Jak ludzie są w stanie żyć za minimalną krajową? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-01-01, 05:32   #61
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 089
Dot.: Jak ludzie są w stanie żyć za minimalną krajową?

Cytat:
Napisane przez uska89 Pokaż wiadomość
Trochę na zasadzie nie wiem, ale się wypowiem. Jeśli w Lidlu pracuje się ciężej, to ciekawe dlaczego ludzie nie walą drzwiami i oknami na te uczelnie, coby zrobić doktorat jak na bumelanta przystało i mieć łatwą kaskę. No nie widzę kolejek, wręcz przeciwnie - znajomi odpływają raczej w drugą stronę, do rzeczonego dyskontu.
Sugerujesz, że kasa z grantów jest czymś tak pewnym, że to prawie jak wynagrodzenie zasadnicze, które co miesiąc wpływa i nie trzeba się o to martwić?

Uczelnie to tylko przykład i niekoniecznie mam na myśli bumelantów z doktoratem. Cała administracja (no niech będzie, uczelniana) pracuje za minimalną.

Oczywiście, że kasa z grantów raz jest, a raz nie ma.



To jest za mała kasa, żeby ktoś konkretny chciał to robić, więc mamy poziom na uczelniach, jaki mamy.


Dlatego trzeba naprawić cały system od początku, bo on niestety nie działa.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-01, 07:45   #62
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Jak ludzie są w stanie żyć za minimalną krajową?

Cytat:
Napisane przez Indecence Pokaż wiadomość
uderz w stół, a nożyce się odezwą
akurat lata temu pracowałam w księgowości firmy usługowej, więc wiem jak się sprawy z pensjami mają, Facet po zawodówce zarabiał dwa razy więcej niż ja po studiach.

ciekawe też czemu księgowość można zlecić firmie zewnętrznej - bo to faktycznie taki ważny dział
A pańcię z księgowości klepaczkę faktur w programie księgowym zastąpić łatwo, bo jest to zwykły pracownik zaplecza - no chyba, że mówimy o kreatywnej księgowości - a sprzedając specjalistyczny asortyment prawdziwym specjalistą nie zostaje się w kilka dni.

I skoro ona taka ważna, to ciekawe czemu ona ma jako pensję gołą podstawę, a ja podstawę, premię i prowizję Jej roczna premia jest uzależniona od wyniku finansowego, na który nie ma żadnego wpływu.

Idac Twoja logika, to firmy-klienci Twoich specjalistycznych dobr lub uslug takze korzystaja z firm zewnetrznych (np firmy, w ktorej pracujesz). A mogliby Ciebie bezposrednio zatrudnic.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-01, 08:16   #63
e36b38c1b02253f65e484b4d30ebb09d9d5f8578_646d4571ebe9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 892
Dot.: Jak ludzie są w stanie żyć za minimalną krajową?

Cytat:
Napisane przez Indecence Pokaż wiadomość
akurat lata temu pracowałam w księgowości firmy usługowej, więc wiem jak się sprawy z pensjami mają
Najwyraźniej "pracowałaś" a nie pracowałaś, bo wiele z tej pracy nie wyniosłaś. Zresztą firma firmie nierówna. Co innego księgowość małej firmy usługowej, co innego dużego koncernu.

Cytat:
Napisane przez Indecence Pokaż wiadomość
ciekawe też czemu księgowość można zlecić firmie zewnętrznej - bo to faktycznie taki ważny dział
Tak to jest, jak się papla o czymś, o czym nie ma się pojęcia. Nie wiem czy jest sens ale spróbuję. Tak, właśnie dlatego się wyprowadza księgowość do firmy zewnętrznej - bo to bardzo ważny dział. Czasem ciężko jest postawić na nogi własny team, ogarniający wszystkie działy ksiegowosci, potrafiący ogarnąć nie tylko bieżące zadania, ale też właśnie obliczanie pensji (nie każdy "zwykły" ksiegowy to potrafi), robienie rozliczeń, znający się na podatkach, potrafiący udźwignąć korespondencje ze skarbówką i bankami. Musisz mieć ludzi godnych zaufania i z dużą wiedzą, musisz ogarniać zastępstwo, kiedy ktoś się wykruszy w ważnym terminie. Firmy zewnętrzne mają mnóstwo ludzi, są dobrze zorganizowane, mają odpowiednie wysokie ubezpieczenia na wypadek błędu i przejmują za nie pełną odpowiedzialność w wypadku kontroli. Czasem tak jest naprawdę łatwiej, taniej i bezpieczniej.

