Mamy luty 2022 :) - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-06-16, 18:46   #61
HellcatRedeye
Challenge(r) me!
 
Avatar HellcatRedeye
 
Zarejestrowany: 2021-04
Lokalizacja: behind the wheel
Wiadomości: 3 411
Dot.: Mamy luty 2022 :)

To w przyszłym tygodniu będzie za kogo trzymać kciuki. Meldujcie się dzień wcześniej żebyśmy wiedziały kiedy zaciskać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
HellcatRedeye jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-16, 21:31   #62
kolorowa90
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 609
Dot.: Mamy luty 2022 :)

Dziewczyny dzis ogarnał mnie szok...pare dni temu robiłam test wyszedl negatywny, okres nie przychodził dzis 35 dzien cyklu zrobilam po pracy test z ciekawości po chwili blada kreseczka a po 10 min dwie wyraźne nie moglam w to uwierzyć...to nasz pierwszy cykl staran
wg apki termin wypada na 25 lutego jednak mam inny problem gdyż za tydzien lecimy do Kenii w podroz poslubna i mam trochę mieszane uczucia..w necie żadnych konkretnych info nie ma, niby lekarz ma zdecydować wiec umówiłam się na jutro na konsultacje..ale nie daje mi to spokoju co mi powie bo to przecież jest dopiero sam początek i mam nadzieje ze to nie będzie miało zadnego wpływu i będę mogła bezpiecznie podróżować
Zastanawia mnie jeszcze kiedy zaczynają się w ciazy wymioty i nudności, to jest 6 tydzien czy później?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kolorowa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-17, 00:07   #63
rewelka111
Rozeznanie
 
Avatar rewelka111
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 648
Dot.: Mamy luty 2022 :)

Mi lekarz nie dał wiele zaleceń, ale wg niego 2 najważniejsze: nie chodzić po górach chyba, że się jest góralką i nie latać samolotem. Jak to ujął: „ciąża nie lubi zmian ciśnień”.



Osobiście bardzo się do tego stosuje, bo w najbliższej rodzinie miałam przypadek „wczasów przed trudami macierzyństwa” i niestety skończyło się przedwczesnym porodem i ogromnymi konsekwencjami dalej. Wiec ja się stresuje nawet jazdą windą…
__________________
...
rewelka111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-17, 06:33   #64
HellcatRedeye
Challenge(r) me!
 
Avatar HellcatRedeye
 
Zarejestrowany: 2021-04
Lokalizacja: behind the wheel
Wiadomości: 3 411
Dot.: Mamy luty 2022 :)

Witaj kolorowa, gratulacje! To jest dopiero niespodzianka jak się tam szybko udaje. Ja też nie mam mdłości i wiele dziewczyn, które pytałam wspominały, że takie bardziej uciążliwe objawy to od 9 tygodnia im się zaczęły.

Cytat:
Napisane przez rewelka111 Pokaż wiadomość
Mi lekarz nie dał wiele zaleceń, ale wg niego 2 najważniejsze: nie chodzić po górach chyba, że się jest góralką i nie latać samolotem. Jak to ujął: „ciąża nie lubi zmian ciśnień”.

Osobiście bardzo się do tego stosuje, bo w najbliższej rodzinie miałam przypadek „wczasów przed trudami macierzyństwa” i niestety skończyło się przedwczesnym porodem i ogromnymi konsekwencjami dalej. Wiec ja się stresuje nawet jazdą windą…
Czyli przez całą ciążę nie latać? To choroba niedobrze bo też mamy urlop zarezerwowany, to byłby drugi trymestr. Ja to tam bez problemu zrezygnuje, z mężem będzie trudniej. Najwyżej poleci sam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
HellcatRedeye jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-17, 07:15   #65
krejzicatlady
Zadomowienie
 
Avatar krejzicatlady
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 1 968
Dot.: Mamy luty 2022 :)

Hej dziewczyny,
Witam nową lutówkę ☠♀️

Myślę że jeśli o latanie chodzi to jest to kwestia indywidualna i każdy z władnym lekarzem powinien to przedyskutować.
My mieliśmy lecieć do Polski w przyszłym miesiącu ale postanowiliśmy że poczekamy i mam nadzieję polecieć w 2 trymestrze.

