Skąpi ludzie i ich zachowania - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-06-27, 19:47   #421
_medianoche
theatrical romantic
 
Avatar _medianoche
 
Zarejestrowany: 2020-10
Lokalizacja: Zimny Atlantyk
Wiadomości: 4 186
Dot.: Skąpi ludzie i ich zachowania

Cytat:
Napisane przez new_me Pokaż wiadomość
może nie tyle o skąpstwo co o brakt taktu chodzi. Moim zdaniem to nieladnie jak jedno dziecko je a drugie patrzy i sline przelyka, bo na cos nabralo ochoty. Można przecież dziecko wyprosic i poweidziec ze teraz mamy obiad przyjdz pozniej
Jakbym nie miała drugiej porcji to był tak zrobiła. Teraz jest rodzinny obiad i przyjdź za pół godziny.
_medianoche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-27, 20:23   #422
Michalina83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 690
Dot.: Skąpi ludzie i ich zachowania

Cytat:
Napisane przez Nette Pokaż wiadomość
Ojciec ma słabe nawyki.
Mój mąż też potrafił przytargać kogoś do domu niemal bez uprzedzenia (w jego kręgu kulturowym to normalne), ale na szczęście w takich sytuacjach przechodził przez sklep. No i jeszcze dochodzi to, że ja jestem chomikiem, więc *zawsze* mam jakieś zamrożone pierogi, gołąbki, porcje sosu bolognese czy gulaszu, jakaś zawekowaną zupę. No i zawsze mam jakieś puszki tuńczyka, pesto, pomidorów i makaron w szufladzie, więc jest szansa złożyć szybki makaron. I jakieś tortille czy bułki mrożone, więc kanapki/przekąski też ogarnę.
No ale kupa ludzi nie chomikuje jedzenia, tylko kupuje i zużywa na bieżąco, więc w takich sytuacjach to słabe zachowanie, żeby przez żadnego uprzedzenia i przygotowania przyprowadzać gości na noc.

Zawsze można zamówić pizze. Mój czasami przyprowadzał szwagra albo kolegów ale też szli przez sklep albo zamawiali coś. Nawet jak on chciał organizowac imprezę to go zaganiałam do gotowania albo chociaż obieranie ziemniaków czy coś.



Cytat:
Napisane przez _medianoche Pokaż wiadomość
Ja jestem z tych, co nie chomikują i spotykają się na mieście. Parę razy się zdarzyło, że ktoś do mnie wpadł bez zapowiedzi, bo "był w okolicy" i potem miał mnie za skąpca, bo nie miałam mleka do herbaty (na Wyspach piją herbatę z mlekiem), ciastek nie było itd. Urywałam szybko takie znajomości, bo dla mnie to było świńskie zachowanie. Wpadam do ciebie bez zapowiedzi i zabawiaj mnie, a jak nie masz ciastek do herbatki to jesteś skąpa.

Jak kogoś zapraszam to będzie wszystko, ale jak bez zapowiedzi, to niech spadają na drzewo z wymaganiami.

Moja mama do niektórych ze swojego rodzeństwa ma zwyczaj wpadać bez zapowiedzi albo zapowiadając się, godzinę albo pół godziny wcześniej. Ale często jest to zamierzone działanie i przywozi coś własnego na poczęstunek żeby nikogo nie stawiać w kłopotliwej sytuacji. Jedna z jej bratowych jakby miała zapowiedzianą wizytę to szykuje obiad w kilku wersjach, kilka ciast i wszystko wyciąga na stół, dokłada ci na siłę na talerz i jeszcze daje pudełko (duże pudełko) jedzenia na wynos. Ciocię lepiej zaskoczyć żeby nie szalała z gotowaniem. Z niektórymi z jej rodziny jest podobnie, też dzwoni w ostatniej chwili ale z innych powodów.

---------- Dopisano o 21:23 ---------- Poprzedni post napisano o 21:19 ----------

Cytat:
Napisane przez new_me Pokaż wiadomość
może nie tyle o skąpstwo co o brakt taktu chodzi. Moim zdaniem to nieladnie jak jedno dziecko je a drugie patrzy i sline przelyka, bo na cos nabralo ochoty. Można przecież dziecko wyprosic i poweidziec ze teraz mamy obiad przyjdz pozniej

Myślę, że tak najlepiej. Albo uzgodnić z rodzicami dziecka, że można mu coś podać albo wyprosić niż żeby jedno jadło a drugie nie.
__________________
153/150/2023

196/150/2022262/200/2021371/366/2020 288/100/2019; 250/100/2018; 368/100/2017; 210/100/2016; 143 /100/ 2015
Michalina83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-27, 20:23   #423
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 7 306
Dot.: Skąpi ludzie i ich zachowania

Treść usunięta

Edytowane przez 43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Czas edycji: 2023-12-05 o 01:44
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-27, 20:43   #424
Nette
Wtajemniczenie
 
Avatar Nette
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 698
Dot.: Skąpi ludzie i ich zachowania

Cytat:
Napisane przez Michalina83 Pokaż wiadomość
Zawsze można zamówić pizze. Mój czasami przyprowadzał szwagra albo kolegów ale też szli przez sklep albo zamawiali coś. Nawet jak on chciał organizowac imprezę to go zaganiałam do gotowania albo chociaż obieranie ziemniaków czy coś.
Można zamówić, tylko wiesz, jak przyprowadzał kogoś prosto z siłki, bo tam wpadł na znajomego, to ciężko oferować pizzę, w takie dni sam nie dotyka fastfoodów. A w piątek to i 1-1,5h można sobie na pizzę czekać.
Szczęśliwie jesteśmy dość "flexi", zawsze mam jakieś nadmiarowe porcje zamrożone lub zawekowane (mam awersję do jedzenia dwa dni pod rząd tego samego, więc jak mi za dużo jedzenia wyjdzie, to idzie w zapasy), albo składniki, z którychś coś szybkiego wymyślę. Taki lajfstajl. ;-)
Nette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-27, 21:18   #425
Michalina83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 690
Dot.: Skąpi ludzie i ich zachowania

