Zniszczone/obgryzione/problematyczne paznokcie- WĄTEK ZBIORCZY - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-02-24, 21:55   #181
AnnaAleksndra
Raczkowanie
 
Avatar AnnaAleksndra
 
Zarejestrowany: 2016-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 278
Dot.: zniszczone paznokcie co teraz/

Cytat:
Napisane przez mysia0054 Pokaż wiadomość
Mi się wydaje, że może za bardzo przepiłowana płytka, albo paznkcie wysuszone, bo ściągając acetonem niestety się wysuszają. Polecam często kremować dłonie A pod hybrydę primer, wtedy większa przyczepność hybrydy
Może być płytka. Ciężko na odległość oceniać. Ale witaminy można uzupełnić na wszelki wypadek.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
__________________
Za dnia aniołem, w nocy diabłem.
Blog o zabiegach kosmetycznych na twarz
Moje Legginsy sportowe

AnnaAleksndra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-02, 09:02   #182
JulietMonique
Przyczajenie
 
Avatar JulietMonique
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 26
Dot.: Dziwnie rosnące paznokcie u stóp

wydaje mi się, że faktycznie powinnaś pójść do specjalisty
JulietMonique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-07, 12:14   #183
paulusia101
Przyczajenie
 
Avatar paulusia101
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 5
Uszkodzony paznokieć, pomocy!

Macie jakiś pomysł jak doprowadzić ten paznokieć do normalnego stanu? Wizyte u lekarza mam dopiero za 3 tyg, może w tym czasie uda się go jakoś uratować? Dodam, że jest on złamany co widać na górze paznokcia a od dołu wyrasta jakby nowy
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_0313.JPG (45,7 KB, 68 załadowań)

Edytowane przez paulusia101
Czas edycji: 2017-03-07 o 13:32 Powód: brak zdj
paulusia101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-13, 21:35   #184
milapots
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 3
Dot.: Uszkodzony paznokieć, pomocy!

Ktoś może pomóc ?
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
milapots jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-15, 13:14   #185
sandramosa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 2
Dot.: Uszkodzony paznokieć, pomocy!

czesc
sandramosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-15, 13:49   #186
martynak1123
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 8
Dot.: Uszkodzony paznokieć, pomocy!

straszne
martynak1123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-20, 12:29   #187
takina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 81
Dot.: Dziwnie rosnące paznokcie u stóp

Koniecznie specjalista, podolog lub lekarz, a tymczasem chroń przed zanieczyszczeniem, zakażeniem. Pomaga moczenie w wodzie z mydłem i ewentualnie, myśle że nie zaszkodzi, olejowanie z dodatkiem olejku herbacianego.
takina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-03-21, 06:44   #188
martekM
Raczkowanie
 
Avatar martekM
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 67
Dot.: Dziwnie rosnące paznokcie u stóp

pojdz do podologa ewentualnie do dermatologa bo moze to byc jakis grzybek ktorego nie widac golym okiem
martekM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-21, 15:32   #189
klaudiaf
klaudii
 
Avatar klaudiaf
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5
Dot.: Płytka paznokcia HELP

Dziewczyny bylam u dermatologa, wyslal mnie na badania mykologiczne czy mam grzybice etc wyniki wyszly negatywne. Okazalo sie, ze to uraz mechaniczny Przepisal mi lakier do paznokci leczniczy PirolamIMG_1490110340.137649.jpg


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
klaudiaf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-23, 11:25   #190
Zarazoszaleje
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 3
Exclamation Zniszczone paznokcie

CO z nimi zrobić, skórki wyglądają na wysuszone, skóra przy paznokciu, jest różowo czerwona, dodatkowo wygląda jakby była poszarpana, nie równomiernie rosnące skórki. Bym wstawił zdjęcie ale one okropnie wyglądają, wstydzę się ich, przy ludziach nie używam telefonu, nie trzymam np. książek, jak trzeba coś podpisać np. dokumenty przy innych to zakrywam ręką dłonie...
używam kremów różnych ale to nic nie daje, najbardziej mnie denerwuje te zaczerwienienie przy skórkach
Zarazoszaleje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-25, 14:33   #191
Yenotek
leśny stwór
 
Avatar Yenotek
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 8 380
Dot.: Zniszczone paznokcie

Cytat:
Napisane przez Zarazoszaleje Pokaż wiadomość
CO z nimi zrobić, skórki wyglądają na wysuszone, skóra przy paznokciu, jest różowo czerwona, dodatkowo wygląda jakby była poszarpana, nie równomiernie rosnące skórki. Bym wstawił zdjęcie ale one okropnie wyglądają, wstydzę się ich, przy ludziach nie używam telefonu, nie trzymam np. książek, jak trzeba coś podpisać np. dokumenty przy innych to zakrywam ręką dłonie...
używam kremów różnych ale to nic nie daje, najbardziej mnie denerwuje te zaczerwienienie przy skórkach