U nas dziś pierwsza wizyta ! Proszę o kciuki dam znać popołudniu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
krejzicatlady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-17, 09:37   #66
HellcatRedeye
Challenge(r) me!
 
Avatar HellcatRedeye
 
Zarejestrowany: 2021-04
Lokalizacja: behind the wheel
Wiadomości: 3 411
Dot.: Mamy luty 2022 :)

Kciuki sis Melduj się, czekamy na info.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
HellcatRedeye jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-17, 09:46   #67
ZacpanaRapem
Zakorzenienie
 
Avatar ZacpanaRapem
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: wielkoPolska.`
Wiadomości: 3 059
Dot.: Mamy luty 2022 :)

Cytat:
Napisane przez kolorowa90 Pokaż wiadomość
Dziewczyny dzis ogarnał mnie szok...pare dni temu robiłam test wyszedl negatywny, okres nie przychodził dzis 35 dzien cyklu zrobilam po pracy test z ciekawości po chwili blada kreseczka a po 10 min dwie wyraźne nie moglam w to uwierzyć...to nasz pierwszy cykl staran
wg apki termin wypada na 25 lutego jednak mam inny problem gdyż za tydzien lecimy do Kenii w podroz poslubna i mam trochę mieszane uczucia..w necie żadnych konkretnych info nie ma, niby lekarz ma zdecydować wiec umówiłam się na jutro na konsultacje..ale nie daje mi to spokoju co mi powie bo to przecież jest dopiero sam początek i mam nadzieje ze to nie będzie miało zadnego wpływu i będę mogła bezpiecznie podróżować
Zastanawia mnie jeszcze kiedy zaczynają się w ciazy wymioty i nudności, to jest 6 tydzien czy później?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Witamy i gratulujemy.

Ja bym się nie zdecydowała w pierwszym trymestrze na taką podróż, ale to ja.
Zobaczysz co Ci lekarz powie.

Co do mdłości to chyba zależy od organizmu. Ja w zeszłej ciąży nie miałam wcale, a teraz w 6 tygodniu momentami mi się zbiera🤢

Trzymam kciuki za wizytę, odzywaj się po

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
kierowca od 26.03.2015r.







ZacpanaRapem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-06-17, 09:55   #68
fruczakk
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 591
Dot.: Mamy luty 2022 :)

Cytat:
Napisane przez kolorowa90 Pokaż wiadomość
Dziewczyny dzis ogarnał mnie szok...pare dni temu robiłam test wyszedl negatywny, okres nie przychodził dzis 35 dzien cyklu zrobilam po pracy test z ciekawości po chwili blada kreseczka a po 10 min dwie wyraźne nie moglam w to uwierzyć...to nasz pierwszy cykl staran
wg apki termin wypada na 25 lutego jednak mam inny problem gdyż za tydzien lecimy do Kenii w podroz poslubna i mam trochę mieszane uczucia..w necie żadnych konkretnych info nie ma, niby lekarz ma zdecydować wiec umówiłam się na jutro na konsultacje..ale nie daje mi to spokoju co mi powie bo to przecież jest dopiero sam początek i mam nadzieje ze to nie będzie miało zadnego wpływu i będę mogła bezpiecznie podróżować
Zastanawia mnie jeszcze kiedy zaczynają się w ciazy wymioty i nudności, to jest 6 tydzien czy później?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Witaj
Skonsultuj to koniecznie z lekarzem, z tego co wiem w fizjologicznej ciąży można spokojnie latać samolotem.
Jeśli lekarz pozwoli to na 100% bym poleciała

Dolegliwości ciążowe mogą dopaść Cię już w 6 tygodniu, ale możesz też całą ciążę czuć się super więc ciężko powiedzieć. Na mdłości pomagał mi imbir i gumy imbirowe (chyba Pregna Vomi).
Cytat:
Napisane przez krejzicatlady Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny,
Witam nową lutówkę ♀️

Myślę że jeśli o latanie chodzi to jest to kwestia indywidualna i każdy z władnym lekarzem powinien to przedyskutować.
My mieliśmy lecieć do Polski w przyszłym miesiącu ale postanowiliśmy że poczekamy i mam nadzieję polecieć w 2 trymestrze.

