Wierzycie w znaczenie imion? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-04-02, 19:01   #1
Agataa_S
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 548

Wierzycie w znaczenie imion?


Ostatnio się nad tym zaczęłam zastanawiać (po dyskusji ze znajomymi) czy wybór imienia jakoś magicznie wpływa na człowieka Myślę, że nie ale bardzo dużo cech "Agaty" (z księgi imion) do mnie pasuje. Może cechy przypisane do innych imion też by do mnie pasowały. Do mojego męża również bardzo pasuje jego imię.
Czy kierujecie się cechami przypisanymi do imion wybierając imiona dla swoich dzieci? Ja kierowałam się tylko tym czy imię mi się podoba czy nie ale moje niektóre koleżanki właśnie tak wybrały imiona dla swoich dzieci.

Jakie macie zdanie na ten temat?
Agataa_S jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-02, 19:43   #2
krolewnazdrewnaa
Przyczajenie
 
Avatar krolewnazdrewnaa
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 20
Dot.: Wierzycie w znaczenie imion?

Niby nie i nie kierowałabym się tym przy wyborze imion dla dzieci, ale zauważyłam, że ostatnio dużo uwagi zwracam na podobieństwa charakteru ludzi o tych samych imionach
krolewnazdrewnaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-02, 19:50   #3
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Wierzycie w znaczenie imion?

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-18 o 22:36
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-02, 19:50   #4
Agataa_S
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 548
Dot.: Wierzycie w znaczenie imion?

Cytat:
Napisane przez krolewnazdrewnaa Pokaż wiadomość
Niby nie i nie kierowałabym się tym przy wyborze imion dla dzieci, ale zauważyłam, że ostatnio dużo uwagi zwracam na podobieństwa charakteru ludzi o tych samych imionach



hehe czyli może cos w tym jest
Agataa_S jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-02, 20:09   #5
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Wierzycie w znaczenie imion?

Bo cechy w księdze imion, podobnie jak w horoskopach, są napisane tak, żeby pasowały do każdego?

Na przykład: imię Agata pochodzi od greckiego słowa agathe, które oznacza tyle co dobry i szlachetny. Czy ktokolwiek na tym świecie (przynajmniej niechorujący na depresję) powie o sobie, że nie jest dobry? Raczej nie.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-02, 20:29   #6
Agataa_S
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 548
Dot.: Wierzycie w znaczenie imion?

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Bo cechy w księdze imion, podobnie jak w horoskopach, są napisane tak, żeby pasowały do każdego?

Na przykład: imię Agata pochodzi od greckiego słowa agathe, które oznacza tyle co dobry i szlachetny. Czy ktokolwiek na tym świecie (przynajmniej niechorujący na depresję) powie o sobie, że nie jest dobry? Raczej nie.

No O.K. ale...

...Agata też jest wg Księgi Imion obdarzona:
"(...) Agata obdarzona jest wspaniałym poczuciem humoru, nie znosi stagnacji – musi być w ciągłym ruchu i realizować zwariowane pomysły. Nie znosi tylko monotonii, ograniczeń i stałych godzin pracy. Jest bardzo kreatywna i twórcza. Lubi dbać o swój wygląd. Przede wszystkim jednak musi zdobywać. W związku pragnie pełnego oddania i sama poświęca się całkowicie. Zrobi wszystko, by zdobyć pewność, że jest pierwsza i jedyna. Jej partner powinien być przygotowany na zwariowane i nieprzewidywalne życie." itd.

Nie do każdego by pasowały te cechy lub inne mi przypisane. A do mnie pasują jak ulał.


Nie twierdzę, że do innych ludzi z innymi imionami nie pasują ale jednak jak czytam niektore opisy innych imion to żadne imię chyba tak całosciowo nie pasuje do mnie jak moje.



Ten wątek jest załóżony trochę z mrugnieciem oka dziewczyny
Agataa_S jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-02, 21:12   #7
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wierzycie w znaczenie imion?

Zwykłe czary mary, tak samo jak horoskopy albo senniki.

