Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV - Strona 167 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-03-31, 14:09   #4981
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez auraria Pokaż wiadomość
Ja stosuję stary wedrujący po wizażu przepis na wodne serum
hydrolat/woda 7 ml + witC 2ml +alkohol 3 kropelki+ wit.E 5 kropelek i kw. felurowy 0,5 ml.
Jest też prostsza wersja woda (ampułki) 10 ml + kw.askorbinowy 1,7 ml + 3 kr.alkoholu.
Teraz kupiłam olejową wersję wit. C i stosuje w formie olejku 10%. Następną porcję chyba zrobię 15%.

Jak ta olejowa wersja wit.C się spisuje w porównaniu do proszkowej?
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-31, 14:12   #4982
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ale w czym konkretnie?
No czy mogłabym nią myć twarz jak teraz tą zieloną i czy na mojej cerze dawałaby radę. ^^ Mam ochotę ją wypróbować jak ta mi się skończy.
A tak w ogóle Korah kiedy mi wysłałaś paczuszkę, bo nic nie doszło i nie wiem czy mam iść znowu robić awanturę na poczcie czy jeszcze nie.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-31, 14:22   #4983
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
No czy mogłabym nią myć twarz jak teraz tą zieloną i czy na mojej cerze dawałaby radę. ^^ Mam ochotę ją wypróbować jak ta mi się skończy.
A tak w ogóle Korah kiedy mi wysłałaś paczuszkę, bo nic nie doszło i nie wiem czy mam iść znowu robić awanturę na poczcie czy jeszcze nie.
Wysłałam dopiero wczoraj, przepraszam za zwłokę, ale nie miałam pojemniczków i musiałam dopiero kołować

Biała Logona jest nawet lepsza do codziennego mycia niż ta, którą masz. Zielona jest lepsza do maseczek, chociaż do mycia też ok. Białą zdecydowanie polecam. Jest rewelacyjna
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-31, 14:23   #4984
auraria
Rozeznanie
 
Avatar auraria
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 539
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Jak ta olejowa wersja wit.C się spisuje w porównaniu do proszkowej?
No i mam dylemat, bo olejowa stosuje trochę za krótko żeby odpowiedziec jednoznacznie. Jest łatwiejsza w obsłudze i trwalsza, przyjemna w używaniu.
Bardzo lubie wodną bo efekty są widoczne szybko i tak 'budzi skórę' ale bardzo, ale to bardzo nietrwała , wszystko jej szkodzi powietrze, światło, temperatura (maleńkie porcyjki do lodówki), trzeba bardzo się starać bo możemy zrobic i nie zadziała, bo nie spełniłyśmy jakichś tam wymaganych przez te witaminkę warunków, kapryśnica taka
auraria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-31, 14:25   #4985
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez auraria Pokaż wiadomość
No i mam dylemat, bo olejowa stosuje trochę za krótko żeby odpowiedziec jednoznacznie. Jest łatwiejsza w obsłudze i trwalsza, przyjemna w używaniu.
Bardzo lubie wodną bo efekty są widoczne szybko i tak 'budzi skórę' ale bardzo, ale to bardzo nietrwała , wszystko jej szkodzi powietrze, światło, temperatura (maleńkie porcyjki do lodówki), trzeba bardzo się starać bo możemy zrobic i nie zadziała, bo nie spełniłyśmy jakichś tam wymaganych przez te witaminkę warunków, kapryśnica taka

Rozumiem, że masz na myśli to, że się utlenia? Czaję się na tą olejową
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-31, 14:26   #4986
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Wysłałam dopiero wczoraj, przepraszam za zwłokę, ale nie miałam pojemniczków i musiałam dopiero kołować