U nas dziś pierwsza wizyta ! Proszę o kciuki dam znać popołudniu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kciuki za wizytę!

Ja próbuję przełożyć swoją na późniejszy termin (mam w środę), bo chyba za wcześnie się umówiłam. No zobaczymy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fruczakk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-17, 09:58   #69
kolorowa90
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 609
Dot.: Mamy luty 2022 :)

Dziewczyny dziekuje za wsparcie wlasnie problem w tym ze na usg to jeszcze na pewno nic nie wyjdzie bo @ mialam 14 wiec wychodzi ze tl 4 tydzien
Dzis po pracy ide strasznie się stresuje ale staram się być dobrej myśli, zdecydowanie jak nie będzie przeciwskazań to polecimy


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kolorowa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-17, 11:34   #70
rewelka111
Rozeznanie
 
Avatar rewelka111
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 648
Dot.: Mamy luty 2022 :)

Cytat:
Napisane przez kolorowa90 Pokaż wiadomość
Dziewczyny dziekuje za wsparcie wlasnie problem w tym ze na usg to jeszcze na pewno nic nie wyjdzie bo @ mialam 14 wiec wychodzi ze tl 4 tydzien
Dzis po pracy ide strasznie się stresuje ale staram się być dobrej myśli, zdecydowanie jak nie będzie przeciwskazań to polecimy


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Daj znać co Ci powie lekarz. Jestem ciekawa czy tylko mój do tych ciśnień jest tak negatywnie nastawiony czy inni też. Ja pewnie już w swoich planach wakacyjnych nic nie zmienię (ustaliliśmy wszędzie wyjazd autem), bo co się usłyszało to już się nie odsłyszy. Ale dla innych to może być przydatne info.
__________________
...
rewelka111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-17, 12:00   #71
maddzia007
Zakorzenienie
 
Avatar maddzia007
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: internet
Wiadomości: 3 490
Dot.: Mamy luty 2022 :)

Cytat:
Napisane przez kolorowa90 Pokaż wiadomość
Dziewczyny dzis ogarnał mnie szok...pare dni temu robiłam test wyszedl negatywny, okres nie przychodził dzis 35 dzien cyklu zrobilam po pracy test z ciekawości po chwili blada kreseczka a po 10 min dwie wyraźne nie moglam w to uwierzyć...to nasz pierwszy cykl staran
wg apki termin wypada na 25 lutego jednak mam inny problem gdyż za tydzien lecimy do Kenii w podroz poslubna i mam trochę mieszane uczucia..w necie żadnych konkretnych info nie ma, niby lekarz ma zdecydować wiec umówiłam się na jutro na konsultacje..ale nie daje mi to spokoju co mi powie bo to przecież jest dopiero sam początek i mam nadzieje ze to nie będzie miało zadnego wpływu i będę mogła bezpiecznie podróżować
Zastanawia mnie jeszcze kiedy zaczynają się w ciazy wymioty i nudności, to jest 6 tydzien czy później?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gratuluję
U mnie mdłości zaczęły się w 5 tygodniu, ale takie jeszcze znośne, tylko przy bardzo intensywnych zapach się nasilają. I poza tym większe zmęczenie, więcej objawów nie mam póki co.

