uczulenie na twarzy (jak gęsia skórka) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-11, 07:38   #1
Grazin
Zakorzenienie
 
Avatar Grazin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: oświęcim
Wiadomości: 5 442
GG do Grazin

uczulenie na twarzy (jak gęsia skórka)


witam!
wczoraj rano wstałam z dziwnym swędzącym uczuleniem na twarzy, tak mi się wydaje ze to uczulenie. w dotyku skóra jest taka szorstka a zawsze miałam gładką mimo że pojawiały się wypryski. a wygląda jakbym miala gęsią skórkę na twarzy. pod lewym okiem najgorzej to wyglada bo na dodatek jest czerwone i wygląda jak liszaj. cera jest taka obolała w dotyku jak naprzykład maluje się pędzlem. dwa dnmi temu na noc posmarowałam się kremem mamy Królewskim kremem piękności z bielandy. czy to on mnie mógł w ten sposób uczulić? dodam że nigdy wczesniej zaden kosmetyk mnie nie uczulał. od czasu jak się to pojawiło n ie stosuje kremów. \co z tym zrobić?
poczekać aż samo zejdzie czy pójść do dermatologa? tylko nie bardzo mam możliwość b prcuje w takich godzinach że nie mam jak iść;/ dlatego woalłabym to zlikwidowac jakimiś domowymi sposobami.

proszę o rade.
czekam na wasze odpowiedzi
Grazin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-11, 08:15   #2
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: uczulenie na twarzy (jak gęsia skórka)

możliwe, że to ten krem cię uczulił, ale z pewnościa może to stwierdzić dermatolog czy choćby lekarz rodzinny - radziłabym ci do niego pójść, jeśli skóra nie wróci do normy przez najbliższe dni. w tym czasie proponowałaby ci pić wapno i wziąć jakiś lek antyhistaminowy, np dostępny bez recepty Allertec. lepiej zrezygnuj też z makijażu na te parę dni.
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-11, 08:55   #3
dusiaaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nowa Wola
Wiadomości: 541
Dot.: uczulenie na twarzy (jak gęsia skórka)

jeśli to nic poważnego wystarczy wapno w tabletkach<jest mocniejsze> i cynk forte 2x dziennie wapno ( 1 tabletka po 3h druga), 1xdziennie cynk. mozesz zapytac w aptece o jakis krem do wrażliwej alergicznej skory. pamietam ze ja kiedys dostalam oilatum-taki w tubce kosztowal cos ponad 20zl ale bardzo mi pomogl. pozdrawiam
dusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-12, 16:34   #4
iv85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 201
Dot.: uczulenie na twarzy (jak gęsia skórka)

Też kiedyś dostałam takiego uczulenia i prócz leków mogę Ci polecić przecieranie twarzy naparem z nagietka, zeszło w ciągu dwóch dni
iv85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-20, 11:36   #5
Queen Doll
Rozeznanie
 
Avatar Queen Doll
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: The city of Angels
Wiadomości: 944
GG do Queen Doll
Dot.: uczulenie na twarzy (jak gęsia skórka)

ja mam to samo słonko - wczoraj to dostałam. To napewno uczulenie na jakiś kosmetyk. Wczoraj posmarowałam się kremem brązującym i wstałam właśnie z czymś takim na twarzy. To napewno nie są wypryski dlatego, że mam te krostki także na szyi ( a wczoraj smarowałam twarz i szyję). Mnie również nic nigdy nie uczulało ale nawet lekarz powiedział mi, że w końcu pewnie trafię na coś czego moja skóra nie będzie tolerowała. Koniecznie pij wapno, używaj delikatnych kosmetyków i zwykłego, przetestowanego kremu nawilżającego. Nagietek też jest dobry .
__________________
you are never too skinny or rich.
1.06.2009 -> odchudzam się [!]
61 . 60 . 59 . 58 . 57 . 56 . 55
Queen Doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-21, 10:12   #6
Basiieq93
Przyczajenie
 
