Pielęgnacja od wewnątrz: suplementy i zioła poprawiające kondycję skóry - Strona 33 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-10-14, 08:39   #961
dzasq
Raczkowanie
 
Avatar dzasq
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Rzeszów/Warszawa
Wiadomości: 104
Dot.: Pielęgnacja od wewnątrz: suplementy i zioła poprawiające kondycję skóry

Ważna jest odpowiednia dieta - ja głównie na to zwracam uwagę . Oprócz tego sprawdza się u mnie suplement diety Doppelherz aktiv Lifting Complex Premium. A i zrezygnowałam z ciężkich i zapychających kosmetyków - zamiast tego zaczęłam stosować kosmetyki mineralne i zauważyłam już pierwsze efekty - skóra jest bardziej elastyczna i nawilżona

Edytowane przez dzasq
Czas edycji: 2016-10-17 o 12:10
dzasq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-05, 13:03   #962
joolkacz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 8
Dot.: Pielęgnacja od wewnątrz: suplementy i zioła poprawiające kondycję skóry

Też zalecałabym po prostu więcej się ruszać i odpowiednio się odżywiać to najważniejsze dla ludzkiego ciała. Niemniej warto wspomóc nasze ciało odpowiednimi pełnowartościowy suplementami aby nasza skóra dostała wszystkie niezbędne do pracy składniki. W ostatnim czasie korzystam z Nutrivi http://naturlife.pl/nutraceutyki-nutrivi/ i według mnie to dobre rozwiązanie, smaczne i zdrowe.
joolkacz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-17, 08:23   #963
kovasia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 6
Dot.: Pielęgnacja od wewnątrz: suplementy i zioła poprawiające kondycję skóry

Joolka masz racje, ze trzeba prowadzic aktywny tryb zycia ale to tylko jedna strona medalu. O wszystkie niezbedne witaminy rowniez trzeba dbac prawda? Ja biore oeparol od jakiegos czasu dzieki czemu kwasy omega6 i omega3 są w normie
kovasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-16, 14:14   #964
Haggat
Zakorzenienie
 
Avatar Haggat
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Wiadomości: 16 193
Dot.: Pielęgnacja od wewnątrz: suplementy i zioła poprawiające kondycję skóry

Polećcie coś na paznokcie? Zjadłam już cały vitapil i nic. Przeszłam przez prawie wszystkie suple i nie wiem co by mi mogło pomóc
__________________
Jesteśmy razem
Zaręczyny - 16.10.2012 r.
Haggat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-16, 19:36   #965
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Pielęgnacja od wewnątrz: suplementy i zioła poprawiające kondycję skóry

Cytat:
Napisane przez Haggat Pokaż wiadomość
Polećcie coś na paznokcie? Zjadłam już cały vitapil i nic. Przeszłam przez prawie wszystkie suple i nie wiem co by mi mogło pomóc
Zelatyna. Jedz galaretki owocowe albo zwierzece. Zelatyna ma duzo keratyny. Oczywiscie efekty nie beda od razu. Jak masz kiepskie paznokcie to dopiero te nowe co odrastaja beda super.
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-16, 19:46   #966
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Pielęgnacja od wewnątrz: suplementy i zioła poprawiające kondycję skóry

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Zelatyna. Jedz galaretki owocowe albo zwierzece. Zelatyna ma duzo keratyny. Oczywiscie efekty nie beda od razu. Jak masz kiepskie paznokcie to dopiero te nowe co odrastaja beda super.
Potwierdzam, też stosuję taką kurację i działa.
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-17, 10:52   #967
Haggat
Zakorzenienie
 
Avatar Haggat
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Wiadomości: 16 193
Dot.: Pielęgnacja od wewnątrz: suplementy i zioła poprawiające kondycję skóry

