♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡ - Strona 54 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-08-17, 17:34   #1591
Baambi
Zadomowienie
 
Avatar Baambi
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 771
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

to ja 170 cm, a dziecię miało 3450. Było nacinanie a i tak ponadto trochę pękłam ;] ale trzeba się nastawiać pozytywnie

Jestem po wizycie. Mała ma 2340, dalej 2 cm rozwarcie. Na szczęście nie postąpiło Lekarz powiedział że damy radę. Mam postępować dalej tak jak przez ostatnie 2 tyg, czyli się oszczędzać ale nie muszę leżeć non stop.
A i lekarz stwierdził po ktg że mamy rozbrykane dziecko
Wiem coś o tym, codziennie mi pokazuje to kopniakami hehe

Sunshine super że już do domku <3

Oj mi dzisiaj też sennie. Ciśnienie na wizycie miałam 85/55
Baambi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-17, 18:03   #1592
mamaporazczwarty
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 1 137
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez Baambi Pokaż wiadomość
to ja 170 cm, a dziecię miało 3450. Było nacinanie a i tak ponadto trochę pękłam ;] ale trzeba się nastawiać pozytywnie

Jestem po wizycie. Mała ma 2340, dalej 2 cm rozwarcie. Na szczęście nie postąpiło Lekarz powiedział że damy radę. Mam postępować dalej tak jak przez ostatnie 2 tyg, czyli się oszczędzać ale nie muszę leżeć non stop.
A i lekarz stwierdził po ktg że mamy rozbrykane dziecko
Wiem coś o tym, codziennie mi pokazuje to kopniakami hehe

Sunshine super że już do domku <3

Oj mi dzisiaj też sennie. Ciśnienie na wizycie miałam 85/55
O to niskie ciśnienie, ja mam 174 cm, choc xupelnie jie wiem jak to się stało, bo w gimnazjum mialam 176 cm ciążę mnie obniżyły chyba hehhehe, synowie rodzeni naturalnie mieli 3600g i 3680g, ale też ani jie pękłam, ani nie bylam nacięta, lekarz mówi, że mam idealny kształt bioder do rodzenia, bo to głównie o to chodzi, a nie raczej o wzrost, moja bratowa ma jakieś 150 coś i też takie biodra i tez super rodziła, a z kokei koleżanka taka spzitalna, co ze mną leżała wyższa ode mnie, ale taka chłopięca budowa i poród straszny... więc bądźmy wszystkie dobrej myśli ja przeżywam te cesarki bo mi dzieci tak łatwo się rodziło i to taki żal, że rozsądniej w moim przypadku sie pociąć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaporazczwarty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-17, 19:11   #1593
alwa
Wtajemniczenie
 
Avatar alwa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 280
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Ja już pisałam że 162cm i do tego spodnie 36 czyli bioder brak. Mąż jak mnie poznał to myślał że się głodzę czy coś a potem był w szoku ile jem. Córkę mi się rodziło super, lekkie nacięcie miałam bo właśnie stare zrosty się rozciągnąć nie chciały. A ważyła 3920. Więc ja nie jestem taka przekonana czy wzrost albo wielkosc bioder ma znaczenie. Ale oczywiście mam nadzieję że kolejna córka nie będzie większa od poprzedniej
__________________
Dni z dziećmi są bardzo długie
ale lata mijają bardzo szybko

❤️❤️❤️
K+H+Z
alwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-17, 19:45   #1594
081ed4854e23be6738824bf7e7324809f3af476a_65822e820d4a7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 3 461
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Treść usunięta
081ed4854e23be6738824bf7e7324809f3af476a_65822e820d4a7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-17, 20:20   #1595
Waniliova
Zakorzenienie
 
Avatar Waniliova
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 785
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Mamaporazczwarty powodzenia na wizycie! Ciekawe co lekarz powie na te bóle

Alwa ja czkawkę czuję na dole, a mała jest ułożona miednicowo

Baambi super, że wszystko ok ale niskie ciśnienie!

Wiolkaa93 to już tuż, tuż

Ja mam 164cm wzrostu

Pytanie - jakie kupiłyście wanienki? Ze stelażem czy bez?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Szczęśliwa mężatka od 14.06.2014 D.
Waniliova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-17, 20:33   #1596
alwa
Wtajemniczenie
 
Avatar alwa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 280
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez Waniliova Pokaż wiadomość
Mamaporazczwarty powodzenia na wizycie! Ciekawe co lekarz powie na te bóle

Alwa ja czkawkę czuję na dole, a mała jest ułożona miednicowo

Baambi super, że wszystko ok ale niskie ciśnienie!

