Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIV - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Auto Marianna

Notka

Auto Marianna Lubisz auta i motocykle? Fascynuje cię motoryzacja? Dołącz do forum Auto Marianna, podziel się swoją pasją i wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-07-15, 15:58   #391
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 088
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIV

Cytat:
Napisane przez karolinka86 Pokaż wiadomość
A tutaj to chyba piszesz o teorii

Mnie chodziło o praktykę
Aaaa. To tak, robiłam wszystko bez problemu.

---------- Dopisano o 16:58 ---------- Poprzedni post napisano o 16:56 ----------

Znaczy prawdziwa jazda swoje egzamin swoje (czyli musiałam się wielu rzeczy jeszcze nauczyć potem sama metodą prób i błedów), ale z tego, co egzaminator mógł wymagać byłam obcykana.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-26, 10:22   #392
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIV

Ja mam jeszcze dwa pytania:
- czy przed egzaminem wykupowałyście sobie jakąś godzinkę na placu WORDu?. Zastanawiam się czy ma to sens bo trochę to kosztuje. Mój instruktor stwierdził, że nie ma to sensu bo łuk, który ćwiczę z nim na jego placu jest niby taki sam więc po co płacić... A górkę ćwiczy ze mną na mieście.


- w jakich sytuacjach na rondzie puszczamy lewy kierunkowskaz?
Jeśli słyszę komendę na rondzie w lewo tzn 3 zjazd. Ja wtedy jaki mijam 2 to puszczam prawy kierunek.
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-26, 12:25   #393
meeow
Lwiątko z Cintry
 
Avatar meeow
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 25 524
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIV

Cytat:
Napisane przez karolinka86 Pokaż wiadomość
Ja mam jeszcze dwa pytania:
- czy przed egzaminem wykupowałyście sobie jakąś godzinkę na placu WORDu?. Zastanawiam się czy ma to sens bo trochę to kosztuje. Mój instruktor stwierdził, że nie ma to sensu bo łuk, który ćwiczę z nim na jego placu jest niby taki sam więc po co płacić... A górkę ćwiczy ze mną na mieście.


- w jakich sytuacjach na rondzie puszczamy lewy kierunkowskaz?
Jeśli słyszę komendę na rondzie w lewo tzn 3 zjazd. Ja wtedy jaki mijam 2 to puszczam prawy kierunek.

Nie wykupywałam. Na placu z mojej szkoły jazdy były 3 łuki, w tym jeden pułapkowy, taki sam jak w WORD, ze spadkiem na końcu, na którym się uwala najwięcej osób Górkę też miałam na placu, więc dla mnie bez sensu było wydawanie dodatkowej kasy żeby się przejechać po placu w WORD.


Ja dawałam kierunek w lewo tylko jak usłyszałam, że na rondzie w lewo. W przypadku ronda dwupasmowego wjeżdżałam na pas wewnętrzny i w okolicach między 1 a 2 zjazdem spojrzenie w lusterko, prawy kierunek, zmiana pasa i powtórzenie kierunku przy zjeździe z ronda (bo czasami lubi wyskoczyć). To mi właśnie przypomniało, że na egzaminie też się raz zagapiłam z kierunkiem przy zjeździe z ronda, ale tylko dostałam słowną uwagę, że wypadałoby go użyć, jak już jest




Teraz trochę jeżdżę i muszę przyznać, że życie vs. jazdy i egzamin to dobra lekcja życia I można powiedzieć, że teraz tak naprawdę uczę się prawdziwej jazdy, a nie jeżdżenia pod wytyczne, żeby to zdać. Wiadomo, wszystko z głową i zgodnie z przepisami, ale pierwsze jazdy i zderzenie jak wygląda rzeczywistość kiedy wsiadasz do samochodu bez L-ki na dachu to był dla mnie trochę szok Chociaż sama jazda po mieście bardzo przyjemna, zawsze zaczynam się stresować jak muszę zaparkować
__________________
look in the mirror, see that badass bitch?
that's the only person you should ever worry about.

meeow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-26, 14:10   #394
Pietrooshka
Raczkowanie
 
Avatar Pietrooshka
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 87
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIV

