W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II - Strona 152 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wiza¿anek. Wejd¼, poznaj rodaczki, wymieñ siê opiniami i swoim do¶wiadczeniem.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2012-05-31, 15:55   #4531
sjoanna
Zakorzenienie
 
Avatar sjoanna
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Jêdrzejów/Latina
Wiadomo¶ci: 6 082
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

Cytat:
Napisane przez Kasza Manna Poka¿ wiadomo¶æ
No, jestem tu ju¿ od pocz±tku pa¼dziernika, ¿yje siê dobrze, bo miasto prze¶liczne, z prac± te¿ nie ma problemu, jêzyk szlifujê.. Co do T¯a, to siê têskni³o, ale ju¿ nie jeste¶my razem.. Licznik bije od nowa, bardzo ¶wie¿a sprawa.

Serce rwie do W³och, nie ukrywam Szczególnie têskniê za pogod± i opcjami wycieczkowymi i za jêzykiem i za jedzeniem (czasem ) i za.... Wiele, wiele Obym nied³ugo (tzn w tym roku) przylecia³a chocia¿ na weekend
No tak - odleglosc nie sprzyja zwiazkom.

Cytat:
Napisane przez principessina Poka¿ wiadomo¶æ
sjoanna gratuluje, juz dosc dlugo jestes we Wloszech, nie rozmawiasz po wlosku z ludzmi??
Rozmawiam - z rodzina meza, tesciem (te pare slow na tydzien bo jego w domu nie ma prawie caly dzien ), ze znajomymi ze szkoly, w sklepie jak trzeba. A tak to naprawde nie widuje sie z ludzmi.

evelinarav
ja to musze mieszkac na ostatnim pietrze, bo niestety Wloszki maja w zwyczaju chodzic w butach po mieszkaniu, czesto obcasach, wiem wiem moze to chore, ale nie znosze jak ktos mi tupie po glowie, jestem wysoko nic nie widze nic nie slysze
I do tego dodaj ze nie maja dywanow a ich budownictwo - bez ocieplenia wiec i wyciszenia.

Cytat:
Napisane przez marmotta Poka¿ wiadomo¶æ
czesc dziewczyny pozdrawiam z polski,bedziemy tu do soboty..zaliczylismy dentyste,odzwiedziny wszelkiego rodzaju...pogoda super w koncu mnie kosci nie bola..i zupelnie nie chce mi sie do wloch wracac
Witaj!
Wiem cos o tej pogodzie - bylo kiedys 10 stopni roznicy pomiedzy Latina a Kielcami - tyle ze w Polsce bylo 26 a tutaj padalo i tylko 16.

Cytat:
Napisane przez alcon Poka¿ wiadomo¶æ
Marmottka wypoczywaj nam ³adnie a gdzie ty jeste¶? u mnie w Tor(onto) dzi¶ by³o 16 stopni

Sjoanna Gratki! i tak dalej do C2

Nolqa powodzenia na egzaminie

Mam nadziejê,¿e tych trzêsieñ to ju¿ koniec, brrr.... jak sobie pomy¶lê o tej tragedii....tyle zniszczeñ, ofiary ¶miertelne....

Jutro wybieram siê do muzeum sztuki wspó³czesnej, bo wstêp za darmo jest a tak poza tym kiszê siê w bibliotece . Mia³am te¿ lekko ¿enuj±c±/¶mieszn± pogawêdkê w barze bibliotecznym. Zamawiam wodê, a facet siê pyta z gazem czy bez? a ja ¿e bez , a on na to " no tak, bo po gazowanej to siê beka" ja to mam pecha...

Pewnie bekanie po niemiecku to jakis skomplikowany czasownik.

Cytat:
Napisane przez principessina Poka¿ wiadomo¶æ
alcon ale sie usmialam z ta woda hehe a propo zamawiania w barze, pamietam jak bylam w barze i mowie ice tea per favore, a koles to mnie che cosa??? ice tea mowie, znowu che cosa, no w koncu jak powiedzialam tè freddo to zaczail, ah Ci Wlosi
Po co sie oni tyle lat od malego tego angielskiego ucza.
Dziewczyny - mam pytanie - jak myslicie na wesele w sobote to chyba w rajstopach powinnam isc, co?
Nieopalona jestem, nogi biale.
Slub bedzie o 16 a wiec po poludniu. I dodam ze przynajmniej do polnocy bedziemy na weselu bo to polskie wesele.
__________________
Przyk³adna ¿onka od 15 i 24 VII 2010


“Your dresses should be tight enough to show you're a woman
and loose enough to show you're
a LADY.”