Wiolkaa93 to już tuż, tuż

Ja mam 164cm wzrostu

Pytanie - jakie kupiłyście wanienki? Ze stelażem czy bez?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam najtańszą wanienkę z marketu bez stelaża. Zamierzam raczej szybko się z nią pożegnać bo mi przeszkadza w łazience

A jakie macie fotele do karmienia? Uszaki z Ikei czy inne?

Ja po wizycie. Jednak wszystko pozamykane a mała głową w dół
__________________
Dni z dziećmi są bardzo długie
ale lata mijają bardzo szybko

❤️❤️❤️
K+H+Z
alwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-17, 20:41   #1597
mamaporazczwarty
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 1 137
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Ja zauważyłam jakby dziurę nad pępkiem... chyba mi się rozjechały mięśnie, brzuch mam tak strasznie do przodu wywalony, w ogóle na boki nie poszedł... stąd pewnie te bóle...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaporazczwarty jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-08-17, 21:04   #1598
alwa
Wtajemniczenie
 
Avatar alwa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 280
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez mamaporazczwarty Pokaż wiadomość
Ja zauważyłam jakby dziurę nad pępkiem... chyba mi się rozjechały mięśnie, brzuch mam tak strasznie do przodu wywalony, w ogóle na boki nie poszedł... stąd pewnie te bóle...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cały czas masz dziurę? Mi się czasem robią zagłębienia jak dziecko się tak ułoży. I ja zawsze miałam wywalony do przodu, teraz też, tylko że teraz dodatkowo jest niżej
__________________
Dni z dziećmi są bardzo długie
ale lata mijają bardzo szybko

❤️❤️❤️
K+H+Z
alwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-17, 21:07   #1599
mamaporazczwarty
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 1 137
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez alwa Pokaż wiadomość
Cały czas masz dziurę? Mi się czasem robią zagłębienia jak dziecko się tak ułoży. I ja zawsze miałam wywalony do przodu, teraz też, tylko że teraz dodatkowo jest niżej
Dziś zauważyłam, a właśnie wczoraj cały dzień mnie od gory brzuch pobolewal, jakby parzył, ja się zastanawiam jak ja wytrztmam jeszcze, w czwartek mam 37+0, ale ja się nawet głośniej boje cos powiedzieć, żeby mnie jic nie szarpnęło... masakra

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:07 ---------- Poprzedni post napisano o 19:07 ----------

Cytat:
Napisane przez mamaporazczwarty Pokaż wiadomość
Dziś zauważyłam, a właśnie wczoraj cały dzień mnie od gory brzuch pobolewal, jakby parzył, ja się zastanawiam jak ja wytrztmam jeszcze, w czwartek mam 37+0, ale ja się nawet głośniej boje cos powiedzieć, żeby mnie jic nie szarpnęło... masakra

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
I właśnie mam nisko, ale przez całą ciążę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaporazczwarty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-17, 21:16   #1600
alwa
Wtajemniczenie
 
Avatar alwa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 280
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez mamaporazczwarty Pokaż wiadomość
Dziś zauważyłam, a właśnie wczoraj cały dzień mnie od gory brzuch pobolewal, jakby parzył, ja się zastanawiam jak ja wytrztmam jeszcze, w czwartek mam 37+0, ale ja się nawet głośniej boje cos powiedzieć, żeby mnie jic nie szarpnęło... masakra

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:07 ---------- Poprzedni post napisano o 19:07 ----------

I właśnie mam nisko, ale przez całą ciążę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak ja też nisko przez całą ciążę mam. Nawet się mnie w czerwcu Pani w aptece pytała czy zaraz będę rodzić
Ale to że Cię tak boli to niepokojące
__________________
Dni z dziećmi są bardzo długie
ale lata mijają bardzo szybko

❤️❤️❤️
K+H+Z
alwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-17, 21:31   #1601
mamaporazczwarty
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 1 137
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez alwa Pokaż wiadomość
Tak ja też nisko przez całą ciążę mam. Nawet się mnie w czerwcu Pani w aptece pytała czy zaraz będę rodzić
Ale to że Cię tak boli to niepokojące
Właśnie samo to mnie pobolewa, nie jest to ból jakis ani ostry ani coś, dlatego tak głupio nie wiadomo co z takim czymś robić heh, jakby bardzo rozbolało to bym pojechała na sor, a tak to kurde takie tylko delikatnr pobolewanie... jutro wizyta to zobaczę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaporazczwarty jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-08-17, 21:39   #1602
alwa
Wtajemniczenie
 
