Miranda Kerr i inne tematy część IV - Strona 55 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-12-21, 09:36   #1621
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Miranda Kerr i inne tematy część IV

Cytat:
Napisane przez teorema Pokaż wiadomość
Kiedy ubieracie choinki? 🎄
Wcale, nie obchodzimy swiat.

Piekne zdjecia
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-21, 10:52   #1622
teorema
Wtajemniczenie
 
Avatar teorema
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 129
Dot.: Miranda Kerr i inne tematy część IV

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Wcale, nie obchodzimy swiat.

Piekne zdjecia
Dzięki!


Rozumiem U nas święta są "agnostyczne" Tak bym to najlepiej nazwała. Mimo że nie celebrujemy świąt tak jak osoby wierzące, to sam klimat tego zimowego czasu uwielbiam, tak jak wynikające z niego okazje do spotkań z rodziną i przyjaciółmi.
Same światełka choinkowe (tylko że na białym przewodzie i białe w kolorze) wieszam już w listopadzie -- bardzo źle znoszę brak światła jesienią i zimą, i krótki dzień...
__________________

teorema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-21, 10:59   #1623
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Miranda Kerr i inne tematy część IV

Odkad sie przeprowadzilam do Australii to juz calkowicie "magia swiat" dla mnie nie istnieje, no bo jak mam tu byc w swiatecznym nastroju, kiedy za oknem sa najgorsze upaly? Pewnie wlasnie dlatego popularnym zwyczajem tutaj jest "Christmas in July", o wiele latwiej jest sie wczuc w klimat, kiedy na dworze pizga zlem
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-21, 17:03   #1624
teorema
Wtajemniczenie
 
Avatar teorema
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 129
Dot.: Miranda Kerr i inne tematy część IV

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Odkad sie przeprowadzilam do Australii to juz calkowicie "magia swiat" dla mnie nie istnieje, no bo jak mam tu byc w swiatecznym nastroju, kiedy za oknem sa najgorsze upaly? Pewnie wlasnie dlatego popularnym zwyczajem tutaj jest "Christmas in July", o wiele latwiej jest sie wczuc w klimat, kiedy na dworze pizga zlem
Oo, to ciekawe, powiedz coś więcej o tym. Czy to znaczy, że jest jakaś konkretna, alternatywna data świętowania? I jaką wtedy macie pogodę?
__________________

teorema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-22, 02:24   #1625
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Miranda Kerr i inne tematy część IV

Cytat:
Napisane przez teorema Pokaż wiadomość
Oo, to ciekawe, powiedz coś więcej o tym. Czy to znaczy, że jest jakaś konkretna, alternatywna data świętowania? I jaką wtedy macie pogodę?
Nie ma takiej "oficjalnej" daty. W tym roku dwie grupy moich znajomych robily "swiateczna" impreze w dwa rozne weekendy lipca. Google mi podpowiada: Christmas in July is usually recognized as July 25 but also sometimes celebrated on July 12. A pogoda? W Sydney zimno, w nocy okolice zera stopni, czesto nawet z jeden czy dwa stopnie ponizej zera, w dzien roznie, moze byc 4-5 stopni, a moze byc i z 12, ale z uwagi na "oceaniczne" polozenie mocno wieje, jest wilgotno i ogolnie jest bardzo zimno. Bardziej na poludnie (Melbourne, Tasmania) jest jeszcze sporo zimniej, w Tasmanii nierzadko pada snieg.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-22, 05:41   #1626
teorema
Wtajemniczenie
 
Avatar teorema
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 129
Dot.: Miranda Kerr i inne tematy część IV

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Nie ma takiej "oficjalnej" daty. W tym roku dwie grupy moich znajomych robily "swiateczna" impreze w dwa rozne weekendy lipca. Google mi podpowiada: Christmas in July is usually recognized as July 25 but also sometimes celebrated on July 12. A pogoda? W Sydney zimno, w nocy okolice zera stopni, czesto nawet z jeden czy dwa stopnie ponizej zera, w dzien roznie, moze byc 4-5 stopni, a moze byc i z 12, ale z uwagi na "oceaniczne" polozenie mocno wieje, jest wilgotno i ogolnie jest bardzo zimno. Bardziej na poludnie (Melbourne, Tasmania) jest jeszcze sporo zimniej, w Tasmanii nierzadko pada snieg.
Nieźle, w sumie trudno się dziwić, faktycznie przy takiej pogodzie można się bardziej skoncentrować na czymkolwiek niż przy upałach. Najwyraźniej w lipcu w Sydney może być nawet zimniej niż w Polsce w grudniu... jak np. w piątek: 13 stopni...
__________________

teorema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-22, 07:56   #1627
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Miranda Kerr i inne tematy część IV

