Mamy wrześniowe 2020 - Strona 158 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-03-20, 17:52   #4711
MrsSeductive
Żona
 
Avatar MrsSeductive
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Z domu ;)
Wiadomości: 11 844
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Cytat:
Napisane przez alwa Pokaż wiadomość
Ja dziś odebrałam pappę. Chyba jest dobra tylko nie wiem co z tym ryzykiem wieku. Miałyście to?
Poza tym dzień mam słaby, dokucza mi ból brzucha i pleców.
Dziś gin mi potwierdził wizytę na pon. Chcę iść, ponieważ chcę porozmawiać o wynikach. Inaczej bym przełożyła.

O imionach jeszcze nie myślimy, dopiero jak poznamy płeć, chociaż na początku myślałam o dzidziusiu jako o Antosiu, ale teraz mi przeszło. Zobaczymy bo imię musi nam się obojgu podobać. Tak było przy poprzednich dzieciach Załącznik 7711025

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka
Ryzyko wieku to ryzyko podstawowe. Jego nie bierze się pod uwagę dla Ciebie i dziecka jest ważne ryzyko skorygowane (chyba te z markerów?).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MrsSeductive jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-20, 18:06   #4712
elka0904
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 19
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Umówiliśmy się dzisiaj na badania, w poniedziałek pobieramy krew i potem czekanie...

Ktoś pytał - to ryzyka z badań prenatalnych I trymestru. Jutro zaczynamy 15 tydzień.

Piękne rzeczy dziewczyny, ja to w ogóle nie mam zdolności artystycznych Za to lubię piec i gotować w wolnym czasie. A na codzień leczę pieski i kotki

Gratuluję dobrych wyników badań i udanych wizyt, nie ma nic lepszego niż wiedza, że dzidziuś zdrowo się rozwija!
elka0904 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-20, 18:34   #4713
dzojsticzek
Zadomowienie
 
Avatar dzojsticzek
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 840
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Szkoły zamknięte do Wielkanocy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dzojsticzek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-20, 19:02   #4714
calineczka_dwa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 76
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Cytat:
Napisane przez mamaporazczwarty Pokaż wiadomość
Jestem absolutnie zakochana w tym
https://allegro.pl/oferta/chicco-bab...SABEgIenPD_BwE
Łączy w sobie tyle rzeczy, leżaczek jest według mnie jedna z ważniejszych rzeczy, bo inaczej nie wiem jakbym coś ugotowała hehe, mam osobno kuchnie więc zawsze dziecko na stół kładłam w leżaczku, małe łóżeczko miałam przy łóżku i przenosiłam do salonu gdy siedziałam Wlansie tam, a to jest na kółkach więc mogłabym po prostu przewieźć, no i dziecko starsze skorzysta. SUPER

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Dziewczyny nie obawiacie się tych leżaczków? Tyle złego się naczytałam na ich temat, że już sama nie wiem

Np.

Odradzam rodzicom korzystanie z leżaczków. Położenie dziecka w takim urządzeniu ogranicza jego naturalną potrzebę ruchu - przekonuje Bogumiła Maćko-Trzpis, neurolog dziecięcy. - Jeśli rodzice używają ich tylko do tego, żeby np. nakarmić malucha lub odłożyć go na dosłownie pięć minut, wówczas dziecku nic się nie stanie. Jednak trzeba pamiętać, że dziecko w leżaczku jest nienaturalnie wygięte i pracuje tylko jedną grupą mięśni - podkreśla.

Dziecko w takim urządzeniu leży w nienaturalnej pozycji, a ograniczając mu ruch, nie stymulujemy jego rozwoju fizycznego.

Lub:

https://mamafizjoterapeuta.pl/2017/11/23/bujaczek/


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
calineczka_dwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-20, 19:14   #4715
Klusia91
Zakochana bez pamięci
 
Avatar Klusia91
 
Zarejestrowany: 2019-08
Lokalizacja: Z Kątowni
Wiadomości: 955
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Cytat:
Napisane przez Katarznaka Pokaż wiadomość
Ten z Kielc nie miał kontaku z pacjentakami! Znam tego lekarza i od początku dokładnie śledze jego sytuacje, bo to był wybitny profesor w mojej okolicy. Właśnie przez takie pomówienia to się stało... bo głupia gazeta ECHO DNIA wrzucała artykuły z nieprawdziwymi nagłówkami, a ludzie czytali tylko nagłówki, nie cały artykuł i po nim jechali jak po burej suce!