Cytat:
Napisane przez karolinka86 Pokaż wiadomość
Ja mam jeszcze dwa pytania:
- czy przed egzaminem wykupowałyście sobie jakąś godzinkę na placu WORDu?. Zastanawiam się czy ma to sens bo trochę to kosztuje. Mój instruktor stwierdził, że nie ma to sensu bo łuk, który ćwiczę z nim na jego placu jest niby taki sam więc po co płacić... A górkę ćwiczy ze mną na mieście.
U nas szkola jazdy miala wlasny plac stylizowany na wordowy, godzinka przed egzaminem byla w cenie kursu
Pietrooshka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-27, 09:32   #395
kuki9
Zakorzenienie
 
Avatar kuki9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 420
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIV

Cytat:
Napisane przez karolinka86 Pokaż wiadomość
Ja mam jeszcze dwa pytania:
- czy przed egzaminem wykupowałyście sobie jakąś godzinkę na placu WORDu?. Zastanawiam się czy ma to sens bo trochę to kosztuje. Mój instruktor stwierdził, że nie ma to sensu bo łuk, który ćwiczę z nim na jego placu jest niby taki sam więc po co płacić... A górkę ćwiczy ze mną na mieście.


- w jakich sytuacjach na rondzie puszczamy lewy kierunkowskaz?
Jeśli słyszę komendę na rondzie w lewo tzn 3 zjazd. Ja wtedy jaki mijam 2 to puszczam prawy kierunek.



Nie kupowałam. Łuk to Łuk, chyba wszędzie jest taki sam (wymiary) więc co to da.



Na rondzie nie używam lewego kierunkowskazu. Tylko prawy, kiedy zjeżdżam z ronda.
W ogóle po co lewy? Jeśli chcesz wjechać na rondo to interesuje Cię tylko samochód, który jest na rondzie - jeśli jest na tyle daleko, że zdążysz wjechać przed nim co daje lewy kierunkowskaz? Zresztą ja się nie sugeruje kierunkowskazami innych tylko ich torem jazdy. Jeśli samochód wyraźnie opuszcza rondo to wtedy wjeżdżam, nie patrzę na kierunkowskaz bo już milion razy widziałam, jak ktoś miał włączony kierunkowskaz a robił co innego.
__________________


kuki9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-27, 09:57   #396
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIV

Cytat:
Napisane przez karolinka86 Pokaż wiadomość
A tak w ogole to czy idąc na egzamin praktyczny mieliście wszystko super dopracowane? Czuliscie się naprawdę we wszystkim pewni? Wiem ze stres robi swoje ale chodzi mi o umiejętności gdy zapisywaliscie się na egzamin

Wysłane z mojego SM-T113 przy użyciu Tapatalka
Nie. Nie czułam się pewna praktycznie wcale ta pewność nabyłam dopiero po zdaniu prawka, kiedy musiałam sama jeździć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-27, 13:19   #397
Silloe
Zakorzenienie
 
Avatar Silloe
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: NnN
Wiadomości: 11 661
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIV

Cytat:
Napisane przez kuki9 Pokaż wiadomość
Nie kupowałam. Łuk to Łuk, chyba wszędzie jest taki sam (wymiary) więc co to da.



Na rondzie nie używam lewego kierunkowskazu. Tylko prawy, kiedy zjeżdżam z ronda.
W ogóle po co lewy? Jeśli chcesz wjechać na rondo to interesuje Cię tylko samochód, który jest na rondzie - jeśli jest na tyle daleko, że zdążysz wjechać przed nim co daje lewy kierunkowskaz?
Zresztą ja się nie sugeruje kierunkowskazami innych tylko ich torem jazdy. Jeśli samochód wyraźnie opuszcza rondo to wtedy wjeżdżam, nie patrzę na kierunkowskaz bo już milion razy widziałam, jak ktoś miał włączony kierunkowskaz a robił co innego.
No właśnie, też mnie to zdziwiło, ale instruktorzy w ten właśnie sposób mnie uczyli Teraz daję kierunek tylko kiedy opuszczam rondo
Silloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-07-28, 12:51   #398
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIV

Na placu mojej szkoły jest tylko łuk. Instruktor twierdzi ze taki sam jak na placu Word. Może inne wrażenie jest bo na placu szkoły jest 1 łuk A na placu Word chyba 4 koło siebie.
Górki na placu nie mamy, instruktor zabiera mnie w jakieś miejsce gdzie mało kto jeździ i tam ćwiczę.
Ostatnio stwierdził, ze płac ładnie mi idzie, na mieście też mało co się czepia i żebym powoli juz myslala o egz.
No trochę stracha mam bo wiadomo ze lekcje to jedno A na egz dochodzi jednak stres.
Ale kiedyś podejść trzeba

Wysłane z mojego SM-T113 przy użyciu Tapatalka
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-30, 22:19   #399
marianna144
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 270
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIV

ja dalej nie wiem o co chodzi z tym ?na rondzie lewy zjazd- ostatnio to słyszałam w tym programie "nauka jazdy" z tego co mnie uczyli i co sama widze zjazdy z ronda sa tylko w prawo. lewy kierunkowskaz na rondzie uzywam tylko w momencie jak sa dwa pasy zewnetrzny i wewnetrzny i mam ochote wbic sie na wewnetrzny
marianna144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-30, 23:25   #400
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 088
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIV

Cytat:
Napisane przez karolinka86 Pokaż wiadomość
- w jakich sytuacjach na rondzie puszczamy lewy kierunkowskaz?
Na rondzie zaznaczamy tylko zmianę pasa (lewy lub prawy kierubkowskaz) i zamiar opuszczenia ronda (prawy kierunkowskaz)

Chyba że nie ma znaku C-12 i mimo wyspy traktujemy jako zwykłe skrzyżowanie.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-22, 12:46   #401
asitkax3
Zadomowienie
 
Avatar asitkax3
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 1 310
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIV

To mnie teraz zdziwiłyście, bo u mnie wszędzie uczą, że przy wjeździe na rondo dajemy lewy kierunek, gdy mamy zamiar jechać w lewo (3 zjazd) lub gdy zawracamy, gdy jedziemy na wprost (2 zjazd) to nic nie wrzucamy, a gdy w prawo (1 zjazd) to prawy kierunek. Na lewym wrzuconym jedziemy aż do ostatniego mijanego zjazdu, a gdy go miniemy to przerzucamy na prawy sygnalizując zjazd z ronda. I wiem, że uczą tak nie tylko w mojej szkole, ale we wszystkich w okolicy. Nawet ostatnio oglądając filmiki na YT też słyszałam właśnie o lewym kierunku, gdy na rondzie jedziemy w lewo lub zawracamy.
asitkax3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-07-22, 12:48   #402
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 088
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIV

Cytat:
Napisane przez asitkax3 Pokaż wiadomość
To mnie teraz zdziwiłyście, bo u mnie wszędzie uczą, że przy wjeździe na rondo dajemy lewy kierunek, gdy mamy zamiar jechać w lewo (3 zjazd) lub gdy zawracamy, gdy jedziemy na wprost (2 zjazd) to nic nie wrzucamy, a gdy w prawo (1 zjazd) to prawy kierunek.
Co? Kto cię tak uczy, w życiu o tym nie słyszałam...
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-22, 13:05   #403
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIV

Mnie zawsze uczono, żeby wrzucić prawy kierunek przy zjeździe z ronda. Przecież i tak na rondzie i tak wszyscy jadą w lewo, to po co ten lewy kierunek?
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-22, 13:10   #404
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIV

A ja nawet nie pamiętam jak mnie uczono. W każdym bądź razie teraz robię tak, że włączam prawy kierunek przy zjeździe i tyle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-22, 15:16   #405
aileenn
Mother of Cats
 
Avatar aileenn
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: BB
Wiadomości: 6 813
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIV

Cytat:
Napisane przez asitkax3 Pokaż wiadomość
To mnie teraz zdziwiłyście, bo u mnie wszędzie uczą, że przy wjeździe na rondo dajemy lewy kierunek, gdy mamy zamiar jechać w lewo (3 zjazd) lub gdy zawracamy, gdy jedziemy na wprost (2 zjazd) to nic nie wrzucamy, a gdy w prawo (1 zjazd) to prawy kierunek. Na lewym wrzuconym jedziemy aż do ostatniego mijanego zjazdu, a gdy go miniemy to przerzucamy na prawy sygnalizując zjazd z ronda. I wiem, że uczą tak nie tylko w mojej szkole, ale we wszystkich w okolicy. Nawet ostatnio oglądając filmiki na YT też słyszałam właśnie o lewym kierunku, gdy na rondzie jedziemy w lewo lub zawracamy.
Są różne szkoły, jedni instruktorzy uczą, że nie trzeba wrzucać lewego kierunkowskazu przy wjeździe na rondo, inni - że trzeba. Ci drudzy nie mają oparcia w przepisach Prawa o ruchu drogowym.
Niedawno (stosunkowo niedawno ) kwestia "trzeba wrzucać lewy czy nie" obiła się nawet o sąd. Tu jeden z artykułów na ten temat: klik.
__________________

aileenn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-22, 21:44   #406
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIV

Cytat:
Napisane przez asitkax3 Pokaż wiadomość
To mnie teraz zdziwiłyście, bo u mnie wszędzie uczą, że przy wjeździe na rondo dajemy lewy kierunek, gdy mamy zamiar jechać w lewo (3 zjazd) lub gdy zawracamy, gdy jedziemy na wprost (2 zjazd) to nic nie wrzucamy, a gdy w prawo (1 zjazd) to prawy kierunek. Na lewym wrzuconym jedziemy aż do ostatniego mijanego zjazdu, a gdy go miniemy to przerzucamy na prawy sygnalizując zjazd z ronda. I wiem, że uczą tak nie tylko w mojej szkole, ale we wszystkich w okolicy. Nawet ostatnio oglądając filmiki na YT też słyszałam właśnie o lewym kierunku, gdy na rondzie jedziemy w lewo lub zawracamy.
A można wiedzieć skąd jesteś? W jakim Word zdajesz?

Jeśli ja jadę prosto to puszczam prawy kierunek tzw zjazdowy po minieciu pierwszego zjazdu.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-23, 12:02   #407
ville
Zakorzenienie
 
Avatar ville
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 9 451
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIV

O ile dobrze kojarzę, to był niedawno wyrok sądowy w tej sprawie - ktoś został oblany na egzaminie przez niewłączenie lewego kierunkowskazu przy wjeździe na rondo. Wyrok potwierdził, że nie powinno się tego robić.

Mnie uczono, że tylko prawy przy zjeżdżaniu z ronda.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ville jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-23, 12:05   #408
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 088
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIV

Cytat:
Napisane przez ville Pokaż wiadomość
O ile dobrze kojarzę, to był niedawno wyrok sądowy w tej sprawie - ktoś został oblany na egzaminie przez niewłączenie lewego kierunkowskazu przy wjeździe na rondo. Wyrok potwierdził, że nie powinno się tego robić.

Mnie uczono, że tylko prawy przy zjeżdżaniu z ronda.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A nie w drugą? Włączył przy wjeździe na rondo lewy kierunkowskaz i egzaminator go za to oblał?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-23, 13:42   #409
aileenn
Mother of Cats
 
Avatar aileenn
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: BB
Wiadomości: 6 813
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
A nie w drugą? Włączył przy wjeździe na rondo lewy kierunkowskaz i egzaminator go za to oblał?
No właśnie nie. Egzaminator uznał, że niewłączenie lewego kierunkowskazu przed wjazdem na rondo to błąd, i oblał zdającą (to chyba dziewczyna była, ale głowy nie dam). A sąd stwierdził, że to zdająca miała rację
__________________

aileenn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-05-26, 16:44   #410
Ola6000
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 39
Jak zdać prawko za 8 razem? Za którym razem zdaliście?

Otóż spraw ma się tak.

1- niespuszczenie ręcznego na łuku, stres mnie tak zjadł

2-wjechanie na pachołki przy cofaniu to zrozumiałe

3- najechanie na linię przy cofaniu na łuku, nie była przekroczona, a słyszałam, że jak się najedzie to można mieć 2 szansę, a jak się wyjedzie za nią to już koniec



3 razy niezdane na placu, bo w poprzedniej szkole jazdy nikt mnie nie brał na plac albo sporadycznie.



4- wymuszenie pierwszeństwa przy wyjeździe z parkingu

5- lusterkiem zahaczyłam o pachołek, a wtedy nie brałam dodatkowych godzin jazdy, więc zapomniałam.