Cytat:
Napisane przez teorema Pokaż wiadomość
Nieźle, w sumie trudno się dziwić, faktycznie przy takiej pogodzie można się bardziej skoncentrować na czymkolwiek niż przy upałach. Najwyraźniej w lipcu w Sydney może być nawet zimniej niż w Polsce w grudniu... jak np. w piątek: 13 stopni...
Wyobrazenie Sydney jako goracego miejsca jest ogolnie bledne. Owszem, teraz jest lato i bylo z 2-3 dni z temperaturami powyzej 40 stopni, ale zazwyczaj nie jest az tak goraco, dzisiaj np. jest 20 stopni, a przez najblizsze 2 tygodnie zapowiadaja 24-32, czyli normalna letnia pogoda, a nie zadne upaly. A zima jest po prostu zimno, zwlaszcza, ze w mieszkaniach nie ma centralnego ogrzewania (mowie o Sydney, w gorach oczywiscie ludzie maja piece, na poludniu w Melbourne tez ogrzewanie jest czesto spotykane, u nas niestety tylko klimatyzatory, koce elektryczne i przenosne grzejniki olejowe). Jedynym miejscem, gdzie w zimie bylo mi zimniej, niz w Australii jest Wielka Brytania, ale tam przynajmniej w domu bylo mi cieplo.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-12-22, 08:48   #1628
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Miranda Kerr i inne tematy część IV

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Wyobrazenie Sydney jako goracego miejsca jest ogolnie bledne. Owszem, teraz jest lato i bylo z 2-3 dni z temperaturami powyzej 40 stopni, ale zazwyczaj nie jest az tak goraco, dzisiaj np. jest 20 stopni, a przez najblizsze 2 tygodnie zapowiadaja 24-32, czyli normalna letnia pogoda, a nie zadne upaly. A zima jest po prostu zimno, zwlaszcza, ze w mieszkaniach nie ma centralnego ogrzewania (mowie o Sydney, w gorach oczywiscie ludzie maja piece, na poludniu w Melbourne tez ogrzewanie jest czesto spotykane, u nas niestety tylko klimatyzatory, koce elektryczne i przenosne grzejniki olejowe). Jedynym miejscem, gdzie w zimie bylo mi zimniej, niz w Australii jest Wielka Brytania, ale tam przynajmniej w domu bylo mi cieplo.
Ale macie merynosy
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-22, 08:51   #1629
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Miranda Kerr i inne tematy część IV

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
Ale macie merynosy
Z moja egzema niestety zadnej welny nie moge nosic (niezaleznie, czy to merino, 100% kaszmiru czy 2% welny, wszystko mnie drapie), wiec marznie mi tylek co roku
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-22, 09:05   #1630
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Miranda Kerr i inne tematy część IV

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Z moja egzema niestety zadnej welny nie moge nosic (niezaleznie, czy to merino, 100% kaszmiru czy 2% welny, wszystko mnie drapie), wiec marznie mi tylek co roku
To Ty chyba tylko bawełna? Szkoda, bo pewnie merynosowe sprawy u Ciebie są w dobrych cenach, a nie za miliony monet.
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-22, 09:45   #1631
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Miranda Kerr i inne tematy część IV

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
To Ty chyba tylko bawełna? Szkoda, bo pewnie merynosowe sprawy u Ciebie są w dobrych cenach, a nie za miliony monet.
Bawelny, wiskozy, mieszanki z niewelnianymi materialami. Plaszcze zimowe mam 70% welny, 30% poliestru i jak mi tylko ten material dotknie szyi czy dekoltu, to od razu mam czerwona swedzaca wysypke na skorze
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-12-23, 18:14   #1632
Cat Lover
Zadomowienie
 
Avatar Cat Lover
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 124
Dot.: Miranda Kerr i inne tematy część IV

Hello Ladies!



Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
Nie znam biżuterii tej Wójcik, muszę oglądać. Ale u mnie w mieście jest taka marka, która robi biżuterię że srebra i pokrywa złotem i mają naprawdę dużo super modeli kolczyków i innej bizu. Kupiłam ichnie kolczyki i chyba to najładniejsze, jakie mam w swojej kolekcji...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W zeszły piątek kupiłam najprostsze duże koła ze srebra jakiejś lokalnej marki biżuteryjnej; niedawno kupiłam golf kaszmirowy i stwierdziłam, że koła będą do niego dobrze wyglądać. Generalnie ceny około dwukrotnie niższe niż w w tych popularnych sklepach z biżu.


Cytat:
Napisane przez teorema Pokaż wiadomość
Dzień dobry!!
Szczęśliwie powrócona z urlopu, prawie zabita na amen przez Qatar Airways, które chciały mnie wykończyć klimatyzacją w samolocie. No ale nie ma co narzekać, ważne że już w PL i wprawiam się w klimat świąteczny. 🎅

Witamy z powrotem! Cudne zdjęcia; ja takie obrazki znam tylko z netu Czy właśnie w takiej chatce na wodzie mieszkaliście?