Jeśli imię wpływa jakoś na człowieka, to raczej tylko wtedy, gdy mu się nie podoba albo jest z jego powodu wyśmiewany przez innych. Mnie np. przez połowę życia wkrviało moje imię, bo rodzina i ludzie ze szkoły używali zdrobnienia, którego nienawidzę, tak samo zresztą jak wszystkich kończących się na -sia, -nia, -cia itp.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-04-02, 21:59   #8
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Wierzycie w znaczenie imion?

Myślę ze to na zasadzie przyciągania. Jak przeczytamy ze jakieś imię ma takie i takie cechy to jak poznamy osobę o takim imieniu to myślimy o faktycznie

Co do znaczeń to znam jedną Bogumiłę. Może i Bogu miła, ale szkoda że nie ludziom
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-02, 22:27   #9
littlebgi1712
Przyczajenie
 
Avatar littlebgi1712
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 4
Dot.: Wierzycie w znaczenie imion?

nie, chociaż jak z ciekawości sprawdzałam to sporo rzeczy się zgadzało
littlebgi1712 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-02, 22:45   #10
krolewnazdrewnaa
Przyczajenie
 
Avatar krolewnazdrewnaa
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 20
Dot.: Wierzycie w znaczenie imion?

Cytat:
Napisane przez littlebgi1712 Pokaż wiadomość
nie, chociaż jak z ciekawości sprawdzałam to sporo rzeczy się zgadzało
Sporo też się zgadza, bo wiele rzeczy można napisać w sposób tak ogólny, że łatwo coś tam sobie podciągnąć. Tak jak w horoskopach. Co nie zmienia tego że lubię czytać o takich rzeczach i coś tam w głowie zostaje
krolewnazdrewnaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-02, 22:49   #11
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Wierzycie w znaczenie imion?

Cytat:
Napisane przez Agataa_S Pokaż wiadomość
No O.K. ale...

...Agata też jest wg Księgi Imion obdarzona:
"(...) Agata obdarzona jest wspaniałym poczuciem humoru, nie znosi stagnacji – musi być w ciągłym ruchu i realizować zwariowane pomysły. Nie znosi tylko monotonii, ograniczeń i stałych godzin pracy. Jest bardzo kreatywna i twórcza. Lubi dbać o swój wygląd. Przede wszystkim jednak musi zdobywać. W związku pragnie pełnego oddania i sama poświęca się całkowicie. Zrobi wszystko, by zdobyć pewność, że jest pierwsza i jedyna. Jej partner powinien być przygotowany na zwariowane i nieprzewidywalne życie." itd.

Nie do każdego by pasowały te cechy lub inne mi przypisane. A do mnie pasują jak ulał.


Nie twierdzę, że do innych ludzi z innymi imionami nie pasują ale jednak jak czytam niektore opisy innych imion to żadne imię chyba tak całosciowo nie pasuje do mnie jak moje.



Ten wątek jest załóżony trochę z mrugnieciem oka dziewczyny
To akurat też jest lista bardzo ogólnych i pozytywnych cech, które większość sobie chętnie przypisze. Przecież nikt nie powie, że nie ma poczucia humoru, jest nudny, nie ma ambicji, nie jest kreatywny, zapuścił się z wyglądu, a w związku jest tylko na pół gwizdka, nie kocha naprawdę i bardziej zależy mu na wygodzie niż do dobru partnera. Nawet jakby to była prawda.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-04-03, 00:40   #12
Epikea
Raczkowanie
 
Avatar Epikea
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 244
Dot.: Wierzycie w znaczenie imion?

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
To akurat też jest lista bardzo ogólnych i pozytywnych cech, które większość sobie chętnie przypisze. Przecież nikt nie powie, że nie ma poczucia humoru, jest nudny, nie ma ambicji, nie jest kreatywny, zapuścił się z wyglądu, a w związku jest tylko na pół gwizdka, nie kocha naprawdę i bardziej zależy mu na wygodzie niż do dobru partnera. Nawet jakby to była prawda.


