Co na kleszcze u psa? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-04-26, 15:16   #1
Julita_aa
Przyczajenie
 
Avatar Julita_aa
 
Zarejestrowany: 2021-04
Wiadomości: 4

Co na kleszcze u psa?


Witajcie!
Mam rocznego psiaka, kundelek 15 kg. Ostatnio na spacerze złapał kleszcza, całkowicie zapomniałam o tym, aby go odpowiednio szybko zabezpieczyć przed tym.. Czytałam, że najlepsze są obroże foresto lub tabletka. Jakie są wasze doświadczenie, czy to pomoże? Co się u was sprawdziło, a co nie?
Julita_aa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-26, 18:53   #2
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Co na kleszcze u psa?

Cytat:
Napisane przez Julita_aa Pokaż wiadomość
Witajcie!
Mam rocznego psiaka, kundelek 15 kg. Ostatnio na spacerze złapał kleszcza, całkowicie zapomniałam o tym, aby go odpowiednio szybko zabezpieczyć przed tym.. Czytałam, że najlepsze są obroże foresto lub tabletka. Jakie są wasze doświadczenie, czy to pomoże? Co się u was sprawdziło, a co nie?
To jest indywidualna sprawa. Obroże Foresto (droższa, nie śmierdzi, chyba musi być ciaśniej założona jeśli dobrze pamiętam) lub Kiltix - nieco tańsza, śmierdziuszek.
Tabletki Bravecto - najskuteczniejsze, ale sięgałabym po nie tylko jeśli mieszkasz w zalesionej okolicy, a pies jest przebadany i zdrowy lub obroża nie daje żadnych rezultatów.
Są też wcierki, chyba najmniej skuteczne, ale nie każdy pies może stosować powyższe metody.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-26, 19:02   #3
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Co na kleszcze u psa?

Cytat:
Napisane przez Julita_aa Pokaż wiadomość
Witajcie!
Mam rocznego psiaka, kundelek 15 kg. Ostatnio na spacerze złapał kleszcza, całkowicie zapomniałam o tym, aby go odpowiednio szybko zabezpieczyć przed tym.. Czytałam, że najlepsze są obroże foresto lub tabletka. Jakie są wasze doświadczenie, czy to pomoże? Co się u was sprawdziło, a co nie?
u nas foresto się sprawdza, ale na największy wysyp kleszczy na wiosnę dajemy też bravecto.
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-30, 22:52   #4
a_lusia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 1
Dot.: Co na kleszcze u psa?

Mnie niedawno stara znajoma, Pani weterynarz, przestrzegała przed Foresto. Niestety

---------- Dopisano o 22:52 ---------- Poprzedni post napisano o 22:47 ----------

Mnie niedawno stara znajoma, Pani weterynarz, ostrzegała przed Foresto, gdyż miała przypadki, ze nawet młody (roczny) i zdrowy piesek dostał z tego powodu niewydolności nerek i niestety nie udało się go odratować. Nie był to niestety odosobniony przypadek. Nie szukałam nawet nadań czy dowodów, bo nie miała powodu mnie okłamywać, wiec tylko przekazuję, bo sama z troski o mojego malucha wolę unikać.
a_lusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-02, 02:22   #5
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Co na kleszcze u psa?

Cytat:
Napisane przez a_lusia Pokaż wiadomość
Mnie niedawno stara znajoma, Pani weterynarz, przestrzegała przed Foresto. Niestety

---------- Dopisano o 22:52 ---------- Poprzedni post napisano o 22:47 ----------

Mnie niedawno stara znajoma, Pani weterynarz, ostrzegała przed Foresto, gdyż miała przypadki, ze nawet młody (roczny) i zdrowy piesek dostał z tego powodu niewydolności nerek i niestety nie udało się go odratować. Nie był to niestety odosobniony przypadek. Nie szukałam nawet nadań czy dowodów, bo nie miała powodu mnie okłamywać, wiec tylko przekazuję, bo sama z troski o mojego malucha wolę unikać.
No właśnie nic nie widzę na ten temat w internecie
Niewydolność nerek owszem, ale jako wynik babeszjozy, a nie noszenia obroży.
O toksyczności Bravecto sporo było pisane, a z kolei jest to najskuteczniejsze zabezpieczenie.

