Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy! - Strona 163 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-05-30, 13:06   #4861
extranjera
Raczkowanie
 
Avatar extranjera
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 94
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez rebeccaa Pokaż wiadomość
Czy wydadzą w aptece tego nie wiem. Nuvaring jest drogi, wspólnie z ginekolog ustaliłam i teraz wypisuje mi tylko tańszy Ginoring. To jest to samo jeśli chodzi o hormony.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kiedyś nie bylo NuvaRing w aptece to farmaceutka mi zaproponowala zamiennik, ale nie pamietam co to bylo, a ze taki sam skład to bez problemu na tę receptę sprzedała.

Wlasnie widzialam chociażby na dozie i roznica jest ogromna w cenie. Chyba tez zaczne prosic lekarza o Ginoring, bo po co mam przepłacać i to az tyle? W dodatku jesli mozna je trzymac poza lodówką to jeszcze lepiej, bo wtedy nie ma problemu z wyjazdami, jesli w jego trakcie trzeba zalozyc nowy krążek.

Dzięki za info!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
extranjera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-30, 14:52   #4862
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Mnie też zaproponowali raz Ginoring zamiast Nuvaring, ale nie chciałam, bo Ginoring stosowałm na początku i jednak zmieniłam na Nuvaring, który nosi mi się o niebo i jeszcze trochę lepiej.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-30, 15:11   #4863
rebeccaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warsaw
Wiadomości: 1 345
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Ja u siebie nie widzę żadnej różnicy w noszeniu...dlatego zdecydowałam się na stałe na ginoring, duży plus za cenę, trochę kasy zostanie w kieszeni

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
KOCHAM GO NAJBARDZIEJ NA ŚWIECIE!
rebeccaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-30, 15:17   #4864
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez rebeccaa Pokaż wiadomość
Ja u siebie nie widzę żadnej różnicy w noszeniu...dlatego zdecydowałam się na stałe na ginoring, duży plus za cenę, trochę kasy zostanie w kieszeni

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja nosiłam Ginoring przez 3 miesiące i non stop mi się zsuwał w dół i go czułam.
Nuvaring nigdy nie czuję.
Ale nie wiem, od czego to zależy
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-30, 16:12   #4865
rebeccaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warsaw
Wiadomości: 1 345
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Ja nosiłam Ginoring przez 3 miesiące i non stop mi się zsuwał w dół i go czułam.
Nuvaring nigdy nie czuję.
Ale nie wiem, od czego to zależy
Lekarka mi mówiła że jeśli chodzi o skład hormonalny to jest to samo, natomiast jeśli chodzi o materiał z którego jest wykonany to ginoring trochę się różni np od nuvaring być może w tym leży przyczyna

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
KOCHAM GO NAJBARDZIEJ NA ŚWIECIE!
rebeccaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-05, 08:49   #4866
popilnuj
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie
Wiadomości: 107
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

A ja z innej "Strony".
Jestem w trakcie stosowania drugiego krążka i czuję się fatalnie...

Mdłości, podły nastrój, złe samopoczucie, bóle jajników i straszne wzdęcia...
Problemy z wypróżnianiem i ogólnie... jest dramat.
Pierwszy ring dał mi w kość, cały czas noszenia miałam dość obfite plamienie - po odstawieniu - zero. Przez tydzień bez nuva brzuch nie bolał, wypróżnianie w normie itp. Po założeniu kolejnego ( z nadzieja, że organizm się przyzwyczai) - ponownie te same objawy. Jestem już zmęczona...

Nie mam pojęcia, czy to kwestia adaptacji czy po prostu muszę zrezygnować??
popilnuj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-05, 09:21   #4867
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez popilnuj Pokaż wiadomość
A ja z innej "Strony".
Jestem w trakcie stosowania drugiego krążka i czuję się fatalnie...

Mdłości, podły nastrój, złe samopoczucie, bóle jajników i straszne wzdęcia...
Problemy z wypróżnianiem i ogólnie... jest dramat.
Pierwszy ring dał mi w kość, cały czas noszenia miałam dość obfite plamienie - po odstawieniu - zero. Przez tydzień bez nuva brzuch nie bolał, wypróżnianie w normie itp. Po założeniu kolejnego ( z nadzieja, że organizm się przyzwyczai) - ponownie te same objawy. Jestem już zmęczona...