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Zelatyna. Jedz galaretki owocowe albo zwierzece. Zelatyna ma duzo keratyny. Oczywiscie efekty nie beda od razu. Jak masz kiepskie paznokcie to dopiero te nowe co odrastaja beda super.
Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
Potwierdzam, też stosuję taką kurację i działa.
Spróbuje dzięki. Akurat galaretki owocowe lubię
__________________
Jesteśmy razem
Zaręczyny - 16.10.2012 r.
Haggat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-08-02, 19:28   #968
petka_a
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 1
Dot.: Pielęgnacja od wewnątrz: suplementy i zioła poprawiające kondycję skóry

Prosze o prade, czy taki "rozklad " ma sens ( nie jem miesa, ostatnio troche wypadaja mi wlosy no i oczywiwiscie jak cos pomoze skorze i paznokciom to nie bede oponowala ) , :

dzien 1

omega+antyoksydanty

omega 3 300mg
olej z kielkow pszenicy 100mg
ekstrakt z zielonej herbaty 25mg
cynk 12,5mg
biotyna 5mg
luteina 5mg
zeaksantyna 1mg
miedz 1mg
selen 75mcg

+ witamina c 1000mg + 600mg tran z watroby dorsza

dzien 2

wit b complex

b1 10mg
b2 10mg
b6 3mg
calcium pantothenate 15mg
b3 50mg
b12 0.01mg
wit c 100mg

+ witamina c 1000mg+600mg tran + 1000mg olej z wiesiolka

Chce brac te zestawy na zmiane.
petka_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-07, 17:56   #969
Renia8
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 19
Dot.: Pielęgnacja od wewnątrz: suplementy i zioła poprawiające kondycję skóry

Ja swego czasu piłam herbaty z bratka i zauważyłam znaczą poprawę stanu swojej tłustej i skłonnej do wyprysków cery.
Renia8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-17, 12:43   #970
mysweetbohemia
Raczkowanie
 
Avatar mysweetbohemia
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 56
Dot.: Pielęgnacja od wewnątrz: suplementy i zioła poprawiające kondycję skóry

ja jednak staromodnie... cynk albo sam albo kupuję czasem Silica tam sa rozne mineraly
__________________
:roll eyes:Wszystko, czego pragniesz jest po drugiej stronie strachu.
mysweetbohemia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-19, 07:21   #971
Haggat
Zakorzenienie
 
Avatar Haggat
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Wiadomości: 16 193
Dot.: Pielęgnacja od wewnątrz: suplementy i zioła poprawiające kondycję skóry

Dziewczyny doradźcie co dobrać - jakie witaminy i minerały - na włosy i cerę jeżeli zażywam witaminę B complex ?
__________________
Jesteśmy razem
Zaręczyny - 16.10.2012 r.
Haggat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-09-19, 07:27   #972
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Pielęgnacja od wewnątrz: suplementy i zioła poprawiające kondycję skóry

Cytat:
Napisane przez Haggat Pokaż wiadomość
Dziewczyny doradźcie co dobrać - jakie witaminy i minerały - na włosy i cerę jeżeli zażywam witaminę B complex ?
Po co tą witaminę B complex bierzesz?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-19, 12:22   #973
Haggat
Zakorzenienie
 
Avatar Haggat
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Wiadomości: 16 193
Dot.: Pielęgnacja od wewnątrz: suplementy i zioła poprawiające kondycję skóry

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Po co tą witaminę B complex bierzesz?
W celu złagodzenia migren.
__________________
Jesteśmy razem
Zaręczyny - 16.10.2012 r.
Haggat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-19, 12:34   #974
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Pielęgnacja od wewnątrz: suplementy i zioła poprawiające kondycję skóry

Cytat:
Napisane przez petka_a Pokaż wiadomość
Prosze o prade, czy taki "rozklad " ma sens ( nie jem miesa, ostatnio troche wypadaja mi wlosy no i oczywiwiscie jak cos pomoze skorze i paznokciom to nie bede oponowala ) , :

dzien 1

omega+antyoksydanty

omega 3 300mg
olej z kielkow pszenicy 100mg
ekstrakt z zielonej herbaty 25mg
cynk 12,5mg
biotyna 5mg
luteina 5mg
zeaksantyna 1mg
miedz 1mg
selen 75mcg