6- hamowanie we wskazanym miejscu( znaku), nikt ze mną w poprzedniej szkole tego nie ćwiczył, więc pan egzaminator podszedł wyrozumiale do tej sprawy, pan z nowej szkoły jazdy też.

7- plac pokonany, wyjeżdżamy na miasto, skorzystałam z okazji, że auto daleko, więc ruszamy, a egzaminatorka uważa, że wymusiłam, a przecież był daleko, wjeżdżam na drogę, a za mna się zatrzymuje, a przecież jak się zatrzymał to świadczyło, że ja wjeżdżam chce mnie przepuścić. Nawet pani ze szkoły jazdy, która mnie przywiozła widziała wszystko i mówi, że ja dobrze jechałam bo był daleko, że skorzystałam z okazji. A ta egzaminatorka celowo uwaliła mnie. Wg pani ze szkoły jazdy, że dla kasy to zrobiła.



Nie poddaje się, walczę





Doradźcie
Ola6000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-26, 17:15   #411
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Jak zdać prawko za 8 razem? Za którym razem zdaliście?

Zdałam za czwartym razem. Niespuszczenie ręcznego też było grane, za drugim razem. Bo za pierwszym to w ogóle nie dałam rady odpalić, tak mi się nogi trzęsły.
Egzamin(y) na prawo jazdy były moimi najgorszymi w życiu, o wiele bardziej stresującymi niż matura czy obrona dyplomu. Wykupowalam bardzo dużo dodatkowych godzin i idąc na czwarte podejście miałam chyba dobry dzień i takie wewnętrzne przekonanie, że teraz zdam.

Pomimo tego nie cierpię kierować i wlasne auto posiadałam tylko przez 2 lata, kupione ze względu na dojazd do pracy. Nie nauczyłam się przez ten czas dobrze jeździć. To cud, że przez ten czas nie miałam wypadku. Codziennie stresowałam się tak samo, jak odpalałam, a o tym żeby wsiąść i gdzieś jechać, bo przecież własne auto to wolność, mogłam zapomnieć. Dla mnie wolność to wsiąść do pociągu i nie zastanawiać się, gdzie muszę zjechać, kiedy zatankować, czy nikt we mnie nie wjedzie, czy ja w kogoś nie wjadę, nie przytrę czyjegoś auta podczas parkowania, ba gdzie ja w ogóle znajdę miejsce do parkowania i tak dalej.

Mam dwie koleżanki, które zdały za siódmym razem, obie jeżdżą od lat. Moja najlepsza przyjaciółka zdała za pierwszym razem i po pierwszej, niegroźnej stłuczce tak ją przyblokowało psychicznie, że juz kilka lat nie potrafi wsiąść za kierownicę.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2021-05-26 o 17:17 Powód: Dopisek
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-26, 17:51   #412
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIV

Zdałam za drugim, za pierwszym zapomniałam włączyć świateł na łuku.

Wysłane z mojego M2004J19C przy użyciu Tapatalka
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-26, 18:27   #413
karawanna
Zakorzenienie
 
Avatar karawanna
 
Zarejestrowany: 2020-11
Lokalizacja: Ciemna Strona Mocy
Wiadomości: 8 317
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIV

Zdałam za pierwszym ALE wyjeździłam 60 godzin, zanim podeszłam w ogóle do egzaminu. Czyli de facto wykupiłam drugi kurs. Szło mi beznadziejnie. Stwierdziłam, że bez sensu po 30 godzinach iść na egzamin, skoro tak mi nie idzie. Postanowiłam, że dopiero jak się będę czuła pewnie za kierownicą, to się zapiszę na egzamin. No i tak zrobiłam, tyle wyjeżdżonych godzin mi trzeba było, żeby pójść na egzamin bez żadnego stresu. Jeździć autem nie lubię.
karawanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-26, 19:14   #414
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 7 306
Dot.: Jak zdać prawko za 8 razem? Za którym razem zdaliście?

