RETINOIDY - pierwsze skutki uboczne - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-11-21, 17:51   #1
monique97
Raczkowanie
 
Avatar monique97
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 63
Exclamation

RETINOIDY - pierwsze skutki uboczne


Cześć wszystkim!

4 dni temu zaczęłam kurację pochodną witaminy A czyli retinoidami a konkretnie lekiem Axotret.Moja dzienna dawka to 40 mg (2 x 1 tabletka dziennie). Dużo czytałam o skutkach ubocznych i już zaczynają mi doskwierać bolące korzonki, lekka suchość na twarzy i ustach. Jednak coraz częściej odczuwam mdłości , a o tym nigdzie nie było powiedzane chociażby na ulotce. Czy to normalne? Może dawka ,którą przyjmuje jest za duża ... sama nie wiem co o tym myśleć.
Czy któraś z was na początku kuracji miała podobnie??
Z góry dziękuje za odpowiedzi.
monique97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-22, 10:10   #2
monique97
Raczkowanie
 
Avatar monique97
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 63
Dot.: RETINOIDY - pierwsze skutki uboczne

Jest tu ktoś ???
monique97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-28, 20:24   #3
eViK_90
Przyczajenie
 
Avatar eViK_90
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 20
Dot.: RETINOIDY - pierwsze skutki uboczne

Przy tym leku niestety skutki uboczne są nieuniknione... Aby zapobiec nieprawidłowej pracy żołądka należy przyjmować lek z jakimiś w miarę tłustym posiłkiem, wystarczy nawet chleb z masłem. Takie ja zalecenie dostałam od dermatologa... Ale to już ładne kilka lat temu.
eViK_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-31, 14:23   #4
pralina0310
Przyczajenie
 
Avatar pralina0310
 
Zarejestrowany: 2018-08
Lokalizacja: Poland
Wiadomości: 8
Dot.: RETINOIDY - pierwsze skutki uboczne

Może zastąp to jakimiś innymi preparatami? Koneicznie musisz brać leki? ;/ Jest teraz tylekosmetyków naturalnych i dermo, ze na pewno bys sobie poradzila bo te wszystkie leki strasznie oddzialuja na organizm/ ;/
__________________
I don't need no money... :roza :
pralina0310 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-31, 15:00   #5
Mohaneka
Przyczajenie
 
Avatar Mohaneka
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 17
Dot.: RETINOIDY - pierwsze skutki uboczne

Może zamień tabletki na maść? Ja też stosowałam retinoidy, ale w kremie i jedyne co, to bardzo wysuszyło mi skórę, ale wróciło do normy, bo skóra zaczęła się uodparniać na krem i dobrze nawilżałam kremem dla atopików
Mohaneka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-27, 14:49   #6
Jolanne
Raczkowanie
 
Avatar Jolanne
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 127
Dot.: RETINOIDY - pierwsze skutki uboczne

A co w sumie z takich rzeczy po reti może się przydać w nawilżaniu? Jakieś konkretniejsze propozycje co do składników?
Jolanne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-11, 11:05   #7
sokole_oko
Raczkowanie
 
Avatar sokole_oko
 
Zarejestrowany: 2019-03
Lokalizacja: Tuchola
Wiadomości: 139
Dot.: RETINOIDY - pierwsze skutki uboczne

Najlepiej sobie poszukać na sobie. Posprawdzaj sobie coś u siebie na skórze co ci pomaga. Poza tym w sumie dodaj sobie toniki albo hydrolaty. Mega nawilżające itp.
__________________
Higher, Further, Faster,
sokole_oko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-12-11, 12:52   #8
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: RETINOIDY - pierwsze skutki uboczne

Cytat:
Napisane przez sokole_oko Pokaż wiadomość
Najlepiej sobie poszukać na sobie. Posprawdzaj sobie coś u siebie na skórze co ci pomaga. Poza tym w sumie dodaj sobie toniki albo hydrolaty. Mega nawilżające itp.
Co za bzdura. Na takie rzeczy trzeba w pierwszej kolejności szczególnie uważać jak nie od razu wykluczyć przy retinoidach. Przynajmniej póki skóra się nie oswoi, nie unormuje.
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-19, 10:37   #9
Olerka991
Raczkowanie
 