Jestem ciekawa na jakiej podstawie stwierdzić od czego powstała niewydolność nerek. Jakieś badania podczas sekcji? Jak ta lekarka doszła do takich wniosków?
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-05, 10:33   #6
ImaMajka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 34
Dot.: Co na kleszcze u psa?

Cytat:
Napisane przez eibhlin87 Pokaż wiadomość
u nas foresto się sprawdza, ale na największy wysyp kleszczy na wiosnę dajemy też bravecto.
Mam trzy pieski - dla każdego foresto i nie mamy problemu ani z kleszczami ani z pchłami ( te drugie są straszne, zwłaszcza gdy piesek dostanie zapalenia skóry ). Bravecto stosowaliśmy tylko na wakacjach jak ganiały po łące z wysoką trawą.
Obroże stosujemy od dawna, a pieski są w różnym przedziale wiekowym - 4 6 i 11 lat. Żaden z nich nie chorował z tego powodu

Edytowane przez ImaMajka
Czas edycji: 2021-05-05 o 10:34 Powód: Dopisanie jednego zdania
ImaMajka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-01, 07:43   #7
kszykszykszy
Raczkowanie
 
Avatar kszykszykszy
 
Zarejestrowany: 2021-05
Wiadomości: 195
Dot.: Co na kleszcze u psa?

Miałam obrożę dla psa, ale nie jakąś taką maks drogą tylko taką do ok. 60 zł. Pies złapał 5 kleszczy. Obecnie jest na tabletkach od 29.05 i mam nadzieję, że będzie lepiej. Zobaczymy.
kszykszykszy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-11-17, 16:08   #8
makadamiajesttylkojedna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-11
Wiadomości: 3
Dot.: Co na kleszcze u psa?

My do te pory byliśmy na tabletkach od veta ale szuka jakieś tańszej alternatywy. Kolega polecił i ta obroże, co myślicie o niej? Da radę ?macie jakieś doświaczenia?
https://hzasklep.pl/OVER-ZOO-BIO-PRO...PSA-60CM-p4204

---------- Dopisano o 17:08 ---------- Poprzedni post napisano o 17:06 ----------

Widziała eszcze szmpony i spraye ale saa nie wiem iał ktoś było skuteczne?
makadamiajesttylkojedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-25, 20:42   #9
967f3601e527e8d89f0729c53155db34a99f48cb_63dafd3d2687d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-06
Wiadomości: 537
Dot.: Co na kleszcze u psa?

Na facebooku byłam na grupach pokrzywdzonych psów od tabletek, były dowody na to, że tabletki są po prostu trujące wewnętrznie, dlatego pomagają. Zresztą, logiczne, gdyby były bezpieczne, to by istniały dla ludzi, którzy przecież mają przewód pokarmowy lepiej zbudowany niż psy.

U nas ogród jest pryskany co 3 miesiące na meszki, kleszcze, mrówki, środkiem bezpiecznym dla psów (po odczekaniu doby od spryskania) i jeśli pies zbyt często trawy nie je.
Na spacery chodzimy wyłącznie po betonach i ścieżkach z małą ilością traw obok.

Bez obroży (też szkodzą, ale mniej niż tabsy), i bez tabsów.
967f3601e527e8d89f0729c53155db34a99f48cb_63dafd3d2687d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-12, 12:53   #10
SoGinger
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 16
Dot.: Co na kleszcze u psa?

W sezonie pies przynosi kilka sztuk dziennie :/ W tym roku pierwsze na początku marca. Kropelki do wcierania nic nie dały, zbyt długa sierść, zostało Bravecto. Na szczęście Frida znosi je dobrze, zdrowy okaz.
SoGinger jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-14, 08:12   #11
staraimalenka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 6
Dot.: Co na kleszcze u psa?