Cytat:
Napisane przez Indecence Pokaż wiadomość
A pańcię z księgowości klepaczkę faktur w programie księgowym zastąpić łatwo, bo jest to zwykły pracownik zaplecza - no chyba, że mówimy o kreatywnej księgowości
"Pańcia klepaczka faktur" - weź się ogarnij z tą pogardą do innych, bo jesteś w tym aż śmieszna. Zdajesz sobie sprawę, na ile rzeczy ta pańcia musi zwracać uwagę których ty nawet nie zauważasz? I tak, jak taka pańcia pracuje źle i porobi dużo błędów chociażby w zaksięgowaniu podatku obrotowego, to w razie kontroli konsekwencje są bardzo nieprzyjemne i dalekosiężne dla firmy.
Skoro uważasz, że taka osoba nabywa swoją wiedzę w trzy dni, to aż nie wiem jak to skomentować.

Cytat:
Napisane przez Indecence Pokaż wiadomość
a sprzedając specjalistyczny asortyment prawdziwym specjalistą nie zostaje się w kilka dni.
Co ty sprzedajesz, reaktory jądrowe? Bo w większości innych wypadków wystarczy dobry, kilkudniowy kurs i pracownik sprzedaży śmiga.
Bardzo lubisz czuć się lepsza od innych i nimi gardzić, masz jakieś dziwne uprzedzenia i łączysz to z brakiem wiedzy. Ośmieszasz się.

Cytat:
Napisane przez Indecence Pokaż wiadomość
I skoro ona taka ważna, to ciekawe czemu ona ma jako pensję gołą podstawę, a ja podstawę, premię i prowizję Jej roczna premia jest uzależniona od wyniku finansowego, na który nie ma żadnego wpływu.
Mogą być różne powody. Mogła być mniej przebojowa na rozmowie kwalifikacyjnej i rzucić mniejszymi oczekiwaniami (na przykład ze względu ma charakter, niedoświadczenie, ogólną sytuację, może musiała brać cokolwiek itp). Może ma spoko zaplecze finansowe i woli pracować z ludźmi, których lubi zamiast walczyć o lepszą pensję albo zmieniać robotę?

Swoją drogą, sama ci się chwaliła, że zarabia mniej? Bo za szperanie w aktach pracowników i szpiegowanie ich pensji powinnaś dostać dyscyplinarkę szybciej, niż zdążysz powiedzieć "quidditch".

Dawno się z taką ignorancją (i dumą z niej) nie spotkałam.

No bo sprzedać klientowi dwa kilo mielonki to jest realny zarobek dla firmy, a nie jakieś tam klykanie w kąkuter







Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez e36b38c1b02253f65e484b4d30ebb09d9d5f8578_646d4571ebe9e
Czas edycji: 2023-01-01 o 08:23
e36b38c1b02253f65e484b4d30ebb09d9d5f8578_646d4571ebe9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-01, 09:28   #64
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Jak ludzie są w stanie żyć za minimalną krajową?

[1=6610e975c85461a73511d7b 83bf3e01cd5d91d24_6487a38 504e0b;89452305]Ja zauważyłam, że ludzie którym udaje się dłuższy czas balansować w tej sytuacji, ale nie dążą do jej poprawy (czyli to nie jest tymczasowe rozwiązania np. na czas studiów), są o wiele bardziej osadzeni w społeczności wzajemnego wsparcia (rodzinnej, sąsiedzkiej). Więc w niespodziewanej sytuacji pożyczają kasę od pracującego dziecka, starszy brat kupi spodnie siostrze, sąsiadka podzieli się tanio kupionymi ziemniakami ze wsi, a kolega z dostawczakiem podwiezie nową pralkę za piwko. Co do sytuacji mieszkaniowej, to akurat rodziny, które poznałam, bardziej siedzą na kupie w mieszkaniu po babce/ciotce, jak wynajem to gdzieś po znajomości. Ogólnie mnóstwo rzeczy ogarniają po znajomości w ramach wzajemnych przysług.
:[/QUOTE]
Ja ogolnie uwazam, ze warunkiem zycia w Polsce sa mityczni bliscy i grupy wsparcia. Osoba bez tego wszystkiego nawet zarabiajac powyzej sredniej krajowej nie moze czuc sie bezpiecznie.

