Mamy luty 2023 - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-06-24, 21:49   #31
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy luty 2023

Cytat:
Napisane przez itsmeboo_93 Pokaż wiadomość
@theali, dobrze kojarzę, że jesteś z Poznania? Do jakiego ginekologa chodziłaś w pierwszej ciąży?

Poprzednią ciążę prowadziłam w medicoverze i poza tym, że miałam prenatalne w cenie pakietu, to nie byłam zadowolona z opieki. Zobaczymy jak będzie w LM, póki co wrażenie pozytywne.
Tak.

W tamtej ciąży chodziłam w Luxmedzie do Janusza Frankiewicza. Starszy gość, ale całkiem na bieżąco z zaleceniami - tylko o terminach badań i w sumie wszystkim musiałam pamiętać sama. Przy podejrzeniu problemów z przepływami na badaniach połówkowych od razu wysłał mnie na Polną, potem chodziłam równolegle do Luxmedu i tam. Chciałam do Drews-Piaseckiej, ale nie było miejsc. Dobre opinie słyszałam też bodajże o Szmydzie(?), ale obstawiam, że też ciężko się załapać. Źle z kolei wspominam jedynego lekarza robiącego w LM prenatalne, Urbaniaka. USG w dziewiątym tygodniu zrobił mi tak boleśnie, że powiedziałam "nigdy więcej".

Prenatalne robiłam w Premedicare u Rafała Kocyłowskiego. Bardzo dokładny jest i u nas już w 11+5 trafnie określił płeć Ale mam wrażenie, że trochę za dużo mi stresu narobił z tymi przepływami - przy czym i tak planuję ponownie u niego robić.

Teraz w poradni na Lutyckiej trafiłam do Dawida Gawrona.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-24, 22:26   #32
ania_mala
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 461
Dot.: Mamy luty 2023

Robiłam prenatalne i połówkowe u Kocyłowskiego, fajny gość u córki płeć trafił już na prenatalnych, u synka twierdził,że będzie dziewczynka. Sam nie dowierzał,jak poszliśmy na połówkowe

Wysłane z mojego NOTE 20 PRO przy użyciu Tapatalka
ania_mala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-24, 22:37   #33
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy luty 2023

Cytat:
Napisane przez ania_mala Pokaż wiadomość
Robiłam prenatalne i połówkowe u Kocyłowskiego, fajny gość u córki płeć trafił już na prenatalnych, u synka twierdził,że będzie dziewczynka. Sam nie dowierzał,jak poszliśmy na połówkowe

Wysłane z mojego NOTE 20 PRO przy użyciu Tapatalka
Ja się śmieję, że jeśli na USG usłyszę "dziewczynka", to uwierzę dopiero po porodzie. W rodzinie męża prawie same chłopaki

Zobaczymy. Przeczucia mam na dziewczynkę, ale liczymy na drugiego chłopca. Byłoby nam logistycznie łatwiej (i że względu na całkiem świeżą chłopięcą wyprawkę, i później mieszkaniowo). Na razie mówię do brzucha męskim imieniem i zaklinam rzeczywistość

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-24, 22:56   #34
ania_mala
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 461
Dot.: Mamy luty 2023

Ja jeśli się potwierdzi ciąża to też obstawiam chłopaka byłoby ciekawiej, bo by się wyrównało i byłyby 2 starsze córeczki i dwóch młodszych chłopców. Logistycznie w sumie bez różnicy, bo ciuszki mam i dla dziewczyn i chłopaków, wózek unisex, a pokój chyba miałby i tak osobno

Wysłane z mojego NOTE 20 PRO przy użyciu Tapatalka
ania_mala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-24, 23:00   #35
nowa180321
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 195
Dot.: Mamy luty 2023

Ja po wizycie ok . Jest mały człowiek 7+4 TC bije mu serduszko. Termin jeszcze narazie nie znamy , na kolejnym USG i po prenatalnych będzie wyznaczony .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
nowa180321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-25, 10:42   #36
miszel92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 378
Dot.: Mamy luty 2023