Cytat:
Napisane przez teorema Pokaż wiadomość
Kiedy ubieracie choinki? 🎄
W tym roku późno, bo dopiero mamy choinkę od wczoraj.


Cytat:
Napisane przez teorema Pokaż wiadomość
Haha, tak, to dobry powód. No to tylko powiem, że to było naprawdę hardkorowe uderzenie zimy.
Potem sobie przypomniałam, że mama mi dużo mówiła o tamtej zimie. Mnie to na szczęście ominęło.


Cytat:
Napisane przez teorema Pokaż wiadomość
Dzięki za wspomnienie o biżuterii Kasi Wójcik, nie do końca to mój styl, ale warto wiedzieć.
Te, które mi się podobają, kosztują powyżej 7 stów, więc raczej się nie skuszę. Poza tym, są raczej mało wygodne i nie na co dzień, więc kolejny argument, żeby ich nie kupować



Cytat:
Napisane przez teorema Pokaż wiadomość
Na urlopie wytęskniłam się za oczekiwaniem na święta, więc zaraz z radością się rzucam na pieczenie tego i owego.
Co dobrego pieczesz?


Cytat:
Napisane przez teorema Pokaż wiadomość
Nie, nie kupuję już niczego. Wygląda na to, że mam wszystko, nie mogę tylko wykluczyć zakupów następnych książek. Kolejne uzależnienie...


A propos: polecam fankom thrillerów z zagadką książkę Istota Zła, na którą natrafiłam zupełnym przypadkiem w biblioteczce na wakacjach: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/3775788/istota-zla



Dziewczyna z wahadełkiem też spoko, jeśli lubicie klimaty wikoriańskie


https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4892...-z-wahadelkiem

Dzięki za polecenie książek.


Cytat:
Napisane przez teorema Pokaż wiadomość

Rozumiem U nas święta są "agnostyczne" Tak bym to najlepiej nazwała. Mimo że nie celebrujemy świąt tak jak osoby wierzące, to sam klimat tego zimowego czasu uwielbiam, tak jak wynikające z niego okazje do spotkań z rodziną i przyjaciółmi.
Same światełka choinkowe (tylko że na białym przewodzie i białe w kolorze) wieszam już w listopadzie -- bardzo źle znoszę brak światła jesienią i zimą, i krótki dzień...

U nas tak samo; nie celebrujemy Świąt jak osoby wierzące. Dal nas mają wymiar bardziej kulturowo-rodzinny.

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Nie ma takiej "oficjalnej" daty. W tym roku dwie grupy moich znajomych robily "swiateczna" impreze w dwa rozne weekendy lipca. Google mi podpowiada: Christmas in July is usually recognized as July 25 but also sometimes celebrated on July 12. A pogoda? W Sydney zimno, w nocy okolice zera stopni, czesto nawet z jeden czy dwa stopnie ponizej zera, w dzien roznie, moze byc 4-5 stopni, a moze byc i z 12, ale z uwagi na "oceaniczne" polozenie mocno wieje, jest wilgotno i ogolnie jest bardzo zimno. Bardziej na poludnie (Melbourne, Tasmania) jest jeszcze sporo zimniej, w Tasmanii nierzadko pada snieg.
A to ciekawe z tymi Świętami w lipcu. Czy teraz, gdy jest lato, macie w sklepach całą tę komercję związaną ze Świętami?


Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Wyobrazenie Sydney jako goracego miejsca jest ogolnie bledne. Owszem, teraz jest lato i bylo z 2-3 dni z temperaturami powyzej 40 stopni, ale zazwyczaj nie jest az tak goraco, dzisiaj np. jest 20 stopni, a przez najblizsze 2 tygodnie zapowiadaja 24-32, czyli normalna letnia pogoda, a nie zadne upaly. A zima jest po prostu zimno, zwlaszcza, ze w mieszkaniach nie ma centralnego ogrzewania (mowie o Sydney, w gorach oczywiscie ludzie maja piece, na poludniu w Melbourne tez ogrzewanie jest czesto spotykane, u nas niestety tylko klimatyzatory, koce elektryczne i przenosne grzejniki olejowe). Jedynym miejscem, gdzie w zimie bylo mi zimniej, niz w Australii jest Wielka Brytania, ale tam przynajmniej w domu bylo mi cieplo.
O, to ciekawe. Mi w UK nie było zimno. Bardzo odpowiadał mi tamtejszy klimat; taki prawdziwie umiarkowany w porównaniu z naszym, chociaż akurat gdy tam mieszkałam, to mieli najgorętsze lato od około stu lat.
Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Z moja egzema niestety zadnej welny nie moge nosic (niezaleznie, czy to merino, 100% kaszmiru czy 2% welny, wszystko mnie drapie), wiec marznie mi tylek co roku
A, to pech. Ja od drugiego roku życia mam atopowe zapalenie skóry. Teraz jest o niebo lepiej niż gdy byłam dzieckiem i nastolatką. Na szczęście mogę nosić wełnę kaszmirową i merino nawet na gołą skórę.