Edith Head
sjoanna jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-05-31, 16:34   #4532
Kasza Manna
Zakorzenienie
 
Avatar Kasza Manna
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomo¶ci: 11 395
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

Hehe, no, to mnie przejrza³y¶cie. Nie têskniê za w³oskim latem (ech, te wspomnienia upalnego Napletka i mieszkania bez klimy na 9 piêtrze....) Ale po deszczowo-zimnym kwietniu i po³owie maja bardzo mi brakowa³o cieplejszych dni. Teraz ju¿ nie narzekam

Angole maj± ¶wira za to na punkcie wyk³adzin, ale jest to ¶wir kompletny. Raz szuka³am mieszkania i trafi³am do takiego, gdzie wyk³adziny (grube!) by³y i w toalecie i w ³azience (z wann± itd). To ja ju¿ chyba wolê w³oskie, ³atwe do sprz±tniêcia p³ytki

Ja te¿ do dentysty je¿d¿ê do Polski

P.S. Sjoanna, czasem nie chodzi tylko o odleg³o¶æ.. Po prawie 5 latach razem niektóre minusy po prostu okazuj± siê zbyt du¿e.. I wspólna przysz³o¶æ nie jest zachêcaj±ca (zw³aszcza, je¶li druga po³ówka zbyt d³ugo zwleka ze zrobieniem TEGO kroku..) . Ciê¿ko o tym pisaæ.
__________________
"Wy macie t± Wasz± solidarno¶æ Wiza¿anek, ¿e dwadzie¶cia lat temu to WY by¶cie obali³y komunizm"
z³ota mêska my¶l

Edytowane przez Kasza Manna
Czas edycji: 2012-05-31 o 17:46
Kasza Manna jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-05-31, 16:37   #4533
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomo¶ci: 7 083
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

sjoanna nie wiem taki upal a Ty w rajstopach? ja to sie nie przejmuje tym, ze blada jestem najwyzej kup sobie samoopalacz taki do nog l'oreala? zalezy tez jaka sukienka i buty zamkniete? bo jak sandaly to rajstopy odpadaja...
ja za to musze jeszcze w spodniach pochodzic, bo nie zrobilam wosku, umowie sie na przyszly tydzien, niech jeszcze podrosna
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow
principessina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-05-31, 16:43   #4534
alcon
Rozeznanie
 
Avatar alcon
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z Frankonii
Wiadomo¶ci: 874
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

Princi - dobre z t± ice tea

Sjoanna - jak zimno i nogi nieopalone to jak najbardziej rajstopy. Te¿ na tym weselu w RC mia³am rajtki, co prawda cienkie 8 den, ale mia³am. Poza tym -przed- siê stresowa³am,¿e tylko ja wyskoczê w rajtkach i peep toe, ale na szczê¶cie wiêkszo¶æ babek tak mia³a. Na szybk± opaleniznê polecam samoopalacz, ostatnio spryskujê siê rossmanowym SunOzon . Moje szwagierki natomiast siedz± ca³e lato w domu, bo siê opaliæ nie chc±. Nie dogodzi siê...

Z tym tekstem to by³o w Polsce, bo ja tutaj do 20 czerwca jestem. A bekaæ po niemiecku to rulpsen Dzi¶ dosta³am mejla,¿e B1 z niemca mam zdany, ale ciekawa jestem na ile punktów...

Evelinarav - mam tak jak ty, lubiê mieszkaæ na ostatnim piêtrze, albo w domu. heheeh... wtedy ja tupiê s±siadom
__________________
'Nauczyæ siê czego¶ mo¿na wszêdzie. Dlaczego wiêc i nie tutaj?'






Edytowane przez alcon
Czas edycji: 2012-05-31 o 16:46
alcon jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-05-31, 17:18   #4535
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomo¶ci: 4 697
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

Cytat:
Napisane przez marmotta Poka¿ wiadomo¶æ
czesc dziewczyny pozdrawiam z polski,bedziemy tu do soboty..zaliczylismy dentyste,odzwiedziny wszelkiego rodzaju...pogoda super w koncu mnie kosci nie bola..i zupelnie nie chce mi sie do wloch wracac
widze, ze Ty czesto do Polski latasz Tz tez byl u polskiego dentysty?
Cytat:
Napisane przez alcon Poka¿ wiadomo¶æ
Princi - dobre z t± ice tea

Sjoanna - jak zimno i nogi nieopalone to jak najbardziej rajstopy. Te¿ na tym weselu w RC mia³am rajtki, co prawda cienkie 8 den, ale mia³am. Poza tym -przed- siê stresowa³am,¿e tylko ja wyskoczê w rajtkach i peep toe, ale na szczê¶cie wiêkszo¶æ babek tak mia³a. Na szybk± opaleniznê polecam samoopalacz, ostatnio spryskujê siê rossmanowym SunOzon . Moje szwagierki natomiast siedz± ca³e lato w domu, bo siê opaliæ nie chc±. Nie dogodzi siê...

Z tym tekstem to by³o w Polsce, bo ja tutaj do 20 czerwca jestem. A bekaæ po niemiecku to rulpsen Dzi¶ dosta³am mejla,¿e B1 z niemca mam zdany, ale ciekawa jestem na ile punktów...

Evelinarav - mam tak jak ty, lubiê mieszkaæ na ostatnim piêtrze, albo w domu. heheeh... wtedy ja tupiê s±siadom
tez bede musiala wziasc sie za rossmanowski samoopalacz, ale ja mam ten w kremie. nogi mam opalone od kolan w dol. jak to sie bedzie pokazac na plazy ....


ja bym jednak zalozyla te cienkie rajstopy na wesele. oczywiscie z zamknietymi butami
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-05-31, 20:14   #4536
marmotta
Zadomowienie
 
Avatar marmotta
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: home
Wiadomo¶ci: 1 311
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

Cytat:
Napisane przez alcon Poka¿ wiadomo¶æ
Marmottka wypoczywaj nam ³adnie a gdzie ty jeste¶? u mnie w Tor(onto) dzi¶ by³o 16 stopni

Sjoanna Gratki! i tak dalej do C2

Nolqa powodzenia na egzaminie

Mam nadziejê,¿e tych trzêsieñ to ju¿ koniec, brrr.... jak sobie pomy¶lê o tej tragedii....tyle zniszczeñ, ofiary ¶miertelne....