Cytat:
Napisane przez nowa180321 Pokaż wiadomość
Ja po wizycie ok . Jest mały człowiek 7+4 TC bije mu serduszko. Termin jeszcze narazie nie znamy , na kolejnym USG i po prenatalnych będzie wyznaczony .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super, też czekam z niecierpliwością aż zobaczę serduszko 🥰
Ja nie mam przeczuć co do płci, synka mam więc marzy mi się teraz córka chociaż chyba bardziej obstawiam chłopca bo u męża w rodzinie sami chłopcy, od lat dziewczynka się nie urodziła 🤷☠♀️ Na pewno nie uwierzę w pierwsze prenatalne gdzie dwoje lekarzy obstawiało dziewczynkę a synek jak malowany

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
miszel92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-25, 12:43   #37
itsmeboo_93
Raczkowanie
 
Avatar itsmeboo_93
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 189
Dot.: Mamy luty 2023

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
Tak.

W tamtej ciąży chodziłam w Luxmedzie do Janusza Frankiewicza. Starszy gość, ale całkiem na bieżąco z zaleceniami - tylko o terminach badań i w sumie wszystkim musiałam pamiętać sama. Przy podejrzeniu problemów z przepływami na badaniach połówkowych od razu wysłał mnie na Polną, potem chodziłam równolegle do Luxmedu i tam. Chciałam do Drews-Piaseckiej, ale nie było miejsc. Dobre opinie słyszałam też bodajże o Szmydzie(?), ale obstawiam, że też ciężko się załapać. Źle z kolei wspominam jedynego lekarza robiącego w LM prenatalne, Urbaniaka. USG w dziewiątym tygodniu zrobił mi tak boleśnie, że powiedziałam "nigdy więcej".

Prenatalne robiłam w Premedicare u Rafała Kocyłowskiego. Bardzo dokładny jest i u nas już w 11+5 trafnie określił płeć Ale mam wrażenie, że trochę za dużo mi stresu narobił z tymi przepływami - przy czym i tak planuję ponownie u niego robić.

Teraz w poradni na Lutyckiej trafiłam do Dawida Gawrona.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O, to właśnie u niego byłam. Pierwsze wrażenie było ok, zobaczymy jak będzie dalej. Równolegle i tak będą chodzić do mojego lekarza na NFZ. On jako pierwszy przy usg w 11tc powiedział, że będzie chłopak i potem w medicoverze na prenatalnych to się potwierdziło.

Ja zawsze bardzo chciałam córkę, ale w rodzinie partnera są sami chłopacy i też logistycznie pasowałby chłopak. Ogólnie zawsze chcieliśmy mieć trójkę dzieci więc idealnie by było mieć teraz chłopaka i za kilka lat córkę, wtedy chłopacy w podobnym wieku mieliby wspólny pokój a córka sama. Ale wiadomo, to nie jest koncert życzeń i najważniejsze, żeby bobas był zdrowy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
itsmeboo_93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-06-25, 14:28   #38
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy luty 2023

Cytat:
Napisane przez itsmeboo_93 Pokaż wiadomość
O, to właśnie u niego byłam. Pierwsze wrażenie było ok, zobaczymy jak będzie dalej.
Zdecydowany plus jest taki, że umówisz się do niego praktycznie z dnia na dzień w razie potrzeby

Cytat:
Ja zawsze bardzo chciałam córkę, ale w rodzinie partnera są sami chłopacy i też logistycznie pasowałby chłopak. Ogólnie zawsze chcieliśmy mieć trójkę dzieci więc idealnie by było mieć teraz chłopaka i za kilka lat córkę, wtedy chłopacy w podobnym wieku mieliby wspólny pokój a córka sama. Ale wiadomo, to nie jest koncert życzeń i najważniejsze, żeby bobas był zdrowy
My chcieliśmy trójkę, ale zobaczymy, może się skończyć na dwójce. To znaczy jeśli nie przeniesiemy się za kilka lat na większy metraż, to sobie trzeciego nie wyobrażam w ogóle. A po kilku latach przerwy nie wiem, czy będzie nam się chciało wracać do pieluch 🤭 No i w układzie dwójka z malutką różnicą wieku i kilka lat przerwy to tego trzeciego byłoby mi szkoda, że takie samo ma być, więc wtedy chyba raczej myślałabym o opcji "kilka lat przerwy i znów dwójka z malutką różnicą"