Dziewczyny,
życzę Wam szczęśliwych, rodzinnych Świąt i wszystkiego dobrego w nowym roku.
Cat Lover jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-24, 04:00   #1633
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Miranda Kerr i inne tematy część IV

Cytat:
Napisane przez Cat Lover Pokaż wiadomość
U nas tak samo; nie celebrujemy Świąt jak osoby wierzące. Dal nas mają wymiar bardziej kulturowo-rodzinny.


A to ciekawe z tymi Świętami w lipcu. Czy teraz, gdy jest lato, macie w sklepach całą tę komercję związaną ze Świętami?



O, to ciekawe. Mi w UK nie było zimno. Bardzo odpowiadał mi tamtejszy klimat; taki prawdziwie umiarkowany w porównaniu z naszym, chociaż akurat gdy tam mieszkałam, to mieli najgorętsze lato od około stu lat.

A, to pech. Ja od drugiego roku życia mam atopowe zapalenie skóry. Teraz jest o niebo lepiej niż gdy byłam dzieckiem i nastolatką. Na szczęście mogę nosić wełnę kaszmirową i merino nawet na gołą skórę.


Dziewczyny,
życzę Wam szczęśliwych, rodzinnych Świąt i wszystkiego dobrego w nowym roku.
Tak, wszystkie dekoracje, zestawy prezentowe i choinki sa w sklepach latem, bo jednak wiekszosc osob religijnych obchodzi swieta w grudniu, prawilnie

Dolaczam sie do zyczen
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-28, 15:58   #1634
teorema
Wtajemniczenie
 
Avatar teorema
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 129
Dot.: Miranda Kerr i inne tematy część IV

Hej, jak Wam minęły święta?
Ja co roku coraz mniej czuję magię świąt. Starość ...
Teraz czekam na wiosnę.
Z prezentów najbardziej mnie ucieszyła filiżanka świąteczna i zapas zimowych herbat. Jeszcze to mnie chociaż świątecznie cieszy.



Cytat:
Napisane przez Cat Lover Pokaż wiadomość
W zeszły piątek kupiłam najprostsze duże koła ze srebra jakiejś lokalnej marki biżuteryjnej; niedawno kupiłam golf kaszmirowy i stwierdziłam, że koła będą do niego dobrze wyglądać. Generalnie ceny około dwukrotnie niższe niż w w tych popularnych sklepach z biżu.
Zazdroszczę, że możesz nosić koła - ja okropnie wyglądam w takich kolczykach, chyba że są naprawdę malutkie, np. 10 mm.


Cytat:
Napisane przez Cat Lover Pokaż wiadomość
Witamy z powrotem! Cudne zdjęcia; ja takie obrazki znam tylko z netu Czy właśnie w takiej chatce na wodzie mieszkaliście?
Dzięki
Nie, nie mieszkaliśmy w chatce na wodzie i ta decyzja została podjęta po przeczytaniu bardzo licznych opinii na ten temat w internecie Pisano m.in., że w tych domkach na wodzie bardzo słychać rozbijające się non-stop fale oceanu do tego stopnia, że nie da się spać (czyli dla mnie, osoby z wiecznymi problemami ze snem - odpada). No a przy burzach - bardzo częstych na tej szerokości geograficznej - ma się wrażenie, że chatka odpływa na głębię oceanu.

Co mogę potwierdzić, bo trafiły się nam 2 burzowe dni i noce - pioruny walą z taką wściekłością, że ziemia dosłownie podskakuje pod stopami. Nigdy w życiu nie słyszałam tak silnego wiatru połączonego z tak głośnymi wyładowaniami co kilka sekund. Straszne i cudowne zjawisko zarazem.
Mieszkaliśmy w domku na plaży.


Cytat:
Napisane przez Cat Lover Pokaż wiadomość
W tym roku późno, bo dopiero mamy choinkę od wczoraj.
Starzeję się - ledwo co ubraliśmy choinkę, już mam ochotę zdjąć wszystkie dekoracje świąteczne... W przeszłości nie do pomyślenia..