Avatar alwa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 280
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez mamaporazczwarty Pokaż wiadomość
Właśnie samo to mnie pobolewa, nie jest to ból jakis ani ostry ani coś, dlatego tak głupio nie wiadomo co z takim czymś robić heh, jakby bardzo rozbolało to bym pojechała na sor, a tak to kurde takie tylko delikatnr pobolewanie... jutro wizyta to zobaczę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Będzie dobrze
__________________
Dni z dziećmi są bardzo długie
ale lata mijają bardzo szybko

❤️❤️❤️
K+H+Z
alwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-17, 21:47   #1603
zambeza
polaczek cebulaczek
 
Avatar zambeza
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 10 737
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez Waniliova Pokaż wiadomość
Mamaporazczwarty powodzenia na wizycie! Ciekawe co lekarz powie na te bóle

Alwa ja czkawkę czuję na dole, a mała jest ułożona miednicowo

Baambi super, że wszystko ok ale niskie ciśnienie!

Wiolkaa93 to już tuż, tuż

Ja mam 164cm wzrostu

Pytanie - jakie kupiłyście wanienki? Ze stelażem czy bez?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam ze stelażem, nie mam za bardzo gdzie ją postawić a klęczeć na podłodze w łazience też mi się nie chce mam basson bo kupiłam stelaż używany, to zawsze trochę do przodu. Myślałam też nad stokke, to to w ogóle duża oszczędność miejsca.
Cytat:
Napisane przez alwa Pokaż wiadomość
Ja mam najtańszą wanienkę z marketu bez stelaża. Zamierzam raczej szybko się z nią pożegnać bo mi przeszkadza w łazience

A jakie macie fotele do karmienia? Uszaki z Ikei czy inne?

Ja po wizycie. Jednak wszystko pozamykane a mała głową w dół
Ten uszak jest taaaaki wygodny! Na pewno bym kupiła gdyby nie fakt, że może niedługo się przeprowadzimy na tyle daleko, że nie będziemy brać mebli ze sobą i taki wydatek trochę bez sensu.
Ogólnie warty swojej ceny na pewno, jest też dużo tańszych na all, no ale jednak nie wiadomo jak z wygodą.
Dziś w ikei widziałam mini wersję uszaka, pewnie jak pusia będzie starsza to jej kupimy, słodko wyglądał.

Ja mam takie krzesło-fotel. Kupiłam używany za bezcen i obiłam sama. Jest bardzo wygodny, ale zobaczymy jak będzie w przypadku dłuższego siedzenia przy karmieniu na początek na pewno starczy.

Jeszcze trochę czasu będziesz miała z malutką, ale fajnie że już się ułożyła do porodu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ślub nie jest końcem naszej wolności. On oznacza, że chcę podrożować i zwiedzić świat ale z nim u mego boku.
On oznacza, że chcę całować te same usta każdego ranka i każdej nocy przed pójściem spać.
Jeśli odbierasz malżenstwo jako koniec wolności, to robisz to źle
zambeza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-17, 21:56   #1604
mamaporazczwarty
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 1 137
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez alwa Pokaż wiadomość
Będzie dobrze


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:56 ---------- Poprzedni post napisano o 19:53 ----------

Cytat:
Napisane przez zambeza Pokaż wiadomość
Mam ze stelażem, nie mam za bardzo gdzie ją postawić a klęczeć na podłodze w łazience też mi się nie chce mam basson bo kupiłam stelaż używany, to zawsze trochę do przodu. Myślałam też nad stokke, to to w ogóle duża oszczędność miejsca. Ten uszak jest taaaaki wygodny! Na pewno bym kupiła gdyby nie fakt, że może niedługo się przeprowadzimy na tyle daleko, że nie będziemy brać mebli ze sobą i taki wydatek trochę bez sensu.
Ogólnie warty swojej ceny na pewno, jest też dużo tańszych na all, no ale jednak nie wiadomo jak z wygodą.
Dziś w ikei widziałam mini wersję uszaka, pewnie jak pusia będzie starsza to jej kupimy, słodko wyglądał.

