Duphaston - wątek zbiorczy! - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-03-01, 19:09   #61
Nisia4
Zadomowienie
 
Avatar Nisia4
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 648
Dot.: Duphaston - skutki uboczne?

Pozwolę sobie podłączyć się pod ten wątek, a mianowicie, właśnie dzisiaj lekarz przepisał mi duphaston i czytając wypowiedzi na innych forach również dowiedziałam się, że dziewczyny tyły od niego, sama jestem przy kości, ostatnio trochę schudłam i nie widzi mi się znowu przytyć. Bardzo się tym przejęłam, może napiszecie jak to u Was wyglądało?
Nisia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-03, 16:13   #62
Asienka83
Zadomowienie
 
Avatar Asienka83
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 745
Dot.: Duphaston - skutki uboczne?

Ja brałam duphaston na podtrzymanie wczesnej ciąży, ale na szczęście nie przytyłam od niego
Wszystko zależy od tego czy potrafisz się opanować, bo faktycznie apetyt się zwieksza
__________________
I love dance
Asienka83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-05, 17:37   #63
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Duphaston - skutki uboczne?

ja byłam na duphastonie dośc długo i szczerze mówiąc nie miałabym nic przeciwko temu, zeby przytyc troche od niego, ale nic z tego u mnie nie wywołał absolutnie zadnych skutków ubocznych. no dosłownie nic a nic (no oprócz regularnych cyklów), apetyt też mi sie nie zwiekszył...
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-05, 18:15   #64
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Duphaston - skutki uboczne?

tez nie mialam zadnych skutkow ubocznych a chyba pol roku go bralam
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-05, 18:45   #65
Edit1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 68
Dot.: Duphaston - skutki uboczne?

Po trzech miesiacach brania razem z clostibegyt[nie wiem czy dobrze napisalam]nie mialam zadnych skutkow ubocznych.A na jedzenie nie moglam patrzec.Kazdy reaguje inaczej.Mi te tabletki nie pomogly,wrecz przeciwnie.Mam takie bole brzucha podczas miesiaczki ze praktycznie przez dwa pierwsze dni nie chodze do pracy.Powodzenia.
Edit1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-06, 19:40   #66
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Duphaston - skutki uboczne?

Edit1, a to swoja drogą. wyregulowały mi cylkl, ale jak wcześniej nie miałam wcale a wcale bolesnych miesiaczek, to teraz pierwsze własnie dwa dni to zdycham...
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-06, 19:55   #67
Xenia
Rozeznanie
 
Avatar Xenia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 740
Dot.: Duphaston - skutki uboczne?

Bedac nastolatka mialam bardzo nieregularne miesiaczki.O ile w ogole one byly.
Wszystko uregulowalo sie jak zaczelam brac pigulki.
Po slubie i w trakcie starania sie o ciaze i wykonania badan okazalo sie ,ze mam PCO a brak regularnej miesiaczki nie byl przypadkowy.
Duphaston zazywalam ok 2 lat na zmiane z innymi lekami.
Nie przytylam,wrecz przeciwnie.
Skutkiem ubocznym bylo nadmierne wypadanie wlosow [zakola] ,niekiedy bol jajnikow.
Niestety leczenie nie przynioslo efektow i ciazy brak ale po odstawieniu lekow wlosy przestaly wypadac.Stracilam ok 50 % wlosow i ich juz pewnie nie odzyskam .
Xenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-04-02, 12:33   #68
hairka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 93
Cool DUPHASTON a torbiel

czesc wszystkim Mam torbiela na prawym jajniku 3cm, mam przepisane tabletki duphaston na 2 miesiace wiem ze one sa lekiem ktory jakby zwieksza plodnosc, mam je brac od 5 do 25 dnia cyklu.
piszcie wszystko co wiecie o tym leku.
jesli stosowalyscie go kiedys piszcie czy ma jakies skutki uboczne czy powoduje wzrost apetytu itd...

dziekuje bardzo papa
hairka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-10, 15:38   #69
kunegunda1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 3
Dot.: DUPHASTON a torbiel

hej też mam torbiela ale na lewym jajniku, ale ja mialam czopki przez 14 dni a teraz mam kuracje hormonalna(tablektki antykoncepcyjne) mam pytanie masz moze powiekszony brzuch jakbys w ciazy byla?
kunegunda1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-11, 08:50   #70
Asienka83
Zadomowienie
 
