Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL - Strona 109 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-07-20, 19:08   #3241
Minionek15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 9
Dot.: Tetralysal

.

Edytowane przez Minionek15
Czas edycji: 2019-05-13 o 18:52
Minionek15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-26, 05:59   #3242
Adern34
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 3
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Tetralysal bez recepty (latwe konsultacji on-line) Dokteronline

Edytowane przez Adern34
Czas edycji: 2021-01-13 o 20:36
Adern34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-31, 00:32   #3243
e0470cf3b0371bdc0afa47da8ab8c15323ffe7d3_5dddbc8264504
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 5
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Siemka
to może i ja podzielę się zdaniem.
Dostałem dwa leki z tego co widzę dość popularne Epiduo oraz Tetrysal w popularnych dawkach - czytając forum.
Widzę, że główny problem to słabi dermatolodzy i beznadziejne podejście do tematu oraz słabe nastawienie psychiczne.

Osobiście kuracji nie ocenię, ale polecam Panią dermatolog na Warszawskim Wilanowie - Miasteczko Wilanów. Nie zbywa, słucha, przegląda twarz, odpowiada na nawet najgłupsze pytania i jeszcze raz słucha.
Wizyta ma swoją cenę, ale co zrobić.

Od siebie mogę tylko powiedzieć, że dosłownie 60 min temu posmarowałem twarz, a wskazówki, które dostałem od Pani dermatolog:
- co drugi dzień
- wieczorem
- na krem oraz po też - w moim przypadku Nivea zwykła w metalowym granatowym pojemniku

Stan przed rozpoczęciem kuracji określiłbym: jest okej, ale może być lepiej. Będę sobie tutaj zdawał relacje ( ͡~ ͜ʖ ͡°)


Jakieś 2 godziny temu również wziąłem Tetrysal- drugą tabletkę.

Nic nie piecze, nie kłuje i te sprawy.

Jedyne moje zmartwienia to brak możliwości picia alkoholu (antybiotyk) i jestem ciekaw jak często powinienem golić twarz, więc jak ktoś wie to proszę o odpowiedź ( ͡° ͜ʖ ͡°).



Wpadłem poczytać recenzje co tam ludzie piszą. Dziwnie się czuje na forum dla kobiet, ale ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ trudno.

Powodzenia i wszystkiego dobrego ᕦ( ͡° ͜ʖ ͡°)ᕤ!
e0470cf3b0371bdc0afa47da8ab8c15323ffe7d3_5dddbc8264504 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-31, 10:49   #3244
aga024
Zadomowienie
 
Avatar aga024
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 388
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

SyberyjskiRabarbar, witaj
Udzielaj się często i pisz jak tam efekty, te uboczne również. Co do alkoholu... wszystko z umiarem, czyli można pić głównie chodzi o wątrobę, tetralysal bardzo ją obciąża i wiele osób z tego względu ma problemy z "brzuchem", a w połączeniu z alko może być jeszcze gorzej. Z własnego doświadczenia wiem, że ani po samych tabletkach nic mi się nie dzieje, ani dodatkowo po procentach Nie napisałeś, czy przed kolejną wizytą masz zrobić badania, ale jeśli nie, to koniecznie zrób na własną rękę, żeby być pewnym, że antybiotyk wewnętrznie nie szkodzi, nawet prywatnie to tania kwestia.


Co do kuracji znów mnie opryszczyło. I nie wiem, czy to wina tabletek, czy hormonów i fazy cyklu
__________________
Never, never, never give up.
aga024 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-31, 19:24   #3245
e0470cf3b0371bdc0afa47da8ab8c15323ffe7d3_5dddbc8264504
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 5
Dot.: Tetralysal

Nie robię badań i raczej predko ich nie zrobię. Czemu? Z prostego powodu mój organizm problemu z lekami nie ma, a w życiu antybiotyki mógłbym policzyć na palcach jednej ręki. No może półtorej.



Zreszta wyjdzie jeszcze coś źle i będę musiał latać po lekarzach, a tak to wole nie wiedzieć ¯\_(ツ)_/¯.



