Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X - Strona 139 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-03-05, 17:03   #4141
Pollinaa
Zakorzenienie
 
Avatar Pollinaa
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 6 118
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez kakamaka Pokaż wiadomość
Orientujecie się czy można się wyrejestrować z urzędu pracy jakoś zaocznie, przez internet może? Czy trzeba iść osobiście?
Ja się wyrejestrowałam mailowo. Wysłałam skan oświadczenia
Pollinaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-05, 17:04   #4142
kejtiCe
Zakorzenienie
 
Avatar kejtiCe
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 833
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez kakamaka Pokaż wiadomość
Orientujecie się czy można się wyrejestrować z urzędu pracy jakoś zaocznie, przez internet może? Czy trzeba iść osobiście?
Wystarczy napisać najzwyklejszego maila
__________________
K & M
27.02.2013
K & M & W
22.06.2015
kejtiCe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-05, 17:04   #4143
GgochaA
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 420
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez kakamaka Pokaż wiadomość
Orientujecie się czy można się wyrejestrować z urzędu pracy jakoś zaocznie, przez internet może? Czy trzeba iść osobiście?

Matko, dziewczyny, macie całą potrzebną wiedzę w zasięgu kliknięcia, a i tak wolcie forum

http://psz.praca.gov.pl/dla-bezrobot...b-bezrobotnych

Tu masz ogólne informacje o wyrejestrowaniu. W większości urzędów nie robią problemów z wyrejestrowaniem przez internet lub po przesłaniu odpowiednich dokumentów pocztą. Dla pewności możesz zadzwonić.
GgochaA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-05, 17:15   #4144
SofiaPrunikos
Rozeznanie
 
Avatar SofiaPrunikos
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 651
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez paulina92 Pokaż wiadomość
Dziękuję dziewczyny za odpowiedzi

No właśnie na początek chciałabym zacząć od jakiś podstaw informatycznych, wyjaśnienia podstawowych pojęć (np.co to jest baza danych ) dla osoby, która zaczyna od zera. Tak jak w tym szkoleniu eurokobiety, jest trochę o bazach danych, podstawy programowania w kilku językach, podstawy grafiki, technologie sieciowe czy bezpieczeństwo informatyczne. Takie podstawy wszystkiego, żeby mieć bazę do dalszej nauki. Szkoda że to szkolenie jest już nieaktywne, bardzo by mi pasowało
Nie będę raczej mówić o tym szkoleniu na eurokobiety, bo wiem na czym ono polegało i raczej bym nie polecała Tam było wszystko i nic - co byś się dowiedziała, ale niczego konkretnego i niczego w praktyce.

Poczytaj tutaj: http://wazniak.mimuw.edu.pl/index.ph...C5%82%C3%B3wna

Masz wszystkie podstawy - są to wykłady z informatyki (wszystkie) udostępnione przez wykładowców.

Cytat:
A docelowo po osiągnięciu podstaw, chciałabym zacząć naukę od jakiegoś prostego języka np. C++ (oglądałam filmiki z jakiegoś kursy i nie wydawał się taki trudny) a potem przejść do Java i np. robić aplikacje na Androida.

Dzięki za stronki, na pewno tam zajrzę
Język C++ prosty? Nie wiem kto ci takich głupot naopowiadał - to najtrudniejszy (albo - jeden z trudniejszych) język programowania Filmiki "z jakiegoś kursu" mnie nie przekonują wcale.

Jak już chcesz robić aplikacje na Androida to zacznij od razu od Javy - na kobietydokodu.pl masz pełen kurs. Nie ma co się rozdrabniać.
SofiaPrunikos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-05, 17:28   #4145
Takion94
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 814
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez SofiaPrunikos Pokaż wiadomość
Nie będę raczej mówić o tym szkoleniu na eurokobiety, bo wiem na czym ono polegało i raczej bym nie polecała Tam było wszystko i nic - co byś się dowiedziała, ale niczego konkretnego i niczego w praktyce.

Poczytaj tutaj: http://wazniak.mimuw.edu.pl/index.ph...C5%82%C3%B3wna

Masz wszystkie podstawy - są to wykłady z informatyki (wszystkie) udostępnione przez wykładowców.