Jutro wybieram siê do muzeum sztuki wspó³czesnej, bo wstêp za darmo jest a tak poza tym kiszê siê w bibliotece . Mia³am te¿ lekko ¿enuj±c±/¶mieszn± pogawêdkê w barze bibliotecznym. Zamawiam wodê, a facet siê pyta z gazem czy bez? a ja ¿e bez , a on na to " no tak, bo po gazowanej to siê beka" ja to mam pecha...

hej, ja w wielkopolsce..nie jest jakos goraco, ale cieplej niz tam u mnie w alpach...
Cytat:
Napisane przez principessina Poka¿ wiadomo¶æ
alcon ale sie usmialam z ta woda hehe a propo zamawiania w barze, pamietam jak bylam w barze i mowie ice tea per favore, a koles to mnie che cosa??? ice tea mowie, znowu che cosa, no w koncu jak powiedzialam tè freddo to zaczail, ah Ci Wlosi

evelinarav
no przyznam Ci racje, niestety malo co wychodza na spacery tutaj z dziecmi, teraz tak bo jest cieplo to na palze chodze, ale tak zeby codziennie isc na spacer z dzieckiem to nie, u mnie nawet nie ma placu zabaw jak Flavcio pobujal sie na hustawce w Pl to dopiero mial frajde

marmotta no to teraz po powrocie bedziesz rozbita pomiedzy Pl a Italia widze, ze prawie kazda z nas w Pl dentyste zalicza
no niestety takie rozbicie jest normalne, tym bardziej ze mam zamiar w pn zlozyc wypowiedzenie najmu mieszkania, bo zdecydowalismy sie w koncu na wyprowadzke, juz w tym posranym domu wytrzymac nie mozemy
[1=e005a964934c5ccfb93a5cc da41449f79d95ca06;3442967 9]widze, ze Ty czesto do Polski latasz Tz tez byl u polskiego dentysty?


tez bede musiala wziasc sie za rossmanowski samoopalacz, ale ja mam ten w kremie. nogi mam opalone od kolan w dol. jak to sie bedzie pokazac na plazy ....


ja bym jednak zalozyla te cienkie rajstopy na wesele. oczywiscie z zamknietymi butami[/QUOTE]
wiesz co, w tym roku juz drugi raz, przewaznie tak raz dwa razy w roku sie staram , tak Tz byl u dentysty i zachwycony jest...musimy tez w sierpniu przyjechac kolejne zeby leczyc...i chyba jednak samochod tez kupimy w polsce bo sa tansze..
marmotta jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-05-31, 21:47   #4537
cuciola
Zakorzenienie
 
Avatar cuciola
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Italia-Pavia/Katowice
Wiadomo¶ci: 10 227
GG do cuciola
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

Cytat:
marmotta no to teraz po powrocie bedziesz rozbita pomiedzy Pl a Italia widze, ze prawie kazda z nas w Pl dentyste zalicza
tylko ja mam takie glupie zeby na ktorych ukrywaja sie ubytki i jak mnie jeden rozbolal to musialam w biegu tutaj leciec (250 eu nie moje). Jutro ciag dalszy..
A raczej mialam niekompetentengo dentyste bo jakby wczesniej to zdiagnozowal to nie musialabym zeba truc

sjoanna polskie wesele we Wl? Podpatruj co polskiego na nim bedzie oprocz panny mlodej ja tam bylam bez rajstop ale mialam dluga sukienke.

Kasza przykro mi ze z ex-Tztem nie wyszlo.

marmotta ja wlasnie dzisiaj pisalam sobie z mama na gadulcu ze w sierpniu to juz bedziemy razem w Pl po sklepach chodzic i polskie gazety urodowe razem ogladac tak mi tego brakuje.
__________________
MOJ ZBIOR KOSMETYCZNY



cuciola jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2012-06-01, 10:00   #4538
NoLQa
Zakorzenienie
 
Avatar NoLQa
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Mediolan;)
Wiadomo¶ci: 3 844
GG do NoLQa Wy¶lij wiadomo¶æ przez MSN do NoLQa
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

Dziewczyny dzieki za kciuki, egzamin poszedl fatalnie, ale poki co czekam na wyniki (calosc sklada sie z 3 egzaminow i ocena koncowa zalezy od sredniej dwoch egzaminow z wyzsza ocena o ile najgorsza ocena nie byla nizsza niz 14 - tak mam profesora, ktory jest fanatykiem teoria dei giochi i kazdy egzamin u niego to jak wygrana w totka )

Teraz do konca sesji zostalo mi jeszcze 4 egzaminy (liczac, ze micro nie bede musiala powtarzac) a wiec zapowiada sie lato z ksiazkami

Cucciola tobie jak idzie nauka? Kiedy masz ten cholerny egzamin? Dajesz rade jakos sie uczyc? Mam nadzieje, ze juz lepiej z samopoczuciem


Jestem wsciekla bo przez wizyte papieza bedzie zablokowane cale miasto i caly weekend nie bedzie mozna ruszyc sie z domu samochodem. Moja mama pracuje i poki co nie wiemy zbytnio jak bedzie mogla sie dostac do pracy :/


Jutro przylatuje do mnie siostra ze szwagrem i z moja ukochana chrzesnica Czas wiec bede dzielic miedzy ksiazkami a spedzaniem czasu z nimi

Buziaki!!
__________________
Ti vorrei... condividere con il mondo e tenerti solo per me...