Avatar Basiieq93
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 1
GG do Basiieq93
Dot.: uczulenie na twarzy (jak gęsia skórka)

Mam podobny problem. Co jakiś czas na twarzy, i nie tylko, nawet na rękach i nogach, wyskakuje mi taka wysypka. Tylko najgorsze jest to, że gdzieś po dwóch dniach strasznie zaczyna mi schodzić skóra. Na początku myślałam, że to przez mleko, ale nie. Przez kosmetyki raczej tez nie.
Basiieq93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-27, 19:49   #7
jolkah
Rozeznanie
 
Avatar jolkah
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 579
Dot.: uczulenie na twarzy (jak gęsia skórka)

pomocy, dzisiaj rano obudziłam sie z taką gęsia skórką na twarzy nie wiem co z tym zrobić, nie bardzo mnie miało co uczulić bo krem jest specjalny na cere wrażliwą i skłonną do alegrii, zwykłą wodą się nie myję od roku a płatki z tonikiem używam od miesiąca
__________________

Nie piję:
20 dni [sic!]



Waga: 78-77-76-75-74-73-72-71-70-69-68-67-66-65-64!!! ... 60!!
jolkah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-13, 17:27   #8
De_strukcja
Przyczajenie
 
Avatar De_strukcja
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2
Dot.: uczulenie na twarzy (jak gęsia skórka)

Jestem w takiej samej sytuacji, wczoraj się pojawiło, taka gęsia skórka w niektórych miejscach jest bardziej podrażnione i występuje zaczerwienienie, a właśnie to po kremie do skóry wrażliwej!
od wczoraj piję wapno, smaruję fenistilem i wieczorem zyrtec. Dziś jeszcze poszłam do Apteki i doszedł rumianek, może jest trochę lepiej, ale wygląda tragicznie! Ratunku! Jutro przyjeżdża mój chłopak, a ja wyglądam delikatnie mówiąc okropnie! Co jeszcze mogę zrobić? po jakim czasie coś takiego schodzi?
De_strukcja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-13, 18:40   #9
boangelina
Rozeznanie
 
Avatar boangelina
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: ślązaczka-śpiewaczka
Wiadomości: 641
Dot.: uczulenie na twarzy (jak gęsia skórka)

Cytat:
Napisane przez De_strukcja Pokaż wiadomość
Jestem w takiej samej sytuacji, wczoraj się pojawiło, taka gęsia skórka w niektórych miejscach jest bardziej podrażnione i występuje zaczerwienienie, a właśnie to po kremie do skóry wrażliwej!
od wczoraj piję wapno, smaruję fenistilem i wieczorem zyrtec. Dziś jeszcze poszłam do Apteki i doszedł rumianek, może jest trochę lepiej, ale wygląda tragicznie! Ratunku! Jutro przyjeżdża mój chłopak, a ja wyglądam delikatnie mówiąc okropnie! Co jeszcze mogę zrobić? po jakim czasie coś takiego schodzi?
Poczekać.
__________________
Aga walczy o idealną sylwetkę !
-> cel: 54 kg

moje recenzje -> https://wizaz.pl/kosmetyki/recenzent...ent=boangelina
boangelina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-14, 19:59   #10
antunka
Zakorzenienie
 
Avatar antunka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4 088
Dot.: uczulenie na twarzy (jak gęsia skórka)

Łączę się w bólu. Wczoraj drugi raz w życiu dostałam uczulenia na twarzy. Aż mi sie płakać chciało jak spojrzałam do lustra. Bez makijażu nie wyjdę z domu bo mam okropną cerę a każda próba nałożenia jakiegokolwiek podkładu kończyła się katastrofą.
A najlepsze, że stosują naturalną pielęgnację - płyn micelarny, hydrolat, krem do cery wrażliwej i makijaż mineralny. Ale przez mrozy mam wysuszoną cerę (mimo, że z natury jest bardzo tłusta) więc sięgnęłam po nanobase w nadziei, że mi nawilży cerę a zrobiła mi masakrę.

