Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik? - Strona 63 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-09-01, 11:17   #1861
red-witch
Raczkowanie
 
Avatar red-witch
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 251
GG do red-witch
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Żalpost: 19 września idę na zabieg blefaroplastyki, lekarka doradziła od dzisiaj odstawienie tretynoiny i potem niestosowanie jej przez miesiąc od zabiegu stosowałam codziennie bez podrażnień po roku walki.. rozumiem, że po takim czasie znowu zacznę od zera? Bo jeśli tak, to chyba nie dam rady przez to wszystko ponownie przechodzić i wrócę do retinalu.
red-witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-01, 11:59   #1862
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez red-witch Pokaż wiadomość
Żalpost: 19 września idę na zabieg blefaroplastyki, lekarka doradziła od dzisiaj odstawienie tretynoiny i potem niestosowanie jej przez miesiąc od zabiegu stosowałam codziennie bez podrażnień po roku walki.. rozumiem, że po takim czasie znowu zacznę od zera? Bo jeśli tak, to chyba nie dam rady przez to wszystko ponownie przechodzić i wrócę do retinalu.
Wydaje mi sie że nie bedziesz zaczynać od zera, przeciez to tylko 1.5 miesiąca, wydaje mi sie skóra pamięta
Moze nie zsczynaj od razu codziennie
Ja robie różne zabiegi w tym kwasy i retinol u siebie ale z przerwa wakacyjna i jesienią nie widze zeby podrażnienia i regeneracja były gorsze niż przed przerwą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Tomuś - nasz skarb jest z nami od 29.06.2009



3220g 54 cm

------------------

p4w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-01, 17:26   #1863
CzarnaMaciejka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 289
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

do 3-4 tygodni przerwy najczęściej nie trzeba od nowa przechodzić przez proces retinizacji, a nawet ja wrocisz po 6 tygodniach, pocztkowo 2x w tygodniu to powinno to przebiec bezboleśnie
Ale ze stosowania na całą twarz masz zrezygnować? czy policzki, szyję możesz smarować?
CzarnaMaciejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-01, 20:48   #1864
red-witch
Raczkowanie
 
Avatar red-witch
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 251
GG do red-witch
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Na szyję nigdy nie stosowałam, natomiast na cała twarz mam zakaz. Kurcze dziewczyny, pocieszyłyście, miło by było wrócić powoli do stosowania codziennie bez wylinki. Dzięki, na pewno dam znać, jak będzie
red-witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-25, 13:28   #1865
krwawamarchef
Przyczajenie
 
Avatar krwawamarchef
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Hej, stosuję już od kilku lat retinal avene i chciałabym spróbować tretynoinę w najniższym stężeniu na start. Czy macie do polecenia jakiegoś dermatologa we Wrocławiu, który rozumie profilaktykę slow-aging i nie będzie kręcił nosem przy wystawianiu recepty? Nie mam trądziku, mam zaskórniki, czasem jakiś dżordż wyskoczy, ale widzę już sporo zmarszczek. Mam 35 lat
krwawamarchef jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-30, 14:43   #1866
QueenOfOud
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-11
Wiadomości: 1
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Stosuje Retin A (konkretnie Retino-A 0.05% firmy Janssen Pharmaceuticals) od okolo 6 tygodni. Poczatkowo raz w tygodniu, teraz 2 razy. Buferuje poprzez nalozenie Snail Mucin Essence Cosrx, czekam 20 minut, potem tretinoina (wielkosc groszku na twarz i tyle samo na szyje), czekam 20 minut i potem Cicaplast Baume B5 La Roche Posay albo Snail Mucin Cream. Tret kupilam po prostu na olx, bo nie wiem nawet o jaki polski odpowiwednik mialabym sie zapytac derma...
Mam 37 lat, stosowalam w przeszlosci retinol w stezeniu 1%, robilam dwa lata z rzedu kuracje Retix C (kazdorazowo 5 zabiegow). Przed tretem stosowalam retinal z Geek&Gorgeous w stezeniu 0,05 %.
Raz na tydzien robie sobie delikatna mezoterapie mikroiglowa dermapenen na niewielkiej dlugosci igiel i z uzyciem ampulki z petydami i kwasem hialu (teraz Dives Med Wrinkle Out). Moja skora znosi sie to bardzo spoko, na noc po zabiegu nakladam Cicaplast Baume B5
QueenOfOud jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-01, 21:36   #1867
Desigual
Raczkowanie
 