Cytat:
Napisane przez Nette Pokaż wiadomość
Można zamówić, tylko wiesz, jak przyprowadzał kogoś prosto z siłki, bo tam wpadł na znajomego, to ciężko oferować pizzę, w takie dni sam nie dotyka fastfoodów. A w piątek to i 1-1,5h można sobie na pizzę czekać.
Szczęśliwie jesteśmy dość "flexi", zawsze mam jakieś nadmiarowe porcje zamrożone lub zawekowane (mam awersję do jedzenia dwa dni pod rząd tego samego, więc jak mi za dużo jedzenia wyjdzie, to idzie w zapasy), albo składniki, z którychś coś szybkiego wymyślę. Taki lajfstajl. ;-)

Off top: Ja czasami mięso czy ryby robię na 2 dni ale np zmieniam ziemniaki na ryż czy rodzaj sałatki i jest inny obiad.
__________________
153/150/2023

196/150/2022262/200/2021371/366/2020 288/100/2019; 250/100/2018; 368/100/2017; 210/100/2016; 143 /100/ 2015
Michalina83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-28, 07:18   #426
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Skąpi ludzie i ich zachowania

Cytat:
Napisane przez Nette Pokaż wiadomość
Można zamówić, tylko wiesz, jak przyprowadzał kogoś prosto z siłki, bo tam wpadł na znajomego, to ciężko oferować pizzę, w takie dni sam nie dotyka fastfoodów.
Siłkowe narowy dietetyczne nigdy mnie nie przestaną fascynować.



Przypomniała mi się nasza Sasiadka z domu rodzinnego.
Skąpiradło czystej wody.
Kiedyś przyszła do nas w porze śniadania, popatrzyła na stół i powiedziała mojej mamie, ze nigdy się nie dorobią bo wszystko przejedzą. Bo jak się już je bułeczkę, to albo z masłem, albo z dżemem, albo z serkiem.
A nie ze wszystko na raz, masło i dżem i jeszcze ser na stole. To za dużo kosztuje.

A jak prosiło się ja żeby kupiła coś w sklepie skoro idzie ( było spory kawałek i sąsiedzi często prosili się o kupienie czegoś niedużego jak kos szedł) to sobie doliczala koszt usługi, np. po pare gr.do bułek czy mleka.
Ale to w ogóle ciekawa kobieta była pod wieloma względami. Dzisiejsze Grażyny to przy niej małe pieseczki są. To była mega Grazyna, niedościgły wzór gatunku.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams

Edytowane przez cava
Czas edycji: 2021-06-28 o 07:24
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-28, 09:03   #427
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 12 340
Dot.: Skąpi ludzie i ich zachowania

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Siłkowe narowy dietetyczne nigdy mnie nie przestaną fascynować.



Przypomniała mi się nasza Sasiadka z domu rodzinnego.
Skąpiradło czystej wody.
Kiedyś przyszła do nas w porze śniadania, popatrzyła na stół i powiedziała mojej mamie, ze nigdy się nie dorobią bo wszystko przejedzą. Bo jak się już je bułeczkę, to albo z masłem, albo z dżemem, albo z serkiem.
A nie ze wszystko na raz, masło i dżem i jeszcze ser na stole. To za dużo kosztuje.

A jak prosiło się ja żeby kupiła coś w sklepie skoro idzie ( było spory kawałek i sąsiedzi często prosili się o kupienie czegoś niedużego jak kos szedł) to sobie doliczala koszt usługi, np. po pare gr.do bułek czy mleka.
Ale to w ogóle ciekawa kobieta była pod wieloma względami. Dzisiejsze Grażyny to przy niej małe pieseczki są. To była mega Grazyna, niedościgły wzór gatunku.

myślę, że nikt się nie obrazi, jak jeszcze coś nam zdradzisz
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-06-28, 09:06   #428
naparzherbaty
Raczkowanie
 
Avatar naparzherbaty
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 182
Dot.: Skąpi ludzie i ich zachowania

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Siłkowe narowy dietetyczne nigdy mnie nie przestaną fascynować.



Przypomniała mi się nasza Sasiadka z domu rodzinnego.
Skąpiradło czystej wody.
Kiedyś przyszła do nas w porze śniadania, popatrzyła na stół i powiedziała mojej mamie, ze nigdy się nie dorobią bo wszystko przejedzą. Bo jak się już je bułeczkę, to albo z masłem, albo z dżemem, albo z serkiem.
A nie ze wszystko na raz, masło i dżem i jeszcze ser na stole. To za dużo kosztuje.

A jak prosiło się ja żeby kupiła coś w sklepie skoro idzie ( było spory kawałek i sąsiedzi często prosili się o kupienie czegoś niedużego jak kos szedł) to sobie doliczala koszt usługi, np. po pare gr.do bułek czy mleka.
Ale to w ogóle ciekawa kobieta była pod wieloma względami. Dzisiejsze Grażyny to przy niej małe pieseczki są. To była mega Grazyna, niedościgły wzór gatunku.
koszmar


a co do znajomych będących na diecie - tutaj to moim zdaniem jest to ich "problem" jeśli nie chcą jeść pizzy to nie czuję się zobowiązana do tego, żeby spełniać ich oczekiwania. (mam na myśli dietę z wyboru, a nie ze względu na jakieś choroby/alergie, o których wiem).

Sama mam dość rygorystyczną dietę i nie wymagam od nikogo przygotowania idealnego posiłku akurat dla mnie.

Mam jednak dwie osoby w rodzinie, które nagminnie krytykują jedzenie podane przez domowników, np. tort (bo za dużo cukru), sałatkę (bo za dużo majonezu) itd. nie znoszę tego i mam na takie zachowanie alergię. Same nigdy nie podały komuś nawet szklanki wody
__________________
Chudnę

87kg-83- 80 --- 75 --- 70 --- 65 --- 60kg


Edytowane przez naparzherbaty
Czas edycji: 2021-06-28 o 09:07
naparzherbaty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-28, 09:15   #429
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Skąpi ludzie i ich zachowania

[1=4b27789c826749bd4d16893 be0ab05cdfb4777a2_659f2fa 2a88b4;88779744]myślę, że nikt się nie obrazi, jak jeszcze coś nam zdradzisz [/QUOTE]




A to w większości już nie temat wątku.
Skąpiradłowe zachowania pewnie miała jeszcze w niezwykle bujnym pakiecie, ale to bym musiała moją mamę podpytać.
Kojarzę tylko, że były afery, że moi rodzice np zaczynają za późno grzać w swoim domu (to był rodzaj bliźniaka, ona i my mieliśmy wspólną, długą ścianę) bo "u niej przez to więcej węgla schodzi".