Chyba w akcie desperacji ciachnę sobie grzywkę bo czoło jest najgorsze
antunka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-17, 13:24   #11
szkopa
Przyczajenie
 
Avatar szkopa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9
Dot.: uczulenie na twarzy (jak gęsia skórka)

Tez kilka razy mialam cos takiego jak wy, dziewczyny. Utrzymywalo mi sie to ok. trzech dni. Bardzo swedzialo, a twarz mialam czerwona jak burak. Jedyne co mi wtedy pomagalo to smarowanie nawet kilkadziesiat razy dziennie twarzy, i to tak solidnie, kremem bambino (mimo ze mam cere bardzo tlusta).
Dostalam tego uczulenia od kosmetykow przeciwtradzikowych. Przy kazdym testowaniu nowych kosmetykow dostawalam takiego uczulenia. Teraz przynajmniej wiem, jakich kosmetykow nie moge uzywac, a przy kupowaniu nowych, zawsze czytam sklad.
szkopa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-07, 08:36   #12
Jacqueline27
Raczkowanie
 
Avatar Jacqueline27
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 479
Dot.: uczulenie na twarzy (jak gęsia skórka)

Odświeżam bo mam dzisiaj z rana taki problem
Ciężko będzie mi znaleźć od razu winowajce bo testowałam wczoraj Misshe Perfect cover oraz mąkę ziemniaczaną jako puder transparentny. Do tego posmarowałam się kremem pod oczy- Ava Mustela- ale krem nowy z innym opakowaniem.
Jakby to się okazało że uczuliła mnie Missha to bym się załamała. Bardzo odpowiada mi ten krem, i wielka szkoda byłoby go odstawić.
Co ciekawe uczulenie obejmuje tylko policzki. Czy może to wskazywać na krem pod oczy Ava Mustela? Tym bardziej że wstałam ze spuchniętymi oczami. A może to tylko zbieżność? Mam cerę wrażliwą ale tłustą, naczynkową.

Może ktoś rozszyfruje moje rozterki
__________________
"Uważaj, o co prosisz, bo możesz to dostać"

Edytowane przez Jacqueline27
Czas edycji: 2012-07-07 o 08:41 Powód: dopisanie informacji
Jacqueline27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-11, 18:07   #13
bowszystkotoiluzjajest
Zakorzenienie
 
Avatar bowszystkotoiluzjajest
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 199
Dot.: uczulenie na twarzy (jak gęsia skórka)

Mnie też to dotknęło Co gorsza dziś mam tę jakby 'gęsią skórkę' (ale troszkę drobniejszą) już trzeci dzień Zawsze miałam gładką cerę (wiadomo pryszcze wyskakiwały ale nie było jakiegos oblężenia) a tu nagle takie coś Widać to jedynie z bliska i pod światło, no ale wnerwia mnie to strasznie

Mam tą gęsią skórkę też na szyi, też zaczerwienioną.
Poza tym zaczerwieniona skóra na rękach i na brzuchu no i czuję taką gęsią skórkę też na plecach A swędzieć to swędzi mnie jedynie czasem na twarzy..

Zupełnie nie mam zielonego pojęcia co to Najpierw myślałam, że to może uczulenie na szampon, bo pojawiło się to tak nagle z dnia na dzień. Najpierw gładka skóra, noc, po nocy rano wstaję a tu taka kaszka wszędzie

Zmieniłam szampon, ale to dalej już utrzymuje się od 3 dni...
Nic innego co by mogło mnie uczulić nie przychodzi mi do głowy.. Kosmetyków nie zmieniałam, proszek do prania i płyn do płukania ciągle ten sam co wcześniej.

Kupiłam sobie wapno i biorę je od 2 dni, ale żadnych zmian nie widzę
Do tego wczoraj doszło pieczenie ust Nie miałam popękanych ani suchych, a cały dzień mnie piekło. Dziś już nie, ale i tak kupiłam maść z witaminą A..