Nie mam pojęcia, czy to kwestia adaptacji czy po prostu muszę zrezygnować??
Jakbym czuła się tak fatalnie, to chyba bym się nie męczyła dalej i nie liczyla na to, że przejdzie w końcu. Można przeczekać drobne plamienia czy inne lekkie dolegliwości, ale to, co opisujesz, to byłoby dla mnie za duzo.
Brałaś wcześniej tabletki albo stosować inną metodę hormonalną? Jeśli tak, dobrze je znosiłaś?
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-06-05, 10:40   #4868
popilnuj
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie
Wiadomości: 107
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Jakbym czuła się tak fatalnie, to chyba bym się nie męczyła dalej i nie liczyla na to, że przejdzie w końcu. Można przeczekać drobne plamienia czy inne lekkie dolegliwości, ale to, co opisujesz, to byłoby dla mnie za duzo.
Brałaś wcześniej tabletki albo stosować inną metodę hormonalną? Jeśli tak, dobrze je znosiłaś?
5 lat temu, tabletki Yasminelle (nie pamiętam, czy takowa była dokładna nazwa, ale cos w ten deseń). Było okej, zero dolegliwości. Problem był po odstawieniu, z powrotem cyklu i ogólne rozstrojenie organizmu.

Nie wiem jak wówczas z odstawieniem krążka. Wg ulotki można go wyjąć w każdym momencie, nie bacząc na wcześniejsze współżycie?
Chciałabym go jednak usunąć, bo męczenie się mija się z sensem, ale mam jednak obawy.
popilnuj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-05, 11:09   #4869
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez popilnuj Pokaż wiadomość
5 lat temu, tabletki Yasminelle (nie pamiętam, czy takowa była dokładna nazwa, ale cos w ten deseń). Było okej, zero dolegliwości. Problem był po odstawieniu, z powrotem cyklu i ogólne rozstrojenie organizmu.

Nie wiem jak wówczas z odstawieniem krążka. Wg ulotki można go wyjąć w każdym momencie, nie bacząc na wcześniejsze współżycie?
Chciałabym go jednak usunąć, bo męczenie się mija się z sensem, ale mam jednak obawy.
Jakie obawy?
Odstaw zgodnie z ulotką albo poradź się ginekologa.
Przy okazji możesz poprosić, żeby wypisał Ci tabletki. Może na tabletkach będzie lepiej. Nie ma metody, która sprawdza się u wszystkich, zawsze znajdą się osoby, które ją źle znoszą. Z krążkami trafiło akurat na Ciebie.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-18, 22:38   #4870
extranjera
Raczkowanie
 
Avatar extranjera
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 94
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Nie pamiętam juz ktora dziewczyna pisala, ze mozna stosowac jeden krazek 4 tygodnie i potem od razu zakladamy nowy, zeby nie miec krwawienia z odstawienia. Wczoraj jak bylam u ginekologa to on powiedzial, ze 3 tygodnie jeden sie nosi i od razu drugi zalozyc. Tak tez kiedys robilam, ale stwierdzilam ze to tydzien mniej specyfiku, a co za tym idzie skraca sie czas wykupienia kolejnej recepty. Podpowiedzcie mi czy faktycznie 4 tygodnie przetrzymywania jednego to taka zbrodnia? Czy TRZEBA i nie ma innej opcji trzymac go 3 tyg. i potem od razu kolejny?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
extranjera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-19, 10:53   #4871
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez extranjera Pokaż wiadomość
Nie pamiętam juz ktora dziewczyna pisala, ze mozna stosowac jeden krazek 4 tygodnie i potem od razu zakladamy nowy, zeby nie miec krwawienia z odstawienia. Wczoraj jak bylam u ginekologa to on powiedzial, ze 3 tygodnie jeden sie nosi i od razu drugi zalozyc. Tak tez kiedys robilam, ale stwierdzilam ze to tydzien mniej specyfiku, a co za tym idzie skraca sie czas wykupienia kolejnej recepty. Podpowiedzcie mi czy faktycznie 4 tygodnie przetrzymywania jednego to taka zbrodnia? Czy TRZEBA i nie ma innej opcji trzymac go 3 tyg. i potem od razu kolejny?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mozna 4 tygodnie.
Ulotka o tym mówi, tylko nie w taki bezpośredni sposób - jest o tym w zagadnieniu, co jeśli nie wyjmie się krążka po 3 tygodniach i ulotka mówi, że jeśli mieścimy się w 4 tygodniach, to ochrona jest zachowana i należy zrobić normalną przerwę (lub włożyć nowy)