Z takich ciekawszych akcji poza wątkowych: całe życie kopała głębokie doły na swoim podwórku, pod pozorem prac ogrodniczych i przesadzania roślin, szukając, serio, skarbu/pieniędzy zakopanych tam ponoć przez żydów.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-28, 09:19   #430
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Skąpi ludzie i ich zachowania

Cytat:
Napisane przez _medianoche Pokaż wiadomość
Ja się kiedyś czułam jak skąpiec jak z matką zrobiłyśmy mały obiad, a ojciec przyprowadził swoich dwóch kolegów do nas i mieli zostać na noc. Nic nie powiedział, że będą i nie miałyśmy dla nich porcji jedzenia.

Czułam się wtedy bardzo źle, mimo, że nie nasza wina.
Cytat:
Napisane przez _medianoche Pokaż wiadomość
Mógł. Jednak było mi głupio jak zawołałyśmy go na obiad, a dla jego gości nie było. Dobrze, że przynajmniej na zakupy potem pojechał.

U mnie często w rodzinie był taki problem, że faceci sobie przychodzili z gośćmi albo mówili, że będą goście i wymagali od kobiet przygotowania wszystkiego. Rzadko bywam w domu rodzinnym, ale matka się ostatnio postawiła i powiedziała, żeby sam swoich gości bawił i im gotował. Dla mnie taki szowinistyczny podział obowiązków to jest koszmar.

Może dlatego mam złe wspomnienia, nigdy nie mam gości i zawsze zapraszam do kina / restauracji, a nie do mieszkania.
pomijając np. rozgrywki pomiędzy rodzicami to ja się dziwię wołaniu męża na obiad i szamaniu sobie w trójeczkę a koledzy siedzą i czekają zamiast chociażby nasmażyć jajecznicy czy uszykować kanapek (jakby nic nie było to na zakupy wysłać najpierw) a sam obiad albo podzielić albo zjeść na ciepło samej z dzieckiem.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2021-06-28 o 09:20
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-28, 11:07   #431
Michalina83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 690
Dot.: Skąpi ludzie i ich zachowania

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Siłkowe narowy dietetyczne nigdy mnie nie przestaną fascynować.



Przypomniała mi się nasza Sasiadka z domu rodzinnego.
Skąpiradło czystej wody.
Kiedyś przyszła do nas w porze śniadania, popatrzyła na stół i powiedziała mojej mamie, ze nigdy się nie dorobią bo wszystko przejedzą. Bo jak się już je bułeczkę, to albo z masłem, albo z dżemem, albo z serkiem.
A nie ze wszystko na raz, masło i dżem i jeszcze ser na stole. To za dużo kosztuje.

A jak prosiło się ja żeby kupiła coś w sklepie skoro idzie ( było spory kawałek i sąsiedzi często prosili się o kupienie czegoś niedużego jak kos szedł) to sobie doliczala koszt usługi, np. po pare gr.do bułek czy mleka.
Ale to w ogóle ciekawa kobieta była pod wieloma względami. Dzisiejsze Grażyny to przy niej małe pieseczki są. To była mega Grazyna, niedościgły wzór gatunku.

Jak to się mówi. Kto oszczędza na jedzeniu, wyda na lekach i to w wielu przypadkach prawda. Chleb z masłem, lub z dżemem, lub z serkiem wydaje się mało zbilansowanym posiłkiem. Znam to trochę z własnego domu, ale mojej mamusi trochę już przeszło.



Cytat:
Napisane przez naparzherbaty Pokaż wiadomość
koszmar


a co do znajomych będących na diecie - tutaj to moim zdaniem jest to ich "problem" jeśli nie chcą jeść pizzy to nie czuję się zobowiązana do tego, żeby spełniać ich oczekiwania. (mam na myśli dietę z wyboru, a nie ze względu na jakieś choroby/alergie, o których wiem).

Sama mam dość rygorystyczną dietę i nie wymagam od nikogo przygotowania idealnego posiłku akurat dla mnie.

Mam jednak dwie osoby w rodzinie, które nagminnie krytykują jedzenie podane przez domowników, np. tort (bo za dużo cukru), sałatkę (bo za dużo majonezu) itd. nie znoszę tego i mam na takie zachowanie alergię. Same nigdy nie podały komuś nawet szklanki wody
Ja osobiście jestem na diecie z wyboru, ale nie przyszłoby mi do głowy żeby u kogoś wybrzydzać. Po prostu jak coś mi nie pasuje to tego nie jem. Zresztą raz na jakiś czas odstępstwo od diety mi nie przeszkadza.

Prawdą jest też, że mam kubki smakowe odzwyczajone od gotowych przypraw czy sosów, majonezów itp. które często królują w wielu kuchniach. Jak ja sama coś robię gdy zapraszam gości to robię pod swój smak i daję gościom przyprawy. W sumie łatwiej coś doprawić niż wyjąć cukier z tortu albo majonez z sałatki. Nie wiem jak ta sytuacja a która opisujesz się ma do tego ale ja się spotykam czasami w gościach z takim wciskaniem mi na siłę czegoś. Wkurza mnie podejście kogoś kto mi wciska coś co nie lubię albo nie chcę jeść i z takimi tekstami "jedz, bo po co ja to robiłam" "jedz, bo bo będę musiała wyrzucić". Niestety to schemat zarówno mojej mamusi jak i teściowej. Bardziej mamusi. Nie wybrzydzam otwarcie, ale jak mi ktoś coś wciska to mówię, że nie jem tego i tego albo że coś jest dla mnie za słodkie. Z tortami mojej matki to walczę od lat, ale to temat rzeka.