Język C++ prosty? Nie wiem kto ci takich głupot naopowiadał - to najtrudniejszy (albo - jeden z trudniejszych) język programowania Filmiki "z jakiegoś kursu" mnie nie przekonują wcale.

Jak już chcesz robić aplikacje na Androida to zacznij od razu od Javy - na kobietydokodu.pl masz pełen kurs. Nie ma co się rozdrabniać.
Ja się właśnie zastanawiam czy po licencjacie z finansów i rachunkowości nie iść w kierunku informatyki, ale zaś studiowanie 4,5 roku mi się nie widzi, bo w grę wchodziłyby tylko studia zaoczne.
Takion94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-05, 17:45   #4146
fleur1990
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 12
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez GgochaA Pokaż wiadomość
Matko, dziewczyny, macie całą potrzebną wiedzę w zasięgu kliknięcia, a i tak wolcie forum

http://psz.praca.gov.pl/dla-bezrobot...b-bezrobotnych

Tu masz ogólne informacje o wyrejestrowaniu. W większości urzędów nie robią problemów z wyrejestrowaniem przez internet lub po przesłaniu odpowiednich dokumentów pocztą. Dla pewności możesz zadzwonić.

No faktycznie trochę się pośpieszyłam z tym pytaniem bo wystarczyło wejść na stronę mojego urzędu i się wszystkiego dowiedzieć
fleur1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-05, 17:54   #4147
paulina92
Zadomowienie
 
Avatar paulina92
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 417
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

SofiaPrunikos dzięki! to już wiem od czego zacząć, zacznę od tych wykładów z informatyki a przynajmniej spróbuje, bo widzę dużo skomplikowanej matmy a jak to mniej więcej ogarnę to przejdę do kursów Javy.
paulina92 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-03-06, 11:02   #4148
SofiaPrunikos
Rozeznanie
 
Avatar SofiaPrunikos
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 651
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez Takion94 Pokaż wiadomość
Ja się właśnie zastanawiam czy po licencjacie z finansów i rachunkowości nie iść w kierunku informatyki, ale zaś studiowanie 4,5 roku mi się nie widzi, bo w grę wchodziłyby tylko studia zaoczne.
A podoba ci się "informatyka" czy to tylko taki kaprys, bo "informatycy" dużo zarabiają? Zapoznaj się z wykładami, które umieściłam kilka postów wyżej i zobacz, czy ci się to w ogóle podoba i czy widzisz siebie w tym zawodzie.

Żeby zostać programistą, testerem lub kimś w okolicach, wcale nie trzeba mieć studiów wyższy. Ale one bardzo się przydają.

Cytat:
Napisane przez paulina92 Pokaż wiadomość
SofiaPrunikos dzięki! to już wiem od czego zacząć, zacznę od tych wykładów z informatyki a przynajmniej spróbuje, bo widzę dużo skomplikowanej matmy a jak to mniej więcej ogarnę to przejdę do kursów Javy.
Ta matma nie jest wcale skomplikowana Przy Javie najbardziej przydatne będą Algorytmy, Logika, Programowanie obiektowe, bazy danych... no i oczywiście angielski na poziomie B2 (takie minimum).

Powodzenia
SofiaPrunikos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-06, 13:47   #4149
moniaszelki
Zadomowienie
 
Avatar moniaszelki
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 834
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Czesc gratuluje wszystkim dziewczynom ktorym udalo sie zlapac staz czy prace a dalej szukajacym zycze wytrwalosci i cierpliwosci bo to chyba w tym jest najwazniejsze mi tez udalo sie dostac pierwsza prace na UoP co prawda za male pieniadze ale na poczatek bardzo sie ciesze zaczynam od wtorku. Dostlam prace z ogloszenia wiszacego na uczelni. Wszystkie rozmowy na CV wyslane z neta nie wypalily.. Bylam na dwoch, trzech etapach rozmow i nic. A tu jedna rozmowq i prosze. Jak ktos naprawde szuka pracownika to nie robi niewiadomo jakich rozmow, scenek sytuacyjnych etc. I nie udawadnia ci jak bardzo duzo rzeczy nie umiesz. Powodzenia dziewczyny!!
moniaszelki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-06, 14:21   #4150
Ali_Ozz
Raczkowanie
 