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 10:49 ---------- Poprzedni post napisano o 10:40 ----------

Ja tak samo. Za dużo mnie zajście w ciąże kosztowało czasu, żeby sobie odposcic. Przesunelam wizyty ile mogłam, ale nie będę odwoływać. Jak roniłam bliźniaka nie czułam nic, że coś się dzieje, więc nie wierze w to, że jak jest okej to nie trzeba iść nigdzie do lekarza.

Jestem ostatnio mega zestresowana. Od tygodnia nie zarobiłam nawet na opłaty. Boje się co to będzie... jedynie trzyma mnie na duchu to, że nie mam żadnych kredytów i sporo oszczędności. Ale jak pandemia ma potrwać do września jak mówią to nie wiem co zrobie. Marzec- wrzesień to miesiące w których zarabiam 3 razy tyle w stosunku do zimowych. A we wrześniu urodze, wiec nawet jak przełożą śluby to jestem w czarnej d... bo z maluszkiem w domu mąż nie da rady wszytskiego ogarnąć tak żeby nadrobić starty. Pierwszy raz od dłuższego czasu, żałuje że nie pracujemy na etacie...

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Wysoce prawdopodobne, że się zwrócę do Ciebie, ale to bardziej zimową porą
Macie w ofercie gadżety, które wyobraziłam sobie na swoich stołach weselnych
Cytat:
Napisane przez Tosia_5 Pokaż wiadomość
Jeju jaka jestem szczęśliwa 🥰 mam potwierdzenie swojego przeczucia od początku ciąży z usg i z Sanco 🥰 mamy zdrowego syna 🥰 poryczałam się ze szczęścia
Potwierdzenie z wczorajszego USG
Tak czułam
Gratulacje!!!!
Cytat:
Napisane przez MrsSeductive Pokaż wiadomość
Ja jestem zła że mi poodwoływali wizyty w ogóle zamknęli całą przychodnie do której chodziłam do endokrynologa i ginekologa. Jestem sfrustrowana bo nie tak to miało wyglądać. I tak mam bardzo rzadko wizyty więc uważam że dla kobiet w ciąży powinny odbywać się te wizyty. :/ jestem po prostu zła miałam sporo pytań dotyczących ciąży oraz około ciążowych. Nie mam L4 nie wiem czy internista wypisze mi je na kolejne tygodnie. Po prostu jak nie urok to sraczka. Owszem mam kontakt telefoniczny z ginekologiem ale chciałabym wiedzieć czy wszystko jest w porządku. A tak zostałam tak jakby sama sobie. I bardzo wam zazdroszczę że u was są jakieś wizyty że nie zostałyiście na lodzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hmmm... Może poszukaj jakiegoś gina który przyjmie Cię po prostu w tej kryzysowej sytuacji. Niekoniecznie musisz zmieniać tylko skontrolować co się dzieje w srodku
Cytat:
Napisane przez Katarznaka Pokaż wiadomość
Dziewczyny jedynie pozytywne jest to że w Chinach już 2 dzień nie odnotowali nowego przypadku zachorowań!
Za to jak patrze na sytuacje we Włoszech i do czego oni doprowadzili to jestem załamana. Nie popieram naszej obecnej partii rządzącej ale muszę im przyznać, że sprawnie zareagowali. Myślę, że gdyby w pore nie pozamykali wszytskiego to sytuacja i u nas byłaby dramatyczna

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 13:07 ---------- Poprzedni post napisano o 13:01 ----------

I dziewczyna co zmarła po cc zmarła na SEPSE

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Wiesz co? Z tymi Chinami to bym uważala na manipulowanie informacja... Chiny mają swoją specyfikę podawania informacji publicznie. W chwili kiedy ktoś chorował na niewydolność krążenia i zachorował na koronę, a w efekcie zmarł to wskazują powód jako niewydolność krążeniowa i tak reperują statystyki...
Cytat:
Napisane przez mamaporazczwarty Pokaż wiadomość
A jakie imiona macie na myśli?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My póki co jesteśmy nastawieni na faceta
Zawsze chciałam Artura, ale z TZ doszliśmy do wniosku, że Aleksander - Oluś


Jakoś mimo, że jest kwarantanna to ciągle mi brakuje czasu na wizaz🤦
Odliczam do mojej wizyty, oby doktoros nie odwołał