Znam wiele osob,ktore nie wracaja z emigracji, bo nie maja do kogo. Nawet jak maja oszczednosci i perspektywy na dobrze platna prace w kraju.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-01, 09:36   #65
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Jak ludzie są w stanie żyć za minimalną krajową?

Ja zarabiam troszkę ponad minimalną, gdybym miała chociażby ten tysiąc więcej to byłoby super, ale póki co jest jak jest. Jeżdżę autem, jeżdżę w góry, nad morze, czy na jakieś weekendy w moim województwie, chodzę do kina, chodzę do knajp, nie kupuje w lumpeksach, mam dobre kosmetyki, chodzę regularnie do dość drogiego fryzjera, mam tegoroczny telefon Tylko ja nie płacę za wynajem mieszkania - gdybym musiała płacić komuś 2,5k za sam najem to egzystencja nie byłaby zwyczajnie możliwa. Jeżeli miałabym na utrzymaniu dziecko - również nie byłoby to dla mnie możliwe. Jeśli człowiek żyje sam dla siebie i nie ma jakiejś odpowiedzialności, to da się, choć wiadomo nie będą to luksusy i raczej przeważnie zeruję się co miesiąc na koncie, chociaż co miesiąc tez cos odkładam.
Dość często mam tez w pracy jakieś premie czy nagrody, więc dodatkowy zastrzyk gotówki.


Sent from my iPhone using Tapatalk
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-01, 09:49   #66
kici88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 470
Dot.: Jak ludzie są w stanie żyć za minimalną krajową?

Chwast, a tak z ciekawości - ile miesięcznie średnio wydajesz na paliwo? I ile razy w miesiącu możesz sobie realnie pozwolić na knajpy, kina i nowe ubrania?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kici88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-01, 10:05   #67
Indecence
nieprzyzwoita
 
Avatar Indecence
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 1 100
Dot.: Jak ludzie są w stanie żyć za minimalną krajową?

[1=e36b38c1b02253f65e484b4 d30ebb09d9d5f8578_646d457 1ebe9e;89453387]Najwyraźniej "pracowałaś" a nie pracowałaś, bo wiele z tej pracy nie wyniosłaś. Zresztą firma firmie nierówna. Co innego księgowość małej firmy usługowej, co innego dużego koncernu.[/QUOTE]
niom, ciekawe czemu duże koncerny w ramach outsourcingu usług przenoszą swoich klepaczy faktur np. do Polski czy Indii? z powodu szalonych kompetencji polskich pracowników czy może dlatego, że mogą płacić mniej niż swoim rodakom? hmmm...

Cytat:
"Pańcia klepaczka faktur" - weź się ogarnij z tą pogardą do innych, bo jesteś w tym aż śmieszna. Zdajesz sobie sprawę, na ile rzeczy ta pańcia musi zwracać uwagę których ty nawet nie zauważasz? I tak, jak taka pańcia pracuje źle i porobi dużo błędów chociażby w zaksięgowaniu podatku obrotowego, to w razie kontroli konsekwencje są bardzo nieprzyjemne i dalekosiężne dla firmy.
Skoro uważasz, że taka osoba nabywa swoją wiedzę w trzy dni, to aż nie wiem jak to skomentować.
nie ośmieszaj się, klepaczka faktur nie ma nic do podatku obrotowego, od tego jest główny księgowy.

Cytat:
Co ty sprzedajesz, reaktory jądrowe? Bo w większości innych wypadków wystarczy dobry, kilkudniowy kurs i pracownik sprzedaży śmiga.
Bardzo lubisz czuć się lepsza od innych i nimi gardzić, masz jakieś dziwne uprzedzenia i łączysz to z brakiem wiedzy. Ośmieszasz się.
weź się ogarnij i przestań się tak rzucać, bo to aż śmieszne. wiedza z zakresu księgowości nie jest wiedzą tajną i można jej się nauczyć na studiach/na kursach/obsługując konkretny program księgowy. Klepaczka jest pracownikiem po pierwsze uniwersalnym, po drugie dostępnym na rynku pracy w dużej liczbie chętnych do takiej pracy osób. Plusem dla niej - może przechodzić płynnie z firmy do firmy. Minusem - zarobki.