Jedynie co mogę powiedzieć na temat dwóch leków to rano nie obudziłem się z czerwona twarzą po maści, a po 3 tabletkach mam uczucie tłustej twarzy, ale to wydaje mi się, że przesadziłem z kremem Nivea (poprzedni post), a dziś było serio gorąco - jak cholera. Sachara normalnie ( ͡° ʖ̯ ͡°).



Strzałka
e0470cf3b0371bdc0afa47da8ab8c15323ffe7d3_5dddbc8264504 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-09, 08:23   #3246
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Tetralysal

Biorę tetraoysal od środy, czyli 4 dni.

Jak miałam parę pryszczy na brodzie tak po 3 dniach od tego leku mam 6 nowych na brodzie i policzku, duże białe na końcu ohyda.

I przychodzą nowe.
Czytałam historię tego wątku. I że niby tak ma być.


Napewno?
Mi koleżanka mówiła że to stara metoda. I żebym odstawiła.
TYM BARDZIEJ ŻE DERMATOLOG NIE ZROBILA WYMAZU.


Leczenie mam rozpisane:
1) tetralysal 2xdziennie przez 7 dni, potem 1x
(Mam 2 opak.)
2) na noc cienka warstwa EPIDUO ŻEL

Narazie jest dużo gorzej.
Nic lepiej.
Biorę pigułki po przerwie więc stan się polepszał a wzięłam ten lek żeby wygoić co było a tu mnie wysypało na nowo.

Od poniedziałku przechodzę na 2 tyg na post owocowo-warzywny żeby usunąć zanieczyszczenia i zrobić detoks organizmu bo mojej koleżance to szalenie mocno pomogło z trądzikiem i widziałam efekty wow. Ona nie miała leczenia
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia

Edytowane przez Friese
Czas edycji: 2018-09-09 o 08:25
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-24, 14:29   #3247
aga024
Zadomowienie
 
Avatar aga024
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 388
Dot.: Tetralysal

I jak tam wasze leczenie?
Ja już kończę z antybiotykiem, zostało mi kilka tabletek do końca opakowania i to by było na tyle... Czy jest poprawa? Na pewno tak. Twarz wygląda bardzo dobrze, coś mi tam wyskakuje, ale nie jak wcześniej - wszędzie. Z plecami, ramionami i dekoltem też lepiej. Teraz leczenie tylko zewnętrzne: atrederm + epiduo, aby zwalczyć trądzik całkowicie, a potem tylko długa walka z przebarwieniami
__________________
Never, never, never give up.
aga024 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-09-27, 15:53   #3248
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Tetralysal

Cytat:
Napisane przez aga024 Pokaż wiadomość
I jak tam wasze leczenie?
Ja już kończę z antybiotykiem, zostało mi kilka tabletek do końca opakowania i to by było na tyle... Czy jest poprawa? Na pewno tak. Twarz wygląda bardzo dobrze, coś mi tam wyskakuje, ale nie jak wcześniej - wszędzie. Z plecami, ramionami i dekoltem też lepiej. Teraz leczenie tylko zewnętrzne: atrederm + epiduo, aby zwalczyć trądzik całkowicie, a potem tylko długa walka z przebarwieniami
no to fajnie że u Ciebie polepszył!

U mnie troszkę ogasło ale musiałam zrezygować z brania tetrarysal do końca bo niestety mój brzuch bolał okropnie

a epiduo żel uczuliło mnie tak że miałąm czerwoną, suchą skórę i piekła jak po poparzeniu,lekarka kazała przestać to stosować i 4 din nawilżałam skórę twarzy 3x dziennie masłem shea i olejakami bo tak piekła i tak mi wysuszyło.


Także u mnie narazie nicx nie biorę ,ale zaczęłam brać pigułki swoje sprwadzone antykoncepcyjne i skóra wygląda lepiej.