Avatar Ali_Ozz
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 41
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez Lokona Pokaż wiadomość
Z mojej ostatniej rozmowy rekrutacyjnej wynika z tego, że byłam za bardzo spieta bo pisalam do rekrutera o przybliżenie powodu odrzucenia to utrzymalam, ze stres byl u mne dosc widoczny..na spotkaniu z osoba rekrutujaca takze slyszalam, co Pani taka zestresowana..wiem, ze w Google pelno rad ale kto mi powie jak sobie radzic skutecznie sobie ze stresem na job interview? Czytalam i ogladalam filmiki na yt z tym zwiazane ale to jakos nic nie dalo..Doradzicie ?
Jeszcze jedno pytanie do tych dziewczyn, ktore pracuja w agencjach zajmujacych sie pozycjonowaniem(te ktore sa w czolowej pod haslem pozycjonowanie) na czym polega praca jako np pozycjoner, specjalista Seo, specjalista marketingu internetowego? Bardziej proszę o konkretne odpowiedzi a ne odsylanie do Googli bo tam nie odszukalam tego co by mnie usatysfakcjonowalo :p liczne na was ok?
Pozycjoner zajmuje się optymalizowaniem strony internetowej w taki sposób, aby zajmowała jak najwyższą pozycję w wyszukiwarce. Inaczej to specjalista SEO.

Marketing internetowy jest szerszym pojęciem. E-marketing zajmuje się nie tylko SEO, ale także SEM, czyli planowaniem strategii reklamowych w internecie, treści na stronie, czy komunikacją w social media. To tak z grubsza.

SofiaPrunikos,
mnie zupełnie nie dziwi, że sporo ludzi interesuje się IT, bo jak widać jest to branża dość przyszłościowa. Sama myślałam, żeby się czegoś nauczyć w kontekście baz danych. Próbowałam niedawno trochę Pythona, ze studiów znam tylko SPSSa, jednakże ten ostatni to jest typowy program przeznaczony do badań społecznych, nie jest skryptowy.

Zastanawia mnie tylko, jak zaplanować tę "edukację", żeby to miało ręce i nogi. Mogłabyś coś doradzić, czy w ogóle osoba ze znajomością jednego języka odnajdzie się w tej branży? Czy to jest zupełnie niemożliwe i potrzeba kilka lat edukacji?

Ta strona jest świetna, którą dodałaś: http://wazniak.mimuw.edu.pl/index.ph...C5%82%C3%B3wna
Dzięki za podzielenie się!:-D

Edytowane przez Ali_Ozz
Czas edycji: 2016-03-06 o 14:26 Powód: Potrzeba uzupełnienia
Ali_Ozz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-06, 15:28   #4151
Takion94
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 814
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

[QUOTE=SofiaPrunikos;56888 306]A podoba ci się "informatyka" czy to tylko taki kaprys, bo "informatycy" dużo zarabiają? Zapoznaj się z wykładami, które umieściłam kilka postów wyżej i zobacz, czy ci się to w ogóle podoba i czy widzisz siebie w tym zawodzie.

Żeby zostać programistą, testerem lub kimś w okolicach, wcale nie trzeba mieć studiów wyższy. Ale one bardzo się przydają.

Myślę, że to raczej kaprys żeby mieć w miarę przyzwoite zarobki.
A bądźmy szczerzy kto w dzisiejszych czasach pracuje dla przyjemności za którą jeszcze mu płacą.
Takion94 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-06, 15:56   #4152
Wesel
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 621
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez Takion94 Pokaż wiadomość
Myślę, że to raczej kaprys żeby mieć w miarę przyzwoite zarobki.
A bądźmy szczerzy kto w dzisiejszych czasach pracuje dla przyjemności za którą jeszcze mu płacą.
Ja pracuję w zawodzie, który lubię, więc chyba są tacy .
Mój mąż programował w C++, potem w C#, a teraz przerzucił się na bazy danych, bo najbardziej to lubił i sprawiało mu to przyjemność .
Wesel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-06, 18:09   #4153
SofiaPrunikos
Rozeznanie
 