Nie ma znaczenia co ja sprzedaję - aby być ekspertem w asortymencie, to jest minimum rok pracy i wiedzy, której nie nabędziesz w żadnej szkole. Plus - zarobki, minus - specjalistyczna wiedza do ogarnięcia, która na rynku pracy jest mało przydatna, żeby ją wykorzystywać to przejść można tylko do konkurencji.


Cytat:
Swoją drogą, sama ci się chwaliła, że zarabia mniej? Bo za szperanie w aktach pracowników i szpiegowanie ich pensji powinnaś dostać dyscyplinarkę szybciej, niż zdążysz powiedzieć "quidditch".

halo, tu ziemia. nie muszę w niczym szperać i nikogo szpiegować, zarobki w naszej firmie są jawne.





Cytat:
No bo sprzedać klientowi dwa kilo mielonki to jest realny zarobek dla firmy, a nie jakieś tam klykanie w kąkuter
moje dwa kilko mielonki to zysk dla firmy. zysk, z którego trzeba opłacić jej klikanie

zresztą, moj komentarz zbędny, bo sama siebie podsumowałaś idealnie:


Cytat:
Dawno się z taką ignorancją (i dumą z niej) nie spotkałam.

pozdro i poćwicz
Indecence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-01-01, 10:22   #68
kici88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 470
Dot.: Jak ludzie są w stanie żyć za minimalną krajową?

Cytat:
Napisane przez Indecence

moje dwa kilko mielonki to zysk dla firmy. zysk, z którego trzeba opłacić jej klikanie

Tylko, że nie miałabyś czym handlować, gdyby nie pracownicy produkcji wytwarzający tę mielonkę na sprzedaż Więc idąc twoja logiką, wszystkie działy oprócz produkcji powinny zarabiać minimalną, łącznie z tobą, tak unikatową specjalistką z tajną wiedzą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez kici88
Czas edycji: 2023-01-01 o 10:24
kici88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-01, 10:37   #69
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 12 340
Dot.: Jak ludzie są w stanie żyć za minimalną krajową?

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
Ja zarabiam troszkę ponad minimalną, gdybym miała chociażby ten tysiąc więcej to byłoby super, ale póki co jest jak jest. Jeżdżę autem, jeżdżę w góry, nad morze, czy na jakieś weekendy w moim województwie, chodzę do kina, chodzę do knajp, nie kupuje w lumpeksach, mam dobre kosmetyki, chodzę regularnie do dość drogiego fryzjera, mam tegoroczny telefon Tylko ja nie płacę za wynajem mieszkania - gdybym musiała płacić komuś 2,5k za sam najem to egzystencja nie byłaby zwyczajnie możliwa. Jeżeli miałabym na utrzymaniu dziecko - również nie byłoby to dla mnie możliwe. Jeśli człowiek żyje sam dla siebie i nie ma jakiejś odpowiedzialności, to da się, choć wiadomo nie będą to luksusy i raczej przeważnie zeruję się co miesiąc na koncie, chociaż co miesiąc tez cos odkładam.
Dość często mam tez w pracy jakieś premie czy nagrody, więc dodatkowy zastrzyk gotówki.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Az się przestraszyłam, bo ja zarabiam powyżej minimalnej, ale chyba nie stać (na pewno ) na takie życie. Ale potem doczytałam, że nie płacisz za wynajem.... No to jest niestety ból dla mnie, ale wyprowadziłam się z domu rodzinnego na 2 roku studiów i jakoś no wolałam nie wracać, przyzwyczaiłam się do życia samej. Troche żaluje, bo utrzymujac sie sama, nie mialam opcji na zrobienie wielkich oszczednosci i pomimo, ze zarabiam powyzej tej minimalnej, to zyje jakbym wcale nie zarabiała przyzwoicie. Tysiak wiecej dałby troche spokoju, ale spokój + oszczednosci no to dwa tysiace, a nie widze na to szans.
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-01, 10:41   #70
kici88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 470
Dot.: Jak ludzie są w stanie żyć za minimalną krajową?

A tak generalnie po lekturze tego wątku to widać, że jak najbardziej, da się żyć za normalną krajową, ALE... :P Ale nie wynajmując mieszkania, ale nie opłacając kredytu, ale nie mając oszczędności... Czyli - no jednak nie da się
kici88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-01, 10:48   #71
Lasagna_ze_szpinakiem
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 1 480
Dot.: Jak ludzie są w stanie żyć za minimalną krajową?