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Szczęście rodzi się w brzuszku
Klusia91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-20, 19:21   #4716
monika2736
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 602
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Dziewczyny jakie Wy zdolne jesteście!!! Cudne rzeczy zazdroszcze talentu
Maz byl ostatni dzien dzisiaj w pracy, poki co na 3 tyg stanal caly zaklad, a szkoly przedszkola zamkniete do Wielkanocy mozna bylo przewidziec ze na 2 tyg sie nie skonczy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
monika2736 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-20, 19:45   #4717
mamaporazczwarty
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 1 137
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Leżaczków używałam przy całej trójce i nie mają problemu z rozwojem ruchowym, ale też nie wkładałam dziecka na kilka godzin. Faktem jest, że gdy gotowałam, to siedzieki i godzine, ale przy tym bez problemu cały tułów podnosili, aż byłam w szoku i bez problemu wkładali nóżki do buzi. Trzeba zwrócić uwagę na to, żeby nie było za wysokie oparcie, co widziałam w jednym takim, który miała bratowa. Ten z linka jest chyba regulowany... Gorszą sprawa są foteliki. Aż mnie trafia coś jak widzę dziecko na spacerze w parku w foteliku! I tak chodzą wózkiem chwaląc adaptery jakie to mają do fotelika. A tak naprawdę powinno się używać ich, na szybkie zakupy do sklepu, czy do kościoła, czy do lekarza l, a nie wozić parę godzin, bo dopiero w foteliku dziecko ma okropne podparcie 🤢

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaporazczwarty jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-03-20, 19:45   #4718
Katarznaka
Zadomowienie
 
Avatar Katarznaka
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 561
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Cytat:
Napisane przez Klusia91 Pokaż wiadomość
Wysoce prawdopodobne, że się zwrócę do Ciebie, ale to bardziej zimową porą
Macie w ofercie gadżety, które wyobraziłam sobie na swoich stołach weselnych Tak czułam
Gratulacje!!!! ️Hmmm... Może poszukaj jakiegoś gina który przyjmie Cię po prostu w tej kryzysowej sytuacji. Niekoniecznie musisz zmieniać tylko skontrolować co się dzieje w srodkuWiesz co? Z tymi Chinami to bym uważala na manipulowanie informacja... Chiny mają swoją specyfikę podawania informacji publicznie. W chwili kiedy ktoś chorował na niewydolność krążenia i zachorował na koronę, a w efekcie zmarł to wskazują powód jako niewydolność krążeniowa i tak reperują statystyki... My póki co jesteśmy nastawieni na faceta
Zawsze chciałam Artura, ale z TZ doszliśmy do wniosku, że Aleksander - Oluś


Jakoś mimo, że jest kwarantanna to ciągle mi brakuje czasu na wizaz
Odliczam do mojej wizyty, oby doktoros nie odwołał

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Klusia, zimą jak mnie kaszojad nie pochlonie to jestem wolna jak ping pong jeżeli chodzi o robote, więc zapraszam
Tak mnie zmotywowałyście, że skończyłam 2 projekty dla bombelków, więc jak już zrobimy to Wam pokarzw co wymyśliłam.

Zawsze chciałam synka Aleksandra, ale brat męża nas uprzedził i dali tak w zeszłym roku synkowi na imię

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Katarznaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-20, 20:13   #4719
stypi_89
Wtajemniczenie
 
Avatar stypi_89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 2 967
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Cytat:
Napisane przez Klusia91 Pokaż wiadomość
Wysoce prawdopodobne, że się zwrócę do Ciebie, ale to bardziej zimową porą
Macie w ofercie gadżety, które wyobraziłam sobie na swoich stołach weselnych Tak czułam
Gratulacje!!!! ️Hmmm... Może poszukaj jakiegoś gina który przyjmie Cię po prostu w tej kryzysowej sytuacji. Niekoniecznie musisz zmieniać tylko skontrolować co się dzieje w srodkuWiesz co? Z tymi Chinami to bym uważala na manipulowanie informacja... Chiny mają swoją specyfikę podawania informacji publicznie. W chwili kiedy ktoś chorował na niewydolność krążenia i zachorował na koronę, a w efekcie zmarł to wskazują powód jako niewydolność krążeniowa i tak reperują statystyki... My póki co jesteśmy nastawieni na faceta
Zawsze chciałam Artura, ale z TZ doszliśmy do wniosku, że Aleksander - Oluś