+ witamina c 1000mg + 600mg tran z watroby dorsza

dzien 2

wit b complex

b1 10mg
b2 10mg
b6 3mg
calcium pantothenate 15mg
b3 50mg
b12 0.01mg
wit c 100mg

+ witamina c 1000mg+600mg tran + 1000mg olej z wiesiolka

Chce brac te zestawy na zmiane.
Jaka witaminę B bierzesz?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:34 ---------- Poprzedni post napisano o 13:33 ----------

Cytat:
Napisane przez Haggat Pokaż wiadomość
W celu złagodzenia migren.
Mnie migrena(chyba) ostatnio rano złapała to wstałam i na oczy 2 godziny nie widziałam, a jak patrzyłam na światło to miałam odwodke tęczowa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-12, 11:52   #975
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Pielęgnacja od wewnątrz: suplementy i zioła poprawiające kondycję skóry

Odkopuję wątek, bo przymierzam się do zakupu kilku suplementów. Planuję się trochę wspomóc w okresie jesienno-zimowym, myślę o kompleksie witamin i minerałów (VitaPak+ Kfd lub Vita-Min Olimp), do tego oleju w kapsułkach, który wspomoże moją suchą skórę na ciele, a jednocześnie nie wpłynie negatywnie na tłustą cerę (wiesiołek? Gal lub Apteo) i czymś wzmacniającym włosy i paznokcie, ale z krótkim konkretnym składem, żeby nie dublować składników.

Czy możecie polecić mi coś z grupy olejów (co zamiast wiesiołka/ogórecznika) i suplementów na włosy i paznokcie?
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-20, 18:01   #976
adamo_ruin
Przyczajenie
 
Avatar adamo_ruin
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 16
Dot.: Pielęgnacja od wewnątrz: suplementy i zioła poprawiające kondycję skóry

Ja używam Tran Cod Liver Oil - zawierają olej z wątroby dorsza i witaminy D i A, która to wpłīwa na utrzymanie dobrego wzroku i kondycji skóry. Jestem pod wrażeniem działania No i oczywiśćie mniej stresu! Stres bardzo niekorzystnie wpływa na naszą skórę niestety.
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
adamo_ruin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-01, 14:33   #977
SylwiaOnin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 15
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

Kiedyś kupiłam sobie Marz special, bo zauwazyłam, że nagminnie wypadają mi włosy. Przy okazji jego stosowania zauważyłam wyraźną poprawę w kondycji mojej cery.
SylwiaOnin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-04, 08:50   #978
Haggat
Zakorzenienie
 
Avatar Haggat
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Wiadomości: 16 193
Dot.: tabletki (nie-antykoncepcyjne) działające cuda na cerę :) - doradźcie mi coś!!

Cytat:
Napisane przez SylwiaOnin Pokaż wiadomość
Kiedyś kupiłam sobie Marz special, bo zauwazyłam, że nagminnie wypadają mi włosy. Przy okazji jego stosowania zauważyłam wyraźną poprawę w kondycji mojej cery.
A to nie tak że kiedyś skład Merz Special był lepszy niż obecnie? Czy stosował ktoś teraz te tabletki i widział poprawę w stanie włosów, skóry i paznokci?
__________________
Jesteśmy razem
Zaręczyny - 16.10.2012 r.
Haggat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-21, 12:46   #979
bukko
Przyczajenie
 
Avatar bukko
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 4
Dot.: Pielęgnacja od wewnątrz: suplementy i zioła poprawiające kondycję skóry