Podejrzewam, że w żadnym europejskim kraju za minimalna nie da się żyć i wynajmować, mieć na rozrywki i oszczędności. Bo to jest minimalna. Większy sens miałoby porównywanie średniej pensji.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lasagna_ze_szpinakiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-01-01, 10:53   #72
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Jak ludzie są w stanie żyć za minimalną krajową?

Cytat:
Napisane przez kici88 Pokaż wiadomość
A tak generalnie po lekturze tego wątku to widać, że jak najbardziej, da się żyć za normalną krajową, ALE... Ale nie wynajmując mieszkania, ale nie opłacając kredytu, ale nie mając oszczędności... Czyli - no jednak nie da się
Aby wynajmować albo mieć w tych czasach kredyt na mieszkanie i być samemu to trzeba co najmniej średnia krajową zarabiać a i tak na wszystko nie starczy z opisów tego wątku.

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-01, 11:05   #73
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 12 340
Dot.: Jak ludzie są w stanie żyć za minimalną krajową?

Dokładnie. Moim zdaniem się nie da. Bo albo trzeba mieć gdzie mieszkać za free lub prawie za free albo miec partnera, który zarabia więcej. No cóż, błędne koło i nie ma tu mowy o stabilności finansowej i spokoju.
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-01, 11:26   #74
Indecence
nieprzyzwoita
 
Avatar Indecence
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 1 100
Dot.: Jak ludzie są w stanie żyć za minimalną krajową?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Cytat:
Napisane przez kici88 Pokaż wiadomość
Tylko, że nie miałabyś czym handlować, gdyby nie pracownicy produkcji wytwarzający tę mielonkę na sprzedaż Więc idąc twoja logiką, wszystkie działy oprócz produkcji powinny zarabiać minimalną, łącznie z tobą, tak unikatową specjalistką z tajną wiedzą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

serio to napisałaś? co za brak logicznego myślenia

gdyby nie ja, to mielonka poszłaby do utylizacji, a nie do klienta, który za ten produkt zapłaci
Indecence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-01, 11:40   #75
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Jak ludzie są w stanie żyć za minimalną krajową?

Cytat:
Napisane przez Indecence Pokaż wiadomość



serio to napisałaś? co za brak logicznego myślenia

gdyby nie ja, to mielonka poszłaby do utylizacji, a nie do klienta, który za ten produkt zapłaci[/QUOTE]No tak, najważniejsza funkcja w firmie. Powinnaś mieć pensje wyższa od głównego dyrektora bo w sumie co on robi? Nic ważnego i generującego zyski

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-01, 11:42   #76
Sybil_
Zakorzenienie
 
Avatar Sybil_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 4 524
Dot.: Jak ludzie są w stanie żyć za minimalną krajową?

Cytat:
Napisane przez Basia303030 Pokaż wiadomość
Ja bym inaczej postawiła pytanie . Jak to możliwe że ktoś w ogóle zarabia minimalną krajową? Przecież zwykli pracownicy marketów typu Lidl ,Biedronka mają wyższą stawkę. Pomijając wszelkie przedsiębiorstwa czy zawody typu elektryk ,mechanik ,stolarz? Takie osoby z kilkuletnim doświadczeniem w moim mieście (niewielkim) mogą wyciągnąć nawet 5 k. Więc?
na uczelniach (np UJ) tzw. pracownicy inżynieryjno-techniczni (ludzie często po studiach typu chemia, biotechnologia) zarabiają często minimalną , a ewentualna podwyżka to 50 zł po kilku latach pracy..
Sybil_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-01, 11:47   #77
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Jak ludzie są w stanie żyć za minimalną krajową?

A może zamiast się ścigać czyja rola w firmie jest ważniejsza, lepiej przyjąć, że żeby firma działała muszą w niej pracować ludzie o różnych kompetencjach? I że prywatna firma raczej nie utrzymuje pracowników, którzy są jej niepotrzebni I też pracuję w generującym zyski, ale i najdroższym w utrzymaniu dziale (specjalistycznym), tylko co z tego, skoro bez tych pobocznych firma by nie funkcjonowała.

Sent from my M2101K9G using Tapatalk

---------- Dopisano o 12:47 ---------- Poprzedni post napisano o 12:43 ----------

Cytat:
Napisane przez Sybil_ Pokaż wiadomość
na uczelniach (np UJ) tzw. pracownicy inżynieryjno-techniczni (ludzie często po studiach typu chemia, biotechnologia) zarabiają często minimalną , a ewentualna podwyżka to 50 zł po kilku latach pracy..
Też wszyscy pracownicy administracyjni na uczelniach i w instytucjach publicznych.

