Spirala - wątek zbiorczy cz. II - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-08-23, 06:35   #31
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Spirala - wątek zborczy cz. II

Cytat:
Napisane przez ifellinlovewithadeadboy Pokaż wiadomość
Witam się z wami dziewczyny

Nigdy nie rodziłam, nad wkładką zastanawiam się już od jakiegoś roku i do odnalezienia tego wątku byłam przekonana, że będę musiała przeznaczyć na to ponad 1500 zł (razem z kosztami badań i dojazdu do Wrocława, bo mieszkam w Katowicach) na Gynefix, ale widzę, że są inne opcje i bardzo mnie to cieszy
W związku z tym chciałabym zapytać czy któraś z was może się orientuje czy jakiś lekarz w okolicach Katowic (Chorzów, Bytom, Sosnowiec, Gliwice) przypadkiem się tym nie zajmuje, byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedź!

Mam też jedno pytanie związane z wkładką - z tego co zrozumiałam nie poleca się używać tamponów ani kubeczka menstruacyjnego podczas okresu, wnioskuję więc że kulki gejszy też raczej nie wchodzą w grę? Byłoby mi bardzo przykro, no ale wiadomo komfort i zdrowie psychiczne bez tabletek są chyba lepsze niż mocne mięśnie dna macicy, ale nie obraziłabym się jakby nie było żadnych przeciwwskazań...
Niestety nie można.
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-23, 08:38   #32
ifellinlovewithadeadboy
Zadomowienie
 
Avatar ifellinlovewithadeadboy
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 621
Dot.: Spirala - wątek zborczy cz. II

Ale przecież spirala jest w macicy a kulki w pochwie
__________________
nie marnuj swego czasu,
inaczej czas zmarnuje ciebie...

ifellinlovewithadeadboy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-23, 09:45   #33
201611240917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 1 375
Dot.: Spirala - wątek zborczy cz. II

No dobra, może trochę bardziej obfity okres faktycznie jest

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
201611240917 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-23, 10:55   #34
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Spirala - wątek zborczy cz. II

Cytat:
Napisane przez ifellinlovewithadeadboy Pokaż wiadomość
Ale przecież spirala jest w macicy a kulki w pochwie
No ale możesz pociągnąć za sznurki spirali. One wustaja z macicy
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-23, 10:59   #35
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: Spirala - wątek zborczy cz. II

Cytat:
Napisane przez NinaSimone Pokaż wiadomość
No ale możesz pociągnąć za sznurki spirali. One wustaja z macicy
Kulką? Jak niby to miałoby się zaczepić o gładki silikon lub inny tego typu materiał?
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-23, 12:18   #36
201701091517
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 338
Dot.: Spirala - wątek zborczy cz. II

Cześć dziewczyny Można?
Od początku lipca mam założoną spiralę Nova T380 i ogólnie czuje się z nią w porządku ale.. mam wzmożone upławy. Bez wkładek się nie obejdzie.. Cytologia wyszła b.dobra, spirala położona prawidłowo.
Czy wzmożone upławy są normalne? Jak wygląda miesiączka przy spirali ?(jestem 4 miesiące po porodzie i karmię, więc generalnie nie miałam okresu już rok i nie wiem czego się spodziewacć )
Dziękuję z góry za odpowiedzi
201701091517 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-23, 12:22   #37
BeMyLil
Raczkowanie
 
Avatar BeMyLil
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 67
Dot.: Spirala - wątek zborczy cz. II

Ja jestem po konsultacji z lekarka (polecona przez Shantai), ktora bedzie mi zakladac spirale i mowila, ze tampony jak najbardziej mozna uzywac, ze nie ma szans, zeby tampon zaczepil sie o ten cienki sznureczek (wlasciwie zylke).