Ja planuję lecieć na urlop w sierpniu, początek drugiego trymestru. Też będę jeszcze potwierdzać to z ginekologiem, ale z tego co wiem, jak ciąża przebiega prawidłowo to nie ma większych przeciwwskazań chociaż faktycznie najbardziej zalecany jest drugi trymestr
maddzia007 jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-06-17, 12:03   #72
kolorowa90
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 609
Dot.: Mamy luty 2022 :)

Przeczytalam sporo na ten temat w necie ale żadnych konkretów, wlansie lekarz ma podjąć decyzje ciezko mi zrozumieć na jakiej podstawie jak to jest dopiero początek..odstawiam ze stanowisko bedzie albo jasne "nie" albo na wywaleniu moze Pani leciec..
Problem w tym ze jeśli mi nie pozwoli to będę potrzebowała zaświadczenia zeby je przedlozyc dla ubezpieczyciela zeby odzyskać nie male pieniądze za wycieczke a z tym moze byc problem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kolorowa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-17, 12:12   #73
maddzia007
Zakorzenienie
 
Avatar maddzia007
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: internet
Wiadomości: 3 490
Dot.: Mamy luty 2022 :)

Cytat:
Napisane przez kolorowa90 Pokaż wiadomość
Przeczytalam sporo na ten temat w necie ale żadnych konkretów, wlansie lekarz ma podjąć decyzje ciezko mi zrozumieć na jakiej podstawie jak to jest dopiero początek..odstawiam ze stanowisko bedzie albo jasne "nie" albo na wywaleniu moze Pani leciec..
Problem w tym ze jeśli mi nie pozwoli to będę potrzebowała zaświadczenia zeby je przedlozyc dla ubezpieczyciela zeby odzyskać nie male pieniądze za wycieczke a z tym moze byc problem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja nie chcę do niczego absolutnie namawiac, ale moje 2 bliskie koleżanki były na takich wakacjach w drugim miesiącu, też okolice 6-7 tygodnia. Jedna na Dominikanie, druga Malediwy i żadna nie dostała zakazu od ginekologa (ani nawet przeciwwskazań) i wszystko przebiegło bez problemów. Dlatego według mnie nie ma co się nakręcać, jak ginekolog nie będzie widział żadnych nieprawidłowości, to powinno być dobrze
maddzia007 jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-17, 13:36   #74
HellcatRedeye
Challenge(r) me!
 
Avatar HellcatRedeye
 
Zarejestrowany: 2021-04
Lokalizacja: behind the wheel
Wiadomości: 3 411
Dot.: Mamy luty 2022 :)

Kolorowa, a czemu miałby być problem z zaświadczeniem od lekarza? Pracuje w biurze podróży i jednym z najczęstszych powodów rezygnacji jest obok choroby właśnie ciąża i w takich wypadkach ubezpieczenie nie robi normalnie problemów. Czy o coś innego chodzi? Inna rzecz, że taki wyjazd to nie jest codzienność i na pewno by się chciało pojechać.

U mnie chyba zaczynają hormony dawać znać, bo właśnie się poplakalam że nie mogę zjeść śledzia w śmietanie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez HellcatRedeye
Czas edycji: 2021-06-17 o 13:37
HellcatRedeye jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-17, 13:44   #75
kasi19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 255
Dot.: Mamy luty 2022 :)

Dziewczyny jak to jest z l4 na macierzyńskim ? Trzeba składać jakieś pismo o rezygnację ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kasi19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-17, 14:44   #76
kolorowa90
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 609
Dot.: Mamy luty 2022 :)

Cytat:
Napisane przez HellcatRedeye Pokaż wiadomość
Kolorowa, a czemu miałby być problem z zaświadczeniem od lekarza? Pracuje w biurze podróży i jednym z najczęstszych powodów rezygnacji jest obok choroby właśnie ciąża i w takich wypadkach ubezpieczenie nie robi normalnie problemów. Czy o coś innego chodzi? Inna rzecz, że taki wyjazd to nie jest codzienność i na pewno by się chciało pojechać.

