dolnej częsci pleców. Tak, mam 18 lat i bolą mnie plecy... ale tylko przy jakimś nagłym wysiłku. Jeśli chcecie znać moje zdanie... opłaca się to brać i tyle. Jeśli tak jak w moim przypadku, leczysz się na trądzik kilka dobrych lat a twoja samoocena dotyka dna oceanu, nie wahaj się, przetrzymaj wszystkie skutki uboczne, bo warto. Życzę wszystkim powodzenia i wytrwałości, bo droga jest długa, a nagroda opłacalna
szymon0088 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-19, 20:16   #193
CitrusParadisi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 3
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.IV

Cytat:
Napisane przez szymon0088 Pokaż wiadomość
Witam, czas na mój ostatni wpis na tym profilu... Od mojego ostatniego wpisu minął rok. Tam opisałem swoje skutki brania leku rok od zakończenia. Teraz mijają ponad dwa lata i cóż, opowiem wam co się ze mną stało. Przypomnę swoją historię, wtedy: wiek 16 lat, trądzik bardzo cięzki, w trakcie brania leków podchodzący pod piorunujący, lekka depresja, wychodzenie z domu tylko z przymusu...
Teraz? 18 lat, trądzika brak, 0 pryszczy, wychodzi coś raz na pół roku i znika po dwóch dniach Płytkie blizny, które są i je widać, ale z dwojga złego... jest tysiąc razy lepiej. Jedyne co mi zostało po tych tabletkach to bół dolnej częsci pleców. Tak, mam 18 lat i bolą mnie plecy... ale tylko przy jakimś nagłym wysiłku. Jeśli chcecie znać moje zdanie... opłaca się to brać i tyle. Jeśli tak jak w moim przypadku, leczysz się na trądzik kilka dobrych lat a twoja samoocena dotyka dna oceanu, nie wahaj się, przetrzymaj wszystkie skutki uboczne, bo warto. Życzę wszystkim powodzenia i wytrwałości, bo droga jest długa, a nagroda opłacalna

Masz zapewne odwapniony odcinek lędźwiowy, osteopenia albo już osteoporoza (zrób badanie)!

Nie próbowaliście dawek 50 000 µg palmitynian retinolu plus cynk przed syntetykiem? Badałyście poziom D?
CitrusParadisi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-20, 12:37   #194
emafas
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 1
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.IV

xxxxx
emafas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-22, 10:12   #195
prelude
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 41
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.IV

Dziewczyny, takie pytanie. Może głupie - biorę retinoidy doustnie. Aknetin, kupuję go na Ukrainie, nie wiem jak się nazywa w Polsce. Ale pytanie, tak z ciekawości: Zauważyłam, że dziewczyny używają retinoidów naskórnie walcząc ze zmarszczkami. Czy myślicie, że branie doustnie poza efektem walki z trądzikiem wpłynie też na kwestię zmarszczek w przyszłości?
z góry dzięki za odpowiedź
prelude jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-24, 10:52   #196
agneiw
Raczkowanie
 
Avatar agneiw
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 265
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.IV

Cytat:
Napisane przez prelude Pokaż wiadomość
Dziewczyny, takie pytanie. Może głupie - biorę retinoidy doustnie. Aknetin, kupuję go na Ukrainie, nie wiem jak się nazywa w Polsce. Ale pytanie, tak z ciekawości: Zauważyłam, że dziewczyny używają retinoidów naskórnie walcząc ze zmarszczkami. Czy myślicie, że branie doustnie poza efektem walki z trądzikiem wpłynie też na kwestię zmarszczek w przyszłości?
z góry dzięki za odpowiedź
Moja dermatolog mówiła, że tak.
agneiw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-14, 11:56   #197
warenia
Przyczajenie
 
Avatar warenia
 
Zarejestrowany: 2019-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.IV

Warto pamiętać, że retinoidów nie można stosować podczas ciąży. Mogą uszkadzać płód. Nie wszystkie dziewczyny o tym wiedzą.
warenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-07, 20:12   #198
minitasia
Raczkowanie
 
Avatar minitasia
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 446
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.IV

Czy są jakieś kosmetyki albo konkretne składniki których trzeba unikać stosując retinoidy doustnie?
minitasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-22, 21:04   #199
Podlizna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Ziemia obiecana
Wiadomości: 79
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.IV

Cytat:
Napisane przez minitasia Pokaż wiadomość
Czy są jakieś kosmetyki albo konkretne składniki których trzeba unikać stosując retinoidy doustnie?

Z tego co wiem nie, można stosować żadnych kosmetyków które mają w składzie pochodne witaminy A oraz takich które wysuszają skórę. Nawilżać, nawilżać i jeszcze raz nawilżać.

---------- Dopisano o 22:04 ---------- Poprzedni post napisano o 21:13 ----------

Jestem podczas kuracji biorę Axotret 20mg, brałam 2 tabl. dziennie, teraz 3 jedna rano, dwie wieczorem. To moja pierwsza kuracja i trwa trzeci miesiąc. Z trądzikiem walczę od 20 lat. Próbowałam różnych leków i mazideł jak większość z was, pisałam o tym wcześniej. Mój trądzik miał postać dużych bolących nacieków, pojawiały się też mniejsze pryszcze ale to pikuś w porównaniu z tym co fundowały mi wrzody.
Na początku wysyp w postaci kilku bolących nacieków, niektóre sporo się zmniejszyły, ale są do dzisiaj. W skórze głowy też był trąd, teraz czysto, na początku sucho w tej chwili ok, włosy nie wypadają, myję rzadziej. Twarz wysuszona, najbardziej okolice nosa i broda, podrażniona i czerwona, ale wygojona. Kilka czerwonych plam i blizny. Pozostałe skutki uboczne:



suchość w nosie
wysuszone usta
bóle mięśni i stawów
bóle pleców
nocne poty
jednorazowe zaburzenie widzenia
ZNP x 2

Edytowane przez Podlizna
Czas edycji: 2022-02-22 o 21:06
Podlizna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-02-22 22:04:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:59.