Sent from my M2101K9G using Tapatalk
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.

Edytowane przez jaksy
Czas edycji: 2023-01-01 o 11:52
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-01, 12:00   #78
Pusheen_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 4 656
Dot.: Jak ludzie są w stanie żyć za minimalną krajową?

[1=bafa65383b74e1029ccef70 174e4f68b71e8a0f7_646950f 23ada7;89452904]Tylko moim zdaniem żyć kiedyś a teraz za minimalną to dwie różne sprawy. Ceny mieszkań i jedzenia poszly tak kosmicznie do góry, że nie ma nawet co porównywać z sytuacją sprzed lat. Mój tz na studiach 10 lat temu utrzymywal się za 800 zł miesięcznie.

Uważam, że w Polsce jest coraz gorzej dla tych najmniej zarabiających.

A te 2800 to dopiero od lipca, gdzie inflacja pewnie jeszcze bardziej będzie wywalona w kosmos, więc nic się pozytywnie nie zmieni.
Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]

No wiesz, ja te 10 lat temu to też miałam koleżankę, która utrzymywała się na studiach za 800 zł. Co to oznaczało w praktyce? Mieszkanie zawsze ze zbieraniną ludzi w mieszkaniu - po czworo na kupie, oszczędzanie na wszystkim...

Wiadomo, że w piramidzie zarobków masz tych lepiej i gorzej zarabiajacych, i ci którzy są na samym dole obrywaja chyba jako pierwsi, a już na pewno najbardziej dotkliwie odczuwają wszelkie zmiany gospodarcze, inflację, itd.

Teraz jest tak, że wszyscy odczuwają te zmiany i nie ma tak, że kogoś one nie "trzepna" po kieszeni - tyle, że no właśnie...Jednych bardziej, drugich mniej.

Dla jednego to będzie fakt, że nie wyda na droższa rzecz w kategorii dóbr konsumpcyjnych wyższego sortu, co po prostu przyjmie z westchnieniem, a drugi będzie musiał zeskoczyć na półkę gorszych artykułów spożywczych i będzie musiał kombinować.

Mamy debilny rząd, który ciągnie nas w przepaść i świadomie doprawdza do tego, że społeczeństwo ZNOWU zaczyna biednieć.

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Nie w Bytomiu. Przynajmniej nie tam gdzie pracowałam i gdzie pracują znajomi. Bo owszem, są i "bogate" budżetówki z super premiami. Swego czasu takie opowieści krążyły o Lasach Państwowych - że tam się dało zarobić ach ach.
No cóż, ja znam taką panią, która buja się po różnych ministerstwach od dobrych 10 lat, co jakiś czas zmienia jedno na drugie.
Jest urzednikem państwowym i po tych 10 czy 13 latach dorobiła się stanowiska specjalisty, osobnego pokoju tylko dla siebie i hybrydowego systemu pracy, przy pensji typu 4,5 - 5 tys.na rękę. I co, można?

Pewnie, że można

<ironia>

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
Pusheen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-01, 12:24   #79
Indecence
nieprzyzwoita
 
Avatar Indecence
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 1 100
Dot.: Jak ludzie są w stanie żyć za minimalną krajową?

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
No tak, najważniejsza funkcja w firmie. Powinnaś mieć pensje wyższa od głównego dyrektora bo w sumie co on robi? Nic ważnego i generującego zyski

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka

dzieckiem jesteś czy co, że piszesz takie kocopoły? dyrektor/prezes/właściciel pełni funkcje zarządcze, nie mój interes ile zarabia. Ja mówię o szeregowych pracownikach i zróżnicowaniu ich znaczenia dla dochodów danej firmy.
Indecence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-01-01, 12:58   #80
Basia303030
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-01
Wiadomości: 137
Dot.: Jak ludzie są w stanie żyć za minimalną krajową?

Cytat:
Napisane przez Milennka03 Pokaż wiadomość
Chyba żyjesz w jakiejś bańce. U mnie w korpo (potężnym-kilka tys.pracownikow)do niedawna niektórzy zarabiali minimalną.Znam firmy produkcyjne które też płacą minimalną.
Hm . Tylko w takiej sytuacji można po prostu pracę zmienić? Po co tkwić w takim miejscu? Naprawdę nie trzeba mieć wyższego wykształcenia żeby zabierać więcej niż tą minimalną.