Studentka!

BLOG - zapraszam
NoLQa jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-06-01, 10:27   #4539
sjoanna
Zakorzenienie
 
Avatar sjoanna
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Jêdrzejów/Latina
Wiadomo¶ci: 6 082
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

NoLQa - moze nie bedzie tak zle - czasami nam sie wydaje ze poszlo zle a tu niespodzianka.

Cuciola - to bedzie calkowicie polskie wesele - tylko restauracja bedzie wloska ale juz wprawiona w polskich imprezach.
Wlochow bedzie tylko kilku w tym moj maz.
A tak to polska wodka - Krupnik, polska muzyka, zwyczaje i zabawy.

A co do rajstop jeszcze.
Bedzie okolo 25-27 stopni. Cieplej w Rzymie ale tam pojedziemy do kosciola tylko albo i nie. Zalezy czy bedzie transport.
No i mam problem z butami - zakryte palce i odkryta pieta to moge w rajstopach.
Albo zupelnie letnie jak sandalki (tylko na obcasie) no to wtedy bez rajstop.
No i nie ukrywam ze rajstopy troche mnie scisna i bede szczuplejsza.
Nie martwie sie czy dam rade wytrzymac bo jak bylam w Polsce to na pogrzebie bylo 30 stopni a ja bylam w rajstopach i sukience.
Tylko co jest bardziej eleganckie.
Rajstopki chyba.
__________________
Przyk³adna ¿onka od 15 i 24 VII 2010


“Your dresses should be tight enough to show you're a woman
and loose enough to show you're
a LADY.”

Edith Head
sjoanna jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-06-01, 12:07   #4540
Kasiamarta120
Raczkowanie
 
Avatar Kasiamarta120
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: ¯ory
Wiadomo¶ci: 151
GG do Kasiamarta120
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

Hej.
Od 3 miesiêcy mieszkam w W³oszech . A dok³adnie w Jesi - niedaleko Ancony czy jest kto¶ moze w tych okolicach i umówi³by sie na kawke czy co¶ .


Pozdrawiam
Kasiamarta120 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-06-01, 12:24   #4541
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomo¶ci: 7 083
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

Witaj Kasiamarta co ciekawego porabiasz w Jesi? mojego meza brat mieszka z rodzina w Fano, wiec niedaleko Ciebie my za to daleko na poludniu

sjoanna kurcze prawie 30 st a Ty rajstopy chcesz zakladac? hmmm zalozy te sandaly na obcasie, moim zdaniem lepiej bedzie to wygladac a co to za weselicho polskie w Romie???

ale dzisiaj mialam chore sny, snily mi sie jaszczurki, teraz mam schize, bo wciaz nie mamy zanzariere, a juz dwie na tarasie widzialam...

u mnie upal, a u Was jak tam z pogoda? ja to chetnie bym sie z marmotta wymienila i pojechala do niej w te gory w sierpniu, moze zrobimy jakas zamiane mieszkan na wakacje?

cos sen o jaszczurach dobrze nie wrozy?!
Sennik: Jaszczurka

Share on googleShare on facebookShare on twitterShare on emailMore Sharing Services0
Sennik
  • zwierzê wró¿ebne, którego symbolika mocno zwi±zana jest z Wê¿em, Smokiem i Kameleonem ; oznacza nie¶miertelno¶æ i natchnienie boskim s³owem (Logos); poniewa¿ uwielbia S³oñce i czerpie z niego energiê, sta³a siê symbolem ¶wiat³a oraz amuletem chroni±cym oczy przed chorobami, a cz³owieka przed tzw. z³ym okiem;
  • we ¶nie postuluje nieufno¶æ wobec nowin, które us³yszysz w najbli¿szym czasie;
  • w interpretacji ludowej symbolizuje zdradê.
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow

Edytowane przez principessina
Czas edycji: 2012-06-01 o 13:07
principessina jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-01, 16:08   #4542
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomo¶ci: 4 697
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