Tekila, ja bym na Twoim miejscu darowala sobie NFZ.. Ja wiem, ze kasa, ale szkoda nerwow na uzeranie sie z lekarzami.. Ewidentnie nie chca na NFZ tego robic, moze maja jakas umowe, zeby prywatne gabinety mogly zarobic . Moja dotychczasowa lekarka NFZtowska wie, ze nie moge stosowac dluzej hormonow, wie, ze gumek nie toleruje, a mimo to uparla sie, ze wkladka dla nierodek jest be i koniec, dala inne hormony . Poszlam prywatnie i wkladke bede miala zakladana za 2 tyg, a w ogole lekarka chciala od reki zalozyc, bo jeszcze hormony biore.

Shantai, mialas usg na wizycie przed wkladaniem wkladki? Bo mi pani dr tylko obejrzala wynik cytologi, zbadala mnie palpacyjnie i mowi, ze mozemy wkladac od razu, usg nie zrobila.
BeMyLil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-08-23, 12:40   #38
ifellinlovewithadeadboy
Zadomowienie
 
Avatar ifellinlovewithadeadboy
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 621
Dot.: Spirala - wątek zborczy cz. II

Cytat:
Napisane przez NinaSimone Pokaż wiadomość
No ale możesz pociągnąć za sznurki spirali. One wustaja z macicy
No dobrze, zapytam dla pewności lekarki, jak się już do niej udam

Co do samej wkładki to żadna z was raczej nie ma Gynefixu? Zastanawiam się czy np. byłaby taka opcja żebym sama sobie sprowadziła tę wkładkę (widziałam na jakiejś angielskiej stronie za ok. 200 zł) i zapytała lekarzy w moim mieście czy podjęliby się założenia. Bo niestety tak jak pisałam najbliżej do tych klinik oficjalnie zakładających Gynefix mam do Wrocławia, a nie stać mnie chyba na jeżdżenie tam na tak częste kontrole...

Trochę mnie przeraża to co czytam o innych wkładkach miedzianych, ja mam bardzo niski próg bólu, nie potrafiłam wytrzymać nawet depilacji laserowej, a i nawet cytologia bywa dla mnie bolesna także już naprawdę nie wiem co myśleć a hormony baardzo uprzykrzają mi życie
__________________
nie marnuj swego czasu,
inaczej czas zmarnuje ciebie...

ifellinlovewithadeadboy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-23, 22:37   #39
201611240917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 1 375
Dot.: Spirala - wątek zborczy cz. II

Cytat:
Napisane przez BeMyLil Pokaż wiadomość
Ja jestem po konsultacji z lekarka (polecona przez Shantai), ktora bedzie mi zakladac spirale i mowila, ze tampony jak najbardziej mozna uzywac, ze nie ma szans, zeby tampon zaczepil sie o ten cienki sznureczek (wlasciwie zylke).

Tekila, ja bym na Twoim miejscu darowala sobie NFZ.. Ja wiem, ze kasa, ale szkoda nerwow na uzeranie sie z lekarzami.. Ewidentnie nie chca na NFZ tego robic, moze maja jakas umowe, zeby prywatne gabinety mogly zarobic . Moja dotychczasowa lekarka NFZtowska wie, ze nie moge stosowac dluzej hormonow, wie, ze gumek nie toleruje, a mimo to uparla sie, ze wkladka dla nierodek jest be i koniec, dala inne hormony . Poszlam prywatnie i wkladke bede miala zakladana za 2 tyg, a w ogole lekarka chciala od reki zalozyc, bo jeszcze hormony biore.