Wizytę u dermatologa mam dopiero w poniedziałek ;(
bowszystkotoiluzjajest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-21, 16:54   #14
Kropkaa
Rozeznanie
 
Avatar Kropkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 971
Dot.: uczulenie na twarzy (jak gęsia skórka)

Witam,

Również mam ten sam problem od 3 dni.Nie wiem czy przyczyną nie jest użycie nie swojego pudru.Obawiam się aby nie był to trądzik etc.ale jutro pójdę do dermatologa i dowiem się co to może być.I mam nadzieję że szybko zniknie

Pozdrawiam
__________________
"Pokochać to największe ryzyko ze wszystkich, to oddanie swojej przyszłości i swojego szczęścia w ręce drugiego człowieka, to zaufanie bez reszty, to odsłonięcie swoich słabości..."


Zapuszczam paznokcie dzień:2
Kropkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 09:21   #15
Niuuula
Raczkowanie
 
Avatar Niuuula
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 110
Dot.: uczulenie na twarzy (jak gęsia skórka)

dzisiaj rano w lusterku tez zauwazylam "gesia skorke" na twarzy, ale tylko na policzkach i przy skroniach w dodatku lekkie zaczerwienienie i lekkie swedzenie
do tej pory stosowalam krem babydream i szare mydło, ale ostatnio bylam u kosmetyczki i zaleciła mi m.in. płyn Pharmaceris do mycia twarzy i dodatkowo przemywanie rumiankiem...dodam ze niedawno zaczelam uzywac szamponu z rumiankiem i pojawilo mi sie lekkie zaczerwienienie i tez taka "gesia skórka" za uchem. i podejrzewam ze to chyba rumianek mnie uczulil zaprzestane rumianka i wroce do szrego mydelka i mam nadzieje ze zniknie to wszystko....
__________________

Niuuula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 09:37   #16
Sylwiusa
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 54
Dot.: uczulenie na twarzy (jak gęsia skórka)

Uważajcie, mi się tak zaczął trądzik różowaty. Lepiej nie leczcie n własną rękę tylko idźcie do dermatologa. Odstawcie też kosmetyki do makijażu. Mam nadzieję że u Was to przejściowe.
Sylwiusa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 11:44   #17
Niuuula
Raczkowanie
 
Avatar Niuuula
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 110
Dot.: uczulenie na twarzy (jak gęsia skórka)

mam nadzieje ze u mnie to minie za pare dni
__________________

Niuuula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-23, 12:57   #18
knighted
Przyczajenie
 
Avatar knighted
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 13
Dot.: uczulenie na twarzy (jak gęsia skórka)

tez mi cos takiego wyskoczylo ... jest okropne wyglada jak brzydki tradzik, poszlam do rodzinnego i mowi ze tradzik. tak, ostry tradzik w ciagu dwoch dni mi sie zrobil na idealnie gladkich policzkach. do tego swedzialo, mowilam ze swedzi ale doktorka mnie nie sluchala. sama wiec postanowilam przeprowadzic probe uczuleniowa, wzielam ostatnio uzywany lek antytradzikowy ktory zastosowalam na pojedyncze krostki - benzcne - na drugi dzien miejsce posmarowane bylo czerwone, na trzeci juz krostki drobne wokol i swedzi, wiec znam winowajce. czytalam ze nie tylko mnie sie to zdarzylo. co mam z tym zrobic? mam to 3 dni juz, do poniedzialku musi zejsc skora jest szorstka, cala w takich grudkowatych malenkich krostkach... ewidentne uczulenie, a stwierdzila ze tradzik bo mialam na jednym policzku jednego pryszcza, na drugim drugiego, bo wlasnie te dwa pryszcze posmarowalam benzacne. jeszcze mam czerwone placki do tego. smarowac to czyms czy raczej zostawic? pije wapno, dzisiaj zrobilam oklady z rumianku