Avatar Desigual
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Toruń/Bydgoszcz
Wiadomości: 245
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez krwawamarchef Pokaż wiadomość
Hej, stosuję już od kilku lat retinal avene i chciałabym spróbować tretynoinę w najniższym stężeniu na start. Czy macie do polecenia jakiegoś dermatologa we Wrocławiu, który rozumie profilaktykę slow-aging i nie będzie kręcił nosem przy wystawianiu recepty? Nie mam trądziku, mam zaskórniki, czasem jakiś dżordż wyskoczy, ale widzę już sporo zmarszczek. Mam 35 lat
Cześć, przepraszam jeżeli zadam głupie pytanie ale czy w Polsce w ogóle można kupić (na receptę) tretynoinę? Zwłaszcza bez antybiotyków przeciwtrądzikowych, tylko właśnie jako profilaktyka anty-aging?
Desigual jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-12-05, 20:39   #1868
pilbeti
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-06
Wiadomości: 12
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez Desigual Pokaż wiadomość
Cześć, przepraszam jeżeli zadam głupie pytanie ale czy w Polsce w ogóle można kupić (na receptę) tretynoinę? Zwłaszcza bez antybiotyków przeciwtrądzikowych, tylko właśnie jako profilaktyka anty-aging?
W Polsce niestety dostępna tylko tretynoina z antybiotykiem. Czysta tretynoina tylko za granicą. Ewentualnie lekarz może wystawić receptę transgraniczną do zrealizowania w innym kraju.
pilbeti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-11, 08:39   #1869
Desigual
Raczkowanie
 
Avatar Desigual
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Toruń/Bydgoszcz
Wiadomości: 245
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez pilbeti Pokaż wiadomość
W Polsce niestety dostępna tylko tretynoina z antybiotykiem. Czysta tretynoina tylko za granicą. Ewentualnie lekarz może wystawić receptę transgraniczną do zrealizowania w innym kraju.
Dziękuję za odpowiedź
Używam od lat retinolu na przemian z retinalem i chyba zostanę przy tej opcji dopóki w końcu nie wprowadzą tretynoiny na nasz rynek. Choć jestem bardzo ciekawa jak bardzo różni się efekt stosowania retinolu/retinalu a tretynoiny (np. z perspektywy 2 lat). Pomijając skutki uboczne. Czy tretynoina potrafi o wiele więcej zdziałać np. spłycić zmarszczkę, wygładzić nierówności, niż retinol?
Desigual jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-30, 11:09   #1870
red-witch
Raczkowanie
 
Avatar red-witch
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 251
GG do red-witch
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Donoszę, że przerwa na Dermapen nie sprawiła, że musiałam z tretynoiną zaczynać od nowa. Co więcej postanowiłam spróbować przejść z 0.025 na stężenie 0.05, zobaczymy jak będzie. Oczywiście powoli tretynoina jest spoko, ale z moich obserwacji powiem tyle: spodziewałam się więcej. Tyle się naoglądałam amerykańskich youtube'ów jaki to cud, a ja tego cudu nie widzę. Używam już rok i 3 miesiące. Efekt ten sam co na retinalu i kwasie glikolowym, które kiedy stosowałam. Mam nadzieję, że długofalowo działa to na mnie lepiej niż retinal.
red-witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-30, 11:47   #1871
CzarnaMaciejka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 289
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

U mnie za miesiąc miną 2 lata na tretynoinie o steżeniu 0,05, 34 lata i zero zmarszczek, ale stosuje tez inne sztuczki, siostra 2 lata mlodsza po roku na tretynoinie zwężone pory, wypłycone zmarszczki mimiczne, gęstrza, gładsza skóra, a ona nie stosuje nic innego, nawet do filtrów trzeba namawiać, stosuje "nieprzepisową" ilość, myślę że pół ml na twarz...
Na sobie po roku widzialam efekty - ujednolicenie skory, skóra zdecydowanie gladsza i przyjemna w dotyku zwłaszcza na szyi, motywacją do stosowania treti byla chęć zniwelowania fotostarzenia (dziecinstwo i nastoletnosc bez filtrów, sporo słońca, poparzenia, blada skóra), na pewno przy niej zostaje, bo mam pewność co do stężenia i stabilności substancji, cena też przyjemniejsza.