Dla mnie to takie hokus pokus, nic nie mające wspólnego z rzeczywistością. Tak samo wróżenie, horoskopy i inne dziwadła.
__________________
Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to, co oswoiłeś.
Epikea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-03, 07:19   #13
63b309f64a21e028d01c4e03f16459e915abac32
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 570
Dot.: Wierzycie w znaczenie imion?


Tak bardzo nie...

Począwszy od znaczenia mojego imienia, aż po cechy przypisywane nosicielkom - wszystko jest tak nieprawdziwe, że aż śmieszne.

Poza tym - mam bardzo popularne imię, rówieśnic i babeczek tak do 15 lat starszych o tym imieniu jest na pęczki. Gwarantuję, że przynajmniej kilka z nich znam osobiście bardzo dobrze i każda ma charakter tak różny, jak to tylko możliwe.
63b309f64a21e028d01c4e03f16459e915abac32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-03, 08:49   #14
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Wierzycie w znaczenie imion?

Oczywiście, że nie.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-03, 11:38   #15
sygnalista
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 603
Dot.: Wierzycie w znaczenie imion?

Jak już to prędzej w to że brzmienie jakiegoś imienia wywiera z czasem wpływ na wygląd i zachowanie nosiciela. Stosunkowo często przewiduję że ktoś ma na imię Marek albo Paweł, trochę rzadziej że Grzegorz.

---------- Dopisano o 11:38 ---------- Poprzedni post napisano o 10:49 ----------

Cytat:
Napisane przez Agataa_S Pokaż wiadomość
No O.K. ale...

...Agata też jest wg Księgi Imion obdarzona:
"(...) Agata obdarzona jest wspaniałym poczuciem humoru, nie znosi stagnacji – musi być w ciągłym ruchu i realizować zwariowane pomysły. Nie znosi tylko monotonii, ograniczeń i stałych godzin pracy. Jest bardzo kreatywna i twórcza. Lubi dbać o swój wygląd. Przede wszystkim jednak musi zdobywać. W związku pragnie pełnego oddania i sama poświęca się całkowicie. Zrobi wszystko, by zdobyć pewność, że jest pierwsza i jedyna. Jej partner powinien być przygotowany na zwariowane i nieprzewidywalne życie." itd.

Nie do każdego by pasowały te cechy lub inne mi przypisane. A do mnie pasują jak ulał.
Mnie się Aga wydaje, że Tyś najpierw poczytala o tym i zaczęłaś się tak prowadzić aby pasowac do opisu.
sygnalista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-03, 14:32   #16
Agataa_S
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 548
Dot.: Wierzycie w znaczenie imion?

Cytat:
Napisane przez sygnalista Pokaż wiadomość
Jak już to prędzej w to że brzmienie jakiegoś imienia wywiera z czasem wpływ na wygląd i zachowanie nosiciela. Stosunkowo często przewiduję że ktoś ma na imię Marek albo Paweł, trochę rzadziej że Grzegorz.

---------- Dopisano o 11:38 ---------- Poprzedni post napisano o 10:49 ----------


Mnie się Aga wydaje, że Tyś najpierw poczytala o tym i zaczęłaś się tak prowadzić aby pasowac do opisu.

nie taka jestem od zawsze jak jeszcze internetów nie było
Agataa_S jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-03, 17:23   #17
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 805
Dot.: Wierzycie w znaczenie imion?

Aż zapuściłam się w odmęty internetu, sprawdziłam oba imiona (używam drugiego). Pierwsze imię, które dla mnie i rodziny istnieje tylko na papierze - porażka, nic nie gra. Opis drugiego do mnie pasuje, nawet zawód się zgadza.



Toż to facetów trzeba sprawdzać według imienia i od razu będzie wiadomo, kto zacz.
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-03, 21:06   #18
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 979
Dot.: Wierzycie w znaczenie imion?

To ja powinnam mieć inne imię, bo wszystko jest nie tak - w zasadzie 90% na opak
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-03, 22:38   #19
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: Wierzycie w znaczenie imion?