Biała Logona jest nawet lepsza do codziennego mycia niż ta, którą masz. Zielona jest lepsza do maseczek, chociaż do mycia też ok. Białą zdecydowanie polecam. Jest rewelacyjna
Ach, to dobrze. Poczcie się upiekło.
Mówisz? To super! A jeszcze jedna miła osoba z naszego wątku da mi próbeczkę w poniedziałek. Jak mi się spodoba to na bank kupuję.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2012-03-31 o 14:27
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-31, 14:39   #4987
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
Jeszcze shea.pl, maja chyba tańszą przesyłkę i odbiór w Wawie.
uważaj - oni bardzo często maja w ofercie pordukty, które fizycznie będa u siebie mieli za kilka tygodni lub miesięcy.
Jak ostatnio chciałam zrobic tam zakupy - 3 produkty, wszystkie były na stronie jako dostepne. Ale najpierw zadzwoniłam czujnie......... Okazało się, że na stanie nie mają żadnego z nich, a olejek alvy miał być dostepny wiosną (dzwoniłam na początku roku).

---------- Dopisano o 15:39 ---------- Poprzedni post napisano o 15:29 ----------

Cytat:
Napisane przez oshin85 Pokaż wiadomość
Dziewczyny przepraszam, ze tak mecze ale tak bardzo chce juz zlozyc zamowienie, bo w koncu kupie znowu jakas glupote w aptece za rogiem
Mialyscie jakies pianki do zmywania makijazu z lavery , madary lub innych dostepnych marek w Polsce? Chce zlozyc zamowienie w matique...zauwazylam obnizke na glinke logony i jest tam tez pare innych produktow ktore chcialam kupic...jak szampon eubiona. Chcialam zlozyc zamowienie w jednym sklepie, zeby nie tracic na przesylki.

---------- Dopisano o 13:59 ---------- Poprzedni post napisano o 13:58 ----------



Gdzie mozna dostac ten olej
na matique nie mam żadnej pianki do twarzy lavery - albo jestem ślepa co też jest prawdopodobne. Mi się podoba żel do mycia twarzy z coslys i absolut organic - ale nie używałam, tak tylko z wyglądu i opisu fajne
W sklepie wiecejnizeko jest w promocyjne cenie pianka do mycia twarzy100%pure - sama mam na nią ochotę oni mają chyba coś stacjonarnie na ul. Kierbedzia w wawie - czyli mozna by na nogach do nich skoczyc
__________________

Edytowane przez anula_ga
Czas edycji: 2012-03-31 o 14:32
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-31, 15:01   #4988
123sciri
Rozeznanie
 
Avatar 123sciri
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 714
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez auraria Pokaż wiadomość
Przetestowałam (dzięki Wam ) kosmetyki JMO wszystko to co mają w wersji próbkowej. Z pielęgnacji dobre jest serum z wit.C (chociaz na kolana nie powaliło, wole swoje) z szamponów może być ten z miodem i hibiskusem, dość dobra odżywka to ta z lawendą i avokado.
Natomiast bardzo mi odpowiada żel do stylizacji slodka pomarańcza i proteiny jedwabiu. Włosy błyszczące, lejące się, zdyscyplinowane, nie sklejone, nie obciążone (następnego dnia również świetne, mozna poprawić nakładając na suche włosy u mnie nie jest to konieczne) uniesione u nasady i zwiększona objętość, a przy tym naturalny wygląd. Dla moich włosów delikatnych, suchych i z dużą ilością 'bejbików' (po sesie i heenarze) doskonały. Własnie kupiłam 30 szt. próbek

o ja też ten żel lubię,ale właśnie kupiłam na iherb żel do włosów z AO
http://www.iherb.com/Aubrey-Organics...oz-237-ml/8528
tańszy i składkowo poniekąd podobny

w ogóle to dziwnie z tymi żelami do włosów bo ja mam włosy do ramion -czyli nie krótkie i myślałam że żele do włosów to nie dla mnie a tu sie okazuje, na przykładzie JMO, że byłam w błędzie
__________________
"All I've done is run fast. I don't see why people should make much fuss about that."
- Fanny Blankers-Koen

03/13-20 cm - 06/13-24cm, 07/23- 26cm.....50cm
zapuszczanie
123sciri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-31, 15:11   #4989
Melya
Zadomowienie
 
Avatar Melya
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 589
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