---------- Dopisano o 12:07 ---------- Poprzedni post napisano o 12:02 ----------

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość


A to w większości już nie temat wątku.
Skąpiradłowe zachowania pewnie miała jeszcze w niezwykle bujnym pakiecie, ale to bym musiała moją mamę podpytać.
Kojarzę tylko, że były afery, że moi rodzice np zaczynają za późno grzać w swoim domu (to był rodzaj bliźniaka, ona i my mieliśmy wspólną, długą ścianę) bo "u niej przez to więcej węgla schodzi".





Z takich ciekawszych akcji poza wątkowych: całe życie kopała głębokie doły na swoim podwórku, pod pozorem prac ogrodniczych i przesadzania roślin, szukając, serio, skarbu/pieniędzy zakopanych tam ponoć przez żydów.

Jak taka skąpa to niech w kocu siedzi .
__________________
153/150/2023

196/150/2022262/200/2021371/366/2020 288/100/2019; 250/100/2018; 368/100/2017; 210/100/2016; 143 /100/ 2015
Michalina83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-06-28, 11:23   #432
Nette
Wtajemniczenie
 
Avatar Nette
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 698
Dot.: Skąpi ludzie i ich zachowania

A propos diet siłkowych czy zamawiania pizzy (skoro sama temat wywołałam), to nie jest tak, że my patrzymy tylko na to, czy gość ma dietę. Często wolę wyjąć zapasy czy sama ugotować coś ze składników chomikowanych w domu, bo po prostu sami staramy się jeść zdrowo (albo przynajmniej domowo, bo dzięki temu mam utrzymane cechy jedzenia, na których mi zależy), więc 3x w tygodniu pizza po siłce, bo akurat tyle razy wpadło się na kogoś, po prostu kasowałaby efekty siłki, stąd nie warto (nie w kontekście kwestii finansowej).
No i jesteśmy z tych ludzi, że jak jedzenie jest super kaloryczne (jak ta pizza czy burgery), to ma być petarda, a nie byle jakie - pizza na dowóz tego kryterium raczej nie spełnia, więc zamawiamy z częstotliwością raz na rok.
Ja mam taką obserwację po niektórych "znajomych", że na takie zewnętrzne oznaki statusu nie żałują (czyli markowe - w widoczny sposób - ciuchy, buty, torebki etc., też dość intensywne podążanie za trendami), ale równocześnie obsesyjnie oszczędzają na jedzeniu (nie tylko ja gościach, przede wszystkim na sobie). Jest to dla mnie kompletnie niezrozumiałe zjawisko, może dlatego, że lubię dobre jedzenie, a mam wywalone na modę.
Nette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-28, 11:44   #433
Michalina83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 690
Dot.: Skąpi ludzie i ich zachowania

Cytat:
Napisane przez Nette Pokaż wiadomość
A propos diet siłkowych czy zamawiania pizzy (skoro sama temat wywołałam), to nie jest tak, że my patrzymy tylko na to, czy gość ma dietę. Często wolę wyjąć zapasy czy sama ugotować coś ze składników chomikowanych w domu, bo po prostu sami staramy się jeść zdrowo (albo przynajmniej domowo, bo dzięki temu mam utrzymane cechy jedzenia, na których mi zależy), więc 3x w tygodniu pizza po siłce, bo akurat tyle razy wpadło się na kogoś, po prostu kasowałaby efekty siłki, stąd nie warto (nie w kontekście kwestii finansowej).
No i jesteśmy z tych ludzi, że jak jedzenie jest super kaloryczne (jak ta pizza czy burgery), to ma być petarda, a nie byle jakie - pizza na dowóz tego kryterium raczej nie spełnia, więc zamawiamy z częstotliwością raz na rok.
Ja mam taką obserwację po niektórych "znajomych", że na takie zewnętrzne oznaki statusu nie żałują (czyli markowe - w widoczny sposób - ciuchy, buty, torebki etc., też dość intensywne podążanie za trendami), ale równocześnie obsesyjnie oszczędzają na jedzeniu (nie tylko ja gościach, przede wszystkim na sobie). Jest to dla mnie kompletnie niezrozumiałe zjawisko, może dlatego, że lubię dobre jedzenie, a mam wywalone na modę.

Temat pizzy to tylko przykład, że można kogoś ugościć w ten sposób i nie zawracać sobie głowy, jak się facetom nie podoba to trudno niech sami cos kombinują. Sama też bym nie zjadła pizzy po siłowni czy ćwiczeniach. Przecież można zrobić coś swojego jak masz taką ochotę i możliwości.
__________________
153/150/2023

196/150/2022262/200/2021371/366/2020 288/100/2019; 250/100/2018; 368/100/2017; 210/100/2016; 143 /100/ 2015
Michalina83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-28, 13:14   #434
_medianoche
theatrical romantic
 
Avatar _medianoche
 
Zarejestrowany: 2020-10
Lokalizacja: Zimny Atlantyk
Wiadomości: 4 186
Dot.: Skąpi ludzie i ich zachowania

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość


A jak prosiło się ja żeby kupiła coś w sklepie skoro idzie ( było spory kawałek i sąsiedzi często prosili się o kupienie czegoś niedużego jak kos szedł) to sobie doliczala koszt usługi, np. po pare gr.do bułek czy mleka.
Ale to w ogóle ciekawa kobieta była pod wieloma względami. Dzisiejsze Grażyny to przy niej małe pieseczki są. To była mega Grazyna, niedościgły wzór gatunku.
Ależ mnie to rozbawiło. Przypomniał mi się Filip z Rodziny Zastępczej.