Ja mam takie krzesło-fotel. Kupiłam używany za bezcen i obiłam sama. Jest bardzo wygodny, ale zobaczymy jak będzie w przypadku dłuższego siedzenia przy karmieniu na początek na pewno starczy.

Jeszcze trochę czasu będziesz miała z malutką, ale fajnie że już się ułożyła do porodu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ze stokke mam wózek i nawet nie wiedziałam, że wanienki tez robią. Z Ikei wanienki są małe, takie z zielona guma w środku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaporazczwarty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-17, 23:09   #1605
calineczka_dwa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 76
♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Ja tez mam uszaka z podnóżkiem z ikei do karmienia, póki co jest bardzo wygodny, zobaczymy jak przy karmieniu.

A wanienkę zwykłą z ikei bez stelaża, jakieś liche te stelaże mi się wydają, boję się, że dziecko się nam wyślizgnie lub wanienka się przewróci także póki co będzie mycie na podłodze

Czy można odmówić zdjęcia szwów po CC przez położna na tej wizycie domowej ?? 7 dni po porodzie mam wizytę u swojego ginekologa, wolałabym żeby on to zrobił niż jakaś przypadkowa położna z POZ. W ogóle to po cesarce dają zwykle szwy czy rozpuszczalne?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez calineczka_dwa
Czas edycji: 2020-08-17 o 23:13
calineczka_dwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-18, 05:14   #1606
mamaporazczwarty
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 1 137
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez calineczka_dwa Pokaż wiadomość
Ja tez mam uszaka z podnóżkiem z ikei do karmienia, póki co jest bardzo wygodny, zobaczymy jak przy karmieniu.

A wanienkę zwykłą z ikei bez stelaża, jakieś liche te stelaże mi się wydają, boję się, że dziecko się nam wyślizgnie lub wanienka się przewróci także póki co będzie mycie na podłodze

Czy można odmówić zdjęcia szwów po CC przez położna na tej wizycie domowej ?? 7 dni po porodzie mam wizytę u swojego ginekologa, wolałabym żeby on to zrobił niż jakaś przypadkowa położna z POZ. W ogóle to po cesarce dają zwykle szwy czy rozpuszczalne?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mialam rozpuszczalne. Ale dlaczego przypadkowa? Nie znasz jeszcze swojej położnej?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaporazczwarty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-18, 07:31   #1607
alwa
Wtajemniczenie
 
Avatar alwa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 280
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez calineczka_dwa Pokaż wiadomość
Ja tez mam uszaka z podnóżkiem z ikei do karmienia, póki co jest bardzo wygodny, zobaczymy jak przy karmieniu.

A wanienkę zwykłą z ikei bez stelaża, jakieś liche te stelaże mi się wydają, boję się, że dziecko się nam wyślizgnie lub wanienka się przewróci także póki co będzie mycie na podłodze

Czy można odmówić zdjęcia szwów po CC przez położna na tej wizycie domowej ?? 7 dni po porodzie mam wizytę u swojego ginekologa, wolałabym żeby on to zrobił niż jakaś przypadkowa położna z POZ. W ogóle to po cesarce dają zwykle szwy czy rozpuszczalne?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Myślę że możesz się nie zgodzić i przecież siłą Cię nie zmusi, ale może ktoś miał taką sytuację i napisze jak jest na 100%.
Mi położna ściągała po porodzie SN i ja się akurat cieszyłam że nie muszę nigdzie jeździć.
__________________
Dni z dziećmi są bardzo długie
ale lata mijają bardzo szybko

❤️❤️❤️
K+H+Z
alwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-18, 07:48   #1608
pysia1987
Zakorzenienie
 
Avatar pysia1987
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Tychy/Katowice
Wiadomości: 12 847
GG do pysia1987
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez mamaporazczwarty Pokaż wiadomość
Ja mialam rozpuszczalne. Ale dlaczego przypadkowa? Nie znasz jeszcze swojej położnej?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja np nie znam :P jakoś nie widze potrzeby poznawania jej wcześniej.

Jeśli chodzi o fotel to mam uszaka z Ikei i jestem póki co super zadowolona. A wanienkę dostaliśmy od znajomych z firmy Shnuggle na stelażu wydaje się bardzo fajna.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________




będę mamą





kierowca od 7.02.2012
pysia1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-18, 08:00   #1609
mamaporazczwarty
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 1 137
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez pysia1987 Pokaż wiadomość
Ja np nie znam jakoś nie widze potrzeby poznawania jej wcześniej.