O, zastanawiałam się czy nie kupić sobie balsamu z gorzką pomarańczą JMO na truskawce, ale nim się zdecydowałam, został wyprzedany. No cóż... Możecie polecić jakieś fajne balsamy? I kremy do stóp? Przyjrzałam się ostatnio moim stopom i wyglądają tak sobie (delikatnie mówiąc).
Melya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-31, 15:13   #4990
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
uważaj - oni bardzo często maja w ofercie pordukty, które fizycznie będa u siebie mieli za kilka tygodni lub miesięcy.
Jak ostatnio chciałam zrobic tam zakupy - 3 produkty, wszystkie były na stronie jako dostepne. Ale najpierw zadzwoniłam czujnie......... Okazało się, że na stanie nie mają żadnego z nich, a olejek alvy miał być dostepny wiosną (dzwoniłam na początku roku).

Shea.pl to niewypał. Wystarczy wejsć w google w opinieo.pl i poczytać o nich. Nie dość, że nie mają kosmetyków na magazynie, to jeszcze oszukali. Wielu osobom nie zwrócili pieniędzy.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-31, 15:54   #4991
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Shea.pl to niewypał. Wystarczy wejsć w google w opinieo.pl i poczytać o nich. Nie dość, że nie mają kosmetyków na magazynie, to jeszcze oszukali. Wielu osobom nie zwrócili pieniędzy.
No to faktycznie słabo :/ Ja u nich kupowałam tylko z odbiorem osobistym, i zawsze się kontaktuję czy mają dany produkt. Gdyby nie to, że mam do nich dwa przystanki, to też bym nie kupowała
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-31, 16:09   #4992
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Shea.pl to niewypał. Wystarczy wejsć w google w opinieo.pl i poczytać o nich. Nie dość, że nie mają kosmetyków na magazynie, to jeszcze oszukali. Wielu osobom nie zwrócili pieniędzy.
Ja zamówiłam u nich raz - wtedy pokazali sie z naprawdę świetnej strony!!! Wszystkie produkty świeżutkie, przesyłke miałam w domu błyskawicznie! Musiałam mieć farta w ten dzień.......... bo potem dziewczyny u nich zamawiały i była porażka totalna

Zrobiłam Małej tonik na pękające naczynka - do hydrolatu z kocanki domieszałam liposomowy ekstrakt na naczynka, ekstrakt z ruszczyka, nawilżacz cukrowy i panthenol. Zobaczymy jak będzie działał

A! Pani Jola z e-naturalne oczywiście w tempie błyskawicy dosłała pantenol
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-31, 16:20   #4993
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Ja zamówiłam u nich raz - wtedy pokazali sie z naprawdę świetnej strony!!! Wszystkie produkty świeżutkie, przesyłke miałam w domu błyskawicznie! Musiałam mieć farta w ten dzień.......... bo potem dziewczyny u nich zamawiały i była porażka totalna

Zrobiłam Małej tonik na pękające naczynka - do hydrolatu z kocanki domieszałam liposomowy ekstrakt na naczynka, ekstrakt z ruszczyka, nawilżacz cukrowy i panthenol. Zobaczymy jak będzie działał

A! Pani Jola z e-naturalne oczywiście w tempie błyskawicy dosłała pantenol
Chyba też będę musiała strzelić sobie taki tonik na naczynka. Wczoraj zauważyłam kolejne pęknięte naczynko, nawet dwa Czyżbym miała to po mamie? Co jak co, ale naczynek po mamie nie chcę mieć...
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-31, 16:40   #4994
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
O, zastanawiałam się czy nie kupić sobie balsamu z gorzką pomarańczą JMO na truskawce, ale nim się zdecydowałam, został wyprzedany. No cóż... Możecie polecić jakieś fajne balsamy? I kremy do stóp? Przyjrzałam się ostatnio moim stopom i wyglądają tak sobie (delikatnie mówiąc).
do stopek ci cos moge polecic seria z lawenda z yves rocher. nie sa certyfikowane, ale bardzo lubilam kiedys ta serie i w tym tygodniu przy okazji zajrzalam do YR i przyjrzalam sie skladom. i wygladaly bardzo okej chyba w kremie nawet hydrolat i olejek lawendowy z bio-upraw. zadnych swinstw... kupilam peeling i krem odzywczy, akurat byly w pakiecie za 5 euro. po ciezkim dniu wrzucilam moje stopy do miski z woda i sola kapielowa, wymoczylam, potem peeling i krem i stopki wrocily do zycia, skora zmiekczona