---------- Dopisano o 12:14 ---------- Poprzedni post napisano o 12:13 ----------

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
pomijając np. rozgrywki pomiędzy rodzicami to ja się dziwię wołaniu męża na obiad i szamaniu sobie w trójeczkę a koledzy siedzą i czekają zamiast chociażby nasmażyć jajecznicy czy uszykować kanapek (jakby nic nie było to na zakupy wysłać najpierw) a sam obiad albo podzielić albo zjeść na ciepło samej z dzieckiem.
No, ja im nie usługiwałam. Byłam nastolatką, nie moi goście itd. Jak dorosły zaprasza to niech dorosły się martwi.
_medianoche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-29, 14:18   #435
tinque
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 261
Dot.: Skąpi ludzie i ich zachowania

To może ja dołożę coś od siebie. Sytuacja z sprzed kilku dni, kupuję truskawki u starszej pani. Pani przerzuciła cały koszyczek do reklamówki po czym wyciągnęła z niej jedną truskawkę i włożyła do drugiego koszyczka na sprzedaż.

Byłam w takim szoku że w domu musiałam sprawdzić czy waga się zgadza - było kilka gram więcej, szkoda że nie przecięła drugiej na pół żeby było równo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
tinque jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-29, 14:37   #436
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 12 340
Dot.: Skąpi ludzie i ich zachowania

Cytat:
Napisane przez tinque Pokaż wiadomość
To może ja dołożę coś od siebie. Sytuacja z sprzed kilku dni, kupuję truskawki u starszej pani. Pani przerzuciła cały koszyczek do reklamówki po czym wyciągnęła z niej jedną truskawkę i włożyła do drugiego koszyczka na sprzedaż.

Byłam w takim szoku że w domu musiałam sprawdzić czy waga się zgadza - było kilka gram więcej, szkoda że nie przecięła drugiej na pół żeby było równo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A to dziwne, że po prostu nie zważyła i wtedy nie podala kwoty



w sumie nie wiem, czy to skąpstwo. zbieranie truskawek to jest takie cholerstwo
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-29, 14:51   #437
Nette
Wtajemniczenie
 
Avatar Nette
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 698
Dot.: Skąpi ludzie i ich zachowania

Waga się zgadzała, więc w czym problem?
W takich koszykach na rynkach często jest "naddatek", bo niektórzy klienci chcą skosztować. Zresztą w koszyk wchodzi zdaje się 2kg, nawet jak ktoś skubnie jedną truskawkę, to serio jest to nieodczuwalne.
Nette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-29, 15:25   #438
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Skąpi ludzie i ich zachowania

Cytat:
Napisane przez tinque Pokaż wiadomość
To może ja dołożę coś od siebie. Sytuacja z sprzed kilku dni, kupuję truskawki u starszej pani. Pani przerzuciła cały koszyczek do reklamówki po czym wyciągnęła z niej jedną truskawkę i włożyła do drugiego koszyczka na sprzedaż.

Byłam w takim szoku że w domu musiałam sprawdzić czy waga się zgadza - było kilka gram więcej, szkoda że nie przecięła drugiej na pół żeby było równo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
no ale kurcze, kupiłaś 1 kg (zakładam, że 1 kg skoro koszyczek), dostałaś 1 kg. w czym problem?

jedna truskawka tu, dwie tam, u innego klienta znowu truskawka i tak się uzbiera przez cały dzień. a podejrzewam, że owa starsza pani to na nadmiar kasy nie narzeka, żeby radośnie sprzedawać ponad stan
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-29, 16:26   #439
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Skąpi ludzie i ich zachowania

Cytat:
Napisane przez tinque Pokaż wiadomość
To może ja dołożę coś od siebie. Sytuacja z sprzed kilku dni, kupuję truskawki u starszej pani. Pani przerzuciła cały koszyczek do reklamówki po czym wyciągnęła z niej jedną truskawkę i włożyła do drugiego koszyczka na sprzedaż.

Byłam w takim szoku że w domu musiałam sprawdzić czy waga się zgadza - było kilka gram więcej, szkoda że nie przecięła drugiej na pół żeby było równo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pracowałam kiedyś na różnego rodzaju straganach i były cukierki na wagę. Serio jak waga się nie zgadzała to musiałam nawet jednego cukierka odłożyć. Klientów dziennie jest bardzo dużo, szczególnie w sezonie, jakby ta pani każdemu dorzucała truskawkę czy dwie to byłaby wiele kilogramów w plecy. Jak idziesz do sklepu i bierzesz ser czy szynkę na wagę to jeśli się nie zgodzisz na wyższą wagę za wyższą cenę, to plasterek Ci zabiorą, nikt Ci darmo nie dokłada.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez invisible_01
Czas edycji: 2021-06-29 o 16:27
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-06-29, 16:47   #440
_medianoche
theatrical romantic
 
Avatar _medianoche
 
Zarejestrowany: 2020-10
Lokalizacja: Zimny Atlantyk
Wiadomości: 4 186
Dot.: Skąpi ludzie i ich zachowania

Mój stary znajomy miał supermarket blisko osiedla, a robił sobie przechadzkę 2km do drugiego. W tym drugim paczka chipsów była o 50 centów tańsza. Taka duża, że w niej jest 12 małych paczek. Jak do niego przychodzili goście, to zawsze się chwalił, że tak daleko szedł po chipsy dla nich, bo u niego, w osiedlowym jest drogo. 50 centów drożej to koniec świata przecież
_medianoche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-29, 17:21   #441
Michalina83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 690
Dot.: Skąpi ludzie i ich zachowania

Cytat:
Napisane przez _medianoche Pokaż wiadomość
Mój stary znajomy miał supermarket blisko osiedla, a robił sobie przechadzkę 2km do drugiego. W tym drugim paczka chipsów była o 50 centów tańsza. Taka duża, że w niej jest 12 małych paczek. Jak do niego przychodzili goście, to zawsze się chwalił, że tak daleko szedł po chipsy dla nich, bo u niego, w osiedlowym jest drogo. 50 centów drożej to koniec świata przecież

