Walka z wypryskami/krostkami na plecach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-05-14, 14:31   #1
Evvanlyn
Raczkowanie
 
Avatar Evvanlyn
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 46

Walka z wypryskami/krostkami na plecach


Cześć Piękne, potrzebuję waszej pomocy!

Mam problem z trądzikiem na plecach. Nie chodzi o duże, ropne zmiany, ale o drobne krostki, które pokrywają w sumie całe plecy.
Muszę poprawić stan skóry na plecach do lipca. Będę wtedy świadkiem na ślubie siostry, a.... kupiłam sukienkę z odsłoniętymi plecami.
Wiem, wiem - niefortunny wybór ;(, ale od pierwszego wejrzenia tak bardzo zakochałam się w tej sukience, że po prostu musiałam ją kupić... <3 <3

Jakie kosmetyki polecacie do pielęgnacji? Żele do twarzy? Peelingi? Jakie naturalne szampony i płyny do kąpieli?
Evvanlyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-16, 10:44   #2
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Walka z wypryskami/krostkami na plecach

Cytat:
Napisane przez Evvanlyn Pokaż wiadomość
Cześć Piękne, potrzebuję waszej pomocy!

Mam problem z trądzikiem na plecach. Nie chodzi o duże, ropne zmiany, ale o drobne krostki, które pokrywają w sumie całe plecy.
Muszę poprawić stan skóry na plecach do lipca. Będę wtedy świadkiem na ślubie siostry, a.... kupiłam sukienkę z odsłoniętymi plecami.
Wiem, wiem - niefortunny wybór ;(, ale od pierwszego wejrzenia tak bardzo zakochałam się w tej sukience, że po prostu musiałam ją kupić... <3 <3

Jakie kosmetyki polecacie do pielęgnacji? Żele do twarzy? Peelingi? Jakie naturalne szampony i płyny do kąpieli?
Takie problemy nie zawsze są winą kosmetyków, ale warto na początek zmienić kosmetyki do higieny na te z łagodnym detergentami. Teraz już dużo jest naturalnych i łagodnych żeli. Podobnie szampon do włosów. Maski i odżywki bez silikonów (te źle zmyte zostają na skórze pleców i zatykają pory). Peelingi rownież polecam łatwo zmywalne wodą aby nie zostawiały tłustej warstwy. I lepiej przy wypryskach najpierw próbować enzymatycznych, żeby nie podrażnić skóry. Możesz robić okłady z glinki, które oczyszczą skórę. I uważaj jakie nosisz ubrania. Najlepiej bawełna, a nie poliester.
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-19, 16:28   #3
melazja
Raczkowanie
 
Avatar melazja
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 177
Dot.: Walka z wypryskami/krostkami na plecach

Jeśli masz długie włosy to zwróć uwagę czy kosmetyki nakładane na nie nie dostają się na plecy, to jest często powód. Jeśli nie da się nakładać ich tak aby nie dostały się na skórę, to plecy trzeba na sam koniec dodatkowo umyć aby zmyć substancje np. z odżywki
melazja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-19, 22:15   #4
Evvanlyn
Raczkowanie
 
Avatar Evvanlyn
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 46
Dot.: Walka z wypryskami/krostkami na plecach

Dziękuję za rady na razie kupiłam żel do mycia i tonik (docelowo oba do twarzy), ale zamawiam też glinkę.
Myjąc włosy, staram się spłukiwać pianę tak, żeby nie leciała na plecy. Mam nadzieję, że co pomoże...
Macie jakieś sprawdzone naturalne szampony i żele pod prysznic?

---------- Dopisano o 22:15 ---------- Poprzedni post napisano o 22:13 ----------

I jeszcze jedno pytanie - co sądzicie o opalaniu takich zmian? Słońce pomoże, czy zaszkodzi?
Evvanlyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-05-19 23:15:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:07.