Shantai, mialas usg na wizycie przed wkladaniem wkladki? Bo mi pani dr tylko obejrzala wynik cytologi, zbadala mnie palpacyjnie i mowi, ze mozemy wkladac od razu, usg nie zrobila.
Miałam, ale ja poszłam na kontrolne usg jak co roku i podczas tego usg zgadałam się z lekarką, że może by tak wkładeczkaWięc nie specjalnie pod wkładkę robiłam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
201611240917 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-24, 00:26   #40
Agat30
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Belgia
Wiadomości: 59
Dot.: Spirala - wątek zborczy cz. II

A ja mam spiralę od 3 lat i zero okresu.. Nie zawsze występuje niektórym zanika i tak też się zdarza

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
MY
Agat30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-24, 07:25   #41
201611240917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 1 375
Dot.: Spirala - wątek zborczy cz. II

Cytat:
Napisane przez Agat30 Pokaż wiadomość
A ja mam spiralę od 3 lat i zero okresu.. Nie zawsze występuje niektórym zanika i tak też się zdarza

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rozumiem, że hormonalną?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
201611240917 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-24, 10:15   #42
Agat30
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Belgia
Wiadomości: 59
Dot.: Spirala - wątek zborczy cz. II

Tak, mirene

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
MY
Agat30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-24, 14:19   #43
201611240917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 1 375
Dot.: Spirala - wątek zborczy cz. II

Posiadaczki miedzianek, srebrnych, ile dni trwa wasz okres?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
201611240917 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-26, 08:53   #44
BeMyLil
Raczkowanie
 
Avatar BeMyLil
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 67
Dot.: Spirala - wątek zborczy cz. II

Cytat:
Napisane przez shantai Pokaż wiadomość
Posiadaczki miedzianek, srebrnych, ile dni trwa wasz okres?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Masz jakies "komplikacje" w zwiazku ze spirala? Bardzo "inny" jest ten okres?
BeMyLil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-26, 08:54   #45
201611240917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 1 375
Dot.: Spirala - wątek zborczy cz. II

Nie
Trwał 5 dni 5 już tak słabiutko.
Wszystko ok. Umawiam się na kontrolę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
201611240917 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-26, 11:41   #46
BeMyLil
Raczkowanie
 
Avatar BeMyLil
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 67
Dot.: Spirala - wątek zborczy cz. II

A, to uff, bo z Twojego pytania wywnioskowałam, że coś jest nie tak

Daj znać po kontroli czy wszystko ok . Po co właściwie jest ta kontrola po pierwszym okresie? Coś się w czasie okresu może pokićkać z wkładką? Może wypaść czy coś?

Dziewczyny, a czemu macie opory przed stosunkiem bez prezerwatywy po założeniu spirali? Wydawało mi się, że ona działa od razu.. jest jakiś okres w jakim trzeba uważać, zanim spirala zacznie działać? Lepiej dopytam, bo wolałabym nie urodzić bejbika ze spiralką w głowie
BeMyLil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-26, 11:51   #47
tekila901
Zakorzenienie
 
Avatar tekila901
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Biegun północny
Wiadomości: 8 098
Dot.: Spirala - wątek zborczy cz. II

Cytat:
Napisane przez BeMyLil Pokaż wiadomość
A, to uff, bo z Twojego pytania wywnioskowałam, że coś jest nie tak

Daj znać po kontroli czy wszystko ok . Po co właściwie jest ta kontrola po pierwszym okresie? Coś się w czasie okresu może pokićkać z wkładką? Może wypaść czy coś?

Dziewczyny, a czemu macie opory przed stosunkiem bez prezerwatywy po założeniu spirali? Wydawało mi się, że ona działa od razu.. jest jakiś okres w jakim trzeba uważać, zanim spirala zacznie działać? Lepiej dopytam, bo wolałabym nie urodzić bejbika ze spiralką w głowie
Zakładam, że dziewczyny się boją, że od razu po założeniu spirala nie działa. "Poczekam kilka dni, tak na wszelki wypadek"
Też pewnie będę miała takie opory.
__________________
tekila901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-26, 14:33   #48
201611240917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 1 375
Dot.: Spirala - wątek zborczy cz. II

Cytat:
Napisane przez BeMyLil Pokaż wiadomość
A, to uff, bo z Twojego pytania wywnioskowałam, że coś jest nie tak

Daj znać po kontroli czy wszystko ok . Po co właściwie jest ta kontrola po pierwszym okresie? Coś się w czasie okresu może pokićkać z wkładką? Może wypaść czy coś?