Jakoś mimo, że jest kwarantanna to ciągle mi brakuje czasu na wizaz🤦
Odliczam do mojej wizyty, oby doktoros nie odwołał

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mi się też Oluś podoba ale u nas sąsiedzi z boku i z dołu mają Olka. Jak my byśmy dali tak na imię, to byłoby 3 Olków w klatce

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
26.12.2012
22.12.2014
12.09.2015
23.03.2017
stypi_89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-20, 20:17   #4720
081ed4854e23be6738824bf7e7324809f3af476a_65822e820d4a7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 3 461
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Treść usunięta
081ed4854e23be6738824bf7e7324809f3af476a_65822e820d4a7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-20, 21:44   #4721
dzojsticzek
Zadomowienie
 
Avatar dzojsticzek
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 840
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

My zainwestujemy w używany leżaczek od babybjorn. Dla starszaka miałam jakiegoś zwyklaka w stylu Fisher Price i pamiętam że ratował mi dupe nie raz, głównie zabierałam go do lazienki lub do kuchni.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dzojsticzek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-03-20, 21:58   #4722
Tosia_5
Raczkowanie
 
Avatar Tosia_5
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 250
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Dziewczyny ale chodzi o to że dostawka do łóżka nie jest polecana? Czaiłam się na taką, żeby dostawić do łóżka i na początku żeby synek był blisko nas w nocy no i na kółeczkach do salonu. Jak np. Gotuje itp.
Czy chodzi o to że nie są polecane 4 w 1?
Nie miałam takiego cuda przy poprzedniej dwójce i już byłam pewna że chcę... z chęcią wysłucham opinii.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Tosia_5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-20, 22:02   #4723
Riellee
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 785
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Co do imienia to ciężko nam się dogadać co mi się baaardzo podoba to mężowi nie i odwrotnie tak samo. Jest kilka imion, które bierzemy wspólnie pod uwagę... Np bardzo podobają nam się imiona Mieszko i Ignacy (jeszcze kilka innych się znajdzie), z imieniem dla dziewczynki jeszcze nie doszliśmy od najmniejszego porozumienia . Na pewno nie chcę żadnego popularnego imienia bo sama takie mam...
Co do leżaczków póki co jeszcze nie mam za dużej wiedzy ale podoba mi się z tiny love

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Riellee
Czas edycji: 2020-03-20 o 22:04
Riellee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-21, 00:34   #4724
pysia1987
Zakorzenienie
 
Avatar pysia1987
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Tychy/Katowice
Wiadomości: 12 847
GG do pysia1987
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Tez Wam dziewczyny zazdroszczę takiego talentu cudne rzeczy tworzycie.

Ja lubie robić makijaż. Sobie i innym i to tyle :P

A w ogóle dzięki za polecenie tego Colon C. Matko to jest życie. Od razu w pierwszy dzien zadziałał. Bo ten syrop Lactulosum działał dopiero po 2-3 dniach. Jezu, jaka ulga


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________




będę mamą





kierowca od 7.02.2012
pysia1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-21, 04:00   #4725
mamaporazczwarty
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 1 137
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Cytat:
Napisane przez pysia1987 Pokaż wiadomość
Tez Wam dziewczyny zazdroszczę takiego talentu cudne rzeczy tworzycie.

Ja lubie robić makijaż. Sobie i innym i to tyle

A w ogóle dzięki za polecenie tego Colon C. Matko to jest życie. Od razu w pierwszy dzien zadziałał. Bo ten syrop Lactulosum działał dopiero po 2-3 dniach. Jezu, jaka ulga


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Super, że Ci pomógł ja go uwielbiam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 04:00 ---------- Poprzedni post napisano o 03:59 ----------

Cytat:
Napisane przez Tosia_5 Pokaż wiadomość
Dziewczyny ale chodzi o to że dostawka do łóżka nie jest polecana? Czaiłam się na taką, żeby dostawić do łóżka i na początku żeby synek był blisko nas w nocy no i na kółeczkach do salonu. Jak np. Gotuje itp.
Czy chodzi o to że nie są polecane 4 w 1?
Nie miałam takiego cuda przy poprzedniej dwójce i już byłam pewna że chcę... z chęcią wysłucham opinii.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Raczej chodzi o leżaczek, że nie polecany, dostawka jest spoko. Też miałam przy ostatnim dziecku i jest super, bo normalne łóżeczku nie zmieściłoby się obok łóżka mojego, a taka dostawka tak