Po polsku trudno znaleźc informacje na ten temat, wklejam po angielsku:

Conventional Use: Some doctors and the instructions that come with the Nuvaring may recommend that you leave the NuvaRing in for 21 days and then take a seven day break, which will cause your period to come.
Shorter Breaks: Research has shown that it is safe and more effective to only leave the ring out for three or four days per month. Many women therefore leave their NuvaRing in for 25 days and then take a three day break before putting their new one in, or 24 days with it in and four days out. If you do this, your period should start in the time the NuvaRing is out. You don’t need to wait until your period finishes to put your next NuvaRing in – you can start your new ring after three or four days whether you are still bleeding or not. Never take a break that is longer than seven days.
Continuous Use: You can also simply leave the NuvaRing inside for 28-31 days and then change it without a break. Change your NuvaRing on the 28th day (every 4 weeks) or on the same day each calendar month, putting the new one in immediately after you remove the old one. This will also make the NuvaRing more effective in protecting against pregnancy. For some women they will have some spotting after a few months – this is normal. If you do not like having irregular spotting, you may want to take a three or four day break every second or third month, which will make it more like having a period. Otherwise, just continue to use the ring, changing every 28-31 days, and the spotting will eventually stop.



Ja jestem w trakcie 3 krążka bez przerwy (zmieniam w sobotę, a raczej w piątek, bo w sobotę mnie nie będzie w domu) i wszystko jest w porządku.

Prawdę mówiąc, mój ginekolog nie jest zachwycony. Twierdzi, że powinnam robić przerwy, żeby endometrium się złuszczyło. Może będę robić ze 2-3 w roku, ale przez całe lato nie planuję. Ale jak zapytałam, co może się stać, jeśli nie będę robić przerw, to wymijająco powiedział "jest pani dorosła i zrobi, jak uważa", więc uznałam, że po prostu takie jest jego przekonanie i tyle.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-08, 16:44   #4872
NiebieskaKoszula
Komandor Kociak
 