Dziewczyny, a czemu macie opory przed stosunkiem bez prezerwatywy po założeniu spirali? Wydawało mi się, że ona działa od razu.. jest jakiś okres w jakim trzeba uważać, zanim spirala zacznie działać? Lepiej dopytam, bo wolałabym nie urodzić bejbika ze spiralką w głowie
Kazała mi przyjść po okresie zobaczyć czy się nie przesunęła

Nie bój się, będzie dobrze
Zapominam, że ją mam.

Bez juz zaliczyłam, ale nie do samego końca Ale gin mówiła, że działa od razu. Po prostu ja osobiście zdecydował poczekać jeszcze.
Po kontroli zaszalejęW końcu po to wkładkę mam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez 201611240917
Czas edycji: 2016-08-26 o 14:35
201611240917 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-26, 15:28   #49
dorris23
Pyskatka
 
Avatar dorris23
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Daleko w świecie
Wiadomości: 2 832
Dot.: Spirala - wątek zborczy cz. II

Cytat:
Napisane przez Lambadaa Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny Można?
Od początku lipca mam założoną spiralę Nova T380 i ogólnie czuje się z nią w porządku ale.. mam wzmożone upławy. Bez wkładek się nie obejdzie.. Cytologia wyszła b.dobra, spirala położona prawidłowo.
Czy wzmożone upławy są normalne? Jak wygląda miesiączka przy spirali ?(jestem 4 miesiące po porodzie i karmię, więc generalnie nie miałam okresu już rok i nie wiem czego się spodziewacć )
Dziękuję z góry za odpowiedzi
Mam Nova T srebrną od 19 miesiecy. Zalozylam ok 6 tyg po porodzie(cc). Plamienia mialam dosc często. Bardziej obfite miesiaczki mam do tej pory. Plamienia rowniez sie zdarzają. No i "czuje" dni plodne, czego nie mialam przed wkladka.

---------- Dopisano o 15:25 ---------- Poprzedni post napisano o 15:23 ----------

Cytat:
Napisane przez ifellinlovewithadeadboy Pokaż wiadomość
No dobrze, zapytam dla pewności lekarki, jak się już do niej udam

Co do samej wkładki to żadna z was raczej nie ma Gynefixu? Zastanawiam się czy np. byłaby taka opcja żebym sama sobie sprowadziła tę wkładkę (widziałam na jakiejś angielskiej stronie za ok. 200 zł) i zapytała lekarzy w moim mieście czy podjęliby się założenia. Bo niestety tak jak pisałam najbliżej do tych klinik oficjalnie zakładających Gynefix mam do Wrocławia, a nie stać mnie chyba na jeżdżenie tam na tak częste kontrole...

Trochę mnie przeraża to co czytam o innych wkładkach miedzianych, ja mam bardzo niski próg bólu, nie potrafiłam wytrzymać nawet depilacji laserowej, a i nawet cytologia bywa dla mnie bolesna także już naprawdę nie wiem co myśleć a hormony baardzo uprzykrzają mi życie
Ja mam niski próg bólu chyba a nawet nie czulam kiedy zalozyl mi spirale.

---------- Dopisano o 15:26 ---------- Poprzedni post napisano o 15:25 ----------

Cytat:
Napisane przez shantai Pokaż wiadomość
Posiadaczki miedzianek, srebrnych, ile dni trwa wasz okres?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Z wkladka dluzej niz prze. Okolo 6-7 dni, a raz nawet 8.

---------- Dopisano o 15:27 ---------- Poprzedni post napisano o 15:26 ----------

Cytat:
Napisane przez BeMyLil Pokaż wiadomość
A, to uff, bo z Twojego pytania wywnioskowałam, że coś jest nie tak

Daj znać po kontroli czy wszystko ok . Po co właściwie jest ta kontrola po pierwszym okresie? Coś się w czasie okresu może pokićkać z wkładką? Może wypaść czy coś?