U mnie chyba zaczynają hormony dawać znać, bo właśnie się poplakalam że nie mogę zjeść śledzia w śmietanie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O to super dobrze wiedzieć ze nie ma problemu i dostać info ze sprawdzonej ręki fajnie ze ubezpieczyciel bierze to po uwagę juz jestem trochę spokojniejsza

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kolorowa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-17, 15:10   #77
krejzicatlady
Zadomowienie
 
Avatar krejzicatlady
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 1 968
Dot.: Mamy luty 2022 :)

Hej hej,

Przedstawiam kropuncjusza
Wymiarowo 10.6mm i bardzo ładnie,szybko bijące serduszko
Ale ulga normalnie !! Dziękujemy za wszystkie kciuki.
20210617_113934_copy_2016x954.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
krejzicatlady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-17, 15:32   #78
fruczakk
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 591
Dot.: Mamy luty 2022 :)

Cytat:
Napisane przez kasi19 Pokaż wiadomość
Dziewczyny jak to jest z l4 na macierzyńskim ? Trzeba składać jakieś pismo o rezygnację ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja właśnie nie wiem, ale na pewno nie można wrócić na przerwany macierzyński jeśli np. dojdzie do poronienia. Też będę musiała dopytać jak to jest ale na pewno dopiero w drugim/trzecim trymestrze
Cytat:
Napisane przez krejzicatlady Pokaż wiadomość
Hej hej,

Przedstawiam kropuncjusza
Wymiarowo 10.6mm i bardzo ładnie,szybko bijące serduszko
Ale ulga normalnie !! Dziękujemy za wszystkie kciuki.
Załącznik 7751147

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wow, gratulacje . Jaki to wiek ciąży z USG? Zmienił Ci się termin porodu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fruczakk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-17, 15:41   #79
kolorowa90
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 609
Dot.: Mamy luty 2022 :)

Ale maleństwo!! Nich szybko i zdrowo rośnie🥰

Dziewczyny a do lekarza chodzicie prywatnie wykupujecie pakiety ciazowe czy na nfz ? Ja jestem kompletnie nie w temacie ciążowym 🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kolorowa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-06-17, 15:57   #80
maddzia007
Zakorzenienie
 
Avatar maddzia007
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: internet
Wiadomości: 3 490
Dot.: Mamy luty 2022 :)

Cytat:
Napisane przez krejzicatlady Pokaż wiadomość
Hej hej,

Przedstawiam kropuncjusza
Wymiarowo 10.6mm i bardzo ładnie,szybko bijące serduszko
Ale ulga normalnie !! Dziękujemy za wszystkie kciuki.
Załącznik 7751147

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale super! Który to tydzień?
W ogóle to głupie pytanie, ale czy takie zdjęcia dostaje się normalnie po badaniu, czy trzeba jakoś lekarza o to prosić? Mój jest trochę bucowaty i już sobie wyobrażam ze mnie zapyta po co mi to xD

Cytat:
Napisane przez kolorowa90 Pokaż wiadomość
Ale maleństwo!! Nich szybko i zdrowo rośnie

Dziewczyny a do lekarza chodzicie prywatnie wykupujecie pakiety ciazowe czy na nfz ? Ja jestem kompletnie nie w temacie ciążowym

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja mam wykupiony w pracy pakiet Medicover i tam planuje prowadzić ciąże, chociaż zastanawiam się czy tych głównych usg nie robić jeszcze gdzieś prywatnie dla pewności


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
maddzia007 jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-17, 16:45   #81
krejzicatlady
Zadomowienie
 
Avatar krejzicatlady
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 1 968
Dot.: Mamy luty 2022 :)