a teraz mam pytanie na temat skladow kosmetykow do wlosow. zainteresowala mnie odzywka i spray nadajace objetosc - nocowalam u kolezanki i (mimo pelnej kosmetyczki ) do wlosow wzielam tylko szampon. wiec pod prysznicem wzielam odrobine odzywki kolezanki (po owczesnym zerknieciu na sklad, oczywiscie). i mialam wlosy takie... hmm... no takie wow! myslalam: wydaje mi sie, moze resztki alkoholu z wieczora... ale w pracy koledzy i kolezanki pytali sie mnie, co z wlosami zrobilam, ze sa takie wow... no i sie zastanawiam, czy to tylko taki chwilowy efekt, czy ktorys skladnik na dluzsza mete moze jednak zaszkodzic... i czy powinnam postawic na nature, a keratyne itp sobie domieszac do czegos...

1)
Balea Professional Volumen + Struktur Spray
aqua, propylene glycol, panthenol, hydrolyzed keratin, hydrolyzed wheat protein, hydrolyzed corn protein, hydrolyzed soy protein, cetrimonium chloride, polyquaternium-11, VP/VA copolymer, polyquaternium-7, parfum, citric acid, magnesium chloride, laurtrimonium chloride, butylphenyl methylpropional, alpha-isomethyl ionone, limonene, sodium benzoate, phenoxyethanol

2) Balea Professional Pures Volumen Spülung (odzywka)
AQUA, CETEARYL ALCOHOL, STEARAMIDOPROPYL DIMETHYLAMINE, LACTIC ACID, GLYCERYL STEARATE SE, PROPYLENE GLYCOL, HYDROLYZED KERATIN, POLYQUATERNIUM-11, PARFUM, SOLUBLE COLLAGEN, CITRIC ACID, SODIUM BENZOATE.

achh... i co tu zrobic? moje wlosy byly sliskie, blyszczace, nie elektryzowaly sie (to pewnie przez polyquaternium...), a mimo wszystko nie byly klapniete - mialam caly dzien piekne wlosy... szykuje mi sie zwatpienie naturalno-kosmetyczne?
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-31, 16:45   #4995
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
do stopek ci cos moge polecic seria z lawenda z yves rocher. nie sa certyfikowane, ale bardzo lubilam kiedys ta serie i w tym tygodniu przy okazji zajrzalam do YR i przyjrzalam sie skladom. i wygladaly bardzo okej chyba w kremie nawet hydrolat i olejek lawendowy z bio-upraw. zadnych swinstw... kupilam peeling i krem odzywczy, akurat byly w pakiecie za 5 euro. po ciezkim dniu wrzucilam moje stopy do miski z woda i sola kapielowa, wymoczylam, potem peeling i krem i stopki wrocily do zycia, skora zmiekczona

a teraz mam pytanie na temat skladow kosmetykow do wlosow. zainteresowala mnie odzywka i spray nadajace objetosc - nocowalam u kolezanki i (mimo pelnej kosmetyczki ) do wlosow wzielam tylko szampon. wiec pod prysznicem wzielam odrobine odzywki kolezanki (po owczesnym zerknieciu na sklad, oczywiscie). i mialam wlosy takie... hmm... no takie wow! myslalam: wydaje mi sie, moze resztki alkoholu z wieczora... ale w pracy koledzy i kolezanki pytali sie mnie, co z wlosami zrobilam, ze sa takie wow... no i sie zastanawiam, czy to tylko taki chwilowy efekt, czy ktorys skladnik na dluzsza mete moze jednak zaszkodzic... i czy powinnam postawic na nature, a keratyne itp sobie domieszac do czegos...