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez theali
Czas edycji: 2022-06-25 o 15:22
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-25, 14:49   #39
ania_mala
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 461
Dot.: Mamy luty 2023

My chcieliśmy trójkę. Ale już 2 lata po urodzeniu synka zaczęliśmy myśleć o 4. Trochę się wahaliśmy, trochę nas pandemia i sytuacja n świecie hamowała ale z instynktem nie wygrasz

Wysłane z mojego NOTE 20 PRO przy użyciu Tapatalka
ania_mala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-25, 15:23   #40
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy luty 2023

Nasz pierwszy jest "pandemiczny" (sierpień '21). Uznaliśmy, że idealnego momentu i tak nie będzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-26, 06:33   #41
nowa180321
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 195
Dot.: Mamy luty 2023

Mój nie chciał ani jednego dziecka , twierdził że nie nadaje się na ojca . A mamy już niezła gromadkę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
nowa180321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-06-26, 18:23   #42
mamonkey
Raczkowanie
 
Avatar mamonkey
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 246
Dot.: Mamy luty 2023

Cytat:
Napisane przez nowa180321 Pokaż wiadomość
Ja po wizycie ok . Jest mały człowiek 7+4 TC bije mu serduszko. Termin jeszcze narazie nie znamy , na kolejnym USG i po prenatalnych będzie wyznaczony .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
super

Cytat:
Napisane przez itsmeboo_93 Pokaż wiadomość
Co do objawów, czasem zakluje mnie podbrzusze i od kilku dni czuje, że mam podwyższone tętno i jestem taka roztrzęsiona. Ale to już konsultuje z kardiologiem.
Mogę zapytać, czy Ty ogólnie jesteś pod opieką kardiologa? Leczysz się u niego na coś?

***

Ja zawsze chciałam mieć trójkę, może nawet czwórkę. A w wieku 31 lat dopiero pierwsze na początku drogi, więc liczę na dwójkę

***

Kochane, nie wiem, którą dorzucić do pierwszej wiadomości i z jakimi informacjami. Część z Was chciała czekać na serduszko, to dawajcie znać, że już można dodawać i co dokładnie wpisać. Mam w takim razie póki co 3. Jak którąś pominęłam, to dajcie znać
mamonkey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-26, 19:14   #43
miszel92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 378
Dot.: Mamy luty 2023

Cytat:
Napisane przez mamonkey Pokaż wiadomość
super


Mogę zapytać, czy Ty ogólnie jesteś pod opieką kardiologa? Leczysz się u niego na coś?

***

Ja zawsze chciałam mieć trójkę, może nawet czwórkę. A w wieku 31 lat dopiero pierwsze na początku drogi, więc liczę na dwójkę

***

Kochane, nie wiem, którą dorzucić do pierwszej wiadomości i z jakimi informacjami. Część z Was chciała czekać na serduszko, to dawajcie znać, że już można dodawać i co dokładnie wpisać. Mam w takim razie póki co 3. Jak którąś pominęłam, to dajcie znać
Ja w tym tygodniu mam wizytę, jak zobaczę serduszko to poproszę o wpisanie Na razie się wstrzymam żeby nie zapeszyć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
miszel92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-26, 19:36   #44
nowa180321
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 195
Dot.: Mamy luty 2023

A ja kolejną wizytę mam dopiero 29 lipca , a prenatalne gdzieś między 22-29 muszę umówić . Miesiąc czekania

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
nowa180321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-26, 20:34   #45
ania_mala
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 461
Dot.: Mamy luty 2023

Ja zaliczyłam dziś epizod delikatnego plamienia, jutro o 9 mam wizytę i myślę,że to będzie sądny dzień. Jutro 6+5.