Cytat:
Napisane przez marmotta Poka¿ wiadomo¶æ
no niestety takie rozbicie jest normalne, tym bardziej ze mam zamiar w pn zlozyc wypowiedzenie najmu mieszkania, bo zdecydowalismy sie w koncu na wyprowadzke, juz w tym posranym domu wytrzymac nie mozemy

wiesz co, w tym roku juz drugi raz, przewaznie tak raz dwa razy w roku sie staram , tak Tz byl u dentysty i zachwycony jest...musimy tez w sierpniu przyjechac kolejne zeby leczyc...i chyba jednak samochod tez kupimy w polsce bo sa tansze..
a co Wam sie nie podoba w tym mieszkaniu? my juz 3 razy tu zmienialismy i za kazdym razem mialam chec spier.... stamtad a Ty sobie pomysl, co by bylo jakbyscie takie mieszkanie kupili na kredyt... to by byl dopiero "kot w worku "

rejestracje tez bedziecie miec polska?
Cytat:
Napisane przez sjoanna Poka¿ wiadomo¶æ
A co do rajstop jeszcze.
Bedzie okolo 25-27 stopni. Cieplej w Rzymie ale tam pojedziemy do kosciola tylko albo i nie. Zalezy czy bedzie transport.
No i mam problem z butami - zakryte palce i odkryta pieta to moge w rajstopach.
Albo zupelnie letnie jak sandalki (tylko na obcasie) no to wtedy bez rajstop.
No i nie ukrywam ze rajstopy troche mnie scisna i bede szczuplejsza.
Nie martwie sie czy dam rade wytrzymac bo jak bylam w Polsce to na pogrzebie bylo 30 stopni a ja bylam w rajstopach i sukience.
Tylko co jest bardziej eleganckie.
Rajstopki chyba.
a takie cienkie rajstopy grzeja? mi sie wydaje, ze nie.... w sumie to zalezy jakie kto ma nogi. moje nie opalone sa paskudne, wiec na pewno bym zalozyla rajstopy
Cytat:
Napisane przez Kasiamarta120 Poka¿ wiadomo¶æ
Hej.
Od 3 miesiêcy mieszkam w W³oszech . A dok³adnie w Jesi - niedaleko Ancony czy jest kto¶ moze w tych okolicach i umówi³by sie na kawke czy co¶ .


Pozdrawiam
witaj
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-06-01, 18:04   #4543
sjoanna
Zakorzenienie
 
Avatar sjoanna
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Jêdrzejów/Latina
Wiadomo¶ci: 6 082
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

Cytat:
Napisane przez Kasiamarta120 Poka¿ wiadomo¶æ
Hej.
Od 3 miesiêcy mieszkam w W³oszech . A dok³adnie w Jesi - niedaleko Ancony czy jest kto¶ moze w tych okolicach i umówi³by sie na kawke czy co¶ .


Pozdrawiam

Czesc!
Witam nowa wloska wizazanke!
Opowiedz cos wiecej o sobie. Co cie tutaj sprowadza.
Ja mieszkam w Latinie wiec za daleko na kawke.

Co do rajstop jutro przymierze. I zdecyduje.
__________________
Przyk³adna ¿onka od 15 i 24 VII 2010


“Your dresses should be tight enough to show you're a woman
and loose enough to show you're
a LADY.”

Edith Head
sjoanna jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-06-01, 20:04   #4544
cuciola
Zakorzenienie
 
Avatar cuciola
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Italia-Pavia/Katowice
Wiadomo¶ci: 10 227
GG do cuciola
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

Cytat:
Cucciola tobie jak idzie nauka? Kiedy masz ten cholerny egzamin? Dajesz rade jakos sie uczyc? Mam nadzieje, ze juz lepiej z samopoczuciem
w srode 06.06 il numero perfetto hahaha (666 the number of the beast )
no jakos sie ucze, ale nie cierpie tego przedmiotu bo juz miesiac ponad siedze nie liczac kolejnego miesiaca na opracowanie tych ksiazek a i tak mi ciezko wchodzi. Samopoczucie ok, pogadalam z mama, kupilam czeresnie i sliczna szminke miss pupa wieczor zapowiada sie przed ksiazkami przynajmniej bede miala spokoj.

Nolqa a papiez to mogl ta cala kase ktora poszla na ta wizyte przeznaczyc dla tych biednych ludzi po trzesieniu ziemi. Pamietam jak byla wizyta w Pavii to wszystkie kanaliki musieli plombowac zeby przypadkiem nikt bomby nie ukryl. Wyobrazacie sobie? Ja jestem wierzaca ale nie podoba mi sie ze Watykan zlotem oblepiony a ludzie na 2 koncu swiata z glodu umieraja..

sjoanna no to super sie zapowiada ja juz sie nie moge doczekac sierpnia zeby pokazac Tz-towi polskie wesele

witam Kasia ja jestem z Lombardii tez nie po drodze..ale zawsze mozesz z nami tu posiedziec
__________________
MOJ ZBIOR KOSMETYCZNY



cuciola jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-06-01, 20:05   #4545
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomo¶ci: 4 697
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

Cytat:
Napisane przez sjoanna Poka¿ wiadomo¶æ
Czesc!
Witam nowa wloska wizazanke!
Opowiedz cos wiecej o sobie. Co cie tutaj sprowadza.
Ja mieszkam w Latinie wiec za daleko na kawke.

Co do rajstop jutro przymierze. I zdecyduje.
jutro przymierz wszystko i pokaz nam sie juz my Ci doradzimy
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-06-02, 17:19   #4546
paulinka1128
Zadomowienie
 
Avatar paulinka1128
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Trento
Wiadomo¶ci: 1 467
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

Cytat:
Napisane przez Kasiamarta120 Poka¿ wiadomo¶æ
Hej.
Od 3 miesiêcy mieszkam w W³oszech . A dok³adnie w Jesi - niedaleko Ancony czy jest kto¶ moze w tych okolicach i umówi³by sie na kawke czy co¶ .