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaporazczwarty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-21, 06:02   #4726
081ed4854e23be6738824bf7e7324809f3af476a_65822e820d4a7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 3 461
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Treść usunięta
081ed4854e23be6738824bf7e7324809f3af476a_65822e820d4a7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-21, 07:16   #4727
Riellee
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 785
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Hmm ja właśnie gdzieś czytałam, że np w leżaczku bukaczku tiny love dziecko może leżeć bez problemu ( https://www.smyk.com/p/tiny-love-lez...usowy-i5871562 )
Teraz to już sama nie wiem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Riellee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-21, 07:35   #4728
laluna91
Rozeznanie
 
Avatar laluna91
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 917
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Cytat:
Napisane przez Tosia_5 Pokaż wiadomość
Dziewczyny ale chodzi o to że dostawka do łóżka nie jest polecana? Czaiłam się na taką, żeby dostawić do łóżka i na początku żeby synek był blisko nas w nocy no i na kółeczkach do salonu. Jak np. Gotuje itp.
Czy chodzi o to że nie są polecane 4 w 1?
Nie miałam takiego cuda przy poprzedniej dwójce i już byłam pewna że chcę... z chęcią wysłucham opinii.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Myślę że dostawka jest o tyle lepsza nawet że można wyregulowac tak żeby główka dziecka była wyżej a to ważne przy ulewaniu Znowu dużo osób jej nie poleca dlatego za wyatarcza tylko na parę miesięcy i trzeba i tak potem łóżeczko e.z drugiej strony można potem większe łóżeczko, takie co można przerobić na tapczanik dla dziecka. Ja jeszcze w sumie nie podjęłam ostatecznie decyzji ale kusi mnie jednak dostawka. Kuzynka do 9msc życia ja używała i mówi że nie wyobraża sobie bez niej życia. W ogóle nie musiała wstawać w nocy do karmienia, tylko żeby przebrać dziecko to wiadomo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:35 ---------- Poprzedni post napisano o 08:33 ----------

To moje upatrzone łóżeczko https://allegro.pl/oferta/chicco-loz...eam-7822271370

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
laluna91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-21, 07:39   #4729
sunshine16
Zakorzenienie
 
Avatar sunshine16
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 057
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

My planujemy zakup dostawki typu chicco, lionelo itp
Dla córki mieliśmy leżaczek Tiny love i się sprawdził ale teraz nie będziemy kupować póki będzie ta dostawka w użyciu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:39 ---------- Poprzedni post napisano o 08:37 ----------

Kurde mam chyba na coś uczulenie bo swędzą mnie różne miejsca na ciele 🤨 to już drugi dzień i nie wiem od czego...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sunshine16 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-03-21, 07:54   #4730
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 32 352
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Cytat:
Napisane przez Riellee Pokaż wiadomość
Hmm ja właśnie gdzieś czytałam, że np w leżaczku bukaczku tiny love dziecko może leżeć bez problemu ( https://www.smyk.com/p/tiny-love-lez...usowy-i5871562 )
Teraz to już sama nie wiem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ten tiny love akurat jest ok, bo on jest rozkładany do pozycji na płasko.

My nie mieliśmy bujaka, bo nie było miejsca. Jak młody się urodził to mieszkaliśmy u teściowej w pokoju 12m2 i tam trzeba było zmieścić wszystkie rzeczy malucha, łóżeczko i nasze łóżko. Także nie było mowy jeszcze o bujaku. A jak się przeprowadziliśmy to młody miał 7mcy, zaraz zaczął siadać, więc już nie było sensu. Teraz też nie planuję, łóżeczko będzie w sypialni, reszta rzeczy w pokoju maluszka, na dole turystyczne łóżeczko, mata i gondola. I to nam powinno wystarczyć skoro przy pierwszym wystarczyło

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 08:54 ---------- Poprzedni post napisano o 08:52 ----------

Ostatnio mi ten wózek wpadł w oko i tak się zastanawiam teraz...
https://allegro.pl/oferta/wozek-gleb...ource=facebook

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-21, 08:04   #4731
alwa
Wtajemniczenie
 
Avatar alwa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 280
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