Wysłane z mojego NOTE 20 PRO przy użyciu Tapatalka
ania_mala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-26, 20:42   #46
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy luty 2023

Cytat:
Napisane przez mamonkey Pokaż wiadomość
Kochane, nie wiem, którą dorzucić do pierwszej wiadomości i z jakimi informacjami. Część z Was chciała czekać na serduszko, to dawajcie znać, że już można dodawać i co dokładnie wpisać. Mam w takim razie póki co 3. Jak którąś pominęłam, to dajcie znać
Możesz mi podmienić "synek 10-miesięczny" na "syn z sierpnia 2021", bo miesiące się szybko zdezauktualizują i nikomu się nie będzie chciało zmieniać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:42 ---------- Poprzedni post napisano o 21:41 ----------

Cytat:
Napisane przez nowa180321 Pokaż wiadomość
A ja kolejną wizytę mam dopiero 29 lipca , a prenatalne gdzieś między 22-29 muszę umówić . Miesiąc czekania

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kawał czasu! Ja teraz jeszcze we wtorek idę - w zeszłym tygodniu stwierdził, że mam zrobić badania i po tygodniu wrócić na założenie karty ciąży. Zdziwiłam się Ale po tym to już pewnie standardowo co 4 tygodnie będzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-27, 06:31   #47
mamonkey
Raczkowanie
 
Avatar mamonkey
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 246
Dot.: Mamy luty 2023

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
Możesz mi podmienić "synek 10-miesięczny" na "syn z sierpnia 2021", bo miesiące się szybko zdezauktualizują i nikomu się nie będzie chciało zmieniać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:42 ---------- Poprzedni post napisano o 21:41 ----------

Kawał czasu! Ja teraz jeszcze we wtorek idę - w zeszłym tygodniu stwierdził, że mam zrobić badania i po tygodniu wrócić na założenie karty ciąży. Zdziwiłam się Ale po tym to już pewnie standardowo co 4 tygodnie będzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No właśnie nie byłam pewna z kiedy poprawione
U mnie na Medi też kazał zrobić badania i przyjść za 2 tygodnie, to kartę ciąży założy. Prywatnie kazał przyjść za 4 tygodnie. Jadę właśnie na krew
mamonkey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-27, 07:16   #48
nowa180321
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 195
Dot.: Mamy luty 2023

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
Możesz mi podmienić "synek 10-miesięczny" na "syn z sierpnia 2021", bo miesiące się szybko zdezauktualizują i nikomu się nie będzie chciało zmieniać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:42 ---------- Poprzedni post napisano o 21:41 ----------

Kawał czasu! Ja teraz jeszcze we wtorek idę - w zeszłym tygodniu stwierdził, że mam zrobić badania i po tygodniu wrócić na założenie karty ciąży. Zdziwiłam się Ale po tym to już pewnie standardowo co 4 tygodnie będzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No ja właśnie się zdziwiłam że pójdę na prenatalne bez karty ciazy 🤷🏻☠♀️

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
nowa180321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-27, 07:55   #49
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy luty 2023

Ciekawa jestem, czy mi jutro też USG będzie robić - tydzień temu stwierdził, że wychodzi 7+4, ale "będziemy jeszcze weryfikować, jak trochę podrośnie". U mnie na prenatalne chcą datę szacowaną wg USG. Ale będę się po tej wizycie umawiać, bo mówił, że jeszcze o tym porozmawiamy.

A dzisiaj muszę wrzucić młodego w wózek i pojechać po wyniki piątkowych badań. Nie chce mi się, bo jest potwornie gorąco... I po południu jeszcze na USG piersi. Z tym w ogóle był cyrk, bo znajomej, która miała mi się nim zająć, rozchorowało się dziecko. Drugiej - mąż Wychodzi na to, że zdradliwa ta pogoda...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-06-27, 09:58   #50
nowa180321
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 195
Dot.: Mamy luty 2023

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
Ciekawa jestem, czy mi jutro też USG będzie robić - tydzień temu stwierdził, że wychodzi 7+4, ale "będziemy jeszcze weryfikować, jak trochę podrośnie". U mnie na prenatalne chcą datę szacowaną wg USG. Ale będę się po tej wizycie umawiać, bo mówił, że jeszcze o tym porozmawiamy.