Pozdrawiam
Witam w watku
[1=e005a964934c5ccfb93a5cc da41449f79d95ca06;3444979 0]a co Wam sie nie podoba w tym mieszkaniu? my juz 3 razy tu zmienialismy i za kazdym razem mialam chec spier.... stamtad a Ty sobie pomysl, co by bylo jakbyscie takie mieszkanie kupili na kredyt... to by byl dopiero "kot w worku " [/QUOTE]
Ja tam juz w piatym miejscu mieszkam w przeciagu roku i we wrzesniu mam nadzieje, ze juz ostatnie przeniesienie bedzie
__________________
www.wloskiedolomity.blogspot.it
Blog fotograficzno-podrozniczy
paulinka1128 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-06-02, 22:55   #4547
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomo¶ci: 4 902
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

Nolqa - trzymam kciuki ! na pewno z egzaminami pojdzie wszystko dobrze !

KaszaManna - Przykro mi ,ze sie rozstalas z TZ i zycze Ci powodzenia w deszczowym kraju (zazdroszcze Ci pogody )

sjoanna - ugotujesz sie w rajstopach ! a nie lepiej sandalki na obcasie zalozyc ?

a co do dentysty ,ja tez jezdze leczyc zeby do Polski ,nie dlatego,ze taniej,ale przedewszystkim lepiej i bardziej profesjonalnie !!

nademna mieszkaja jacys ludzie ,do ktorych w weekendy jak przypuszczam przyjrzdzaja wnuki ,jest ich dwoje a jak lataja po mieszkaniu to mam wrazenie ,ze conajmniej 10 !! jak stado sloni tluka sie jak wariaci ,czasem mozna swira dostac,zwlaszcza w niedziele z samego rana

Ta pogoda mnie dobija ,ja nienawidze upalow, czuje sie jak spompowana dentka,jak chodze po miescie to jezor mi zwisa do kolan i jeszcze te salernitanskie wzniesiena,wzgorki i pagorki .... jak wracam do domu to rzucam sie na lozko jak stara scierka .....

KasiaMarta - A co porabiasz w Jesi ? kiedys chcialam tam pojechac ,ale tylko dlatego ,ze to jedno z bardzo niewielu miast we wloszech,ktore ...zaczyna sie na litere J ...


__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-06-03, 17:37   #4548
bluebluesky
Zakorzenienie
 
Avatar bluebluesky
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomo¶ci: 3 573
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

"Z pewna doza niesmiesmialosci"

Moje drogie wloszki, moj biedny TZ stoi przed nielatwym zadaniem przeprowadzki na kilka miesiecy w okolice Wenecji, najpewniej do Mestre (ja na razie zostaje w Brukseli). Chcialam sie Was spytac, na jakich stronach internetowych najlepiesz szukac mieszkan do wynajecia. Szukal dzis na francusko jezycznych, ale w wiekszosci byly to oferty czysto wakacyjne. Moze macie swoje sprawdzone miejsca w sieci, o ktorych my nie mamy pojecia?

Pozdrawiam slonecznie z deszczowej Belgii!
__________________
Kto¶ nie ¶pi, aby spaæ móg³ kto¶.
bluebluesky jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-06-03, 17:45   #4549
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomo¶ci: 4 697
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

Cytat:
Napisane przez bluebluesky Poka¿ wiadomo¶æ
"Z pewna doza niesmiesmialosci"

Moje drogie wloszki, moj biedny TZ stoi przed nielatwym zadaniem przeprowadzki na kilka miesiecy w okolice Wenecji, najpewniej do Mestre (ja na razie zostaje w Brukseli). Chcialam sie Was spytac, na jakich stronach internetowych najlepiesz szukac mieszkan do wynajecia. Szukal dzis na francusko jezycznych, ale w wiekszosci byly to oferty czysto wakacyjne. Moze macie swoje sprawdzone miejsca w sieci, o ktorych my nie mamy pojecia?

Pozdrawiam slonecznie z deszczowej Belgii!

moze na www.subito.it


ja bym sie zastanowila, zanim bym zostawila wysoki poziom zycia w Brukseli dla Wloch, chyba ze macie juz nagrana dobra prace
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-03, 17:46   #4550
paulinka1128
Zadomowienie
 
Avatar paulinka1128
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Trento
Wiadomo¶ci: 1 467
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

Cytat:
Napisane przez bluebluesky Poka¿ wiadomo¶æ
"Z pewna doza niesmiesmialosci"

Moje drogie wloszki, moj biedny TZ stoi przed nielatwym zadaniem przeprowadzki na kilka miesiecy w okolice Wenecji, najpewniej do Mestre (ja na razie zostaje w Brukseli). Chcialam sie Was spytac, na jakich stronach internetowych najlepiesz szukac mieszkan do wynajecia. Szukal dzis na francusko jezycznych, ale w wiekszosci byly to oferty czysto wakacyjne. Moze macie swoje sprawdzone miejsca w sieci, o ktorych my nie mamy pojecia?