Edytowane przez knighted
Czas edycji: 2012-10-23 o 12:59
knighted jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-24, 18:29   #19
Jacqueline27
Raczkowanie
 
Avatar Jacqueline27
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 479
Dot.: uczulenie na twarzy (jak gęsia skórka)

knighted - ja po Benzacne miałam strasznie wysuszone policzki. Tak mocno, że aż zrobiła się taka lekka skorupa. Do tego czerwone policzki, swędzące. Ogólnie źle. Poszłam do lekarza i poradziła mi żebym sobie kupiła krem z mocznikiem. Mój wybór padł na Emolium. Smarowałam się obficie i po 2 dniach nie było śladu.
Jacqueline27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-25, 13:37   #20
bowszystkotoiluzjajest
Zakorzenienie
 
Avatar bowszystkotoiluzjajest
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 199
Dot.: uczulenie na twarzy (jak gęsia skórka)

Moja kaszka na twarzy też okazała się uczuleniem na pewną maść. Odstawiłam ją.
Piłam wapno i smarowałam twarz maścią z witaminą A. Stopniowo kaszka robiła się coraz słabsza, aż w końcu po 3-4 dniach nie było jej wcale. Profilaktycznie jeszcze przez następne 3 dni piłam to wapno i smarnowałam twarz maścią z wit.A.
Twarz mam z powrotem taką jak przed uczuleniem
bowszystkotoiluzjajest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-25, 16:48   #21
Niuuula
Raczkowanie
 
Avatar Niuuula
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 110
Dot.: uczulenie na twarzy (jak gęsia skórka)

moja wysypka juz dzisiaj zniknela mysle ze to bylo uczulenie na rumianek. pilam tylko wapno 2x dziennie i przeszlo. pytalam sie tez pani w aptece i mowi ze uczulenie na rumianek wystepuje czesto w postaci takiej kaszki. mowila ze wystarczy pic wapno. i poskutkowalo
__________________

Niuuula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-05, 09:23   #22
allergolog
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 3
Dot.: uczulenie na twarzy (jak gęsia skórka)

Witam, nigdy nie można bagatelizować objawów uczulenia, a tym bardziej na twarzy. Zalecam wizytę u lekarza rodzinnego, który w razie potrzeby zleci wizytę u alergologa lub dermatologa.

dr med. Marzena Gajewska
allergolog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-16, 11:31   #23
Kropkaa
Rozeznanie
 
Avatar Kropkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 971
Dot.: uczulenie na twarzy (jak gęsia skórka)

W moim przypadku "kaszka" wystąpiła pod wpływem użycia nie swojego pudru.Wyglądało to tragicznie,poszłam do dermatologa.Przepisała mi Skinoren ,bardzo dobry krem ale dość drogi."Kaszka" zniknęła po kilku dniach a ja dalej używam tego kremu.Jednak mam nauczkę że nie można stosować innych kosmetyków niż swoje.
__________________
"Pokochać to największe ryzyko ze wszystkich, to oddanie swojej przyszłości i swojego szczęścia w ręce drugiego człowieka, to zaufanie bez reszty, to odsłonięcie swoich słabości..."


Zapuszczam paznokcie dzień:2
Kropkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-08, 21:13   #24
Kasiula2893
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wiadomości: 5
Dot.: uczulenie na twarzy (jak gęsia skórka)

Witam... Jestem tu nowa i to mój pierwszy post Co do uczulenia tez to mam wlasnie od wczoraj rano. Mi pomaga krem Lacoid Lipocream... Po nim schodzi po 1 dniu gora po 2 w zależności ile mi tego wyjdzie. Ale chyba jest na recepte bo córka miała go przepisanego a ja go używam. Mi ta gesia skórka pojawila jak użyłam maseczki do twarzy ale kupiłam inną i mimo to nadal mi co pare dni to wyskakuje na twarzy i na szyi troche...
Kasiula2893 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-08 22:13:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:05.