Avatar Olerka991
 
Zarejestrowany: 2019-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 111
Dot.: RETINOIDY - pierwsze skutki uboczne

Myślę że tu chodziło o opce o to że po kuracji ma to porobić, ale... niech się sama z tego wygmatwa. Raczej nikt by nie kazał sobie nakładać od razu przy reti takich cudowności..
__________________
..., chyba się spóźniłam :O
Olerka991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-21, 14:05   #10
DracarysDragon
Raczkowanie
 
Avatar DracarysDragon
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 72
Dot.: RETINOIDY - pierwsze skutki uboczne

Cytat:
Napisane przez monique97 Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim!

4 dni temu zaczęłam kurację pochodną witaminy A czyli retinoidami a konkretnie lekiem Axotret.Moja dzienna dawka to 40 mg (2 x 1 tabletka dziennie). Dużo czytałam o skutkach ubocznych i już zaczynają mi doskwierać bolące korzonki, lekka suchość na twarzy i ustach. Jednak coraz częściej odczuwam mdłości , a o tym nigdzie nie było powiedzane chociażby na ulotce. Czy to normalne? Może dawka ,którą przyjmuje jest za duża ... sama nie wiem co o tym myśleć.
Czy któraś z was na początku kuracji miała podobnie??
Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Cześć. Leczyłam się Axotretem i również na początku miałam spore mdłości, ale przeszły jakoś w drugim tygodniu stosowania (z tabsami antykoncepcyjnymi miałam to samo - organizm się przyzwyczaja do nowej substancji). Co do bólów w stawach i suchości skóry - na tym etapie szczerze wątpię, aby to było spowodowane lekiem, takie objawy pojawiają się dużo później - to raczej placebo.

A jeśli chodzi o dawkę, to zależy ona od twojej wagi,także trudno powiedzieć. Liczysz sobie swoją wagę na pół i zaokrąglasz do 10, wtedy wychodzi ile mg powinnaś codziennie stosować (bo takie dawki substancji są w leku). Sama przy swoich 50kg brałam 30mg, czyli zostało to podciągnięte do góry, ale bardzo się z tego cieszę, bo dzięki temu leki szybciej zaczęły działać i szybciej skończyłam terpaię, zamiast męczyć się rok jak niektórzy



Generalnie jestem z kuracji bardzo zadowolona, trądzik zniknął jak ręką odjął, także teraz trzymam kciuki za Ciebie Jak będziesz mieć jakieś pytania, to pisz na pw, bo tutaj rzadko zaglądam.

Edytowane przez DracarysDragon
Czas edycji: 2019-12-21 o 14:10
DracarysDragon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-07, 13:25   #11
konstantynianka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 21
Dot.: RETINOIDY - pierwsze skutki uboczne

A jak w sumie wygląda sytuacja u ciebie z tym co się działo po braniu reti? Ty przy 30 mg nie miałaś żadnych problemów skórnych później?
konstantynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-06-10, 11:58   #12
sokole_oko
Raczkowanie
 
Avatar sokole_oko
 
Zarejestrowany: 2019-03
Lokalizacja: Tuchola
Wiadomości: 139
Dot.: RETINOIDY - pierwsze skutki uboczne

[1=d23e4c1348afa4365069847 cb82dee166acf5cc3_62b641f 267164;87411240]Co za bzdura. Na takie rzeczy trzeba w pierwszej kolejności szczególnie uważać jak nie od razu wykluczyć przy retinoidach. Przynajmniej póki skóra się nie oswoi, nie unormuje.[/QUOTE]


No dobrze, ja piszę o swoich spostrzeżeniach. Kazda skóra jest inna. U mnie to już dodanie np. hydrolatów i żeli na twarz dopiero w momencie, gdy widziałam, że skóra się powoli normuje. Normalnie tylko się smarowałam sevolium na twarz bo i nawilża i działa na trądzik. Co do 30 mg. to to domyślałam się, że u niej były problemy.. wiadomo, że takie dodatki są ciężkie do przyswojenia przez organizm.
__________________
Higher, Further, Faster,

Edytowane przez sokole_oko
Czas edycji: 2020-06-15 o 10:41
sokole_oko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-06-10 11:58:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:03.