Pozdrawiam slonecznie z deszczowej Belgii!
Ja korzystam z www.kijiji.it
__________________
www.wloskiedolomity.blogspot.it
Blog fotograficzno-podrozniczy
paulinka1128 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-06-03, 17:52   #4551
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomo¶ci: 4 902
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

www.bakeca.it
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-06-03, 18:11   #4552
bluebluesky
Zakorzenienie
 
Avatar bluebluesky
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomo¶ci: 3 573
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

[1=e005a964934c5ccfb93a5cc da41449f79d95ca06;3448315 8]moze na www.subito.it


ja bym sie zastanowila, zanim bym zostawila wysoki poziom zycia w Brukseli dla Wloch, chyba ze macie juz nagrana dobra prace[/QUOTE]

TZ dostal prace w firmie, ktora ma filie we Wloszech. Ja zanim sie przeprowadze, minie jeszcze kilka miesiecy, musze zmienic prace. Na razie bedzie wynajmowal z kolega.

Poziom zycia w Belgii jest faktycznie komfortowy, szczegolnie na sluzbe zdrowia nie mozna narzekac, niestety tu rowniez ciezko o dobra prace, wiec zanim zdecyduje sie na zmiany, bede sie dlugo przygotowywac.


Cytat:
Napisane przez paulinka1128 Poka¿ wiadomo¶æ
Ja korzystam z www.kijiji.it
Cytat:
Napisane przez Romanaccia Poka¿ wiadomo¶æ
Dziekuje, kochane jestescie TZ uwierzyc nie mogl, ze tak szybko odpowiedzialyscie.
__________________
Kto¶ nie ¶pi, aby spaæ móg³ kto¶.
bluebluesky jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-06-03, 18:17   #4553
marmotta
Zadomowienie
 
Avatar marmotta
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: home
Wiadomo¶ci: 1 311
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

a jeszcze sa annunci ebay, ale chyba to to samo co kijii

princi bardzo chetnie sie zamienie, ja tych gor nie znosze, wrocilismy i znow pada...

evelina tablice beda polskie, by do wloch nim dojechac, a pozniej bedziemy na wloskie tablice zmieniac, bo mam tu zameldowanie i mam obowiazek je zmienic...nie wiem ile to bedzie kosztowalo, jutro sie wsyztkiego dowiem

a co do mieszkania, to jak juz pisalam strasznie wilgotne jest, poza tym male, chcielibysmy o jeden pokoj wiecej. sasiedzi po☠☠☠...., jest problem prawie ze wszystkim typu wieszanie prania, bo jest wspolny balkon itp. a nie wiem czy pamietacie ze mialam za sciana goscia, ktory mi sen utrudnial, a teraz mieszkanie zostalo sprzedane i beda remonty i kto wie kto tam pozniej zamieszka...poza tym mieszkamy blisko skweru, na ktorym regularnie co sobote malolaty urzadzaja sobie biby alkoholowo-narkotykowe i dr± mordy...regularnie dzwonie na policje, ale to nic nie daje...takze decyzja podjeta, wyprowadzka, tyle ze musimy tu 6 msc jeszcze wytrzymac...ale moze sie dogadamy z wlascicielka i jakos sie uda wczesniej...ogolnie wkurzona jestem, bo mielismy tu mieszkac, poki nie bedziemy kupowac (marzenia) a tu taka wyprowadzka po roku....
a co do kupna, to jak juz kupie dom jednorodzinny z dala od rompicoglioni (marzenia)
marmotta jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-06-03, 18:38   #4554
cuciola
Zakorzenienie
 
Avatar cuciola
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Italia-Pavia/Katowice
Wiadomo¶ci: 10 227
GG do cuciola
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

polecam jeszcze immobiliare.it

Bylam dzisiaj na uroczystym obiedzie z okazji 30 rocznicy slubu tesciow. Jedlismy ryby i owoce morza. Dopiero teraz przekonalam sie do krewetek zawsze brzydzily mnie te wszystkie stwory swoim wygladem
__________________
MOJ ZBIOR KOSMETYCZNY



cuciola jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-06-03, 19:20   #4555
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomo¶ci: 4 902
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

Cytat:
Napisane przez cuciola Poka¿ wiadomo¶æ
polecam jeszcze immobiliare.it

Bylam dzisiaj na uroczystym obiedzie z okazji 30 rocznicy slubu tesciow. Jedlismy ryby i owoce morza. Dopiero teraz przekonalam sie do krewetek zawsze brzydzily mnie te wszystkie stwory swoim wygladem


nie moga patrzec na owoce morza,nie moge zniesc ich smrodu o jedzeniu nie wspomne, raz jeden jedyny raz w zyciu jadlam dobre risotto z owocami morza 11 lat temu w Chorwacji ,od tamtej pory zdarzylo mi sie tknac to cus kilka razy ,ale na tymkoniec ... fuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu j !
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-06-04, 00:07   #4556
alcon
Rozeznanie
 
Avatar alcon
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z Frankonii
Wiadomo¶ci: 874
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

Cytat:
Napisane przez Romanaccia Poka¿ wiadomo¶æ


nie moga patrzec na owoce morza,nie moge zniesc ich smrodu o jedzeniu nie wspomne, raz jeden jedyny raz w zyciu jadlam dobre risotto z owocami morza 11 lat temu w Chorwacji ,od tamtej pory zdarzylo mi sie tknac to cus kilka razy ,ale na tymkoniec ... fuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu j !
A mnie nawet smakuj± owoce morza, tylko ¿e strasznie uczulaj±. Raz zjad³am cozze i przez tydzieñ mia³am krosty i drapa³am siê jak stary pies. Ale masz racjê Romanaccia - strasznie capi± Poza tym lubiê krewetki.