Edytowane przez CzarnaMaciejka
Czas edycji: 2022-12-30 o 11:58 Powód: .
CzarnaMaciejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-12-31, 10:53   #1872
red-witch
Raczkowanie
 
Avatar red-witch
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 251
GG do red-witch
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Ja również nie zrezygnuję, jednak jest to najbardziej przebadana substancja z potwierdzonym działaniem anti-aging. Mnie chyba najbardziej boli, że niestety, ale botoks w lwią już muszę robić, mam 37 lat, tretynoina tutaj nie pomogła. No ale też nie ma się co oszukiwać, nawet na tretynoinie będziemy się starzeć. Btw co do szyi, stosujesz filtry codziennie na szyję? Przyznaję, że to mnie powstrzymuje przed stosowaniem tam tretynoiny, przecież ten filtr i tak się szybko wytrze, a przy okazji pobrudzi odzież.
red-witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-31, 12:17   #1873
CzarnaMaciejka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 289
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

co do filtrów na szyję - latem tak (ale przyznaję że nie pokrywam filtrem skory która dotyka ubrań) zimą niespecjalnie, ewentualnie przeciągnę to co zostaje na dłoniach z twarzy, szalik z którym zimą się nie rozstaję wystarcza w mojej opinii,
co do lwiej zmarszki, kluczowe jest panowanie nad mimiką twarzy, moja zniknęła, ale nie byla jeszcze utrwalona, po masażach, teraz wystarcza mi masaż raz w tygodniu dla utrzymania efektu, gdy na dłużej o nim zapomnę czuje ból podczas masażu, jednak okolo 40 nie wiem czy masaż wystarczy, a ta okolica jest bardzo bezpieczna jezeli chodzi o botoks. Moja siostra ma bardzo żywą mimikę czoła, nie używa botoksu, a zmarszczki splycily się dzięki pogrubieniu skóry
CzarnaMaciejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-01, 11:17   #1874
Magda_Taza
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-03
Wiadomości: 7
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cześć, jakich olejków używacie do zmywania twarzy (zwłaszcza filtrów)? Do tej pory używałam Babor, ale zastanawiam się nad spróbowanie czegoś nowego.
Magda_Taza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-01, 19:09   #1875
Desigual
Raczkowanie
 
Avatar Desigual
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Toruń/Bydgoszcz
Wiadomości: 245
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez Magda_Taza Pokaż wiadomość
Cześć, jakich olejków używacie do zmywania twarzy (zwłaszcza filtrów)? Do tej pory używałam Babor, ale zastanawiam się nad spróbowanie czegoś nowego.
Z rodzimego podwórka mogę polecić Faceboom skin harmony olejek do demakijażu (z beżową naklejką). To mój numer 1 z polskich olejków, same zalety:
- bardzo skuteczny
- świetnie się zmywa
- nie robi mgły
- nie szczypie w oczy
- zero podrażnienia
- ma ciepły, otulający zapach drzewa sandałowego
Z koreańskich doskonały jest balsam Heimish.
Desigual jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-01, 19:51   #1876
CzarnaMaciejka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 289
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez Magda_Taza Pokaż wiadomość
Cześć, jakich olejków używacie do zmywania twarzy (zwłaszcza filtrów)? Do tej pory używałam Babor, ale zastanawiam się nad spróbowanie czegoś nowego.
własnej produkcji 😉
CzarnaMaciejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-02, 12:53   #1877
tosiak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 6
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Wszystkiego dobrego w nowym roku.
Chciałam się z Wami podzielić moimi kilkunastoletnimi doświadczeniami z retinoidami. Mam 45 lat, retinoidy stosuję od ok 15, zwykle mój wiek jest oceniany na sporo mniej (bywa że nawet dyszkę).
Przez te wszystkie lata stosowałam tretinoinę z różnych źródeł: RETIN A (super), póki był dostępny, Zorac (kiepsko znosiłam), potem przez długie lata zamawiałam z Indii z All Day Chemist w różnych postaciach (kremy/żele) i stężeniach (0,05-0,1). Pomiędzy dostawami używałam Atredermu (efekty super, ale kuracja koszmarna). Niestety żadne z powyższych nie jest już dostępne. Paczki z ADC, jak pewnie część Was wie są cofane na granicy lub w ogóle nie wysyłane.
Moim ostatnim odkryciem są retinoidy z rynku arabskiego. Generyk egipskiej Amoun Pharmaceutical Acne-Free (dwa różne stężenia) to niemal kopia Retin A, przynajmniej pod względem działania, konsystencji i zapachu (o wypełniaczach się nie wypowiem): robi co ma robić, bez buraka i wylinki.
Od roku używa go także mój nastoletni chrześniak, jak się domyślacie na zgoła inne dolegliwości i zamiast pryszczy ma pupcię niemowlęcia.
Wszystkim, którzy mają możliwość spróbowania tego cudeńka polecam.
tosiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-03, 23:15   #1878
pilbeti
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-06
Wiadomości: 12
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Wielkie dzięki za przydatne informacje!! Polecasz jakąś sprawdzoną stronę, gdzie można kupić to egipskie cudeńko?
pilbeti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-04, 08:17   #1879
tosiak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 6
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez pilbeti Pokaż wiadomość
Wielkie dzięki za przydatne informacje!! Polecasz jakąś sprawdzoną stronę, gdzie można kupić to egipskie cudeńko?
Niestety, prawo w Egipcie zabrania przesyłek leków, a nawet kosmetyków bez zgody Ministerstwa ds. wszelakich, w porównaniu z Indiami tam dopiero jest biurokracja , więc przesyłka z aptek ani od osób prywatnych w liście nie wchodzi w grę (testowałam tę opcję na różne sposoby). Pozostaje więc samemu przywieźć albo poprosić zaprzyjaźnionych Egipcjan mieszkających w Polsce i okazyjnie bywających w rodzinnych stronach. To mój niezbyt oryginalny patent, ale póki co daje radę, ogarniamy w ten sposób kilka wiekowych koleżanek i pryszczatych nastolatków

