Pytania do właścicielek chomików - WĄTEK ZBIORCZY - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-05-27, 10:50   #151
iv3
Zakorzenienie
 
Avatar iv3
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 197
Dot.: Jaka najlepsza karma dla chomika.?

Hmmm , ja aktualnie dla swojego chomika mam Vitapol (uzupełniającą 2w1) , Festival (podstawową) i Dukat (uzupełniającą) i jak mu daje to mieszam te karmy. Plus dostaje ode mnie ser żółty, od czasu do czasu ser biały , suchą bułke , jabłko. Aj takie ma życie urozmaicone
__________________
Kocham Cie !! - P

Ślub

Instagram
iv3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-27, 13:10   #152
andere
Zadomowienie
 
Avatar andere
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Valhalla
Wiadomości: 1 024
Dot.: Jaka najlepsza karma dla chomika.?

Ja nie muszę dawać chomikowi owoców i warzyw Moja mama robi to za mnie... Ciągle coś innego
__________________
A śnieg pada, zasypując sny i idee, a śnieg pada mrożąc w żyłach krew...

Maleńka
andere jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-27, 13:29   #153
iv3
Zakorzenienie
 
Avatar iv3
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 197
Dot.: Jaka najlepsza karma dla chomika.?

Nie no, ja musze bo jest u mnie w pokoju , poza tym to mój chomik , no ale jak mnie nie ma to mama dokarmia
__________________
Kocham Cie !! - P

Ślub

Instagram
iv3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-23, 10:25   #154
cornelly
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 72
Dot.: Jaka najlepsza karma dla chomika.?

Moja siostra swojego chomika karmi Animalsem i go sobie chwali - a jest tani Tzn. nie wiem jak w stacjonarnych sklepach, ale ona zamawia na krakvet.pl i wychodzi ją niecałe 8 zł. za 500g.
cornelly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-23, 10:29   #155
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Jaka najlepsza karma dla chomika.?

Cytat:
Napisane przez cornelly Pokaż wiadomość
Moja siostra swojego chomika karmi Animalsem i go sobie chwali - a jest tani Tzn. nie wiem jak w stacjonarnych sklepach, ale ona zamawia na krakvet.pl i wychodzi ją niecałe 8 zł. za 500g.
animals to syf, nie karma
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-23, 11:32   #156
Garadiela
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: czestochowa
Wiadomości: 1 687
Dot.: Jaka najlepsza karma dla chomika.?

za 8 zl jest versele laga...
a to naprawde dobra karma...
Garadiela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-21, 20:31   #157
donia74
Przyczajenie
 
Avatar donia74
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 16
Dot.: Jaka najlepsza karma dla chomika.?

Cytat:
Napisane przez Garadiela Pokaż wiadomość
versele laga polecam
a ja natomiast nie polecam bo nie zna tej karmy ale jeśli już tak ją zachwalaci to warto spróbować.ja dawałam taką dobrą karmę-jak miała chomcia taką z witaminami dla chomciów i wogóle .ale teraz już nie a ojej malwinki -bo tak miała na imię.umarła.;(

---------- Dopisano o 21:31 ---------- Poprzedni post napisano o 21:29 ----------

Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość
animals to syf, nie karma
motylek1007 a może dla tamtego chomcia jest zdrowa i dobra?dla każdego chomcia inaczej ''smakuje'' i inaczej jest ''odbierana'' więc już tak źle o tej karmie nie mów o kogoś wystraszysz..
__________________
Cześć i czołem .
donia74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-04, 20:16   #158
anusiaa1988
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3
czerwony nosek u chomika

Witam Was jest to mój pierwszy post i wątek Nie znalazłam takiego tematu, jak już był to przepraszam.
Moją Tusieńkę mam od pół roku, czesto z moim Misiem ją wyciągamy na łóżko, nie gryzie ale od wczoraj ma czerwony nosek po za tym zachowuje sie normalnie. Ale martwi mnie to.
anusiaa1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-04, 21:13   #159
Klepsydra88
Zakorzenienie
 
Avatar Klepsydra88
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 13 347
Dot.: czerwony nosek u chomika

chomiki z natury mają różowiutkie noski.. a możesz zrobić zdjęcie? zapraszam do chomikowego wątku https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=508623
__________________
Klepsydra88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-05, 20:41   #160
Ivy123
Zadomowienie
 
Avatar Ivy123
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 452
Dot.: czerwony nosek u chomika

Możliwe, że to wyciek porfiryny.
Ivy123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-05, 22:25   #161
anusiaa1988
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3
Dot.: czerwony nosek u chomika

Cytat:
Napisane przez Ivy123 Pokaż wiadomość
Możliwe, że to wyciek porfiryny.