A dzisiaj muszę wrzucić młodego w wózek i pojechać po wyniki piątkowych badań. Nie chce mi się, bo jest potwornie gorąco... I po południu jeszcze na USG piersi. Z tym w ogóle był cyrk, bo znajomej, która miała mi się nim zająć, rozchorowało się dziecko. Drugiej - mąż Wychodzi na to, że zdradliwa ta pogoda...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pogoda jest straszna u mnie cały dom i najlepsze każdy ma co innego narazie dzielnie ja się trzymam tylko .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
nowa180321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-27, 10:16   #51
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy luty 2023

Uff, wyniki odebrane, wracam do domu. Ale prawie zemdlałam w autobusie

Glukoza w normie, TSH w 3,5 tygodnia spadło z 4,6 do 2,8, więc też nieźle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-27, 12:42   #52
miszel92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 378
Dot.: Mamy luty 2023

Jestem po wizycie, z USG wyszło 5+5 i mrugało serduszko Za 2 tyg mam kolejną wizytę, jeżeli będzie wszystko ok to wtedy lekarz założy kartę ciąży i da skierowanie na badania. Uff ulżyło mi trochę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
miszel92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-27, 18:22   #53
miszel92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 378
Dot.: Mamy luty 2023

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
Uff, wyniki odebrane, wracam do domu. Ale prawie zemdlałam w autobusie

Glukoza w normie, TSH w 3,5 tygodnia spadło z 4,6 do 2,8, więc też nieźle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też mi TSH wywaliło, miałam jakoś 4,2 ale po powtórce wyszło 2,4 Jednak i tak dostałam Eutyrox 25. A Ty jaką dawkę bierzesz?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
miszel92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-27, 18:50   #54
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy luty 2023

Cytat:
Napisane przez miszel92 Pokaż wiadomość
Też mi TSH wywaliło, miałam jakoś 4,2 ale po powtórce wyszło 2,4 Jednak i tak dostałam Eutyrox 25. A Ty jaką dawkę bierzesz?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Teraz 125, ale mam Hashimoto i bujam się z tematem od ponad 10 lat. Jak mi wyszło to 4,6, to zmieniałam ze 100 na 125.

W poprzedniej ciąży wywaliło mi bardziej, bo do 6,6.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez theali
Czas edycji: 2022-06-27 o 18:52
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-27, 20:16   #55
ania_mala
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 461
Dot.: Mamy luty 2023

Jest serduszko i 5.5mm człowieka! (6+5)

Wysłane z mojego NOTE 20 PRO przy użyciu Tapatalka
ania_mala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-28, 00:45   #56
nowa180321
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 195
Dot.: Mamy luty 2023

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
Teraz 125, ale mam Hashimoto i bujam się z tematem od ponad 10 lat. Jak mi wyszło to 4,6, to zmieniałam ze 100 na 125.

W poprzedniej ciąży wywaliło mi bardziej, bo do 6,6.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W poprzedniej ciąży to mi strzeliło na 17 tez mam hashi i niedoczynność 🥺 super że spadło

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 23:45 ---------- Poprzedni post napisano o 23:44 ----------

Cytat:
Napisane przez ania_mala Pokaż wiadomość
Jest serduszko i 5.5mm człowieka! (6+5)

Wysłane z mojego NOTE 20 PRO przy użyciu Tapatalka
Super

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
nowa180321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-28, 13:00   #57
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy luty 2023

To po dzisiaj mam już kartę ciąży, zaliczyłam też kontrolę o endokrynologa (dwa razy w tygodniu dokładamy wyższą dawkę leków). 20 lipca pierwsze prenatalne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-28, 14:11   #58
miszel92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 378
Dot.: Mamy luty 2023