My mieliśmy bujaczek przy dwójce dzieci z tiny love. Niby był od urodzenia ale wkładałam dziecko, jak już głowę dobrze trzymało. Póki co nie planuję kupować znowu. Myślę o zwykłym łóżku dostawionym do naszego, tak miałam poprzednio. Zresztą każde dziecko inne jest i np moja córka tylko w wózku zasypiała do około 6 miesięcy. I to jeszcze spała w kuchni pod włączonym okapem bo każdy dzwięk ją budził a mój dwulatek mocno hałasował
Z kolei syn w wózku ryczał, nie lubił bujania, spacerów. Tylko łóżeczko było ok i muzyka klasyczna
Ciekawe jak będzie teraz

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka
__________________
Dni z dziećmi są bardzo długie
ale lata mijają bardzo szybko

❤️❤️❤️
K+H+Z
alwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-21, 08:07   #4732
pysia1987
Zakorzenienie
 
Avatar pysia1987
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Tychy/Katowice
Wiadomości: 12 847
GG do pysia1987
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Cytat:
Napisane przez Riellee Pokaż wiadomość
Hmm ja właśnie gdzieś czytałam, że np w leżaczku bukaczku tiny love dziecko może leżeć bez problemu ( https://www.smyk.com/p/tiny-love-lez...usowy-i5871562 )
Teraz to już sama nie wiem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Właśnie tez planuje zakup tego


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________




będę mamą





kierowca od 7.02.2012
pysia1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-21, 08:12   #4733
Waniliova
Zakorzenienie
 
Avatar Waniliova
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 785
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Mnie też się imię Julia i Emilia podoba

Alwa jak się dzisiaj czujesz, lepiej plecy i brzuch?

Sunshine16 może jakiś owoc Cię uczulił?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Szczęśliwa mężatka od 14.06.2014 D.
Waniliova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-21, 08:15   #4734
Tosia_5
Raczkowanie
 
Avatar Tosia_5
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 250
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Dzięki dziewczyny za odpowiedzi cieszę się że dostawki są Ok. Ja właśnie myślałam o takiej dostawce do łóżka na początek a później chciałam kupić łóżeczko większe duże łóżeczko obok naszego nie zmieściłoby się. Wiec jak już duże kupimy to synek będzie musiał spać u siebie w pokoju. Generalnie przy moich córkach to się udało o działało najpierw spały z nami a po 4 miesiącach w pokoju swoim. A jak będzie teraz

Wczoraj zaczęłam oglądać wózki dlaczego te co mi się podobają są drogie :/
Chciałam z funkcją wpinania fotelika tylko po to żeby na zakupy było wygodniej ale chyba zrezygnuje jak widzę o ile drożej myślicie o standardowym zapinaniu fotelika pasami czy o isofix ? Myślałam o isofix ale też kosztuje sporo muszę przemyśleć jak dużo będziemy jeździć w trakcie używania małego fotelika.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Tosia_5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-21, 08:27   #4735
laluna91
Rozeznanie
 
Avatar laluna91
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 917
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Cytat:
Napisane przez Tosia_5 Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny za odpowiedzi cieszę się że dostawki są Ok. Ja właśnie myślałam o takiej dostawce do łóżka na początek a później chciałam kupić łóżeczko większe duże łóżeczko obok naszego nie zmieściłoby się. Wiec jak już duże kupimy to synek będzie musiał spać u siebie w pokoju. Generalnie przy moich córkach to się udało o działało najpierw spały z nami a po 4 miesiącach w pokoju swoim. A jak będzie teraz

Wczoraj zaczęłam oglądać wózki dlaczego te co mi się podobają są drogie :/
Chciałam z funkcją wpinania fotelika tylko po to żeby na zakupy było wygodniej ale chyba zrezygnuje jak widzę o ile drożej myślicie o standardowym zapinaniu fotelika pasami czy o isofix ? Myślałam o isofix ale też kosztuje sporo muszę przemyśleć jak dużo będziemy jeździć w trakcie używania małego fotelika.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ta opcja wpinania fotelika jest super ale podobno w foteliku chyba dziecko nie powinno być dłużej niż 1,5h. Ale na zakupy owszem super.
Mój opatrzony wozek jest też dla mnie za drogi ale już w zestawie że wszystkim tzn z wszystkimi dodatkami do wózka, spacerowa do 3 lat i fotelik samochodowy. Podobno najlepszy i najlzejszy.
U mnie w samochodzie zapinałabym tradycyjnie za to u męża na isofix