1)
Balea Professional Volumen + Struktur Spray
aqua, propylene glycol, panthenol, hydrolyzed keratin, hydrolyzed wheat protein, hydrolyzed corn protein, hydrolyzed soy protein, cetrimonium chloride, polyquaternium-11, VP/VA copolymer, polyquaternium-7, parfum, citric acid, magnesium chloride, laurtrimonium chloride, butylphenyl methylpropional, alpha-isomethyl ionone, limonene, sodium benzoate, phenoxyethanol

2) Balea Professional Pures Volumen Spülung (odzywka)
AQUA, CETEARYL ALCOHOL, STEARAMIDOPROPYL DIMETHYLAMINE, LACTIC ACID, GLYCERYL STEARATE SE, PROPYLENE GLYCOL, HYDROLYZED KERATIN, POLYQUATERNIUM-11, PARFUM, SOLUBLE COLLAGEN, CITRIC ACID, SODIUM BENZOATE.

achh... i co tu zrobic? moje wlosy byly sliskie, blyszczace, nie elektryzowaly sie (to pewnie przez polyquaternium...), a mimo wszystko nie byly klapniete - mialam caly dzien piekne wlosy... szykuje mi sie zwatpienie naturalno-kosmetyczne?
To nie zwątpienie, to po prostu dobry skład odżywki. Poza propylene glycol i parfum bez zarzutu
Niestety, spray nieco gorszy, bo propylene na początku składu. Spray bym jednak odpuściła. Poza tym WOW nie wiadomo czy nie jest tylko po pierwszym użyciu.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-31, 16:59   #4996
auraria
Rozeznanie
 
Avatar auraria
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 539
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Do stóp nie udało mi się znaleźć nic lepszego niż mocznik. Dodajemy go do kremu np. z alterry (musi miec fazę wodną, mocznik rozpuszcza się w wodzie) rewelacja, nic nie musimy robic (no posmarowac oczywiście) i stópki mniam po prostu. Ja robię do stóp po zimie 40% . Mocznik przyda sie i do innych specyfików, ze wzgledu na swoje działanie np. zapobiega wrastaniu włosków po depilacji, ułatwia usuwanie łuszczących sie skorek, w stężeniu do 10% działa silnie nawilżająco i jeszcze wiele innych dobrych rzeczy
auraria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-31, 17:23   #4997
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
To nie zwątpienie, to po prostu dobry skład odżywki. Poza propylene glycol i parfum bez zarzutu
Niestety, spray nieco gorszy, bo propylene na początku składu. Spray bym jednak odpuściła. Poza tym WOW nie wiadomo czy nie jest tylko po pierwszym użyciu.
no wlasnie sklad odzywki faktycznie przyjazny jak na drogeryjny, nienaturalny kosmetyk i to jeszcze za taka cene...
odzywke sobie zatem sprawie, a w miedzyczasie rozpoczne poszukiwania odpowiednika naturalnego mam nadzieje, ze mi pomozecie. aha, i poinformuje, czy efekt wow sie utrzyma do konca odzywkowania
a jeszcze chcialam na temat sprayu... bo fakt, ten propylene glycol jest, i do ciala czy twarzy bym nie chciala, ale zastanawiam sie, czy szkodzilby jakos specjalnie wlosom bo poza tym to chyba ciekawe, pogrubiajace skladniki, ktore musza byc w czyms rozpuszczone... a jakis spray by mi sie przydal...
moze z natury jakies takie spraye z keratyna itp. znacie?
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-31, 17:27   #4998
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Chyba też będę musiała strzelić sobie taki tonik na naczynka. Wczoraj zauważyłam kolejne pęknięte naczynko, nawet dwa Czyżbym miała to po mamie? Co jak co, ale naczynek po mamie nie chcę mieć...
Z kompleksu na naczynka byłam zadowolona zobaczymy jak będzie działał w połączeniu z ruszczykiem. WitC też chyba na naczynka dobra, ale jakoś tak Młodej..... no nie wiem?
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-31, 17:28   #4999
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
no wlasnie sklad odzywki faktycznie przyjazny jak na drogeryjny, nienaturalny kosmetyk i to jeszcze za taka cene...
odzywke sobie zatem sprawie, a w miedzyczasie rozpoczne poszukiwania odpowiednika naturalnego mam nadzieje, ze mi pomozecie. aha, i poinformuje, czy efekt wow sie utrzyma do konca odzywkowania
a jeszcze chcialam na temat sprayu... bo fakt, ten propylene glycol jest, i do ciala czy twarzy bym nie chciala, ale zastanawiam sie, czy szkodzilby jakos specjalnie wlosom bo poza tym to chyba ciekawe, pogrubiajace skladniki, ktore musza byc w czyms rozpuszczone... a jakis spray by mi sie przydal...
moze z natury jakies takie spraye z keratyna itp. znacie?
Ze sprayów z keratyną mialam tylko ten: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...atin-mist.html
Niestety zawiera parabeny, ale na plus brak silikonów.