Cytat:
Napisane przez Cat Lover Pokaż wiadomość
Co dobrego pieczesz?
W tym roku ciasteczka korzenne i z masłem orzechowym, sernik, makowiec i jeszcze sernik na zimno.
__________________

teorema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-28, 20:05   #1635
Cat Lover
Zadomowienie
 
Avatar Cat Lover
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 124
Dot.: Miranda Kerr i inne tematy część IV

Cytat:
Napisane przez teorema Pokaż wiadomość
Hej, jak Wam minęły święta?
Ja co roku coraz mniej czuję magię świąt. Starość ...

Mam tak samo. W zasadzie to na Święta cieszę się głównie ze względu na radość córki, no i czas spędzony z rodziną.

Cytat:
Napisane przez teorema Pokaż wiadomość
Teraz czekam na wiosnę.

Ja też!

Cytat:
Napisane przez teorema Pokaż wiadomość
Z prezentów najbardziej mnie ucieszyła filiżanka świąteczna i zapas zimowych herbat. Jeszcze to mnie chociaż świątecznie cieszy.

Ja się najbardziej cieszę z kilku książek i biletu na koncert. Filiżanki sobie ostatnio sama sprezentowałam, ale nie świąteczne, takie całoroczne, bardzo ładne z motywem kwiatowym.


Heh, a propos herbaty, to co roku łudzę się, że teściowa sprezentuje mi moją ulubioną białą liściastą herbatę, która jest akurat dostępna w Inter Marche, który jest blisko jej bloku. Niestety, teściowa pozostaje niewzruszona i uporczywie obdarowuje mnie torbą słodyczy...



Cytat:
Napisane przez teorema Pokaż wiadomość
Zazdroszczę, że możesz nosić koła - ja okropnie wyglądam w takich kolczykach, chyba że są naprawdę malutkie, np. 10 mm.
Te, które kupiłam, nie są największe - mają średnicę 50 mm. Wydaje mi się, że mi pasują


Cytat:
Napisane przez teorema Pokaż wiadomość
Dzięki
Nie, nie mieszkaliśmy w chatce na wodzie i ta decyzja została podjęta po przeczytaniu bardzo licznych opinii na ten temat w internecie Pisano m.in., że w tych domkach na wodzie bardzo słychać rozbijające się non-stop fale oceanu do tego stopnia, że nie da się spać (czyli dla mnie, osoby z wiecznymi problemami ze snem - odpada). No a przy burzach - bardzo częstych na tej szerokości geograficznej - ma się wrażenie, że chatka odpływa na głębię oceanu.

Co mogę potwierdzić, bo trafiły się nam 2 burzowe dni i noce - pioruny walą z taką wściekłością, że ziemia dosłownie podskakuje pod stopami. Nigdy w życiu nie słyszałam tak silnego wiatru połączonego z tak głośnymi wyładowaniami co kilka sekund. Straszne i cudowne zjawisko zarazem.
Mieszkaliśmy w domku na plaży.

To rzeczywiście trzeba mieć mocny sen, żeby wytrzymać takie odgłosy fal. A jeszcze z takimi gwałtownymi burzami to już w ogóle bym się czuła nieswojo w takiej chatce na wodzie.


Cytat:
Napisane przez teorema Pokaż wiadomość
W tym roku ciasteczka korzenne i z masłem orzechowym, sernik, makowiec i jeszcze sernik na zimno.
O, sporo tych wypieków. To ciekawe, jak człowiekowi zmieniają się gusta kulinarne na przestrzeni lat. Kiedyś nie lubiłam specjalnie makowca, a teraz w okresie świątecznym to dla mnie ciasto nr 1.
Cat Lover jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-31, 16:05   #1636
teorema
Wtajemniczenie
 
Avatar teorema
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 129
Dot.: Miranda Kerr i inne tematy część IV

Szczęśliwego Nowego 2020!

Czy ktoś jeszcze, tak jak ja, nie obchodzi sylwestra w żaden sposób?


Cytat:
Napisane przez Cat Lover Pokaż wiadomość

Ja się najbardziej cieszę z kilku książek i biletu na koncert. Filiżanki sobie ostatnio sama sprezentowałam, ale nie świąteczne, takie całoroczne, bardzo ładne z motywem kwiatowym.
A na jaki koncert?


Filiżanki i kubki zamawiam od Mikołaja co roku, tak teraz mnie oświeciło... Nic na to nie poradzę: w moim świecie herbata i kawa nie smakują dobrze w pierwszym lepszym kubku, a jak mąż się pomyli i zrobi w "zwykłym", to wracam do kuchni i przelewam do tego najlepszego.




Cytat:
Napisane przez Cat Lover Pokaż wiadomość
Heh, a propos herbaty, to co roku łudzę się, że teściowa sprezentuje mi moją ulubioną białą liściastą herbatę, która jest akurat dostępna w Inter Marche, który jest blisko jej bloku. Niestety, teściowa pozostaje niewzruszona i uporczywie obdarowuje mnie torbą słodyczy...
A co to za herbata? Podziel się. Jestem maniaczką herbat, w tym roku zamówiłam na święta z Basilur, to moje najnowsze odkrycie.