Szukałam w wątku postów pod słowami kluczowymi "gotu kola", "wąkrotka", "centella", ale nic nie znalazłam, więc pytam.
Łykała któraś z Was może tabletki z tym wyciągiem roślinnym? Wąkrotka azjatycka w teorii poprawia gospodarkę wodną skóry, więc jest w stanie długotrwale ją nawodnić dzięki motywowaniu organizmu do tworzenia tzn. akwaporyn, czyli białek w błonie komórkowej, które transportują wodę po tkance. Jest obecna w kosmetykach i z tego co wiem - działa. Myślicie, że przyjmowana doustnie przyniosłaby taki sam skutek? Producenci suplementów z tym składnikiem podają, że ich produkty pomagają m.in. na egzemę i łuszczycę, co potwierdzałoby teorię o nawadniającym działaniu tabletek. Ale zawsze fajniej byłoby usłyszeć od którejś z Was - tak, brałam przez x czasu, przyniosło efekt
Czemu nie chcę stosować centelli w kosmetykach? Jestem na etapie układania swojej pielęgnacji, która zakłada minimalizację jej kroków. Mam cerę mieszano-naczynkową (albo wrażliwą?) i nie mogę sobie pozwolić na nakładanie 5 warstw lotionów, ser i kremów
bukko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-04-30, 13:04   #980
KasiaM89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 9
Dot.: Pielęgnacja od wewnątrz: suplementy i zioła poprawiające kondycję skóry

dla mnie od wielu lat niezastąpiony jest oeparol, dobrze wpływa na moją skórę jest elastyczna i nawilżona. Polecam każdej mojej koleżance, i polecę też tutaj
KasiaM89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-30, 13:04   #981
KasiaM89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 9
Dot.: Pielęgnacja od wewnątrz: suplementy i zioła poprawiające kondycję skóry

dla mnie od wielu lat niezastąpiony jest oeparol, dobrze wpływa na moją skórę jest elastyczna i nawilżona. Polecam każdej mojej koleżance, i polecę też tutaj
KasiaM89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-03, 15:57   #982
DarkChocolate666
Zakorzenienie
 
Avatar DarkChocolate666
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: ;-)
Wiadomości: 4 049
Dot.: Pielęgnacja od wewnątrz: suplementy i zioła poprawiające kondycję skóry

Biore Protocol Collagen.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
All I wanna do is get high by the beach.
DarkChocolate666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-28, 14:52   #983
ertyjnbvcxzxcvbnm
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 594
Dot.: Pielęgnacja od wewnątrz: suplementy i zioła poprawiające kondycję skóry

Jakiś czas temu przeczytałam publikację o suplemencie na skórę z kolagen, który miał też w składzie m.in MSM czyli siarkę. MSM jest używane do wspomagania regeneracji stawów, ale chciałam się przyjrzeć czy to faktycznie może mieć pozytywne działanie na skórę.
Badań nie ma za wiele, ale te które są, wydają się obiecujące. Po kilkunastu tygodniach stosowania zaobserwowano zwiększone nawilżenie i spłycenia zmarszczek u ochotników. Dokładny mechanizm działania na skórę nie jest znany, ale wnioskują że siarka poprawia funkcjonowania bariery ochronnej skóry. Do tego ma działanie przeciwzapalne i przeciwutleniające. Użyto dawek 1g i 3g, i końcowy efekt po kilu tygodniach był podobny w obu grupach, przy wyższej dawce szybciej pojawiły się efekty
https://econtent.hogrefe.com/doi/10....0-9831/a000643
zdjęcia efektów na skórę okolic oczu
https://econtent.hogrefe.com/na101/h...643_fig2a.jpeg
Cytat:
Part I of the study clearly indicates that oral ingestion of MSM (3 g/d) reduces signs of ageing like facial wrinkles (p < 0.05) and skin roughness (p < 0.05) as compared to placebo. Detailed analysis in Part II instrumentation assessments showed a significant (p < 0.05) improvement from baseline in the severity of facial wrinkles, as well as improved skin firmness, elasticity and hydration with MSM. Some of these parameters exhibited a good dose-response indicating that the higher (3 g/d) of the supplement was more effective than the lower dose of 1 g/d, but generally the lower dose of 1 g/d appeared to be sufficiently effective in reducing the facial signs of ageing.
https://www.naturalmedicinejournal.c...nkle-reduction