Spróbuj na noc smarować skórki maścią z witaminą A (kupisz w aptece za grosze).
__________________
Naturalna pielęgnacja z Magdą
Yenotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-04-26, 12:48   #192
takina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 81
Dot.: Zniszczone paznokcie

Możesz też po prostu pójść do manicurzystki - ona pomoże doprowadzić dłonie do porządku (skórki itp) a potem kremami, maścią z witaminą A i np oliwkami spróbuj utrzymać ich lepszą formę.
Może w pracy spotykasz się z czynnikami, które dodatkowo je przesuszają itp, więc tym bardziej. Krem, zwłaszcza na początek, bardzo często. Ja np zostawiam trochę kremu na skórkach na noc - polecam
takina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-27, 22:24   #193
TofekMoni
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 6
Dot.: Zniszczone paznokcie

Ja chodzę regularnie na manicure i nie mam juz takich problemów. Myślę że raz na 2-3 miesiaće możesz wydać 50 zł na taki zabieg, a twoje rączki będąwyglądać dużo lepiej. Poczytaj więcej o manicure na xxx to strona mojej kosmetyczki i piszą tam na czym polega manicure i dlaczego powinno się robić ten zabieg regularnie.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2017-08-01 o 09:55 Powód: reklama
TofekMoni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-05, 11:02   #194
makeupz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 3
Dot.: Zniszczone paznokcie

zgadzam się! regularne dbanie o paznokcie potrafi zdziałać cuda!
makeupz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-12, 09:36   #195
slimcamelia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 111
Dot.: Zniszczone/obgryzione/problematyczne paznokcie- WĄTEK ZBIORCZY

Też miałam problem z paznokciami i kosmetyczka nakładała mi te żele a po nich tak osłabiła się płytka paznokcia że łamały się na potęgę i dopiero pomogła mi odżywka Eveline 8w1 początkowo nakładałam przez tydzień warstwę mlecznej odżywki w sobotę zmywałam i od nowa teraz mam takie twarde paznokcie nie łamią się i nie stosuję już odżywki tylko jedynie krem Ziaja do rąk i paznokci polecam.
slimcamelia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-12, 12:14   #196
takina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 81
Dot.: Zniszczone/obgryzione/problematyczne paznokcie- WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez slimcamelia Pokaż wiadomość
Też miałam problem z paznokciami i kosmetyczka nakładała mi te żele a po nich tak osłabiła się płytka paznokcia że łamały się na potęgę i dopiero pomogła mi odżywka Eveline 8w1 początkowo nakładałam przez tydzień warstwę mlecznej odżywki w sobotę zmywałam i od nowa teraz mam takie twarde paznokcie nie łamią się i nie stosuję już odżywki tylko jedynie krem Ziaja do rąk i paznokci polecam.
Z tym zachwalaniem eveline to się wstrzymaj - nawet producent zaczął na opakowaniu ostrzegać, że nie można jej stosować bezpośrednio po ściągnięciu żeli. Lepiej wybrać coś bez formaldehydu.
takina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-17, 07:48   #197
Zzziajana
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 194
Dot.: Zniszczone/obgryzione/problematyczne paznokcie- WĄTEK ZBIORCZY

Z kolei moje paznokcie zawsze były cienkie i łamliwe, dlatego zaczęłam robić hybrydę, wiem, że to żadne rozwiązanie, a jedynie ukrywanie problemu, ale już chyba wszystkie odżywki świata wypróbowałam
Zzziajana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-09, 19:58   #198
anirossa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 19
Dot.: Jak żucić uciażliwy nałóg...obgryzania paznokci?

Też obgryzam paznokcie praktycznie odkąd skończyłam jakieś 3-4 lata. Najgorszy okres mam już za sobą, ale wyglądało to wtedy tak że paznokcie miały max 0,5 cm, dłonie wyglądały okropnie i wstydziłam się ich pokazywać. Żadne preparaty typu "pazurek" itd nie działały, bo też po 2-3 dniach je zdzierałam. Nadal w sytuacjach stresowych obgryzam nie panując nad tym jednak paznokcie wyglądają już lepiej, że nie wzbudzają sensacji wśród ludzi choć nadal staram się ich raczej nie eksponować U mnie pomogło malowanie paznokci. I to częste, przynajmniej 2 razy w tygodniu gdy tylko lakier zaczynał się zdzierać. A działało to na takiej zasadzie, że jak były ładnie pomalowane to po prostu było mi żal to niszczyć, dlatego starałam się nad sobą panować. Najlepiej jest zacząć w okresie kiedy nie jesteś narażona na stres, żeby dać im czas na odrośniecie. Stosuj do tego suplementacje tabletkami typu Skrzypowita, Biotebal itd, do tego zawsze pod lakier odżywka albo baza plus codzienne stosowanie olejków czy maseł (bardzo polecam olejek z Manufaktury i masło Organique, zmiękczają skórki i powodują, że paznokcie są twardsze praktycznie po 1 użyciu). Przy sumiennej pracy na pewno osiągniesz efekty
anirossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-19, 11:38   #199
Sofia900
Raczkowanie
 