Przynajmniej spali te chipsy przy okazji

Ja tak robiłam za dawnych czasów, ale przeważnie planowałam więcej tańszych produktów niż tylko jeden. Niestety nie miałam kasy na rozrzutność i planowałam zakupy w sklepach tańszych. Kiedyś jak mieszkaliśmy u teściów, bo czekaliśmy na własne mieszkanie i mieliśmy remont w planach. Każdy grosz się liczył. Mówię, że jadę do tesco. Miałam trochę czasu i jechałam miejskim, bo samochodu nie mieliśmy. Szwagier stwierdził, że jedzie ze mną. Pojechaliśmy, a jak wracaliśmy to upierał się żebyśmy wzięli taksówkę. I nie docierało do niego, że przyjechałam tutaj żeby zaoszczędzić a nie po to żeby się przewieźć na drugi koniec miasta i wybulić część tej zaoszczędzonej kasy na taksówkę. Poskarżył się teściowej, że tak długo nas nie było bo mi na taksówkę szkoda. Mój jak to usłyszał jak się skarży to stwierdził, że przynajmniej nie pożyczamy co miesiąc kasy przed wypłatą.
__________________
153/150/2023

196/150/2022262/200/2021371/366/2020 288/100/2019; 250/100/2018; 368/100/2017; 210/100/2016; 143 /100/ 2015
Michalina83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-29, 18:00   #442
_medianoche
theatrical romantic
 
Avatar _medianoche
 
Zarejestrowany: 2020-10
Lokalizacja: Zimny Atlantyk
Wiadomości: 4 186
Dot.: Skąpi ludzie i ich zachowania

Cytat:
Napisane przez Michalina83 Pokaż wiadomość
Przynajmniej spali te chipsy przy okazji

Ja tak robiłam za dawnych czasów, ale przeważnie planowałam więcej tańszych produktów niż tylko jeden. Niestety nie miałam kasy na rozrzutność i planowałam zakupy w sklepach tańszych. Kiedyś jak mieszkaliśmy u teściów, bo czekaliśmy na własne mieszkanie i mieliśmy remont w planach. Każdy grosz się liczył. Mówię, że jadę do tesco. Miałam trochę czasu i jechałam miejskim, bo samochodu nie mieliśmy. Szwagier stwierdził, że jedzie ze mną. Pojechaliśmy, a jak wracaliśmy to upierał się żebyśmy wzięli taksówkę. I nie docierało do niego, że przyjechałam tutaj żeby zaoszczędzić a nie po to żeby się przewieźć na drugi koniec miasta i wybulić część tej zaoszczędzonej kasy na taksówkę. Poskarżył się teściowej, że tak długo nas nie było bo mi na taksówkę szkoda. Mój jak to usłyszał jak się skarży to stwierdził, że przynajmniej nie pożyczamy co miesiąc kasy przed wypłatą.
Ja kiedyś dużo buliłam na taksówki przez zakupy. Szłam do spożywczego po jedzenie. Robiłam zakupy i zawsze mi coś na promocji wpadało do koszyka. I jak wychodziłam ze sklepu, nie byłam w stanie donieść do domu tak ciężkich toreb. Owoce, coś na kanapki, mięso na obiad. No, zwykła żywność, ale to wszystko waży. Mieszkałam pół godziny pieszo od marketu :/

Teraz mieszkam blisko, ale chodzę tak ze dwa razy w tygodniu na mniejsze zakupy. Nigdy nie biorę taxi. I wolę pójść dwa razy w tygodniu niż raz i dźwigać toboły.

Edytowane przez _medianoche
Czas edycji: 2021-06-29 o 18:01
_medianoche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-29, 18:39   #443
new_me
Zadomowienie
 
Avatar new_me
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 906
Dot.: Skąpi ludzie i ich zachowania

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Pracowałam kiedyś na różnego rodzaju straganach i były cukierki na wagę. Serio jak waga się nie zgadzała to musiałam nawet jednego cukierka odłożyć. Klientów dziennie jest bardzo dużo, szczególnie w sezonie, jakby ta pani każdemu dorzucała truskawkę czy dwie to byłaby wiele kilogramów w plecy. Jak idziesz do sklepu i bierzesz ser czy szynkę na wagę to jeśli się nie zgodzisz na wyższą wagę za wyższą cenę, to plasterek Ci zabiorą, nikt Ci darmo nie dokłada.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
znajoma opowiadala kiedys ze straty na takich podjadaczach cukierkow i zelkow na wage w duzyma markecie w tygodniu podchodzilo do 20 kg.. a malo kto podjada - tak mi sie wydaje wiec skala robi swoje a taka babcia tez pewnie tych koszyczkow jednak dziennie troche sprzeda..
no i tez jak zawsze w koszyczkui bedzie nadwyzka to nagle jak klient dostanie tyle ile powinien - zalozmy te 2 kg to bedzie ze nagle mniejsze koszyczki, babcia poskapila, te porcje coraz mniejsze itd; a tak babcia odlozyla truskawke, waga sie zgadza
__________________
"I can deal with a lot but i can't deal with stupid"


new_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-29, 18:40   #444
K1987
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 804
Dot.: Skąpi ludzie i ich zachowania

Moja babcia:

Kiedyś poszliśmy z bratem do niej na dzień babci, to zaserwowała nam dwie drożdżówki do podziału na 3 osoby (ja z bratem plus ona)

Jak chodziło się do niej na obiad (jakieś dwa razy w roku) nie kładła jedzenia na półmiskach tylko przychodziła z garnkiem i wkładała na talerze, ale tyle żeby jej na dwa dni jeszcze zostało.

Kiedyś poprosiła moją mamę żeby upiekła jej sernik na imieniny. Pokroiła nam po kawałku i stwierdziła że reszta musi zostać bo na drugi dzień koleżanki przychodzą. Dla nas generalnie był 3 dniowy drożdżowy.

Zdarzyło się, że dostala w prezencie nową pościel, to dała komuś w prezencie jak szła na ślub, a sobie w lumpeksie kupila.

Na stypie po śmierci mojego taty jak już wszyscy wyszli, zaczęła sobie mięso zawijać w serwetkę, żeby miala na drugi dzień. Kelnerce, która przyszła po półmiski zwróciła uwagę, że ma to zostawić bo jest zapłacone (kelnerka chciała nam zapakować do domu).







Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
K1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-29, 18:53   #445
new_me
Zadomowienie
 
Avatar new_me
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 906
Dot.: Skąpi ludzie i ich zachowania

Cytat:
Napisane przez K1987 Pokaż wiadomość
Moja babcia:

Kiedyś poszliśmy z bratem do niej na dzień babci, to zaserwowała nam dwie drożdżówki do podziału na 3 osoby (ja z bratem plus ona)

Jak chodziło się do niej na obiad (jakieś dwa razy w roku) nie kładła jedzenia na półmiskach tylko przychodziła z garnkiem i wkładała na talerze, ale tyle żeby jej na dwa dni jeszcze zostało.

Kiedyś poprosiła moją mamę żeby upiekła jej sernik na imieniny. Pokroiła nam po kawałku i stwierdziła że reszta musi zostać bo na drugi dzień koleżanki przychodzą. Dla nas generalnie był 3 dniowy drożdżowy.

Zdarzyło się, że dostala w prezencie nową pościel, to dała komuś w prezencie jak szła na ślub, a sobie w lumpeksie kupila.

Na stypie po śmierci mojego taty jak już wszyscy wyszli, zaczęła sobie mięso zawijać w serwetkę, żeby miala na drugi dzień. Kelnerce, która przyszła po półmiski zwróciła uwagę, że ma to zostawić bo jest zapłacone (kelnerka chciała nam zapakować do domu).







Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
a babcia napewno jest w stanie swobodnie sie utrzymac, nie ma jakichs problemow finansowych typu zakup magicznej poscieli na raty za kilka tysiecy? czy moze zawsze taka byla;>
bo rzeczywiscie to byloby skapienie na bardzo bliskiej rodzinie - a to juz jest rzadko spotykane
__________________
"I can deal with a lot but i can't deal with stupid"


new_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-29, 19:02   #446
Nette
Wtajemniczenie
 
Avatar Nette
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 698
Dot.: Skąpi ludzie i ich zachowania

Cytat:
Napisane przez K1987 Pokaż wiadomość
Moja babcia:

Kiedyś poszliśmy z bratem do niej na dzień babci, to zaserwowała nam dwie drożdżówki do podziału na 3 osoby (ja z bratem plus ona)

Jak chodziło się do niej na obiad (jakieś dwa razy w roku) nie kładła jedzenia na półmiskach tylko przychodziła z garnkiem i wkładała na talerze, ale tyle żeby jej na dwa dni jeszcze zostało.

Kiedyś poprosiła moją mamę żeby upiekła jej sernik na imieniny. Pokroiła nam po kawałku i stwierdziła że reszta musi zostać bo na drugi dzień koleżanki przychodzą. Dla nas generalnie był 3 dniowy drożdżowy.

Zdarzyło się, że dostala w prezencie nową pościel, to dała komuś w prezencie jak szła na ślub, a sobie w lumpeksie kupila.

Na stypie po śmierci mojego taty jak już wszyscy wyszli, zaczęła sobie mięso zawijać w serwetkę, żeby miala na drugi dzień. Kelnerce, która przyszła po półmiski zwróciła uwagę, że ma to zostawić bo jest zapłacone (kelnerka chciała nam zapakować do domu).







Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przy mocno starszych osobach, to bym się zastanowiła, skąd to się bierze. Moja babcia miała wręcz obsesję na punkcie tego, żeby nie zmarnować absolutnie żadnego jedzenia, bo pamiętała głód w czasach wojny.
Nette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-29, 19:05   #447
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Skąpi ludzie i ich zachowania

Ja tutaj nie opisywałam mojej swiadkowej, to temat tabu w naszym domu. Ogólnie to chyba ją opisałam w najgorszych zachowaniach gości weselnych.
Już pomijając, że narobiła syfu i burdelu, miałam ochotę ją wyprosić w połowie wesela, jak ktoś będzie ciekawy to napisze
Już przed weselem dziewczyna mnie zapytała, czy będzie mogła wziąć jedzenie dla mamy, "bo ona takich pyszności zwykle nie je". Powiedziałam jej, że jak zostanie, to spakujemy i jej damy. Po weselu podeszła do kelnera i mówi "panie kelner, ja proszę z 5 opakowań, bo ja to pazerna jestem". zaczęła mnie pytać "tinker, a mogę tą sałatkę? A tego mogę? Moge sobie wziac?" no i głupio mi było jej odmówić, zwłaszcza że przychodziła co 10 sekund, no co jej miałam powiedzieć, nie, zostaw to? Więc pakowała do pojemników WSZYSTKO, wędliny razem z sałatkami, ciasta z owocami, no dosłownie te pojemniki jej się nie domykały, na siłę je zamykała. Cały czas mówiąc "fuj, ja jestem taka pazerna, wiem, obrzydliwe, ale jestem pazerna". Zaczęła zbierać nawet NIEDOJEDZONE kotlety do tych pojemników, w końcu jeden taki jej się wywalił, to kopnela pod stół i dalej zbierała. Na koniec jeszcze się upomniała czy nie mamy paczek z ciastem. Cały czas "ale jestem pazerna, pazera ze mnie".
Chyba z miesiąc mi podsyłała skarbonki - świnie (zbieram), czy taka, czy taka, a jak mi się taka podoba, a ta, a tamta? Na ślub nie dostaliśmy żadnej świni prosiliśmy o małe, ale dobrej jakości karmy dla zwierząt zamiast kwiatów, większość gości się zastosowało i dostaliśmy sporo dobrych puszek, a ona nam przywiozła najtańsza karmę z biedry mówiąc, że zapomniała o tym i dobrze ze biedronka była po drodze.
Po weselu my cimcirimci małżeńskie w pokoju, a tu pukanie do drzwi, bo... Zapomniała zatyczki do perfum, więc wbiła do pokoju (zawróciła autem, bo już byli gdzieś w drodze). Wyszła. Nie minęło pół godziny, pukanie do pokoju, bo jej facet zostawił zapalniczkę. Ja myślałam, że chodzi o jakieś zippo czy coś, a to była zwykła plastikowa zapalniczka

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-29, 19:15   #448
_medianoche
theatrical romantic
 