Avatar Asienka83
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 745
Dot.: DUPHASTON a torbiel

Ja brałam duphaston w ciąży (która niestety obumarła ) ale jedyne co mogę powiedzieć to to, że troszkę przytyłam-mimo iż lekarze zapewniają, że od progesteronu się nie tyje, ani nie zatrzymuje on wody w organiźmie. Widać każdy organizm inaczej reaguje na hormony.
__________________
I love dance
Asienka83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-11, 09:31   #71
gosiag10
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 10
Dot.: DUPHASTON a torbiel

Ja brałam duphaston na podwyższenie progesteronu od 16 - 25 dc, nie miałam po nim żadnych skutków ubocznych, nie przytyłam, czułam się dobrze.
gosiag10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-12, 11:58   #72
hairka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 93
Dot.: DUPHASTON a torbiel

bIORE DUPHASTON juz ponad tydzien i schudalam czuje sie w miare dobrze tylko nie mam apetytu, jesli chodzi o moj brzuch to byl troche powiekszony przed leczeniem obecnie wyglada lepiej niz zwykle jest plaski.
Teraz od tego tygodnia mam zwiekszyc dawke mam brac 1 tabletke 2 razy dzinnie.
Na raznie nie zauwazylam zadnych skutkow ubocznych czuje sie dobeze tylko ze ciagle krwawie od tego torbiela.
hairka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-09, 11:34   #73
caira
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 42
Question Plamienia w trakcie brania Duphastonu

Witam wszystkich.
2 cykl biore tabletki Duphaston 0d 14-25 dnia cyklu na uregulownaie miesiączek. w tym cyklu zostaly mi jeszcze 4 tabletki a ja już dostałam prawie okres,wczoraj było lekkie plamienie.Czy w związku z tym mam juz nie brac tych 4 tabletek????a kolejne zacząc znowu od 14 -25 dnia cyklu.Prosze o szybką informacje.Z góry bardzo dziękuje.Elżbieta

caira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-10, 10:43   #74
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Duphaston - skutki uboczne?

masz nie brać. mnie kiedyś zbeształa i to ostro moja ginekolog jak brałam dalej mimo pojawienia się wczesniej miesiączki.
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-12, 12:49   #75
six-echo
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 53
Dot.: Duphaston - skutki uboczne?

Bralam duphaston przy zapobieganiu torbieli jajnika (ktore swoja droga i tak rosly) i czulam sie po nim naprawde fatalnie! co chwila placz, bylam przygnebiona, o w szystko sie czepialam, najchetniej spalabym 24h/dobe...
Każdy organizm reaguje inaczej i nie wiadomo, jak zareagujesz Ty.
Sama musisz to wyczuc i wrazie watpliwosci udac sie do lekarza.
six-echo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-12, 21:34   #76
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: Duphaston - skutki uboczne?

Cytat:
Napisane przez six-echo Pokaż wiadomość
Bralam duphaston przy zapobieganiu torbieli jajnika (ktore swoja droga i tak rosly) i czulam sie po nim naprawde fatalnie! co chwila placz, bylam przygnebiona, o w szystko sie czepialam, najchetniej spalabym 24h/dobe...
Każdy organizm reaguje inaczej i nie wiadomo, jak zareagujesz Ty.
Sama musisz to wyczuc i wrazie watpliwosci udac sie do lekarza.
Ja miałam podobne.
Do tego głód głód głód głód
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-12, 22:03   #77
six-echo
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 53
Dot.: Duphaston - skutki uboczne?

Tak, jadlam jak najeta. Lacznie z wstawaniem w nocy i robieniem sobie "zapiekanek"
Horror.
six-echo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-13, 13:47   #78
caira
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 42
Question Dot.: Duphaston - skutki uboczne?

Mam prośbe.Otóż mam brac Duphaston od 14-25 dnia cyklu.1 miesiąc brłam i wszystko było ok,dopiero w 5 dni po tabletkach dostałam miesiaczke.Przy 2 cyklu brałam od 14-23 dniaponiewaz miałam do konca 5 tabletek i dostalam plamienia (2 ostatnich tabletek nie wzięłam) ,poniewaz dostalam dosć mocne plamienia,prawie miesiączke.minęly dwa dni od ostatniej tabletki a ja nawet juz nie mam plamień.W związku z tym mam pytanie czy za kilka dni moge spodziewac sie normalnej miesiaczki ?????po tych tabletkach i od kiedy mam liczyc kolejny cykl brania tabletek??????.Z góry bardzo dziekuje
caira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-13, 15:38   #79
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: Duphaston - skutki uboczne?