Avatar Sofia900
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 48
Dot.: Zniszczone/obgryzione/problematyczne paznokcie- WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez slimcamelia Pokaż wiadomość
Też miałam problem z paznokciami i kosmetyczka nakładała mi te żele a po nich tak osłabiła się płytka paznokcia że łamały się na potęgę i dopiero pomogła mi odżywka Eveline 8w1 początkowo nakładałam przez tydzień warstwę mlecznej odżywki w sobotę zmywałam i od nowa teraz mam takie twarde paznokcie nie łamią się i nie stosuję już odżywki tylko jedynie krem Ziaja do rąk i paznokci polecam.

nie wiem jak z żelowymi, bo nigdy nie miałam, ale potwierdzam, ze ta odżywka jest świetna. ja jeszcze parę m-cy temu nawet bym nie pomyślała że będę miała takie długie paznokcie. udało mi się zapuścić głównie dzięki tej odżywce. teraz używam jej głównie pod lakier.
Sofia900 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-07-20, 06:54   #200
Zzziajana
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 194
Dot.: Zniszczone/obgryzione/problematyczne paznokcie- WĄTEK ZBIORCZY

Też ją miałam, jako pierwszą, skuszona dobrymi opiniami, ale na mnie nie podziałała
Zzziajana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-27, 14:33   #201
kasiaaaat
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 6
Problematyczne paznokcie

Dwa lata temu mialam piekne,twarde,dlugie paznokcie. Nigdy nie robilam,hybryd,zeli itd. Od ponad roku dzieje sie z nimi cos strasznego. Wczesniej plytka miala brazowe zabarwienie,a paznokcie sie kruszyly..teraz nie paznokiec rozdawaja sie i rozdwojenie wchodzi nawet na plytke. Czy wiecie,co moze byc tego powodem? Jest to bardzo meczace i nieestetyczne dodam,ze nie pomagaja odzywki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kasiaaaat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-28, 08:36   #202
czuszka82
z pazurem
 
Avatar czuszka82
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Święte Miasto
Wiadomości: 4 758
Dot.: Problematyczne paznokcie

jest wątek zbiorczy o paznokciach problematycznych a Ty nie możesz w nim napisac tylko musisz tworzyć swój odrębny nowy wątek????
przenoszę i proszę przeczytać regulamin.
__________________
I will do what queens do. I will rule.
czuszka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-28, 08:41   #203
kasiaaaat
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 6
Dot.: Zniszczone/obgryzione/problematyczne paznokcie- WĄTEK ZBIORCZY

Wybacz,jestem tu nowa i nie bardzo wiedziałam o co chodzi,wiec prosze sie nie unosić,bo nic strasznego sie przez to nie stalo. Pozdrawiam

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Wizaz Forum mobile app
kasiaaaat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-31, 07:33   #204
sylwiaklo1990
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 72
Dot.: Zniszczone/obgryzione/problematyczne paznokcie- WĄTEK ZBIORCZY

Najlepszy na obgryzione paznokcie jest tradycyjny ''gorzki paluszedk''
sylwiaklo1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-04, 21:58   #205
Sawaii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 8
Angry Dot.: Zniszczone/obgryzione/problematyczne paznokcie- WĄTEK ZBIORCZY

Bardzo was proszę o pomoc.
Mam naturalnie łamliwe i rozdwajające się paznokcie. Ze dwa miesiące temu siostra namówiła mnie na żele. Byłam dwa razy, w środę ostatecznie ściągnęłam, bo mi tips razem z żelem odbijał z paznokcia i... no jest tragedia po prostu. Najgorsze są krwawe wybroczyny tuż pod samą płytką paznokcia. Nie mogę się myć w ciepłej wodzie, bo boli. Są masakrycznie miękkie i właściwie nie mam żadnego, który nie byłby pęknięty. Manicurzystka mówiła, żebym przez tydzień nie nakładała na nie odżywki, a potem kupiła Sally Hansen. Co wy byście zrobiły na moim miejscu?
Serio proszę o pomoc, bo boli jak diabli.
Sawaii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-05, 20:22   #206
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Zniszczone/obgryzione/problematyczne paznokcie- WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Sawaii Pokaż wiadomość
Bardzo was proszę o pomoc.
Mam naturalnie łamliwe i rozdwajające się paznokcie. Ze dwa miesiące temu siostra namówiła mnie na żele. Byłam dwa razy, w środę ostatecznie ściągnęłam, bo mi tips razem z żelem odbijał z paznokcia i... no jest tragedia po prostu. Najgorsze są krwawe wybroczyny tuż pod samą płytką paznokcia. Nie mogę się myć w ciepłej wodzie, bo boli. Są masakrycznie miękkie i właściwie nie mam żadnego, który nie byłby pęknięty. Manicurzystka mówiła, żebym przez tydzień nie nakładała na nie odżywki, a potem kupiła Sally Hansen. Co wy byście zrobiły na moim miejscu?
Serio proszę o pomoc, bo boli jak diabli.
będzie chwile bolało, bo zdjęcie żelu polega na spiłowaniu go, a jeśli masz miękkie paznokcie, to piłowanie jest jeszcze bardziej bolesne.