Alterra ma bardzo podobne składy odżywek do tej Balei
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-31, 17:49   #5000
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Z kompleksu na naczynka byłam zadowolona zobaczymy jak będzie działał w połączeniu z ruszczykiem. WitC też chyba na naczynka dobra, ale jakoś tak Młodej..... no nie wiem?
kompleks na naczynka jest chyba na ZSK co? A o ruszczyku nie słyszałam, musze poczytać. Witaminy C nie będę mieszać z kwasami, trochę się boję uwrażliwienia i podrażnienia. A Werce możesz dać witaminkę C, dlaczego nie? O ludzie, ona będzie piękna i młoda do później starości z taką matką
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-31, 18:05   #5001
Melya
Zadomowienie
 
Avatar Melya
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 589
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
do stopek ci cos moge polecic seria z lawenda z yves rocher. nie sa certyfikowane, ale bardzo lubilam kiedys ta serie i w tym tygodniu przy okazji zajrzalam do YR i przyjrzalam sie skladom. i wygladaly bardzo okej chyba w kremie nawet hydrolat i olejek lawendowy z bio-upraw. zadnych swinstw... kupilam peeling i krem odzywczy, akurat byly w pakiecie za 5 euro. po ciezkim dniu wrzucilam moje stopy do miski z woda i sola kapielowa, wymoczylam, potem peeling i krem i stopki wrocily do zycia, skora zmiekczona
Dziękuję za sugestię. Kiedyś zastanawiałam się nad tą serią, ale nie wiedziałam, jak to jest ze składami.

Cytat:
Napisane przez auraria Pokaż wiadomość
Do stóp nie udało mi się znaleźć nic lepszego niż mocznik. Dodajemy go do kremu np. z alterry (musi miec fazę wodną, mocznik rozpuszcza się w wodzie) rewelacja, nic nie musimy robic (no posmarowac oczywiście) i stópki mniam po prostu. Ja robię do stóp po zimie 40% . Mocznik przyda sie i do innych specyfików, ze wzgledu na swoje działanie np. zapobiega wrastaniu włosków po depilacji, ułatwia usuwanie łuszczących sie skorek, w stężeniu do 10% działa silnie nawilżająco i jeszcze wiele innych dobrych rzeczy
Mam maść z mocznikiem (nienaturalną), którą niby miałam stosować przeciw wrastającym włoskom, ale jestem zbyt leniwa. Może spróbuję na stopy. A sam mocznik można od razu dodać do całego balsamu/kremu czy trzeba osobno do każdej porcji?
Melya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-31, 18:09   #5002
123sciri
Rozeznanie
 
Avatar 123sciri
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 714
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
kompleks na naczynka jest chyba na ZSK co? A o ruszczyku nie słyszałam, musze poczytać. Witaminy C nie będę mieszać z kwasami, trochę się boję uwrażliwienia i podrażnienia. A Werce możesz dać witaminkę C, dlaczego nie? O ludzie, ona będzie piękna i młoda do później starości z taką matką
mnie ten kompleks na naczynka b.zainteresował: http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/Eks...-krwionosne/94

ale skład mnie odstraszył z propylene glycolem i phenoxyethanolem - niezbyt polecane w ciąży
__________________
"All I've done is run fast. I don't see why people should make much fuss about that."
- Fanny Blankers-Koen