Ale napewno tetrarysal nie pomogł mi znacząco.
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-27, 21:05   #3249
klaudia_23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 171
Dot.: Tetralysal

Kochana chciałabym żebyś odezwała się do mnie na priv bo mam taki sam problem. Musiałam przerwać kurację tetralysalem..Tylko ja mam gruczolaka watroby dlatego nie wytrzymałam tej kuracji😢 Niestety po odstawieniu jest gorzej ..Mam tradzik głównie na brodzie.. I dziś pojawił mi się wielki guz spuchło mi pół brody bardzo boli
klaudia_23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-10, 16:14   #3250
Anechka_85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 27
Dot.: Tetralysal

Ja mam podobnie. Biorę Tetralysal 300mg 3 x dziennie. Po 2 dniu leczenia na mojej twarzy pojawiły się intensywnie wielkie, bolące bulwy, które szybko dojrzewały i wyłaziły na wierzch. Rzeczywiście, wyglądałam gorzej niż przed rozpoczęciem leczenia. Zadzwoniłam do swojej pani doktor i ona uspokoiła mnie, że tak się często zdarza. Ale żebym uzbroiła się w cierpliwość, skóra z czasem zacznie się uspokajać. Więc cierpliwie robię swoje i czekam. Dziś mam 6 dzień kuracji i zaczynam się już podsuszać.

Stosuję się do kuracji, którą przepisała mi pani dematolog:
Tetralysal 300mg 2 x dziennie - 1 opakowanie
Tetralysal 300mg 1 x dziennie - 2 opakowania


Na twarz:
rano - Klindacin
wieczorem: Epiduo, Isotrezin, Acnefan - te żele/kremy stosuję na przemian, kolejno w każdym dniu inny


Pielęgnacja:
Iwostin Purritin Rehydrin: żeli do mycia twarzy, tonik, krem nawilżający
__________________
************************* *************

Wzrost: 166cm Waga: 57,2kg
CEL: 53kg Start diety: 15.02.2011

I faza: 3 dni/-1kg
II faza: od 18.02.2011...trwa

57,2 - 56 - 55 - 54 - 53

************************* *************
Anechka_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-10, 19:55   #3251
gumaz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 18
Dot.: Tetralysal

na mega silny tradzik to nie pomoze ja to brałem na powazny tradzik na plecach i nic nie dało strata czasu może jak ktos ma lekki to pomoze
gumaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-05-28, 17:04   #3252
Ewka9698
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 2
Dot.: Tetralysal

Witam. Możesz się podzielić opinia na temat tetralysal? Czy powrócił ci trądzik po odstawieniu? Jakie efekty?
Ewka9698 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-03, 18:21   #3253
aga024
Zadomowienie
 
Avatar aga024
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 388
Dot.: Tetralysal

Cytat:
Napisane przez Ewka9698 Pokaż wiadomość
Witam. Możesz się podzielić opinia na temat tetralysal? Czy powrócił ci trądzik po odstawieniu? Jakie efekty?
Niestety efekt był lekki i chwilowy. Na początku terapii był wysyp, skóra się oczyszczała, potem było lepiej. Niestety po odstawieniu tabletek wszystko wróciło i jest tak samo jak wcześniej. Dostałam inny lek, atrederm (płyn na skórę) i to pomagało, ale niestety leku już nie można dostać, chyba go wycofali. Kilka miesięcy nie biorę nic, oprócz maści dostępnych bez recepty, które kiedyś mi troszeczkę pomagały. Efekt też jest chwilowy i skóra się przyzwyczaja, więc trzeba robić przerwy w stosowaniu. To też nie o to chodzi, żeby każdego dnia do końca życia smarować się maściami. Za kilka dni mam wizytę u dermatologa (na którą czekam od stycznia), zobaczę co teraz dostanę, skoro nic mi nie pomaga. Moja pani doktor chyba boi się zapisać mi izotek
__________________
Never, never, never give up.
aga024 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-01, 10:43   #3254
dreamer_girl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 3
Dot.: Tetralysal

Hejka 😊

Stwierdziłam, że skoro już jestem dłuższy czas po braniu Tetralysalu to wypowiem się na jego temat.

Zaczęłam go stosować w zeszłym roku we wrześniu i brałam go do grudnia. Nie pamiętam dokładnie jak go stosowałam. Wiem, że na początku brałam chyba jedną tabletkę. Później dwie i na koniec znowu jedną.