nigdy w życiu nie nakładaj żeli, to wpłynie jeszcze gorzej na paznokcie. Obetnij je krótko i regeneruj. Polecam regenerum i wcieranie olejku rycynowego. Nic przy nich nie grzeb, żadnego zmywacza, nic..powinno pomóc...
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-06, 07:33   #207
sitri
scarlet starlet
 
Avatar sitri
 
Zarejestrowany: 2017-07
Lokalizacja: Coney Island
Wiadomości: 193
Dot.: Zniszczone/obgryzione/problematyczne paznokcie- WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Sawaii Pokaż wiadomość
Bardzo was proszę o pomoc.
Mam naturalnie łamliwe i rozdwajające się paznokcie. Ze dwa miesiące temu siostra namówiła mnie na żele. Byłam dwa razy, w środę ostatecznie ściągnęłam, bo mi tips razem z żelem odbijał z paznokcia i... no jest tragedia po prostu. Najgorsze są krwawe wybroczyny tuż pod samą płytką paznokcia. Nie mogę się myć w ciepłej wodzie, bo boli. Są masakrycznie miękkie i właściwie nie mam żadnego, który nie byłby pęknięty. Manicurzystka mówiła, żebym przez tydzień nie nakładała na nie odżywki, a potem kupiła Sally Hansen. Co wy byście zrobiły na moim miejscu?
Serio proszę o pomoc, bo boli jak diabli.
Unikaj moczenia pazurków w ciepłej wodzie np. przy kąpieli z tego względu, że wtedy one robią się miękkie.
Zamiast obcinania poleciłabym Ci spiłowanie ich w należyty sposób. Możesz moczyć je w ciepłej (nie gorącej!) oliwce z cytryną, łykać witaminę A+E. Tak jak wyżej wspomniane, nie dłub przy nich, nie używaj pilnika pod paznokieć oczywiście, odpuść sobie póki co lakiery. Gdy paznokieć lekko wróci na swoje poprzednie tory, polecam malowanie pazurków zwykłym lakierem. To trochę chroni powierzchnię pazurka, ale dopiero w momencie gdy sam już jest twardszy.

Unikaj żeli, cóż poradzić.
__________________
My cherries and wine
Rosemary and thyme


Каждый в моем скваде — одинокая звезда
И мы встанем друг за друга выше горного хребта
У твоей подруги этот трек стекает изо рта
sitri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-08, 07:41   #208
emanko
Wtajemniczenie
 
Avatar emanko
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: z lubelskiego krzesła :)
Wiadomości: 2 726
Wyślij wiadomość przez ICQ do emanko GG do emanko Wyślij wiadomość przez MSN do emanko Send a message via Skype™ to emanko
Dot.: Jak żucić uciażliwy nałóg...obgryzania paznokci?

Też miałam ten nawyk...i to dość długo. Udało mi się go porzucić ale..... przez to że nosiłam aparat ortodontyczny...więc to raczej nie jest dość prosty i łatwy sposób..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
my
emanko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-21, 10:23   #209
Aleksandra123410
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 1
Odrastanie paznokcia

Czy ten fatalnie złamany paznokieć ma szansę odrosnąć? Został przerwany do połowy płytki u oderwał się, boję się, że zacznie wrastać.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20170821_110120.jpg (54,6 KB, 37 załadowań)
Aleksandra123410 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-29, 08:18   #210
ZuziaFruzia1995
Raczkowanie
 
Avatar ZuziaFruzia1995
 
Zarejestrowany: 2017-08
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Wiadomości: 45
Dot.: Zniszczone/obgryzione/problematyczne paznokcie- WĄTEK ZBIORCZY

A czy macie jakiś sposób na szybką odnowę paznokci po zdjęciu lakieru hybrydowego? Sama sobie zdejmowałam acetonem i wyglądają okropnie. Spieszyłam się i zdrapałam za mocno i teraz jak maluje normalnym lakierem to powierzchnia jest nierówna
ZuziaFruzia1995 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-06 10:06:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:15.