Avatar NiebieskaKoszula
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 428
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Dziewczyny, mam problem!
Może niepotrzebnie panikuję, ale przeczytałam ulotkę chyba ze 20 razy i nadal czuję się jakbym nic nie wiedziała.
01.07 powinnm była wyjąć krążek ale nie zrobiłam tego ponieważ leczę infekcję grzybiczą i chciałam doprowadzić kurację do końca. W ulotce pisze, że jeżeli pierścień znajdował się w pochwie więcej niż 3 tygodie ale mniej niż 4, to mogę go normalnie wyjąć, odczekać tydzień i założyć następny, przy czym powinno wystąpić normalne krawienie z odstawienia.
Pierścień wyciągnęłam w sobotę 06.07, gdzieś koło 17. Czy to znaczy że powinnam następny pierścień włożyć też w sobotę koło 17, czy może w niedzielę? A może w poniedziałek tak jak wcześniej zakładałam Nuvę?
Niech ktoś rozwieje moje wątpliwości bo zwariuję
__________________
"Cel to marzenie z datą realizacji."
NiebieskaKoszula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-09, 08:33   #4873
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez NiebieskaKoszula Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam problem!
Może niepotrzebnie panikuję, ale przeczytałam ulotkę chyba ze 20 razy i nadal czuję się jakbym nic nie wiedziała.
01.07 powinnm była wyjąć krążek ale nie zrobiłam tego ponieważ leczę infekcję grzybiczą i chciałam doprowadzić kurację do końca. W ulotce pisze, że jeżeli pierścień znajdował się w pochwie więcej niż 3 tygodie ale mniej niż 4, to mogę go normalnie wyjąć, odczekać tydzień i założyć następny, przy czym powinno wystąpić normalne krawienie z odstawienia.
Pierścień wyciągnęłam w sobotę 06.07, gdzieś koło 17. Czy to znaczy że powinnam następny pierścień włożyć też w sobotę koło 17, czy może w niedzielę? A może w poniedziałek tak jak wcześniej zakładałam Nuvę?
Niech ktoś rozwieje moje wątpliwości bo zwariuję
Najpóźniej w sobotę ok 17.
Równo tydzień po wyjeciu zakłada się nowy.
Mozna nowy włożyć wczesniej, jeśli chcesz sobie przesunąć dzień wyjmowania/zakladania, ale nie mozna później niż ten tydzień po wyjęciu.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-14, 14:55   #4874
thefinalaction
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 6
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Dziewczyny, a jak jest z wizytą u ginekologa? Przestawiłam się na 4 tygodniowe noszenie krążka, za dwa tygodnie mam wizytę (z badaniem) i się zastanawiam czy przed samym badaniem przy rozbieraniu się wyciągnąć krążek czy ginekologowi nie będzie przeszkadzał w badaniu?
thefinalaction jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-14, 14:57   #4875
rebeccaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warsaw
Wiadomości: 1 345
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez thefinalaction Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a jak jest z wizytą u ginekologa? Przestawiłam się na 4 tygodniowe noszenie krążka, za dwa tygodnie mam wizytę (z badaniem) i się zastanawiam czy przed samym badaniem przy rozbieraniu się wyciągnąć krążek czy ginekologowi nie będzie przeszkadzał w badaniu?
Nigdy podczas badania u ginekologa nie wyciągałam krążka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
KOCHAM GO NAJBARDZIEJ NA ŚWIECIE!
rebeccaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-15, 10:21   #4876
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez thefinalaction Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a jak jest z wizytą u ginekologa? Przestawiłam się na 4 tygodniowe noszenie krążka, za dwa tygodnie mam wizytę (z badaniem) i się zastanawiam czy przed samym badaniem przy rozbieraniu się wyciągnąć krążek czy ginekologowi nie będzie przeszkadzał w badaniu?
Ja się po prostu pytam ginekologa, czy wyjąć, czy zostawić. I w zależności, jak mu pasuje, tak robię.

A moja macica zbuntowała się przy noszeniu 4-tygodniowym. Po 3 tygodniach 4. krążka z rzędu dostałam krwawienia ze skrzepami, jak normalny okres. I już mnie ponad tydzień podbrzusze pobolewało, ciągnęło jak przed okresem.
Więc po prostu wyjęłam i zrobię tygodniową przerwę, żeby się endometrium złuszczyło. Najwyraźniej jednak sporo przyrosło przez te 4 miesiace, skoro samo się zaczęło złuszczać, bez odstawienia krążka.
Myślę, że będę nosić 3 z rzędu i przerwa, 3 z rzędu i przerwa, itd.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-21, 13:09   #4877
haniavit
Raczkowanie
 
Avatar haniavit
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 425
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Dziewczyny, czy wam z czasem krwawienie z odstawienia równiez się zmniejszyło czy być może nawet zanikło?

Używam krążka ponad dwa lata, generalnie super, zero problemów. Zauważyłam z czasem, że krwawienie w czasie przerwy znacznie zmalało i zminiaturyzowało się z czasem. Również rozpoczęcie zmieniło się ze środy, potem odpowiednio czwartek i piątek a w tym miesiącu w ogóle nie wystąpiło. Pytałam ginekologa podczas ostatniej wizyty i stwierdził, że to normalne. To że normą jest, że maleje jestem w stanie zrozumieć, ale że zanika?

Nie, nie jestem w ciąży.
__________________

In the age of information,
IGNORANCE IS A CHOICE.
haniavit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-21, 13:49   #4878
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Ja się po prostu pytam ginekologa, czy wyjąć, czy zostawić. I w zależności, jak mu pasuje, tak robię.