Dziewczyny, a czemu macie opory przed stosunkiem bez prezerwatywy po założeniu spirali? Wydawało mi się, że ona działa od razu.. jest jakiś okres w jakim trzeba uważać, zanim spirala zacznie działać? Lepiej dopytam, bo wolałabym nie urodzić bejbika ze spiralką w głowie
Nie wierz w bejbiki ze spirala w głowie. Bez jaj.
Wstrzymywalam się do pierwszej kontroli, na ktorej to podczas usg gin sprawdza czy wkladka sie nie przesunela podczas miesiaczki. Gdy sie przesunie to traci działanie.

---------- Dopisano o 15:28 ---------- Poprzedni post napisano o 15:27 ----------

  • Cytat:
    Napisane przez tekila901 Pokaż wiadomość
    Zakładam, że dziewczyny się boją, że od razu po założeniu spirala nie działa. "Poczekam kilka dni, tak na wszelki wypadek"
Cytat:
Napisane przez tekila901 Pokaż wiadomość
Też pewnie będę miała takie opory.
No nie o to w tym chodzi. A o to, że jest to ciało obce w macicy. Ona moze ją wypchnąć. Bardzo ważna jest ta kontrola.
__________________
Najważniejsza na świecie jest rodzina.
Najpierw ta, w której się urodziłeś.
Później ta, którą sam stworzyłeś.
dorris23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-31, 10:23   #50
ewa 81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 245
Dot.: Spirala - wątek zborczy cz. II

Ja mam miedzianą już ponad rok ,wcześniej męczyłam się z hormonami których mój organizm nie chciał tolerować ,próby doboru kolejnych tab ,plastrów itd skończyły się zapaleniem żyły w nodze i bezwzględnym zakazem hormonów .Od zawsze obawiałam się spirali a teraz żałuje że założyłam ją dopiero kiedy "sytuacja " mnie zmusiła do tego Pierwszy okres bardziej obfity ,kolejne normalne..Zakładał gin do którego chodzę na NFZ ale to było tak wszystkie bad na NFZ samo założenie wkładki u niego w prywatnym gabinecie (wkładka z całą "obsługą " bad ,założenie ,usg ) 400zł ...samo założenie nie bolało tylko takie dziwne uczucie ale przed zakładanie godzinke wcześniej tabletkę ibupromu wzięłam po założeniu brzuch jakby przy okresie bolał .Wkładka działa od razu -pytałam gina jak zakładał bo też myślałam ze trzeba zabezpieczać na początku dodatkowo ...
ewa 81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-01, 18:15   #51
201611240917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 1 375
Dot.: Spirala - wątek zborczy cz. II

Ja już po pierwszej kontroli
Wszystko na swoim miejscu i w porządku
Kolejna za rok.

Edytowane przez 201611240917
Czas edycji: 2016-09-01 o 18:16
201611240917 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-01, 23:40   #52
dorris23
Pyskatka
 
Avatar dorris23
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Daleko w świecie
Wiadomości: 2 832
Dot.: Spirala - wątek zborczy cz. II

Cytat:
Napisane przez shantai Pokaż wiadomość
Ja już po pierwszej kontroli
Wszystko na swoim miejscu i w porządku
Kolejna za rok.
Dopiero? Przez pierwsze miesiace od zalozenia moze sie wiele jeszcze zdarzyc. Najczesciej przesuwaja sie w pierwszych miesiacach. Ja nastepna wizyte mialam w nastepnym miesiacu, pozniej po 3 mies i po 6. I tak juz zostalo co 6 do 9 miesiecy mam kontrole.
Bałabym sie gdybym tych kontroli nie miała.
__________________
Najważniejsza na świecie jest rodzina.
Najpierw ta, w której się urodziłeś.
Później ta, którą sam stworzyłeś.
dorris23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-02, 06:24   #53
luffka
Zakorzenienie
 