Ja też znam przedsiębiorstwa gdzie oferuje się pracownikom minimalną pensje, śmieciowe umowy ,żadnych dodatków i bonusów tylko że ja po prostu do takiej pracy bym się nie zatrudniła .

Edytowane przez Basia303030
Czas edycji: 2023-01-01 o 13:00
Basia303030 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-01, 13:05   #81
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Jak ludzie są w stanie żyć za minimalną krajową?

Cytat:
Napisane przez kici88 Pokaż wiadomość
Chwast, a tak z ciekawości - ile miesięcznie średnio wydajesz na paliwo? I ile razy w miesiącu możesz sobie realnie pozwolić na knajpy, kina i nowe ubrania?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ciężko powiedzieć, są tygodnie gdzie np codziennie jem cos poza domem, a są tygodnie, gdzie cały tydzień gotuję. Wiadomo jak już mam mało na koncie, to nie idę zjeść do knajpy. Jeśli chodzi o ubrania, to nie mam w nawyku chodzenia po sklepach i kupowania tak o, szóstej pary spodni czy osiemnastego swetra, kupuję przeważnie raz w miesiącu cos droższego, jak nie potrzebuję to nie kupuję nic, albo sobie odkładam żeby właśnie za miesiąc kupić cos droższego, a co mi się podoba.
Do kina chodzę pare razy w roku, to był bardziej taki uproszczony przykład, ale do teatrów raz w miesiącu. Na paliwo zrzucamy się z partnerem, ale on używa auta częściej, nie wiem, może średnio 300zl?

Dla mnie to jednak nie jest życie jakieś fajne, bo co z tego, ze ok zarabiam mało, ale mogę sobie pozwolić na cos tam - skoro np nie mogę mieć dziecka, bo nie mam za co. Xd

Dodatkowo spędziłam No dość sporo lat za granicà, gdzie moja sytuacja finansowa była o niebo lepsza, więc już w ogóle psychicznie to dla mnie zderzenie, a nie chcę rezygnować z jakiegoś tam „poziomu” powiedzmy. Robię to wiec takim kosztem, No wszystko wydaje na siebie, na swoje przyjemności. A nie mam 20 lat.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Edytowane przez chwast
Czas edycji: 2023-01-01 o 13:13
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-01, 13:23   #82
kici88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 470
Dot.: Jak ludzie są w stanie żyć za minimalną krajową?

Ech, to trzeba było od razu, że mieszkasz z facetem, a nie sama, i żyjecie tak naprawdę z dwóch pensji, co tak czy owak ułatwia sprawę...
kici88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-01, 13:23   #83
Sybil_
Zakorzenienie
 
Avatar Sybil_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 4 524
Dot.: Jak ludzie są w stanie żyć za minimalną krajową?

[1=bafa65383b74e1029ccef70 174e4f68b71e8a0f7_646950f 23ada7;89452904]Tylko moim zdaniem żyć kiedyś a teraz za minimalną to dwie różne sprawy. Ceny mieszkań i jedzenia poszly tak kosmicznie do góry, że nie ma nawet co porównywać z sytuacją sprzed lat. Mój tz na studiach 10 lat temu utrzymywal się za 800 zł miesięcznie.
Uważam, że w Polsce jest coraz gorzej dla tych najmniej zarabiających.

A te 2800 to dopiero od lipca, gdzie inflacja pewnie jeszcze bardziej będzie wywalona w kosmos, więc nic się pozytywnie nie zmieni.
Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]

zgadza się. jednak 10 lat temu prawie cudem było znaleźć jakakolwiek pracę nawet za tę płacę minimalną. Pamiętam jak skończyłam studia (2011 rok) i szukałam jakiejkolwiek pracy to absolutnie wszędzie szukali ludzi z doświadczeniem lub kosmiczne wymagania
Sybil_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-01, 13:29   #84
Pusheen_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 4 656
Dot.: Jak ludzie są w stanie żyć za minimalną krajową?