Co mają wspólnego:


sw. Józef i Józef Stalin


Andrzej Duda, Andrzej Wajda, Andrzej Lepper


Lech Wałęsa, Lech Kaczyński




ubimyczytac.pl/ksiazka/271525/na-drugie-stanislaw-nowa-ksiega-imion
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-04-03, 23:41   #20
3d23842983a6357ec11121c0b2dc0194ed81d40b_604ff51fe6891
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 663
Dot.: Wierzycie w znaczenie imion?

Cytat:
Napisane przez Agataa_S Pokaż wiadomość
No O.K. ale...

...Agata też jest wg Księgi Imion obdarzona:
"(...) Agata obdarzona jest wspaniałym poczuciem humoru, nie znosi stagnacji – musi być w ciągłym ruchu i realizować zwariowane pomysły. Nie znosi tylko monotonii, ograniczeń i stałych godzin pracy. Jest bardzo kreatywna i twórcza. Lubi dbać o swój wygląd. Przede wszystkim jednak musi zdobywać. W związku pragnie pełnego oddania i sama poświęca się całkowicie. Zrobi wszystko, by zdobyć pewność, że jest pierwsza i jedyna. Jej partner powinien być przygotowany na zwariowane i nieprzewidywalne życie." itd.

Nie do każdego by pasowały te cechy lub inne mi przypisane. A do mnie pasują jak ulał.


Nie twierdzę, że do innych ludzi z innymi imionami nie pasują ale jednak jak czytam niektore opisy innych imion to żadne imię chyba tak całosciowo nie pasuje do mnie jak moje.



Ten wątek jest załóżony trochę z mrugnieciem oka dziewczyny
Toż to jest tekst o niczym.
No na logikę, ile prawdy może być w tekście, który ktoś celowo napisał tak ogólnie, żeby wszyscy poczuli że pasują i są tacy wspaniali.
3d23842983a6357ec11121c0b2dc0194ed81d40b_604ff51fe6891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-04, 00:16   #21
gryx82
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 30 807
Dot.: Wierzycie w znaczenie imion?

Cytat:
Napisane przez I am Rock Pokaż wiadomość
Aż zapuściłam się w odmęty internetu, sprawdziłam oba imiona (używam drugiego). Pierwsze imię, które dla mnie i rodziny istnieje tylko na papierze - porażka, nic nie gra. Opis drugiego do mnie pasuje, nawet zawód się zgadza.
Ja też na co dzień drugiego używam i akurat to do mnie pasuje jak ulał, wszystko się zgadza (przeznaczenia nie oszukasz!) Pierwsze już trochę mniej, no ale to chyba oczywiste, skoro to drugie imię mnie zdeterminowało charakterologicznie (tylko to wojsko i medycyna w obu przypadkach nietrafione, hmmm... czas się przebranżowić chyba)
gryx82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-04, 08:04   #22
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Wierzycie w znaczenie imion?

Aż z ciekawości sprawdziłam - nic się nie zgadza w moim imieniu, nawet samo dosłowne jego znaczenie.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-04, 08:41   #23
novellana
Zadomowienie
 
Avatar novellana
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 828
Dot.: Wierzycie w znaczenie imion?

W moim przypadku bardzo dużo się zgadza. Wiadomo że nigdy nie będzie 100% zgodności. Wyżej wymieniona np Agata kompletnie do mnie nie pasuje. Z takich czrów- marów bardziej pasuje mi horoskop chiński
__________________
novellana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-04, 08:55   #24
amillia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 2 364
Dot.: Wierzycie w znaczenie imion?

Polecam poczytać o efekcie Barnuma. Oczywiście imiona nie mają żadnego znaczenia i próbujesz na siłę dopasować do siebie cechy ogólnie uznawane za pozytywne. Jak coś pasuje tak sobie to przelatujesz wzrokiem, jak coś pasuje akurat to "ooo, tu to trafili, to jednak ma sens".