03/13-20 cm - 06/13-24cm, 07/23- 26cm.....50cm
zapuszczanie
123sciri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-31, 18:16   #5003
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
kompleks na naczynka jest chyba na ZSK co? A o ruszczyku nie słyszałam, musze poczytać. Witaminy C nie będę mieszać z kwasami, trochę się boję uwrażliwienia i podrażnienia. A Werce możesz dać witaminkę C, dlaczego nie? O ludzie, ona będzie piękna i młoda do później starości z taką matką

Kompleks na naczynka i ruszczyk mam z naturalisa.
Jest tam jeszcze bardzo fajny ekstrakt z dzikiej róży - następnym razem sobie fundnę teraz wzięłam lukrecję na tonik dla siebie (dorzuciłam ją do hydrolatu migdałowego i wzbogaciłam nawilżaczami - HA, nawilżacz cukrowy, panthenol).
Ja właśnie tez najpierw skończe tonik migdałowy a dopiero potem strzele sobie przez 10 dni serum z wit.C.
A jakoś tak dziwnie witC kojarzy mi sie z takim juz grubszym kalibrem i dlatego na razie zrezygnowałam z jej włączenia dla Wery ja wiem, że to pewnie nie ma żadnego uzasadnienia, to takie moje urojenia
Ale póki co, żeby nie przesadzić, zobaczymy jak zareaguje na tonik, który jej zrobiłam

Lekki krem z płatków róży musi Młodej bardzo pasowac, bo widzę, że jest na wykończeniu

---------- Dopisano o 19:16 ---------- Poprzedni post napisano o 19:12 ----------

Cytat:
Napisane przez 123sciri Pokaż wiadomość
mnie ten kompleks na naczynka b.zainteresował: http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/Eks...-krwionosne/94

ale skład mnie odstraszył z propylene glycolem i phenoxyethanolem - niezbyt polecane w ciąży
ja mam ten kompleks.
Niestety konserwant tez obecny. Ale liposomy są bardzo delikatne i pewnie bez konserwantu nie dałyby rady.... Oczywiście fajniej by było gdyby wrzucili jakis lepszy, no ale co zrobić.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-31, 18:38   #5004
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość

Kompleks na naczynka i ruszczyk mam z naturalisa.
Jest tam jeszcze bardzo fajny ekstrakt z dzikiej róży - następnym razem sobie fundnę teraz wzięłam lukrecję na tonik dla siebie (dorzuciłam ją do hydrolatu migdałowego i wzbogaciłam nawilżaczami - HA, nawilżacz cukrowy, panthenol).
Ja właśnie tez najpierw skończe tonik migdałowy a dopiero potem strzele sobie przez 10 dni serum z wit.C.
A jakoś tak dziwnie witC kojarzy mi sie z takim juz grubszym kalibrem i dlatego na razie zrezygnowałam z jej włączenia dla Wery ja wiem, że to pewnie nie ma żadnego uzasadnienia, to takie moje urojenia
Ale póki co, żeby nie przesadzić, zobaczymy jak zareaguje na tonik, który jej zrobiłam

Lekki krem z płatków róży musi Młodej bardzo pasowac, bo widzę, że jest na wykończeniu

---------- Dopisano o 19:16 ---------- Poprzedni post napisano o 19:12 ----------


ja mam ten kompleks.
Niestety konserwant tez obecny. Ale liposomy są bardzo delikatne i pewnie bez konserwantu nie dałyby rady.... Oczywiście fajniej by było gdyby wrzucili jakis lepszy, no ale co zrobić.
Fajnie, pokombinuję coś po świętach z tymi naczynkami i tonikami
To co, przenosimy się do nastepnej czesci watku? Kto zamknie ten?
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-31, 18:48   #5005
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

O faktycznie - wykończyłysmy kolejną część
Tym razem Korah ustrzeliła pięciotysięczny post



Zapraszamy na dalsze pogaduchy naturalne do części V:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=604908
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:33.