Ciągle się bije z myślami czy kupić ten wózek czy szukać na olx czy po prostu skorzystać z pozyczonego. Szkoda mi kasy okropnie na nowy a z drugiej strony miałabym na kolejne dziecko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
laluna91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-21, 08:28   #4736
sunshine16
Zakorzenienie
 
Avatar sunshine16
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 057
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Waniliova, właśnie owoców żadnych nie jadłam jak to się zaczęło. Podejrzewam napój albo nowy płyn do płukania. Kurcze mam nadzieję że to przejdzie

Ja już chyba mam swój typ wózka bo spełnia moje oczekiwania jeśli chodzi o wymiary po złożeniu. Nie chce wielkiego czołga

Co do fotelika to na chwilę obecną chcemy na isofix ale zobaczymy jak będziemy stać finansowo po tej całej kwarantannie...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sunshine16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-21, 08:33   #4737
pysia1987
Zakorzenienie
 
Avatar pysia1987
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Tychy/Katowice
Wiadomości: 12 847
GG do pysia1987
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Cytat:
Napisane przez laluna91 Pokaż wiadomość
Ta opcja wpinania fotelika jest super ale podobno w foteliku chyba dziecko nie powinno być dłużej niż 1,5h. Ale na zakupy owszem super.
Mój opatrzony wozek jest też dla mnie za drogi ale już w zestawie że wszystkim tzn z wszystkimi dodatkami do wózka, spacerowa do 3 lat i fotelik samochodowy. Podobno najlepszy i najlzejszy.
U mnie w samochodzie zapinałabym tradycyjnie za to u męża na isofix

Ciągle się bije z myślami czy kupić ten wózek czy szukać na olx czy po prostu skorzystać z pozyczonego. Szkoda mi kasy okropnie na nowy a z drugiej strony miałabym na kolejne dziecko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Pokaz co tam Masz upatrzone

Cytat:
Napisane przez Tosia_5 Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny za odpowiedzi cieszę się że dostawki są Ok. Ja właśnie myślałam o takiej dostawce do łóżka na początek a później chciałam kupić łóżeczko większe duże łóżeczko obok naszego nie zmieściłoby się. Wiec jak już duże kupimy to synek będzie musiał spać u siebie w pokoju. Generalnie przy moich córkach to się udało o działało najpierw spały z nami a po 4 miesiącach w pokoju swoim. A jak będzie teraz

Wczoraj zaczęłam oglądać wózki dlaczego te co mi się podobają są drogie :/
Chciałam z funkcją wpinania fotelika tylko po to żeby na zakupy było wygodniej ale chyba zrezygnuje jak widzę o ile drożej myślicie o standardowym zapinaniu fotelika pasami czy o isofix ? Myślałam o isofix ale też kosztuje sporo muszę przemyśleć jak dużo będziemy jeździć w trakcie używania małego fotelika.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

My mamy w obydwóch autach isofixa i tak chcemy zapinać. W ogóle najlepiej to chcemy dwie bazy żeby tego non stop nie przenosić, tymbardziej, ze zazwyczaj auta nie są zaparkowane obok siebie. Z drugiej strony generuje to koszty i sama nie wiem :/


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________




będę mamą





kierowca od 7.02.2012
pysia1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-21, 08:42   #4738
Katarznaka
Zadomowienie
 
Avatar Katarznaka
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 561
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

My mamy upatrzone dwa foteliki i tylko isofix. Szybko i bezproblemowo a dużo jeździmy. Fotelik wahamy sie nad Pixelem z avionauta albo cybex cloud. Pixel jest lżejszy o wiele, ale cybex ładniejszy i ma obrotową baze a my oboje jesteśmy gadżeciaże wózek tylko z opcją wpinania fotelika. Na szczęście przy bliźniakach musiałam mieć elastyczniejszy budżet to jak się opatrzyłam wózków za 6-7 tys to teraz te za 3 nie wydają się być takie drogie
Jak wracaliśmy z wizyty gdy dowiedzieliśmu się o płci to zajechaliśmy do dużego sklepu dla maluszków. Pech chciał, że był na przeciwko kliniki więc musieliśmy jak byłam zakochana w wózkach cybexa, tak na żywo w sklepie już mnie nie użekły, były takie... meh ale wstępnie nam się spodobał tutis uno albo abc desing salsa 4. Na wiosne maja byc nowosci a najbardziej czekam na anex l type bardzo mi sie spodobal taki kolor bordowy ale ja od lat mam na punkcie tego koloru bzika
Bardzo chciałam bugaboo donkey ale dla blizniąt kosztuje 6500 a dla jednego 5 tys więc tego nie potrafię zrozumieć