W ogóle był ciekawy eksperyment przeprowadzony swego czasu. Profesor dał grupie studentów do wypełnienia ankiety o sobie, a następnie każdemu z nich przekazał analizę jego osobowości wykreowaną na podstawie udzielanych przez nich odpowiedzi. Haczyk był taki, że analiza nie była w żaden sposób indywidualnie dopasowana do tych osób, każdy dostał ten sam przygotowany wcześniej opis. Po zapoznaniu się z nim studenci mieli ocenić jak bardzo do nich pasuje na skali od 1 - w ogóle, do 5 - bardzo celny. Średnia wyszła 4,26

To ten tekst:

Masz potrzebę, by ludzie cię lubili i podziwiali, jednak jesteś osobą krytyczną wobec siebie. Masz pewne wady osobowości, ale potrafisz je kompensować tym, co jest w tobie dobre. Masz duże możliwości, które wciąż pozostają niewykorzystane. O ile na zewnątrz możesz wyglądać na osobę zdyscyplinowaną i opanowaną, wewnątrz często trapi cię niepewność i martwisz się o wiele spraw. Niekiedy masz poważne wątpliwości, czy twoja decyzja była dobra albo czy twoje czyny były właściwe. Lubisz pewną ilość zmian i różnorodności, a kiedy osaczają cię ograniczenia, odczuwasz niezadowolenie. Cenisz sobie własną niezależność myślenia i nie przyjmujesz cudzych twierdzeń bez przekonujących dowodów. Życie nauczyło cię, aby nie przesadzać ze szczerością, kiedy się przed kimś otwierasz. Czasem bywasz osobą otwartą na ludzi, przystępną i towarzyską, ale innym razem zamkniętą, ostrożną i zdystansowaną. Niektóre z twoich marzeń wydają się być nierealistyczne.

I podobnie jest z tą Twoją Agatą Zlepek ogólników i pochlebstw.
amillia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-04, 10:01   #25
Agataa_S
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 548
Dot.: Wierzycie w znaczenie imion?

Cytat:
Napisane przez amillia Pokaż wiadomość
Polecam poczytać o efekcie Barnuma. Oczywiście imiona nie mają żadnego znaczenia i próbujesz na siłę dopasować do siebie cechy ogólnie uznawane za pozytywne. Jak coś pasuje tak sobie to przelatujesz wzrokiem, jak coś pasuje akurat to "ooo, tu to trafili, to jednak ma sens".

W ogóle był ciekawy eksperyment przeprowadzony swego czasu. Profesor dał grupie studentów do wypełnienia ankiety o sobie, a następnie każdemu z nich przekazał analizę jego osobowości wykreowaną na podstawie udzielanych przez nich odpowiedzi. Haczyk był taki, że analiza nie była w żaden sposób indywidualnie dopasowana do tych osób, każdy dostał ten sam przygotowany wcześniej opis. Po zapoznaniu się z nim studenci mieli ocenić jak bardzo do nich pasuje na skali od 1 - w ogóle, do 5 - bardzo celny. Średnia wyszła 4,26

To ten tekst:

Masz potrzebę, by ludzie cię lubili i podziwiali, jednak jesteś osobą krytyczną wobec siebie. Masz pewne wady osobowości, ale potrafisz je kompensować tym, co jest w tobie dobre. Masz duże możliwości, które wciąż pozostają niewykorzystane. O ile na zewnątrz możesz wyglądać na osobę zdyscyplinowaną i opanowaną, wewnątrz często trapi cię niepewność i martwisz się o wiele spraw. Niekiedy masz poważne wątpliwości, czy twoja decyzja była dobra albo czy twoje czyny były właściwe. Lubisz pewną ilość zmian i różnorodności, a kiedy osaczają cię ograniczenia, odczuwasz niezadowolenie. Cenisz sobie własną niezależność myślenia i nie przyjmujesz cudzych twierdzeń bez przekonujących dowodów. Życie nauczyło cię, aby nie przesadzać ze szczerością, kiedy się przed kimś otwierasz. Czasem bywasz osobą otwartą na ludzi, przystępną i towarzyską, ale innym razem zamkniętą, ostrożną i zdystansowaną. Niektóre z twoich marzeń wydają się być nierealistyczne.

I podobnie jest z tą Twoją Agatą Zlepek ogólników i pochlebstw.

