Kmee początki na własny użytek :> - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-09, 23:45   #1
Kmee
Zakorzenienie
 
Avatar Kmee
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: to tu to tam
Wiadomości: 5 071

Kmee początki na własny użytek :>


Ach.. przyszła kolej i na mnie z próbami.
Generalnie chodzi mi tylko o własny użytek, żadnych celów zarobkowych itp.
Po prostu ot tak... zajęcie na "samotne wieczory"
Tylko nie bijcie

Edytowane przez Kmee
Czas edycji: 2010-01-09 o 23:46
Kmee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-10, 08:57   #2
kiniaczek711
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 375
Dot.: Kmee początki na własny użytek :>

Rozumiem, że na własny użytek ale mimo to uważaj żeby sobie samej nie zrobić krzywdy.
Jeżeli chodzi o paznokcie to wyglądają jak przyklejone paznokcie z rossmana(bez urazy to tylko konstruktywna krytyka). Dlaczego tak wyglądają: za mało masy żelowej brak łuku, linie boczne do spiłowania paznokcie są lekko łopatowate wydaje mi się że skórki lekko zalane są. Ogólnie jak dla mnie zero wiedzy na temat budowy i stylizacji paznokcia, nawet jak robisz tylko dla siebie staraj się aby paznokcie były wykonane chociażby poprawnie.
__________________

kiniaczek711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-12, 23:09   #3
Kmee
Zakorzenienie
 
Avatar Kmee
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: to tu to tam
Wiadomości: 5 071
Dot.: Kmee początki na własny użytek :>

Skórki zalane co Ty mówisz? nie ma takiej opcji, żel nigdzie nie doszedł do naskórka i zero podchodzenia powietrzem.
Krytyka konstruktywna jak najmilej widziana, ale chętnie usłyszę nie tylko co źle ale jak to poprawić. Obrażać się na pewno nie będę
Mówisz, że mało żelu.. zanim spiłowałam było go nieco więcej, ale miałam wrażenie że paznokieć jest stanowczo za gruby i wygląda mega sztucznie. Jakie powinny być proporcje?
Ja mniej więcej od 2 lat robię u kilku osób paznokcie (mi robią), więc jako tako "wygląd" mam w głowie (zresztą tutaj też można nieco podpatrzeć dzięki trafnym komentarzom), więc krzywdy postaram się sobie nie robić
Kmee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-12, 23:35   #4
kiniaczek711
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 375
Dot.: Kmee początki na własny użytek :>

Zdj jest troche nie wyraźne na kciuku wygląda to jak by jednak skórki były lekko zalane może tylko tak wygląda. Jeżeli chodzi o ilośc masy to jest jej stanowczo za mało. Jakie powinny być proporcje hmmm nie ma żadnych współrzędnych co do tego przynajmniej ja sie nie spotkałam. Na pewno włos podręcznikowo powinien mieć grubość max 3 wizytówek. A jeżeli chodzi o apex hmmmm jak by to powiedzieć sama musisz wiedzieć czy jest on dobrze zrobiony na pewno nie może być za wysoko i oczywiście za nisko po prostu musisz to sama wyczuć.
A jeżeli chodzi o pytanie JAK TO POPRAWIĆ? Nikt ciebie nie nauczy na forum stylizacji do tego potrzebny jest kurs. Możesz również przeczesać forum na pewno znajdziesz na nim miedzy innymi co to jest krzywa i jak powinna być zbudowana.
W ogóle wiesz co to jesł łyk, apex? linia włosa??
__________________


Edytowane przez kiniaczek711
Czas edycji: 2010-01-12 o 23:39
kiniaczek711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-13, 14:27   #5
Kmee
Zakorzenienie
 
Avatar Kmee
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: to tu to tam
Wiadomości: 5 071
Dot.: Kmee początki na własny użytek :>

Czyli to kwestia zdjęcia, bo niezalania pilnowałam jak oka w głowie
No właśnie ta ilość żelu bardzo mnie zastanawia, bo ja osobiście nie lubię "nalanych" żelem paznokci, bo wygląda to jakoś tak nienaturalnie (wiadomo, że nikt nie ma takich "grubych" paznokci naturalnie).
To co mam w tej chwili okresliłabym miarą 1/2 grubości karty na lini włosa, 1 na reszcie i maksymalnie ok 2 na łuku górnym - który zrobiłam mniej więcej tu, gdzie powstaje przebarwienie przy naciśnięciu paznokcia.
Paznokcie są krótkie i linia uśmiechu powinna być co najmniej ok 1mm dalej od linii skórki (zrobiłam tak z tą świadomością licząc na szybkie odrośnięcie, bo nie chciałam kombinować z własnoręcznym robieniem linii uśmiechu).
Docelowo to chciałabym raczej wzmacniać własną płytkę pod jednorodny lakier, bo takie lubię najbardziej
ps. dziś przypiłowałam nieco linie boczne i jest lepiej jeśli chodzi o "łopatowatość"
Co do forum to czeszę, czeszę - ale wiadomo najskuteczniej jak Ci ktoś wytknie błędy na własnej skórze i da wskazówki. Powiem Ci, że nie wykluczam kursu jak będę miała trochę $$$, bo np kurs wizażu podobał mi się niesamowicie - ugruntował moją dotychczasową wiedzę, nauczył paru sztuczek i dał masę zabawy
Kmee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-14, 16:41   #6
kiniaczek711
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 375
Dot.: Kmee początki na własny użytek :>

Hmmmm Ale 1/2 grubość karty to jest grubość żelu? czy tipsa z żelem?? I co to jest łuk górny?? Żelu nie kładzie się jak lakier do paznokci. A jeżeli chodzi o to że chcesz wzmacniać naturalki to proponuje żel silikonowy
__________________

kiniaczek711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-15, 11:07   #7
Natii890706
Zadomowienie
 
Avatar Natii890706
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 474
Dot.: Kmee początki na własny użytek :>

ja widzę,że jest za płasko i za szeroko po bokach.
Natii890706 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-15, 12:22   #8
kiniaczek711
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 375
Dot.: Kmee początki na własny użytek :>

Cytat:
Napisane przez Natii890706 Pokaż wiadomość
ja widzę,że jest za płasko i za szeroko po bokach.

__________________

kiniaczek711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:50.