Jeśli chodzi o fotel to mam uszaka z Ikei i jestem póki co super zadowolona. A wanienkę dostaliśmy od znajomych z firmy Shnuggle na stelażu wydaje się bardzo fajna.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Poznać warto, bo moze Ci nie spasować i zdecydujesz się na inną, to jednak osoba, która przychodzi kilka razy do Ciebie i dziecka. U mnie też akurat do swojej moge zadzwonic z kazda pierdołą, czy przyjsc na kto kiedy chce, tak samo jak od lat mam swoją pielęgniarkę środowiskową, która zawsze jest w pogotowiu jak coś potrzebuje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaporazczwarty jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-08-18, 08:17   #1610
pysia1987
Zakorzenienie
 
Avatar pysia1987
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Tychy/Katowice
Wiadomości: 12 847
GG do pysia1987
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez mamaporazczwarty Pokaż wiadomość
Poznać warto, bo moze Ci nie spasować i zdecydujesz się na inną, to jednak osoba, która przychodzi kilka razy do Ciebie i dziecka. U mnie też akurat do swojej moge zadzwonic z kazda pierdołą, czy przyjsc na kto kiedy chce, tak samo jak od lat mam swoją pielęgniarkę środowiskową, która zawsze jest w pogotowiu jak coś potrzebuje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Przeżyje te pary razy przyznam szczerze, ze w sumie z takich kolezanek na żywo tylko jedna miała swoją położna wcześniej. A tak to przychodziły te co przysługiwały i tyle
__________________




będę mamą





kierowca od 7.02.2012
pysia1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-18, 08:25   #1611
alwa
Wtajemniczenie
 
Avatar alwa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 280
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez pysia1987 Pokaż wiadomość
Przeżyje te pary razy przyznam szczerze, ze w sumie z takich kolezanek na żywo tylko jedna miała swoją położna wcześniej. A tak to przychodziły te co przysługiwały i tyle
Ja po pierwszym porodzie w ogóle się zdziwiłam że jakaś położna mi się wprasza do domu
__________________
Dni z dziećmi są bardzo długie
ale lata mijają bardzo szybko

❤️❤️❤️
K+H+Z
alwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-18, 08:42   #1612
Waniliova
Zakorzenienie
 
Avatar Waniliova
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 785
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Alwa super, że mała główką w dół

Też mi się nieraz robią takie zagłębienia na brzuchu

A wanienki macie te duże, 102cm?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Szczęśliwa mężatka od 14.06.2014 D.
Waniliova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-18, 09:19   #1613
laluna91
Rozeznanie
 
Avatar laluna91
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 917
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez alwa Pokaż wiadomość
Ja mam najtańszą wanienkę z marketu bez stelaża. Zamierzam raczej szybko się z nią pożegnać bo mi przeszkadza w łazience

A jakie macie fotele do karmienia? Uszaki z Ikei czy inne?

Ja po wizycie. Jednak wszystko pozamykane a mała głową w dół
Ja mam taki fotel ala bujany lekko z allegro, można rozłożyć podnóżek, jest bardzo wygodny do odpoczynku. Próbowałam go z poduchą do karmienia i super jest 🥰
A to taka bardziej ekonomiczna wersja fotela.

Wanienke dostalam w gratisie i pozyczylismy od brata stelaż bo jednak na podłodze może być ciężko na początku, chociaż mam nadzieję że kąpiel to będzie działka tatusia
Cytat:
Napisane przez Waniliova Pokaż wiadomość
Alwa super, że mała główką w dół

Też mi się nieraz robią takie zagłębienia na brzuchu

A wanienki macie te duże, 102cm?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, ja mam tą większą

Często od wczoraj pobolewa mnie brzuch jak na okres. Już sobie trochę wkrecam że może te metody co zaczęłam stosować może coś przyspieszają Ale raczej nie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
laluna91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-18, 09:51   #1614
calineczka_dwa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 76
♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez mamaporazczwarty Pokaż wiadomość
Ja mialam rozpuszczalne. Ale dlaczego przypadkowa? Nie znasz jeszcze swojej położnej?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Nie znam, mieszkam tu od niedawna. Zresztą wcześniej tez nie znałam, bo nigdy nie korzystałam. Dopiero niedawno dowiedziałam się, że wizyty położnej po porodzie są obowiązkowe 🤣 to szpital ją poinformuje o porodzie??