Avatar SofiaPrunikos
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 651
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez Ali_Ozz Pokaż wiadomość
SofiaPrunikos,
mnie zupełnie nie dziwi, że sporo ludzi interesuje się IT, bo jak widać jest to branża dość przyszłościowa. Sama myślałam, żeby się czegoś nauczyć w kontekście baz danych. Próbowałam niedawno trochę Pythona, ze studiów znam tylko SPSSa, jednakże ten ostatni to jest typowy program przeznaczony do badań społecznych, nie jest skryptowy.

Zastanawia mnie tylko, jak zaplanować tę "edukację", żeby to miało ręce i nogi. Mogłabyś coś doradzić, czy w ogóle osoba ze znajomością jednego języka odnajdzie się w tej branży? Czy to jest zupełnie niemożliwe i potrzeba kilka lat edukacji?

Ta strona jest świetna, którą dodałaś: http://wazniak.mimuw.edu.pl/index.ph...C5%82%C3%B3wna
Dzięki za podzielenie się!:-D
Ależ proszę, strona jest ciekawa i zawiera mnóstwo materiałów ze studiów

Jeżeli się zaczyna swoją przygodę z IT - to tak, spokojnie wystarczy jeden język programowania (np. C++, C#, Java, Python, PHP etc.) ale na poziomie powiedziałabym - dobrym. Czyli, że sama potrafisz napisać programy, które działają i przy okazji umiesz też sama testować (tzw. Test-Driven Devlopment)

W branży IT mamy taki fenomen, że jest mnóstwo samouków, którzy świetnie sobie radzą i wykształcenie wyższe nie jest im potrzebne do niczego. Ale - mimo wszystko studia informatyczne się przydają, bo zyskujesz wiedzę teoretyczną (która bardzo się przydaje), wiedzę matematyczną i wspomaga logiczne myślenie

Im więcej nauki i praktyki tym lepiej - ale nie zaprzeczam, że podstawy teoretyczne bardzo pomagają (algorytmy, logika, matematyka, metody numeryczne itp.)

A jak zaplanować edukację? Uczyć się języka, który nam się podoba (w praktyce) i pisać, pisać programy, czytać gotowe kody... i jeszcze więcej praktyki. W międzyczasie można robić studia - ale i bez tego można znaleźć pracę (ja znalazłam, teraz od marca zaczynam studia mgr na informatyce).

Cytat:
Napisane przez Takion94 Pokaż wiadomość
Myślę, że to raczej kaprys żeby mieć w miarę przyzwoite zarobki.
A bądźmy szczerzy kto w dzisiejszych czasach pracuje dla przyjemności za którą jeszcze mu płacą.
Jeżeli cię to nie interesuje, to się w to nie pchaj - znam zbyt dużo osób, które robią studia informatyczne i są absolutnie niezainteresowane tym, marzą tylko o wysokich zarobkach. I niestety, ale większość z nich nigdy nie osiągnie sukcesu w branży IT, bo programować czy testować trzeba zwyczajnie LUBIĆ i się tym interesować - bez tego nigdy nie zarobią dobrych pieniędzy.

Moja praca jest moim hobby - po pracy też lubię się zajmować programowaniem i tworzeniem stron internetowych. Nie męczy mnie to tylko sprawia przyjemność
SofiaPrunikos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-06, 18:19   #4154
Atavish
Zakorzenienie
 