Cytat:
Napisane przez fruczakk Pokaż wiadomość
Ja właśnie nie wiem, ale na pewno nie można wrócić na przerwany macierzyński jeśli np. dojdzie do poronienia. Też będę musiała dopytać jak to jest ale na pewno dopiero w drugim/trzecim trymestrze Wow, gratulacje . Jaki to wiek ciąży z USG? Zmienił Ci się termin porodu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez maddzia007 Pokaż wiadomość
Ale super! Który to tydzień?
W ogóle to głupie pytanie, ale czy takie zdjęcia dostaje się normalnie po badaniu, czy trzeba jakoś lekarza o to prosić? Mój jest trochę bucowaty i już sobie wyobrażam ze mnie zapyta po co mi to xD




Ja mam wykupiony w pracy pakiet Medicover i tam planuje prowadzić ciąże, chociaż zastanawiam się czy tych głównych usg nie robić jeszcze gdzieś prywatnie dla pewności


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Dzisiaj skończony 7tydzien i 1 dzień
Termin porodu powiedziała że taki sam jak myślałam wiec zostaje 02/2/22.

O fotkach nie doradzę bo ja nie w Polsce. To była ostatnia wizyta w klinice in vitro. Zostaliśmy oficjalnie wypisani

Położna nawet mężowi powiedziała żeby telefon wyciągnął i nagrał filmik jak serduszko pika niesamowity widok...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
krejzicatlady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-17, 16:46   #82
HellcatRedeye
Challenge(r) me!
 
Avatar HellcatRedeye
 
Zarejestrowany: 2021-04
Lokalizacja: behind the wheel
Wiadomości: 3 411
Dot.: Mamy luty 2022 :)

Krejzicatlady, ale cudny! Normalnie już kawał fasolki. Muszę sobie sprawdzić na kiedy masz termin, bo zdecydowanie jesteś dalej niż ja.

Ja będę niedługo w PL i chętnie bym poszła na usg prywatnie. Moja lekarka z kliniki kazała mi się umówić na pierwszą wizytę u normalnego ginekologa na ostatni tydzień lipca, ale to wychodzi na to, że będę miała między ostatnim usg w klinice, a ta wizyta 4 tygodnie. To chyba trochę dużo... Orientujecie się czy trudno o taka wizytę prywatnie, w sensie ile się czeka i jakie są koszta?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
HellcatRedeye jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-17, 16:56   #83
kolorowa90
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 609
Dot.: Mamy luty 2022 :)

Ja juz po wizycie..ginekolog uznał ze ciaza to nie choroba i mozna latac bo to nie ma na nic wpływu..
no ale u mnie nie było na usg jeszcze nic widac dzis i pobrali mi krew na bete do powtórzenia w sobote i w nastepnym tygodniu powtórka usg zeby wykluczyć ewentualna ciaze pozamaciczna bo w jej przypadku to wiadomo ze nici z latania... u mnie niby dzis jest 4+4...szczerze sie troche zdołowałam bo lekarz nic nie mówił i pytam co jest a on "ze nic nie widzę"..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kolorowa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-17, 17:01   #84
maddzia007
Zakorzenienie
 
Avatar maddzia007
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: internet
Wiadomości: 3 490
Dot.: Mamy luty 2022 :)

Cytat:
Napisane przez kolorowa90 Pokaż wiadomość
Ja juz po wizycie..ginekolog uznał ze ciaza to nie choroba i mozna latac bo to nie ma na nic wpływu..
no ale u mnie nie było na usg jeszcze nic widac dzis i pobrali mi krew na bete do powtórzenia w sobote i w nastepnym tygodniu powtórka usg zeby wykluczyć ewentualna ciaze pozamaciczna bo w jej przypadku to wiadomo ze nici z latania... u mnie niby dzis jest 4+4...szczerze sie troche zdołowałam bo lekarz nic nie mówił i pytam co jest a on "ze nic nie widzę"..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

To jest jeszcze bardzo wcześniej, wiec nic dziwnego ze jeszcze nie widać ja czekam na pierwsza wizytę do 7+2, będę miała w najbliższy wtorek. Stwierdziłam ze wcześniej i tak się niczego nie dowiem.