Avatar luffka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 814
Dot.: Spirala - wątek zborczy cz. II

Cytat:
Napisane przez dorris23 Pokaż wiadomość
Dopiero? Przez pierwsze miesiace od zalozenia moze sie wiele jeszcze zdarzyc. Najczesciej przesuwaja sie w pierwszych miesiacach. Ja nastepna wizyte mialam w nastepnym miesiacu, pozniej po 3 mies i po 6. I tak juz zostalo co 6 do 9 miesiecy mam kontrole.
Bałabym sie gdybym tych kontroli nie miała.
Ja też mam raz w roku razem z cytologią...
__________________
fata viam invenient
luffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-02, 09:44   #54
201611240917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 1 375
Dot.: Spirala - wątek zborczy cz. II

Cytat:
Napisane przez dorris23 Pokaż wiadomość
Dopiero? Przez pierwsze miesiace od zalozenia moze sie wiele jeszcze zdarzyc. Najczesciej przesuwaja sie w pierwszych miesiacach. Ja nastepna wizyte mialam w nastepnym miesiacu, pozniej po 3 mies i po 6. I tak juz zostalo co 6 do 9 miesiecy mam kontrole.
Bałabym sie gdybym tych kontroli nie miała.
Hmm..nie słyszałam, żeby tak często trzeba było chodzić.
201611240917 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-02, 15:31   #55
dorris23
Pyskatka
 
Avatar dorris23
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Daleko w świecie
Wiadomości: 2 832
Dot.: Spirala - wątek zborczy cz. II

Cytat:
Napisane przez shantai Pokaż wiadomość
Hmm..nie słyszałam, żeby tak często trzeba było chodzić.
No ja wole mieć pewność. Takie jest założenie mojego gina i innej gin u której sie konsultowałam również. Oczywiście wizyty umawiam prywatnie ale bezpłatnie, bo wszystkie wizyty kontrolne wraz z usg mam w cenie wkładki.
__________________
Najważniejsza na świecie jest rodzina.
Najpierw ta, w której się urodziłeś.
Później ta, którą sam stworzyłeś.
dorris23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-07, 13:36   #56
BeMyLil
Raczkowanie
 
Avatar BeMyLil
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 67
Dot.: Spirala - wątek zborczy cz. II

No to i ja wczoraj zostalam szczesliwa posiadaczka miedzianej spirali. Matko jak to boli!! Moze ja jestem przewrazliwiona, ale samo zalozenie bardzo bolesne, natomiast bol po zalozeniu taki, ze ciezko mi bylo sie wyprostowac. Plecy i dol brzucha bola jak przy baaardzo ciezkiej miesiaczce. Wczoraj byla tragedia, dzis jest odrobine lepiej, ale bez ibupromu ani rusz.. Wczoraj jeszcze ostre krwawienie mialam, dzis sie uspokoilo. Na usg wygladalo, ze wszystko ok, takze sie nie martwie, ale mogloby przestac bolec . Tez tak mialyscie?
BeMyLil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-07, 13:44   #57
dorris23
Pyskatka
 
Avatar dorris23
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Daleko w świecie
Wiadomości: 2 832
Dot.: Spirala - wątek zborczy cz. II

Cytat:
Napisane przez BeMyLil Pokaż wiadomość
No to i ja wczoraj zostalam szczesliwa posiadaczka miedzianej spirali. Matko jak to boli!! Moze ja jestem przewrazliwiona, ale samo zalozenie bardzo bolesne, natomiast bol po zalozeniu taki, ze ciezko mi bylo sie wyprostowac. Plecy i dol brzucha bola jak przy baaardzo ciezkiej miesiaczce. Wczoraj byla tragedia, dzis jest odrobine lepiej, ale bez ibupromu ani rusz.. Wczoraj jeszcze ostre krwawienie mialam, dzis sie uspokoilo. Na usg wygladalo, ze wszystko ok, takze sie nie martwie, ale mogloby przestac bolec . Tez tak mialyscie?
Ja mialam zakladana w 1 dniu miesiaczki nie czulam w ogole kiedy mi ja zalozyl.
Pozniej delikatny dyskomfort ale bez zadnych lekow przeciwbolowych.
__________________
Najważniejsza na świecie jest rodzina.
Najpierw ta, w której się urodziłeś.
Później ta, którą sam stworzyłeś.
dorris23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-08, 09:54   #58
ifellinlovewithadeadboy
Zadomowienie
 