Co zrobić żeby jej sie to zagoiło i dlaczego ma taki nosek? Wygląda to jak wyciek krwi. Bede próbować jaj zrobić fotkę, dzisiaj mi uciekała.
anusiaa1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-10, 17:37   #162
Serduszka24
Raczkowanie
 
Avatar Serduszka24
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Łódź ;**
Wiadomości: 83
Dot.: czerwony nosek u chomika

według mnie najlepiej jest pójść do weta...to może być coś poważniejszego ;/
Serduszka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-19, 19:29   #163
Nataliaaax3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 26
klatka dla chomika :)

zakupiłam w sobotę klatkę dla chomika ... ale nie jestem do niej przekonana ... myślicie że ktoś by ją ode mnie kupił ?

http://imageshack.us/photo/my-images...sc04876xi.jpg/
Nataliaaax3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-19, 20:19   #164
hooliganka184
Rozeznanie
 
Avatar hooliganka184
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 579
Dot.: klatka dla chomika :)

To jest klatka? Moje chomiki mają większe transporterki. To jest skandal trzymać zwierze w takich warunkach.
__________________
Chomikomaniaczka

Moje chomiczki:
Tusia [*]
Orzeszek [*]
Misia
Tosia
Lusia
Zuzia
hooliganka184 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-19, 22:07   #165
jowiszekkk
Raczkowanie
 
Avatar jowiszekkk
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 205
Dot.: klatka dla chomika :)

jest fajna ale to bardziej dla myszy albo małego chomiczka
dla syryjskiego to troche mała
nie musisz sprzedawać możesz dokupić i połączyć z drugą troche większą za pomocą tuneli i mysle że twój chomiczek bedzie szczesliwy

miałam kiedys chomika i miałam łączone klatki i był bardzo szczesliwy

teraz mam szynszyle i też klatke sama robiłam z 2
dodam fotkę jak sprzątałam to kot mi wlazł do klatki
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg bajla w klatce.jpg (135,0 KB, 38 załadowań)
__________________
jowiszekkk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-20, 10:43   #166
Noodle Soup
Zadomowienie
 
Avatar Noodle Soup
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 504
Dot.: klatka dla chomika :)

Minimalna klatka dla chomika, u podstawy, powinna wynosić 60x40 cm, za to niezbyt wysoka.
Większość ludzi nie zdaje sobie z tego sprawy, że potrzebują one takiej przestrzeni i trzyma je w o wiele za małych klatkach. Z drugiej strony sklepy Zoo same kierują tak klientów, lansując takie mini klatki z 'gadżetami'.
Noodle Soup jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-29, 15:20   #167
level_out
Raczkowanie
 
Avatar level_out
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 86
Chomik w pysku psa

W domu dzisiaj zaistniała niezbyt przyjemna sytuacja . Posiadamy psa, kota i chomika. No i chomik znalazł się w pysku psa. Chwila nieuwagi siostry i nieszczęście gotowe . Chomikowi wystawała tylko łapka (jest to dżungarskie maleństwo, choć pies też należy do tych małych). Oczywiście od razu został wyciągnięty, cała akcja trwała parę sekund. Dobrze, że przy okazji byłam w ogrodzie. Wydawało się, że chomik nie żyje, ale obejrzałam go dokładnie i żadnej rany nie miał. Pies nie zacisnął szczęki, zresztą pierwszy raz mu się zdarzyło że coś złapał. Wracaj do biedaka wzięłam jednak pod uwagę uszkodzenie jakiś organów itp. Za bardzo się na tych małych stworzeniach nie znam, ale pomyślałam że jest w szoku lub udaje martwego. W każdym bądź razie wsadziłam go do klatki. Po paru minutach do niego zaglądam a on już w trocinach przy kołowrotku siedzi. Maluch obecnie odpoczywa w kokosowym domku. Myślicie że nic mu się nie stało? Że przeżyje? Siostra ryczy w pokoju, no ale kto wyprowadza chomika do ogrodu na spacer ? Miał ktoś podobną sytuację? Albo coś wie o tych stworzeniach?
__________________
"Każdy człowiek jest jak Księżyc. Ma swoją drugą stronę, której nie pokazuje nikomu."
level_out jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-29, 15:52   #168
xKlaudja
Zakorzenienie
 
Avatar xKlaudja
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 5 883
Dot.: Chomik w pysku psa

Mój chomik też miał raz taką sytuację kryzysową, ale to jak skoczył na niego pies. Mały biedaczek tak się wystraszył, że myślałam, że ma zawał. Jednak po paru godzinach mu przeszło, choć już do końca dnia był wystraszony. Myślę, że chomiczki tak reagują na stres, więc trzeba przeczekać
__________________
piję kawę bez cukru od: 04.03.2014
xKlaudja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-29, 15:58   #169
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Chomik w pysku psa