Avatar Atavish
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 418
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez Takion94 Pokaż wiadomość
Myślę, że to raczej kaprys żeby mieć w miarę przyzwoite zarobki.
A bądźmy szczerzy kto w dzisiejszych czasach pracuje dla przyjemności za którą jeszcze mu płacą.
To jest niestety kiepskie podejście. Bo IT jest specyficzną branżą i jest tam pełno zapaleńców (sama nie jestem żadnym specjalistą z tej dziedziny, ale w otoczeniu mam dużo osób z branży, więc obserwacja nie jest kompletnie z tyłka wzięta) i przy podejściu "robię to tylko żeby zarobić" nie przebijesz się przez tych wszystkich pasjonatów.
Ponadto pracuję w IT korpo i mamy naprawdę sporo ludzi bez wykształcenia kierunkowego, którzy pną się w górę, awansują i uczą nowych rzeczy. A dzieje się tak, bo są właśnie takimi samoukami-zapaleńcami, dla których kolejne szkolenie to nie jest "meeeh, trzeba odbębnić", a "łoo, szansa na naukę jeszcze czegoś". Więc studia informatyczne kiedy Cię to nie interesuje to mocno słaby pomysł.
Atavish jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-06, 18:20   #4155
Atavish
Zakorzenienie
 
Avatar Atavish
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 418
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez Takion94 Pokaż wiadomość
Myślę, że to raczej kaprys żeby mieć w miarę przyzwoite zarobki.
A bądźmy szczerzy kto w dzisiejszych czasach pracuje dla przyjemności za którą jeszcze mu płacą.
To jest niestety kiepskie podejście. Bo IT jest specyficzną branżą i jest tam pełno zapaleńców (sama nie jestem żadnym specjalistą z tej dziedziny, ale w otoczeniu mam dużo osób z branży, więc obserwacja nie jest kompletnie z tyłka wzięta) i przy podejściu "robię to tylko żeby zarobić" nie przebijesz się przez tych wszystkich pasjonatów.
Ponadto pracuję w IT korpo i mamy naprawdę sporo ludzi bez wykształcenia kierunkowego, którzy pną się w górę, awansują i uczą nowych rzeczy. A dzieje się tak, bo są właśnie takimi samoukami-zapaleńcami, dla których kolejne szkolenie to nie jest "meeeh, trzeba odbębnić", a "łoo, szansa na naukę jeszcze czegoś". Więc studia informatyczne kiedy Cię to nie interesuje to mocno słaby pomysł.
Atavish jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-07, 15:22   #4156
smileer
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 3
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Hej

Dziewczyny dołączam do waszego grona. Szukam pracy od połowy lutego, ale już jestem tym wszystkim załamana
smileer jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-07, 16:27   #4157
Dagusia18
Raczkowanie
 
Avatar Dagusia18
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 366
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Strasznie dawno mnie tutaj nie było.
Nie wiem czy jeszcze pamiętacie, ale dokładnie pół roku temu zaczęłam pracę w firmie, która przede wszystkim zajmuje się akwizycją piecyków gazowych. Pracuję w biurze, przyjmuje zamówienia ze sklepu internetowego, ale robię też masę innych rzeczy. Praca jak to praca i tak większość czasu siedzę na necie , ale firma w której pracuje baaaaardzo mi nie odpowiada. Tak jak pisałam wcześniej jest to akwizycja, czyli przedstawiciele naciągają starszych ludzi na badziewne urządzenia, które warte są max 2000zł, a sprzedają je za 5000zł, a czasami i więcej. Telefony z reklamacjami, odstąpieniami i zażaleniami nie mają końca. Dodatkowo szef i jego brat to gbury jakich mało. Tacy typowyi janusze biznesu. Mają założonych kilka sklepów i punktów z grami w mieście i myślą, że są bogami, bo wożą się bmw wziętym w lising. Mówię Wam, słowa nie oddadzą tego jak ograniczeni są Ci ludzie.
Do tego dochodzi fakt, że zarabiam marne 1500zł na rękę, na umowie mam oczywiście najniższą krajową. Dodatkowo muszę pracować co drugą sobotę za free. Dzisiaj właśnie kończy mi się druga umowa, która była zawarta na okres 3 miesięcy. Szef chce ze mną teraz podpisać umowę na czas nieokreślony i tutaj pojawia się problem. Od kilku miesięcy przeglądam oferty pracy z nadzieją, że znajdę coś godnego mojej uwagi, ale niestety był mega zastój i w moim 30tys mieście nie było praktycznie żadnych ofert, które by mi odpowiadały. W piątek za to ukazała się bardzo atrakcyjna oferta. Według wymagań podanych w niej, jestem kandydatem idealnym. Firma porządna, obecnie mają siedzibę we Wrocławiu, ale przenoszą się od kwietnia do mojej miejscowości. Wysłałam CV i oczywiście dostałam zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną. Udało mi się umówić na późniejszą godzinę (16:45), ale mimo wszystko będę musiała się zwolnić 1,5h przed końcem pracy by zdążyć dojechać do Wrocławia i dojść do firmy (siedziba na zadupiu Wro).
Teraz nie wiem co miałabym zrobić gdyby się okazało, że mnie zatrudnią w tej firmie. Przypuszczam, że będę już miała w obecnej pracy podpisaną umowę na czas nieokreślony i będzie mnie obowiązywał 2 tygodniowy okres wypowiedzenia. Mam do wykorzystania 8 dni urlopowych. Czy mogę okres wypowiedzenia pokryć dniami urlopowymi i będąc na urlopie podpisać nową umowę o pracę z inną firmą? Wiem, że wybiegam daleko w przyszłość i może się okazać, że wcale mnie nie będą chcieć w nowym miejscu, ale wole być przygotowana na taką ewentualność .
Mam nadzieje, że znajdzie się tu ktoś kto będzie znał odpowiedź na moje pytanie .
Dagusia18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-07, 18:27   #4158
Ali_Ozz
Raczkowanie
 
