Objawy i leczenie bruksizmu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Artykuły i newsy

Notka

Artykuły i newsy Dyskusje o artykułach i newsach zamieszczanych na naszym portalu.

 
 
Narzędzia
Stary 2014-10-16, 10:34   #1
redakcja
(ro)BOT
 
Avatar redakcja
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Wizażankowo
Wiadomości: 25 437

Objawy i leczenie bruksizmu


Jesteś ambitna, zaangażowana, a może żyjesz w ciągłym pędzie? Jesteś na dobrej drodze do tego, żeby cierpieć na bruksizm. Nawykowe zgrzytanie zębami wcale nie jest rzadką dolegliwością. Stomatolodzy twierdzą wręcz, że to już plaga, zwłaszcza wśród ludzi skoncentrowanych na sukcesie. czytaj więcej
redakcja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-17, 22:09   #2
Figula94
Zadomowienie
 
Avatar Figula94
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 146
Dot.: Objawy i leczenie bruksizmu

A co jeśli chodzi o zgrzytanie zębami przez sen? Kiedyś raczej tego nie robiłam, ale ponoć już od dłuższego czasu robię i już sporo razy zostałam przez to obudzona.
Figula94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-19, 10:34   #3
weyda12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 121
Dot.: Objawy i leczenie bruksizmu

Mi cały czas strzela dolna szczęka jak nią ruszam w prawo czy w lewo. Głowa czasem też mnie boli. Czy to może być bruksizm
weyda12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-20, 13:16   #4
basia74
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 29
Dot.: Objawy i leczenie bruksizmu

Jestem bardzo ciekawa ile te ruchome aparaty na bruksizm kosztują. Dla mnie ta przestarzała "stosowana masowo "nakładka na noc jest sporym wydatkiem. Oczywiście wszystko jest dostępne, leczenie terapie itd, ale nie przy naszych życiowych realiach
basia74 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-20, 22:43   #5
nattania
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 184
Dot.: Objawy i leczenie bruksizmu

Ja to mam. Za dużo stresu. Nie kupowałam nakładki. Po prostu się odstresowałam
nattania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-21, 13:25   #6
sandi708
Przyczajenie
 
Avatar sandi708
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 12
Dot.: Objawy i leczenie bruksizmu

Częste i długie żucie gumy również powoduje przeciążenia w stawie skroniowo-żuchwowym, dlatego to należy wyeliminować w pierwszej kolejności, podobnie jak nagryzanie ołówków (długopisów, etc.), obgryzanie paznokci (to może powodować uszczerbienia zębów przednich), nagryzanie skorupek nasion typu słonecznik/dynia, a także wkładanie do buzi np. igły czy szpilki w trakcie szycia. Na pewno bardzo dużo dają regularne ćwiczenia mięśni twarzy, ale faktycznie erkodurowa szyna relaksacyjna o odpowiedniej grubości zapobiegnie przeciążeniom stawu i dalszemu ścieraniu zębów. To nie jest tak, że nakładki na zęby nie odciążają stawu, trzeba po prostu dobrać odpowiednią grubość. Dzięki nim mięsień jest w jakiś sposób odciążony, bo nawet przy grubości 1,5 - 2 mm (tak, to niewiele) położenie żuchwy względem szczęki nie jest już takie same, jak do tej pory, a co za tym idzie - mięśnie nie są już tak napięte.

Co do pytania weyda12:
"strzelanie" w stawie może świadczyć o dużym nadwyrężeniu stawu, ale to najlepiej skonsultować ze stomatologiem, który przeprowadzi na wizycie szczegółowe badanie.

---------- Dopisano o 13:24 ---------- Poprzedni post napisano o 13:21 ----------

Cytat:
Napisane przez basia74 Pokaż wiadomość
Jestem bardzo ciekawa ile te ruchome aparaty na bruksizm kosztują. Dla mnie ta przestarzała "stosowana masowo "nakładka na noc jest sporym wydatkiem. Oczywiście wszystko jest dostępne, leczenie terapie itd, ale nie przy naszych życiowych realiach
Jeśli istnieje możliwość znalezienia technika dentystycznego, który jeszcze się edukuje (najlepiej 2-3 rok), to koszt wykonania takiej szyny jest bardzo niewielki - taka osoba pobiera opłatę tylko za materiał, z którego wykonuje pracę, dodatkowo ma możliwość "doskonalenia" swoich umiejętności

---------- Dopisano o 13:25 ---------- Poprzedni post napisano o 13:24 ----------

Cytat:
Napisane przez Figula94 Pokaż wiadomość
A co jeśli chodzi o zgrzytanie zębami przez sen? Kiedyś raczej tego nie robiłam, ale ponoć już od dłuższego czasu robię i już sporo razy zostałam przez to obudzona.
To właśnie jest BRUKSIZM
sandi708 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-22, 07:10   #7
92ana
Raczkowanie
 