Nie ma się co łudzić. Słodycze to prezent nr 1 niemal każdego od 50 rż. w górę.... Już się cieszyłam, że w tym roku wyperswadowałam babci zakup słodyczy (każda wnuczka i prawnuczka wybrała zamiast tego książkę). Ale co? Otwieram paczkę, a tam oprócz książki każdy dostał tonę słodyczy.


Cytat:
Napisane przez Cat Lover Pokaż wiadomość
To rzeczywiście trzeba mieć mocny sen, żeby wytrzymać takie odgłosy fal. A jeszcze z takimi gwałtownymi burzami to już w ogóle bym się czuła nieswojo w takiej chatce na wodzie.
Ja też.

Cytat:
Napisane przez Cat Lover Pokaż wiadomość
O, sporo tych wypieków. To ciekawe, jak człowiekowi zmieniają się gusta kulinarne na przestrzeni lat. Kiedyś nie lubiłam specjalnie makowca, a teraz w okresie świątecznym to dla mnie ciasto nr 1.
Ja też lubię makowca, ale nie ukrywam, że najlepiej zaraz z piekarnika. To ciasto nie lubi "czekać" na zjedzenie...

W tym roku niemal osiągnęliśmy taki stan, że prawie nic się nie zmarnowało.
__________________

teorema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-31, 17:20   #1637
Cat Lover
Zadomowienie
 
Avatar Cat Lover
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 124
Dot.: Miranda Kerr i inne tematy część IV

Szczęśliwego 2020!


Cytat:
Napisane przez teorema Pokaż wiadomość
Szczęśliwego Nowego 2020!

Czy ktoś jeszcze, tak jak ja, nie obchodzi sylwestra w żaden sposób?
Żartujesz? Ty też? Na Sylwestra dopuszczam dwie możliwości: domówki albo własne 4 kąty. Żadnych zorganizowanych imprez nie uważam. Wczoraj kupiliśmy kilka filmów w Empiku na mieście, do tego mamy pyszne jedzenie, muzykę, gry planszowe i niczego więcej mi nie potrzeba.


Cytat:
Napisane przez teorema Pokaż wiadomość
A na jaki koncert?

W sumie, to ostatnio mąż zakupił bilety na 3 koncerty, które odbędą się na przestrzeni 3 tygodni w lutym i marcu: Daria Zawiałow, Artur Rojek i Dominic Miller. Wszystkie "siedziane", w niewielkich salach, czyli tak jak lubię.


Cytat:
Napisane przez teorema Pokaż wiadomość
Filiżanki i kubki zamawiam od Mikołaja co roku, tak teraz mnie oświeciło... Nic na to nie poradzę: w moim świecie herbata i kawa nie smakują dobrze w pierwszym lepszym kubku, a jak mąż się pomyli i zrobi w "zwykłym", to wracam do kuchni i przelewam do tego najlepszego.
Heh, też od dwóch lat kawę piję tylko z jednego jedynego, a teraz biała herbata smakuje mi wyjątkowo z tego nowego.


Cytat:
Napisane przez teorema Pokaż wiadomość
A co to za herbata? Podziel się. Jestem maniaczką herbat, w tym roku zamówiłam na święta z Basilur, to moje najnowsze odkrycie.

Nigdy nie piję herbat z torebek, tylko liściaste. To jest zwykła biała herbata liściasta, bez dodatków smakowych. Stacjonarnie ciężko ją dostać, bo białe są dostępne jak już to w torebkach.


https://mayotea.eu/?29,biala-herbata-lisciasta-50g


Cytat:
Napisane przez teorema Pokaż wiadomość
Nie ma się co łudzić. Słodycze to prezent nr 1 niemal każdego od 50 rż. w górę.... Już się cieszyłam, że w tym roku wyperswadowałam babci zakup słodyczy (każda wnuczka i prawnuczka wybrała zamiast tego książkę). Ale co? Otwieram paczkę, a tam oprócz książki każdy dostał tonę słodyczy.

U nas to samo niestety.


Cytat:
Napisane przez teorema Pokaż wiadomość
W tym roku niemal osiągnęliśmy taki stan, że prawie nic się nie zmarnowało.