Zaczęłam brać, bo zmagałam się z wieloma podskórnymi grudkami, pojedynczymi krostami i zaskórnikami na nosie. Jednak nie było tego niewiadomo ile.

Jeżeli chodzi o to jak się czułam podczas brania to szczerze... Niezbyt dobrze. Nie miałam żadnego zbyt dużego wysypu. Jedna, dwie krosty więcej niż wcześniej. Więc niezbyt to było zauważalne. Natomiast mój organizm średnio był zadowolony. Jak wiadomo Tetralysal obciąża wątrobe. U mnie powodował codziennie mdłości. W pewnym momencie pojawił się problem z koncentracją. Nie wspomnę o podróży samochodem. Nigdy nie miałam choroby lokomocyjnej. Jednak w czasie stosowania Tetralysalu i mdłości które u mnie powodował każda podróż samochodem czy autobusem była udręką. W dodatku średnio co drugi/trzeci dzień bolał mnie brzuch i głowa. Do tego wszystkiego dochodziły z czasem nudności i zaburzenia widzenia. Miałam wrażenie, że cały czas jestem zmęczona, niewyspana. Pomimo tego, że tak naprawdę powinnam. To wszystko naprawdę źle na mnie działało. Przez cały czas chodziłam przecież normalnie do szkoły. Musiałam się uczyć i wracać jakoś do domu. A czasami bywało to trudne. Droga ze szkoły do domu zajmowała mi normalnie (bez brania leku) 15/20 minut. Odkąd zaczęłam brać Tetralysal pamiętam, że potrafiłam wracać 30/40 minut. Poprostu nie miałam siły. Bardzo szybko się męczyłam.

W grudniu kiedy skończyłam brać Tetralysal muszę przyznać byłam nawet zadowolona. Krosty pojawiały się rzadziej. Zniknęły niektóre podskórne grudki. Jednak tylko niektóre. W dalszym ciągu pozostawał widoczny trądzik. No i przede wszystkim jeszcze blizny (ale na nie znalazłam dobrą maść &#128584. Generalnie podczas brania Tetralysalu miałam wrażenie, że wszystko wolniej się goi, skóra dłużej regeneruje. Oczywiście nie wciskałam. Jednak i tak trwało to dość długo. Pomimo tego w tamtym momencie cieszyłam się, że trądziku jest mniej...

I teraz pewnie jesteście ciekawi czy efekt się utrzymał. Muszę z przykrością przyznać, że nie. Po kilku miesiącach znowu wróciłam do punktu wyjścia. Mało tego było jeszcze gorzej. Zaczęły mi się pojawiać cystyczne krosty...

Ostatecznie dzieje się to czego nie chciałam. Dermatolog przepisała mi retinoidy. Całe szczęście w maści. Bo osobiście nie wyobrażam sobie brać izoteku, gdyż wiem jak działał na mnie Tetralysal.

A i jeszcze jedno. Tetralysal brałam razem z Davercinem. Jest to antybiotyk w żelu/maści. I co do niego to muszę przyznać, że byłam zadowolona. Nawet po przestaniu brania tabletek nadal czasami smarowałam niewielką warstwę Davercinu na krosty. Tyle że niestety dosyć śmierdzi (alkoholem) i czasami podrażnia i mrowi.

Tak czy inaczej to leczenie nie przynosiło spektakularnych efektów, które by się utrzymały na dłuższy czas.

A z perspektywy czasu widzę że moja skóra chyba lepiej wyglądała przed niż kilka miesięcy po.

Więc tak to wyglądało u mnie.

Wam życzę powodzenia w walce z trądzikiem 💪☺️ a sama wracam ratować stan mojej cery po nocy z Epiduo 🙈 ręce opadają 😂

Ale nie ma co się poddawać ❤️ miłego dnia
dreamer_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-14, 19:02   #3255
AlicjaSo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 135
Dot.: Tetralysal

Hej,

Czy ktoś jeszcze tu zagląda?