Treść usunięta

Edytowane przez 43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Czas edycji: 2023-11-27 o 12:44
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-26, 22:41   #415
lakier_do_paznokci
Rozeznanie
 
Avatar lakier_do_paznokci
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 638
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIV

Ja zdałam 11lat temu za 6stym razem. Od czasu odebrania prawka kupiłam jakiegoś grata na początek i jezdziłam codziennie, sama. Pierwszy miesiąc po zdaniu to był mega stres. Ale po miesiącu już luzik. Teraz jeżdze bmw 2.0 i vliscy mnie chwalą, że świetnie jezdze jako kobieta. Nie wazne za ktorym zdasz, wazne jak bedziesz sobie radzic juz bez egzaminatore, to jest prawdziwy egzamin

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lakier_do_paznokci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-27, 12:24   #416
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 7 306
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIV

Treść usunięta

Edytowane przez 43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Czas edycji: 2023-11-27 o 12:44
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-27, 18:38   #417
lakier_do_paznokci
Rozeznanie
 
Avatar lakier_do_paznokci
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 638
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIV

[1=43f4c6e05089aac1c48e760 c19dfc261ffa43875_6583838 01b065;88730454]Treść usunięta[/QUOTE]Co wnosi do tematu Twoja uszczypliwość? Coś Cię boli?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lakier_do_paznokci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-20, 19:56   #418
smerfetka2017
Raczkowanie
 
Avatar smerfetka2017
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 61
Czy próbować dalej?

Nie zdałam dziś egzaminu na prawo jazdy po raz 5. Poległam na światłach na górce, ponieważ była ona duża i przy ruszaniu cały czas gasło mi auto i spowodowałam zatamowanie ruchu drogowego. Natomiast na placu poradziłam sobie ze wzniesieniem, ale egzaminator powiedział, że górka na placu była mniejsza i nikt na mnie nie wywierał presji, tak jak miało to miejsce w ruchu drogowym. Najgorsze jest to, że ja wiem z czym był problem, tylko odruchowo puszczałam sprzęgło i auto mi gasło, ta sytuacja mnie zestresowała. Ogólnie widzę wielkie postępy w mojej jeździe, jeżdżę przepisowo, zdarzają mi się czasami drobne błędy, instruktor najbardziej czepiał się mojej dynamiki, ale ogólnie nie jest źle i czuje progres, ale dobiło mnie dziś to, że nie zdałam i trochę mnie to zniechęciło. Czy uważacie, że mimo wszystko powinnam dalej próbować czy odpuścić?
smerfetka2017 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-19, 15:55   #419
Martii97
Raczkowanie
 
Avatar Martii97
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 215
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIV

Dziś nie zdałam, to było moje drugie podejście.
Jestem na siebie strasznie zła, bo znów zrobiłam beznadziejny błąd. Za pierwszym razem wymuszenie pierwszeństwa, dziś dwa razy niedokładne rozejrzenie się przed wjazdem na tory kolejowe... :c
Na kursie takie błędy mi się nie zdarzały, a tu nagle na egzaminach odwalam taką manianę.
Oby "do trzech razy sztuka" mi się sprawdziło.
Martii97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-11, 07:29   #420
Agafitness
Wtajemniczenie
 
Avatar Agafitness
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 2 323
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków - cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Martii97 Pokaż wiadomość
Dziś nie zdałam, to było moje drugie podejście.
Jestem na siebie strasznie zła, bo znów zrobiłam beznadziejny błąd. Za pierwszym razem wymuszenie pierwszeństwa, dziś dwa razy niedokładne rozejrzenie się przed wjazdem na tory kolejowe... :c
Na kursie takie błędy mi się nie zdarzały, a tu nagle na egzaminach odwalam taką manianę.
Oby "do trzech razy sztuka" mi się sprawdziło.
To stres tak na ludzi działa, że głupieją na egzaminie. Sama tak miałam. Na jazdach wszystko ok, a jak przychodziło do egzaminu, to błąd za błędem. Trzeba sobie wypracować sposób na to jak pokonać stres aby nie paraliżował. Ja takiej metody nie znalazłam, chciaż egzamin w końcu zdałam i już trzy lata jeżdżę bez stłuczki, mandatu itp. Powodzenia. W końcu dasz radę.
__________________
mgr wychowania fizycznego
instrukor fitness,boksu,tańca
sędzia piłki nożnej
Agafitness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Auto Marianna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-02-21 19:09:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:44.