Avatar ifellinlovewithadeadboy
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 621
Dot.: Spirala - wątek zborczy cz. II

dorris23 No ale z tego co kojarzę ty już rodziłaś, więc może jednak to ma jakiś wpływ na to czy zakładanie wkładki boli, ja się strasznie boję tego bólu, choć jestem już na 100% zdecydowana na Gynefix i myślę nawet o znieczuleniu (ale tak jak pisałam wcześniej odczuwam ból nawet przy cytologii, a przy depilacji laserowej prawie umierałam, także...)

Co do dziewczyn, które wkładkę mają mam jeszcze jedno, ostatnie pytanie - jak u was z aktywnością fizyczną?
Wiem, że do tygodnia po założeniu nie można robić nic intensywnego, ale jak jest później? Czy są jakieś przeciwwskazania co do intensywnego wysiłku fizycznego (bieganie, sprinty, siłownia) lub czy wasi lekarze coś wam na ten temat mówili?
__________________
nie marnuj swego czasu,
inaczej czas zmarnuje ciebie...

ifellinlovewithadeadboy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-08, 10:32   #59
dorris23
Pyskatka
 
Avatar dorris23
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Daleko w świecie
Wiadomości: 2 832
Dot.: Spirala - wątek zborczy cz. II

Cytat:
Napisane przez ifellinlovewithadeadboy Pokaż wiadomość
dorris23 No ale z tego co kojarzę ty już rodziłaś, więc może jednak to ma jakiś wpływ na to czy zakładanie wkładki boli, ja się strasznie boję tego bólu, choć jestem już na 100% zdecydowana na Gynefix i myślę nawet o znieczuleniu (ale tak jak pisałam wcześniej odczuwam ból nawet przy cytologii, a przy depilacji laserowej prawie umierałam, także...)

Co do dziewczyn, które wkładkę mają mam jeszcze jedno, ostatnie pytanie - jak u was z aktywnością fizyczną?
Wiem, że do tygodnia po założeniu nie można robić nic intensywnego, ale jak jest później? Czy są jakieś przeciwwskazania co do intensywnego wysiłku fizycznego (bieganie, sprinty, siłownia) lub czy wasi lekarze coś wam na ten temat mówili?
Równiez odczuwam ból przy cytologii i przy depilacji
Rodziłam przez cc.

Z aktywnoscia fizyczna nie ma zadnego problemu ani zadnych przeciwskazan.
__________________
Najważniejsza na świecie jest rodzina.
Najpierw ta, w której się urodziłeś.
Później ta, którą sam stworzyłeś.
dorris23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-08, 15:55   #60
BeMyLil
Raczkowanie
 
Avatar BeMyLil
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 67
Dot.: Spirala - wątek zborczy cz. II

U mnie zakładanie wypadło pare godzin po skończeniu miesiączki, niestety, jakoś nie trafiłam w termin. Może w tym rzecz, a może po prostu jestem troche nadwrażliwa . Ale nie ma co sobie mydlić oczu, bolalo cholernie, szczegolnie badanie glebokosci macicy

W każdym razie teraz mam znowu konkretne krwawienie i mocno boli, szczególnie przy siedzeniu, no ale staram się nie martwić, pewnie przejdzie
BeMyLil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 2 (0 użytkowników i 2 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-10-14 08:20:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:18.