My stosujemy krople Fiprex u psa i kota, obroża się nie sprawdziła, a tabletkami nie bedziemy truć
staraimalenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-04-14, 08:21   #12
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Co na kleszcze u psa?

Z tabletką jest jak z każdym lekiem - trzeba rozważyć czy przeważają korzyści. Jeśli ktoś mieszka w lesie, gdzie jest pełno kleszczy, to wyjścia nie ma. W mieście, dla psa mieszkającego w bloku wystarczy obroża lub wcierka.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-02, 15:45   #13
_hiver_
Kobieta zimowa
 
Avatar _hiver_
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 2 098
Dot.: Co na kleszcze u psa?

Kupiliśmy obrożę foresto, ale po sprawdzeniu informacji w internecie nie założymy psu. Nie jest zalecana, kiedy w domu jest dziecko czy nastolatek, nie w przypadku, kiedy pies śpi na łóżku człowieka, a w połączeniu obydwu tych sytuacji to w ogóle
Na razie 1x krople frontline, chronią przed kleszczami 3-5 tygodni, wiec będziemy powtarzać co miesiąc. Wersja dla psów 2-10 kg, nasz jest bliżej dolnej granicy, więc myślę, że będzie ok. Na razie pojawiły się 2 kleszcze, jeden na sierści, który się nie wbił, a innym razem martwy kleszcz.
Jeszcze chcemy kupić dodatkowo tickless, czy ktoś stosował u psa?
__________________
📚 79/75 w 2023
109/100 w 2022
104/100 w 2021

_hiver_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-03, 06:17   #14
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Co na kleszcze u psa?

A nie bezpieczniej dla psa po prostu odzwyczaić go od spania w łózku? Foresto to dobre zabezpieczenie, po prostu trzeba myć ręce po zabawie.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-07, 17:28   #15
_hiver_
Kobieta zimowa
 
Avatar _hiver_
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 2 098
Dot.: Co na kleszcze u psa?

To jest mały piesek, który bardzo lubi być blisko, na kolanach czy siedzieć obok i kłaść głowę na ręce czy nodze, jest tak często dotykany, że unikanie kontaktu z obrożą i sierścią kanapy czy łóżka się nie sprawdzi.
Pójdziemy do weterynarza w innej sprawie, to ustalimy przy okazji optymalną ochronę przeciwkleszczową.
__________________
📚 79/75 w 2023
109/100 w 2022
104/100 w 2021

_hiver_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-15, 09:08   #16
_hiver_
Kobieta zimowa
 
Avatar _hiver_
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 2 098
Dot.: Co na kleszcze u psa?

Na skutek opinii weterynarza, że to najlepiejsza ochrona, skończyło się na podaniu w gabinecie tabletki bravecto, zniosła to ok (pewne dolegliwości i objawy łączą się raczej z dojrzewaniem). Nie miała badań przed podaniem tabletki (bo nie było wtedy planowane), ale za 3-4 miesiące sterylizacja, więc zrobimy wszystkie badania, w tym czynności wątroby i nerek.
Mamy też przypięty do obroży tickless, zobaczymy, co będzie z kleszczami, zwłaszcza poza miastem.
__________________
📚 79/75 w 2023
109/100 w 2022
104/100 w 2021

_hiver_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-27, 22:31   #17
AnnaMoskwa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1
Dot.: Co na kleszcze u psa?

nam tabletki i obroże się nie sprawdziły , weterynarz polecił nam kropelki Fiprex Duo, stosujemy od kilku miesięcy i póki co nic nasza Kiri nie złapała


AnnaMoskwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-30, 11:06   #18
MagKostorz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-01
Wiadomości: 2
Dot.: Co na kleszcze u psa?

Cytat:
Napisane przez AnnaMoskwa Pokaż wiadomość
nam tabletki i obroże się nie sprawdziły , weterynarz polecił nam kropelki Fiprex Duo, stosujemy od kilku miesięcy i póki co nic nasza Kiri nie złapała




My dla naszego Burbona też stosujemy te krople. On uwielbia chodzić po krzakach, chaszczach i o dziwo na razie nic totalnie nie znalezlismy na nim
MagKostorz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-20, 12:02   #19
Midziak
Rozeznanie
 
Avatar Midziak
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 849
Dot.: Co na kleszcze u psa?