A moja macica zbuntowała się przy noszeniu 4-tygodniowym. Po 3 tygodniach 4. krążka z rzędu dostałam krwawienia ze skrzepami, jak normalny okres. I już mnie ponad tydzień podbrzusze pobolewało, ciągnęło jak przed okresem.
Więc po prostu wyjęłam i zrobię tygodniową przerwę, żeby się endometrium złuszczyło. Najwyraźniej jednak sporo przyrosło przez te 4 miesiace, skoro samo się zaczęło złuszczać, bez odstawienia krążka.
Myślę, że będę nosić 3 z rzędu i przerwa, 3 z rzędu i przerwa, itd.
U mnie podobnie, po 4 miesiącach pojawiły się plamienia. Chyba też będę robić przerwę co 3 miesiące.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-13, 22:08   #4879
soulone
Wtajemniczenie
 
Avatar soulone
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 506
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Hej, mam pytanko. Od 5 lat przyjmuję Nuva Ring. Moja ginekolog, na wynik cytologii, na którym widniało zapalenie przepisała mi Fluomizin. Zakupilam, wydalam 35 zł i czytam w ulotce, że lek może obniżać skuteczność krążków dopochwowych... Pomyślałam, że w takim razie użyje go w trakcie krwawienia, ale ponoć też nie jest to wskazane. Macie jakąś radę? Lekarz wiedziała oczywiście jaką antykoncepcję przyjmuję, tym bardziej jestem zła, bo niepotrzebnie wydałam pieniadze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
soulone jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-19, 18:34   #4880
czesc_123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 1
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cześć dziewczyny,

Jakie są wasze odczucia odnośnie krążka w porównaniu z tabletkami? Chodzi mi o skutki uboczne.
U mnie w przypadku tabletek nie było żadnych skutków ubocznych oprócz bólu nóg, kiedy długo siedziałam, w związku z tym tabletki odstawiłam. Ginekolog zasugerował, że można przetestować krążki ze względu na to, że hormony są uwalniane stopniowo i w mniejszej dawce, a więc może ten skutek uboczny nie będzie występował.
Jak było u was? Miałyście problemy z bólem nóg podczas stosowania krążka?
czesc_123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-20, 00:00   #4881
95Miimi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 1
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Hej dziewczyny. Mam problem. Stosowałam nuva 4 miesiące. Normalnie, z przerwami itp.

Usunęłam 15.06 i dostałam okres z odstawienia.

I od wtedy nic. Cisza 🤷🏻☠♀️

Czy któraś z Was tak miała? Ciąża wykluczona
95Miimi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-31, 18:48   #4882
thefinalaction
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 6
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez czesc_123 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny,

Jakie są wasze odczucia odnośnie krążka w porównaniu z tabletkami? Chodzi mi o skutki uboczne.
U mnie w przypadku tabletek nie było żadnych skutków ubocznych oprócz bólu nóg, kiedy długo siedziałam, w związku z tym tabletki odstawiłam. Ginekolog zasugerował, że można przetestować krążki ze względu na to, że hormony są uwalniane stopniowo i w mniejszej dawce, a więc może ten skutek uboczny nie będzie występował.
Jak było u was? Miałyście problemy z bólem nóg podczas stosowania krążka?
Mi przejście z tabsów na krążek pomogło z nogami. Dużo mniej puchną (chyba, że jest naprawdę mocny upał). Wcześniej nogi mnie bolały przy dłuższym staniu, teraz nic się nie pojawia.
thefinalaction jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-04, 18:41   #4883
Ania87aa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 1
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Hej ja zaczęłam stosować krążek w pierwszy dzień miesiączki i miesiączka ustala teraz jest drugi dzień a po niej ani śladu czy to może tak być na poczatku

---------- Dopisano o 17:41 ---------- Poprzedni post napisano o 17:35 ----------