Cytat:
Napisane przez Sybil_ Pokaż wiadomość
zgadza się. jednak 10 lat temu prawie cudem było znaleźć jakakolwiek pracę nawet za tę płacę minimalną. Pamiętam jak skończyłam studia (2011 rok) i szukałam jakiejkolwiek pracy to absolutnie wszędzie szukali ludzi z doświadczeniem lub kosmiczne wymagania
Ja pamietam swoją pensję przy pierwszej w życiu umowie o pracę - 1240 zł netto

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
Pusheen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-01, 13:35   #85
Sybil_
Zakorzenienie
 
Avatar Sybil_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 4 524
Dot.: Jak ludzie są w stanie żyć za minimalną krajową?

Cytat:
Napisane przez Pusheen_ Pokaż wiadomość
Ja pamietam swoją pensję przy pierwszej w życiu umowie o pracę - 1240 zł netto

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
ja też coś koło tego, jak w końcu udało mi się znaleźć pracę w zawodzie (instytucja naukowa )
Sybil_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-01, 13:46   #86
Lasagna_ze_szpinakiem
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 1 480
Dot.: Jak ludzie są w stanie żyć za minimalną krajową?

Cytat:
Napisane przez Sybil_ Pokaż wiadomość
ja też coś koło tego, jak w końcu udało mi się znaleźć pracę w zawodzie (instytucja naukowa )
Piątka. Ja 2012 r- 1410 netto i nie powiem, mieszkając z mama miałam nawet na wakacje na Sardynii

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lasagna_ze_szpinakiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-01, 13:48   #87
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Jak ludzie są w stanie żyć za minimalną krajową?

Cytat:
Napisane przez Sybil_ Pokaż wiadomość
zgadza się. jednak 10 lat temu prawie cudem było znaleźć jakakolwiek pracę nawet za tę płacę minimalną. Pamiętam jak skończyłam studia (2011 rok) i szukałam jakiejkolwiek pracy to absolutnie wszędzie szukali ludzi z doświadczeniem lub kosmiczne wymagania

A to teraz pracodawcy nie maja wymagan ?
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-01, 14:15   #88
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Jak ludzie są w stanie żyć za minimalną krajową?

Cytat:
Napisane przez Sybil_ Pokaż wiadomość
zgadza się. jednak 10 lat temu prawie cudem było znaleźć jakakolwiek pracę nawet za tę płacę minimalną. Pamiętam jak skończyłam studia (2011 rok) i szukałam jakiejkolwiek pracy to absolutnie wszędzie szukali ludzi z doświadczeniem lub kosmiczne wymagania
A teraz ( mam na myśli teraz jako 2022r) jest inaczej?
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-01, 14:41   #89
Milennka03
Zakorzenienie
 
Avatar Milennka03
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 8 173
Dot.: Jak ludzie są w stanie żyć za minimalną krajową?

Cytat:
Napisane przez Basia303030 Pokaż wiadomość
Hm . Tylko w takiej sytuacji można po prostu pracę zmienić? Po co tkwić w takim miejscu? Naprawdę nie trzeba mieć wyższego wykształcenia żeby zabierać więcej niż tą minimalną.

Ja też znam przedsiębiorstwa gdzie oferuje się pracownikom minimalną pensje, śmieciowe umowy ,żadnych dodatków i bonusów tylko że ja po prostu do takiej pracy bym się nie zatrudniła .
Pewnie że można.Tyle tylko ze moja odpowiedź tyczyła się Twojego zdziwienia czy są w ogóle jeszcze takie firmy gdzie się tak płaci.
__________________


a w temacie narzekania to wiecie jak jest, każdy ma coś z Achillesa co mu przeszkadza i tyle

-fasolinno-



siestowo

Milennka03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-01, 14:45   #90
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Jak ludzie są w stanie żyć za minimalną krajową?

Cytat:
Napisane przez Basia303030 Pokaż wiadomość
Hm . Tylko w takiej sytuacji można po prostu pracę zmienić? Po co tkwić w takim miejscu? Naprawdę nie trzeba mieć wyższego wykształcenia żeby zabierać więcej niż tą minimalną.
Uwielbiam ten tekst- zmień pracę.

Ja żyje w jakimś innym świecie, ale "dobra praca" wcale nie czeka na każdym rogu. Nie jest łatwo ot tak zmienić pracę, szczególnie teraz, gdy firmy coraz mocniej tną koszty.

Naprawdę ludzie nie pracują za najniższą, bo lubią. Każdy chciałby więcej, lecz nie zawsze się da. Świat nie jest czarno biały.
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-02-04 20:02:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:44.