U nas rok do roku sprawdzały się tabletki, ale w tym roku dostał krople. Póki co chyba skuteczne bo nie wyczuliśmy żeby coś złapał.
Midziak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-07-20, 14:22   #20
AAAnka
Wtajemniczenie
 
Avatar AAAnka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 323
Dot.: Co na kleszcze u psa?

Ja od dwóch lat stosuję u mojej 5 letniej suczki tabletki Simparica. Niestety obroża odpadła ze względu na dzieci . Z kropli stosowałam wszystko co miała moja wet i za każdym razem łapała kleszcze. Tabletki okazały się najskuteczniejsze. Moją poprzednia sunię straciłam w wyniku babeszjozy-nie dało sie jej uratować, stosowałam krople i ciągle sprawdzałam ją-niestety musiałam przeoczyć jakiegoś kleszcza...Myślę że jak każdy lek ma skutki uboczne , które mogą ale nie muszą się pojawić. Mieszkam pod lasem, kleszczy tu nie brakuje..
AAAnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-21, 07:47   #21
ridley92
Raczkowanie
 
Avatar ridley92
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 249
Dot.: Co na kleszcze u psa?

Pierw brał tabletki Simparica ale dziwnie osłabiały mu organizm i miał większe ataki alergii i niekończące się przeziębienia. W tamtym roku dostawał normalnie i byłam zadowolona, w tym coś jest nie tak.

Teraz ma kropelki Advantix Bardzo sobie chwalę.
ridley92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-23, 08:46   #22
Annagilowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-03
Wiadomości: 10
Dot.: Co na kleszcze u psa?

Niezawodny sposób na kleszcze u mojego psa to Fiprex Duo bezpieczne krople do aplikowania na kark. Mam w domu dwójkę małych dzieci i to najbezpieczniejsza forma zabezpieczenia zwierząt i dzieci.
Annagilowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-26, 13:16   #23
Sariah
Raczkowanie
 
Avatar Sariah
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 499
Dot.: Co na kleszcze u psa?

U nas póki co też trzymamy się kropli, w zeszłym roku zdały naprawdę dobrze egzamin.
Sariah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-28, 12:57   #24
NameLess22
Przyczajenie
 
Avatar NameLess22
 
Zarejestrowany: 2023-01
Wiadomości: 7
Dot.: Co na kleszcze u psa?

Wielkie dzięki za radę
__________________
Zawodowo copywriter, tłumacz i doradca marketingowy, który z niejednego pieca chleb jadł. Prywatnie entuzjasta piłki nożnej i zapalony kibic SC Preußen Münster.
Waldek Hentschke
Autor
NameLess22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-01, 16:42   #25
Brzesiu
Przyczajenie
 
Avatar Brzesiu
 
Zarejestrowany: 2023-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 11
Dot.: Co na kleszcze u psa?

My trzeci sezon używamy foresto i w tym roku zauważyłem że moje ciele zaczęło przynosić kleszcze. Myślę ze jak tak dalej pójdzie to przejdziemy na tabletki.

Co do samego foresto to są różne opinie, nasz pies totalnie bez problemu reaguje na obroże ale spotkałem na naszym osiedlu Pana który mówił ze jego pies źle reagował.

Myślę że jak to przy chemii/lekach każdy przypadek jest indywidualny.

Nie mniej to wszystkie te preparaty to są bardzo mocne środki insektobójcze, moim zdaniem powinno się stosowanie tego konsultować zawsze z weterynarzem a nie na internecie. tym bardziej myśląc o małych psiakach
Brzesiu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-07, 08:20   #26
werroonka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-07
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 4
Dot.: Co na kleszcze u psa?

Ja używam kropli Bayer Advantix 4 x 1 ml i do tego obroża Foresto. Odpukać, od kilku lat zero problemów z kleszczami.
werroonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-07 09:20:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:10.