Ponoć też redukuje zaczerwienienia skóry
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/18254805/


Kupiłam sobie tę siarkę z kfd, 20zł za 300g . Ostrzegali przed smakiem, ale zbagatelizowałam to... no cóż, to jedna z gorszych rzeczy jakie w życiu piłam. Robię sobie takiego drinka : msm, kolagen, i ok 1g kurkumy ( z lidla, 79 groszy za 20g) +trochę pieprzu na lepsze wchłanianie . Ciężko to wypić, trzeba mieć przyszykowane coś na szybką zapitę. Następnym razem kupię tabletki, chociaż to wychodzi sporo drożej. Co do efektów się jeszcze nie wypowiem, ale wydaje mi się że faktycznie redukuje zaczerwienienia na twarzy. Biorąc kolagen KFD który też jest z msm w składzie, miałam bardziej jednolity kolor cery.
Niektórzy na tym niezły biznes robią, przeglądając sklep z kosmetykami natknęłam się na kapsułki msm za 300zł
https://www.lookfantastic.pl/oskia-msm-bio-plus-120-capsules/12021227.html
ertyjnbvcxzxcvbnm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-28, 15:27   #984
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Pielęgnacja od wewnątrz: suplementy i zioła poprawiające kondycję skóry

Cytat:
Napisane przez ertyjnbvcxzxcvbnm Pokaż wiadomość
Jakiś czas temu przeczytałam publikację o suplemencie na skórę z kolagen, który miał też w składzie m.in MSM czyli siarkę. MSM jest używane do wspomagania regeneracji stawów, ale chciałam się przyjrzeć czy to faktycznie może mieć pozytywne działanie na skórę.
Badań nie ma za wiele, ale te które są, wydają się obiecujące.
to wszystko z tego wątku:

Cytat:
Napisane przez Noor Pokaż wiadomość
* Edit - w roku 2008 pojawiły się nowe informacje naukowe pozwalające na bardziej wszechstronną ocenę ryzyka stosowania MSM w suplementach diety. Zgodnie z opinią Narodowego Instytutu Leków w Warszawie z dnia 7.01.2008r. MSM jest substancją o nieustalonym bezpieczeństwie stosowania i działaniu, a spożywanie suplementów diety zawierających w składzie metylosulfonylometan może stwarzać zagrożenie dla zdrowia osób stosujących je.
Cytat:
Napisane przez Noor Pokaż wiadomość
* Uwaga!
W 2008 roku Państwowy Inspektorat Sanitarny wydał zakaz wprowadzania do obrotu na terenie Rzeczpospolitej Polskiej suplementów diety zawierających w składzie substancję o nazwie metylosulfonylometan (MSM).
W uzasadnieniu oparto się na opinii Narodowego Instytutu Leków, który ostrzega, że spożywanie suplementów diety zawierających w składzie MSM może stwarzać zagrożenie dla zdrowia osób stosujących je, ponieważ brak jest danych o bezpieczeństwie jego stosowania a doniesienia o nagromadzeniu MSM w tkance mózgowej są nad wyraz niepokojące (MSM przechodzi przez barierę krew - mózg i nagromadza się w tkance mózgowej w znacznych ilościach (do 3 mmol). Nie są znane konsekwencje przewlekłej obecności MSM w mózgu).
Ponadto:
MSM utrzymuje się we krwi 5 razy dłużej niż DMSO (pochodna MSM, która była podejrzewana o działanie kancerogenne, lecz nie zostało ono udowodnione). MSM silniej niż DMSO hamuje proliferację komórek in vitro i efekt ten jest trudno odwracalny. Nie prowadzono badań toksyczności przewlekłej dla MSM.