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
To po dzisiaj mam już kartę ciąży, zaliczyłam też kontrolę o endokrynologa (dwa razy w tygodniu dokładamy wyższą dawkę leków). 20 lipca pierwsze prenatalne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Już prenatalne? Wow ale ten czas leci! U nas dopiero wg USG 5+6, chyba na razie jestem ostatnia z terminem porodu A może jeszcze ktoś dołączy.
I prenatalnych bardzo się boję, w pierwszej ciąży usg wzorowe a potem po biochemii spadła na nas informacja, że jest bardzo wysokie ryzyko ZD. Ten stres do badań genetycznych... Potem 6 tyg w szpitalu bo sie okazało, że synek w brzuchu rośnie za mało. Boże jak to sobie przypomnę to mi niedobrze. Mam nadzieję, że tym razem ciąża nas oszczędzi i nic złego się nie będzie działo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
miszel92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-28, 15:07   #59
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy luty 2023

Cytat:
Napisane przez miszel92 Pokaż wiadomość
Już prenatalne? Wow ale ten czas leci! U nas dopiero wg USG 5+6, chyba na razie jestem ostatnia z terminem porodu A może jeszcze ktoś dołączy.
I prenatalnych bardzo się boję, w pierwszej ciąży usg wzorowe a potem po biochemii spadła na nas informacja, że jest bardzo wysokie ryzyko ZD. Ten stres do badań genetycznych... Potem 6 tyg w szpitalu bo sie okazało, że synek w brzuchu rośnie za mało. Boże jak to sobie przypomnę to mi niedobrze. Mam nadzieję, że tym razem ciąża nas oszczędzi i nic złego się nie będzie działo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie już dzisiaj 8+4

Ja w pierwszej ciąży miałam pośrednie ryzyko ZD (1:394? coś tego rzędu). Potem przy badaniach połówkowych zrobili mi jeszcze biochemię do testu potrójnego i tam już ryzyko wyszło zdecydowanie niższe.
Ale miałam wysokie ryzyko preeklampsji (1:12) i faktycznie pod koniec zaczęło mi ciśnienie iść w górę - od około 32-34 tygodnia nagle miałam w rejonie 130/85 (wcześniej cały czas 90/60!), a przy przyjęciu do porodu 160/100, chociaż tu też stres zadziałał, wiadomo. Robili mi na wejściu diagnostykę w kierunku preeklampsji, ale mocz wyszedł okej. Mam wrażenie, że mój organizm postanowił zakończyć tę ciążę w ostatnim bezpiecznym dla mnie i dziecka momencie (rodziłam w 37+5)


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez theali
Czas edycji: 2022-06-28 o 15:46
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-28, 17:05   #60
miszel92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 378
Dot.: Mamy luty 2023

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
U mnie już dzisiaj 8+4

Ja w pierwszej ciąży miałam pośrednie ryzyko ZD (1:394? coś tego rzędu). Potem przy badaniach połówkowych zrobili mi jeszcze biochemię do testu potrójnego i tam już ryzyko wyszło zdecydowanie niższe.
Ale miałam wysokie ryzyko preeklampsji (1:12) i faktycznie pod koniec zaczęło mi ciśnienie iść w górę - od około 32-34 tygodnia nagle miałam w rejonie 130/85 (wcześniej cały czas 90/60!), a przy przyjęciu do porodu 160/100, chociaż tu też stres zadziałał, wiadomo. Robili mi na wejściu diagnostykę w kierunku preeklampsji, ale mocz wyszedł okej. Mam wrażenie, że mój organizm postanowił zakończyć tę ciążę w ostatnim bezpiecznym dla mnie i dziecka momencie (rodziłam w 37+5)


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też urodziłam wcześniej, w 37+0 Syn miał być z połowy września a urodził się pod koniec sierpnia.
Oby w tej ciąży takie rzeczy nam się nie powtórzyły i żebyśmy dotrwały szczęśliwie przynajmniej do 38 tygodnia
Bierzesz jakieś leki? Lekarz zalecił Ci Acard?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
miszel92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-09 13:46:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:13.