U nas nic się nie marnuje Wszelkie resztki z wdzięcznością jedzą tutejsze koty lub... jeże, lisy i kruki (nie żartuję)

Edytowane przez Cat Lover
Czas edycji: 2019-12-31 o 17:22
Cat Lover jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-31, 18:06   #1638
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Miranda Kerr i inne tematy część IV

A jak ja lubie deszcze (odglos) i uspokaja mnie odglos pralki to chyba taki domek na wodzie bylby dla mnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-01, 00:11   #1639
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Miranda Kerr i inne tematy część IV

Szczesliwego Nowego Roku dziewczyny

Wybywam wlasnie na noworoczno-urodzinowy lunch z tesciowa, bedzie sushi
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-01-01, 07:00   #1640
morelle_
Zakorzenienie
 
Avatar morelle_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 38 976
Dot.: Miranda Kerr i inne tematy część IV

Nie lubię sushi
morelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-01, 07:23   #1641
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Miranda Kerr i inne tematy część IV

Cytat:
Napisane przez morelle_ Pokaż wiadomość
Nie lubię sushi
Ja jestem w kwestii sushi bardzo wybredna, ale jak trafie na dobre i oryginalne smaki, to bardzo lubie.
Uwielbiam tez sashimi.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-01, 09:54   #1642
morelle_
Zakorzenienie
 
Avatar morelle_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 38 976
Dot.: Miranda Kerr i inne tematy część IV

Ja nie mogę się przekonać.
morelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-01, 10:47   #1643
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Miranda Kerr i inne tematy część IV

Ja lubię to, co najtańsze- paluszki krabowe Ach ten mój wysublimowany gust

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku!
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-01, 15:10   #1644
teorema
Wtajemniczenie
 
Avatar teorema
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 129
Dot.: Miranda Kerr i inne tematy część IV

Cytat:
Napisane przez Cat Lover Pokaż wiadomość
Szczęśliwego 2020!



Żartujesz? Ty też? Na Sylwestra dopuszczam dwie możliwości: domówki albo własne 4 kąty. Żadnych zorganizowanych imprez nie uważam. Wczoraj kupiliśmy kilka filmów w Empiku na mieście, do tego mamy pyszne jedzenie, muzykę, gry planszowe i niczego więcej mi nie potrzeba.
Kiedyś obchodziłam na domówkach, bardzo licznych zresztą, natomiast od kilku lat już nic mnie nie przekonuje do świętowania Sylwestra.


Cytat:
Napisane przez Cat Lover Pokaż wiadomość
W sumie, to ostatnio mąż zakupił bilety na 3 koncerty, które odbędą się na przestrzeni 3 tygodni w lutym i marcu: Daria Zawiałow, Artur Rojek i Dominic Miller. Wszystkie "siedziane", w niewielkich salach, czyli tak jak lubię.
O kurczę, poza Rojkiem żadnego z nich nie znam...

My na kolejny koncert w lutym na Spliknot.


Cytat:
Napisane przez Cat Lover Pokaż wiadomość
Heh, też od dwóch lat kawę piję tylko z jednego jedynego, a teraz biała herbata smakuje mi wyjątkowo z tego nowego.


Nigdy nie piję herbat z torebek, tylko liściaste. To jest zwykła biała herbata liściasta, bez dodatków smakowych. Stacjonarnie ciężko ją dostać, bo białe są dostępne jak już to w torebkach.


https://mayotea.eu/?29,biala-herbata-lisciasta-50g
Zapisałam sobie, też lubię białą herbatę. I też pije tylko herbaty liściaste.

Cytat:
Napisane przez Cat Lover Pokaż wiadomość
U nas nic się nie marnuje Wszelkie resztki z wdzięcznością jedzą tutejsze koty lub... jeże, lisy i kruki (nie żartuję)
Ciekawe.


Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
A jak ja lubie deszcze (odglos) i uspokaja mnie odglos pralki to chyba taki domek na wodzie bylby dla mnie
Mnie deszcz też uspokaja, uwielbiam ten odgłos. Natomiast tam to raczej są ultraburze połączona z dzikim biciem fal.



Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Szczesliwego Nowego Roku dziewczyny

Wybywam wlasnie na noworoczno-urodzinowy lunch z tesciowa, bedzie sushi
Szczęśliwego 2020 Udanego wyjścia. Kocham sushi nieprzytomnie.
Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
Ja lubię to, co najtańsze- paluszki krabowe Ach ten mój wysublimowany gust

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku!
Wzajemnie!
__________________

teorema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-02, 04:58   #1645
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Miranda Kerr i inne tematy część IV

Cytat:
Napisane przez teorema Pokaż wiadomość
Szczęśliwego 2020 Udanego wyjścia. Kocham sushi nieprzytomnie.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-03, 17:28   #1646
Cat Lover
Zadomowienie
 
Avatar Cat Lover
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 124
Dot.: Miranda Kerr i inne tematy część IV

Dzień dobry!



Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
A jak ja lubie deszcze (odglos) i uspokaja mnie odglos pralki to chyba taki domek na wodzie bylby dla mnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja deszcz i odgłos deszczu też uwielbiam


Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Szczesliwego Nowego Roku dziewczyny

Wybywam wlasnie na noworoczno-urodzinowy lunch z tesciowa, bedzie sushi
Dzięki i wzajemnie! Kasztanko, jak wygląda sytuacja z pożarami w Australii? Czytam o tym straszne rzeczy: mnóstwo zwierząt nie żyje, ponad 4 mln ha drzew spłonęło...