Mam jeszcze pytanie odnośnie umiejscowienia pierścienia nie wydaje mi się że będzie wyczuwalny po włożeniu go dość głęboko sam się jakby rozłożył i tak jakby otacza szyjke macicy jak sprawdzam palcem to odrazu go wyczuwam ale jest dosyć dobrze na swym miejscu i nie sądzę aby mógł wypaść obawiam się tylko tego podczas stosunku czy będzie wyczuwalny
Ania87aa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-04, 18:53   #4884
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Ania87aa Pokaż wiadomość
Hej ja zaczęłam stosować krążek w pierwszy dzień miesiączki i miesiączka ustala teraz jest drugi dzień a po niej ani śladu czy to może tak być na poczatku

---------- Dopisano o 17:41 ---------- Poprzedni post napisano o 17:35 ----------

Mam jeszcze pytanie odnośnie umiejscowienia pierścienia nie wydaje mi się że będzie wyczuwalny po włożeniu go dość głęboko sam się jakby rozłożył i tak jakby otacza szyjke macicy jak sprawdzam palcem to odrazu go wyczuwam ale jest dosyć dobrze na swym miejscu i nie sądzę aby mógł wypaść obawiam się tylko tego podczas stosunku czy będzie wyczuwalny
Co do tego okresu to myślę, że to normalne, mi też się okres skrócił jak pierwszy raz przyjmowałam antykoncepcję hormonalna.
A co do stosunku, to mozesz wyjac pierscien na czas jego trwania.
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-05, 08:20   #4885
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Ania87aa Pokaż wiadomość
Hej ja zaczęłam stosować krążek w pierwszy dzień miesiączki i miesiączka ustala teraz jest drugi dzień a po niej ani śladu czy to może tak być na poczatku

---------- Dopisano o 17:41 ---------- Poprzedni post napisano o 17:35 ----------

Mam jeszcze pytanie odnośnie umiejscowienia pierścienia nie wydaje mi się że będzie wyczuwalny po włożeniu go dość głęboko sam się jakby rozłożył i tak jakby otacza szyjke macicy jak sprawdzam palcem to odrazu go wyczuwam ale jest dosyć dobrze na swym miejscu i nie sądzę aby mógł wypaść obawiam się tylko tego podczas stosunku czy będzie wyczuwalny
Zapewne będzie wyczuwalny. Mojemu Tż przeszkadza (mówi że go obciera), więc wyciągam go na czas stosunku.

Możesz wyciągnąć krążek na max 3 godz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-05, 09:56   #4886
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Asienka187 Pokaż wiadomość
Zapewne będzie wyczuwalny. Mojemu Tż przeszkadza (mówi że go obciera), więc wyciągam go na czas stosunku.

Możesz wyciągnąć krążek na max 3 godz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mój z kolei nie czuł.
Tzn. było mnie i jemu trochę ciaśniej, ale bez obcierania.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-11, 08:29   #4887
Moniiika51
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 1
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Witajcie Dziewczyny
Rozważam rozpoczęcie stosowania Nouvaringu, powstrzymują mnie 2 wątpliwości:
1. czy jest mniejsza ochota na sex
2. czy powoduje tycie
Z góry dziękuję za pomocne odpowiedzi.
Moniiika51 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-11, 09:31   #4888
Anaitis
Rozeznanie
 
Avatar Anaitis
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Z fantasmagorycznych stanów mojej świadości.
Wiadomości: 561
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Hej dziewczyny ! Wlasnie kończę 2 tydzień stosowania pierścienia, do wyjęcia po pierwszym cyklu został mi tydzień. Trzymam dietę, ćwiczę 4 razy w tygodniu a waga ma tendencje do minimalnego wzrostu,stawiam,że to woda,bo po prostu to widzę. Jak to jest z tym tyciem po nouva ? (Nie zauważyłam specjalnie zwiększonego apetytu i tak jak piszę, raczej trzymam dietę). Czy to prawda, że w pierwszym cyklu zanim organizm się przyzwyczai to tak bywa,później w 2 cyklu powinno mi się unormować ? Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam !

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Anaitis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-11, 12:44   #4889
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Dziewczyny, każda ma inaczej po tabletkach, plastrach, krążkach, nie ma jednoznacznej odpowiedzi na Wasz pytania, ja tylko mogę powiedzieć, jak było u mnie, jak stosowałam krązki.

Cytat:
Napisane przez Moniiika51 Pokaż wiadomość
Witajcie Dziewczyny
Rozważam rozpoczęcie stosowania Nouvaringu, powstrzymują mnie 2 wątpliwości:
1. czy jest mniejsza ochota na sex
2. czy powoduje tycie
Z góry dziękuję za pomocne odpowiedzi.
1. tak, ja miałam zmniejszone libido. tak jak na wszystkich tabletkach anty, które bralam
2. nie tyłam po nuvaring, przy diecie chudłam, woda na pewno była jakaś zatrzymana, ale nie bardziej niż po tabletkach (nawet mniej niż przy większości, nie miałam przy krążkach np. problemow z puchnięciem palców u rąk)

Cytat:
Napisane przez Anaitis Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny ! Wlasnie kończę 2 tydzień stosowania pierścienia, do wyjęcia po pierwszym cyklu został mi tydzień. Trzymam dietę, ćwiczę 4 razy w tygodniu a waga ma tendencje do minimalnego wzrostu,stawiam,że to woda,bo po prostu to widzę. Jak to jest z tym tyciem po nouva ? (Nie zauważyłam specjalnie zwiększonego apetytu i tak jak piszę, raczej trzymam dietę). Czy to prawda, że w pierwszym cyklu zanim organizm się przyzwyczai to tak bywa,później w 2 cyklu powinno mi się unormować ? Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam !

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Większość metod antykoncepcji hormonalnych powoduje zatrzymanie wody, w mniejszym bądź większym stopniu.
Mnie krążki trochę zatrzymywały, ale mniej niż większość tabletek, które brałam wcześniej.
Nikt Ci nie powie, czy i kiedy się unormuje. Organizm może się przyzwyczajać nawet 3 miesiące, czasem i więcej.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-13, 17:07   #4890
Anaitis
Rozeznanie
 
Avatar Anaitis
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Z fantasmagorycznych stanów mojej świadości.
Wiadomości: 561
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Dziewczyny, każda ma inaczej po tabletkach, plastrach, krążkach, nie ma jednoznacznej odpowiedzi na Wasz pytania, ja tylko mogę powiedzieć, jak było u mnie, jak stosowałam krązki.



1. tak, ja miałam zmniejszone libido. tak jak na wszystkich tabletkach anty, które bralam
2. nie tyłam po nuvaring, przy diecie chudłam, woda na pewno była jakaś zatrzymana, ale nie bardziej niż po tabletkach (nawet mniej niż przy większości, nie miałam przy krążkach np. problemow z puchnięciem palców u rąk)



Większość metod antykoncepcji hormonalnych powoduje zatrzymanie wody, w mniejszym bądź większym stopniu.
Mnie krążki trochę zatrzymywały, ale mniej niż większość tabletek, które brałam wcześniej.
Nikt Ci nie powie, czy i kiedy się unormuje. Organizm może się przyzwyczajać nawet 3 miesiące, czasem i więcej.
Zdaję sobie sprawę z tego, że każda z dziewczyn ma inaczej i zapewne ciężko się tutaj odnieść. To moja pierwsza w zyciu antykoncepcja hormonalna (tabletki mam zabronione dozywotnio). Zostało mnie troszkę więcej po ciąży, niedoczynność nie pomaga i dlatego trochę fisiuję na tym punkcie i szalenie boję się, że zacznę przybierać. Dlatego też jestem bardzo ciekawa jak wyglądają doświadczenia innych dziewczyn stosujących krążek i czy to,że zaczęłam zbierać wode (a widzę to po sobie) oznacza,że raczej juz mi tak zostanie, czy np. Któraś miała podobny przypadek i w 2, 3 cyklu zeszło. Trochę się zniechęciłam przez to, bo po prostu się boję i dlatego teraz zastanawiam się czy dać sobie kilka miesięcy próby czy po prostu rzucić to w cholerę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Anaitis jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-09-23 12:54:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:08.