Avatar Ali_Ozz
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 41
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Sofia, dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.
Bardzo mi pomogłaś.
Ali_Ozz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-07, 19:15   #4159
nelciak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 989
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez Dagusia18 Pokaż wiadomość
Teraz nie wiem co miałabym zrobić gdyby się okazało, że mnie zatrudnią w tej firmie. Przypuszczam, że będę już miała w obecnej pracy podpisaną umowę na czas nieokreślony i będzie mnie obowiązywał 2 tygodniowy okres wypowiedzenia. Mam do wykorzystania 8 dni urlopowych. Czy mogę okres wypowiedzenia pokryć dniami urlopowymi i będąc na urlopie podpisać nową umowę o pracę z inną firmą? Wiem, że wybiegam daleko w przyszłość i może się okazać, że wcale mnie nie będą chcieć w nowym miejscu, ale wole być przygotowana na taką ewentualność .
Mam nadzieje, że znajdzie się tu ktoś kto będzie znał odpowiedź na moje pytanie .
Tak, mozesz tak zrobić.
Znam osobę, ktora w piątek dostała wypowiedzenie, od poniedziałku wzięła dwutygodniowy urlop, od środy zaczęła pracę w nowym miejscu.
A na rozmowie Cię nie pytali, jaką masz dyspozycyjność, jaki masz okres wypowiedzenia? Myslalam, ze to podstawa podczas rozmowy z osobą, ktora nie jest bezrobotna wątpię, żeby dwa tygodnie przerwy między informacją o dostaniu pracy a jej rozpoczęcie były problemem - często się tak zdarza. A jak masz 8 dni urlopu to już w ogóle nie masz się co martwić.
nelciak jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-07, 19:19   #4160
_Princess
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 57
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Witam serdecznie. Mam nie co nietypowe pytanie.
Aktualnie mam prace na cały etat w stałych godzinach i z uwagi na fakt iż nudzę się w weekendy, myślałam żeby dorobić.
Czy nie jest passe, że od poniedziałku do piątku pracuję w białej koszuli z kołnierzykiem oh ah za biurkiem a w weekendy chciałabym sobie dorobić w sklepie jako sprzedawca ?
_Princess jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-07, 19:28   #4161
GgochaA
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 420
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez _Princess Pokaż wiadomość
Witam serdecznie. Mam nie co nietypowe pytanie.
Aktualnie mam prace na cały etat w stałych godzinach i z uwagi na fakt iż nudzę się w weekendy, myślałam żeby dorobić.
Czy nie jest passe, że od poniedziałku do piątku pracuję w białej koszuli z kołnierzykiem oh ah za biurkiem a w weekendy chciałabym sobie dorobić w sklepie jako sprzedawca ?
Passe to jest Twoje pytanie.
Poza tym jak jesteś taka "oh ah" to znajdź pracę na weekendy, która też będzie "oh ah".