Avatar 92ana
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 134
Dot.: Objawy i leczenie bruksizmu

Nie słyszałam o tym wcześniej a piję dużo kawy i żyję w ciągłym biegu. ;-)

---------- Dopisano o 07:10 ---------- Poprzedni post napisano o 07:09 ----------

Cytat:
Napisane przez nattania Pokaż wiadomość
Ja to mam. Za dużo stresu. Nie kupowałam nakładki. Po prostu się odstresowałam
I to jest chyba najlepsze rozwiązanie, jeśli objawy przeszły.
__________________
KOSMETYKI ANI - o sposobach na ładny wygląd i dobre samopoczucie
92ana jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-10-22, 09:43   #8
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Objawy i leczenie bruksizmu

Ja w prawdzie nie zgrzytam ale cierpię na szczękościsk. Zwłaszcza w czasie precyzyjnych długo trwających czynności (szycie, malowanie) mimowolnie ściskam szczęki. Zęby niby się nie stykają ale mam takie napięcie w szczęce, co się kończy bólem i dyskomfortem w zębach i popękanymi krwawiącymi wargami, co dziwne. Dentysta też stwierdził starcie zębów.

Zaciekawiły mnie Wasze sposoby na odstresowanie sie
Możecie napisać jakie konkretnie?
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-31, 23:53   #9
Agrh
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 721
Dot.: Objawy i leczenie bruksizmu

Mnie trzaska w szczęce jak otwieram usta, zęby mam pościerane, bolą mnie, oprócz tego gardło, barki, szyja, plecy ,masakra. Mam też rosnące ósemki... i od czego zacząć? Ortodonta, protetyk? Niedługo nie będę mieć zębów
Agrh jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-03, 12:50   #10
sandi708
Przyczajenie
 
Avatar sandi708
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 12
Dot.: Objawy i leczenie bruksizmu

Cytat:
Napisane przez Agrh Pokaż wiadomość
Mnie trzaska w szczęce jak otwieram usta, zęby mam pościerane, bolą mnie, oprócz tego gardło, barki, szyja, plecy ,masakra. Mam też rosnące ósemki... i od czego zacząć? Ortodonta, protetyk? Niedługo nie będę mieć zębów
Stomatolodzy różnie się do tego odnoszą, ale rosnące ósemki mogą być przyczyną częstego zapalenia migdałków - sąsiadują one niejako z migdałkami i stan zapalny towarzyszący wyżynaniu może się przenosić z zęba na migdał. Najlepiej wybrać się na wizytę konsultacyjną do lekarza stomatologa (takiego ze specjalizacją np. z protetyki), powiedzieć mu o problemie i zapytać o rozwiązanie. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być wiele i warto, by zostać fachowo skonsultowanym Jeśli będzie to kwestia ortodoncji, to na pewno o tym wspomni i odeśle do ortodonty
sandi708 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-21, 19:41   #11
evelaynaa25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2
Exclamation Dot.: Objawy i leczenie bruksizmu

Ja jestem ciekawa czy stosowanie szyn ma jakiś wpływ także na wysmuklenie twarzy? Mam tak mocno napięte mięśnie, ze moja twarz jest nienaturalnie kwadratowa... Prosiłabym osoby noszące dłuższy czas szynę o odpowiedź Ja niedługo wybieram się do ortodonty po swoją
evelaynaa25 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-03, 10:29   #12
kate_w
Raczkowanie
 
Avatar kate_w
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 123
Dot.: Objawy i leczenie bruksizmu

Ja nosiłam ponad dwa lata (tylko na noc oczywiście) ale nie mogę powiedzieć nic o mięśniach twarzy, nie obserwowałam tego.
Ale pomogło. To i odstresowanie jednocześnie.
Cieszę się, że niektóre z was potrafiły tak po prostu się odstresować, ale nie każdy to potrafi i nie każdemu to wyjdzie. Na pewno też wiele osób nie jest w stanie rzucić nagle swojego stresującego życia, dlatego warto nosić tę nakładkę jak najszybciej i jak najczęściej, póki sytuacja się nie unormuje, bo w międzyczasie można sobie zrobić naprawdę dużą krzywdę.
kate_w jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-02, 19:18   #13
blackdrees
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 111
Dot.: Objawy i leczenie bruksizmu

na pewno są różne sposoby na to, żeby przestać zgrzytać zębami. Mnie bardzo zaciekawił ten tekst http://www.marekwasiluk.pl/zgrzytanie-zebami-bruksizm/ nie myślałam że rozwiązaniem może być botoks.
blackdrees jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Artykuły i newsy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-02 19:18:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:08.