Mamaporazczwarty jak Twoja blizna po CC, mocno widoczna?? Używałaś jakieś specyfiki na blizny ??

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez calineczka_dwa
Czas edycji: 2020-08-18 o 09:52
calineczka_dwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-18, 10:21   #1615
alwa
Wtajemniczenie
 
Avatar alwa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 280
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez Waniliova Pokaż wiadomość
Alwa super, że mała główką w dół

Też mi się nieraz robią takie zagłębienia na brzuchu

A wanienki macie te duże, 102cm?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Z synem miałam 86cm chyba, z córką 102 i teraz kupiłam jednak mniejszą czyli tą 86cm
Wanienkę można też postawić na stole lub blacie w kuchni
__________________
Dni z dziećmi są bardzo długie
ale lata mijają bardzo szybko

❤️❤️❤️
K+H+Z
alwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-18, 10:45   #1616
Katarznaka
Zadomowienie
 
Avatar Katarznaka
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 561
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

U nas weekend byl mocno intensywny bo mialam niezapowiedzianych gości nocujących i jeszcze innych przypadkowych. Babcia kończyła 81 lat, a że teraz ja się nią opiekuje to dzieci się zjechały przeciez na moją głowe. Na szczęście ciotki pomimo, że nic nie mowily same nakupily i napiekly ciast i tort, ale jednak jakies sałatki i obiad musiałam ogarnąć dla tych nocujących a już serio brakuje mi siły mam nadzieje do końca tygodnia skończyć przeprowadzkę, ale jeszcze jak zwykle mężowi dzisiaj wypadł wyjazd na cały dzień i znowu się przediągnie wszystko
Wczoraj równy miesiąc do terminu. Brzuch mam mocno napięty. Ciepła woda, magnez, nospa nie pomaga ale za to oglądam swoje kostki u stóp

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Katarznaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-18, 10:48   #1617
mamaporazczwarty
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 1 137
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez calineczka_dwa Pokaż wiadomość
Nie znam, mieszkam tu od niedawna. Zresztą wcześniej tez nie znałam, bo nigdy nie korzystałam. Dopiero niedawno dowiedziałam się, że wizyty położnej po porodzie są obowiązkowe 🤣 to szpital ją poinformuje o porodzie??

Mamaporazczwarty jak Twoja blizna po CC, mocno widoczna?? Używałaś jakieś specyfiki na blizny ??

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Używałam plaster żelowy jakoś na s miał nazwę, mojej blizny w ogóle nie widać, właściwie to tylko z jednej strony jak sie przyjrzysz to delikatnie biaława kreseczka, ale to trzeba naciągnąć skórę i sie w patrzeć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaporazczwarty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-18, 12:13   #1618
Annia26
Zadomowienie
 
Avatar Annia26
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 630
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Ja nie brałam stelaża, jakoś miałam wrażenie że te co oglądałam nie były super stabilne, będziemy kłaść na stole.
Co do położnej to nie wiem czy one teraz po porodzie w ogóle przychodzą skoro przychodnia zamknięta, zadzwonię tam po porodzie
Annia26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-18, 13:00   #1619
Riellee
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 785
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Do siedzenia mam uszaka z ikei i wanienke bez stelaża.
Byłam dzisiaj na ktg + wizycie Młody waży 3100g, caly czas coś tam się pisze na ktg ale generalnie nic się nie dzieje. Położne żartowały, że po położnicy to nic nie wiadomo i czasami nic się nie dzieje a za kilka godzin wracają z rozkreconym porodem.
Poza tym jak ktoś dalej poluje na jakąś elektronikę dziecięcą np. Monitor oddechu, nianie, sterylizator, podgrzewacz itp. to polecam przejść się do smyka bo przy kasie odlicza -15% od ceny (ponoć tylko stacjonarnie). Także udało mi się w końcu nabyć babysense 7 za 339 zl

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Riellee
Czas edycji: 2020-08-18 o 13:05
Riellee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-18, 13:26   #1620
Annia26
Zadomowienie
 
Avatar Annia26
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 630
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Dobra cena za babysense.
A jakie pieluchy kupujecie? Moje dwie znajome chwaliły baby dream fit flo i takie kupiłam do szpitala, narazie jedną paczkę, bo nie wiem jak się będą sprawować.
Annia26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-02-23 14:31:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:11.