Cytat:
Napisane przez six-echo Pokaż wiadomość
Tak, jadlam jak najeta. Lacznie z wstawaniem w nocy i robieniem sobie "zapiekanek"
Horror.
NAPRAWDĘ? Łomasz, to mnie trochę uspokoiłaś, to znaczy nie czuję się samotna (bo inne Wizażanki jak widać, TAKICH objawów nie miały).
No i masz babo placek... Siedmiokilowy placek
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-13, 16:09   #80
six-echo
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 53
Dot.: Duphaston - skutki uboczne?

Cytat:
Napisane przez caira Pokaż wiadomość
Mam prośbe.Otóż mam brac Duphaston od 14-25 dnia cyklu.1 miesiąc brłam i wszystko było ok,dopiero w 5 dni po tabletkach dostałam miesiaczke.Przy 2 cyklu brałam od 14-23 dniaponiewaz miałam do konca 5 tabletek i dostalam plamienia (2 ostatnich tabletek nie wzięłam) ,poniewaz dostalam dosć mocne plamienia,prawie miesiączke.minęly dwa dni od ostatniej tabletki a ja nawet juz nie mam plamień.W związku z tym mam pytanie czy za kilka dni moge spodziewac sie normalnej miesiaczki ?????po tych tabletkach i od kiedy mam liczyc kolejny cykl brania tabletek??????.Z góry bardzo dziekuje


Kolejny cykl masz liczyc od pierwszego dnia krwawienia (miesiaczki)
ZAWSZE 1 dzien krwiawienia, to PIERWSZY dzien cyklu
six-echo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-13, 22:19   #81
caira
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 42
Dot.: Duphaston - skutki uboczne?

Wiem ze cykl sie liczy od pierwszego dnia krwawienia ,zadałam pytanie czy mam liczyc od dnia wystapienia mocniejszego plamienia(jak przy 1 dniach miesiaczki)podczas brania tabletek które u mnie wystapilo czy czekać na pojawienie sie właściwej miesiączki po tych tabletkach??
caira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-14, 08:10   #82
sylwia-zuza
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia-zuza
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 664
Dot.: Duphaston - skutki uboczne?

dziewczyny nie rozumiem jednej rzeczy- czemu tak sie martwicie o to przytycie? Przeciez to wy jecie a nie te tabletki. Trzeba umiec panowac na jedzeniem- i najwazniejsze jest zdrowie a nie to czy ewentualnie przybedziecie kilogram czy dwa. teraz jestescie mlodziutkie i pewnie nie myslicie jeszcze o swiadomym maciezynstwie- wszelkie zaburzenia miesiaczkowa itp trzeba leczyc! bo pozniej bedzie tragedia i placz -bo ja chce dziecko i nie moge zajsc
__________________
Jesienne mamy
sylwia-zuza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-14, 08:23   #83
six-echo
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 53
Dot.: Duphaston - skutki uboczne?

Cytat:
Napisane przez sylwia-zuza Pokaż wiadomość
dziewczyny nie rozumiem jednej rzeczy- czemu tak sie martwicie o to przytycie? Przeciez to wy jecie a nie te tabletki. Trzeba umiec panowac na jedzeniem- i najwazniejsze jest zdrowie a nie to czy ewentualnie przybedziecie kilogram czy dwa. teraz jestescie mlodziutkie i pewnie nie myslicie jeszcze o swiadomym maciezynstwie- wszelkie zaburzenia miesiaczkowa itp trzeba leczyc! bo pozniej bedzie tragedia i placz -bo ja chce dziecko i nie moge zajsc
Mam niecale 17 lat a juz powaznie mysle o dziecku.
Wiadomo - nie teraz. Tylko i tak mam stracha, bo torbiele jajnika, podwyzszona prolaktyna (ktora prowadzi do nieplodnosci...)
Troche sie boje, ale skoro lekarz mowi, ze ta prolaktyna to po harmonecie...