Co za pytanie, masakra. Czy nie jest passe... Przecież to Twoja sprawa gdzie pracujesz.
GgochaA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-07, 19:42   #4162
_Princess
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 57
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez GgochaA Pokaż wiadomość
Passe to jest Twoje pytanie.
Poza tym jak jesteś taka "oh ah" to znajdź pracę na weekendy, która też będzie "oh ah".

Co za pytanie, masakra. Czy nie jest passe... Przecież to Twoja sprawa gdzie pracujesz.
Wiem, że moja sprawa. Nie chce pracy nie wiadomo jakiej na weekendy. Po prostu kocham modę i chciałam sobie dorobić w sklepie w ciuchami.
_Princess jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-07, 19:43   #4163
GgochaA
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 420
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez _Princess Pokaż wiadomość
Wiem, że moja sprawa. Nie chce pracy nie wiadomo jakiej na weekendy. Po prostu kocham modę i chciałam sobie dorobić w sklepie w ciuchami.
To dorabiaj. Co do tego ma fakt że normalnie pracujesz w biurze?
GgochaA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-08, 07:09   #4164
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 727
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez Dagusia18 Pokaż wiadomość
Mam do wykorzystania 8 dni urlopowych. Czy mogę okres wypowiedzenia pokryć dniami urlopowymi i będąc na urlopie podpisać nową umowę o pracę z inną firmą?
Na 99% na urlop musi się zgodzić pracodawca.
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-08, 08:17   #4165
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Tak, bez zgody pracodawcy nie można wziąć urlopu.
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-08, 13:39   #4166
Cathless
Rozeznanie
 
Avatar Cathless
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 553
GG do Cathless
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Kurcze,nie wiemco zrobić. Dostałam propozycje rozmowy o pracę, ale biuro znajduje się praktycznie na drugim koncu miasta, nie mam bezpośredniego dojazdu z uczelni (studiuje dziennie i chciałabym pogodzic prace ze studiami) i nie wiem czy oddzwaniac . Bo pewnie wychodzi na to że jestem za bardzo wybredna...
Cathless jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-08, 14:09   #4167
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Po pierwsze rozmowa nie jest równoznaczna z zatrudnieniem. Po drugie, w dorosłym życiu tez nie zawsze będziesz miała prace blisko domu.
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-08, 14:46   #4168
natuso
Wtajemniczenie
 
Avatar natuso
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 296
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez Cathless Pokaż wiadomość
Kurcze,nie wiemco zrobić. Dostałam propozycje rozmowy o pracę, ale biuro znajduje się praktycznie na drugim koncu miasta, nie mam bezpośredniego dojazdu z uczelni (studiuje dziennie i chciałabym pogodzic prace ze studiami) i nie wiem czy oddzwaniac . Bo pewnie wychodzi na to że jestem za bardzo wybredna...
Ty tak serio?
__________________
68/2018
36/2017
29/2016
25/2015

natuso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-08, 15:09   #4169
Cathless
Rozeznanie
 
Avatar Cathless
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 553
GG do Cathless
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Tak wiem, że miejsca pracy się nie wybiera i mogę do niej dojeżdżać nawet do innego miasta, problem jest w tym, że jeszcze studiuję i najzwyczajniej w świecie dopadła mnie wątpliwość, czy uda mi się to wszystko zorganizować, aby nie opuszczać zajęć, dlatego dojazd wydaje mi się tutaj istotny. Gdyby nie studia nie zastanawiałabym się ani minuty.
Ale dzięki za odpowiedzi.
Cathless jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-08, 15:27   #4170
Ali_Ozz
Raczkowanie
 
Avatar Ali_Ozz
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 41
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Z ciekawości, odpowiadałaś na ogłoszenie skierowane do studentów, w niepełnym wymiarze godzin, z elastycznymi godzinami pracy?
Przeglądam ogłoszenia regularnie, ale bardzo rzadko znajduję coś w niepełnym wymiarze godzin, dlatego pytam.
Ali_Ozz jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-27 14:26:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:41.