zapalenie skóry,czerwona sucha plama:( nic nie pomaga pomocy:( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-16, 20:23   #1
kasiaA1989
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1

zapalenie skóry,czerwona sucha plama:( nic nie pomaga pomocy:(


witam was. popatrzylam na istniejace juz tu watki ale kurcze nic co by mnie dotyczylo nie widze,a mam ogromny problem juz od kilku miesiecy....zrobiła mi sie plama jedna wieszka na szyi a druga w zgieciu łokcia..;/ jest ona dosc czerwona i sucha...bylam juz u 3 dermatologow stwierdzili ze to zapalenie skory przepisali mi krem advantan(ze sterydem)niby delikanie pomagalo ale plama nie znikala a robila sie po tym sterydzie pomaranczowa..a teraz jestesm w takiej sytuacji ze jestem w ciazy i niestesty nie moge smarowac sie tego typu kremami...moze znacie jakies db domowe,naturalne sposoby na tego typu dolegliwosc ??moze cos z ZSK, BU??bardzo prosze o pomoc za niedlugo wychodze za maz a na szyi plama rzuca sie w oczy z kilometra... pozdrawiam i jezeli byl juz podobny watek to prosze o przekierwoanie mnie dziekuje wam
kasiaA1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-20, 13:38   #2
MarjoryAnn
Raczkowanie
 
Avatar MarjoryAnn
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 51
Dot.: zapalenie skóry,czerwona sucha plama:( nic nie pomaga pomocy:(

Z naturalnych metod nic nie polecę, ale jeśli chodzi o jakieś naturalne produkty, to proponuję np. masło shea - czyste lub różne 'naturalne' kremy na bazie masła shea. Mnie takie specyfiki trochę pomagają (jeśli zmiany, które mam - azs - nie są bardzo zaognione).
Poza tym jest na rynku trochę różnych produktów przeznaczonych do skóry z różnymi problemami skórnymi typu chociażby atopowe zapalenie skóry np. Lipobase, Nanobase,Cetaphil, Oillian, Dexeryl, Elo-baza, czy chociażby kapsułki Dermogal A + E. mMożna tak długo wymieniać. Co Tobie może naprawdę pomóc? Nikt nie zagwarantuje. Ja uwielbiam Lipobasę. Pięknie łagodzi zmiany na mojej skórze.
Wiele osób chwali rożne produkty Emolium - choć ja akurat nie polecam. Moim zdaniem są słabe.
Generalnie trudno coś naprawdę konkretnie poradzić, bo każdy może trochę inaczej reagować na te produkty (a zmiany skórne też mają w sumie swoją specyfikę)
Może więc warto przejrzeć tę listę kosmetyków na KWC:
https://wizaz.pl/kosmetyki/kategoria...&next=1&sort=6

Zajrzyj też ewentualnie na wątek nt. atopowego zapalenia skóry, tam być może znajdziesz w wolnej chwili jakieś ciekawe rady:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=222530
MarjoryAnn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-31, 13:39   #3
Stokrotka1988
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2
Dot.: zapalenie skóry,czerwona sucha plama:( nic nie pomaga pomocy:(

Czy próbowałaś zrezygnować ze wszystkich kosmetyków do pielęgnacji skóry zawierających SLS? Większość żeli pod prysznic, mydeł i szamponów w sklepach zawiera ten składnik, który działa drażniąco na skórę, wysusza i może powodować powstawanie takich plam. Mi odstawienie SLS pomogło na problem suchej, swędzącej skóry, teraz stosuję naturalne kosmetyki organiczne. A może te plamy to alergia?
Stokrotka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-31, 14:39   #4
_Ewelka___
Zakorzenienie
 
Avatar _Ewelka___
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 672
GG do _Ewelka___
Dot.: zapalenie skóry,czerwona sucha plama:( nic nie pomaga pomocy:(

Kasia, zdecydowanie polecam LA ROCHE POSAY CICAPLAST (miałam zwykła wersje i tą z witaminą B5) oraz AVENE cicalfate. To kremy które wspomagaja regeneracje skory nawet w ekstremalnych przypadkach np. po kwasach, zabiegach laserem itp. Działają jak "opatrunek" . Leczylam nimi stan zapalny na brodzie, okropne strupy, ciagla wysypka, liszaj, zajady.

Absolutny must have, takie sos, naprawde dziala. A na allegro po naprawde swietnych cenach.

Nic z zsk Ci nie pomoze raczej... z reszta powinnas uwazac zeby nie nakladac zbyt wielu skladnikow aktywnych, uzywaj lagodnych zeli do mycia.
__________________
W życiu chodzi o ludzi których spotykasz na swojej drodze i o wszystko co z nimi możesz stworzyć!
_Ewelka___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:29.