Alez ja sie nie upieram przy tym ze imie determinuje charakter czy życie człowieka, wręcz przeciwnie Sama napisałam, że wątek założyłam z mrugnięciem oka i że wcale nie myslę, że wybór imienia jakos magicznie wpływa na człowieka To tez nie tak, że imie Agata ma same zalety i dlatego sobie je łatwo przypisuję. Imie Agata ma tez wady:"Wybuchowa i nieustępliwa. Agata w związku poszukuje ciepła i miłości. Jest jednak bardzo zaborcza." To na pewno nie jest o kazdym i to nie jest miłe przyznac przed samą soba ze sie takim jest. A ja taka czesto jestem niestety Na pewno wiele innych osob o innym imieniu ma takie zalety i wady. Ale akurat tak sie zdarzyło, ze prawie wszystkie cechy przypisane Agacie do mnie pasują

Zaczęłam tę dyskusję, bo u mnie w pracy niektore kolezanki nazywając swoje dzieci kierowały się znaczeniem imion. Nie tylko ich pochodzeniem ale własnie przypisanymi cechami. Ja nie Ale spoko
Agataa_S jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-04, 10:57   #26
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Wierzycie w znaczenie imion?

Ale my się nie czepiamy, tylko tłumaczymy Ci, jak takie opisy powstają. Ten fragment, który przytoczyłaś, też pasuje do większości ludzi. Jeśli ktoś wchodzi w związki, to dlatego że poszukuje miłości. Gdyby nie poszukiwał, toby nie wchodził. Szukanie ciepła i miłości jest raczej ogólnoludzkie, takich, którzy rzeczywiście szukają tylko seksu, jest raczej niewielu, a jak już to w naszym społeczeństwie mało kto się przyzna i powie raczej, że po prostu nie znalazł miłości. Zaborczość? Toż żyjemy w kulturze z przeważającą monogamią, to z założenia zakłada pewien stopień zaborczości. Większości ludzi zdarzy się też czasem wybuchnąć, trzeba by mieć świętą cierpliwość, żeby się nie zdarzyło. A nieustępliwość nie jest wcale taką negatywną cechą, lepiej być w swoich oczach nieustępliwym niż nie mieć własnego zdania.

Te cechy typowe dla Agaty pasują też całkiem nieźle do mnie, choć Agatą nie jestem. Zapewne uznałabym, że pasuje do mnie większość opisów imion. I dzięki amillia wreszcie wiem, jak ten efekt się fachowo nazywa.

Ja na przykład najbardziej lubię horoskop chiński, ponieważ jestem w nim najzaje*istszym znakiem, którym wszyscy chcieliby być, czyli smokiem. Oczywiście opis jego cech jest równie zaje*isty, więc jak najbardziej się do nich poczuwam. Problem w tym, że tego samego roku urodziło się jeszcze kilka milionów innych ludzi.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-04, 17:06   #27
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Wierzycie w znaczenie imion?

Nie wierzę w takie rzeczy. Nadawanie imion to zbyt losowa sprawa, żeby miało to jakieś odniesienie do charakteru człowieka.


O wiele bardziej przemawiają do mnie rzeczy typu enneagram czy taki inny system (oznaczony czterema literami, nie pamiętam jak się nazywa). Faktycznie ma to jakieś odniesienie do mnie i czasami nawet bywa pomocne.


W opisie Natalii było kilka takich rzeczy, że "wow, skąd oni wiedzieli", ale było i kilka takich
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-04, 18:49   #28
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Wierzycie w znaczenie imion?

[1=749d3470e67da5a340716cf 11c99d98c9d41692a_5eab587 331573;86669862]Co mają wspólnego:
sw. Józef i Józef Stalin
[/QUOTE]


Abstrahując od tego, czy imię ma wpływ na człowieka, czy też nie - to porównanie jest totalnie bez sensu, bo po pierwsze żaden z nich nie nosił imienia w formie "Józef", tylko wersję w innym języku, po drugie tak naprawdę o św. Józefie niewiele wiadomo, przecież mógł sobie być wrednym tyranem.


Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Ja na przykład najbardziej lubię horoskop chiński, ponieważ jestem w nim najzaje*istszym znakiem, którym wszyscy chcieliby być, czyli smokiem. Oczywiście opis jego cech jest równie zaje*isty, więc jak najbardziej się do nich poczuwam. Problem w tym, że tego samego roku urodziło się jeszcze kilka milionów innych ludzi.

Ja nie jestem smokiem, jestem kozą, konkretnie metalową kozą (podobno). Ale nie zgadzam się, że opisy znaków i imion pasują do każdego, do mnie taki smok nie pasuje.


Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Nie wierzę w takie rzeczy. Nadawanie imion to zbyt losowa sprawa, żeby miało to jakieś odniesienie do charakteru człowieka.

Ale ma odniesienie do charakteru człowieka.
Pomijając te opisy osobowości istnieje takie zjawisko (efekt? nie wiem, to się chyba jakoś nazywa nawet) w stosunku do imion, że jeśli znamy kilka osób o tym samym imieniu i są podobni z charakteru, to w przypadku nazwania tak własnego dziecka będziemy nieświadomie dążyć do tego, żeby ono też takie było. W sensie prawdopodobnie konkretne zachowania będą premiowane, itd.


Natomiast to nie wyjaśnia niestety, dlaczego ileś znanych osób o tym samym imieniu potrafi być bardzo podobna z charakteru.
Np. wszystkie znane mi Małgorzaty mają silne osobowości i świetnie radzą sobie w życiu. A Małgorzat jest dużo, więc znam ich więcej, niż 2-3 sztuki, co można by było tłumaczyć przypadkiem.


Jakoś nigdy bardziej nie czytałam opisów charakterów osób noszących dane imię. Znaczenie imienia, takie rodem z wikipedii, czyli po prostu z jakich słów wzięło się imię i co oznacza to owszem, interesuje mnie.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-05, 06:02   #29
Mircalla
Rozeznanie
 
Avatar Mircalla
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 799
Dot.: Wierzycie w znaczenie imion?

Ooo to o mnie! Ale ja mam na imię Kinga 😜
__________________
Małymi krokami do dużych celów...


- tym, co stymuluje człowieka najskuteczniej, jest egoizm.
- a miłość?
- miłość wynika z pragnienia, żeby ktoś nas kochał. A to znowu egoizm.
Mircalla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-05, 07:00   #30
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Wierzycie w znaczenie imion?

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;86672552]Abstrahując od tego, czy imię ma wpływ na człowieka, czy też nie - to porównanie jest totalnie bez sensu, bo po pierwsze żaden z nich nie nosił imienia w formie "Józef", tylko wersję w innym języku, po drugie tak naprawdę o św. Józefie niewiele wiadomo, przecież mógł sobie być wrednym tyranem.





Ja nie jestem smokiem, jestem kozą, konkretnie metalową kozą (podobno). Ale nie zgadzam się, że opisy znaków i imion pasują do każdego, do mnie taki smok nie pasuje.





Ale ma odniesienie do charakteru człowieka.
Pomijając te opisy osobowości istnieje takie zjawisko (efekt? nie wiem, to się chyba jakoś nazywa nawet) w stosunku do imion, że jeśli znamy kilka osób o tym samym imieniu i są podobni z charakteru, to w przypadku nazwania tak własnego dziecka będziemy nieświadomie dążyć do tego, żeby ono też takie było. W sensie prawdopodobnie konkretne zachowania będą premiowane, itd.


Natomiast to nie wyjaśnia niestety, dlaczego ileś znanych osób o tym samym imieniu potrafi być bardzo podobna z charakteru.
Np. wszystkie znane mi Małgorzaty mają silne osobowości i świetnie radzą sobie w życiu. A Małgorzat jest dużo, więc znam ich więcej, niż 2-3 sztuki, co można by było tłumaczyć przypadkiem.


Jakoś nigdy bardziej nie czytałam opisów charakterów osób noszących dane imię. Znaczenie imienia, takie rodem z wikipedii, czyli po prostu z jakich słów wzięło się imię i co oznacza to owszem, interesuje mnie.[/QUOTE]
Zgadza się.
Nie lubię tego imienia.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-04-07 10:34:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:33.