Cytat:
Napisane przez level_out Pokaż wiadomość
W domu dzisiaj zaistniała niezbyt przyjemna sytuacja . Posiadamy psa, kota i chomika. No i chomik znalazł się w pysku psa. Chwila nieuwagi siostry i nieszczęście gotowe . Chomikowi wystawała tylko łapka (jest to dżungarskie maleństwo, choć pies też należy do tych małych). Oczywiście od razu został wyciągnięty, cała akcja trwała parę sekund. Dobrze, że przy okazji byłam w ogrodzie. Wydawało się, że chomik nie żyje, ale obejrzałam go dokładnie i żadnej rany nie miał. Pies nie zacisnął szczęki, zresztą pierwszy raz mu się zdarzyło że coś złapał. Wracaj do biedaka wzięłam jednak pod uwagę uszkodzenie jakiś organów itp. Za bardzo się na tych małych stworzeniach nie znam, ale pomyślałam że jest w szoku lub udaje martwego. W każdym bądź razie wsadziłam go do klatki. Po paru minutach do niego zaglądam a on już w trocinach przy kołowrotku siedzi. Maluch obecnie odpoczywa w kokosowym domku. Myślicie że nic mu się nie stało? Że przeżyje? Siostra ryczy w pokoju, no ale kto wyprowadza chomika do ogrodu na spacer ? Miał ktoś podobną sytuację? Albo coś wie o tych stworzeniach?
wystraszył się pewnie, poczekaj do wieczora i zobacz czy będzie biegał w kołowrotku itd.
a ludzie wyprowadzają chomiki na spacery więc siostra też niech nie płacze, nic się przecież nie stało.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-29, 16:03   #170
malajka12
Przyczajenie
 
Avatar malajka12
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 11
Dot.: Chomik w pysku psa

Trzymam kciuki za zdrowie malucha! Ale wydaje mi się, że jeśli już się rusza, to wszystko będzie z nim dobrze!
__________________
Co rok w maju wyjeżdżam w Bieszczady - spotkajmy się kiedyś w Bieszczadzkim Gościńcu
malajka12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-29, 16:21   #171
level_out
Raczkowanie
 
Avatar level_out
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 86
Dot.: Chomik w pysku psa

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
wystraszył się pewnie, poczekaj do wieczora i zobacz czy będzie biegał w kołowrotku itd.
a ludzie wyprowadzają chomiki na spacery więc siostra też niech nie płacze, nic się przecież nie stało.
ale raczej nie do ogródka gdzie lata pies z kotem.

Może faktycznie jest w szoku, skoro się porusza to raczej nic nie powinien mieć uszkodzonego..
__________________
"Każdy człowiek jest jak Księżyc. Ma swoją drugą stronę, której nie pokazuje nikomu."

Edytowane przez level_out
Czas edycji: 2014-07-29 o 17:01
level_out jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-29, 18:15   #172
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Chomik w pysku psa

Cytat:
Napisane przez level_out Pokaż wiadomość
ale raczej nie do ogródka gdzie lata pies z kotem.

Może faktycznie jest w szoku, skoro się porusza to raczej nic nie powinien mieć uszkodzonego..
jak go nie ugryzł to nic mu nie będzie, obserwuj, najwyżej jutro czeka Cię wizyta u weterynarza.

A z tym ogródkiem to jak najbardziej można brać, nawet jak są zwierzęta ale w sposób kontrolowany. On nawet nie powinien być wypuszczony z rak, bo jak by uciekł to by sobie nie poradził a jeśli był na ręku i z ręki jej pies go capnął to pogratulować inteligencji przystawiania chomika psu pod pysk.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-29, 18:46   #173
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Chomik w pysku psa

Może pies go lekko złapał, wtedy by go może nie uszkodził... Ale sam stres mógł mu zaszkodzić.