No a z lataniem to jak mówiłyśmy, jak nie ma konkretnych nieprawidłowości to i nie ma za bardzo powodu żeby zabraniać ciężarnej latać. Ile w ogóle taki lot trwa? Trzymam kciuki żeby na następnie wizycie tez było wszystko w porządku i za udaną podróż poślubną


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
maddzia007 jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-17, 17:13   #85
kolorowa90
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 609
Dot.: Mamy luty 2022 :)

Cytat:
Napisane przez maddzia007 Pokaż wiadomość
To jest jeszcze bardzo wcześniej, wiec nic dziwnego ze jeszcze nie widać ja czekam na pierwsza wizytę do 7+2, będę miała w najbliższy wtorek. Stwierdziłam ze wcześniej i tak się niczego nie dowiem.

No a z lataniem to jak mówiłyśmy, jak nie ma konkretnych nieprawidłowości to i nie ma za bardzo powodu żeby zabraniać ciężarnej latać. Ile w ogóle taki lot trwa? Trzymam kciuki żeby na następnie wizycie tez było wszystko w porządku i za udaną podróż poślubną


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Lot ok 10-11 godzin sporo ale staram się być dobrej myśli mamy jeszcze tydzien na zobaczenia tego gowniaka
Wlansie uznał ze samo latanie nic nie komplikuje a wiadomo, że jednak poronień jest duzo z różnych innych przyczyn

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kolorowa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-17, 17:28   #86
maddzia007
Zakorzenienie
 
Avatar maddzia007
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: internet
Wiadomości: 3 490
Mamy luty 2022

Cytat:
Napisane przez kolorowa90 Pokaż wiadomość
Lot ok 10-11 godzin sporo ale staram się być dobrej myśli mamy jeszcze tydzien na zobaczenia tego gowniaka
Wlansie uznał ze samo latanie nic nie komplikuje a wiadomo, że jednak poronień jest duzo z różnych innych przyczyn

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ostatnio gdzieś czytałam ze niektóre linie lotnicze pozwalają stewardessą latać w ciąży gdzieś do 20. tygodnia

Chociaż wiadomo ze to już jest skrajność

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez maddzia007
Czas edycji: 2021-06-17 o 17:39
maddzia007 jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-17, 20:08   #87
kasi19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 255
Dot.: Mamy luty 2022 :)

Cytat:
Napisane przez fruczakk Pokaż wiadomość
Ja właśnie nie wiem, ale na pewno nie można wrócić na przerwany macierzyński jeśli np. dojdzie do poronienia. Też będę musiała dopytać jak to jest ale na pewno dopiero w drugim/trzecim trymestrze Wow, gratulacje . Jaki to wiek ciąży z USG? Zmienił Ci się termin porodu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Daj znać jak się dowiesz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kasi19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-17, 20:13   #88
rewelka111
Rozeznanie
 
Avatar rewelka111
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 648
Dot.: Mamy luty 2022 :)

Nie mylcie macierzyńskiego z L4. To są zupełnie inne świadczenia.
__________________
...
rewelka111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-17, 22:58   #89
fruczakk
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 591
Dot.: Mamy luty 2022 :)

Cytat:
Napisane przez kasi19 Pokaż wiadomość
Daj znać jak się dowiesz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jasne jednak na pewno spytam dopiero za jakiś czas, ale dam znać jak będę miała sprawdzone info

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fruczakk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-18, 11:42   #90
krejzicatlady
Zadomowienie
 
Avatar krejzicatlady
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 1 968
Dot.: Mamy luty 2022 :)

Hej

Piąteczek ! Piątunio !

Cieszę się że pracuję zdalnie z domu ale nawet to gapienie się w laptopa mnie męczy.

Niewiem czy któraś z was też na fejsie dołączyła do ogólnej grupy lutówek ale chyba długo tam nie posiedzę. Jedna drugą tak nakręca że to chore. Wolę takie mniejsze grono jak tutaj

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
krejzicatlady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-02-05 16:28:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:32.