Wiem też, że w egipskich aptekach mają czasem Acretin (chyba produkowany przez Saudyjczyków), ale tego nie testowałam, jest też gorzej dostępny niż Acne Free.
tosiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-01-04, 13:47   #1880
sanna11
Raczkowanie
 
Avatar sanna11
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: okolice Poznania
Wiadomości: 214
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez tosiak Pokaż wiadomość

Moim ostatnim odkryciem są retinoidy z rynku arabskiego. Generyk egipskiej Amoun Pharmaceutical Acne-Free (dwa różne stężenia) to niemal kopia Retin A, przynajmniej pod względem działania, konsystencji i zapachu (o wypełniaczach się nie wypowiem): robi co ma robić, bez buraka i wylinki.

Od roku używa go także mój nastoletni chrześniak, jak się domyślacie na zgoła inne dolegliwości i zamiast pryszczy ma pupcię niemowlęcia.

Wszystkim, którzy mają możliwość spróbowania tego cudeńka polecam.
Dzięki za info, kliknęłam na all za 105 z przesyłką, zobaczymy co to za cudo
Chciałam jeszcze dopytać czy Twój chrześniak cały czas regularnie stosuje czy teraz z mniejszą częstotliwością, jak już ma gładką buzię? Pytam bo mam dwóch pryszczatych nastolatków w domu , 15 i 16 lat, próbowaliśmy już chyba wszystkiego, smarowałam ich też adapalenem kupowanym na iherb ale szczerze mówiąc nie zauważyłam znaczącej poprawy a opinie takie super

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
__________________
A żyć możesz tylko dzięki temu, za co mógłbyś umrzeć.
- Antoine de Saint-Exupéry
sanna11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-05, 11:54   #1881
tosiak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 6
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Powodzenia, mam nadzieję, że się sprawdzi jak u mnie.
Z moim chrześniakiem metodą prób i błędów wypracowaliśmy schemat: Acne free ok 3 razy w tygodniu (maks.), codzienne rano i w wiarę wysuszeń Cetaphil, wieczorem Bielenda Dr Medica Acne (taki z kwasami salicylowym i azaleinowym) i raz w tygodniu dodatkowo maska jogurtowa z rozgniecionymi tabletkami aspiryny.
Coś tam pewnie do mycia twarzy też ma, ale nie wnikałam.
I to mu się sprawdza już trzeci rok [przed Acne Free używał generyków indyjskich], a zaczynaliśmy w sytuacji beznadziejnej po wygibasach dermatologa skóra wyglądała jak po wybuchu bomby nuklearnej. Teraz ma ładną gładką cerę, coś tam pojedynczego od czasu do czasu wyskoczy, ale na bieżąco stan zapalny jest wygaszany i nigdy nie są tą wielkie bolące gule z potencjałem do rozkwitu jak wcześniej, więc moim zdaniem pełen sukces.
Najtrudniejszym czasem są wakacje, kiedy retinoidy się odstawia: wówczas widać różnicę, ale też tragedii nie ma.