Cytat:
Napisane przez morelle_ Pokaż wiadomość
Ja nie mogę się przekonać.
Ja sushi też nie jem. Sam smak mnie nie porywa, a w dodatku nie jem ryżu.


Cytat:
Napisane przez teorema Pokaż wiadomość
Kiedyś obchodziłam na domówkach, bardzo licznych zresztą, natomiast od kilku lat już nic mnie nie przekonuje do świętowania Sylwestra.

Ja w ogóle jestem taką domatorką, że szok. Nic nie poradzę, z reguły wolę własne 4 kąty i towarzystwo swojej rodziny oraz swoje własne


Cytat:
Napisane przez teorema Pokaż wiadomość
O kurczę, poza Rojkiem żadnego z nich nie znam...

My na kolejny koncert w lutym na Spliknot.

O, Slipknot to nie moje klimaty, ale wiem, że lubisz ostrą muzę.





Dziewczyny, dziś dorwałam w lumpeksie cudowny sweter 100% kaszmir, super stan, cena: 5 zł. Na metce jest rozmiar M, ale komuś się ewidentnie skurczył w praniu, bo teraz pasuje bardziej na moją córkę, która raczej nie doceni jakości kaszmiru; jest jeszcze na to za młoda W każdym razie, jest to chyba najbardziej miękki i mięsisty kaszmir w mojej kolekcji. Szkoda, że na mnie nie jest dobry. W realu ten róż jest ciemniejszy i bardziej intensywny


Na drugiej fotce jedna z moich kotek. Upodobała sobie moją skrzynkę z wrzosami


Miłego weekendu!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_0593 sm.JPG (395,8 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_0596 sm.JPG (586,7 KB, 19 załadowań)
Cat Lover jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-04, 01:32   #1647
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Miranda Kerr i inne tematy część IV

Cytat:
Napisane przez Cat Lover Pokaż wiadomość
Dzięki i wzajemnie! Kasztanko, jak wygląda sytuacja z pożarami w Australii? Czytam o tym straszne rzeczy: mnóstwo zwierząt nie żyje, ponad 4 mln ha drzew spłonęło...
Sytuacja jest dramatyczna, prawie dwa tysiace domow splonelo, ponad pol miliarda zwierzat nie zyje, 18 osob osob tez, w tym kilku strazakow. Powietrze w Sydney jest tak toksyczne, ze wdychanie go to jak palenie 37 papierosow dziennie. W tym tygodniu kilka malych miasteczek na poludnie od Sydney ewakuowano - droga morska, bo ogien byl tak potezny, ze droga ladowa nie bylo jak sie tam dostac w ogole.
I prawdopodobnie potrwa to do konca lata, o ile wszystko sie wczesniej nie zjara
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-04, 09:31   #1648
morelle_
Zakorzenienie
 
Avatar morelle_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 38 976
Dot.: Miranda Kerr i inne tematy część IV

Straszne
morelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-04, 10:30   #1649
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Miranda Kerr i inne tematy część IV

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Sytuacja jest dramatyczna, prawie dwa tysiace domow splonelo, ponad pol miliarda zwierzat nie zyje, 18 osob osob tez, w tym kilku strazakow. Powietrze w Sydney jest tak toksyczne, ze wdychanie go to jak palenie 37 papierosow dziennie. W tym tygodniu kilka malych miasteczek na poludnie od Sydney ewakuowano - droga morska, bo ogien byl tak potezny, ze droga ladowa nie bylo jak sie tam dostac w ogole.
I prawdopodobnie potrwa to do konca lata, o ile wszystko sie wczesniej nie zjara
No tak, tam są takie połacie terenu, że jak się zacznie fajczyć to na całego. I to są chyba pożary, które co najwyżej można próbować kontrolować, ale nie "ugasić".
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-04, 13:23   #1650
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Miranda Kerr i inne tematy część IV

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
No tak, tam są takie połacie terenu, że jak się zacznie fajczyć to na całego. I to są chyba pożary, które co najwyżej można próbować kontrolować, ale nie "ugasić".
Ciezko sie wypowiedziec, bo czegos takiego to jeszcze nie bylo. Przez ostatnie kilka lat owszem - palilo sie, ale przez kilka dni i na malych powierzchniach, teraz jest styczen, pozary zaczely sie we wrzesniu, kiedy na dobra sprawe byla jeszcze zima i trwaja nadal, pali sie w wielu miejscach jednoczesnie i jest coraz gorzej i gorzej.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-17 16:14:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:38.