Biorąc to wszystko pod uwagę, lepiej MSM na razie unikać.
Później nie śledziłam już kolejnych doniesień na ten temat i nie wiem, czy pojawiły się kolejne badania potwierdzające lub negujące, bo na mnie i tak MSM działa jak placebo (czyli wcale), więc nie daje korzyści, które w jakikolwiek sposób zrekompensowałyby potencjalne działania niepożądane i w mózgu i w portfelu.
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda

Edytowane przez Noor
Czas edycji: 2020-05-28 o 18:45
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-28, 16:17   #985
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Pielęgnacja od wewnątrz: suplementy i zioła poprawiające kondycję skóry

Cytat:
Napisane przez ertyjnbvcxzxcvbnm Pokaż wiadomość
Jakiś czas temu przeczytałam publikację o suplemencie na skórę z kolagen, który miał też w składzie m.in MSM czyli siarkę. MSM jest używane do wspomagania regeneracji stawów, ale chciałam się przyjrzeć czy to faktycznie może mieć pozytywne działanie na skórę.
Badań nie ma za wiele, ale te które są, wydają się obiecujące. Po kilkunastu tygodniach stosowania zaobserwowano zwiększone nawilżenie i spłycenia zmarszczek u ochotników. Dokładny mechanizm działania na skórę nie jest znany, ale wnioskują że siarka poprawia funkcjonowania bariery ochronnej skóry. Do tego ma działanie przeciwzapalne i przeciwutleniające. Użyto dawek 1g i 3g, i końcowy efekt po kilu tygodniach był podobny w obu grupach, przy wyższej dawce szybciej pojawiły się efekty
https://econtent.hogrefe.com/doi/10....0-9831/a000643
zdjęcia efektów na skórę okolic oczu
https://econtent.hogrefe.com/na101/h...643_fig2a.jpeg

https://www.naturalmedicinejournal.c...nkle-reduction


Ponoć też redukuje zaczerwienienia skóry
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/18254805/


Kupiłam sobie tę siarkę z kfd, 20zł za 300g . Ostrzegali przed smakiem, ale zbagatelizowałam to... no cóż, to jedna z gorszych rzeczy jakie w życiu piłam. Robię sobie takiego drinka : msm, kolagen, i ok 1g kurkumy ( z lidla, 79 groszy za 20g) +trochę pieprzu na lepsze wchłanianie . Ciężko to wypić, trzeba mieć przyszykowane coś na szybką zapitę. Następnym razem kupię tabletki, chociaż to wychodzi sporo drożej. Co do efektów się jeszcze nie wypowiem, ale wydaje mi się że faktycznie redukuje zaczerwienienia na twarzy. Biorąc kolagen KFD który też jest z msm w składzie, miałam bardziej jednolity kolor cery.
Niektórzy na tym niezły biznes robią, przeglądając sklep z kosmetykami natknęłam się na kapsułki msm za 300zł
https://www.lookfantastic.pl/oskia-msm-bio-plus-120-capsules/12021227.html
Zdjęcia zbliżenia oka są przerobione... Spójrzcie na widoczność porów i piegów. Do tego lewe dolne w okolicy najgrubszej zmarszczki ma podłużne rozjaśnienie (ktoś użył za dużego pędzla).
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55


Edytowane przez Pani_Robot
Czas edycji: 2020-05-28 o 16:19
Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-29, 10:36   #986
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Pielęgnacja od wewnątrz: suplementy i zioła poprawiające kondycję skóry

Cytat:
Napisane przez Noor Pokaż wiadomość
to wszystko z tego wątku:




Później nie śledziłam już kolejnych doniesień na ten temat i nie wiem, czy pojawiły się kolejne badania potwierdzające lub negujące, bo na mnie i tak MSM działa jak placebo (czyli wcale), więc nie daje korzyści, które w jakikolwiek sposób zrekompensowałyby potencjalne działania niepożądane i w mózgu i w portfelu.
O poczytam w takim razie, bo w moim suplemencie jest MSM...