Że siostra ryczy - moim zdaniem lepiej jak poryczy ale zakoduje sobie, że nie wypuszcza się chomika z psem i kotem do ogródka, że trzeba pilnować, niż gdyby miała wesoło stwierdzić, że nic się przecież nie stało i za tydzień to powtórzyć.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-30, 08:17   #174
level_out
Raczkowanie
 
Avatar level_out
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 86
Dot.: Chomik w pysku psa

Znając ją to całą sytuację weźmie sobie do serca. Tysiąc razy jej się powtarzało, że pies może zrobić mu krzywdę. Pewnie wydawało jej się że pies nic nie zrobi, skoro nasza kotka małego akceptuje. Mamy kotkę ciamkę bez instynktu łowczego i razem bez problemu przebywają w jednym pokoju. Są jednak pod stałą obserwacją. Nie to żebym ją tłumaczyła. Z tego co wiem puściła chomika na trawnik, a pies wyskoczył i zapolował.. Całe szczęście, że nie zacisnął szczęki bo by było po nim. W każdym bądź razie mały jest chyba cały. Może dzięki temu, że wcześniej znał psa nie dostał zawału, który go wykończył. Choć stresu się na pewno najadł. Chodzi, je i odpoczywa.
__________________
"Każdy człowiek jest jak Księżyc. Ma swoją drugą stronę, której nie pokazuje nikomu."

Edytowane przez level_out
Czas edycji: 2014-07-30 o 08:22
level_out jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-30, 13:12   #175
kevschaa
Zakorzenienie
 
Avatar kevschaa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 3 356
Dot.: Chomik w pysku psa

Na przyszłość polecam siostrze szczury, bo małego psa to co najwyżej one zjedzą

Mój york panicznie boi się szczurów i jak są wypuszczone w pokoju to wszędzie się rozgląda byle do niego nie podeszły... no ale nic dziwnego bo podgryzają mu ogonek i uszka
kevschaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-30, 13:26   #176
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Chomik w pysku psa

Cytat:
Napisane przez kevschaa Pokaż wiadomość
Na przyszłość polecam siostrze szczury, bo małego psa to co najwyżej one zjedzą

Mój york panicznie boi się szczurów i jak są wypuszczone w pokoju to wszędzie się rozgląda byle do niego nie podeszły... no ale nic dziwnego bo podgryzają mu ogonek i uszka
to gratuluję serwowania psu stresu.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-30, 17:14   #177
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Chomik w pysku psa

Cytat:
Napisane przez kevschaa Pokaż wiadomość
Na przyszłość polecam siostrze szczury, bo małego psa to co najwyżej one zjedzą

Mój york panicznie boi się szczurów i jak są wypuszczone w pokoju to wszędzie się rozgląda byle do niego nie podeszły... no ale nic dziwnego bo podgryzają mu ogonek i uszka
No to po co puszczasz te szczury razem z psem?
Jak kiedyś psu zupełnie puszczą nerwy, to możesz się zdziwić co york może zrobić ze szczurem. One były przecież właśnie rasą przeznaczoną do polowań na szczury.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-02, 17:46   #178
haru_haru
Rozeznanie
 
Avatar haru_haru
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 956
Dot.: Chomik w pysku psa

Ja jestem zdania że jak ktoś chce mieć w domu zwierzęta które się ''nie lubią ''z natury to najlepiej im zapewnić osobne wybiegi i nie dopuszczać do siebie. Zwłaszcza w relacjach pies-gryzoń oraz kot-gryzoń.
Bo tragedia murowana... Mam nadzieję , że siostra się nauczy na błędzie,że nie powinno się dopuszczać psa do chomika !

Jeśli chomik nie ma ran na ciele, nie ma trudności z poruszaniem się, normalnie je i pije to znaczy, że już szok minął. Chomiki są płochliwe ale mają krótką pamięć na szczęście. Jeśli natomiast zauważycie jakieś niepokojące objawy - najlepiej poszukać weterynarza specjalizującego się w małych gryzoniach lub zwierzętach egzotycznych.
I nie dopuszczałabym psa nawet w pobliżu klatki chomika, sam widok psa może go stresować .
Najlepiej postawić klatkę w takim miejscu, żeby pies nie miał do niej dostępu. Jeśli chcemy żeby chomik pobiegał - zamknąć drzwi od pokoju w którym jest i za żadne skarby nie otwierać, dopóki zwierzątko nie trafi do klatki!
haru_haru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-07, 18:21   #179
girlonthebridge
Zakorzenienie
 
Avatar girlonthebridge
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Jermolandia
Wiadomości: 29 536
GG do girlonthebridge
Dot.: Chomik w pysku psa

o matko kochana, szacun dla chomika, przy moich kotach długo by nie połaził (mam koty przygarnięte z ulicy, polowanie na poziomie mistrzowskim muszę je odizolować od wszystkiego bo same trupy miałabym na działce. Jeszcze jak były bezdomne [serio mówię] kotka potrafiła obłożyć całą drogę moją z pracy do domu nornicami i małymi ptaszkami - sąsiedzi dziwnie na mnie patrzyli).
__________________
girlonthebridge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-13, 17:29   #180
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Chomik w pysku psa

Wątek umarł
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-06-13 18:29:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:16.