Edytowane przez tosiak
Czas edycji: 2023-01-05 o 12:29
tosiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-09, 15:50   #1882
red-witch
Raczkowanie
 
Avatar red-witch
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 251
GG do red-witch
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Ja nie odstawiam tretynoiny w wakacje. 2 tygodnie temu zmieniałam dawkę z 0.025 na 0.05 i w końcu mam efekt jakiego oczekiwałam Wszędzie czytałam, że nie ma znaczenia stężenie jeśli chodzi o anti aging, że przy niższym stężeniu dłużej trzeba poczekać na efekt. Po roku z hakiem przeszłam na 0.05 i dopiero teraz mam totalnie gładką, porcelanową, lśniącą skórę. Jest pięknie i nic mnie nie podrażnia, skończyłam tubkę 0.025 i odrazu wprowadziłam 0.05, co pokazuje jak pięknie skóra się adaptuje do tretynoiny. Jestem szczęśliwa, znalazłam swój kosmetyk, którego będę używać do końca życia
red-witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-09, 20:31   #1883
nazdrowie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-01
Wiadomości: 10
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Czy jest to w stu procentach bezpieczne? :p
nazdrowie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-10, 00:14   #1884
CzarnaMaciejka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 289
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez red-witch Pokaż wiadomość
Ja nie odstawiam tretynoiny w wakacje. 2 tygodnie temu zmieniałam dawkę z 0.025 na 0.05 i w końcu mam efekt jakiego oczekiwałam Wszędzie czytałam, że nie ma znaczenia stężenie jeśli chodzi o anti aging, że przy niższym stężeniu dłużej trzeba poczekać na efekt. Po roku z hakiem przeszłam na 0.05 i dopiero teraz mam totalnie gładką, porcelanową, lśniącą skórę. Jest pięknie i nic mnie nie podrażnia, skończyłam tubkę 0.025 i odrazu wprowadziłam 0.05, co pokazuje jak pięknie skóra się adaptuje do tretynoiny. Jestem szczęśliwa, znalazłam swój kosmetyk, którego będę używać do końca życia
Super! Używasz codziennie? Ja od pol roku 6 dni w tygodniu i zero ale to zero podrażnień
CzarnaMaciejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-10, 21:38   #1885
red-witch
Raczkowanie
 
Avatar red-witch
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 251
GG do red-witch
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez CzarnaMaciejka Pokaż wiadomość
Super! Używasz codziennie? Ja od pol roku 6 dni w tygodniu i zero ale to zero podrażnień
6 dni w tygodniu, jeden dzień daję sobie na regenerację, mam cienką skórę, łatwo przesadzić. No i niestety nadal nie mogę używać tretynoiny na okolicę ust, ale to mam od początku. Większość osób jest ostrzegana na początku przygody by nie nakładać pod oczy, ja pod oczy zawsze mogłam, ale wokół ust - dramat. Samo nienakładanie też nie do końca pomaga, bo widać tretynoina migruje i miewam różowe pęknięcia dwucentymetrowe od kącika ust w bok. Jedyne co pomaga to wieczorem na okolicę ust krem nawilżający i na to gruba warstwa wazeliny. Paskudne uczucie, bo wazelina się nie wchłania, ale nie znalazłam innego sposobu.
red-witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-11, 18:26   #1886
wspaniala
Zakorzenienie
 
Avatar wspaniala
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 6 191
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

zamawial ktos ostatnio z ADC badz innego sklepu ?
wspaniala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-11, 19:16   #1887
CzarnaMaciejka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 289
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez red-witch Pokaż wiadomość
6 dni w tygodniu, jeden dzień daję sobie na regenerację, mam cienką skórę, łatwo przesadzić. No i niestety nadal nie mogę używać tretynoiny na okolicę ust, ale to mam od początku. Większość osób jest ostrzegana na początku przygody by nie nakładać pod oczy, ja pod oczy zawsze mogłam, ale wokół ust - dramat. Samo nienakładanie też nie do końca pomaga, bo widać tretynoina migruje i miewam różowe pęknięcia dwucentymetrowe od kącika ust w bok. Jedyne co pomaga to wieczorem na okolicę ust krem nawilżający i na to gruba warstwa wazeliny. Paskudne uczucie, bo wazelina się nie wchłania, ale nie znalazłam innego sposobu.
moją piętą Achillesową jest dekolt, usta, okolice oczu o dziwo ok