Avatar _medianoche
 
Zarejestrowany: 2020-10
Lokalizacja: Zimny Atlantyk
Wiadomości: 4 186
Dot.: Skąpi ludzie i ich zachowania

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Ja tutaj nie opisywałam mojej swiadkowej, to temat tabu w naszym domu. Ogólnie to chyba ją opisałam w najgorszych zachowaniach gości weselnych.
Już pomijając, że narobiła syfu i burdelu, miałam ochotę ją wyprosić w połowie wesela, jak ktoś będzie ciekawy to napisze
Już przed weselem dziewczyna mnie zapytała, czy będzie mogła wziąć jedzenie dla mamy, "bo ona takich pyszności zwykle nie je". Powiedziałam jej, że jak zostanie, to spakujemy i jej damy. Po weselu podeszła do kelnera i mówi "panie kelner, ja proszę z 5 opakowań, bo ja to pazerna jestem". zaczęła mnie pytać "tinker, a mogę tą sałatkę? A tego mogę? Moge sobie wziac?" no i głupio mi było jej odmówić, zwłaszcza że przychodziła co 10 sekund, no co jej miałam powiedzieć, nie, zostaw to? Więc pakowała do pojemników WSZYSTKO, wędliny razem z sałatkami, ciasta z owocami, no dosłownie te pojemniki jej się nie domykały, na siłę je zamykała. Cały czas mówiąc "fuj, ja jestem taka pazerna, wiem, obrzydliwe, ale jestem pazerna". Zaczęła zbierać nawet NIEDOJEDZONE kotlety do tych pojemników, w końcu jeden taki jej się wywalił, to kopnela pod stół i dalej zbierała. Na koniec jeszcze się upomniała czy nie mamy paczek z ciastem. Cały czas "ale jestem pazerna, pazera ze mnie".
Chyba z miesiąc mi podsyłała skarbonki - świnie (zbieram), czy taka, czy taka, a jak mi się taka podoba, a ta, a tamta? Na ślub nie dostaliśmy żadnej świni prosiliśmy o małe, ale dobrej jakości karmy dla zwierząt zamiast kwiatów, większość gości się zastosowało i dostaliśmy sporo dobrych puszek, a ona nam przywiozła najtańsza karmę z biedry mówiąc, że zapomniała o tym i dobrze ze biedronka była po drodze.
Po weselu my cimcirimci małżeńskie w pokoju, a tu pukanie do drzwi, bo... Zapomniała zatyczki do perfum, więc wbiła do pokoju (zawróciła autem, bo już byli gdzieś w drodze). Wyszła. Nie minęło pół godziny, pukanie do pokoju, bo jej facet zostawił zapalniczkę. Ja myślałam, że chodzi o jakieś zippo czy coś, a to była zwykła plastikowa zapalniczka

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
To brzmi jak choroba psychiczna. Ja bym w trakcie wesela poprosiła kogoś, żeby ją wyprowadził i zamknął za nią drzwi na klucz.
_medianoche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-29, 19:16   #449
Nette
Wtajemniczenie
 
Avatar Nette
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 698
Dot.: Skąpi ludzie i ich zachowania

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Ja tutaj nie opisywałam mojej swiadkowej, to temat tabu w naszym domu. Ogólnie to chyba ją opisałam w najgorszych zachowaniach gości weselnych.
Już pomijając, że narobiła syfu i burdelu, miałam ochotę ją wyprosić w połowie wesela, jak ktoś będzie ciekawy to napisze
Już przed weselem dziewczyna mnie zapytała, czy będzie mogła wziąć jedzenie dla mamy, "bo ona takich pyszności zwykle nie je". Powiedziałam jej, że jak zostanie, to spakujemy i jej damy. Po weselu podeszła do kelnera i mówi "panie kelner, ja proszę z 5 opakowań, bo ja to pazerna jestem". zaczęła mnie pytać "tinker, a mogę tą sałatkę? A tego mogę? Moge sobie wziac?" no i głupio mi było jej odmówić, zwłaszcza że przychodziła co 10 sekund, no co jej miałam powiedzieć, nie, zostaw to? Więc pakowała do pojemników WSZYSTKO, wędliny razem z sałatkami, ciasta z owocami, no dosłownie te pojemniki jej się nie domykały, na siłę je zamykała. Cały czas mówiąc "fuj, ja jestem taka pazerna, wiem, obrzydliwe, ale jestem pazerna". Zaczęła zbierać nawet NIEDOJEDZONE kotlety do tych pojemników, w końcu jeden taki jej się wywalił, to kopnela pod stół i dalej zbierała. Na koniec jeszcze się upomniała czy nie mamy paczek z ciastem. Cały czas "ale jestem pazerna, pazera ze mnie".
Chyba z miesiąc mi podsyłała skarbonki - świnie (zbieram), czy taka, czy taka, a jak mi się taka podoba, a ta, a tamta? Na ślub nie dostaliśmy żadnej świni prosiliśmy o małe, ale dobrej jakości karmy dla zwierząt zamiast kwiatów, większość gości się zastosowało i dostaliśmy sporo dobrych puszek, a ona nam przywiozła najtańsza karmę z biedry mówiąc, że zapomniała o tym i dobrze ze biedronka była po drodze.
Po weselu my cimcirimci małżeńskie w pokoju, a tu pukanie do drzwi, bo... Zapomniała zatyczki do perfum, więc wbiła do pokoju (zawróciła autem, bo już byli gdzieś w drodze). Wyszła. Nie minęło pół godziny, pukanie do pokoju, bo jej facet zostawił zapalniczkę. Ja myślałam, że chodzi o jakieś zippo czy coś, a to była zwykła plastikowa zapalniczka

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
Skąd Ty bierzesz tych ludzi w swoim otoczeniu...
Nette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-29, 19:26   #450
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Skąpi ludzie i ich zachowania

Cytat:
Napisane przez Nette Pokaż wiadomość
Skąd Ty bierzesz tych ludzi w swoim otoczeniu...
to samo mnie zastanowiło
co jeden opis to gorszy. jakie jest prawdopodobieństwo nagromadzenia takich ludzi w pobliżu jednej osoby?
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-07-21 22:16:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:15.