Po Duphastonie jak sama nazwa wskazuje, urosla mi "dupha"
Ale jak odstawilam, to szybko spadlo mi to, co bylo zbedne i znow mam swoje kochane 49 kg.
six-echo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-14, 08:30   #84
sylwia-zuza
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia-zuza
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 664
Dot.: Duphaston - skutki uboczne?

moge Ci powiedziec ze Ci wpolczuje- pilnuj tego bo z torbielami i prolaktyna nie ma zartow
__________________
Jesienne mamy
sylwia-zuza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-14, 09:05   #85
Pavlinecka_21
Zakorzenienie
 
Avatar Pavlinecka_21
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: PodLasie albo i dalej
Wiadomości: 7 662
Dot.: Duphaston - skutki uboczne?

O proszę, a ja duphaston brałam ok. roku odkąd skonczyłam 16 lat, miałam bóle brzucha, ale poza tym zadnych skutków ubocznych. Potem chłopak no i tabletki anty - lekarz stwierdził, że mogę brać. Ostatnio w związku z problemami dermatologicznymi robiłam hormony - wszystkie mam rozsadzone - prolaktyny za dużo, progesteronu za mało.... i tragednia.... mam 21 lat, a wszystko to przez leki, które poprzedni dermatolog mi przepisywał, a których nie można łączyć z tabletkami hormonalnymi..Oczywiście ja nic nie wiedzialam....dlatego zawsze lepiej pytac....
I teraz wracając do tematu znów czeka mnie duphaston.... i znów będzie bolał brzuch ..;( Ale jak czytam o waszych skutkach ubocznych jestem przerażona! Oczywiście mi kilka kilogramów więcej nie zaszkodzi Wręcz się przyda....
Pavlinecka_21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-16, 21:23   #86
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: Duphaston - skutki uboczne?

Cytat:
Napisane przez sylwia-zuza Pokaż wiadomość
dziewczyny nie rozumiem jednej rzeczy- czemu tak sie martwicie o to przytycie? Przeciez to wy jecie a nie te tabletki. Trzeba umiec panowac na jedzeniem- i najwazniejsze jest zdrowie a nie to czy ewentualnie przybedziecie kilogram czy dwa. teraz jestescie mlodziutkie i pewnie nie myslicie jeszcze o swiadomym maciezynstwie- wszelkie zaburzenia miesiaczkowa itp trzeba leczyc! bo pozniej bedzie tragedia i placz -bo ja chce dziecko i nie moge zajsc
Hm, też mi się zawsze wydawało ze "to ja jem a nie tabletki" i podśmiewałam sie z koleżanki, która narzeka że przez hormony strasznie przytyła a praktycznie cały czas ją widziałam z batonikami.. Dopóki nie przekonałam się na własnej skórze jak to jest . A do tego jeszcze czynniki psychiczne...
Nie będę płakała. Nie chcę mieć dzieci.
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-25, 22:53   #87
gemmini29
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 210
Duphaston??

Założyłam to konto, bo męczy mnie jedno pytanie....nied awno wykryto u mnie Zespół Policystycznych Jajników, biorę więc duphaston 2x1 od 17-23 dnia cyklu który wywołuje u mnie miesiączki. Chciałąm zapytac czy jesli chce zaczac wspolżyc lek ten moze zastepowac tabletki antykoncepcyjne czy bede musiała osobno je brać??? Dziekuje za pomoc
gemmini29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-26, 10:39   #88
sylwia-zuza
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia-zuza
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 664
Dot.: Duphaston??

oj napewno tak nie dziala!!!!!!! wrecz przeciwnie -pomaga zajsc w ciaze-
__________________
Jesienne mamy
sylwia-zuza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-26, 12:44   #89
TOMORROW
Zakorzenienie
 
Avatar TOMORROW
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 3 851
Dot.: Duphaston??

raczej nie jest tu wskazane brać jeszcze tabl. anty-w sensie, tu masz hormony i tu, więc mam wątpliwości, czy te anty będą działać,skoro obok nich pojawia się środek o przeciwnym działaniu

Edytowane przez TOMORROW
Czas edycji: 2007-06-29 o 14:17
TOMORROW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-26, 14:06   #90
sylwia-zuza
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia-zuza
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 664
Dot.: Duphaston??

tabletki anty lekarze daja na wygojenie jajnikow- i "uspokojenie" ich wiec tez mi sie wydaje ze albo jedno -albo drugie
__________________
Jesienne mamy
sylwia-zuza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-09-21 20:52:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:53.