Na szybko przeszukałam ec.europe.eu i polskie rządowe strony. Znalazłam informację z 2018 że dozwolona w UE dawka to 1500 mg. Na polskich stronach nic ciekawego nie znalazłam poza całą masą dokumentów potwierdzających rejestrację poszczególnych suplementów, tak że nielegalne nie są.


Co do redukcji zaczerwienienień - moja twarz ani ramiona nie uświadczyły wyżej wymienionego przez ponad miesiąc suplementacji
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-29, 11:10   #987
ertyjnbvcxzxcvbnm
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 594
Dot.: Pielęgnacja od wewnątrz: suplementy i zioła poprawiające kondycję skóry

Cytat:
Napisane przez Noor Pokaż wiadomość
to wszystko z tego wątku:




Później nie śledziłam już kolejnych doniesień na ten temat i nie wiem, czy pojawiły się kolejne badania potwierdzające lub negujące, bo na mnie i tak MSM działa jak placebo (czyli wcale), więc nie daje korzyści, które w jakikolwiek sposób zrekompensowałyby potencjalne działania niepożądane i w mózgu i w portfelu.
To są przepisy sprzed kilkunastu lat... widocznie zmienili zdanie bo obecnie MSM jest powszechnie dostępne w PL i za granicą. Faktycznie nie ma wieloletnich badań - max co znalazłam to 6 miesięcy suplementacji dawką 6g, bez efektów ubocznych. Więc kilo tej siarki można spokojnie zjeść. Ludzie biorą spore dawki latami, i jak na razie nie zaobserwowano szkodliwości działania.


Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Zdjęcia zbliżenia oka są przerobione... Spójrzcie na widoczność porów i piegów. Do tego lewe dolne w okolicy najgrubszej zmarszczki ma podłużne rozjaśnienie (ktoś użył za dużego pędzla).
Ja na tym zdj w ogóle nie widzę różnicy, poza właśnie rozjaśnieniem całości. W tym drugim art który linkowałam, w wersji pdf są duże zdj, i też absolutnie wpływu na zmarszczki tam nie dostrzegłam.




Przed kupnem supli przeglądam zwykle opinie na stronie amazon.com. MSM ma tysiące pozytywnych recenzji. Głównie na stawy, ale sporo osób to chwali na wzmocnienie paznokci i włosów.

Na pewno zużyję to całe opakowanie, i ocenię po kilu miesiącach czy jest jakikolwiek efekt.
Ale na proszek się już nigdy nie zdecyduję, paskudna rzecz.
Z ciekawości przetestuję też kiedyś na naskórek i skórę głowy, bo jest to też składnik kosmetyków.
ertyjnbvcxzxcvbnm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-15, 22:54   #988
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Pielęgnacja od wewnątrz: suplementy i zioła poprawiające kondycję skóry

A ja kilka dni temu wróciłam do codziennego picia pokrzywy.
Zaopatrzyłam się w paczkę liścia z Farmvitu i siorbię
Chyba żadne zioło tak dobrze nie działało na moje włosy, paznokcie i usuwanie toksyn z organizmu
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-23, 10:41   #989
Grajmi
Raczkowanie
 
Avatar Grajmi
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 94
Dot.: Pielęgnacja od wewnątrz: suplementy i zioła poprawiające kondycję skóry

Ja ostatnio rownież wprowadzilam pokrzywę ale nie wiem czy nie przerwę bo działa na mnie bardzo moczopędnie
Grajmi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-25, 14:14   #990
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Pielęgnacja od wewnątrz: suplementy i zioła poprawiające kondycję skóry

Cytat:
Napisane przez Grajmi Pokaż wiadomość
Ja ostatnio rownież wprowadzilam pokrzywę ale nie wiem czy nie przerwę bo działa na mnie bardzo moczopędnie
No i super, tak powinna działać
Przy okazji wypłukuje toksyny.
I niech leci
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-09-30 14:37:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:27.