Hej Kaisamarta!!!

W pn. Polsce jest zimno i deszczowo - spodoba³oby siê Tobie Romanaccia- i sobie kupi³am kurtkê jesienno-wiosenn± z podpink±
__________________
'Nauczyæ siê czego¶ mo¿na wszêdzie. Dlaczego wiêc i nie tutaj?'





alcon jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-06-04, 00:32   #4557
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomo¶ci: 4 902
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

Cytat:
Napisane przez alcon Poka¿ wiadomo¶æ
A mnie nawet smakuj± owoce morza, tylko ¿e strasznie uczulaj±. Raz zjad³am cozze i przez tydzieñ mia³am krosty i drapa³am siê jak stary pies. Ale masz racjê Romanaccia - strasznie capi± Poza tym lubiê krewetki.

Hej Kaisamarta!!!

W pn. Polsce jest zimno i deszczowo - spodoba³oby siê Tobie Romanaccia- i sobie kupi³am kurtkê jesienno-wiosenn± z podpink±
oo! dokladnie masz racjie,ja mam dokladnie to samo,miedzy innymi dlatego nie ruszam wiecej tego swinstwa kiedys bylam w czerwone bable chyba ze 3 tygodnie !!

ja znowu marze o deszczu, u mnie strasznie goraco ja sie juz wiatraczkiem chlodze
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-06-04, 10:54   #4558
cuciola
Zakorzenienie
 
Avatar cuciola
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Italia-Pavia/Katowice
Wiadomo¶ci: 10 227
GG do cuciola
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

Znow trzesla sie ziemia w Emilii. Biedni ludzie, nie dosc ze spia w namiotach to jeszcze im deszcz teraz potrzebny
__________________
MOJ ZBIOR KOSMETYCZNY



cuciola jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-06-04, 11:31   #4559
mmarcepan
Rozeznanie
 
Avatar mmarcepan
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Italia
Wiadomo¶ci: 828
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

Czesc dziewoje

Cytat:
Napisane przez bluebluesky Poka¿ wiadomo¶æ
"Z pewna doza niesmiesmialosci"
Cytat:
Napisane przez bluebluesky Poka¿ wiadomo¶æ

Moje drogie wloszki, moj biedny TZ stoi przed nielatwym zadaniem przeprowadzki na kilka miesiecy w okolice Wenecji, najpewniej do Mestre (ja na razie zostaje w Brukseli). Chcialam sie Was spytac, na jakich stronach internetowych najlepiesz szukac mieszkan do wynajecia. Szukal dzis na francusko jezycznych, ale w wiekszosci byly to oferty czysto wakacyjne. Moze macie swoje sprawdzone miejsca w sieci, o ktorych my nie mamy pojecia?

Pozdrawiam slonecznie z deszczowej Belgii!
Witam Dziewczyny chyba juz podaly wszelkie mozliwe strony Zycze owocnych poszukiwan

Cytat:
Napisane przez Kasiamarta120 Poka¿ wiadomo¶æ
Hej.
Od 3 miesiêcy mieszkam w W³oszech . A dok³adnie w Jesi - niedaleko Ancony czy jest kto¶ moze w tych okolicach i umówi³by sie na kawke czy co¶ .


Pozdrawiam
Witaj Kasiamarta
Co porabiasz w Jesi?

Cytat:
Napisane przez Romanaccia Poka¿ wiadomo¶æ


nie moga patrzec na owoce morza,nie moge zniesc ich smrodu o jedzeniu nie wspomne, raz jeden jedyny raz w zyciu jadlam dobre risotto z owocami morza 11 lat temu w Chorwacji ,od tamtej pory zdarzylo mi sie tknac to cus kilka razy ,ale na tymkoniec ... fuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu j !
A ja owoce morza uwielbiam Mniam mniam mniam
Szczegolnie surowe krewetki

Cytat:
Napisane przez cuciola Poka¿ wiadomo¶æ
Znow trzesla sie ziemia w Emilii. Biedni ludzie, nie dosc ze spia w namiotach to jeszcze im deszcz teraz potrzebny
Straszna tragedia...no ale za to w Mediolanie byl papiez i ta przyjemnosc kosztowala nas jedyne 3 mln euro...:pa la:
__________________
Non mi pento di nulla nella mia vita, eccetto di quello che non ho fatto
Coco Chanel


mmarcepan jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-06-04, 15:10   #4560
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomo¶ci: 4 697
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

Cytat:
Napisane przez mmarcepan Poka¿ wiadomo¶æ
[RIGHT]





Straszna tragedia...no ale za to w Mediolanie byl papiez i ta przyjemnosc kosztowala nas jedyne 3 mln euro...:pa la:
wlasnie sie mialam pytac czy bylas no nie wiem, czy to taka przyjemnosc a pozatym to taka sensacje z tego zrobili, jakby papiez sie oddalil od Watykanu o jakies 20000 km ....


a ja lubie owoce morza. krewetki jak najbardziej
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Emigrantki


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 
Narzêdzia

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: Wy³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:49.