U mnie dzień 1 z tetra
AlicjaSo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-16, 14:21   #3256
Nat121213
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 2
trądzik i tetralysal

czesc
czy któraś z was uzywała tatralysalu ?
kiedy widzialyscie efekty?
czy przyczyna mojego tradziku moze byc niereguralny okres ?
lekarz przepisal mi provere czy to pomoze na tradzik ?
Nat121213 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-17, 11:07   #3257
NothingElse
Rozeznanie
 
Avatar NothingElse
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 814
Dot.: trądzik i tetralysal

Cześć, ja stosowałam Tetralysal w połączeniu z Differinem przez 2 miesiące. To niestety mi nie pomogło, było wręcz gorzej Co do samego tetralysalu to ja przy nim kiepsko się czułam, mimo przyjmowania probiotyków i pilnowania diety, ciągle miałam problemy trawienne. Twarz nadal pozostawiała wiele do życzenia, wypryski nadal się pojawiały. Odstawiłam po 2 miesiącach po uzgodnieniu z dermatologiem.
__________________
Always look on the bright side of life
NothingElse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-18, 09:57   #3258
AlicjaSo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 135
Dot.: Tetralysal

U mnie poki co nie ma problemów trawiennych. Ale to dopiero 5 dzien przyjmowania leku.
AlicjaSo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-26, 09:13   #3259
fristi
Rozeznanie
 
Avatar fristi
 
Zarejestrowany: 2017-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 577
Dot.: Tetralysal

Hej dziewczyny, od kilku dni podczytuję sobie forum i internet na temat tetralysalu, ponieważ dermatolog zapisała mi go wraz z epiduo.
Chyba jednak nie zdecyduję się na tetralysal, właściwie nie znalazłam o nim żadnej pozytywnej opinii, poza tym jest to lek z grupy tetracyklin, a dentysta sugerował mi kiedyś żebym uważała na te antybiotyki (mam już tetracyklinowe zęby, na szczęście tylnie i nie chcę pogorszyć ich stanu).
Myslalam o tym, żeby wykupić po prostu epiduo, wcześniej mialam aknemycin i acnatac, trochę pomogły. Trądzik u mnie pojawił się po odstawieniu antykoncepcji 10 miesięcy temu, ale żadnych badań póki co mi dermatolog nie zalecał (bylam u dwóch lekarzy, zastanawiam się czy wracać do pierwszej, czy może szukać trzeciego??).
No i jestem tak trochę w kropce. Nie wiem czy dobrze robię nie podejmując terapii tetralysalem, z drugiej strony liczę, że epiduo pomoże na to co wyskakuje i na blizny, które mi się porobiły. Liczę też, że może jak upłynie rok od zakończenia przyjmowania antykoncepcji to sytuacja się bardziej uspokoi, bo faktycznie widzę, że czas działa tu na korzyść (choć pryszcze wyskakują nadal, w nowych miejscach to jest ich mniej. Szczególnie przed okresem to się dzieje).
Proszę o radę czy iść do następnego dermatologa? Nie chce brać tego tetralysalu, zwyczajnie uważam, że to jest jakiś starodawny lek i małe szanse, że mi pomoże.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Edytowane przez fristi
Czas edycji: 2020-02-26 o 10:14
fristi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2024-03-17, 23:30   #3260
Iwonabm
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2024-03
Wiadomości: 1
Dot.: Tetralysal

Witam , miesiąc temu stwierdzono u mnie trądzik różowaty ( nigdy nie miałam problemu z cerą) jedynie koło nosa popękane delikatne naczynka , ale po wizycie u dermatologa okazało się że z powodu cery naczynkowej zaczął się u mnie trądzik różowaty , dermatolog przepisała mi witaminę PP , maść Rozex i Clindace punktowo jakby wychodziły grudki, oprócz tych maści i witaminy poprosiła kupić krem nawilżający + cerkobaze+ krem z filtrem 50 tka no niestety od dwóch tygodni biorę antybiotyk Tetralysal , ale jeszcze efektów poprawy cery nie widzę , może ktoś poleci dobry krem nawilżający bo być może Tetralysal zalecza a ja stosując nieodpowiedni krem nawilżający hamuje leczenie ?
Iwonabm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-17 23:30:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:56.