wazelina lubiła mi spływać po całej twarzy, ja chwale sobie lanoline na usta
CzarnaMaciejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-16, 10:16   #1888
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez tosiak Pokaż wiadomość
Wszystkiego dobrego w nowym roku.
Chciałam się z Wami podzielić moimi kilkunastoletnimi doświadczeniami z retinoidami. Mam 45 lat, retinoidy stosuję od ok 15, zwykle mój wiek jest oceniany na sporo mniej (bywa że nawet dyszkę).
Przez te wszystkie lata stosowałam tretinoinę z różnych źródeł: RETIN A (super), póki był dostępny, Zorac (kiepsko znosiłam), potem przez długie lata zamawiałam z Indii z All Day Chemist w różnych postaciach (kremy/żele) i stężeniach (0,05-0,1). Pomiędzy dostawami używałam Atredermu (efekty super, ale kuracja koszmarna). Niestety żadne z powyższych nie jest już dostępne. Paczki z ADC, jak pewnie część Was wie są cofane na granicy lub w ogóle nie wysyłane.
Moim ostatnim odkryciem są retinoidy z rynku arabskiego. Generyk egipskiej Amoun Pharmaceutical Acne-Free (dwa różne stężenia) to niemal kopia Retin A, przynajmniej pod względem działania, konsystencji i zapachu (o wypełniaczach się nie wypowiem): robi co ma robić, bez buraka i wylinki.
Od roku używa go także mój nastoletni chrześniak, jak się domyślacie na zgoła inne dolegliwości i zamiast pryszczy ma pupcię niemowlęcia.
Wszystkim, którzy mają możliwość spróbowania tego cudeńka polecam.
pamiętasz może ile kosztuje Acne Free w egipcie?
wybieram się niedługo i może bym nabyła ...
__________________
Tomuś - nasz skarb jest z nami od 29.06.2009



3220g 54 cm

------------------

p4w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-31, 17:02   #1889
Nuova
( ͡° ͜ʖ ͡°)
 
Avatar Nuova
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5 437
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez sanna11 Pokaż wiadomość
Dzięki za info, kliknęłam na all za 105 z przesyłką, zobaczymy co to za cudo
Chciałam jeszcze dopytać czy Twój chrześniak cały czas regularnie stosuje czy teraz z mniejszą częstotliwością, jak już ma gładką buzię? Pytam bo mam dwóch pryszczatych nastolatków w domu , 15 i 16 lat, próbowaliśmy już chyba wszystkiego, smarowałam ich też adapalenem kupowanym na iherb ale szczerze mówiąc nie zauważyłam znaczącej poprawy a opinie takie super

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Hej, zamawiałas od dziewczyny z Poznania? Jak wrażenia? Kiedyś przez Allegro lokalnie kupiłam Retrides, który okazał się chamska wazelinowa podróba


Sent from my iPhone using Tapatalk
Nuova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-02, 13:59   #1890
sanna11
Raczkowanie
 
Avatar sanna11
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: okolice Poznania
Wiadomości: 214
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez Nuova Pokaż wiadomość
Hej, zamawiałas od dziewczyny z Poznania? Jak wrażenia? Kiedyś przez Allegro lokalnie kupiłam Retrides, który okazał się chamska wazelinowa podróba


Sent from my iPhone using Tapatalk
Nie, nie zamawiałam przez allegro lokalnie ale tej aukcji, na której kupowałam już nie ma. Dziwne bo po moim zakupie zwiększyła się nawet liczba dostępnych opakowań a teraz aukcja zniknęła nawet z moich kupionych i obserwowanych, hmm, może ktoś ją zgłosił? Krem wygląda legitnie na moje oko, długi termin przydatności 2025, konsystencja tak samo tępawa jak retin a z tego co pamiętam. Ja sama tego nie stosuję tylko moje chłopaki, jednak u nich ciężko z regularnością więc tak naprawdę trudno powiedzieć czy działa

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
__________________
A żyć możesz tylko dzięki temu, za co mógłbyś umrzeć.
- Antoine de Saint-Exupéry
sanna11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-06 08:04:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:18.