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Katarznaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-21, 08:45   #4739
Tosia_5
Raczkowanie
 
Avatar Tosia_5
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 250
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Laluna tak, ja myśle wyłącznie o zakupach.
Też dla mnie za drogi jak wezmę pod uwagę wszystko czyli 4w1 bo isofix wtedy jest w zestawie

Sunshine my też poczekamy i zobaczymy jak będzie. Na razie oko cieszę zaczęłam w zasadzie bo chciałam zacząć oglądać jak poznam płeć
A może skóra cię swędzi bo wysuszona ?
Skończył mi się krem przeciw rozstępom Pharmaceris i nie chciałam iść specjalnie do apteki. Wyjęłam krem z apteczki do całego ciała Cetaphil. On jest rewelacyjny. Po całym dniu mam go jeszcze na skórze. Mam wrażenie że jest lepszy od tego Pharmaceris. Kończył mi się i zamówiłam z Allegro. On jest dermatologiczny i leczy bardzo przesuszoną skórę. Używam go nawet jako kremu do rąk.

Pysia a może isofix używany ? Chyba nie ma co się z nim stać w trakcie użytkowania ? Muszę popatrzeć

Macie zdanie na temat wózka Britax Romer Smile 3?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 41E9AB2F-9D40-4B3E-9BBF-B6D625B8DDF4.jpg (59,8 KB, 61 załadowań)
Tosia_5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-21, 08:53   #4740
sunshine16
Zakorzenienie
 
Avatar sunshine16
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 057
Dot.: Mamy wrześniowe 2020

Cytat:
Napisane przez Katarznaka Pokaż wiadomość
My mamy upatrzone dwa foteliki i tylko isofix. Szybko i bezproblemowo a dużo jeździmy. Fotelik wahamy sie nad Pixelem z avionauta albo cybex cloud. Pixel jest lżejszy o wiele, ale cybex ładniejszy i ma obrotową baze a my oboje jesteśmy gadżeciaże wózek tylko z opcją wpinania fotelika. Na szczęście przy bliźniakach musiałam mieć elastyczniejszy budżet to jak się opatrzyłam wózków za 6-7 tys to teraz te za 3 nie wydają się być takie drogie
Jak wracaliśmy z wizyty gdy dowiedzieliśmu się o płci to zajechaliśmy do dużego sklepu dla maluszków. Pech chciał, że był na przeciwko kliniki więc musieliśmy jak byłam zakochana w wózkach cybexa, tak na żywo w sklepie już mnie nie użekły, były takie... meh ale wstępnie nam się spodobał tutis uno albo abc desing salsa 4. Na wiosne maja byc nowosci a najbardziej czekam na anex l type bardzo mi sie spodobal taki kolor bordowy ale ja od lat mam na punkcie tego koloru bzika
Bardzo chciałam bugaboo donkey ale dla blizniąt kosztuje 6500 a dla jednego 5 tys więc tego nie potrafię zrozumieć

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Widzę, że mamy podobne typy co do fotelików też się zastanawiam nad avionaut Pixel albo cybex cloud ale ostatnio czytałam sporo negatywnych opinii o cybexie więc chyba zdecydujemy się ostatecznie na avionaut.

Co do wózka to też wpadł mi w oko Anex l-type. Jeszcze myślę o espiro only, muuvo quick, joie versatrax. Wszystkie mają podobną wagę, wymiary no i podobną cenę.
No ale muszę zobaczyć na żywo te wózki bo ja jestem wysoka i nie chce mieć gondoli na wysokości kolan.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:53 ---------- Poprzedni post napisano o 09:50 ----------

Tosia, balsamuje się codziennie, cała a to takie typowo uczuleniowe ️ po pierwszej ciszy często mam jakieś takie akcje że mnie jakiś składnik uczula (np nie mogę jeść słodkich jogurtów, serków itp bo mnie po nich swędzi). Ale zazwyczaj dokucza mi to kilka godzin a tu już druga doba i nie mam pojęcia od czego 🤨

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sunshine16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-03-23 13:36:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:43.